خرید خانه در یونان

شرایط خرید خانه در یونان + قیمت خانه در محله های مختلف

خرید خانه در یونان تجربه‌ای بسیار شگفت‌انگیز است. درواقع داشتن ملک در یک کشور خارجی برای بسیاری از ما به رؤیا می ماند. در بسیاری از کشورهای اروپایی امکان خرید خانه وجود دارد و همین گاهی انتخاب را دشوار می کند. باید گفت ویژگی‌های گوناگونی مانند شرایط آب و هوایی، طبیعت چشم‌نواز، جاذبه‌های گردشگری، مالیات کم و بسیاری موارد دیگر مردم را برای خرید ملک در یونان ترغیب کرده است.

بی‌شک، سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی املاک و مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک از بهترین تصمیماتی است که می‌توان گرفت. بااین‌حال، باید برای کم کردن ریسک معامله، اطلاعات خود را بالا ببرید. این مقاله از سایت درنا مایگریشن به شما کمک می‌کند تا بهترین خرید خانه در یونان را تجربه کنید.

شرایط لازم برای خرید خانه در یونان

هر خارجی می‌تواند در یونان بدون هیچ محدودیتی صاحب خانه شود. اتباع کشورهای غیر اتحادیه ی اروپا با خرید ملک به مبلغ 250000 یورو می توانند صاحب ویزای طلایی شوند. این مجوز اقامت پنج‌ساله و قابل تمدید است و به خانواده متقاضی (والدین و فرزندان) نیز تعلق می گیرد. همچنین پس از 7 سال اقامت، امکان درخواست گذرنامه ی یونانی وجود دارد.

هنگام خرید خانه حتماً با یک وکیل متخصص، حسابدار، دفتر اسناد رسمی (که اغلب توسط فروشنده انتخاب می‌شود) و حتی یک نقشه‌بردار مشورت کنید تا همه چیز اصولی و قانونی پیش رود.

برای خرید ملک در یونان، باید شماره ثبت مالیات افراد غیرمقیم (AFM) و کدهای دسترسی به سیستم TAXIS را دریافت کنید. با افتتاح یک حساب بانکی در یونان، روند معاملات تسهیل خواهد شد.

هنگام امضای قولنامه، معمولاً بیعانه پرداخت می‌شود. البته پرداخت بیعانه به معنی پایان معامله نیست.

برای پایان یافتن فرایند خرید خانه در یونان، مالک باید اسنادی مانند گواهی مالیات و گواهی عملکرد انرژی را ارائه دهد. انتقال مالکیت در دفتر اسناد رسمی انجام می‌شود و حضور مترجم برای خریداران غیر یونانی ضروری است. پس از پایان معامله، مالک جدید یک ماه فرصت دارد تا اظهارنامه‌ی خرید (اظهارنامه E9) را ارائه نماید.

مزایای خرید خانه در یونان

مزایای خرید خانه در یونان

یونان کشوری زیباست با فرهنگی غنی و فرصت‌های شغلی بسیار. به غیر از این، عوامل دیگری هم وجود دارد که با مطالعه‌ی آن‌ها بیش از پیش به خرید خانه در یونان ترغیب می‌شوید:

مالیات‌های پایین

قوانین مالیاتی در کشور یونان برای سرمایه‌گذاران سخت گیرانه نیست. اگر سرمایه‌گذار اهل کشوری است که با یونان معاهده مالیاتی دارد، مجبور نیست مالیات مضاعف بپردازد. افزون بر این، تنها درآمدهایتان در محدوده‌ی خاک یونان مشمول پرداخت مالیات خواهد شد. نخست‌وزیر فعلی کشور یونان نیز دستور تعلیق مالیات بر ارزش افزوده املاک و مستغلات در این کشور را صادر کرده است. بااین‌حال، شما باید هرسال مالیات دارایی‌هایتان را بپردازید.

سبک زندگی مقرون‌به‌صرفه

یونانیان از گذشته تاکنون بر خانواده، سنت و عشق به طبیعت تأکید دارند. علاوه بر این، سبک زندگی اهالی یونان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار مقرون‌به‌صرفه است. زندگی در کشوری فرهنگی، مملو از فناوری و شیوه‌ی زندگی مقرون‌به‌صرفه، خیلی زود شما را برای خریداری خانه در یونان متقاعد خواهد کرد.

