معرفی7 دانشگاه معماری هلند؛ شرایط اخذ پذیرش و شهریه

معرفی 7 دانشگاه معماری هلند؛ شرایط اخذ پذیرش و شهریه

تحصیل در هلند، یکی از انتخاب‌های کسانی است که به مهاجرت تحصیلی فکر می‌کنند. اگر به دنبال انجام این کار هستید، بهتر است با شرایط زندگی در هلند، شهریه دانشگاه‌های هلند، بورسیه تحصیلی هلند و مواردی از این قبیل آشنایی پیدا کنید تا در این مسیر، با مشکلی مواجه نشوید. هلند، به عنوان یکی از مقاصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی شناخته می‌شود که دانشگاه‌هایی معتبر و شناخته شده در سطح جهان دارد. در این مراکز، موقعیت تحصیل در رشته‌های مختلفی در تمامی مقاطع وجود دارد.

معماری، یکی از رشته‌های پرطرف‌دار در بین رشته‌های مهندسی است که بسیاری از دانشجویان و علاقه‌مندان به این رشته، ممکن است به این فکر بیفتند که با تحصیل آن در دانشگاه‌های معتبر، در زمینه‌های مختلف این رشته با متدهای روز آشنا شده و زمینه مناسبی برای ورود به بازار کار جهانی یا سیستم آکادمیک به وجود بیاورند. در صورت علاقه‌مندی به تحصیل معماری در هلند و دانشگاه‌های معماری هلند، تا انتهای این مطلب، با درنامایگریشن همراه باشید.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

تحصیل معماری در هلند

معماری در دانشگاه‌های خارجی، به عنوان یکی از رشته‌هایی شناخته می‌شود که بین مهندسی و هنر مشترک است. اگر به تحصیل معماری در هلند علاقه‌مند هستید، بهتر است ابتدا با دانشگاه‌های معماری هلند و شرایط تحصیل در برخی از معتبرترین آنها آشنا شوید. در گام بعدی، به سراغ آشنایی با گرایشات در حال تدریس این رشته و دوره‌های مختلف معماری بروید تا با زمینه‌های تحصیلی آن در دانشگاه‌های هلند آشنا شوید.

در ادامه کار، بهتر است به سراغ بررسی بورسیه‌های معماری در هلند بروید. استفاده از بورسیه‌های تحصیلی به هنگام تحصیل معماری در این کشور، می‌تواند به شما کمک شایانی در تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل کند.

دانشگاه‌های معماری هلند

به هنگام شروع روند تحصیل در خارج از کشور، بهتر است ابتدا کشور مقصد و سپس دانشگاه مورد نظر برای ادامه تحصیل را انتخاب کنید. آشنایی با دانشگاه‌های رشته تحصیلی مورد علاقه، می‌تواند به شما در روند مهاجرت تحصیلی به هلند کمک شایانی کند؛ زیرا با چشمانی باز، می‌توانید مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش را جمع آوری کرده و با ایجاد شرایطی مناسب، درخواست پذیرش خود را مهلت مشخص به دانشگاه‌های مد نظر ارسال کنید.

همان‌طور که از تیتر این بخش مشخص می‌باشد، قصد داریم تا برخی از دانشگاه‌های معماری هلند را به شما عزیزان معرفی نماییم. در ادامه فهرستی از اسامی مراکزی مشاهده خواهید کرد که به طور مفصل‌تر هر یک از آنها را در بخش‌هایی جداگانه مورد بررسی قرار خواهیم داد؛ لازم به ذکر است که علاوه بر آنها، موسسات آموزشی متنوع دیگری که دوره مربوطه و گرایشات مختلفش را در دسترس عموم قرار می‌دهند هم می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای شما عزیزان باشند.

 • دانشگاه و مرکز تحقیقاتی واگنینگن
 •  دانشگاه صنعتی دلفت
 •  دانشگاه گرونینگن
 •  دانشگاه صنعتی آیندهوون
 •  دانشگاه توئنته
 •  آکادمی سلطنتی هنر لاهه
 •  دانشگاه آمستردام

دانشگاه و مرکز تحقیقاتی واگنینگن

آیا به دنبال سپری کردن دوره‌ای در هلند هستید تا از طریق آن در رشته معماری تخصص تئوری و عملی خود را در این زمینه افزایش دهید؟ آیا به دنبال افزایش توانایی‌های فردی خود در بهبود تصمیم گیری در مواجهه با چالش‌های مختلف به هنگام طراحی محیط‌های مختلف هستید؟ آیا می‌خواهید به صورت کامل با چالش‌های مختلفی که به هنگام طراحی محیط‌های مختلف امکان وقوع دارند آشنا شوید؟ در این صورت، تحصیل معماری در دوره‌های مختلف دانشگاه واگنینگن گزینه‌ای بسیار مناسب برای شما خواهد بود.

