مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

شرایط مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک در سال 2022

یونان یکی از قدیمی‌ترین کشورهای اروپایی است که می‌توان ردپای فرهنگ شرقی را در آن پیدا کرد. این کشور خورشید دوست یک مکان اید‌ه‌آل برای گذران تعطیلات به شمار می‌رود و زندگی در آن می‌تواند تجربه‌ی فوق العاده‌ای باشد. در حال حاضر حدود 7 درصد از کل جمعیت کشور یونان را مهاجران تشکیل می‌دهند که از راه‌های مختلف از جمله مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک به این کشور سفر کرده‌اند.

مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک یکی از راه‌های زندگی در این کشور برای ساکنان تمام کشورهای دنیاست که برای ایرانیان بسیار مقرون‌به‌‌صرفه خواهد بود. در این مقاله از سایت درنا مایگریشن قصد داریم به بررسی راه‌های مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک بپردازیم و ببینیم که چطور می‌توان با سرمایه گذاری مالی تابعیت کشور یونان را به‌دست آورد.

خرید ملک در یونان برای غیر یونانی‌ها

مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک برای غیریونانی‌ها از هر کشور دنیا امکان‌پذیر است. این کشور هیچ محدودیتی برای خرید ملک در یونان اعمال نمی‌کند و اتباع کشورهای غیر اتحادیه‌ی اروپا می‌توانند در هر نقطه از این کشور ملک خریداری کرده و از ویزای طلایی بهره‌مند شوند. برای مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک شخص باید حداقل 250000 یورو در بخش املاک و مستغلات سرمایه گذاری کند.

در یونان به جز چند شهر از جمله آتن، زمین‌ها نیاز به رجیستری ندارند؛ بنابراین بهتر است یک وکیل تخصصی داشته باشید تا قبل از امضای توافقنامه شما را راهنمایی کرده و فاکتورهایی نظیر مجوز ساخت، ابعاد، قابلیت ساخت و… را برایتان به‌دقت بررسی کند. همچنین بهتر است که برای اجرای کلیه اقدامات مطابق با قوانین یونان از افراد مناسب نظیر حسابدار، نقشه بردار و دفاتر اسناد رسمی کمک بگیرید.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

برای مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک شما نیاز به شماره‌ی ثبت نام مالیاتی غیرساکن یا به اختصار AFM و کدهای دسترسی به سیستم‌ TAXIS دارید و باید برای گزارش پرداخت مالیات تعهد دهید. علاوه بر این شما باید یک حساب بانکی در یونان باز کرده تا فرایندهای مربوط به مالکیت و مالیات را تسهیل کنید. اگر به زبان یونانی آشنایی ندارید، حضور یک مترجم در هنگام عقد قرارداد الزامی خواهد بود. مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک اگرچه سختی‌های خود را دارد؛ ولی به شما فرصت تجربه‌ی یک زندگی ایده‌آل در این کشور را خواهد داد.

مزایای مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

مزایای مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

اگر به دنبال مطالعه شرایط مهاجرت از طریق خرید ملک به کشورهای مختلف بوده باشید، بدون شک از پیچیدگی اخذ اقامت از این راه آگاه هستید؛ اما یونان از این قائله مستثنی است. در ارتباط با این کشور باید گفت، حذف پیچیدگی‌های بیهوده، باعث شده است تا اخذ اقامت از طریق خرید ملک در یونان به یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرتی به این کشور تبدیل شود.

علاوه بر این، امکان درآمد زایی از ملک خریداری شده در کنار عدم اجبار به حضور در یونان در مدت زمان مورد نیاز برای صدور اقامت دائم و تابعیت یونان، باعث شده است تا افراد بسیاری برای خرید ملک در یونان اقدام کنند. زیرا بر خلاف برخی از کشورهای دیگر، نه تنها به هنگام طی شدن مسیر اخذ اقامت، نیاز به حضور در کشور مورد نظر و انجام هزینه‌های مختلف نیست، بلکه می‌توانید روند اخذ اقامت یونان را در کنار کسب درآمد طی کنید.

 •  در این روش هیچ الزامی برای اقامت در کشور یونان وجود ندارد؛
 •  حداقل مقدار سرمایه گذاری نسبت به برخی کشورها کمتر است؛
 •  در طول اقامت به کل منطقه‌ی اتحادیه‌ی اروپا و شنگن دسترسی دارید؛
 •  یونان هشتمین پاسپورت قدرتمند دنیا را دارد؛
 •  هزینه‌های زندگی در کشور یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است؛
 •  در ویزای گلدن یونان والدین قانونی نیز شامل خانواده می‌شوند.

شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

برای مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

 •  سن حداقل 18 سال
 •  حداقل 250000 یورو برای سرمایه گذاری؛
 •  نداشتن سوء سابقه برای مهاجرت خارجی؛
 •  داشتن بیمه درمانی یک شرکت معتبر در یونان.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

قبل از هر چیز شما باید ملک موردنظرتان را پیدا کرده و خرید آن را انجام دهید و پس از آن می‌توانید برای گرفتن ویزای یونان اقدام کنید. از جمله مدارک لازم برای ویزای مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک، می‌توان به این‌ها اشاره کرد:

 •  پاسپورت معتبر؛
 •  فرم درخواست؛
 •  دو قطعه عکس پاسپورت؛
 •  اثبات بیمه درمانی؛
 •  اثبات تمکن مالی؛
 •  شماره رجیستری مالیات یا همان AFM؛
 •  ویزای معتبر برای ورود به کشور یونان؛
 •  اثبات اقامت؛
 •  کپی از مدارک بازپرداخت مالیات؛
 •  مدارک دولتی برای ID صادر شده.
 •  نداشتن سوء پیشینه و ارائه گواهی آن
 •  مدارک اثبات کننده تملک مالی فرد متقاضی
 •  گواهی خرید یا استیجار ملک به مدت 5 سال

پس از خرید ملک متناسب با شروط گفته شده، باید مدارکی نظیر فرم درخواست ویزا، عکس گذرنامه‌ای به صورت ذخیره شده در cd و چاپ شده به تعداد 4 عدد، کپی گذرنامه و قرارداد بیمه درمانی بین‌المللی را فراهم کنید. علاوه بر آماده سازی این مدارک، باید گواهی خرید ملک را که توسط سر دفتر تنظیم شده برای ارائه آماده کنید. این گواهی باید شامل اطلاعات قطعات خریداری شده، اطلاعات ملک مورد اجاره و نوع پرداخت ثمن معامله باشد.

تمکن مالی برای مهاجرت به یونان با خرید ملک

برای اثبات تمکن مالی شخص باید نشان دهد که در هر ماه مبلغ 2000 یورو درآمد دارد که این مبلغ به‌ ازای هر فرد بالغ 20درصد و برای هر فرزند کوچک 15 درصد افزایش می‌یابد.

با خرید چه نوع ملکی در یونان می‌توان به آنجا مهاجرت کرد؟

با خرید چه نوع ملکی در یونان می‌توان به آنجا مهاجرت کرد؟

مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک یکی از بهترین راه‌های زندگی در این کشور تاریخی است. شما می‌توانید انواع ملک در این کشور را خریداری کنید و علاوه‌ بر حفظ سرمایه‌ی خود، اجازه‌ی زندگی در یونان را هم به دست آورید. انواع ملک‌هایی که می‌توانید در یونان بخرید عبارتند از:

 1.  آپارتمان- آپارتمان می‌تواند واحدی از یک ساختمان بزرگتر باشد یا اینکه کل یک ساختمان را بخرید؛
 2.  استادیو آپارتمان- منظور از استادیو آپارتمان یک سوئیت کوچک همراه با حمام، اتاق نشیمن، اتاق خواب و آشپزخانه است که معمولا مساحتی بین 20 تا 40 متر دارد؛
 3.  ویلا؛
 4.  خانه‌های مجزا؛
 5.  مجتمع یا واحدهای تجاری؛
 6.  خانه‌های نیمه جدا یا دوگانه.

قیمت انواع ملک در یونان

میانگین قیمت هر متر مربع ملک در یونان چیزی حدود 1500 یورو است؛ اما، قیمت‌ها با توجه به منطقه ممکن است با هم تفاوت داشته باشند؛ به‌عنوان مثال در شهر آتن قیمت هر متر مربع ملک از 1000 تا 4000 یورو، در چالکیدیکی از 1000 تا 3000 یورو، در کورفو از 1000 تا 2500 یورو و در کرت از 800 تا 2000 یورو هستند.
چگونه باید در یونان اقدام به خرید ملک کرد؟

خرید ملک در یونان یک فرایند بسیار ساده است؛ حتی برای یک خارجی. برای خرید ملک باید مراحل زیر را اجرا کنید:

