هر آنچه که باید از دانشگاه آمستردام هلند بدانید

هر آنچه که باید از دانشگاه آمستردام هلند بدانید

انتخاب دانشگاه، یکی از اصلی‌ترین بخش‌های مهاجرت تحصیلی به کشوری خارجی است. انتخاب گزینه‌ای نا مناسب ممکن است برای شما به هنگام تحصیل مشکل آفرین شود؛ به همین سبب بهتر است قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر برای تحصیل، برای آشنایی بیشتر با مواردی نظیر زبان تدریس دوره‌های مختلف در این مرکز، رشته‌های دانشگاه مورد نظر، شهریه و هزینه تحصیل و مواردی از این قبیل، اقدامات موثری را صورت دهید. اگر به مهاجرت از طریق تحصیل به هلند علاقه‌مند هستید، خودتان بهتر میدانید که گزینه‌های متعددی با شرایط تحصیل مختلف پیش روی شما قرار خواهند داشت. یکی از این گزینه‌ها، دانشگاه آمستردام است. در صورت علاقه‌مندی به آشنایی بیشتر با دانشگاه آمستردام هلند، تا انتهای این مطلب با درنامایگریشن همراه باشید.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

معرفی دانشگاه آمستردام

آمستردام که پایتخت هلند نیز به حساب می‌رود، امکانات متنوعی را در دل خود جای داده و می‌توان آن را به عنوان یکی از اهداف مناسب برای مهاجران معرفی نمود. آیا به دنبال آن هستید تا دوره‌های علمی با کیفیتی را سپری نمایید؟ در این صورت مراکز آموزشی متنوع و معتبری را در شهر بیان شده خواهید یافت که تمامی نیازهای دانشجویان خود را برطرف می‌نمایند و موقعیتی طلایی را برای افراد واجد شرایط ایجاد کرده‌اند.

یکی از بهترین گزینه‌هایی که با پذیرش گرفتن از آن می‌توانید آینده درخشانی را بسازید، University of Amsterdam است. پیشینه تاریخی طولانی، پیشرفت در زمینه‌های مختلف، انجام تحقیقات و پژوهش‌های مهم مرتبط با موضوعات روز، چاپ مقالات متعدد در مجلات معتبر علمی، امکانات آموزشی، آزمایشگاهی و رفاهی کامل در کنار برنامه‌های حمایتی مالی برخی از ویژگی‌های دانشگاه آمستردام به حساب می‌روند.

در ادامه و برای آن که شما عزیزان را با دوره‌های ارائه شده و موضوعات مهم دیگری که هنگام انتخاب مقصدی مناسب باید به آنها توجه داشته باشید آشنا کنیم، بخش‌های مختلفی را نگارش کرده‌ایم که اطلاعاتی مفید و قابل اعتماد در آنها قرار داده شده‌اند؛ پس آنها را از دست ندهید.

تاریخچه دانشگاه آمستردام

اگر بخواهیم به بررسی تاریخچه دانشگاه آمستردام بپردازیم، باید بیان کنیم که این دانشگاه، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور هلند به حساب می‌آید. دانشگاه آمستردام با سخنرانی جراردوس ووسیوس در ژانویه 1632 افتتاح شد و از آن روز تا به کنون به فعالیت خود در زمینه گسترش علم و دانش ادامه می‌دهد.

تاریخچه دانشگاه آمستردام

 

این رویداد باعث شد تا اداره کنندگان شهر، به گسترش تجارت و اقتصاد و رسیدن به موفقیت‌های مختلفی در این زمینه‌ها با همکاری آن امیدوار شوند؛ به همین سبب نیز پیوند عمیقی بین مرکز و شهر به وجود آمد. شاید برای شما جالب باشد که در ابتدای فعالیت دانشگاه مورد بحث تنها 500 نفر جذب آن شدند.

اگر بخواهیم دید کلی‌ای نسبت به روند پیشرفت مجموعه در اختیارتان قرار دهیم باید بگوییم افراد در حال تحصیل در University of Amsterdam امروزه به بیش از 30000 نفر می‌رسند.  در این بخش سعی داشتیم تا آگاهی کلی‌ای نسبت به تاریخچه این موسسه پیدا کنید و در قسمت بعدی توضیحات بیشتری را پیرامون موضوع بیان شده مشاهده خواهید کرد.

