پیچ و خم های تحصیل رشته حقوق در هلند

پیچ و خم های تحصیل رشته حقوق در هلند

رشته حقوق، یکی از رشته‌هایی است که بسیاری از افراد علاقه‌مند به تحصیل و یا ادامه تحصیل در آن هستند. در صورتی که شما جزو این افراد به هستید، ممکن است این فکر به ذهن شما خطور کرده باشد که آیا تحصیل در رشته حقوق در خارج از کشور برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ایرانی امکان‌پذیر است؟ کدام کشورهای برای تحصیل در این رشته بهترین گزینه‌های موجود هستند؟ کدام دانشگاه‌ها و دوره‌ها در دسترس علاقه‌مندان به تحصیل این رشته در اروپا هستند؟

درنامایگریشن، برای همراهی شما در مسیر رسیدن به پاسخ این پرسش‌ها دست به جمع آوری و نگارش این مطلب زده است. برای یافتن پاسخ این سوالات با ما همراه باشید.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

تحصیل رشته حقوق در هلند

اگر پیگیر مشاجرات جهانی باشید، بدون شک نام دادگاه لاهه را به کرات شنیده‌اید. نه تنها لاهه یکی از شهرهای کشور هلند است، بلکه به عنوان پایتخت قانون جهان نیز شناخته می‌شود.

تحصیل رشته حقوق در هلند

این شهر محل قرارگیری دادگاه‌های بین‌المللی مختلفی نظیر موارد زیر است:

 •  دیوان بین‌المللی دادگستری
 • دادگاه دائمی داوری
 •  دادگاه جنایات جنگی یوگسلاوی
 •  دادگاه ویژه لبنان
 •  سازمان‌های قضایی و پلیسی اروپایی
 •  سازمان منع سلاح‌های شیمیایی (OPCW)
 •  دادگاه کیفری بین‌المللی

بنا بر اطلاعات بیان شده، می‌توان به این نتیجه رسید که هلند در زمینه حقوق، یکی از کشورهای برتر در سطح جهان است. آیا تحصیل رشته‌ای دانشگاهی در مهد آن منطقی نیست؟ اگر دلایل بیان شده برای قانع شدنتان به منظور تحصیل حقوق در هلند کافی نیست، بهتر است نگاهی به سطح زندگی، رفاه اجتماعی و امکانات تحصیلی هند بیندازید تا انگیزه و دلایل کافی را برای تحصیل در هلند بیابید.

بورسیه رشته حقوق در هلند

دانشگاه‌ها و مراکز مختلفی در هلند، به ارائه بورسیه‌های تحصیلی مختلفی برای اکثر رشته‌های می‌پردازند.

از جمله برخی از این برنامه‌های حمایتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بورسیه‌های جان موناش
 •  دانشکده حقوق تیلبورگ – بورسیه‌های شریک TLS در هلند
 •  برنامه‌های بورسیه وزارت امور خارجه هلند
 •  برنامه دانش نارنجی
 •  بورسیه‌های مشترک کارشناسی ارشد اراسموس موندوس
 •  برنامه‌های کمک هزینه تحصیلی هلند (NFP)

دانشگاه‌های رشته حقوق در هلند

اگر به دنبال تحصیل در رشته حقوق در هلند از بهترین رشته تحصیلی در هلند هستید، بهتر است با دانشگاه‌هایی که رشته‌ها و دوره‌های تحصیلی مرتبط با حقوق را ارائه می‌دهند آشنایی پیدا کنید. پس از بررسی این دانشگاه‌ها، انتخاب مقصد تحصیلی برای شما بسیار راحت‌تر خواهد شد. از جمله دانشگاه‌هایی که امکان تحصیلی حقوق در هلند را برای شما فراهم کرده‌اند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  دانشگاه لیدن
 •  دانشگاه آمستردام
 • دانشگاه اوترخت
 •  دانشگاه تیلبورگ
 •  دانشگاه ماستریخ
 •  دانشگاه اراسموس روتردام
 • دانشگاه گرونینگن
 •  دانشگاه وریج آمستردام
 •  دانشگاه علوم کاربردی لاهه
 • دانشگاه رادبود

هر یک از این دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی، دوره‌های مختلفی را برای تحصیل ارائه می‌دهند. همان‌طور که گفته شد، هدف ما از تالیف این مطلب آشنایی شما با تحصیل حقوق در دانشگاه‌های هلند است به همین سبب در ادامه به بررسی دوره‌های مختلف رشته حقوق در دانشگاه‌های این کشور خواهیم پرداخت.

تحصیل در رشته حقوق در مقاطع و دوره‌های مختلف در هلند

همان‌طور که گفته شد، حقوق یکی از رشته‌هایی است که عده زیادی به دنبال تحصیل در آن به خصوص برای مهاجرت تحصیلی به هلند هستند. در صورتی که شما نیز به تحصیل این رشته در دانشگاه‌های خارجی علاقه‌مند هستید، ممکن است ابهاماتی برایتان به وجود آمده باشد.