سفر آسان به یونان

روابط دوستانه‌ی یونان با کشورهای جهان، سبب شده تا سفر به این کشور بسیار آسان باشد. همچنین با خرید خانه، سیستم حمل‌ونقل محلی مدرن و مقرون‌به‌صرفه در دسترستان خواهد بود.

مهاجر پسند

مردم این کشور از خارجیان به‌خوبی استقبال می‌کنند. اگر به یونان سفر کنید در همان آغاز درمی‌یابید که مردم شما را از خودشان می‌دانند و با رفتاری گرم و صمیمانه، عمق فرهنگ و انسان‌دوستی خود را به رخ می‌کشند.

مسیر اخذ اقامت اروپا

ویزای طلایی، یکی از طرح‌های کشور یونان برای اخذ اقامت است. اگر برای خرید خانه در یونان حداقل 250000 یورو هزینه کنید، می‌توانید واجد شرایط اخذ ویزای طلایی یونان باشید.

چه روش‌هایی برای خرید خانه در یونان برای افراد خارجی وجود دارد؟

چه روش‌هایی برای خرید خانه در یونان برای افراد خارجی وجود دارد؟

باید گفت خرید خانه از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در یونان است. شما می‌توانید با توجه به بودجه‌ خود و بر اساس قوانین املاک و مستغلات این کشور، خانه‌ای در شهرهای مختلف یونان خریداری کنید. اگر قیمت خانه کمتر از 250000 یورو باشد، این خرید صرفاً نوعی سرمایه‌گذاری خارجی محسوب می‌شود. بنابراین، بهتر است به دنبال مناطقی با بیشترین درصد افزایش قیمت مسکن باشید .

حالت دوم، زمانی است که خانه ی خریداری شده از 250000 یورو بیشتر است. در این شرایط، شما واجد شرایط دریافت ویزای طلایی خواهید بود و از مزایای این ویزا بهره‌مند خواهید شد. دریافت اقامت یونان، یکی از این مزایاست.

هزینه‌ی متوسط خرید خانه در یونان چقدر است؟

صاحب‌خانه شدن در یونان هزینه‌هایی دارد. هزینه‌های خرید، شامل مالیات و هزینه‌ی اسناد رسمی است که حدود 5 درصد است. کمیسیون آژانس املاک و مستغلات، که از سوی خریدار پرداخت می‌شود و 2 درصد از قیمت فروش ملک است؛ درحالی‌که هزینه‌های انتقال حدود 3 درصد است. هزینه‌های حقوقی در بیشترین زمان بین 1.5 تا 5 درصد از ارزش ملک برآورد می‌شود.

پس از خرید خانه، لازم است برخی مالیات‌های مربوطه مانند مالیات بر دارایی را بپردازید. مالیات بر املاک با توجه به قیمت ملک مورد نظر تعیین می‌شود. بنابراین، نرخ 10 درصد برای ملک بالای 200000 یورو، 15درصد برای ملک بالای 300000 یورو، 25 درصد برای ملک بالای 400.000 یورو و 35 درصد برای ملک بالای 500.000 یورو در نظر گرفته شده است. صاحبان املاک بالای 2 میلیون یورو نیز باید 1.1 درصد و فراتر از آن، 1.15 مالیات بپردازند.

هنگام خرید خانه در یونان اگر کشور مالک خارجی با یونان قرارداد داشته باشد، (مانند فرانسه) مشمول مالیات مضاعف نمی‌شود. به‌این‌ترتیب، یک فرد فرانسوی مجبور نخواهد بود که دارایی خود را به اداره‌ی مالیات فرانسه اعلام کند.