تغییر نام و رویه

نام اصلی دانشگاه آمستردام Athenaeum Illustre بوده است که از سال 1815 به نام فعلی آن تغییر یافته است. در همین سال این مرکز آموزشی به طور رسمی به عنوان دانشگاه شناخته شد و مسیر پیشرفت و رشد را در پیش گرفت. از جمله تغییراتی که پس از تغییر نام و در نتیجه آن تغییر رویه دانشگاه آمستردام به وجود آمدند می‌توان به برگزاری برنامه‌های دکتری، اضافه شدن دانشکده‌ها و تخصص‌های مختلف تحصیلی اشاره کرد.

همان‌طور که گفته شد، با تاسیس دانشگاه، پیوند عمیقی بین شهر و دانشگاه به وجود آمد؛ در پی همین امر، بودجه دانشگاه توسط شهر تامین می‌شد. این روند تا سال 1961 ادامه داشت تا این که دانشگاه آمستردام فعالیت خود را تحت نظارت دولت ملی ادامه داد.

امروزه می‌توان گسترش دانشگاه و زمینه‌های کاری آن را به طور کامل حس کرد. در دانشگاه آمستردام، بیش از 34000 دانشجو و 3000 محقق در مقطع دکتری در حال فعالیت هستند که شهروندان بیش از 100 کشور جهان این مجموعه بزرگ را شکل داده‌اند.

رنکینگ دانشگاه آمستردام

رتبه بندی جهانی مراکز علمی معمولاً توسط موسسات مختلفی انجام می‌شود. این جایگاه می‌تواند نقشی بسیار تاثیر گذار در آینده شغلی و تحصیلی افراد داشته باشد؛ زیرا نشان‌دهنده اعتبار دانشگاهی است که در آن آموزش دیده‌اند. بر اساس آخرین اطلاعات موجود می‌توان گفت US News، QS  و Times در حال حاضر معتبرترین رنکینگ‌ها را هر ساله معرفی می‌نمایند.

University of Amsterdam به ترتیب در فهرست‌های منتشر شده رتبه‌های 40، 55، 66 و 82 ام را به دست آورده است. بدون شک پس از بیان این مسائل برای شما سوال شده که هنگام مشخص کردن رنکینگ چه شاخصه‌هایی مد نظر قرار می‌گیرند؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم مواردی نظیر امکانات آموزشی، آزمایشگاه‌ها، فعالیت‌های علمی اساتید و کارکنان، مقاله‌های چاپ شده و پژوهش‌های به نتیجه رسیده فاکتورهایی هستند که به هنگام ارزیابی مراکز توجه بالایی به آنها می‌شود.

پردیس‌های دانشگاه آمستردام

همان‌طور که می‌دانید، پردیس‌های هر مرکز همان محل‌های وابسته به دانشگاه هستند که امکان سپری کردن دوره‌های مختلفی را فراهم می‌نمایند. وجود چندین بخش نشان‌دهنده گسترده بودن خدمات و امکانات موسسه آموزشی مد نظر شما خواهد بود؛ به همین سبب هم بهتر است قبل از انتخاب نهایی مقصد به این مسئله توجه داشته باشید.

University of Amsterdam برای آن که خدماتی با کیفیت و متنوع را در اختیار دانشجویان قرار دهد، 4 محل را در نظر گرفته که شامل پردیس مرکز شهر، روترسایلند، پارک علمی و UMC آمستردام می‌شوند. در ادامه و برای هر یک از مواردی که به آنها اشاره کردیم، بخش‌هایی را مشاهده خواهید کرد که توضیحاتی مفید و کاربردی در اختیارتان قرار می‌دهند؛ پس با ما همراه باشید.

