تحصیل DBA در هلند؛ دانشگاه ها و شرایط تحصیل در آنها

تحصیل DBA در هلند؛ دانشگاه ها و شرایط تحصیل در آنها

هلند کشوری بسیار غنی از نظر امکانات رفاهی و زندگی است و امکان استفاده از دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر و تحصیل در آنها را برای شهروندان بیشتر کشورهای جهان فراهم کرده است. با تحصیل در این کشور، شما قادر خواهید بود تا تحت سیستم آموزشی نوین و به روزی آموزش دیده و زمینه‌ها و مقدمات لازم را برای ورود به بازار کار، برای خود فراهم کنید.

دانشگاه‌ها و مراکز علمی هلند، فرصت تحصیل در رشته‌ها و مقاطع مختلفی را برای علاقه‌مندان فراهم کرده‌اند. یکی از این رشته‌هایی که بسیاری از افراد به دنبال تحصیل در آن هستند، DBA است. در صورتی که به تحصیل DBA در هلند علاقه‌مند هستید، تا انتهای مطلب با درنامایگریشن همراه باشید.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

DBA چیست؟

DBA، مخفف Doctor of Business Administration بوده و به معنای دکتری مدیریت حرفه‌ای کسب و کار است. با سپری کردن این دوره، شما مدرکی با تمرکز بر کسب و کار و مدیریت آن اخذ خواهید کرد. زمانی که شما این دوره را سپری می‌کنید، دانش علمی خود را در زمینه مدیریت بالا برده و خود را برای استفاده از دانش اخذ شده در محیط‌های کاری آماده سازی خواهید کرد.

تحصیل DBA در هلند

اگر به تحصیل DBA در هلند برای مهاجرت تحصیلی به هلند علاقه‌مند هستید، بهتر است بدانید که شما می‌توانید از بین انواع مختلف دوره‌های DBA که توسط دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی هلند ارائه می‌شوند، دوره‌ای متناسب با نیازها و شرایط خود را انتخاب و در آن مشغول به تحصیل شوید.

تحصیل DBA در هلند

از جمله برخی از موسساتی که به ارائه دوره‌های DBA در هلند می‌پردازند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  دانشگاه جهانی انسان شناسی
 •  مدارس تجارت بین‌المللی متحد آمستردام
 •  دانشگاه ماستریخت

در این موسسات، شما قادر خواهید بود تا انواع مختلفی از دوره‌های DBA را یافته و در شرایطی ایده‌آل و مناسب، به تحصیل در این رشته بپردازید. برای آشنایی بیشتر با هر یک از این موسسات و دوره‌های ارائه شده در آنها، تنها کافی است در ادامه با ما همراه باشید.

دانشگاه جهانی انسان شناسی

این دانشگاه، در سال 2018 منشور فعالیتی خود را از وزارت آموزش کوراسائو دریافت کرد. بر اساس این منشور، دانشگاه جهانی انسان شناسی قادر خواهد بود تا دوره‌های مختلفی را در زمینه‌های متنوع به صورت آنلاین ارائه کند.

دانشگاه جهانی انسان شناسی

از جمله برخی از این دوره‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  مدیریت بازرگانی
 •  امور مالی و حقوق

مقاطعی که دوره‌های رشته‌های بیان شده در آنها ارائه می‌شوند شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتر است. هدف از برگزاری این دوره‌ها به صورت آنلاین، درگیرکردن و جذب دانشجویان خارجی است.

از جمله مزایای تحصیل در دوره‌های آنلاین این مجموعه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گذراندن برنامه تحصیلی به زبان مادری
 •  حدود 120 مشاور و استاد از سراسر جهان
 •  حضور مشاوران و اساتیدی با تسلط بر 20 زبان
 • بهره‌مندی و شرکت در برنامه تحصیلی بدون محدودیت زمانی و مکانی
 •  تایید شده توسط ASIC (بریتانیا) و AAC (کوراکائو)
 •  ورود به دوره‌های مورد نظر در هر زمانی

DBA در دانشگاه جهان شناسی نه تنها یکی از دوره‌های در حال ارائه است، بلکه می‌توان آن را به عنوان یکی از پرطرف‌دارترین دوره‌های این موسسه نیز به حساب آورد. اگر در زمینه مدیریت فعال هستید، بهتر است بدانید که تحصیل در دوره آنلاین DBA می‌تواند به شما کمک کند تا به پیشرفت شغلی بالا در زمینه کاری خود رسیده و راه دست‌یافتن به موقعیت‌های شغلی بهتر را برای خود هموار کنید.

مدارس تجارت بین‌المللی متحد (UBIS)

این مدارس تجارت بین المللی متحد، دوره‌های بین‌المللی مختلفی را به صورت رقابتی ارائه می‌دهند تا از این طریق زمینه‌های تجارت و مدیریت بین‌المللی پیشرفت‌های چشمگیری کنند. برای پیشرفت در این زمینه‌ها از طریق شرکت در دوره‌های مدارس تجارت، دانشجویان باید تلاش و اشتیاق بالایی را از خود نشان دهند تا بتوانند دوره‌هایی که در آن شرکت کرده‌اند را با موفقیت سپری کنند.

