آیا تحصیل در هلند بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟!

آیا تحصیل در هلند بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟!

هلند، به عنوان یکی از کشورهای اروپایی که شرایط بسیار مناسبی را برای ساکنین و شهروندان خود فراهم کرده است، همواره مورد توجه بسیاری از افراد و شهروندان کشورهای مختلف بوده است. هم‌وطنان ما نیز به این کشور به عنوان هدف مناسبی برای تحصیل و مهاجرت چشم دارند.

اما به هنگامی که قصد مهاجرت از طریق راه‌های مختلف را به کشوری خارجی دارید، بهتر است در مورد مسائل مختلفی نظیر وضعیت اقتصادی، امکانات رفاهی و تحصیلی، میزان درآمد، نسبت هزینه‌ها در برابر امکانات، سطح فرهنگ مردم و مواردی از این قبیل توجه کنید. یکی از راه‌هایی که برای مهاجرت به کشورهای خارجی امروزه بسیار پرطرف‌دار است، مهاجرت از طریق تحصیل است.

برخی افراد قبل از اقدام برای مهاجرت تحصیلی، با مشکل آماده سازی و ارائه مدرک زبان مواجه می‌شوند؛ به همین سبب تحصیل در هلند بدون نیاز به مدرک زبان، به یکی از دغدغه‌های اصلی این افراد تبدیل می‌شود. در صورت علاقه‌مندی به آشنایی با تحصیل در هلند بدون مدرک زبان و شرایط آن، تا انتهای مطلب با درنامایگریشن همراه باشید.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

چرا در هلند تحصیل کنیم؟

به دنبال تحصیل در یکی از کشورهای سطح 1 اروپایی هستید؟ آیا می‌خواهید پس از تحصیل، موقعیت ورود به بازار کار جهانی را داشته باشید و یا بتوانید به راحتی در دانشگاه‌های برتر جهان به ادامه تحصیل بپردازید؟ سطح علمی دانشگاه‌ها چطور؟

چرا در هلند تحصیل کنیم؟

هلند را می‌توان در زمینه‌ها و جنبه‌های مختلف به عنوان یکی از کشورهای برتر اروپا به حساب آورد. بدون شک، زندگی در یکی از برترین کشورهای اروپا می‌تواند باعث شود تا از امکانات رفاهی و تحصیلی بسیار متنوعی بهره‌مند بوده و تجربه لذت‌بخشی را در دوران زندگی خود داشته باشید.

دانشگاه‌های هلند، همواره در بین برترین دانشگاه‌های جهان جای داشته‌اند. همین امر می‌تواند به تنهایی باعث شود تا موقعیت ورود به بازار کار جهانی و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان در مقاطع بالاتر برای دانش آموختگان دانشگاه‌های این کشور به وجود بیاید. ارائه خدمات آموزشی در بالاترین سطح ممکن و جاگیری دانشگاه‌های این کشور در بین برترین دانشگاه‌های جهان نشان دهنده سطح علمی بالای دانشگاه‌های هلند است.

حال با دانستن این موارد پاسخ سوال چرا در هلند تحصیل کنیم را یافتید؟

برای تحصیل در هلند، چه مدارکی مورد نیاز است؟

تحصیل در هلند در مقاطع مختلفی نظیر مدارس، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیره است. در هر مقطع برای مهاجرت تحصیلی به هلند، ممکن است مدارک مختلفی برای تحصیل خواسته شوند. یکی از مدارکی که نسبت به سایر موارد چالش برانگیز تر است، مدرک زبان است.

مدرک زبان معمولاً برای دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در کشورهایی که زبان رسمی آنها غیر انگلیسی است، چالش برانگیز تر است. زیرا باعث به وجود آمدن سوالات و ابهامات مختلفی می‌شود.

برای تحصیل در هلند، چه مدارکی مورد نیاز است؟

از جمله برخی از اصلی‌ترین سوالات به هنگام اقدام برای تحصیل در هلند، می‌توان به آیا برای تحصیل در هلند به داشتن مدرک زبان انگلیسی نیاز است؟ و آیا داشتن مدرک زبان هلندی برای تحصیل در دانشگاه‌ها و مدارس این کشور الزامی است؟ با مطالعه ادامه این مطلب، با پاسخ سوالات زیر خواهید رسید.

آیا بدون نیاز به مدرک زبان می‌توان در هلند تحصیل کرد؟

خیر. برای تحصیل در هلند در هر یک از مقاطع در دسترس، باید مدرک زبان مناسب را اخذ و به هنگام ارسال درخواست پذیرش آن را ارائه کنید. مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در برنامه‌ها و مقاطع مختلف تحصیلی در هلند، به زبان تدریس برنامه مورد نظر بستگی دارد.