پردیس مرکز شهر University of Amsterdam

آیا به سپری کردن دوره‌های هنر ارائه شده توسط دانشگاه آمستردام علاقه‌مند هستید؟ پس باید بگوییم با پذیرفته شدن در برنامه مد نظرتان باید برای شرکت در کلاس‌ها به پردیس مرکز شهر مراجعه نمایید. یکی از مزیت‌های عمومی بخش بیان شده را می‌توان دسترسی بسیار مناسب آن از طریق حمل و نقل عمومی به حساب آورد. آیا به اماکن تاریخی علاقه‌مند هستید؟

پس Binnengasthuis گزینه ایده آلی برایتان است؛ زیرا مکانی تاریخی بوده که دانشکده علوم انسانی و کتابخانه در و اطراف آن قرار گرفته‌اند. شاید برای شما جالب باشد Athenaeum Illustre که اولین محل این آموزشگاه به حساب می‌رود در این موقعیت بوده و اماکن مربوطه به عنوان یادبود در حال باز سازی هستند تا در آینده مجدداً مورد استفاده قرار گیرند. در انتها بهتر است بگوییم که در سال‌های گذشته دانشکده حقوق نیز در این بخش قرار داشت.

پردیس روترسایلند

دومین محلی که باید به سراغ  معرفی آن برویم، پردیس روترسایلند دانشگاه آمستردام است. این محل تمامی امکانات مطالعاتی و تحقیقاتی پیشرفته و جدید مورد نیاز برای ارائه دوره‌های مربوط به رشته‌های اقتصاد و تجارت، مدرسه بازرگانی آمستردام، علوم اجتماعی و رفتاری را دارد. فرقی نمی‌کند در چه مقطعی مشغول به فعالیت هستید، در هر صورت این شانس را خواهید داشت تا گزینه‌ای مناسب را برای خود بیابید.

در انتهای معرفی این محل بهتر است به این موضوع نیز اشاره داشته باشیم که دانشکده حقوق در سال 2017 از پردیس به این محل منتقل شد. اگر به دنبال اطلاعات تکمیلی پیرامون موضوع مورد بحث هستید، می‌توانید با مراجعه به سایت موسسه ویدئوهایی اختصاصی را پیرامون آن مشاهده نمایید.

پارک علمی آمستردام

پارک علمی آمستردام، یکی از بزرگ‌ترین پردیس‌های علمی در سطح اروپا به حساب می‌آید. این محل برای کار آفرینی و خلق نوآوری‌هایی در زمینه‌های تحقیقاتی تاسیس شده است. در Amsterdam Science Park شما قادر خواهید بود تا موسسات پژوهشی را در کنار حدود 120 شرکت بزرگ و کوچک مشاهده کنید؛ علاوه بر این موارد باید خاطر نشان کرد که مرکز ورزشی دانشگاه آمستردام در این محیط واقع شده است. از سال 2010 دانشکده علوم به محیط مورد بحث منتقل شده؛ پس با پذیرفته شدن در دوره‌های مربوطه باید کلاس‌های خود را در محل بیان شده سپری نمایید.

UMC آمستردام

علوم پزشکی طرف‌داران زیادی در میان دانشجویان دارند که دلیل اصلی آن را می‌توان بازار کار مناسب و درآمد بالا عنوان کرد. اگر شما عزیزان نیز قصد ورود به زمینه بیان شده را دارید، باید توجه داشته باشید موسسه آموزشی‌ای را برای سپری کردن دوره مد نظرتان انتخاب کنید که اعتبار  بالایی دارد و با استفاده از مدرک اخذ شده در انتهای برنامه، مسیر تصاحب موقعیت‌های شغلی را برای خود هموار کرده باشید.

اگر کمی به اطلاعاتی که در بخش‌های قبلی بیان کردیم دقت کنید، بدون شک متوجه می‌شوید که دانشگاه آمستردام ویژگی‌های بیان شده را در دل خود جای داده است. پردیس UMC محلی مناسب برای پشت سر گذاشتن دوره‌های علوم پزشکی به حساب می‌رود. این بخش ارتباط نزدیکی با بیمارستان‌های آموزشی AMC و VUMC دارد و به همین سبب فضایی ایده آل برای آموزش عملی دوشادوش پرستاران و پزشکان در کنار یادگیری تئوری ایجاد شده است.

دانشکده‌های دانشگاه آمستردام

پس از معرفی پردیس‌های University of Amsterdam برای آشنایی با جزئیات بیشتری پیرامون محیط آموزشی و امکانات موجود، بهتر است به سراغ دانشکده‌های دانشگاه آمستردام برویم. این مجموعه برای آن که پیش نیازهای ضروری برای سپری کردن دوره‌های مربوط به حقوق، اقتصاد و تجارت، دندانپزشکی، علوم انسانی، پزشکی، علوم و علوم اجتماعی و رفتاری را فراهم نماید فضاهایی را به هر یک از آنها و زیر شاخه‌هایشان اختصاص داده است.