تحصیل در رشته حقوق در مقاطع و دوره‌های مختلف در هلند

یکی از اصلی‌ترین این ابهامات، دوره‌های تحصیلی موجود در دانشگاه‌های خارجی و همخوانی آموخته‌های شما با این رشته‌ها است. در ادامه برخی از فرصت‌های تحصیلی حقوق در دانشگاه‌های هلند را در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی مورد بررسی قرار داده‌ایم.

فرصت‌های کارشناسی برای تحصیل حقوق در هلند

اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی حقوق در هلند را دارید، شناخت دانشگاه‌ها و دوره‌های تحصیلی ارائه شده در آنها می‌تواند به شما در انتخاب محلی مناسب برای تحصیل بسیار مفید باشد. در ادامه به بررسی 3 مورد از دانشگاه‌های هلند که برنامه‌های تحصیلی کارشناسی حقوق را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند پرداخته‌ایم. در این روند، دوره‌های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه‌ها، زمینه‌های مرتبط با این دوره‌ها، سیستم و نحوه برگزاری دوره‌های مورد بحث بیان شده‌اند.

دانشگاه گرونینگن

دانشگاه گرونینگن، یکی از 100 دانشگاه برتر جهان است. این دانشگاه، LLB حقوق بین‌الملل و اروپایی را برای علاقه‌مندان به تحصیل در این زمینه ارائه کرده است. اما این دوره شامل چه چیزهایی است؟ با تحصیل در LLB حقوق بین‌الملل و اروپایی، شما با زمینه‌هایی نظیر حقوق خصوصی، قانون اساسی و حقوق جزا، حقوق اتحادیه اروپا و حقوق بین‌الملل عمومی به طور کامل آشنا خواهید شد.

دانشگاه گرونینگن

سپری کردن این دوره 3 سال به طول خواهد انجامید. در اولین سال تحصیل، کارگاهی آموزشی برای دانشجویان برگزار می‌شود که گروه‌های کوچک دانشجویان مورد نظارت دانشجوی ارشد قرار خواهند گرفت.

دانشگاه علوم کاربردی لاهه

دانشگاه علوم کاربردی لاهه، دوره‌ای 4 ساله را در زمینه حقوق بین‌المللی و اروپایی ارائه می‌دهد. با تحصیل در این دوره، شما با دیدی مقایسه گرانه با جنبه‌های کلیدی حقوق بین‌الملل، حقوق اروپایی و قوانین ملی آشنا خواهید شد. تمرکز این برنامه تحصیلی بر آموزش حقوقی در یک محیط بین‌المللی و افزایش توانایی‌های دانشجویان در تجزیه و تحلیل مشکلات حقوقی از منظر بین‌المللی قرار داده شده است.

دانشگاه تیلبورگ

این دانشگاه، فرصت تحصیل در دوره لیسانس حقوق جهانی را برای عده‌ای محدود از علاقه‌مندان به تحصیل حقوق در هلند فراهم کرده است. لازم به ذکر است که می‌توان به این دوره، به عنوان دوره‌ای بین رشته‌ای نگاه کرد.

دانشگاه تیلبورگ

فرصت‌های تحصیلات تکمیلی برای تحصیل حقوق در هلند

در این مقطع تحصیلی، برنامه‌های مختلفی برای رشته حقوق در هلند برای علاقه‌مندان ارائه شده‌اند. برخی از این برنامه‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 •  برنامه LLM در حقوق اروپا در دانشگاه رادبود
 •  LLM دانشگاه تیلبورگ در حقوق عمومی بین‌المللی و اروپایی (IEPL)
 •  دانشجوی LLM در حقوق بین‌الملل عمومی در دانشگاه گرونینگن
 •  برنامه یک ساله کارشناسی ارشد دانشگاه VU آمستردام در حقوق و سیاست امنیت بین‌الملل
 •  کارشناسی ارشد در Victimology and Criminal Justice در دانشگاه تیلبورگ
 •  LLM در حقوق کیفری جهانی در دانشگاه گرونینگن
 •  LLM در حقوق و فناوری دانشگاه تیلبورگ

آیا به شرکت در برنامه‌ها و دوره‌های تحصیلات تکمیلی در هلند علاقه‌مند شده‌اید؟ به دنبال اطلاعاتی مفید و کاربردی در ارتباط با دوره‌های بیان شده هستید؟ در این صورت بهتر است با برخی از دوره‌های بیان شده در بالا به صورت مختصر آشنایی داشته باشید.