دانشگاه و مرکز تحقیقاتی واگنینگن

دانشگاه واگنینگن هلند، در سال 1918 تاسیس شده است. این مرکز، یکی از دانشگاه‌هایی است که با تحصیل در آن می‌توانید از سیستمی ترکیبی ساخته شده از تحقیقات بنیادی و استراتژیک به همراه آموزش بهره‌مند شوید.

وجود دپارتمان‌های تخصصی، ارتباط نزدیک با بازار کار و شرکت‌های بزرگ و ویژگی‌های منحصر به فرد دیگر باعث شده تا این موسسه یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما عزیزان به حساب برود. اگر نگران تامین هزینه‌های شرکت در برنامه مد نظر هستید، باید به شما این نوید را بدهیم که می‌توانید با فراهم کردن شرایط مورد نیاز شانس بالایی برای استفاده از بورسیه‌ها و فاندهای طراحی شده توسط دانشگاه و مراکز دولتی خصوصی داشته باشید.

دانشگاه صنعتی دلفت برای تحصیل معماری

معماری از چه چیزهایی تشکیل می‌شود؟ خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنید؟ شهر و محله زندگی؟ معماری و محیط‌های ساخته شده شامل تمامی این اماکن می‌شود. شما می‌توانید با سپری کردن برنامه‌های گرایشات مختلف این رشته با جزئیات طراحی و ساخت این اماکن آشنا شوید. با انتخاب دانشگاه صنعتی دلفت به عنوان مقصدی برای تحصیل معماری در هلند، از روز اول دوره درگیر روشی ترکیبی برای آموزش دیدن در این رشته می‌شوید. مسیر بیان شده شامل طراحی ترکیبی و بین رشته‌ای آن هم به صورت تئوری و عملی می‌شود.

این سیستم نوین برای آماده سازی دانشجویان به منظور ورود به بازار کار و افزایش تخصص هنگام تحصیل در یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های فنی و مهندسی جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. با انتخاب مرکز مورد بحث نه تنها فرصت تحصیل معماری را در اختیار خواهید داشت، بلکه سپری کردن دوره‌های مربوطه نظیر معماری منظر، مسکن و فیزیک ساختمان نیز برای شما امکان‌پذیر خواهد بود.

دانشگاه صنعتی دلفت برای تحصیل معماری

 

دانشگاه گرونینگن

دانشگاه گرونینگن یکی از موسسات دولتی کشور مورد بحث است که علاقه‌مندان به تحصیل معماری در هلند، می‌توانند آن را به عنوان یکی از گزینه‌های مناسب برای ادامه تحصیل در نظر داشته باشند. در این موسسه گرایشات مختلف رشته بیان شده در دپارتمان تاریخ هنر، معماری و منظر ارائه می‌شوند که هر یک زیر مجموعه‌های متنوعی را در مقاطع مختلف تحت پوشش قرار می‌دهند.

در دوره‌های معماری موسسه آموزشی مورد بحث، به بررسی معنای مواد و فرایندهایی که منجر به ساخت آثار هنری و ماندگار می‌شود پرداخته خواهد شد. اگر سری به لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم زده باشید، بدون شک مطلعید که University of Groningen در دسته یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما برای اقدام بیان شده قرار می‌گیرد.

چنین وضعیتی به دلیل امکانات متنوع و مزایای بسیاری است که توسط آن در دسترس دانشجویان قرار دارد. در کنار آنها باید به این مسئله هم اشاره داشته باشیم که تحقیقات بسیاری توسط دانشجویان و اساتید گرونینگن در مراکز پژوهشی‌اش به انجام می‌رسند که با شرکت در آنها می‌توانید رزومه بسیار مناسبی برای خود به وجود آورید.

