تحصیل رشته شهرسازی در ایتالیا؛ معرفی بهترین دانشگاه های این رشته

تحصیل رشته شهرسازی در ایتالیا؛ معرفی بهترین دانشگاه های این رشته

به هنگام بررسی رشته‌های مختلف که در ایتالیا قابل تحصیل هستند، نوبت به بررسی رشته شهر سازی در ایتالیا می‌رسد. اگر با این رشته آشنایی داشته باشید، مطمئن مستحضر هستید که امروزه این رشته را با نام برنامه ریزی شهری نیز در نقاط مختلف جهان می‌شناسند. در این بین ممکن است برای شما سوال شده باشد که چرا برنامه ریزی شهری؟ دانشجویان این رشته، در حین تحصیل خود با زمینه‌های مختلفی نظیر طراحی فیزیکی، مدیریت ساختارها جامعه شناسی و فرهنگ شهری آشنا می‌شوند.

تحصیل در رشته شهرسازی، به فارغ‌التحصیلان این رشته این امکان را می‌دهد تا با استفاده از علومی که با آنها آشنا شده‌اند، به فعالیت و طراحی سیستم شهری به گونه‌ای که محیطی مناسب برای تمامی اقشار جامعه فراهم شود بپردازند. برای این کار، فارغ‌التحصیلان رشته شهرسازی باید تحقیقات می‌دانی را به بهترین شکل انجام داده و اطلاعات مورد نیاز و ضروری را برای توسعه شهر جمع آوری کنند.

اگر پس از آشنایی با این رشته، به تحصیل در رشته شهرسازی در ایتالیا علاقه‌مند شده‌اید ولی همچنان سوالاتی ذهنتان را درگیر کرده‌اند، بهتر است تا انتهای این مطلب با درنا مایگریشن همراه باشید.

چرا تحصیل در رشته شهرسازی در ایتالیا؟

همان‌طور که گفته شد، به هنگام تحصیل در این رشته‌های خوب در ایتالیا، افراد با زمینه‌های مختلفی آشنا می‌شوند. هدف از آموزش این زمینه‌ها به دانشجویان رشته شهر سازی یا برنامه ریزی شهری، ایجاد و تقویت توانایی‌های مختلف در افراد به منظور بهبود شرایط و توسعه شهرها است.

چرا تحصیل در رشته شهرسازی در ایتالیا؟

علاوه بر این، با تحصیل در مقطع لیسانس در این رشته، شما قادر خواهید بود تا در زمینه‌های مختلفی مشغول به کار شوید. برخی از محبوب‌ترین زمینه‌های کاری رشته شهر سازی در زیر بیان شده‌اند:

  • برنامه ریز شهری
  • برنامه ریز حمل و نقل
  • بازرس بناهای تاریخی
  • افسر مسکن

امکان تحصیل در چه برنامه‌های تحصیلی‌ای برای رشته شهر سازی در ایتالیا وجود دارد؟

همان‌طور که مستحضر هستید، ایتالیا دارای دانشگاه‌های بسیار معتبر و بزرگی است. علاوه بر وجود این دانشگاه‌ها، وجود برنامه‌ای تحصیلی مختلف زمینه‌های بسیار مناسبی را برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی در رشته شهرسازی در ایتالیا فراهم کرده است.

در ادامه به بررسی برخی از برنامه‌های تحصیلی رشته شهرسازی در ایتالیا خواهیم پرداخت.

چشم‌ انداز شهری و طراحی معماری

این رشته، در آکادمی Domus برای علاقه‌مندان ارائه می‌شود. این آکادمی، یکی از آکادمی‌های دانشگاه میلان به شمار می‌رود. با تحصیل در این رشته، شما می‌توانید از جدیدترین تکنیک‌ها برای تحقیق در مورد روش‌ها و ابزارهایی که در طراحی و ساخت پروژه‌های معاصر استفاده شده استفاده کنید. پس از تحصیل، شما قادر خواهید بود تا استراتژی‌های مختلفی را برای تغییر در ساختار شهر و ترمیم و بازآفرینی کلان شهرها طراحی کنید.

مدت زمان مورد نیاز برای سپری کردن این دوره، 12 ماه بوده و دانشجویان موظف‌اند به صورت تمام وقت مشغول به تحصیل باشند.

برنامه ریزی اراضی، شهری، محیطی و فضای سبز

این موقعیت تحصیلی، در دانشگاه پلی‌تکنیک تورین برای علاقه‌مندان به تحصیل در رشته شهرسازی در ایتالیا به وجود آمده است. با شرکت در این دوره، داوطلبان خواهند توانست تا برای رفع مشکلات فعلی و احتمالی شهرها و اراضی در آینده برنامه ریزی کرده و راه حل‌هایی را برای رفع این مشکلات ارائه دهند.

