لیست جامع از هزینه تحصیل در هلند

لیست جامع از هزینه تحصیل در هلند

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشورهای خارجی در دسترس افراد مختلف قرار دارد. برای استفاده از هر یک از این روش‌ها، شرایط خاصی مد نظر کشورهای پذیرای افراد خارجی است. یکی از روش‌هایی که نسبت به سایر گزینه‌های در دسترس برای افراد علاقه‌مند به مهاجرت می‌تواند هزینه‌های کمتری را در بر داشته باشد و روند ساده‌تری را نیز داشته باشد، مهاجرت تحصیلی است. به هنگام اقدام برای مهاجرت از طریق تحصیل، بهتر است به موارد مختلفی توجه کنید. از جمله این موارد می‌توان به انتخاب کشور مناسب، انتخاب دانشگاه مناسب، شرایط تحصیل و زندگی در کشور مورد نظر، شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش در دانشگاه‌های کشور هدف و هزینه‌های تحصیل اشاره کرد.

هلند، یکی از کشورهایی است که شرایط مناسبی را در ارتباط با تحصیل، برای علاقه‌مندان فراهم کرده است. در صورتی که به تحصیل در هلند علاقه‌مند هستید و قصد دارید تا با هزینه‌های تحصیل در هلند آشنا شوید، بهتر است بدانید که هزینه‌های تحصیل در هلند را می‌توان از دو نظر هزینه‌های تحصیل در مراکز و موسسات علمی هلند و هزینه‌های زندگی به هنگام تحصیل مورد بررسی قرار دهیم.

برای آشنایی با این هزینه‌ها، تا انتهای این مطلب با درنا مایگریشن همراه باشید.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

هزینه تحصیل در هلند برای دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی

هلند به عنوان یکی از کشورهایی که سیستم آموزشی نوینی دارد و شرایط مهاجرت تحصیلی به هلند و زندگی مناسبی را برای شهروندان و افراد مهاجر به این کشور فراهم کرده است، شناخته می‌شود. این کشور، موقعیت مناسبی را برای دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است تا در رشته‌ها و مقاطع مختلف در هلند مشغول به تحصیل شوند.

هزینه تحصیل در هلند برای دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی

از جمله مقاطع قابل تحصیل در هلند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پیش دبستانی

در سیستم آموزشی هلند، مقطعی به عنوان پیش دبستانی شناخته شده نیست. معمولاً آموزش‌های قبل از دبستان، شامل دوره‌های پیش آموزشی هستند. کودکان با شرکت در این دوره‌ها می‌توانند از آموزش‌های مختلفی نظیر آموزش‌های گفتاری و افزایش مهارت‌های زبان بهره‌مند شوند. هزینه‌های تحصیل در این دوره‌ها، بسته به خدمات ارائه شده متفاوت است.

دبستان

اولین دوره تحصیلی رسمی در هلند را می‌توان دبستان به حساب آورد. دبستان در این کشور، شامل دوره‌ای 8 ساله می‌شود. تحصیل در دبستان و متوسطه برای شهروندان هلند در مراکز و موسسات دولتی رایگان بوده و تنها والدین از طریق برنامه‌های داوطلبانه آن هم برای برنامه‌ها و کلاس‌های فوق‌العاده خواهد بود. دانش‌آموزان بین‌المللی، بسته به نوع موسسه‌ای که در آن مشغول به تحصیل می‌شوند، ملزم به پرداخت هزینه‌های مختلفی هستند. این هزینه‌ها را می‌توان تقریباً در بین 5000 تا 22000 یورو دانست.

متوسطه

تحصیل متوسطه در هلند، در دوره‌های مختلفی امکان‌پذیر است. هر یک از این دوره‌ها، دارای اهداف خاصی هستند و شامل موارد تحصیلی مختص به خود هستند. در صورت علاقه‌مندی به تحصیل در هر یک از این دوره‌ها، بهتر است بدانید که هزینه تحصیل متوسطه در هلند چیزی در حدود 8000 تا 23000 یورو خواهد بود.

دانشگاه

تحصیلات دانشگاهی، مجموعه‌ای بسیار گسترده و وسیع است. همان‌طور که در مطلب دانشگاه‌های هلند در درنامایگریشن به آن اشاره شده است، مراکز و موسسات تحصیلی هلند که امکان تحصیل در مقاطع و رشته‌های مختلف دانشگاهی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده‌اند دارای انواع مختلفی هستند. هزینه تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلی هلند را می‌توان چیزی در حدود 6000 تا 20000 یورو دانست.

این هزینه برای افرادی که شهروند هلند و یا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند، بسیار کمتر است.

