بهترین شغلها در کانادا

بهترین شغل‌ها در کانادا کدامند؟

طبق آمار، هر ساله تعداد افرادی که از ایران به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند در حال افزایش است. در این ‌بین، یک سؤال پرتکرار اغلب توسط کاربران از ما پرسیده می‌شود که بهترین شغل‌ها در کانادا کدامند؟

انتخاب مسیر شغلی یکی از سخت‌ترین تصمیمات زندگی ماست. البته استعدادها و علایق شما باید فاکتورهای کلیدی در انتخاب شغل آینده باشند؛ اما دانستن اینکه کدام مشاغل بر اساس اعداد و ارقام، می‌توانند امیدوارکننده‌ترین شغل‌ها در آینده ما باشند نیز موضوعی مهم است. رتبه‌بندی سالانه بهترین مشاغل کانادا، میزان حقوق، رشد اشتغال و چشم‌اندازهای آینده را جهت اعلام بهترین مشاغل در نظر می‌گیرد تا شما را به سمت مشاغلی با بیشترین دستمزد و بالاترین پتانسیل راهنمایی کند و بهترین تصمیم را برای مهاجرت کاری کانادا بگیرید.

کانادا کشوری با طیف وسیعی از صنایع پردرآمد است. در کنار مشاغل پردرآمدی مانند مراقبت‌های بهداشتی، فناوری اطلاعات و امور مالی، صنایعی مانند ساخت‌وساز، نفت و گاز و معدن نیز در حال رونق هستند. با در نظر گرفتن این موضوع، در ادامه این مقاله از سایت درنا مایگریشن نگاهی به برخی از بهترین شغل‌ها در کانادا می‌اندازیم.

معرفی بهترین شغل‌ها در کانادا در سال 2023

آن دسته از افرادی که قصد دارند از طریق مسیرهای کاری به کشور مورد بحث مهاجرت کنند، بهتر است قبل از هر گونه اقدامی با بهترین شغل‌ها در کانادا آشنا شوند. با این کار اطلاعات مناسبی پیرامون مناسب‌ترین گزینه‌های موجود به دست خواهید آورد و می‌توانید با چشمانی باز و آگاهی کامل نسبت به تخصص‌هایی که وضعیت بهتری در منطقه بیان شده دارند، تصمیم نهایی خود را بگیرید.

اگر حیطه تخصصی شما در میان فهرستی که به آن اشاره خواهیم کرد به چشم بخورد، درآمد بالاتری نسبت به سایر زمینه‌ها در انتظارتان است و  جایگاه شغلی قابل قبولی هم به دست میاورید. همه مواردی که به آنها اشاره کردیم، تنها زمانی صادق هستند که مهارت‌های چشمگیری در شغل خود داشته باشید و بتوانید امور محوله را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. آیا پس از مطالعه این بخش علاقه‌مند شده‌اید که با بهترین شغل‌ها در کانادا بیشتر آشنا شوید؟ در این صورت قسمت‌های بعدی را به دقت مطالعه کنید.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

برنامه‌نویس

توسعه‌دهندگان وب و نرم‌افزار در سازمان‌های مختلف از مشاغل کوچک و متوسط گرفته تا شرکت‌های بزرگ و دولتی مشغول به کار هستند. فردی دولوپر نامیده می‌شود که تخصصی در توسعه برنامه‌ها یا برنامه‌نویسی داشته باشد و بتواند به خوبی هر آنچه که کارفرما نیاز دارد را برایش طراحی و پیاده سازی کند. معمولاً برای آن که بتوانید با این عنوان به کشور مورد بحث مهاجرت کاری کنید، باید مدرکی تحصیلی در یکی از زمینه‌های علوم کامپیوتر، مهندسی نرم‌افزار، ریاضیات یا موضوعات مرتبط به دست آورده باشید.

داشتن مدارک بالاتر در کنار تخصص می‌تواند باعث افزایش شانستان در یافتن موقعیت‌های بهتر با درآمد بیشتر شود. بسته به میزان تبحر فرد حقوق ماهیانه وی هم متغیر خواهد بود. آنچه که برای میانگین مبلغ مورد بحث بیان شده چیزی در حدود 65000 دلار در سال است؛ اما باید به این مسئله نیز اشاره داشته باشیم که این مقدار تا 90000 دلار و حتی بیشتر هم می‌رسد.

