بورسیه تحصیلی هلند 2022 | شرایط اخذ آن و مدارک لازم

بورسیه تحصیلی هلند 2023 | شرایط اخذ آن و مدارک لازم

تحصیل رایگان در هلند یکی از موضوعاتی به حساب می‌رود که بسیاری از افراد به دنبال آشنایی با آن و بهره‌مندی از این مزیت بسیار مهم هستند. مورد دیگری که ذهن بخش عمده‌ای از علاقه‌مندان سپری کردن دوره‌های علمی در این کشور را به خود جذب می‌نماید چیزی نیست جز بورسیه‌ها و برنامه‌های حمایتی مالی. با استفاده از این گزینه‌ها شما قادر خواهید بود هزینه‌های تحصیل و حتی زندگی‌تان را تامین نمایید. آشنایی با موارد در دسترس، ماهیت و انواع آنها شانس شما را برای پذیرفته شدن در اسکالرشیپی مناسب افزایش می‌دهد. ما در مجموعه مهاجرتی درنامایگریشن قصد داریم تا شما عزیزان را با موضوع بیان شده آشنا نماییم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

تحصیل در هلند

دانشگاه‌ها و مراکز علمی مختلفی در هلند موقعیت تحصیل را برای دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده‌اند. فرقی نمی‌کند که قصد دارید کودک خود را برای شرکت در مقاطع ابتدایی و متوسطه به این کشور اعزام کنید و یا خود شما برای گذراندن تحصیلات تکمیلی قصد مهاجرت دارید؛ در هر صورت، مراکز علمی مختلف آن، با ارائه دادن امکانات آموزشی بسیار مناسب پذیرایتان خواهند بود. علاوه بر این، شما می‌توانید در تمامی رشته‌ها و مقاطع، مرکز مناسبی را برای خود بیابید. تنها کاری که باید برای تحصیل در مراکز علمی این کشور انجام دهید انتخاب مقطع، رشته و مجموعه مناسب می‌باشد. در ادامه، باید الزامات تعیین شده پذیرش را بررسی و در صورت واجد شرایط بودن درخواست خود را ارسال نمایید.

به چه زبان‌هایی می‌توان در مراکز علمی و تحصیلی هلند تحصیل کرد؟

یکی از چالش‌هایی که بر سر راه دانشجویان بین‌المللی قرار می‌گیرد، زبان دوره است. برخی از افرادی که قصد مهاجرت به هلند را دارند، بدون شک ترجیح می‌دهند به سراغ گزینه‌ای بروند که برای تدریسش از انگلیسی استفاده می‌شود. در همین ابتدا باید بگوییم بسیاری از دانشگاه‌های این کشور برای سهولت کار اشخاصی که به هلندی تسلط کافی ندارند، برنامه‌های متنوعی را طراحی و در دسترسشان قرار داده‌اند که معمولاً تنوع آنها در کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی بیشتر از سایر موارد موجود هستند؛ پس بر این اساس باید گفت هنگام مطالعه جزئیات دوره‌های مد نظر باید به این ویژگی آنها توجه ویژه‌ای داشته باشید تا بعدها به مشکل بر نخورید.

بورسیه تحصیلی هلند

 

هزینه‌های تحصیل در هلند، شامل چه مواردی می‌شود؟

زمانی که نام هزینه‌های تحصیل در هلند به میان میاید، ذهن بسیاری از افراد تنها به سمت شهریه سالانه می‌رود. در ارتباط با این مسئله باید بگوییم که مبالغ مورد نیاز برای سپری کردن دوره به این حیطه محدود نشده و باید مخارج تمام مسیر و زندگی را نیز در نظر داشته باشید. آماده سازی مدارک، اپلیکیشن فی و هزینه‌های سفارت را می‌توان به عنوان برخی از فاکتورهای مهم در این موضوع معرفی کرد.

شاخصه‌هایی مانند ملیت، رشته، مقطع، نوع مرکز علمی و سبک زندگی بر مخارجی که به آنها اشاره داشتیم تاثیر گذار هستند. شما می‌توانید به راحتی و با مطالعه دقیق صفحه برنامه مدنظرتان از شهریه سالانه‌اش با خبر شوید. در ادامه جداولی را قرار خواهیم داد که می‌توانید با استفاده از آنها، بودجه بندی کلی‌ای برای هزینه‌های زندگی خود در هلند انجام دهید. تمامی اعدادی که برای هر اقدام مشاهده خواهید کرد به طور میانگین کشوری و بر اساس داده‌های ارائه شده توسط شهروندان‌اند.

