6 دانشگاه برتر انگلیسی زبان در هلند؛ هزینه تحصیل و رشته ها

6 دانشگاه برتر انگلیسی زبان در هلند؛ هزینه تحصیل و رشته ها

آیا به تحصیل در دانشگاه‌ها و کشورهای خارجی علاقه‌مند هستید؟ آیا کشور و دانشگاهی را به عنوان هدف برای ادامه تحصیل در خارج از کشور انتخاب کرده‌اید؟ اگر به مسائل بیان شده و مهاجرت از طریق تحصیل علاقه‌مند هستید، مشخصاً برخی موارد در ارتباط با مهاجرت تحصیلی باعث نگرانی شما شده‌اند. از جمله این موارد می‌توان به عدم آشنایی با فرهنگ و محیط زندگی کشور هدف، عدم تسلط به زبان کشوری دیگر برای تحصیل و زندگی و مواردی از این قبیل اشاره کرد.

برای رفع این نگرانی‌ها و چالش‌ها، بهتر است به کسب اطلاعاتی کامل در ارتباط با کشور مورد نظر برای مهاجرت تحصیلی بپردازید. اگر به دنبال تحصیلی راحت هستید، بهتر است به دنبال کشورها و دانشگاه‌هایی باشید که امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده‌اند. هلند، یکی از کشورهایی است که نه تنها در تحصیل، بلکه در زندگی روزمره خود نیز می‌توانید به راحتی از زبان انگلیسی استفاده کنید.

در صورت علاقه‌مندی به آشنایی با دانشگاه‌های انگلیسی زبان هلند و تحصیل به زبان انگلیسی در هلند، تا انتهای این مطلب با درنا مایگریشن همراه باشید.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

تحصیل در هلند

دانشگاه‌ها هلند، هر ساله پذیرای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی هستند. آیا برایتان سوال شده است که چرا؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هلند، به عنوان کشوری توریستی مردمی صمیمی و مسلط به زبان انگلیسی دارد.

به همین سبب، در صورتی که دانشجویان به زبان هلندی نیز مسلط نباشند، می‌توانند به راحتی و از طریق زبان انگلیسی امور روزمره خود را سپری کنند؛ علاوه بر این، تجربه زندگی با سطح رفاهی بالا و تجربه تحصیلی متفاوت از جمله سایر مواردی است که می‌توانند در کنار یکدیگر، هلند را به محیطی مناسب برای تحصیل به زبان انگلیسی تبدیل کند.

دانشگاه‌های انگلیسی زبان هلند

حال که صحبت از تحصیل به زبان انگلیسی شد، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که کدام دانشگاه‌ها، دانشگاه‌های انگلیسی زبان هلند هستند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت، بسیاری از دانشگاه‌ها و موسسات تحصیلی هلند، دوره‌های تحصیلی مختلفی را برای رشته‌های متنوع آن هم به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند؛ به همین سبب می‌توان بسیاری از دانشگاه‌های این کشور را به عنوان دانشگاه‌های انگلیسی زبان هلند به حساب آورد.

دانشگاه‌های انگلیسی زبان هلند

در ادامه، لیستی را مشاهده خواهید کرد که برخی از برترین دانشگاه‌های انگلیسی زبان هلند را از طریق آن نام برده‌ایم:

 • دانشگاه رادبود
 •  دانشگاه لیدن
 • دانشگاه گرونینگن
 •  دانشگاه آمستردام
 •  دانشگاه اوترخت
 •  دانشگاه توئنته
 •  دانشگاه تیلبورگ
 •  دانشگاه علوم کاربردی بردا (BUAS)
 •  دانشگاه علوم کاربردی Hanze
 •  دانشگاه صنعتی دلفت
 • دانشگاه صنعتی آیندهوون
 •  دانشگاه اراسموس روتردام
 •  دانشگاه ویرجه آمستردام

برای آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان با این دانشگاه‌های هلند، در ادامه به معرفی و بررسی برخی از این مراکز علمی خواهیم پرداخت.

دانشگاه علوم کاربردی بردا (BUAS)

دانشگاه علوم کاربردی بردا، یکی از دانشگاه‌های دولتی هلند است که موقعیت بسیار مناسبی را برای دانشجویان بین‌المللی به تحصیل در رشته‌های مختلف، آن هم در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را فراهم کرده است. وجود دوره‌های مختلف تحصیلی آن هم به زبان انگلیسی را می‌توان موقعیت بسیار مناسبی برای افرادی دانست که به تحصیل به این زبان در هلند علاقه‌مند هستند.