خرید خانه در کدام شهرهای یونان ارزان‌تر است؟

منطقه شهر پایین‌ترین قیمت (یورو)
ماوراتاکفالونیا 60000
ارسوس لسبوس50000
ماریتا لیمنوس75000
چوراتینوس63000
ووتوناس سانتورینی 140000
ارموپولی سیروس 59000
لیندوسرودز100000
کانالاکاتنوس 110000
پزدنیا سیروس 97000
لولیدا کیا 105000

خرید خانه در کدام شهرهای یونان گران‌تر است؟

خرید خانه در کدام شهرهای یونان گران‌تر است؟

آتن، تسالونیکی و کرت و برخی شهرهای دیگر را باید جزء گران ترین‌ شهرها برای خرید خانه دانست. در ادامه توضیحات بیشتری ارائه داده می‌شود:

 •  در آتن، مرکز اقتصادی، فرهنگی و اداری یونان، قیمت هر مترمربع به‌طور متوسط 1850 یورو است و آپارتمان‌ها بین 200 تا 400 هزار یورو به فروش می‌رسند. قیمت خانه‌های مستقل به چندین میلیون یورو می‌رسد.
 •  تسالونیکی، دومین شهر بزرگ یونان، بیش از 800000 نفر جمعیت دارد و دومین بندر مهم اقتصادی بعد از پیرئوس به شمار می‌رود.
 •  شهرهای کوچکی مانند نیا مودانیا، پفکوچوری، نیوس مارماراس، نیا اسکیونی و هانیوتی در شبه‌جزیره کلکیدیکی محبوب هستند. قیمت آپارتمان‌ها از 70000 یورو شروع می‌شود، درحالی‌که خانه‌های مستقل به‌طور متوسط 150000 یورو قیمت‌گذاری شده‌اند.
 •  اتباع خارجی برای خرید خانه در یونان اغلب در جزیره کرت ملک می‌خرند. محبوب‌ترین استراحتگاه‌های محلی Rethymno ، Stavromenos و Elounda هستند که سالانه ده ها هزار گردشگر از آن‌ها دیدن می‌کنند. خانه‌ها در کرت، برای اقامت موقت و گذراندن تعطیلات خریداری می‌شود. قیمت مسکن در کرت از 70000 یورو تا 350000 یورو متغیر است.

قیمت خرید خانه در شهرهای مختلف یونان

آتن

هزینه‌ی متوسط هر مترمربع بین 1750 تا 4000 یورو برآورد می شود. میانگین قیمت فروش یک آپارتمان استاندارد بین 200 تا 400 هزار یورو متغیر است. البته در تحقیقات خود، ممکن است با قیمت‌های ارزان‌تری نیز روبه‌رو شوید.

تسالونیکی

هزینه‌ی متوسط هر مترمربع ملک در تسالونیکی 1750 یورو و قیمت متوسط فروش یک آپارتمان استاندارد بیش از 70000 یورو است. این در حالی است که قیمت خانه‌های مستقل ممکن است حدود 100000 یورو باشد.

میکونوس

 •  ویلای سه خوابه در شمال 1 میلیون یورو؛
 •  ویلای پنج خوابه با استخر و چشم‌انداز دریا 2.5 میلیون یورو؛
 •  ویلای شش خوابه با دسترسی به دریا 5 میلیون یورو؛

جزیره سانتورینی

هزینه ی هر مترمربع در مرکز شهر سانتورینی 4،000 یورو و قیمت هر مترمربع در خارج از شهر 2،800 یورو است.

کورفو

قیمت هر مترمربع در مرکز شهر 1،925 یورو و قیمت هر مترمربع در خارج از شهر 1،437 یورو است.

کرت

قیمت هر مترمربع از 1150 یورو شروع می‌شود.

پاروس

قیمت هر مترمربع در مرکز شهر از 2000 یورو و قیمت هر مترمربع در خارج از شهر از 2500 یورو شروع می‌شود.

آیا می‌توان در یونان به‌صورت گروهی خانه خرید کرد؟

آیا می‌توان در یونان به‌صورت گروهی خانه خرید کرد؟

بر اساس قوانین یونان، می‌توان به‌صورت گروهی نیز اقدام به خرید خانه کرد. این قانون society of rights نامیده می‌شود. در این حالت همه‌ی ذینفعان را باید صاحب سهام دانست. بنابراین، هر مالک مشترک تا زمانی که منعی وجود ندارد می‌تواند از املاک مشترک استفاده کند. هر مالک مشترک همچنین حق دارد سهم خود را بدون نیاز به رضایت دیگر مالکین، منتقل کند.