اساس تدریس در این موسسه به گونه‌ای است که مدیران و فارغ‌التحصیلان آن، به عنوان افرادی شناخته می‌شوند که عملگرا و کنجکاو هستند و همواره بروز بوده و دنبال پیشرفت در زمینه کاری خود هستند. اگر به تحصیل DBA در این مدارس در هلند علاقه‌مند هستید، بهتر است بدانید که به دلیل داشتن ساختاری مودلار و چندگانه، در هر دوره (دوره‌های این موسسه در بازه‌های 3 ماهه برگزار می‌شوند) شما موقعیت ثبت نام در برنامه‌های تحصیلی مختلفی را خواهید داشت.

از آنجایی که دوره DBA، یکی از دوره‌های دکتری به حساب می‌آید، بهتر است برنامه‌های پاره وقت این دانشگاه را برای تحصیل آن انتخاب کنید؛ زیرا از این طریق، شما قادر خواهید بود تا در مدت 2 تا 4 سال و به درگیری هر چه کمتر در دوره مد نظر خود تحصیل کرده و در کنار تحصیل، به سایر فعالیت‌های مدنظرتان نظیر اشتغال نیز بپردازید.

دانشگاه ماستریخت برای DBA

این دانشگاه، یکی از دانشگاه‌های دولتی هلند است که فرصت تحصیل دانشجویان بین‌المللی را در مقاطع مختلف فراهم کرده است. یکی از دوره‌هایی که هر ساله دانشجویانی از نقاط مختلف جهان در این دانشگاه به تحصیل در آن مشغول می‌شوند،DBA است.

دانشگاه ماستریخت برای DBA

برنامه پاره وقت DBA دانشگاه ماستریخت، شامل دو مرحله است. مرحله اول، مرحله کارشناسی ارشد است که دانشجویان در آن پروپوزال تحقیق خود را توسعه می‌دهند که این مرحله 1 تا 2 سال زمان بر خواهد بود. مرحله دوم، DBA است که در آن پروپوزال آماده و ارائه شده اجرا می‌شود. این مرحله نیز 2 سال به طول می‌انجامد. در کل می‌توان گفت، سپری کردن DBA در هلند آن‌هم در دانشگاه ماستریخت 4 سال زمان بر خواهد بود که در صورت نیاز، قابلیت تمدید زمان تحصیل برای 2 سال بیشتر نیز در اختیار دانشجویان خواهد بود.

هزینه‌های تحصیل DBA در هلند

همان‌طور که مستحضر هستید، تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز علمی خارجی، یکی از مواردی است که به سختی می‌توان برای آن هزینه‌های خاصی را تعیین کرد. این امر در ارتباط با تحصیل DBA در هلند نیز صادق است. به عنوان مثال، هزینه تحصیل DBA در دانشگاه ماستریخت 39600 یورو است. این در حالی است که هزینه تحصیل این دوره در مدارس تجارت بین‌المللی متحد به عوامل مختلفی بستگی داشته و مقدار آن حتی در شعبه‌های مختلف نیز با یکدیگر متفاوت است.

بورسیه‌های تحصیلی DBA در هلند

حتماً از این مسئله مطلع هستید که برنامه‌های حمایتی مالی و بورسیه‌های مختلفی برای برخی از رشته‌های تحصیلی در هلند در دسترس افراد شایسته و واجد شرایط است. اگر به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی DBA در هلند هستید، بهتر است بدانید که برای این رشته، بورسیه‌های تحصیلی جداگانه‌ای ارائه نشده است؛ اما شما می‌توانید از سایر بورسیه‌های تحصیلی موجود و در دسترس در هلند استفاده کنید.

سوالات متداول

آیا تحصیل DBA در هلند رایگان است؟

خیر. دوره‌های تحصیلی DBA در هلند جزو مواردی هستند که برای شرکت در آنها، دانشجویان و متقاضیان ملزم به پرداخت هزینه هستند و امکان تحصیل رایگان در این دوره‌ها وجود ندارد.

آیا با تحصیل DBA در هلند، متوان مسیر ورود به بازار کار جهانی را برای خود هموار کرد؟

بله. با سپری کردن این دوره و افزایش مهارت‌ها، تخصص و دانش‌های خود، شما قادر خواهید بود تا به مراتب شغلی بالایی دست پیدا کنید.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

سخن آخر

در این مطلب سعی ما بر آن بود تا زمینه مناسبی برای آشنایی شما با DBA به وجود بیاوریم تا از این طریق، شما را با DBA در هلند به خوبی آشنا کنیم. به همین سبب نیز موسسات مختلفی را که به ارائه دوره‌های DBA در هلند مشغول هستند را معرفی کردیم. پس از معرفی این موسسات نیز، تا حدودی دوره‌های در دسترس DBA در آنها را مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم که مطالعه این مطلب به خوبی شما را با تحصیل DBA در هلند آشنا کرده باشد.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*