 

 رستورانمیانگین هزینه
یک وعده غذایی در رستورانی معمولی15.00 €
سه وعده غذایی برای 2 نفر در رستوران معمولی65.00 €
مک میل در مک دونالد یا غذای ترکیبی مشابه9.00 €
کاپوچینو معمولی3.02 €
بطری کوچک نوشابه2.53 €
بطری کوچک آب2.13 €

 

 

اقلام سوپر مارکتیمیانگین هزینه
یک لیتر شیر1.04 €
یک قرص نان 500 گرمی1.82 €
یک کیلو گرم برنج1.86 €
12 عدد تخم مرغ2.33 €
یک کیلو گرم پنیر محلی11.02 €
یک کیلو گرم فیله مرغ8.25 €
یک کیلو گرم گوشت قرمز24.17 €
یک کیلو گرم سیب2.56 €
یک کیلو گرم موز1.34 €
یک کیلو گرم پرتقال1.39 €
یک کیلو گرم گوچه فرنگی2.58 €
یک کیلو گرم سیب زمینی1.07 €
یک کیلو گرم پیاز0.90 €
یک بطری آب معدنی خانواده0.70 €

 

 

حمل و نقلمیانگین هزینه
بلیت  تک سفره3.40 €
بلیت تردد ماهیانه89.00 €
تعرفه نرمال استفاده از تاکسی3.60 €
نرخ استفاده از تاکسی برای 1 کیلومتر2.40 €
استفاده از تاکسی با 1 ساعت انتظار30.00 €
یک لیتر بنزین2.05 €

 

اجاره ماهیانه آپارتمانمیانگین هزینه
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر1,188.97 €
آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر977.59 €
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر1,813.55 €
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر1,460.38 €

 

 

بورسیه‌های تحصیلی دولتی هلند

تحصیل رایگان در هلند

همان‌طور که در بخش قبل به آن اشاره شد بخشی از هزینه‌هایی که به هنگام تحصیل در هلند باید انجام دهید، شامل شهریه دانشگاه‌ها و مراکز علمی است. این مبالغ تقریباً بخش عمده‌ای از مخارج زندگی را به خود اختصاص می‌دهند. نه تنها دانشجویان بین‌المللی، بلکه شهروندان اتحادیه اروپا هم در حالت کلی نمی‌توانند به طور رایگان در آموزشگاه‌های علمی کشور بیان شده تحصیل نمایند. آیا به دنبال راه حلی برای این چالش هستید؟

پس پیشنهاد می‌کنیم به سراغ آشنایی با برنامه‌های حمایتی موجود بروید. تنوع زیر مجموعه‌های این دسته به گونه‌ای است که در صورت داشتن شرایطی قابل قبول، قطعاً گزینه متناسبی را برای خود خواهید یافت. برای آن که شما عزیزان را با بورسیه تحصیلی هلند آشنا کنیم، بخش‌های مختلفی را قرار داده‌ایم که بهتر است تمامی‌شان را مطالعه نمایید.

بورسیه‌های تحصیلی در هلند

هنگامی که به دنبال بررسی مهاجرت تحصیلی به هلند باشید بدون شک با نام‌هایی نظیر بورسیه تحصیلی هلند، فاند و فول فاند آشنا خواهید شد؛ اما این واژگان به چه معنا هستند؟ اولین نکته‌ای که پیرامون این موضوع باید به آن اشاره داشته باشیم آن است که تقریباً مفهوم تمامی آنها یکسان بوده و به برنامه‌های حمایتی اطلاق می‌شوند. بسته به شرایطی که در مسیر استفاده از هر یک تعیین شده و مزایایی که در اختیار افراد قرار می‌دهند، ماهیت کلی‌شان متفاوت است.

سازمان‌ها و مجموعه‌های مختلفی برای جذب دانشجویان مستعد، برنامه‌های اختصاصی خود را طراحی و ارائه کرده‌اند. در ادامه این مطلب تیترهایی مانند بورسیه‌های دولتی، دانشگاهی و فول فاندها را مشاهده خواهید کرد که هر یک اطلاعات جامعی را در دل خود جای داده‌اند.