برنامه ریزی اراضی، شهری، محیطی و فضای سبز در ایتالیا

این برنامه ریزی‌ها می‌توانند برای حفظ پایداری محیطی، شمول اجتماعی، تغییرات آب و هوایی، بهره‌وری از انرژی حفظ فضای سبز و مقابله با مشکلات کمبود زمین صورت بپذیرند.

برنامه ریزی و سیاست گذاری برای شهر، محیط زیست و فضای سبز

این برنامه تحصیلی، یکی از برنامه‌های تحصیلی دانشگاه ساساری است. مدت زمان لازم برای تحصیل و به اتمام رساندن این دوره، 2 سال می‌باشد. این دوره، به صورت تمام وقت و حضوری برگزار شده و زبان تدریس آن، انگلیس است.

کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری حمل و نقل

این دوره تحصیلی رشته شهر سازی در ایتالیا، مربوط به دانشگاه ونیز می‌باشد. زبان تدریس در این دوره انگلیسی بوده و به همین سبب نیز ارائه مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در این دوره الزامی است. هزینه تحصیل در این دوره، 2800 یورو در سال بوده و برای فارغ‌التحصیل شدن از آن، به صورت تمام وقت و در 4 نیم سال مشغول به تحصیل باشید.

چه دانشگاه‌هایی برنامه‌های تحصیلی رشته شهرسازی در ایتالیا را ارائه می‌دهند؟

همان‌طور که مستحضر هستید، دانشگاه‌های مختلفی به ارائه فرصت تحصیل در رشته شهرسازی در ایتالیا برای دانشجویان داخلی و بین‌المللی برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا می‌پردازند.

چه دانشگاه‌هایی برنامه‌های تحصیلی رشته شهرسازی در ایتالیا را ارائه می‌دهند؟

در ادامه، برخی از این دانشگاه‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

در صورت علاقه‌مندی به آشنایی بیشتر با هر یک از این دانشگاه‌ها و مشاهده تمامی مدارک مورد نیاز و شرایط لازم برای تحصیل در رشته شهر سازی در هر یک از آنها، تنها کافی است به سایت اصلی دانشگاه مد نظر مراجعه کنید.

هزینه تحصیل در رشته شهرسازی در ایتالیا چقدر است؟

همان‌طور که مستحضر هستید، تحصیل در دوره‌ها و مقاطع مختلف در ایتالیا، همواره هزینه‌های متنوعی را برای افراد به همراه خواهد داشت. به همین سبب نمی‌توان رقمی کلی را برای هر یک از این دوره‌های تحصیلی بیان کرد.

سوالات متداول

آیا برای تحصیل در رشته شهرسازی در ایتالیا باید مدرک زبان داشته باشیم؟

بله. برای تحصیل در رشته شهرسازی در ایتالیا، باید بسته به زبان تدریس با ارائه مدرک زبان متناسب، تسلط خود را بر زبان مورد نیاز برای تحصیل به دانشگاه و یا موسسه مورد نظر به اثبات برسانید.

آیا امکان تحصیل رایگان در رشته شهرسازی در ایتالیا وجود دارد؟

اگر شهروند ایتالیا و یا سایر کشورهای حوزه شینگن نیستید، تنها در حالتی می‌توانید به صورت رایگان و یا نیمه رایگان در رشته شهرسازی در ایتالیا تحصیل کنید که از بورسیه‌ها و برنامه‌های حمایتی تحصیلی مختلف بهره‌مند شوید.

تحصیل در رشته شهرسازی در ایتالیا چقدر زمان بر است؟

به متفاوت بودن نوع دوره‌ها و مقاطع تحصیلی، نمی‌توان زمان مشخصی را برای تحصیل در رشته شهرسازی در ایتالیا بیان کرد.

سخن آخر

در انتهای این مطلب باید گفت، دوره‌های تحصیلی بیان شده برای رشته شهرسازی در ایتالیا، تنها گوشه‌ای از دوره‌ها موجود در این کشور می‌باشند. در صورت علاقه‌مندی به مشاهده دوره‌های بیشتر رشته شهرسازی در ایتالیا، تنها کافی است به سایت دانشگاه‌های برتر ایتالیایی مراجعه کرده تا از رشته‌ها، دوره‌های در دسترس، شرایط پذیرش در این دوره‌ها و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در این دوره‌ها آگاهی پیدا کنید.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*