در این اماکن دانشجویان می‌توانند ارتباط نزدیکی با اساتید خود برقرار کنند و تمامی امکانات مورد نیازشان برای سپری کردن برنامه مد نظر در دسترس داشته باشند. به دلیل اهمیت بالای آشنایی با هر یک از مواردی که به آنها اشاره داشتیم، قسمت‌هایی جداگانه را ایجاد و توضیحاتی برایشان آماده کرده‌ایم که می‌توانند برای شما مفید باشند.

دانشکده حقوق University of Amsterdam

اگر به دنبال شرکت در برنامه‌های آموزشی مرتبط با حقوق هستید و کیفیت دوره برایتان اهمیت بالایی دارد، دانشکده حقوق دانشگاه آمستردام گزینه مناسبی برایتان به حساب می‌رود. این بخش توانسته بر اساس رنکینگ‌های موضوعی سال‌های مختلف، جایگاه مناسبی را در میان سایر رقبا به دست آورد.

شاید برایتان جالب باشد که در حال حاضر بالغ بر 5000 دانشجو و بیش از 500 کارمند در بخش مورد بحث با هماهنگی و برنامه ریزی دقیق مشغول به فعالیت هستند؛ نتیجه این سیستم تقریباً بی نقص چیزی نیست جز آموزش دیدن وکلایی که در حل مشکلات بسیار تاثیر گذار هستند و به راحتی می‌توانند وارد بازار کار شوند. برنامه‌های تبادل دانشجو و دوره‌های مختلفی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در حال پیاده سازی در Amsterdam Law School هستند که تعداد آنها به بیش از 170 مورد می‌رسند.

مجموعه بیان شده یکی از دانشکده‌هایی به حساب می‌رود که از شروع کار UVA به عنوان بخشی اصلی و اولیه فعالیتش را در سال 1877 آغاز کرد و برای تقریباً 140 سال در Oudemanhuispoort مستقر بود. از پایان سال 2017 تمامی فعالیت‌های آن به ساختمان REC A در پردیس روترسایلند منتقل شد و امروزه دانشجویان برای شرکت در کلاس‌های خود یا استفاده از امکانات مورد نیاز باید به جزیره روترز مراجعه نمایند.

دانشکده اقتصاد و تجارت دانشگاه آمستردام

به هنگام شروع کار، دانشگاه آمستردام با 5 بخش اصلی فعالیت خود را آغاز کرد تا در سال 1922 قسمت ششم نیز برای گسترش خدمات افتتاح شد. در حال حاضر که تقریباً 100 سال از راه اندازی دانشکده اقتصاد و تجارت می‌گذرد، بالغ بر 8000 دانشجو و 550 کارمند در محیط بیان شده حضور دارند. UvA Economics and Business از دو بخش تشکیل شده که شامل مدارس تجارت (ABS) و اقتصاد (ASE) می‌شوند.

برای آن که آموزش و ارتباطات با کیفیت بالایی در مدرسه‌هایی که به آنها اشاره کردیم وجود داشته باشد به طور حساب شده سازماندهی و فعالیتشان تحت نظارت است. آیا شما عزیزان نیز به رشته‌های مورد بحث علاقه دارید و می‌خواهید به عنوان فردی حرفه‌ای و متخصص در آنها شناخته شوید؟

پس باید بدانید که دانشکده اقتصاد و تجارت دانشگاه آمستردام تمامی پیش نیازهای مورد نیاز برای دستیابی به این هدف را برایتان فراهم کرده است. برای اطلاع رسانی بهتر، UVA برنامه استراتژیک خود را هر 6 سال یک بار منتشر می‌کند که این سند نشان‌دهنده فعالیت‌های سازمان در بازه گذشته هستند.

کاربرد اصلی داکیومنتی که به آن اشاره داشتیم چیزی نیست جز شناسایی و به‌روزرسانی حوزه‌هایی که نیاز به بهبود و تغییر دارند؛ علاوه بر مواردی که گفتیم شما می‌توانید از اهداف تعیین شده برای دوره زمانی مشابه پیش رو نیز مطلع شوید. بهینه سازی سبد آموزشی برای افزایش میزان موفقیت تحصیلی دانشجویان، افزایش آگاهی در مورد تحقیقات و تأثیر اجتماعی آنها، گسترش شبکه‌های کاری و فارغ‌التحصیلان و ایجاد روابط در داخل و خارج از UVA را می‌توان به عنوان مهم‌ترین تارگت‌های تعیین شده برای سال‌های 2021 تا 2026 معرفی  کرد.