مدیر منابع انسانی

مدیر منابع انسانی در کانادا

جذب نیروی متخصص و کارآمد و به‌کارگیری صحیح آن دو فاکتور بسیار مهم هستند که در موفقیت کسب و کارها به طور مستقیم تاثیر دارند. وظیفه انجام اقدامات لازم و نظارت بر روند استخدام به عهده مدیر منابع انسانی است. با توجه به توضیحاتی که تا به اینجا بیان کردیم، بدون شک از اهمیت بالای این پست آگاه شده‌اید و جای تعجب ندارد که آن را به عنوان یکی از بهترین شغل‌ها در کانادا معرفی کنیم.

آیا شما عزیزان هم در حیطه بیان شده دارای سابقه کاری، مدرک تحصیلی مرتبط و تجربه قابل توجهی هستید؟ در این صورت باید بدانید که با انجام این اقدامات قادر خواهید بود به درآمدی بالا و زندگی‌ای با سطح رفاهی مناسب دست یابید. شاید برایتان جالب باشد که با یافتن موقعیت کاری مناسب برای خود قادر هستید تا حداکثر 90000 دلار در سال دستمزد بگیرید.

مهندس برق در کانادا

مهندسان برق معمولاً وظیفه طراحی سیستم‌ها و اجزای الکتریکی، تجزیه و تحلیل آنها و تستشان قبل از پیاده سازی را بر عهده دارند. اگر بخواهیم به نحوی دیگر یکی از اصلی‌ترین مسئولیت‌هایشان را توضیح دهیم، باید بگوییم که آنها باید بر عملکرد ایمن اتوماسیون‌های مورد بحث نظارت داشته باشند. نقش متخصصان این زمینه در صنعت و اقتصاد هر کشوری بسیار کلیدی است. آیا شما عزیزان قصد دارید فعالیت حرفه‌ای خود را در منطقه‌ای انجام دهید که بازار کار آن زبان زد خاص و عام است؟

استفاده از مزایای متنوع پس از مهاجرت و دستمزد بالا نسبت به سایر مشاغل برایتان اولویت زیادی دارد؟ در این صورت کانادا می‌تواند مقصد بسیار مناسبی برایتان باشد. با توجه به درآمد تقریباً 91000 دلاری این افراد و موقعیت‌های کاری متنوع در دسترس، می‌توان  مهندسی برق را به عنوان یکی از بهترین شغل‌ها در کانادا معرفی کرد.

 

تخصص دامپزشکی در کانادا

کانادا کشوری به حساب می‌رود که محیط زیست و طبیعتی بسیار بکر دارد. دولت برای آن که از این اکوسیستم محافظت کند، همواره قوانین سخت‌گیرانه‌ای را وضع کرده و به دنبال استفاده از افرادی حرفه‌ای در تخصص‌های مربوطه است. دامپزشکی شاخه‌ای به حساب می‌رود که مناطق مختلف کشور مورد بحث به فعالان آن نیاز سیری ناپذیری دارند.

با توجه به این موضوع می‌توان گفت، موقعیت‌های کاری متنوعی در دسترس آن دسته از افرادی قرار دارد که سابقه کاری و مدرک تحصیلی مرتبط و معتبری را دارند. در کنار زمینه فعالیتی‌ای که به آن اشاره داشتیم، باید بگوییم مراقبت و درمان حیوانات خانگی حیطه دیگری به حساب می‌رود که  دامپزشکان می‌توانند در آن مشغول شوند. شاید برایتان جالب باشد که میانگین دریافتی متخصصان این زمینه تقریباً 112000 دلار در سال بوده و حداکثر آن هم به 150000 دلار می‌رسد.

مشاور مالی

مدیریت منابع مالی امری بسیار مهم به حساب می‌رود که نه تنها بیزینس‌ها، بلکه خانواده‌ها نیز باید آن را انجام دهند. اگر این فعالیت به درستی و با مشاوره گرفتن از افرادی مجرب و با سابقه صورت پذیرد از بروز مشکلات مالی، کمبود بودجه و ورشکستگی جلوگیری خواهد شد. از آنجایی که مردم و مدیران شرکت‌های مختلف به دنبال آن هستند تا زندگی خود را با برنامه ریزی و بدون بروز چالشی خاص سپری نمایند، نقش مشاوران مالی هر روز پررنگ‌تر می‌شود.

این اشخاص برای ارائه توصیه‌های خود تقریباً به طور میانگین سالانه 57000 دلار دریافت می‌کنند. این رقم بسته به محل فعالیت، میزان تخصص، مدرک تحصیلی و مواردی از این قبیل متغیر بوده و نهایتاً به 111000 دلار می‌رسد. موسسات مالی و بانک‌ها را می‌توان به عنوان بهترین محیط‌های کاری فعالان این زمینه معرفی کرد. بسته به وضعیتی که مشاوران مالی دارند، می‌توان این حرفه را به عنوان یکی از بهترین شغل‌ها در کانادا معرفی کرد.