دانشگاه صنعتی آیندهوون

دوره‌های معماری در دانشگاه صنعتی آیندهوون، به شما آموزش خواهند داد تا به راحتی متوجه شوید محیط زندگی‌تان چگونه ساخته و دچار تغییر می‌شود؛ علاوه بر این، در طی سپری کردن برنامه‌های مختلف این موسسه با نحوه بازسازی ساختمان‌ها و بناها نیز آشنا خواهید شد. در مقطع لیسانس این رشته، اطلاعاتی ترکیبی از آموزش‌های تئوری و عملی در رشته‌های معماری، شهرسازی، علوم ساختمان و طراحی سازه به دست میاورید.

آیا می‌خواهید پای از مراحل بیان شده فراتر بگذارید؟ در این صورت تحصیل در مقاطع بالاتر معماری در دانشگاه صنعتی آیندهوون را تجربه کنید. با استفاده از آموزه‌های مختلف آنها، این امکان را دارید تا به عنوان رهبری با قدرت تفکر بالا، محیط ساخته شده و شیوه معماری موجود را فراتر از آنچه که در تصور امروزی می‌گنجد تصور کرده و به پیشرفت رشته کاری و تحصیلی خود کمک شایانی کنید.

دانشگاه صنعتی آیندهوون

سابقه فعالیت درخشان که از سال 1956 به ثبت رسیده یکی از مواردی به حساب می‌رود که اعتماد بسیاری از افراد را جلب می‌کند و به همین دلیل هم هر ساله عده بسیاری برای شرکت در دوره‌های متنوع درخواست‌های خود را به هیئت‌های ارزیاب مربوطه ارائه می‌دهند. آیا به دنبال افزایش شانس خود برای پذیرفته شدن هستید؟ پس صفحه مربوط به برنامه مد نظر خود در سایت اصلی دانشگاه صنعتی آیندهوون یافته و آن را به خوبی مطالعه نمایید.

تحصیل معماری در دانشگاه توئنته

هنگام انتخاب مقصد تحصیلی باید به نکات بسیاری توجه شود تا بتوان پس از فارغ‌التحصیلی زمینه مناسبی را برای ورود به بازار کار جهانی و یا پذیرش گرفتن از موسسات آموزشی معتبر جهان را فراهم کرد. تنوع امکانات موجود، دوره‌های پیشرفته که بر اساس جدیدترین سیستم‌های آموزشی طراحی شده باشند، رتبه علمی مرکز مد نظر و حسن شهرت آن را می‌توان به عنوان برخی از این موارد معرفی کرد.

 

تحصیل معماری در دانشگاه توئنته

 دانشگاه توئنته دارای پردیسی است که در پارک و محوطه‌ای وسیع قرار دارد. با وجود چنین فضایی دور از انتظار نیست که ساختمان‌هایی متنوع برای رفع تمامی نیازهای آموزشی و علمی در آن یافت شوند. امکانات ورزشی، فرهنگی و مسکونی موجود فضایی ایده آل را ایجاد کرده‌اند تا دانشجویان با حداقل دغدغه ممکن دوره خود را سپری نمایند.

آیا به دنبال آشنایی با یکی از بهترین دانشگاه‌های معماری هلند هستید؟ پس می‌توانید به دانشگاه توئنته به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی خود بنگرید. اگر سوابق علمی این مرکز را چک کرده باشید بدون شک متوجه شده‌اید که در زمینه‌های هنر و معماری، تحقیقات و فعالیت‌های مهم و تاثیر گذاری توسط پژوهشگران و دانشجویان مرکز مورد بحث به انجام رسیده‌اند. این مسئله نشان‌دهنده وجود بستری ایده آل برای فعالیت اشخاص علاقه‌مند به رشته بیان شده می‌باشد.

آکادمی سلطنتی هنر لاهه

شهر لاهه یکی از مقاصد توریستی و تحصیلی محبوب بین گردشگران و مهاجران کشورهای مختلف به حساب می‌رود. از آنجایی که موضوع این مقاله معرفی دانشگاه‌های معماری در هلند می‌باشد، بحث را به حاشیه نبرده و مستقیماً به سراغ مرکزی خواهیم رفت که از هر جهت گزینه‌ای مناسب برای مهاجرت به حساب می‌رود. با شنیدن نام آکادمی سلطنتی هنر لاهه بدون شک فکر می‌کنید که آن برای شرکت در دوره‌های هنر مقصدی ایده ال است.