برنامه LLM در حقوق اروپا در دانشگاه رادبود

آیا به دنبال ورود به حرفه‌ای هستید که درک و دانش خود را از طریق آن در زمینه قوانین اتحادیه اروپا افزایش دهید؟ این دوره تحصیلی با ارائه دادن آموزش‌هایی در زمینه‌های قانون رقابت، مهاجرت، روابط خارجی، قضایی، حقوق بشر و حقوق بین‌الملل عمومی شما را به طور کامل با قوانینی اتحادیه اروپا آشنا می‌کند.

برنامه LLM در حقوق اروپا در دانشگاه رادبود

LLM دانشگاه تیلبورگ در حقوق عمومی بین‌المللی و اروپایی (IEPL)

این دوره به بررسی تعامل بین قوانین ملی، بین‌المللی و اتحادیه اروپا می‌پردازد. با پشت سر گذاشتن این دوره، دید و دانشی جامع نسبت به تمامی این قوانین، ارتباطات آنها و نحوه استفاده و بهره‌مندی از این قوانین در دعاوی و مشکلات مختلف به دست خواهید آورد.

دانشجوی LLM در حقوق بین‌الملل عمومی در دانشگاه گرونینگن

آیا به دنبال آن هستید که به هنگام تحصیل در هلند، قابلتی برنامه ریزی برای سپری کردن دوره‌های اختیاری بهره‌مند باشید؟ در این صورت، این دوره گزینه بسیار مناسبی برای شما است. با تحصیل در این رشته، شما قادر خواهید بود تا از میان دوره‌های اختیاری مانند حقوق اقتصادی، صلح و امنیت، حقوق محیط زیست و حقوق بشردوستانه دوره‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنید. برای بیان تنوع این دوره‌ها باید گفت، دانشگاه گرنینگن برای کسانی که در دوره LLM حقوق بین‌الملل به تحصیل می‌پردازند 35 دوره اختیاری در نظر گرفته است.

برنامه یک ساله کارشناسی ارشد دانشگاه VU آمستردام در حقوق و سیاست امنیت بین‌الملل

آیا قصد دارید تا به عنوان محققی حرفه‌ای یا دانشگاهی در حوزه صلح بین‌الملل به فعالیت بپردازید؟ در این صورت این برنامه یک ساله برای شما بسیار کاربردی خواهد بود. با سپری کردن این دوره، شما مهارت‌ها و دانش کافی برای رسیدن به هدف خود را به دست خواهید آورد.

برنامه یک ساله کارشناسی ارشد دانشگاه VU آمستردام در حقوق و سیاست امنیت بین‌الملل

سوالات متداول

LLB چیست؟

LLB، و یا کارشناسی قوانین به مدرکی حقوقی گفته می‌شود که پس از به اتمام رساندن دوره کارشناسی در رشته‌های حقوقی به داوطلبان ارائه خواهد شد. مدت زمان پشت سر گذاشتن این دوره معمولاً می‌تواند 3 یا 4 سال باشد.

LLM چیست؟

ال‌ال‌ام یک مدرک تحصیلات تکمیلی است که کسانی که یا دارای مدرک دانشگاهی کارشناسی حقوق‌اند، یا دارندگان مدارک حرفه‌ای حقوق، یا مدرک کارشناسی در یک رشته مرتبط، به تحصیل در آن مشغول خواهند شد. در برخی حوزه‌های قضایی این مدرک، مدرک حرفه‌ای مقدماتی برای پذیرش در شغلی حقوقی است.

آیا می‌توان امیدوار بود که پس از فارغ‌التحصیلی رشته حقوق از دانشگاه‌های هلند در اروپا مشغول به کار شد؟

بله. اگر وضعیت تحصیلی خوبی داشته باشید و از یکی از دانشگاه‌های معتبر هلند نیز در یکی از دوره‌های حقوق فارغ‌التحصیل شوید، بدون شک می‌توانید جایگاه مناسبی را در بازار کار جهانی به دست آورید.

پس از اتمام تحصیل حقوق در هلند، چه مدت زمانی می‌توان در این کشور اقامت داشت؟

معمولاً دولت این کشور، به شما 12 ماه فرصت خواهد داد که به دنبال شغل بگردید و یا در اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه‌های جهان موفق شوید.

سخن آخر

در این مطلب سعی بر آن بوده تا به صورت کامل، به بررسی رشته حقوق در هلند و موارد مرتبط با آن بپردازیم. اگر به اخذ پذیرش در رشته حقوق در هلند علاقه‌مند شده‌اید، بهتر است با ددلاین دانشگاه‌های هلند و شرایط تحصیل در هلند آشنایی کاملی پیدا کنید. از این طریق، بدون هیچ مشکلی می‌توانید در دانشگاه مورد نظر و رشته دلخواه خود، مشغول به تحصیل شوید.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*