اگر به دنبال بالاتر بردن شانس خود از طریق اقدامی هوشمندانه هستید، تنها کافی است آنها را مطالعه نمایید؛ علاوه بر این فهرستی در انتهای این بخش وجود دارد که اسامی بعضی از پرطرف‌دارترین گزینه‌های موجود در آن قرار داده شده‌اند.

 •  بورسیه OKP هلند
 •  بورسیه دانشگاه توئنته (UTS)
 • بورسیه شایستگی آمستردام برای دانشجویان بین‌المللی عالی
 •  برنامه بورسیه رادبود برای دانشجویان بین‌المللی
 •  بورسیه تحصیلی عالی اوترخت برای دانشجویان بین‌المللی
 •  بورسیه تحصیلی هلند برای دانشجویان بین‌المللی غیر EEA
 • برنامه کمک هزینه تحصیلی دانشگاه ویرجه آمستردام برای دانشجویان بین‌المللی
 •  بورسیه تعالی دانشگاه لیدن (LexS)
 •  بورسیه تحصیلی برای دانشجویان با پتانسیل بالا دانشگاه ماستریخت برای دانشجویان بین‌المللی
 •  بورسیه تعالی دانشگاه صنعتی دلفت
 •  بورسیه روتاری برای متخصصان آب و فاضلاب
 •  بورسیه تحصیلی دانشگاه اراسموس هلند
 • بورسیه تحصیلی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اروپا
 •  بورسیه استعدادهای جهانی شهروندی برای دانشجویان بین‌المللی
 •  بورسیه تحصیلی تعالی آمستردام (AES)
 •  برنامه کمک هزینه تحصیلی هلند برای دوره‌های کوتاه مدت
 •  برنامه کمک هزینه تحصیلی کارشناسی ارشد هلند برای کشورهای در حال توسعه

بورسیه دولتی هلند

منابع مالی این برنامه‌ها توسط دولت هلند تامین شده و اعتبار سنجی و تصمیم گیری در ارتباط با افراد واجد شرایط، توسط سیستمی دولتی و صلاح دیدهای تعیین شده قبلی انجام خواهند گرفت. بورسیه بیان شده مختص دانشجویان بین‌المللی خارج از اتحادیه اروپا است که قصد تحصیل در یکی از مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد را در این دانشگاه دارند. این برنامه توسط وزارت آموزش، فرهنگ و علوم هلند ارائه می‌شود و مبلغ آن سالیانه 5000 یورو است.

هر فرد تنها  برای یک بار می‌تواند از این تسهیلات استفاده نماید و رقم بیان شده به طور یکجا و سالانه پرداخت می‌شود. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به سایت موسسه پذیرفته شده با پیش نیازهای بهره‌مندی از برنامه حمایتی مورد بحث به طور کامل مطلع شوید. برای آن که شما را در این روند یاری دهیم، برخی از آنها را در فهرست زیر بیان کرده‌ایم.

 •  داشتن ملیتی غیر اروپایی
 • ارائه درخواست پذیرش برای تحصیل در یکی از دوره‌های کارشناسی یا کارشناسی ارشد هلند
 • داشتن شرایط مورد نظر دانشگاه و اخذ پذیرش
 •  اخذ پذیرش برای اولین بار در دانشگاه‌ها و دوره‌های تحصیلی هلند

بورسیه OKP هلند

OKP برنامه‌ای خاص به حساب میاید که هدف آن، کمک به توسعه پایدار و فراگیر جامعه بوده و برای شهروندان کشورهای خاصی در دسترس است. هزینه‌های مختلفی نظیر مخارج تحصیل، ویزا، زندگی، بلیط‌های رفت و برگشت و بیمه سلامت در هلند تحت پوشش این بورسیه قرار می‌گیرند؛ اما شهروندان ایرانی، واجد شرایط اخذ آن نیستند پس ما هم از ارائه توضیحات بیشتری پیرامونش خودداری می‌کنیم.

بورسیه اراسموس / بورسیه‌های Erasmus Mundus در هلند

شاید شما هم نام طرح اراسموس را به هنگام جست و جو در ارتباط با تحصیل در اروپا شنیده باشید. این برنامه بیشتر به عنوان طرحی برای جا به جایی دانشجویان شناخته می‌شود. Erasmus Mundus یک بورسیه تحصیلی هلند به حساب می‌رود که برای گسترش تبادلات فرهنگی و افزایش کیفیت آموزش در اتحادیه اروپا تدارک دیده شده است.