دانشکده دندانپزشکی (ACTA) University of Amsterdam

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آمستردام که به اختصار با نام ACTA شناخته می‌شود مرکز علمی‌ای به شمار می‌رود که همواره در زمره پیشتازان جهانی آموزش و پژوهش زمینه بیان شده قرار می‌گیرد. یکی از مزایای تحصیل در این بخش استفاده از فرصت همکاری با دانشگاه VU و ساخت رزومه علمی بسیار مناسب به حساب می‌رود. تمرکز مجموعه مورد بحث بر آموزش، تحقیق و کمک به بیماران است که در همین راستا بیش از 300 نفر خدمات رسانی می‌کند.

تنها بخش اصلی Faculty of Dentistry (ACTA) علوم بهداشت دهان نامیده شده که زیر مجموعه‌های مختلفی دارد و آنها شامل پوسیدگی شناسی، ریشه دندان، آناتومی عملکردی، دندانپزشکی کودکان، بیماری‌های دهان، جراحی فک و صورت (VUmc و AMC)، بیوشیمی دهان، زیست شناسی سلولی دهان، مراقبت از دهان ترمیمی، درد و اختلال در دهان و صورت، رادیولوژی دهان، ارتودنسی، پریودنتولوژی، دندانپزشکی پیشگیری، جامعه و بهداشت دهان و دندان و علم مواد دندانپزشکی می‌شوند.

دانشکده علوم انسانی دانشگاه آمستردام

فرهنگ جامعه و تجارت رشته‌هایی هستند که تاثیر بالایی بر انسان و زندگی او دارند؛ به همین سبب هم موسسات آموزشی مختلفی در سراسر جهان دوره‌های مربوط به زیر شاخه‌های آنها را در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌دهند. افرادی که بتوانند در کلاس‌های مراکزی شرکت کنند که حسن شهرت بیشتری دارند، شانس بالاتری برای شناخته شدن و دستیابی به موفقیت‌های چشمگیر را خواهند داشت که لازمه آن تنها تلاش و کوشش و فراهم کردن پیش نیازهای تعیین شده توسط دانشگاه مد نظر است.

دانشکده علوم انسانی University of Amsterdam در قلب تاریخی شهر واقع شده و به عنوان مجموعه‌ای به روز و پیشرفته میان فعالان این حیطه شناخته می‌شود. زبان‌های مختلف، مطالعات ادبی، تاریخ و فلسفه گرفته تا مطالعات دینی و رسانه، هنر و باستان شناسی را می‌توان به عنوان رشته‌های در حال تدریس Faculty of Humanities معرفی کرد.

آیا به یافتن راه حل‌هایی برای مشکلات روز جهان علاقه‌مند هستید و یا قصد دارید در بستر تحقیقاتی مناسبی به انجام فعالیت‌های پژوهشی بپردازید؟ پس بهتر است با برنامه‌ها و بخش‌های این بخش آشنایی بیشتری پیدا کنید؛ زیرا بدون شک فرصت‌های متنوعی در آن برای رسیدن به اهداف خود خواهید یافت.

دانشکده پزشکی University of Amsterdam

آیا به دنبال موسسه‌ای می‌گردید که برنامه‌هایی برای تمامی دوره‌های پزشکی در هلند را با بهترین کیفیت و امکانات ممکن ارائه دهد؟ پس بهتر است بدانید 8 گزینه بیشتر پیش روی شما نیستند که یکی از آنها University of Amsterdam است. این مجموعه زمینه مورد نیاز برای اقدام مورد بحث را از طریق تاسیس دانشکده پزشکی خود به وجود آورد.

وظایفی که امروزه به عنوان اهداف اصلی آن تعیین شده‌اند شامل درمان بیماران، تحقیقات پزشکی دانشگاهی و ارائه برنامه‌های آموزشی می‌شوند. Faculty of Medicine خدمات درمانی مختلفی را در اختیار شهروندان قرار می‌دهد. با این وجود فضای مورد نیاز آموزش عملی و ارتباط با بیماران برای دانشجویان به وجود میاید و سطح بهداشت جامعه هم به طور چشمگیری افزایش میابد.