هلند، یکی از توریستی‌ترین کشورهای جهان است؛ به همین سبب می‌توان گفت به هنگام زندگی در این کشور، نگرانی خاصی در مورد عدم توانایی در صحبت کردن به زبان هلندی نخواهید داشت زیرا اکثر مردم هلند به زبان انگلیسی مسلط هستند.

آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در هلند وجود دارد؟

بله. دوره‌های بسیار متنوع و مختلفی در هلند وجود دارند که علاقه‌مندان می‌توانند در آنها به تحصیل مشغول شوند. از طرفی می‌توان گفت، به هنگام تحصیل به زبان انگلیسی، نیازی به تسلط داشتن بر زبان هلندی و یا داشتن مدرک زبان هلندی نیست. پس بهترین انتخاب برای علاقه‌مندان به تحصیل در هلند را می‌توان انتخاب دوره‌هایی دانست که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

آیا به هنگام تحصیل به زبان هلندی، داشتن مدرک زبان الزامی است؟

بله. همان‌طور که گفته شد، به هنگام ارسال در خواست پذیرش، ارائه مدرک زبان متناسب با زبان دوره تدریسی الزامی است. انواع مختلفی از آزمون‌ها و دوره‌های زبان هلندی در دسترس علاقه‌مندان به اخذ مدرک این نوع زبان است.

آیا به هنگام تحصیل به زبان هلندی، داشتن مدرک زبان الزامی است؟

مدارک زبان مورد تایید برای تحصیل در هلند

مدرک زبان انگلیسی مورد تایید دانشگاه‌های هلند برای تحصیل در رشته‌ها و مقاطع مختلف، آیلتس و تافل هستند. علاوه بر این مدارک، ممکن است برخی از مراکز سایر مدارک و آزمون‌ها را نیز مانند آزمون کمبریج مورد قبول قرار دهند؛ این دیگر به نظر موسسه مد نظر شما بستگی دارد. معمولاً حداقل نمره برای مورد تایید واقع شدن مدارک زبان آیلتس 6 و تافل 550 است.

پس از بررسی مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز و قابل قبول برای تحصیل در هلند، نوبت به بررسی مدارک زبان، دوره‌ها و آزمون‌های زبان هلندی می‌رسد. گواهی‌های زبان مختلفی برای زبان هلندی در دسترس شما قرار دارند که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  (CNaVT): Profiel AcademischeTaalvaardigheid
  •  Educatief Professioneel (EDUP) C1-niveau
  •  Profiel Taalvaardigheid Hoger Onderwijs (PTHO)
  •  گواهینامه ITNA
  •  B2 (Inter Universitaire Taaltest voor Anderstaligen)

معمولاً این برای اخذ مدرک زبان هلندی، باید در زمینه‌های درک مطلب، درک شنیداری، بیان شفاهی و بیان نوشتاری مورد امتحان قرار بگیرید. برای آشنایی با دانشگاه‌های انگلیسی زبان در هلند می‌توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

سوالات متداول

آیا برای تحصیل در هلند، داشتن مدرک زبان هلندی اجباری است؟

خیر. همان‌طور که گفته شد، داشتن مدرک زبان هلندی تنها زمانی اجباری است که زبان تحصیلی شما، هلندی باشد؛ در غیر این صورت نیاز به اخذ و ارائه این مدرک نمی‌باشد.

چه زمانی باید مدرک زبان را ارائه دهیم؟

برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی هلند، معمولاً باید مدرک زبان متناسب با دوره مد نظر خود را از قبل کسب و برای ارائه آماده کرده باشید؛ یا به عبارت دیگر، معمولاً دانشگاه‌های هلند، مدرک زبان را به عنوان یکی از مدارک ضروری برای بررسی صلاحیت و یا عدم صلاحیت دانشجویان در بدو ورود تلقی می‌کنند.

آیا با تسلط نداشتن بر زبان هلندی، به هنگام زندگی در هلند با مشکل مواجه خواهیم شد؟

خیر. همان‌طور که گفته شد، هلند هر ساله پذیرای تعداد بسیار بالایی توریست از مناطق مختلف جهان است، به همین سبب نیز مردم این کشور تا حدود زیادی به زبان انگلیسی مسلط هستند.

سخن آخر

در انتهای این مطلب باید گفت، فرقی نمی‌کند در چه مقطعی و به چه زبانی قصد تحصیل در هلند را دارید، باید به هنگام ارسال در خواست پذیرش خود برای موسسه مورد نظرتان، مدرک زبان متناسبی را ارائه دهید.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*