مبلغ آن به اندازه‌ای خواهد بود که علاوه بر پوشش دادن هزینه‌های تحصیل، بخش و یا تمام مخارج زندگی دانشجویان را نیز پوشش دهد. آیا به دنبال افزایش شانس موفقیت  خود در مسیر استفاده از آن هستید؟ در این صورت باید به سایت‌های مرجع مراجعه کرده و اطلاعاتی پیرامون پیش نیازهای قبول شدن در آن به دست آورید تا با فراهم کردن پیش زمینه‌ای مناسب به هدف خود بیش از پیش نزدیک شوید.

بورسیه‌های دانشگاهی هلند

در قسمت قبلی به بررسی و معرفی برنامه‌های حمایتی دولتی پرداختیم؛ حال زمان آن فرا رسیده تا به سراغ  دسته بندی دیگری برویم که تنوع بیشتری دارد. مراکز علمی هلند برای آن که دغدغه‌های دانشجویان مستعد و کوشا را کاهش دهند تا بتوانند بر روی تحصیل و پژوهش تمرکز بیشتری داشته باشند، اسکالرشیپ‌های متنوعی را طراحی و در اختیارشان قرار داده‌اند.

این گروه خاص که با نام بورسیه‌های دانشگاهی شناخته می‌شوند، معمولاً ماهیتی سالانه داشته و به دو صورت می‌توان از آنها بهره‌مند شد. افراد برای برخی از آنها به طور خودکار و به محض پذیرش گرفتن در برنامه مد نظر مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. برای استفاده از بعضی بورسیه‌های دانشگاهی، اشخاص ملزم هستند در ددلاینی از پیش تعیین شده تقاضای خود را به هیئت بررسی کننده ارسال کنند.

به دلیل تفاوت‌های موجود نمی‌توان اعداد و ارقام دقیقی را به طور کلی برای Dutch university scholarships بیان کرد. از جمله بعضی از دانشگاه‌هایی که به ارائه این بورسیه‌ها می‌پردازند می‌توان به دانشگاه‌های لیدن و توئنته  اشاره کرد که هر یک را در قسمتی جداگانه معرفی کرده‌ایم.

 

بورسیه‌های دانشگاهی هلند

بورسیه دانشگاه Twente

دانشگاه توئنته برای افرادی که متقاضی شرکت در برنامه‌های تحصیلات تکمیلی آن هستند، موقعیت استفاده از بورسیه‌هایی را فراهم کرده است. برای استفاده از این برنامه‌ها فرقی نمی‌کند که شهروند کدام کشور هستید، در هر صورت با داشتن شرایط مناسب قادر خواهید بود تا از کمک هزینه‌های 3000 تا 22000 یورویی بهره‌مند شوید. این مبلغ معمولاً برای 1 سال بوده؛ اما در صورت نیاز، می‌توانید برای اخذ دوباره آنها نیز درخواست دهید.

نکته‌ای که برای بسیاری از کاربران اهمیت دارد، فاکتورهایی هستند که هنگام ارزیابی متقاضیان مورد بررسی قرار می‌گیرند. اشخاصی که در 5 تا 10 درصد برتر کلاس خود قرار می‌گیرند، شرایط استفاده از وام تحصیلی هلند را ندارند، توانایی بالا در زبان انگلیسی داشته و می‌توانند ویزای هلند را دریافت کنند و سابقه تحصیل در هلند  ندارند احتمال موفقیت بالایی در روند مورد بحث خواهند داشت.

بورسیه تعالی دانشگاه لیدن

اگر ملیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را ندارید و برای سپری کردن یکی از برنامه‌های کارشناسی یا کارشناسی ارشد پذیرفته شده‌اید، می‌توانید برای پوشش دادن بخشی از هزینه‌های تحصیل خود به سراغ استفاده از بورسیه تعالی دانشگاه لیدن بروید. این برنامه به شما کمک خواهد کرد که بین 10000 تا 15000 یورو از شهریه‌تان را بپردازید. با پذیرفته شدن برای این گزینه، همچنان ملزم خواهید بود تا تمکن مالیتان را به منظور کسب ویزای تحصیلی به اداره مهاجرت نشان دهید.