دانشکده علوم دانشگاه آمستردام

دانشکده علوم دانشگاه آمستردام محیطی ایده آل برای افرادی است که مجذوب هر جنبه‌ای از نحوه عملکرد جهان هستند. هر ساله تحقیقات بسیاری توسط پذیرفته شدگان این مرکز در رشته‌هایی مانند ریاضیات، فیزیک، شیمی، نجوم، زیست شناسی و منطق و علوم کامپیوتر انجام می‌شوند که باعث شده University of Amsterdam جایگاه جهانی مناسبی داشته باشد.

همکاری‌هایی که در ارائه دوره‌های تحصیلی مشترک با دانشگاه Vrije صورت می‌پذیرد را می‌توان به عنوان یکی از نقاط قوت Faculty of Science معرفی کرد. دانشجویان در محیط آموزشی فرصت یادگیری در مورد جدیدترین پیشرفت‌های تحقیقاتی را دارند و از تخصص و دانش اساتیدی مجرب بهره می‌برند. آیا علاوه بر مواردی که تا کنون به آنها اشاره کردیم به دنبال دلایلی برای انتخاب این مرکز به عنوان مقصد مهاجرتی خود هستید؟

در این صورت باید به کیفیت بالای برنامه‌های موجود که بسیاری از آنها هم بین رشته‌ای هستند اشاره کنیم. اگر فردی کنجکاوید و تفکری تحلیلی و انتقادی دارید، بهتر است با جزئیات بیشتری در مورد دوره‌های دانشکده علوم University of Amsterdam به دست آورید؛ زیرا بدون شک از میان آنها گزینه‌ای نظرتان را به خود جلب می‌کند.

دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری University of Amsterdam

اگر در مورد بهترین مراکز موجود برای سپری کردن دوره‌های علوم اجتماعی و رفتاری جست و جو کرده باشید، بدون شک نام UvA را به کرات مشاهده کردید. در حال حاضر دانشکده مربوطه پذیرای بیش از 10000 دانشجو و کارمند است که در بهترین شرایط ممکن مشغول به انجام فعالیت‌های مد نظرشان هستند.

بخش‌هایی مانند جامعه و مردم شناسی، علوم ارتباطات، جغرافیا، علوم سیاسی، مردم شناسی و برنامه ریزی و مطالعات بین‌المللی در کنار یکدیگر فضای مورد نیاز برای امور بیان شده را فراهم کرده‌اند. 15 برنامه لیسانس و بیش از 75 برنامه کارشناسی ارشد در دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری ارائه می‌شوند که تدریسشان به زبان‌های هلندی و انگلیسی است. آیا به دنبال جزئیات بیشتری در مورد برنامه‌های تحصیلی موجود هستید؟ پس برای دسترسی به اطلاعات تکمیلی و به روز با به بخش Education مراجعه نمایید.

رشته‌های دانشگاه آمستردام

در دانشگاه آمستردام، فرصت تحصیل در رشته‌ها، مقاطع و دوره‌های تحصیلی مختلفی برای علاقه‌مندان به تحصیل در هلند فراهم شده است.

رشته‌های دانشگاه آمستردام

از جمله برخی از این دوره‌ها و برنامه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کارشناسی
 • کارشناسی ارشد
 •  دکتری
 •  آموزش اجرایی MBA
 •  برنامه‌های تبادل دانشجو
 •  برنامه‌های مختلف فصلی (تابستانی و زمستانی)
 •  برنامه‌های تحصیلی باز

اگر بخواهیم به بررسی رشته‌های دانشگاه آمستردام و گرایشاتشان که موقعیت تحصیل در دانشگاه آمستردام در آنها فراهم شده است صحبت کنیم، باید بگوییم که ممکن است برای شما خسته کننده باشد؛ زیرا موقعیت تحصیل در بالغ بر 200 رشته آن هم فقط به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه برای علاقه‌مندان وجود دارد. اما به طور کلی می‌توان گفت، دانشگاه آمستردام فرصت تحصیل در رشته‌های زیر را برای علاقه‌مندان فراهم کرده است.