 

[irp posts=”110″ ]

 

شغل داروساز در کانادا

زمانی که بخواهیم در مورد بهترین شغل‌ها در کانادا صحبت کنیم، به دور از انتظار نیست که حرفه‌های پرطرف‌دار و درآمد سایر نقاط جهان نیز در این دسته قرار بگیرند. آیا با مطالعه این مقاله تا اینجا هنوز کار خود را نیافته‌اید؟ در این صورت نیازی به نگرانی نیست؛ زیرا تخصص‌های متنوع دیگری هم هستند که هنوز به سراغ معرفی‌شان نرفتیم. داروسازی در تمامی کشورهای جهان رشته تحصیلی پرمتقاضی‌ای به حساب می‌رود که وضعیت شغلی مناسبی هم دارد.

آیا به دنبال آن هستید تا با مهاجرت کاری به کانادا درآمدی بالا به دست آورید و جایگاه شغلی قابل قبولی هم داشته باشید؟ در این صورت می‌توانید با تخصص داروسازی که یکی از بهترین شغل‌ها در کانادا است اقدام بیان شده را انجام دهید. برای آن که شانس خود را در این روند افزایش دهید، باید مدرک تحصیلی‌تان را از مراکز علمی معتبر و شناخته شده گرفته و گام‌های متعددی را پشت سر بگذارید. با توجه به توضیحاتی که بیان کردیم، سپری کردن دشواری‌های موجود به دریافت رقم میانگین 108000 دلار و حداکثر 180000 دلار می‌ارزد.

شغل جوشکار در کانادا

آیا در زمینه جوشکاری در حال فعالیت هستید و مدرکی آکادمیک ندارید؟ در این صورت باید بگوییم برای مهاجرت، کانادا یکی از بهترین مقاصد شما به حساب می‌رود. استفاده از امکانات رفاهی متنوع مانند دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های علمی معتبر و شناخته شده، سیستم بهداشتی و خدمات درمانی به روز و نوین، قدرت خرید بالا، حقوق متناسب با مخارج و مزایایی از این قبیل را می‌توان به عنوان مواردی معرفی کرد که با موفقیت در این مسیر به دست خواهید آورد.

با توجه به توضیحاتی که بیان کردیم، این حرفه یکی از بهترین شغل‌ها در کانادا به حساب می‌رود. آیا قصد دارید در موقعیتی قابل قبول استخدام شوید؟ در این صورت باید آموزش حرفه‌ای، کارآموزی ۶ماهه یا هر دو را پشت سر بگذارید. بر اساس آخرین داده‌های در دسترس می‌توان گفت میانگین حقوق متخصصان این حیطه تقریباً 58000 دلار و حداکثر آن 72000 دلار است.

مهندس هوافضا در کانادا

یک مهندس هوافضا وظایفی همچون طراحی، تحقیق، آزمایش، توسعه و نظارت بر ساخت و نگهداری سیستم‌های مربوطه مانند وسایل هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد)، هواپیماهای تجاری و نظامی، فضاپیماها و سایر تجهیزات این زمینه را بر عهده دارد. از آنجایی که فعالیت در این حیطه نیازمند سپری کردن دوره‌های علمی و آکادمیک است، معمولاً رقابت در آن مانند سایر مشاغل نیست. آیا تحصیلات خود را در دانشگاه‌های معتبر سپری کرده‌اید و سابقه کاری درخشانی دارید؟

در این صورت می‌توانید در یکی از بهترین شغل‌ها در کانادا استخدام شوید. بسته به مهارت، پیشینه کار تخصصی و فاکتورهایی این چنینی بر روی میزان دریافتی هر فرد تاثیر گذار هستند. با توجه به توضیحاتی که گفتیم، در انتها باید بیان کنیم که میانگین حقوق افراد 80000 دلار در سال بوده و تا 100000 دلار هم قابل افزایش است.

مدیر پروژه

افرادی که به عنوان مدیر پروژه شناخته می‌شوند، در بخش‌های مختلف اعم از بازاریابی، فروش، مهندسی و… در حال فعالیت هستند. ماهیت این حرفه مستلزم آن است که فرد کاملاً انعطاف‌پذیر بوده و توانایی لازم جهت مدیریت افراد یا بودجه شرکت را داشته باشد.