در انتهای این قسمت باید به سراغ شرایط مورد نیاز برویم؛ به همین سبب هم فهرست زیر را آماده کرده‌ایم. زمانی که درخواست پذیرش خود را به دانشگاه ارسال می‌کنید، باید اعلام علاقه‌مندی خود را انجام دهید. در غیر این صورت شانس دوباره‌ای حداقل در سال اول در اختیارتان قرار نخواهد گرفت.

 •  داشتن سوابق تحصیلی بسیار مناسب
 •  داشتن ملیتی خارج از اتحادیه اروپا
 •  نداشتن شرایط استفاده از کمک هزینه‌های تحصیلی و وام‌های دولتی هلند

بورسیه دانشگاه اوترخت

بورسیه دانشگاه اوترخت را می‌توان به عنوان برنامه کامل تحصیلی به حساب آورد. با اخذ آن شهریه سالانه دانشجو به همراه 11000 یورو کمک هزینه برای زندگی به او پرداخت می‌شود. دانشجویان بین‌المللی خارج از اتحادیه اروپا که در برخی از رشته‌ها و در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته می‌شوند، با داشتن سوابق تحصیلی مناسب شانس بالایی برای بهره‌مندی از آن را خواهند داشت.

قرار گرفتن در بین 10 درصد برتر کلاس در دوره قبلی، نداشتن ملیت اروپایی، واجد شرایط نبودن به منظور استفاده  از وام و کمک هزینه تحصیلی هلند و داشتن مدرک لیسانس غیر هلندی را می‌توان به عنوان اصلی‌ترین الزامات موجود برای این برنامه به حساب آورد. آیا به دنبال استفاده از این اسکالرشیپ هستید؟

در این صورت برای آگاهی از ددلاین درخواستش بهتر است به سایت اصلی دانشگاه اوترخت مراجعه نمایید. با ابن اقدام امکان مطلع شدن از آخرین تغییرات و مشاهده به‌روزترین اطلاعیه‌ها را نیز خواهید داشت.

 

دانشگاه صنعتی دلفت

فول فاند هلند چیست؟

فول فاند هلند، یا به عبارت دیگر بورسیه‌های تحصیلی کامل، به برنامه‌های مالی‌ای گفته می‌شود که برای تامین تمامی هزینه‌های زندگی دانشجویان ارائه می‌شوند. این موارد را دانشگاه‌ها یا موسسات مختلف طراحی و پیاده سازی می‌کنند. بهترین روش برای آشنایی با پیش نیازهای بهره‌مندی از آنها، مشاهده منابع اصلی به حساب می‌رود. برای آن که بتوانید به سراغ گزینه مناسبی بروید، ابتدا باید با برخی از پرطرف‌دارترین و مشهورترین آیتم‌های در دسترس اطلاعاتی به دست آورید و سپس سایت‌های مرجع را مطالعه کنید.

برای آن که در مسیر بیان شده به شما کاربران عزیز کمکی کرده باشیم، در ادامه فهرستی را قرار داده‌ایم که اسامی برخی از گزینه‌های پیش رو در آن هستند و قسمت‌هایی را به معرفی آنها اختصاص داده‌ایم.

 •  فول فاند دانشگاه ماستریخت
 •  فول فاند دانشگاه فناوری اطلاعات دلف
 •  فول فاند دانشگاه رادبود
 • فول فاند دانشگاه Twente
 •  فول فاند دولت هلند

فول فاند دانشگاه ماستریخت

می‌توان گفت Maastricht University بالغ بر بیش از 20 بورسیه را برای تمامی پذیرفته شدگان به خصوص دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. فول فاند دانشگاه ماستریخت یکی از برنامه‌های حمایتی مالی این مجموعه به حساب می‌رود که در طی آن 29000 یورو در سال به افراد بیان شده پرداخت می‌شود. معافیت پرداخت شهریه و کمک هزینه زندگی برخی از ویژگی‌های آن به حساب می‌روند که در کنار این مبلغ باعث جلب توجه بسیاری از افراد به برنامه مورد بحث شده‌اند.

اگر بخش مربوط به این موضوع در سایت اصلی موسسه را مطالعه نمایید، بدون شک با فاکتورهای حائز اهمیت در انتخاب واجدین شرایط آشنا شده و از ددلاین و نحوه درخواست نیز مطلع می‌شوید.

