اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان!

اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان!

گر به فکر مهاجرت از طریق تحصیل به کشورهای خارجی افتاده باشید، یکی از رایج‌ترین و متداول‌ترین ابهامات موجود در بین افراد علاقه‌مند به این امر، ضروری بودن مدرک زبان برای تحصیل است. یکی از کشورهایی که بسیاری از افراد علاقه‌مند به تحصیل و مهاجرت از طریق تحصیل به آن هستند، ایتالیا است. کشورهایی مانند ایتالیا که زبان رسمی آنها انگلیسی نیست، معمولا موقعیت تحصیل در مراکز علمی را به دو زبان برای علاقه‌مندان و متقاضیان فراهم کرده‌اند.

در این میان ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا برای تحصیل در ایتالیا به مدرک زبان نیاز است؟ آیا مدرک زبان ارائه شده محدودیت‌های خاصی دارد؟ به هنگام اخذ پذیرش در دانشگاه‌های ایتالیا، مدرک زبان چه تاثیری دارد؟ آیا ارائه مدرک زبان به هنگام ارسال در خواست پذیرش الزامی است؟ آیا می‌توان بدون داشتن مدرک زبان ویزای تحصیلی ایتالیا را اخذ کرد؟

برای رسیدن به پاسخ این سوالات و آشنایی بیشتر با ویزای تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان، تا انتهای این مطلب با درنا مایگریشن همراه باشید.

به هنگام اخذ پذیرش در دانشگاه‌های خارجی، مدرک زبان چه تاثیری دارد؟

ارائه مدرک زبان، معمولا یکی از مدارکی است که به هنگام اخذ پذیرش در دانشگاه‌های خارجی از متقاضی در خواست می‌شود. از آنجایی که در دوره‌های انگلیسی دانشگاه‌ها و مراکز علمی، فرد باید به این زبان تحصیل کند، داشتن تسلط کافی بر روی این زبان یکی از اصلی‌ترین انتظارات دانشگاه‌ها به شمار می‌رود؛ به همین سبب، بسیاری از دانشگاه‌ها ارائه مدرک زبان به هنگام اپلای را یکی از شرایط اولیه برای ارائه درخواست پذیرش قرار داده‌اند.

به هنگام اخذ پذیرش در دانشگاه‌های خارجی، مدرک زبان چه تاثیری دارد؟

اگر به فکر تحصیل در ایتالیا هستید و مدرک زبان خود را هنوز اخذ نکرده‌اید، جای نگرانی نیست. برخی از دانشگاه‌های این کشور، شرایطی را ایجاد کرده‌اند تا از طریق آن بتوانید بدون ارائه مدرک زبان درخواست پذیرش خود را ارسال کنید.

آیا ارائه مدرک زبان به هنگام ارسال در خواست پذیرش الزامی است؟

همان‌طور که گفته شد، ارائه مدرک زبان به هنگام ارسال درخواست پذیرش الزامی نیست. شاید خیالتان راحت شده باشد که برای تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز علمی این کشور، نیازی به ارائه مدرک زبان نیست؛ اما باید گفت این تصور، تصوری بسیار اشتباه است.

پس از بررسی درخواست‌ها و اعلام پاسخ رد یا تایید درخواست افراد متقاضی، کسانی که مدرک زبان خود را به هنگام اپلای کردن ارسال نکرده بودند، موظف‌اند تا به هنگام اعلام نتایج قبولی دانشگاه‌های ایتالیا، مدرک زبان خود را به این دانشگاه‌ها ارسال کنند.

آیا می‌توان بدون داشتن مدرک زبان ویزای تحصیلی ایتالیا را اخذ کرد؟

همان‌طور که مستحضر هستید، اخذ پذیرش در دانشگاه‌های ایتالیا، یکی از اصلی‌ترین مراحل مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل است. اگر قصد دارید ویزای تحصیلی ایتالیا را کسب کنید، باید ابتدا از یکی از دانشگاه‌های ایتالیا پذیرش بگیرید. به همین سبب، بدون داشتن مدرک زبان نمی‌توانید ویزای تحصیلی این کشور را اخذ کنید.

آیا می‌توان بدون داشتن مدرک زبان ویزای تحصیلی ایتالیا را اخذ کرد؟

برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا، چه مدرک زبانی مورد نیاز است؟

همان‌طور که گفته شد، اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان امکان‌پذیر نمی‌باشد. به هنگام ارسال درخواست پذیرش به دانشگاه‌های ایتالیا، باید به زبان تدریس در دانشگاه ورد نظر توجه کنید. داشتن مدرک زبان منطبق با زبان تدریس در دانشگاه مورد نظر، یکی از اصلی‌ترین مواردی است که باید به هنگام تکمیل مدارک تحصیلی برای دانشگاه مقصد ارسال کنید.

سوالات متداول

آیا اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان انگلیسی ممکن است؟

بله. همان‌طور که گفته شد، در صورتی که زبان تدریس شما ایتالیایی باشد، به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیازی نخواهد بود و باید مدرک زبان ایتالیایی ارائه دهید.

آیا اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان ایتالیایی ممکن است؟

بله. اگر زبان تدریس در دانشگاهی که در آن موفق به اخذ پذیرش شده‌اید، انگلیسی باشد نیازی به ارائه مدرک زبان ایتالیایی نیست؛ اما بهتر است به این زبان آشنا باشید تا به هنگام زندگی روزمره با مشکل مواجه نشوید.

حداقل نمره زبان انگلیسی مورد نیاز برای تحصیل در ایتالیا چیست؟

حداقل نمره مورد نیاز برای مدرک زبان انگلیسی به منظور تحصیل در ایتالیا، برای مدرک آیلتس 6 و برای مدرک تافل 78 است.

سخن آخر

در انتهای این مطلب می‌توان گفت، اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان امکان‌پذیر نبوده و با وجود امکان ارائه مدرک زبان با تاخیر و پس از اعلام نتایج پذیرش دانشگاه‌ها، (برخی از دانشگاه‌های ایتالیا این امکان را دارند) شما باید مدرک زبان مورد نیاز را ارائه دهید. نوع مدرک زبان، به زبانی بستگی دارد که مقطع قبولی شما به آن تدریس می‌شود.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*