 1.  محل خرید را مشخص کنید: روش خرید آنلاین می‌تواند مسیر راحت‌تری برای شما باشد؛ ولی نمی‌توانید احساس واقعی زندگی در آن منطقه را درک کنید. بهتر است یک سفر کوتاه به یونان داشته باشید تا بتوانید قبل از خرید، منطقه را به ‌درستی ارزیابی کنید.
 2.  از آژانس‌های آنلاین کمک بگیرید: برای مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک به‌صورت آنلاین بهتر است از آژانس‌های اینترنتی استفاده کنید.
 3.  با افراد متخصص، ملک را ارزیابی کنید: برای بررسی هر گونه مسائل ساختاری یا مشکلات جانبی بهتر است موقع بازدید ملک از یک متخصص این حوزه کمک بگیرید.
 4.  کارهای مربوط به سرمایه گذاری را انجام دهید: شما باید مدارک شناسایی، مدارک اخذ ویزا، مدارک پرداخت مالیات، اظهارات بانکی و سایر مستندات را آماده کرده تا برای گرفتن ویزا آن‌ها را ارائه دهید.
 5.  املاکل مدنظرتان را از میان انواع ملک‌های پیشنهاد شده نتخاب کرده و پیشنهاد خرید آن‌ها را به فروشنده بدهید.
 6.  برای شماره مالیات درخواست دهید: قبل از خرید ملک شما باید یک شماره رجیستری منحصر‌به‌فرد داشته باشید.
 7.  قرارداد ملک خود را از طریق یک دفتر اسناد رسمی در یونان منعقد کنید: در طی این روند اطمینان حاصل کنید که تمامی مدارک شما به ترتیب آماده هستند.
 8.  مالیات خود را بپردازید: برای انتقال مالکیت ملک، شما باید سه درصد از مبلغ ملک را به‌عنوان مالیات پرداخت کنید.
 9.  از سرمایه گذاری خود در یونان لذت ببرید.

مراحل دریافت ویزای یونان از طریق خرید ملک

برای گرفتن ویزای طلایی مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک شما باید به سفارت یونان در این کشور درخواست دهید. فرایند درخواست ویزای گلدن به شرح زیر است:

 1.  شما باید درخواست یک ویزای ملی برای این کشور در کنسولگری یونان ثبت کنید.
 2.  نوع درخواست خود را مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک انتخاب کنید.
 3.  مدارک لازم برای گرفتن ویزای گلدن را باید آماده کرده و به سفارت تحویل دهید یا اینکه به‌صورت آنلاین آن‌ها را ارسال کنید.
 4.  فرایند بررسی ویزا حدود سه ماه طول می‌کشد و شما باید این مدت را منتظر بمانید.
 5.  اگر نتیجه‌ی درخواستتان مثبت باشد، شما می‌توانید به یونان سفر کنید.
 6.  پس از ورود به یونان باید اطلاعات بیومتریک شما از طریق یک پلیس محلی ثبت شود.
 7.  شما اکنون مجوز اقامت در یونان را برای مدت پنج سال خواهید داشت.

دریافت ویزای همراه برای متقاضی مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

ویزای گلدن برای مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک را می‌توان برای خانواده‌ی متقاضی مهاجرت نیز دریافت کرد. خانواده‌ی شخص مهاجر شامل افراد زیر می‌شود:

 •  همسر ( شامل پارتنر زندگی نمی‌شود)؛
 •  فرزندان زیر 21 سال؛
 •  پدر و مادر و والدین درجه‌ی یک.

آیا فردی که از طریق خرید ملک به یونان مهاجرت کرد، امکان کار و تحصیل دارد؟

آیا فردی که از طریق خرید ملک به یونان مهاجرت کرد، امکان کار و تحصیل دارد؟

اگر شخص بعد از مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک واجد شرایط شهروندی یونان باشد و بتواند اقامت دائم این کشور را به‌دست آورد، پس از چند سال نیز می‌تواند شهروندی یونان را گرفته و در این کشور یا سایر کشورهای منطقه‌ی یورو، به کار یا تحصیل بدون ویزا بپردازد.

شرایط تمدید ویزای یونان برای مهاجرانی که از طریق خرید ملک مهاجرت کرده‌اند

یکی از امتیازات ویزای گلدن یونان نسبت به برخی دیگر از کشورها، این است که شما می‌توانید ویزای گلدن خود را پس از مدت پنج سال و با مبلغ 500 یورو افزایش دهید. همچنین شما باید ویزای تک‌تک اعضای خانواده را نیز تمدید کنید؛ چون اگر ویزای اسپانسر منقضی شود، ویزای همراه نیز به‌صورت خودکار منقضی خواهد شد.

برای تمدید ویزای گلدن شما نیاز به مدارک زیر خواهید داشت:

 •  فرم درخواست تمدید تکمیل شده؛
 •  کپی از تمام صفحات گذرنامه برای خود و اعضای خانواده؛
 •  قرارداد بیمه‌ی امضا شده که تمامی هزینه‌های بستری و مراقبت‌های پزشکی را پوشش دهد؛
 •  یک کپی از کارت اقامت دائم فعلی؛
 •  اثبات بیمه‌ی درمانی.

امکان اقامت موقت، دائم و دریافت تابعیت از طریق مهاجرت به یونان با خرید ملک

اقامت موقت به روش مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک از همان شروع سفر به این کشور به شخص سرمایه گذار داده خواهد شد و پس از پنج سال این اقامت به اقامت دائم تبدیل می‌شود. برای گرفتن شهروندی یونان شما باید هفت سال در این کشور زندگی کرده باشید؛ بنابراین می‌توانید تابعیت یونان را دو سال بعد از گرفتن اقامت دائم این کشور اخذ کنید. برای گرفتن تابعیت شما باید با کشور یونان و فرهنگ آن آشنا بوده و مهارت کافی در زبان یونانی داشته باشید که از طریق یک آزمون مورد سنجش قرار می‌گیرد.