با موفقیت در مسیر مورد بحث دیگر نیازی به اشتغال و یا داشتن دغدغه‌های مختلف ذهنی وجود ندارد و می‌توانید با خیالی راحت تمام تمرکزتان را بر تحصیل و سپری کردن دوره خود معطوف نمایید. شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا که شرایط اخذ اقامت این کشور را داشته باشند، کسانی که تابعیت دوگانه کشورهای اروپایی را ندارند و متقاضیان شرکت در یکی از برنامه‌های آموزشی دانشگاه ماستریخت در سال جاری شرایط اولیه تعیین شده برای بهره‌مندی از گزینه مورد بحث را خواهند داشت.

فول فاند دانشگاه فناوری اطلاعات دلفت

این دانشگاه، یکی از موسسات آموزشی به حساب می‌رود که فرصت استفاده از برنامه‌های مختلفی را برای دانشجویان بین‌المللی ایجاد کرده است. یکی از پرطرف‌دارترین این بورسیه‌ها، Justus & Louise van Effen نامیده می‌شود. برنامه بیان شده به دلیل ماهیتی که دارد به عنوان فول فاند شناخته شده و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند برای اخذ آن درخواست دهند.

مبلغ نهایی‌ای که به پذیرفته شدگان پرداخت می‌شود بر اساس فاکتورهایی نظیر هزینه‌های قانونی یا نرخ موسسه (برای بخش تحصیلی) و متوسط مخارج رایج برای زندگی محاسبه و تعیین می‌شوند. افرادی که دوره تحصیلی خود را با نمرات قابل توجه به پایان رسانده باشند، شانس بالایی برای بهره‌مندی از این فول فاند دارند.

آیا برایتان سوال شده در چه صورت می‌توان این پیش نیاز را تامین کرد؟ در پاسخ باید بگوییم اگر نمراتی که به دست آورده‌اید بالای 80 درصد بارم کل باشند، شرایط تعیین شده در این فاکتور را خواهید داشت و می‌توانید به بهره‌مندی برنامه مورد بحث امید بالایی داشته باشید.

دانشگاه اوترخت

فول فاند دانشگاه رادبود

آیا به دنبال آن هستید تا مخارج زندگی، بیمه درمانی، شهریه، ویزا و مجوز اقامتتان را به هنگام سپری کردن دوره تحصیلی‌تان در دانشگاه رادبود تامین کنید؟ در این صورت به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم تا به سراغ فول فاند آن بروید. بر خلاف بسیاری از برنامه‌های حمایتی که بضاعت مالی در آنها مورد توجه قرار می‌گیرند، نتایج مطالعاتی و تحقیقاتی از اهمیت بیشتری برخوردارند. تنها دانشجویان کارشناسی ارشدی که در دوره انگلیسی زبان پذیرفته شوند شانس موفقیت در این مسیر را خواهند داشت.

اگر شهروند کشورهایی غیر از اعضای اتحادیه اروپا هستید، قبلاً سابقه تحصیل و گرفتن مدرک در هلند را نداشته باشید و تسلط مناسبی به زبان انگلیسی دارید می‌توانید بیشتر پیش نیازهای تعیین شده را تامین نمایید. آیا شرایط بیان شده را ندارید؟ در این صورت باید بگوییم نیازی به نا امیدی یا نگرانی نیست و می‌توانید به سراغ آشنایی با سایر بورسیه‌های ارائه شده بروید و از طریق آنها و اشتغال نیمه وقت مخارج خود را تامین نمایید.

سوالات متداول

آیا برای اخذ فول فاند هلند باید مدرک زبان انگلیسی داشت؟

در مورد الزام وجود مدرک زبان انگلیسی برای اخذ فول فاند هلند نمی‌توان به قاطعیت سخن گفت؛ زیرا این شرط برای برخی از برنامه‌ها برقرار و برای برخی دیگر نیست.

آیا ارائه داشتن مدرک زبان هلندی، یکی از شرایط ثابت برای اخذ فول فاند هلند است؟

خیر. داشتن این نوع مدرک الزامی نبوده و تقریباً می‌توان گفت، ارائه این مدرک زبان هلندی جزو ضروریات هیچ یک از بورسیه‌های مطرح شده نیست.