چندین سال است که مدیر پروژه بودن، یکی از بهترین شغل‌ها در کانادا به حساب می‌رود. آیا تحصیلات مربوطه را دارید و گواهینامه PMP را هم به دست آورده‌اید؟ در این صورت مهاجرت کاری به مقصد بیان شده می‌تواند گزینه مناسبی برایتان باشد؛ زیرا با فعالیت حرفه‌ای میانگین حقوق 84000 دلاری را به دست خواهید آورد.

مدیر امور مشتریان (Account manager)

افرادی که در این زمینه شغلی فعال هستند، معمولاً باید در ایجاد ارتباطات با مشتریان تخصص داشته باشند. کارفرمایان کانادایی همیشه به دنبال اکانت منیجرهایی هستند که در مدیریت ارتباط با مشتری CRM) ) تخصص بیشتری دارند. اغلب فعالان این حیطه در کنار حقوق پایه، پورسانت هم دریافت می‌کنند. از بازاریابی، فروش، فناوری اطلاعات و بانکداری گرفته تا مشاوره در حوزه‌های مختلف را می‌توان به عنوان وظایف Account manager معرفی کرد.

میزان میانگین دریافتی خالص متخصصان این تخصص 63000 دلار است؛ بر اساس توضیحاتی که کمی قبل‌تر بیان کردیم، رقمی اضافه بر آن هم برای پورسانت در نظر داشته باشید. آیا توانایی‌ها و سوابق کاری قابل توجهی دارید؟ پس ممکن است حقوقتان تا 100000 دلار هم افزایش داشته باشد.

شغل حسابدار کانادا

اغلب اوقات وقتی نام حسابدار را می‌شنویم، بلافاصله به نگهداری از سوابق ارزش مالی یک شرکت فکر می‌کنیم. در واقع، این اشخاص با تخصص مالی هستند و مسئولیت نظارت بر بودجه، درآمد و هزینه‌های سازمان را بر عهده دارند. مشاغل مختلفی به عنوان زیر مجموعه‌های این زمینه شناخته می‌شوند که از جمله آنها می‌توان به حسابرسی، مالیات، حقوق، دستمزد و  مواردی از این قبیل اشاره کرد.

آیا توانایی به دست آوردن گواهینامه CPA را دارید؟ در این صورت یکی از پیش نیازهای اصلی را برای موفقیت در روند مورد بحث را خواهید داشت. میانگین حقوق یکی از مهم‌ترین مسائلی می‌باشد که به هنگام مهاجرت مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. در ارتباط با این مسئله باید بگوییم اشخاصی که در این حیطه مشغول به کار می‌شوند 60000 دلار در سال درآمد خواهند داشت؛ اما باید به این موضوع هم اشاره داشته باشیم که رقم بیان شده در برخی مواقع به 100000 دلار هم خواهد رسید.

پرستار

اگر با پردرآمدترین و بهترین مشاغل کشورهای مختلف آشنایی داشته باشید، بدون شک متوجه شده‌اید که تخصص‌های زیر شاخه بهداشت و درمان گزینه‌هایی هستند که معمولاً در این گروه خاص قرار می‌گیرند. یکی از زمینه‌هایی که در این زمره جای می‌گیرد و از اهمیت بالایی هم برخوردار است، پرستاری به حساب می‌رود؛ زیرا این بخش از کادر درمانی به طور مستقیم با بیماران و مراجعین در ارتباط هستند و می‌توانند در روند مراقبت و تشخیص مشکل تاثیر مستقیمی داشته باشند.

با توجه به توضیحاتی که پیرامون اهمیت و درآمد این شغل بیان کردیم، بدون شک متوجه شده‌اید که به نوعی آن را می‌توان در لیست بهترین شغل‌ها در کانادا قرار داد. آیا می‌خواهید از میزان درآمد پرستاران مطلع شوید تا اطمینان حاصل کنید پاسخگوی انتظاراتتان است یا خیر؟ در این صورت باید بگوییم در کل این افراد به طور سالانه 75000 تا 125000 دلار دریافت می‌کنند.

 

راننده

مهندس نرم‌افزار

کمی قبل‌تر پیرامون برنامه نویسان صحبت کردیم و به دلیل وجود تفاوت‌هایی که میان آنها و مهندسان نرم‌افزار هست، باید بخشی را هم به این زمینه اختصاص می‌دادیم. اگر تحصیلات آکادمیکی در حیطه مورد بحث سپری کرده‌اید و توانسته‌اید رزومه قابل توجهی را برای خود فراهم نمایید، شانس آن را خواهید داشت تا برای ورود به بازار کار یکی از بهترین شغل‌ها در کانادا به این کشور مهاجرت نمایید.