در ارتباط با این موضوع باید بگوییم علاوه بر زمینه‌ای که به آن اشاره شد، افراد این امکان را دارند تا دوره‌های مربوط به معماری و گرایشات مختلف آن را با بهترین شرایط سپری نمایند.

اگر بتوانید شرایط تعیین شده برای پذیرش دانشجو توسط The Hague Royal Academy of Arts را فراهم نمایید، شانس آن را خواهید داشت تا تمامی مراحل یک پروژه از جهت گیری تحقیقات، تجزیه و تحلیل و توسعه مفاهیم گرفته تا طراحی و ارائه و ارزیابی را پیش ببرید. دوره‌های معماری آکادمی سلطنتی هنر لاهه، به شما این امکان را می‌دهند تا همه ابعاد طراحی را از مطالعه فضایی گرفته تا ابعاد تاریخی، اجتماعی و اداری گرفته تا روش‌های تحقیق در نظر بگیرید.

دانشگاه آمستردام

آمستردام یکی از شهرهایی است که مراکز علمی متعددی را در دل خود جای داده و هر یک از آنها در رتبه بندهای جهانی جایگاه  بسیار مناسبی را دارند. بدون شک با وجود چنین وضعیتی، فرصت‌های بسیاری در اختیار دانشجویان قرار گرفته تا آینده خود را به خوبی بسازند. آیا شما عزیزان نیز به دنبال دستیابی به اهداف والای تحصیلی و علمی هستید؟

پس ورود به یکی از موسسات آموزشی این منطقه می‌توان کمک شایانی برایتان باشد. زمانی که رشته مشخصی را برای سپری کردن در نظر داشته باشید، می‌توانید به سراغ مناسب‌ترین انتخاب از میان گزینه‌های در دسترس بروید. University of Amsterdam، یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های معماری هلند به حساب می‌آید.

تحصیل در این موسسه باعث می‌شود تا بتوانید معماری، طراحی شهری و معماری منظر را به عنوان مهارت‌هایی آموزش ببینند که در زمینه‌های مختلفی نظیر مهندسی عمران و ساختمان، فناوری طبیعی و فرهنگی و علوم فضایی برایتان کمک شایانی به حساب می‌روند. با فارغ‌التحصیلی از دوره‌های مورد بحث این امکان برای شما وجود خواهد داشت که به صورت مستقیم به مجمع معماران هلند وارد شوید.

دوره‌های قابل تحصیل در دانشگاه‌های معماری هلند

هر یک از مواردی که به عنوان دانشگاه‌های معماری هلند معرفی کردیم در کنار سایر موسسات آموزشی برتر فعال در این زمینه دوره‌های متنوعی را برای تمامی مقاطع ارائه کرده‌اند که بسته به سیاست‌های کلی آنها ممکن است این موارد در سال‌های مختلف متفاوت باشند.

برای آن که اطلاعات دقیقی از این موضوع به دست آورید، بهتر است زمانی که قصد اقدام دارید به سایت هر یک از آنها مراجعه نموده و در میان کورس‌های موجود آن کمی جست و جو کنید. در ادامه و برای آن که به آشنایی شما عزیزان با این مهم کمکی کرده باشیم، فهرستی از اسامی برنامه‌های موجود را قرار داده‌ایم که با مطالعه آن اطلاعاتی حدودی پیرامون گزینه‌های در دسترس به دست خواهید آورد.

 • ساختمان و برنامه ریزی – مهندسی سازه و طراحی Mastertrack
 • شهرسازی
 • معماری داخلی
 • برنامه ریزی منظر
 • معماری
 • سیستم‌های شهری و املاک
 • ساختمان و برنامه ریزی – علم و تجزیه و تحلیل داده‌های متحرک هوشمند
 • رسانه، هنر، طراحی و معماری
 • شهرسازی و علوم ساختمان
 • مهندسی عمران

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

شهریه دانشگاه‌های معماری هلند

در ابتدای بررسی شهریه دانشگاه‌های معماری هلند بهتر است بگوییم، نمی‌توان مبلغ دقیقی را آن هم به صورت کلی برایشان بیان کرد. دلیل این امر را نیز می‌توان متفاوت بودن هزینه مد نظر دانشگاه‌ها برای ارائه خدمات آموزشی در دوره‌های مختلف تحصیلی دانست.شهریه دانشگاه‌های معماری هلند