موارد بیان شده، تنها گوشه‌ای از رشته‌های قابل تحصیل در این دانشگاه هستند.

 •  هنر و تاریخ
 •  تعلیم و تربیت کودک
 •  ارتباطات و رسانه
 •  تجارت و اقتصاد
 • محیط زیست و بیولوژی
 •  علوم پایه و کامپیوتر
 • سلامت
 •  برنامه‌های بین رشتهای
 •  زبان و تحقیقات محلی
 •  حقوق
 •  علوم اجتماعی

برنامه‌های تحقیقاتی دکتری دانشگاه آمستردام

یکی از برنامه‌هایی که دانشگاه آمستردام برای کمک به پیشرفت تکنولوژی و نوآوری به اجرای آن مشغول است، فراهم کردن بستری مناسب برای برنامه‌های تحقیقاتی دکتری است. هر ساله تقریباً 2000 دانشجو دکتری در این برنامه‌ها مشغول به انجام امور تحقیقاتی هستند که این امر منجر به اعطای حدود 400 مدرک دکتری توسط این دانشگاه می‌شود.

شرایط پذیرش در دانشگاه آمستردام

بدون شک شما عزیزان تا کنون متوجه شده‌اید که UvA یکی از برترین دانشگاه‌های هلند و جهان است. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که دانشگاه آمستردام توانسته به این جایگاه دست یابد تحقیقات و پژوهش‌هایی هستند که توسط دانشجویان و اساتید آن به ثمر رسیده‌اند. اقدام بیان شده تنها از افرادی مستعد و کوشا برمیاید که تمام تلاش خود را بر یادگیری هر چه بهتر و پیشبرد علم در زمینه تخصصی‌شان گذاشته‌اند؛ به همین سبب هم داشتن سوابق تحصیلی و رزومه کاری و پژوهشی درخشان یکی از اصلی‌ترین شرایط مورد نیاز برای پذیرش گرفتن به حساب می‌روند.

اگر بتوانید توصیه نامه‌های خود را از اساتیدی سرشناس بگیرید شانس بیشتری خواهید داشت. از آنجایی که دوره‌های مختلف نیازمند ویژگی‌های متفاوتی هستند، بهتر است در این بخش بیش از این موضوع مورد بحث را باز نکنیم.

سطح علمی دانشگاه آمستردام

مدارک مورد نیاز برای پذیرش گرفتن از دانشگاه آمستردام

هر موسسه آموزشی پروتکل‌های خاص خود را برای پذیرش افراد  مستعد و کارآمد در دوره‌هایش دارد؛ به همین سبب ممکن است هر موسسه از متقاضیان مدارک متفاوتی را درخواست کند. مواردی مانند توصیه نامه، رزومه و مدرک تحصیلی و ریز نمرات اهمیت بالایی در این روند دارند؛ به همین سبب هم می‌توان آنها را به عنوان پای ثابت چک لیست‌ها معرفی کرد.

در کنار آیتم‌های بیان شده تمکن مالی هم ممکن است توسط برخی از مراکز از دانشجویان تقاضا شود. افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه آمستردام را دارند باید فرم‌هایی که در سایت آن موجود هستند را دریافت و تکمیل نموده و آنها را به همراه موارد ذکر شده در check list در بازه مجاز ارسال کنند. آیا به دنبال اطلاعات بیشتری پیرامون این زمینه هستید؟ پس به صفحه دوره مد نظر مراجعه کرده و اطلاعیه‌های منتشر شده را مطالعه کنید.

سطح علمی دانشگاه آمستردام

در ارتباط با جایگاه علمی دانشگاه آمستردام می‌توان گفت، بر اساس رتبه بندی‌های موسسات مختلف این مرکز آموزشی در بین 100 دانشگاه برتر جهان و 15 دانشگاه برتر اروپا جای دارد. اگر بخواهیم به صورت دقیق‌تر بیان کنیم، بر اساس رتبه بندی موسسات US News، QS ، Times و لیدن، دانشگاه آمستردام در رتبه‌های 40، 55، 66 و 82 ام جهان جای گرفته است.

از جمله مواردی که تاثیر بسیار بالایی بر جایگاه علمی مناسب دانشگاه آمستردام داشته‌اند، می‌توان به مواردی نظیر انجام و به ثمر رساندن تحقیقات و پروژه‌های علمی مختلف اشاره کرد.

