لیست جاب آفر کانادا

لیست جاب آفر کانادا 2024-2023

آیا قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارید؟ پس بدون شک می‌دانید گزینه‌های متنوعی پیش روی شما قرار دارند که یکی از بهترین و جذاب‌ترینشان job offer به حساب می‌رود. فرقی نمی‌کند با استفاده از کدام مسیر به اقامت کشور بیان شده برسید، در هر صورت شانس آن را خواهید داشت تا از مزایای متنوعی بهره ببرید. آیا قصد دارید تا احتمال موفقیتتان را افزایش دهید؟

در این صورت باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید. قبل از هر گونه اقدام جدی، ابتدا باید کد شغلی خود را بیابید و در لیست جاب آفر کانادا به جست و جوی آن بپردازید تا از وجودش در این فهرست مطمئن شوید. در گام بعدی زمان آن فرا می‌رسد تا به سراغ آشنایی با روند job offer این کشور بروید تا با آگاهی کامل دست به آغاز کار بزنید. آیا پیش از این با لیست جاب آفر کانادا آشنایی نداشتید و حتی اسمش هم به گوشتان نخورده؟ در این صورت تا انتها ما را همراهی کنید تا اطلاعاتی مفید و کاربردی پیرامون آن به دست آورید.

جاب آفر کانادا

Job offer یا همان پیشنهاد شغلی مسیری به حساب می‌رود که کشورهای مختلف با استفاده از آن این امکان را برای کارفرمایان فراهم می‌کنند تا نیروی کار مورد نیازشان را جذب نمایند. دولت کشور مورد بحث هم برای آن که کمبودهای داخلی‌اش را به افراد متخصص رفع نماید، سعی داشته تا بستری فراهم کند که افرادی متخصص به منظور بهره‌مندی از مزایای مختلف از این مسیر وارد عمل شوند.

اگر کمی پیرامون job offer منطقه بیان شده جست و جو کرده باشید، بدون شک متوجه شده‌اید که روشی با این عنوان وجود ندارد؛ اما کلمه‌هایی را شنیده‌اید که نسبت به آنها اطلاعاتی در دست ندارید. لیست جاب آفر کانادا را هم می‌توان به عنوان یکی از آنها معرفی کرد.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

داشتن پیشنهاد شغلی یکی از مواردی به حساب می‌رود که به موفقیت رسیدنتان کمک شایانی می‌کند. اگر کارفرمایی واجد شرایط برای اشتغال در حرفه‌ای به شما پیشنهاد دهد که در لیست جاب آفر کانادا قرار داشته باشد، می‌توانید از این مزیت بهره بسیاری ببرید. در ادامه ابتدا شما را با بعضی از روش‌های موجود برای رسیدن به هدف بیان شده آشنا خواهیم کرد تا از مسیرهای پیش رویتان آگاهی پیدا کنید.

انواع جاب آفر کانادا

 

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت فدرال

اگر در یکی از زمینه‌های موجود در لیست جاب آفر کانادا دارای تخصص هستید، شانس آن را خواهید داشت تا با استفاده از برنامه‌های مهاجرتی فدرال اقامت کشور مورد بحث را به دست آورید. در این روند شاخصه‌هایی مانند سن، سابقه کاری، تحصیلات، تمکن مالی و قابل پذیرش بودن در سیستم امتیازدهی سنجیده می‌شوند و در نهایت افرادی که به حدنصاب تعیین شده برسند بر اساس ظرفیت‌های موجود، ویزای مد نظر را اخذ خواهند کرد.

با توجه به توضیحاتی که تا به اینجا بیان کردیم، اثری از پیشنهاد کاری به چشم نمی‌خورد. اگر بخواهیم تاثیر آن را شفاف‌تر بیان کنیم باید بگوییم که اگر کارفرمایی به فردی با توانایی‌هایتان احتیاج داشته باشد، امتیازی جداگانه و اضافی نسبت به سایرین به دست میاورد که این خود برتری بزرگی به حساب می‌رود.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی

هر ایالت این حق را دارد تا پس از بررسی نیازهای بازار کار خود، فهرستی از مشاغل را به اداره مهاجرت و دولت فدرال اعلام نماید تا از طریق جذب نیروی خارجی، کمبودهای موجود برطرف شوند. فهرست رشته‌هایی که در این میان مطرح می‌شوند را می‌توان به نوعی لیست جاب آفر کانادا به حساب آورد.