تقریباً تنها چیزی که به صورت کلی در ارتباط با شهریه دانشگاه‌های معماری هلند می‌توان گفت، به صرفه بودن تحصیل در این مراکز است؛ زیرا هزینه‌های اخذ شده، به نسبت بسیاری از موسسات علمی کشورهای دیگر که سطح علمی و رفاهی همسان هلند دارند منصفانه‌تر و تقریباً پایین‌تر می‌باشد. در بخش‌های مختلف این مطلب بیان کردیم که برنامه‌های حمایتی مالی متنوعی برای پشتیبانی از دانشجویان و کم کردن دغدغه‌های آنها طراحی شده‌اند که با استفاده از آنها می‌توان قسمتی یا تمامی مخارج سپری کردن دوره مد نظر را تامین کرد.

روند اخذ پذیرش در دانشگاه‌های معماری هلند

اولین و مهم‌ترین مسئله‌ای که در ارتباط با پذیرش گرفتن از دانشگاه‌های معماری هلند باید به آن اشاره داشته باشیم چیزی نیست جز آشنایی با شرایط تعیین شده برای دوره مد نظر.

پس از انجام این کار می‌توانید پیش نیازهای ضروری برای پذیرفته شدن را فراهم نمایید. جمع آوری مدارک مورد نیاز و ترجمه آنها امری زمان بر به حساب می‌رود؛ به همین سبب بهتر است مواردی مانند مدرک تحصیلی، ریز نمرات، رزومه و توصیه نامه را قبل از شروع ددلاین آماده نمایید. در مرحله آخر زمان آن فرا می‌رسد تا فرم‌های مشخص را تکمیل نموده و پس از پرداخت اپلیکیشن فی به همراه سایر اسناد درخواست شده از طریق پورتال معرفی شده ارسال نمایید.

سوالات متداول

آیا تحصیل در دانشگاه‌های معماری هلند مقرون و به صرفه است؟

اگر بهره‌مندی از سیستم آموزشی نوین، در کنار سطح رفاهی بالا به هنگام زندگی تحصیلی و امکان ورود به بازار کار، آن هم بدون هیچ مشکلی را در کنار هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های معماری هلند قرار دهید، بدون شک به این امر پی خواهید برد که تحصیل در دانشگاه‌های هلند، گزینه‌ای مقرون و به صرفه است.

آیا با تحصیل معماری در دانشگاه‌های هلند، می‌توان وارد بازار کار جهانی شد؟

بله. به دلیل بالا بودن سطح علمی و آموزش‌های ارائه شده در دانشگاه‌های هلند، فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌ها می‌توانند بدون هیچ مشکلی وارد بازار کار جهانی شوند.

آیا دانشگاه‌های معماری هلند، مورد تایید وزارت علوم هستند؟

بله. دانشگاه‌های برتر هلند، به دلیل جایگاهی مناسب در رتبه بندی‌های جهانی و سطح علمی بالایی که دارند مورد تایید وزارت علوم ایران نیز هستند. برای اطلاع از لیست دقیق دانشگاه‌های هلند مورد تایید وزارت علوم، می‌توانید به سایت وزارت علوم مراجعه کنید.

آیا با اخذ مدرک معماری از دانشگاه‌های هلند می‌توان در ایران مشغول به ادامه تحصیل یا اشتغال شد؟

بله. به دلیل مورد تایید بودن دانشگاه‌های هلند توسط وزارت علوم ایران، امکان اشتغال یا ادامه تحصیل در ایران برای دارندگان مدرک از دانشگاه‌های این کشور وجود دارد. این امکان زمانی حتمی خواهد بود که مدارک اخذ شده از دانشگاه‌های این کشور، در ارزیابی وزارت علوم مورد تایید واقع شود.

سخن آخر

در انتهای این مطلب لازم به ذکر است که تمامی دانشگاه‌های معماری هلند و دوره‌های قابل تحصیل در این کشور، به صورت کامل در این مطلب بیان نشده‌اند و تنها مهم‌ترین دانشگاه‌ها و رایج‌ترین دوره‌ها ذکر شده و مورد بررسی قرار گرفته‌اند. تحصیل در دانشگاه‌های معماری هلند، ممکن است هزینه‌های نسبتاً زیادی داشته باشد، اما با فراهم بودن شرایط تحصیلی بسیار مناسب در این دانشگاه‌ها و وجود امکان اخذ بورسیه‌های تحصیلی، این کار امری مقرون و به صرفه خواهد بود.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*