دانشگاه علوم کاربردی بردا (BUAS)

با انتخاب این دانشگاه، شما موقعیت تحصیل در رشته‌های مرتبط با حوزه‌های محیط ساخته شده، علم داده‌ها و هوش مصنوعی، بازی‌ها، هتل‌ها، رسانه و گردشگری آن‌هم به زبان انگلیسی را خواهید داشت.

نکته بسیار مهمی که در ارتباط با دانشگاه انگلیسی زبان علوم کاربردی بردا بیان نکرده‌ایم، امکان بهره‌مندی از بورسیه‌های مختلف به هنگام تحصیل در تمامی مقاطع است. این بورسیه‌ها به دانشجویان بین‌المللی کمک خواهند کرد تا هزینه‌های تحصیل خود را تا حدودی تامین کنند.

دانشگاه علوم کاربردی Hanze

دانشگاه هانزه، یکی از دانشگاه‌های هلند است که در برنامه‌های تبادل دانشجو و اراسموس فعال بوده و با چندی از دانشگاه‌های اروپایی به همکاری می‌پردازد. تحصیل در دانشگاهی این چنینی آن هم در مقطع و رشته مورد نظر خود به زبانی که در سرتاسر دنیا در حال استفاده است، می‌تواند گزینه‌ای جذاب به حساب بیاید. این دانشگاه، یکی از دانشگاه‌های انگلیسی زبان هلند است که در شهر واگنینگن هلند واقع شده است.

دانشگاه علوم کاربردی Hanze

دانشگاه هانزه، موقعیت استفاده از خدمات مختلفی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. از جمله این خدمات می‌توان به خدمات و مراقبت‌های بهداشتی و مرکز زبان و فرهنگ اشاره کرد. اگر به تحصیل در این دانشگاه علاقه‌مند شده‌اید، بهتر است بدانید که فرصت تحصیل در 74 برنامه تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه در زمینه‌های ورزش، IT، علوم زیستی، مراقبت‌های بهداشتی، مهندسی، انرژی، ارتباطات، هنر و موسیقی و اقتصاد برای شما فراهم است.

دانشگاه صنعتی دلفت

تحصیل به زبان انگلیسی آن هم در بزرگ‌ترین دانشگاه صنعتی هلند می‌تواند انتخابی بسیار جذاب به نظر برسد. این انتخاب زمانی جذابیت بیشتری پیدا می‌کند که نگاهی به رتبه این دانشگاه در بین تمامی دانشگاه‌های صنعتی جهان بیندازید. دانشگاه دلفت، بر اساس رتبه بندی موسسه QS در بین 15 دانشگاه برتر صنعتی جهان قرار گرفته است.

با تمامی این تفاسیر می‌توان گفت، شما می‌توانید در این دانشگاه دوره‌ای تحصیلی در مقطع در حال تحصیل خود آن هم به زبان انگلیسی پیدا کنید که شرایط تحصیلی آن با شرایط شما همخوانی داشته باشد.

دانشگاه صنعتی آیندهوون

اگر به تحصیل در رشته‌های فنی علاقه‌مند هستید، بهتر است نیم نگاهی هم به دانشگاه صنعتی آیندهوون هلند داشته باشید. این دانشگاه، یکی از دانشگاه‌های برتر فنی هلند است که می‌توان به عنوان یکی از دانشگاه‌های انگلیسی زبان هلند از آن یاد کرد.

اگر به دنبال ادامه تحصیل در یکی از گرایش‌های مرتبط با مهندسی پزشکی، معماری، مهندسی برق، طراحی صنعتی، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، فیزیک کاربردی، مهندسی مکانیک و یا ریاضیات و علوم رایانه هستید، دانشگاه صنعتی آیندهوون می‌تواند برای شما به عنوان انتخابی مناسب مطرح باشد.

دانشگاه انگلیسی زبان صنعتی آیندهوون

اساس فعالیت این دانشگاه را می‌توان ترکیب کنجکاوی‌های علمی با ذهنیت عملی دانست. این کار به شما کمک می‌کند تا راه حل‌های مختلفی برای مشکلات روز دنیا پیدا کنید؛ علاوه بر این، تحصیل به زبان انگلیسی در یکی از برترین دانشگاه‌های صنعتی هلند که در محیطی صنعتی نیز واقع شده است، می‌تواند به دانشجویان، برای ورود به بازار کار و انجام امور عملی مرتبط با رشته به دانشجویان کمک شایانی کند.