شهریه دانشگاه آمستردام

تحصیل در رشته‌ها، گرایشات و مقاطع مختلف در دانشگاه آمستردام و سایر دانشگاه‌های جهان معمولاً هزینه‌های متفاوتی را برای دانشجویان به همراه خواهد داشت؛ علاوه بر این، ملیت دانشجو نیز می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه او داشته باشد. دانشجویان به هنگام تحصیل در دانشگاه آمستردام و سایر دانشگاه‌های این کشور، ملزم به پرداخت شهریه سالانه هستند.

شهریه دانشگاه آمستردام

این شهریه از 2 بخش تشکیل می‌شود؛ شهریه قانونی و نهادی. شهریه‌های قانونی برای تحصیل در دوره‌های مختلف دانشگاه آمستردام عبارت‌اند از:

 • دوره‌های تمام وقت 2209 یورو
 • دوره‌های پاره وقت 1882 یورو
 • دوره‌های دوگانه 2209 یورو
 • دوره‌های حقوق، روان‌شناسی، اقتصاد و سیاست 4418 یورو

بورسیه‌های دانشگاه آمستردام

یکی از اهدافی که بسیاری از دانشجویان در پی دستیابی به آن هستند تحصیل رایگان در دانشگاه آمستردام است. در ارتباط با این موضوع باید بگوییم در حالت کلی چنین چیزی امکان پذیر نیست ولی مسیرهایی برای تامین مخارج سپری کردن دوره و زندگی وجود دارند. مرکز آموزشی و سازمان‌های خصوصی و دولتی مختلف برای آن که به کاهش دغدغه‌های دانشجویان کمک کنند بورسیه‌های متنوعی را با شرایط پذیرش متفاوت طراحی و ارائه کرده‌اند.

اگر بخواهیم با دسته بندی کلی برنامه‌های موجود شما را آشنا کنیم، باید بگوییم که آنها به گروه‌هایی مانند بورسیه تحصیلی UVA برای دانشجویان کارشناسی، کمک‌های مالی متفرقه، بورسیه‌های دانشکده‌ای برای دانشجویان کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی و برنامه‌های سراسری UVA برای دانشجویان کارشناسی ارشد تقسیم بندی می‌شوند. در ادامه فهرستی را مشاهده خواهید کرد که اسامی برخی از برترین گزینه‌های موجود در دل آن گنجانده شده‌اند.

 • Studiefinciering (برای دانشجویان هلندی)
 • Beurzen (برای دانشجویان هلندی)
 • بورسیه‌های UvA برای لیسانس
 • بورسیه شایستگی آمستردام

پردیس روترسیلند

سوالات متداول

آیا امکان اخذ بورسیه به هنگام تحصیل در دانشگاه آمستردام وجود دارد؟

بله. بورسیه‌های و برنامه‌های مختلفی در هلند وجود دارند که به هنگام تحصیل در دانشگاه آمستردام می‌توانید در صورت داشتن شرایط مناسب، از آنها بهره‌مند شوید. برای اطلاع از بورسیه دانشگاه آمستردام به مقاله آن مراجعه کنید.

آیا هزینه تحصیل در دانشگاه آمستردام بالا است؟

خیر. نسبت به امکانات تحصیلی و کیفیت تدریس در دسترس دانشجویان به هنگام تحصیل در این دانشگاه، نمی‌توان گفت هزینه‌های تحصیل در دانشگاه آمستردام بالا است.

آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه آمستردام وجود دارد؟

بله. همان‌طور که گفته شد، موقعیت تحصیل در بیش از 200 رشته و برنامه آن هم به زبان انگلیسی در دانشگاه آمستردام برای علاقه‌مندان وجود دارد.

سخن آخر

دانشگاه آمستردام، به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های هلند موقعیت تحصیل با استفاده از امکانات آموزشی بسیاری را برای دانشجویان بین‌المللی در رشته‌ها و دوره‌های مختلفی فراهم کرده است. در صورت داشتن شرایط مناسب و متناسب با انتظارات این دانشگاه، شما قادر خواهید بود تا از تحصیل در محیطی مناسب لذت برده و در مسیر پیشرفت گام بردارید.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*