خرید خانه در یونان به‌صورت اشتراکی، حقوق و تعهداتی را ایجاد می‌کند. چنین تعهداتی یا به‌طور خاص توسط قانون تنظیم می‌شود یا بر اساس حسن نیت شکل می‌گیرد. بنابراین، مالک مشترک در یونان باید به میزان سهمش نسبت به پرداخت بدهی‌های ناشی از دارایی مشترک، هزینه‌های نگهداری، مدیریت و استفاده درست از آن ملک، متعهد باشد.

بهترین شهرها برای خرید خانه در یونان

شما زندگی در نزدیکی دریا را ترجیح می‌دهید یا در وسط شهر شلوغ یا حومه شهر؟ در ادامه چند شهر محبوب یونان برای زندگی را معرفی می‌کنیم:

آتن

محبوب‌ترین شهر در بین خارجیانی است که مایل به خرید خانه در یونان هستند. قیمت ملک مناسب است و سبک زندگی مدرن. یکی از عوامل اصلی خرید ملک در کشورهای دیگر، درآمد زیادی است که از اجاره بهای آن نصیب خریدار می شود.

تسالونیکی

تسالونیکی اغلب پایتخت شمالی یونان نامیده می‌شود و دومین شهر بزرگ این کشور است. دانشگاه ارسطو، فرودگاه بین‌المللی مقدونیه و یک بندر مهم در تسالونیکی تأسیس شده است.

میکونوس

برای خرید خانه، املاک و مستغلات میکونوس بسیار معروف هستند. این جزیره بین تینوس، سیروس، پاروس و نکسوس واقع شده و یکی از زیباترین جزایر کشور است. افزون بر این، شهرهایی مانند چورا و اورنوس، خانوادگی‌ترین بخش میکونوس هستند.

سانتورینی

این جزیره‌ی مدیترانه‌ای بهشت سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات، به‌ویژه کسانی است که می‌خواهند در یونان زندگی کنند. هزینه ی زندگی و قیمت ملک، هر دو منطقی است.

کورفو

درکورفو، املاک بسیار زیادی برای خرید وجود دارد. این جزیره در دریای یونی واقع شده و یکی از زیباترین و رمانتیک‌ترین جزایر یونان به شمار می‌رود.

کرت

کرت بزرگ‌ترین جزیره یونان و با سواحلی شگفت‌انگیز است؛ روستایی پرجنب‌وجوش، که تجربه ی شیوه ی زندگی باشکوهی را در پی دارد.

نکسوس

نکسوس، سبزترین و بزرگ‌ترین منطقه در دریای اژه است. اگر در فکر خرید خانه در یونان هستید و می‌خواهید خود را در نزدیکی مناظر خیره‌کننده ی دریا ببینید، یک فرصت عالی خواهید داشت.

آنتی پاروس

این جزیره ی خلوت و آرام در ساحل دریای پاروس واقع شده است. اگر می‌خواهید برای خرید خانه در یونان اقدام کنید، حتماً به آنتی پاروس یونان سری بزنید.

بهترین محله‌ها برای خرید خانه در یونان

در این قسمت بهترین محله‌ها برای خرید خانه معرفی شده است:

 •  محله‌های معروف آتن عبارتند از: پلاکا، کلوناکی، سینتاگما، موناستیراکی و پسیری.
 •  مشهورترین شهرهای محله‌ای، تسالونیکی، لادادیکا و آنو پولی هستند.
 •  میکونوس منطقه‌ای است برای همه‌ی کسانی که دوست دارند تا صبح در محوطه‌ای پر زرق‌وبرق مهمانی داشته باشند.
 •  هراکلیون پایتخت کرت و ورودی اصلی آن است. همچنین Agios Nikolaos – Ag Nik to Brits در کرت از بهترین مکان‌ها هستند.

خرید ملک در یونان به‌عنوان روشی برای سرمایه‌گذاری و همچنین راهی برای اخذ اقامت شناخته شده است. یونان کشوری است با مناظر طبیعی زیبا، شرایط زندگی ایده‌آل و مالیات‌های کم و همین مزایا این کشور را در شمار بهترین گزینه‌های ممکن قرار داده است. بااین‌حال، بهتر است قبل از هر کاری اطلاعات خود را درباره ی این موضوع افزایش دهید.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*