بسته به منطقه‌ای که قصد ورود و فعالیت در آن را دارید، ممکن است job offer یکی از پیش نیازهای گرفتن اقامت باشد؛ البته باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که معمولاً این فاکتور تنها تاثیری مثبت و امتیازی اضافی برایتان به همراه دارد. برای اطلاع دقیق از مسیرهای موجود، تنها کافی است به سایت رسمی ایالت منطق مد نظرتان مراجعه نمایید.

آیا لیست جاب آفر کانادا هرسال ثابت است؟

همان‌طور که می‌دانید، کشور کانادا مساحتی حدود 6 برابر ایران دارد و این در حالی است که جمعیتش تقریباً نصف کشور ماست. از این رو، کمبود نیروی کار جوان و متخصص در آن همواره به چشم میاید؛ به همین دلیل، هرساله فهرستی از مشاغلی که در آنها بیشترین نیاز برای افراد متخصص احساس می‌شود تحت عنوان لیست جاب آفر کانادا، منتشر می‌شود.

برخی از این موقعیت‌ها ممکن است به طور مداوم در میان شغل‌های مورد تقاضا قرار گیرند و مهاجرت از طریق دریافت job offer، می‌تواند کار ساده‌ای باشد. موارد موجود در این فهرست ممکن است طی سال‌های مختلف و با افزایش نیروی کار در زمینه‌ی مذکور تغییر کند یا امکان دارد که آنها در لیست جاب آفر کانادا با یکدیگر جابه‌جا شود.

 

جاب آفر کانادا 2021

 

لیست جاب آفر کانادا و مشاغل موردنیاز  2024-2023

لیست جاب آفر کانادا موضوعی بسیار مهم برای افرادی است که می‌خواهند با استفاده از مسیر بیان شده به این کشور مهاجرت نمایند. اگر کمی به توضیحات بیان شده در فوق توجه کرده باشید، بدون شک مشاهده کرده‌اید که گفتیم داشتن تخصص و پیشنهادی از کارفرما در حرفه‌هایی خاص می‌تواند به بهتر کردن وضعیت شما کمک شایانی کند و یا یکی از شروط تعیین شده را فراهم نماید.

به دلیل گستردگی لیست جاب آفر کانادا، نمی‌توان تمامی مواردی که در آن قرار می‌گیرند را بیان کنیم؛ به همین سبب هم برخی از آنها را در ادامه قرار داده‌ایم. برای آن که شما عزیزان را بیشتر با هر یک از حرفه‌های مورد بحث آشنا کنیم، آنها را در قسمت‌هایی جداگانه معرفی می‌کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

توسعه‌دهنده‌ی وب در کانادا

توسعه‌دهنده‌ی وب، یک برنامه‌نویس یا متخصصی است که در گسترش دادن برنامه‌ها مشارکت دارد. این افراد در سازمان‌های مختلف از مشاغل کوچک و متوسط گرفته تا شرکت‌های بزرگ و دولتی کار می‌کنند. اگر اطلاعاتی پیرامون پردرآمدترین مشاغل کانادا اطلاعاتی داشته باشید، بدون شک می‌دانید که این حرفه یکی از زمینه‌هایی به حساب می‌رود که فعالان آن حقوق بالایی دریافت می‌کنند.

توسعه دندگان وب در منطقه مورد بحث به طور سالانه چیزی در حدود 73000 دلار درآمد دارند؛ لازم به ذکر است که این رقم بسته به محل کار و میزان تخصص تا 140000 دلار هم می‌رسد. NOC این موقعیت 2175 است. آیا قصد دارید تا با استفاده از Job Offer به کشور مورد بحث مهاجرت کنید؟ در این صورت قبل از اقدام باید لیست جاب آفر کانادا را برای دیدن این کد جست و جو کنید.

مدیر منابع انسانی در کانادا

مدیران منابع انسانی، مسئولیت جذب استعدادهای مناسب در بازار کار را دارند. میانگین حقوق این افراد حدود 80 هزار دلار در سال و حداکثر آن هم 114000 دلار است. آیا قصد دارید قبل از شروع پروسه مهاجرت به عنوان مدیر منابع انسانی از وجود آن در لیست جاب آفر کانادا اطمینان حاصل کنید؟

در این صورت باید در فهرست بیان شده به دنبال کد 0112 بگردید. از آنجایی که هر ساله با رشد اقتصادی موقعیت‌های جدید شغلی هم ایجاد می‌شوند می‌توان گفت، فرصت‌های کاری موجود رشد مناسبی خواهند داشت؛ به گونه‌ای که اگر تخصص قابل قبولی دارید، نیازی به نگرانی برای بیکار شدن نیست.