هزینه‌های زندگی به هنگام تحصیل در هلند

هزینه‌های زندگی به هنگام تحصیل در هلند را می‌توان از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار داد. از جمله این دسته‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هزینه صرف غذا در هلند
  • هزینه رفت و آمد و تردد
  •  هزینه اجاره خانه و مسکن

در ادامه مطلب و برای آشنایی هرچه بیشتر شما با این موارد، در ادامه به بررسی بیشتر آنها خواهیم پرداخت.

هزینه صرف غذا در هلند

هزینه صرف یک وعده غذایی در رستوران‌های معمولی هلند، برای هر نفر چیزی در حدود 10 تا 25 یورو خواهد شد. این مبلغ نسبت به کشور محل تحصیل، مبلغ زیادی نبوده و هزینه‌ای نرمال به حساب می‌آید.

هزینه صرف غذا در هلند

هزینه رفت و آمد و تردد

برای تردد در هلند، مانند تمامی کشورهای جهان روش‌های مختلفی پیش روی شما است. اگر به دنبال استفاده از روشی کم هزینه هستید، استفاده از سیستم حمل و نقل هلند می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد. شما می‌توانید با تهیه بلیط‌های حمل و نقل ماهانه، آن هم با هزینه‌ای در حدود 55 تا 150 یورو بدون هیچ دردسری از این سیستم استفاده کنید.

هزینه اجاره خانه دانشجویی در هلند

هزینه اجاره خانه در هلند را می‌توان از نظر محل قرارگیری ملک و مساحت آن بررسی کرد. برای اجاره یک آپارتمان 1 و 3 خوابه در مرکز شهرهای هلند، به طور میانگین باید چیزی در حدود 800 تا 1600 و 1100 تا 2700 یورو هزینه کنید. اگر به دنبال صرف هزینه کمتری برای اسکان در هلند هستید، بهتر است به حاشیه شهرها و یا مناطقی به دور از مراکز شهر فکر کنید. هزینه اجاره آپارتمان 1 و 3 خوابه در این مناطق چیزی در حدود 600 تا 1300 و 900 تا 2000 یورو است.

هزینه اجاره خانه دانشجویی در هلند

سوالات متداول

آیا تحصیل در هلند هزینه‌های بالایی دارد؟

خیر. نمی‌توان گفت هزینه‌های بیان شده، نسبت به محیط زندگی و امکانات رفاهی و تحصیلی در دسترس به هنگام تحصیل و زندگی در این کشور، هزینه‌های بالایی به حساب می‌آیند.

آیا امکان تحصیل رایگان در هلند وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم، دانشجویان و دانش‌آموزان بین‌المللی به صورت کلی، باید برای تحصیل در هلند، هزینه شهریه سالانه را پرداخت کنند؛ اما با اخذ بورسیه‌های تحصیلی هلند و استفاده از برنامه‌های حمایتی مالی، این هزینه‌ها تا حدود زیادی و در برخی مواقع به صورت کامل، تامین می‌شوند.

آیا موقعیت استفاده از فول فاند در هلند وجود دارد؟

بله. فول فاندهای مختلفی در هلند توسط مراکز و موسسات مختلفی برای استفاده دانشجویان واجد شرایط ارائه می‌شوند. شما با استفاده از این فول فاندها قادر خواهید بود تا هزینه‌های تحصیل و در برخی مواقع تمامی هزینه‌های زندگی خود را تامین کنید.

آیا به هنگام تحصیل در هلند، می‌توان مشغول به کار شد؟

بله. یکی از مزیت‌های تحصیل در هلند، داشتن اجازه کار پاره وقت در این کشور است. شما قادر خواهید بود تا 16 ساعت در هفته در این کشور مشغول به کار شوید.

سخن آخر

هزینه‌های تحصیل در هلند، مسئله‌ای است که به موارد مختلفی بستگی دارد. در این مطلب سعی ما بر آن بوده تا با بررسی این هزینه‌ها از جنبه‌های مختلف، شما را با آنها به طور تقریباً کاملی آشنا کنیم. شاید با مطالعه این مطلب، به این فکر افتاده باشید که کشورها و گزینه‌های ارزان‌تری برای تحصیل در خارج از کشور نیز وجود دارند. درست است؛ اما برای این کار باید نگاهی جامع و تحلیلگرانه نیز داشته باشید. آیا کیفیت و سطح زندگی و تحصیل در این کشورها مانند هلند است؟ با انجام چنین مقایسه‌ای به آن پی خواهید برد که تحصیل در هلند، هزینه‌های بالایی را برای شما در پی نخواهد داشت.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*