اخذ فول ماند هلند منجر به پوشش تمامی هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور می‌شود؟

بله. دانشجویان می‌توانند با استفاده از فول فاندها هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را پوشش دهند. اگر در رسیدن به هدف بیان شده موفق نشدید نیازی به هیچ‌گونه نگرانی نیست؛ زیرا بورسیه‌های تحصیلی دیگر در کنار موارد تکمیلی به شما در رفع نیازهای مالیتان کمک خواهند کرد.

آیا بورسیه‌های تحصیلی هلند 2022 برای تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور کفایت می‌کنند؟

پاسخ این سوال به نوع بورسیه تحصیلی و برنامه‌ای که موفق به استفاده از آن می‌شوید دارد. برخی از برنامه‌های موجود صرفاً کمک هزینه‌های تحصیلی بوده و مبلغ بالایی ندارند؛ این در حالی است که در کنار آنها گزینه‌ای با نام فول فاند وجود دارد که تمامی مخارج را تامین خواهد کرد.

آیا می‌توان بدون داشتن مدرک زبان، موفق به اخذ بورسیه‌های تحصیلی هلند شد؟

خیر. یکی از اصلی‌ترین شروط استفاده از این بورسیه‌ها، اخذ پذیرش در دانشگاه‌های هلند است. یکی از پیش نیازهای اصلی که این موسسات برای پذیرش دانشجوهای خارجی در نظر دارند، داشتن تسلط کافی بر روی زبان تدریسی دوره ارائه شده است که اثبات آن از طریق ارائه مدرک زبان صورت می‌پذیرد.

آیا می‌توان به صورت هم‌زمان برای اخذ چند بورسیه تحصیلی هلند درخواست داد؟

بله. در صورتی که در شرایط اخذ برنامه‌های مورد نظر این کار بلامانع باشد، هیچ مشکلی برای ارائه درخواست و یا حتی استفاده از چند بورسیه هلند وجود نخواهد داشت.

آیا هزینه تحصیل در هلند نسبت به سایر کشورها پایین‌تر است؟

هزینه تحصیل در هلند، به نسبت برخی کشورها مانند ایتالیا زیاد و به نسبت کشورهایی که امکانات رفاهی و تحصیلی‌ای در سطح هلند ارائه می‌کنند مناسب به حساب می‌آید.

آیا هزینه‌های تحصیل، امکانات تحصیلی و سطح زندگی در هلند با یکدیگر همخوانی دارند؟

بله. شاید با مشاهده هزینه‌های تحصیلی هلند به این فکر بیفتید که تحصیل در این کشور مقرون و به صرفه نیست؛ اما نسبت به امکانات تحصیلی، رفاهی و سطح زندگی و در آمد این مخارج منصفانه به حساب می‌آیند.

آیا بودجه مدارس هلند از طریق شهریه سالانه تامین می‌شود؟

خیر. اکثر بودجه این مدارس توسط دولت تامین می‌شود و معمولاً تحصیل در آنها برای شهروندان هلند، رایگان است. اندک مبلغ دریافتی از والدین به عنوان شهریه، صرف برنامه‌ها و امور اضافه بر سازمان می‌شوند.

سخن آخر

ما در مجموعه مهاجرتی درنامایگریشن سعی داشتیم تا با نگارش این مقاله به افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به هلند را دارند، برای تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی‌شان با معرفی بعضی از مسیرهای موجود کمکی کرده باشیم. لازم به ذکر است که علاوه بر موارد بیان شده، برنامه‌های متنوع دیگری هم در دسترس علاقه‌مندان قرار دارند که یکی از بهترین مسیرها برای آشنایی با آنها، مراجعه به بخش اسکالرشیپ‌ها و فاندهای سایت دانشگاه مد نظرشان است.

با این اقدام اشخاص می‌توانند با شرایط، ددلاین‌های ارائه درخواست و نحوه ثبت اطلاعات و فرم‌های خود آشنایی پیدا کنند. اگر با فراهم کردن پیش زمینه‌های مورد نیاز در زمانی صحیح وارد عمل شوید، بدون شک شانس خود را برای موفقیت افزایش خواهید داد. اگر سری به مطالبی که به طور اختصاصی برای معرفی دانشگاه‌های هلند نگارش شده‌اند بزنید، اطلاعات بیشتری پیرامون موضوع مورد بحث به دست خواهید آورد.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*