مهندس برق برای کانادا

مهندسی برق یکی از رشته‌هایی به حساب می‌رود که همواره در بیزینس‌های مختلف به حضور فردی متخصص در آن نیاز است. بر همین اساس اگر بتوانید از کارفرمایی واجد شرایط job offer دریافت کنید و سایر شرایط تعیین شده برای مسیر مهاجرتی مد نظرتان را هم فراهم کنید شانس بالایی برای به دست آوردن ویزای کاری خواهید داشت.

در کنار تمامی مواردی که به آنها اشاره کردیم وجود موقعیت‌های متنوع و حقوق مناسب برای ساخت زندگی قابل قبول در یکی از بهترین کشورهای جهان را می‌توان به عنوان برخی از دلایلی معرفی کرد که فعالان این زمینه را به گرفتن ویزای کاری ترغیب می‌نماید. اگر لیست جاب آفر کانادا را مورد بررسی قرار دهید و در آن کد  NOC 2133 را مشاهده کردید شانس آن را خواهید داشت تا با آماده کردن زمینه مورد نیاز، اقامت موقت یا دائم این کشور را به دست آورید.

دامپزشک برای کانادا

همان‌طور که می‌دانید، رشته‌های مربوط به پزشکی و پیراپزشکی شاخه‌هایی هستند که افراد با فارغ‌التحصیلی در آنها می‌توانند امید بالایی به اشتغال در کشورهای خارجی داشته باشند. اشخاصی که تسلط قابل قبولی به زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته و از موسسه آموزشی معتبری با نمرات بالا فارغ‌التحصیل شده باشند، معمولاً شانس بالایی هم برای مهاجرت دارند.

دامپزشکی یکی از بهترین مشاغلی به حساب می‌رود که معمولاً در لیست جاب آفر کانادا قرار داشته و NOC 3114 به آن اختصاص داده شده است. اگر پوزیشن کاری مناسبی را برای خود بیابید، می‌توانید میانگین حقوق سالانه 111000 دلار را دریافت کنید.

 

[irp posts=”110″ ]

 

مشاور مالی در کانادا

آیا در زمینه‌های مربوط به امور مالی و حسابداری دارای تخصص و مدرک تحصیلی یا مهارتی هستید و می‌خواهید از طریق مسیر JOB OFFER به کشور مورد بحث مهاجرت کنید؟ در این صورت باید بگوییم اولین گامی که باید بردارید چیزی نیست جز بررسی لیست جاب آفر کانادا برای یافتن NOC 1114,0111. وظیفه شغلی افرادی که در این حیطه فعالیت می‌کنند کمک به افراد و خانواده‌ها در خصوص مدیریت منابع مالی‌شان است.

فعالیت در بانک‌ها و یا تبلیغ محصولات و خدمات موسسات مالی را می‌توان به عنوان برخی از زمینه‌های کاری دیگر آنها به حساب آورد. آیا یکی از مهم‌ترین مسائل برای شما قبل از انتخاب مقصد میزان درآمد سالانه است؟ در این صورت باید بدانید که میانگین دریافتی هر فرد چیزی در حدود 57000 دلار و حداکثر آن هم 111000 دلار خواهد بود.

داروساز برای کانادا

داروسازی نه تنها در کشور ما، بلکه در بسیاری از نقاط دیگر جهان هم درآمد قابل قبولی دارد و می‌توانید با اشتغال در آن زندگی مناسبی را برای خود و اعضای خانواده‌تان بسازید. آیا مدرک تحصیلی خود را از مراکز آموزشی معتبر و شناخته شده جهان گرفته‌اید و می‌خواهید ادامه زندگی‌تان را در کانادا سپری نمایید؟

در این صورت مسیرهای متعددی پیش رویتان قرار دارد که یکی از آنها Job Offer به حساب می‌رود؛ البته اگر NOC این حرفه در لیست جاب آفر کانادا وجود داشته باشد. اگر فهرست بیان شده را بررسی و کد 3121 را در آن بیابید، فرصت مناسبی را خواهید داشت تا به عنوان داروساز اقامت کشور مورد بحث را به دست آورید و میانگین حقوقی 108000 دلاری داشته باشید.