آیا امکان خرید ملک در یونان امکان از راه دور وجود دارد؟

یکی از بزرگترین مزایای مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک این است که شما می‌توانید تمامی مراحل سرمایه گذاری خود را به‌صورت آنلاین و از راه دور انجام دهید و الزاما نیازی به حضور شما در کشور یونان نخواهد بود.

یک راه مناسب برای این کار استفاده از شرکت‌های حقوقی محلی است که وکالت خرید ملک را با تحقیق و ارزیابی حرفه‌ای انجام می‌دهند. خرید غیرحضوری امتیازات زیادی دارد و شخص نیازی به درگیری برای اخذ ویزا نخواهد داشت؛ با این وجود بهتر است سرمایه گذار حضورا خرید ملک را انجام دهد تا بتواند از کیفیت و صلاحیت ملک مطمئن شود.

هنگام خرید ملک در یونان باید چه فاکتورهایی را مدنظر قرار داد؟

برای هر کسی دوست دارد مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک را انجام دهد، ضروریست که از مبانی اصلی سرمایه گذاری در کشورهای دیگر آگاه شود. در ادامه برخی از فاکتورهای مهم برای خرید ملک در یونان که باید در نظر داشته باشید را به شما معرفی می‌کنیم:

 •  انگیزه‌: شما باید از خود بپرسید که چرا مایل به خرید ملک در یونان هستید و می‌خواهید از این ملک چه استفاده‌ای داشته باشید؛
 •  طرح مالی: شما باید دقیقا بدانید که چقدر می‌خواهید در این کشور سرمایه گذاری کنید و منابع مالی خود را از قبل در نظر بگیرید؛
 •  مسئولیت مالیاتی: هر ملکی که می‌خرید ممکن است میزان مالیات متفاوتی داشته باشد؛ بنابراین باید بدانید که این نرخ چقدر است و در قبال پرداخت سالانه‌ی آن تعهد دهید؛
 •  نرخ ارز: زمانی‌که می‌خواهید سرمایه گذاری خود را شروع کنید، باید نرخ ارز یورو را در کشور خود محاسبه کرده و برای پرداخت مبلغ ملک و مالیات برنامه ریزی کنید؛
 •  تغییر مالکیت: برای انتقال مالکیت یک ملک شما نیاز به وکلای خبره دارید که با قوانین بنیادی املاک و مستغلات کاملا آشنا باشند.
  مالیات بر ملک در یونان

زمانی‌که شما در یونان یک ملک خریداری کنید، باید برای آن مالیات اموال، اجاره، خرید و املاک را پرداخت کنید. جدول زیر این مالیات‌ها و درصدشان را نشان می‌دهد:

نوع مالیات نرخ
مالیات بر درآمد 29 درصد
سود سهام 15 درصد
VAT 24 درصد
مالیات املاک 3.09 درصد
مالیات املاک ENFIA 0,0037-€11.25/sq
مالیات شهری 0.025-0.035 درصد
مالیات ویژه 15 درصد

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

کدام شهرهای یونان برای مهاجرت با خرید ملک مناسب‌ترند؟

در یونان شهرهایی وجود دارند که می توانند محل مناسبی برای سرمایه گذاری شما از طریق خرید ملک باشند؛ از جمله:

 •  آتن؛
 •  آتیکا؛
 •  پلوپنز؛
 •  کورفو؛
 •  کفولونیا؛
 •  کرت؛
 •  دودکان؛
 •  اسپورادز.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری یکی از راحت‌ترین راه‌های گرفتن تابعیت این کشور است. متقاضیان می‌توانند با خرید ملک در کشور یونان و گرفتن ویزای گلدن، اقامت دائم این کشور را برای خود و خانواده‌شان به دست آورند.

ایران یکی از ده کشور اول دنیا در زمینه‌ی سرمایه گذاری در یونان است و تا سال 2021، حدود 152 سرمایه گذار ایرانی و 489 فرد از خانواده‌شان به این کشور مهاجرت کرده‌اند که این نرخ نسبت به ده سال قبل، چندین برابر شده است. در این مقاله شرایط و مدارک مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک را بررسی کردیم و به شما گفتیم که سفر به این کشور چطور می‌تواند شرایط یک زندگی ایده‌آل را برای شما فراهم کند.

نظر شما درباره‌ی مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری چیست؟ فکر می‌کنید خرید ملک در این کشور کار درستی است؟ چه نوع ملکی می‌تواند بیشترین بازدهی را داشته باشد؟

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*