دانشگاه اراسموس روتردام

زمانی که نام این دانشگاه را می‌شنوید، ممکن است به یاد برنامه اراسموس بیفتید. دانشگاه اراسموس روتردام، مرکزی تحصیلی در هلند است که موقعیتی بسیار مناسب را برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی آن هم به زبان انگلیسی فراهم کرده است. با بیان این که این دانشگاه، یکی از بزرگ‌ترین مراکز پزشکی دانشگاهی است، می‌توانید به راحتی به زمینه‌های فعالیتی دانشگاه مورد بحث پی ببرید.

این دانشگاه، علاوه بر تحصیل در مقاطع دانشگاهی مانند مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، این فرصت را خواهند داشت تا در دوره‌های آموزش اجرایی نیز شرکت کنند.

دانشگاه ویرجه آمستردام

یکی از دیگر دانشگاه‌های انگلیسی زبان هلند، دانشگاه ویرجه آمستردام است. این مرکز تحصیلی، در سال 1880 تاسیس شده و به عنوان دانشگاهی تحقیقاتی در سطح جهان شناخته شده است. اگر به دنبال تحصیل به زبان انگلیسی در هلند هستید، می‌توانید با انتخاب این دانشگاه به عنوان مقصد تحصیلی خود، شانس تحصیل در مقاطع مختلف رشته‌هایی نظیر هنر و فرهنگ، علوم طبیعی، فلسفه، علوم کامپیوتر، علوم بهداشتی و بسیاری از رشته‌های دیگر را داشته باشید.

هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در هلند

در ارتباط با هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های هلند برای مهاجرت تحصیلی به هلند، نمی‌توان رقم دقیق را اعلام کرد زیرا این هزینه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی ثابت نبوده و به متغیرهای بسیاری بستگی دارند. می‌توان گفت، برای تخمین هزینه‌های تحصیل در هلند، بهتر است به برخی موارد نظیر رشته، مقطع و نوع دانشگاهی که در آن قصد تحصیل دارید توجه کنید؛ زیرا تحصیل به زبان انگلیسی در هلند، می‌تواند در برخی مواقع هزینه‌های سنگینی برای شما داشته باشد.

به‌عنوان‌مثال، اگر شما در دانشگاهی دولتی در هلند تحصیل کنید، نسبت به زمانی که در همان رشته و مقطع، در دانشگاهی خصوصی مشغول به تحصیل هستید، هزینه‌های کمتری را پرداخت خواهید کرد. رنج حدودی هزینه تحصیل در دانشگاه‌های هلند، تقریباً 6000 تا 20000 هزار یورو است.

سوالات متداول

آیا به هنگام تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های هلند می‌توان از بورسیه‌های تحصیلی استفاده کرد؟

بله. در ارتباط با این مسئله می‌توان گفت، زبان تدریس رشته مورد تحصیل در دانشگاه، ارتباط خاصی با بورسیه‌های تحصیلی نداشته و به هنگام تحصیل با زبان انگلیسی، شما قادر خواهید بود تا از شانسی تقریباً مساوی برای اخذ بورسیه‌های تحصیلی هلند بهره ببرید.

آیا تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان هلند، هزینه‌های بیشتری نسبت به دیگر دانشگاه‌های هلند دارد؟

خیر. می‌توان گفت هزینه تحصیل در هلند به مسائلی نظیر نوع رشته مقطع و نوع دانشگاه وابستگی بیشتری دارد تا زبان تحصیل.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

سخن آخر

تمامی دانشگاه‌های بیان شده، در مقاطع مختلفی نظیر کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و حتی در برنامه‌ها و دورهای تحقیقاتی مانند پست دکتری، به پذیرشش دانشجویان بین‌المللی می‌پردازند. برای بهبود کیفیت آموزش، مشارکت هر چه بیشتر دانشجویان خارجی و ایجاد محیطی مناسب برای افراد غیر بومی، در تمامی این مقاطع موقعیت تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های هلند فراهم شده است. شما عزیزان نیز می‌توانید با تقویت توانایی‌های خود در این زبان، به راحتی به تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان هلند در رشته و مقطع مورد نظر خود بپردازید.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*