 

کارگر ماهر در کانادا

جوشکار برای کانادا

با توجه به توضیحاتی که تا کنون ارائه کردیم، شاید ذهن شما به این سمت برود که تنها با داشتن مدرک آکادمیک و تخصص قابل توجه می‌توانید مهاجرت کاری نمایید.  در این باره باید بگوییم برای استفاده از JOB OFFER و مسیرهای شغلی موجود، نیازی به داشتن مدرک دانشگاهی نبوده و شانس آن را خواهید داشت تا از طریق مشاغل فنی و حرفه‌ای هم ویزای مربوطه را به دست آورید.

یکی از رشته‌هایی که معمولاً هر ساله در لیست جاب آفر کانادا قرار می‌گیرد را می‌توان جوشکاری معرفی کرد. در روند بیان شده، دانستن کد NOC و یافتن آن در فهرست بیان شده از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر به دنبال آن هستید به عنوان جوشکار ویزای کاری کشور بیان شده را به دست آورید، باید در لیست جاب آفر کانادا به دنبال کد 7327 باشید.

مزایای متنوعی که با گرفتن اقامت در انتظارتان خواهد بود را در مطالب مختلفی معرفی کرده‌ایم؛ اما باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که هر شخص با تخصص‌های بیان شده می‌تواند به طور میانگین در هر سال 59000 دلار حقوق بگیرد.

مهندس هوافضا برای کانادا

یکی از شغل‌هایی که معمولاً در لیست جاب آفر کانادا به چشم می‌خورد، چیزی نیست جز مهندسی هوا و فضا. افرادی که در این حیطه فعالیت می‌کنند باید اموری مانند طراحی، تحقیق، آزمایش، توسعه و نظارت بر ساخت و نگهداری وسایل نقلیه و سیستم‌های هوافضا را انجام دهند. از آنجایی که وظایف این افراد بسیار مهم و تخصصی است، متقاضیان باید بتوانند سطح بالای مهارت‌ها و دانش خود را به اداره مهاجرت اثبات نمایند.

یکی از مسیرهایی که با استفاده از آن قادر خواهید بود امور بیان شده را انجام دهید چیزی نیست جز ارائه مدرک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه‌های برتر جهان آن هم با نمرات بالا. اگر سابقه کاری و تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی را در کنار ویژگی بیان شده دارید، شانس بالایی خواهید داشت تا اقامت کشور مورد بحث را از طریق مسیرهای کاری به دست آورید. در صورتی که پس از بررسی لیست جاب آفر کانادا NOC 2146 را در آن مشاهده کردید، موقعیتی مناسب برای استفاده از مسیر پیشنهاد کاری پیش رویتان قرار دارد.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر در سال 2023

همان‌طور که گفته شد، افراد با دردست‌داشتن نامه‌ی پیشنهاد کار از مشاغل موجود در لیست جاب آفر کانادا، می‌توانند درخواست خود را ارائه دهند. مدارک لازم برای این کار تقریباً در همه‌ی برنامه‌های مهاجرت کاری کشور مورد بحث یکسان هستند که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

اسناد شناسایی و دو قطعه عکس رنگی جدید، گذرنامه‌ی معتبر، مدارک مربوط به همراه مانند سند، ازدواج و… در صورت وجود، تمکن مالی، مدرک زبان معتبر، گواهی عدم سوءپیشینه، گواهی سلامت پزشکی، رزومه و مدارک تحصیلی، رزومه‌ی شغلی و نامه‌ی جاب آفر و کد LMIA برای مشاغلی که نیاز به آن دارند برخی از اصلی‌ترین اسنادی به حساب می‌روند که باید آنها را جمع آوری، ترجمه و به اداره مهاجرت ارائه دهید.

هر کشوری، طالب افرادی است که دارای مهارت و تجربه‌ی کافی در زمینه‌های مختلف موردنیاز کشور باشند. کشور کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست و هرساله، تعداد زیادی از متخصصین و کارگران ماهر جهان را از طریق برنامه‌های مهاجرت کاری به کشور خود فرامی‌خواند. دراین‌بین، داشتن یک پیشنهاد کاری معتبر از سوی کارفرمایان کانادایی، در تسریع این پروسه‌های مهاجرتی، بسیار تأثیرگذار خواهد بود. ما در این مقاله به بررسی مشاغل موردنیاز در لیست جاب آفر کانادا پرداختیم. امیدواریم که این مطلب، موردپسند شما واقع شده باشد.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*