به دلیل نیاز تمامی صنایع به متخصصان، فرصت‌های شغلی متعددی در اختیار افرادی قرار دارد که تبحر بالایی در رشته مورد بحث دارند. میانگین حقوقی که Software engineer در کانادا می‌گیرد چیزی در حدود 90000 دلار است. اگر بتوانید موقعیتی مناسب را در شرکت‌های شناخته شده و مجموعه‌های بزرگ برای خود بیابید، این عدد تا 166000 هم بالا می‌رود.

مکانیک تجهیزات سنگین

یکی از مشاغلی که در زمینه فنی و حرفه‌ای دسته بندی می‌شود و کمتر کسی فکر می‌کند که بتوان از طریقش دست به مهاجرت کاری زد، مکانیک تجهیزات سنگین است. به دلیل نیاز شدید این حیطه به داشتن تجربه عملی، معمولاً دانشگاهیان در آن فعالیت نمی‌کنند؛ اما در صورتی که شما عزیزان رزومه و مهارت‌های مناسب و مورد نیاز این حیطه را دارید، تنها کافی است با مسیرهای پیش رویتان برای گرفتن ویزای مربوطه آشنا شده و حداقل‌های ضروری رسیدن به موفقیت را فراهم کنید.

تعمیر و نگهداری از تجهیزات سنگین و صنعتی و ماشین‌آلات بزرگ را می‌توان به عنوان وظایف اصلی شخصی معرفی کرد که با این عنوان شغلی قصد فعالیت دارد. شاید پس از مشاهده توضیحات قرار داده شده در این بخش بیندیشید اموری که بر عهده‌تان قرار خواهند گرفت سنگین بوده و انتظار رسیدن به مزایای مختلفی را داشته باشید.

در ارتباط با این مسئله باید بگوییم مکانیک‌های تجهیزات سنگینی که در کشور مورد بحث مشغول به کار می‌شوند، درآمدی قابل توجه داشته و در کنار فرصت‌های کاری متعدد، از امکانات رفاهی با سطح بالا بهره‌مند می‌شوند و شانس ساختن آینده ایده آل خود را پیدا می‌کنند.

مشاغل نوظهور و آینده‌دار در کانادا کدام‌اند؟

اگر بتوانید در شغل‌های نوظهور و آینده دار کانادا تخصص پیدا کنید، شانس آن را خواهید داشت تا برای فعالیت در رشته مورد علاقه‌تان با درآمدی مناسب به کشور بیان شده مراجعه نمایید.

اکثر مواردی که در این دسته قرار می‌گیرند با بخش فناوری در ارتباط هستند. اگر بخواهیم برخی از آنها را معرفی نماییم باید به تکنسین‌های تست سیستم‌های اطلاعاتی، متخصص امنیت سایبری، حسابرس سیستم، معمار سه‌بعدی، مهندس اتوماسیون، محقق هوش مصنوعی، مهندس دو اپس (DevOps)، تحلیل‌گر امنیت سیستم‌ها،مهندس محیط زیست، توسعه‌دهنده بلاک‌چین و دانشمند داده اشاره داشته باشیم.

 

حسابدار

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

سخن آخر

در این مقاله از مؤسسه حقوقی و مهاجرتی درنا، تازه‌ترین لیست از بهترین شغل‌ها در کانادا به همراه میزان حقوق هریک را خدمت شما ارائه کردیم. بسیاری از مشاغل معرفی‌شده با وجود همه‌گیری ویروس کرونا طی دو سال اخیر، رونق بسیار خوبی گرفته‌اند و باعث مهاجرت افراد زیادی از تمام نقاط دنیا به این کشور سردسیر قاره آمریکا شده‌اند.

برخی از حوزه‌ها نیز مانند فناوری اطلاعات و وب با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی، جایگاه بسیار مناسبی را در این کشور به دست آورده‌اند و پیش‌بینی می‌شود در آینده، نگاه‌های بیشتری به این حوزه پرتقاضا و پردرآمد باشد. لازم به ذکر است جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه بهترین مشاغل برای مهاجرت به کانادا، می‌توانید با کارشناسان مجرب مؤسسه درنا از طریق شماره تماس‌های موجود در سایت و ثبت سؤالات و نظرات خود از قسمت «ارسال نظر» در ارتباط باشید.

 

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*