ویزای همسر دانشجو هلند؛ شرایط و مدارک مورد نیاز

ویزای همسر دانشجو هلند؛ شرایط و مدارک مورد نیاز

مهاجرت از طریق تحصیل، یکی از جالب‌ترین و کم هزینه‌ترین روش‌هایی مهاجرت به کشوری خارجی است. اگر به مهاجرت تحصیلی علاقه‌مند هستید و یا کمی در ارتباط با آن مطالعه کرده باشید، در ارتباط با ویزای همراه شنیده‌اید. افراد متاهل می‌توانند به هنگام اخذ ویزای تحصیلی کشورهای خارجی، برای همسر و فرزندان خود نیز اقدام به اخذ ویزای همراه کنند. کشورهای مختلف برای اعطای ویزای همراه، شرایط و قوانین مختلفی دارند. هلند، یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل فراهم کردن شرایط مناسبی برای تحصیل و زندگی دانشجویی بین‌المللی، به عنوان یکی از اهداف شهروندان کشورهای مختلف برای مهاجرت تحصیلی تبدیل شده است.

اگر قصد مهاجرت از طریق تحصیل به هلند را دارید و به کسب اطلاعاتی کامل در ارتباط با ویزای همسر دانشجو هلند علاقه‌مند هستید، تا انتهای این مطلب با درنا مایگریشن همراه باشید.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

ویزای همسر دانشجو چیست؟

ویزای همسر دانشجو همان ویزای همراهی است که فرد دانشجو برای همسر خود اقدام به اخذ آن می‌کند. مدارک مورد نیاز و شرایط اخذ این ویزا با ویزای همراهی هیچ تفاوتی نداشته و در اصل، ویزای همسر دانشجو همان ویزای همراهی است.

اخذ ویزای همراه هلند چه شرایط و مدارکی را باید فراهم کنیم؟

برای اقدام به اخذ ویزای همراه هلند، ابتدا باید در اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه‌های هلند موفق شوید. در گام بعدی باید مدارک مختلفی نظیر موارد زیر را آماده کنید:

 • پاسپورت با مدت اعتبار تا 3 ماه بعد از ورود به هلند
 • فرم درخواست ویزای همسر
 •  مدارک شناسایی تمامی افراد خانواده
 • اصل و کپی ویزاهای قبلی
 •  ارائه گواهی تمکن مالی

در ارتباط با این موضوع، بهتر است بگوییم که اگر قصد اقدام به اخذ ویزای همراه برای بیش از یک نفر را دارید، باید برای هر فرد جداگانه اقدام کنید. علاوه بر این مدارک، برای اخذ ویزای همسر دانشجو باید برخی زمینه‌ها و مدارک دیگر نیز آماده شوند که در ادامه، به صورت مفصل به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

روند معمول برای اخذ ویزای همسر دانشجو هلند چیست؟

قبل از اقدام به شروع روند اخذ ویزای همسر دانشجو، بهتر است با مراحل و روند معمول اخذ این ویزا آشنایی داشته باشید.

روند معمول برای اخذ ویزای همسر دانشجو هلند چیست؟

برای اخذ این ویزا باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 •  بررسی شرایط خود با شرایط ارائه ویزا
 •  جمع آوری اسناد و مدارک مورد نیاز
 •  تکمیل فرم درخواست ویزای همراه
 •  بررسی اطلاعات نوشته شده در فرم و ارسال آن
 •  دریافت پاسخ درخواست

در ادامه و به منظور آشنایی شما با هر یک از این مراحل، به بررسی آنها خواهیم پرداخت

بررسی شرایط خود با شرایط ارائه ویزا

برای موافقت با درخواست ویزای همسر دانشجو، باید شرایط مالی و برخی شرایط دیگر را که مد نظر دولت هلند است، فراهم کنید. به همین سبب باید با مراحل مختلف اخذ ویزای هلند برای همراه آشنایی پیدا کنید؛ علاوه بر این در برخی مواقع همراه مستلزم به پشت سر گذاشتن آزمون ادغام مدنی خارجی است.

این آزمون نیز یکی از آزمون‌های مهم در راستای اخذ ویزای همسر دانشجو هلند است. با آشنایی با مراحل و شرایط اخذ ویزا و مقایسه آن با شرایط خود و همسرتان، می‌توانید با رفع نواقص یا مشکلات موجود در اقدام برای اخذ ویزای همسر دانشجو موفق باشید.

جمع آوری اسناد و مدارک مورد نیاز

به هنگام ارسال درخواست برای اخذ ویزای همراه، علاوه بر داشتن شرایط و تکمیل فرم درخواست باید مدارکی را نیز به همراه فرم درخواست ویزا ارسال کنید. این مدارک را می‌توان شامل موارد زیر دانست:

 •  داشتن سند ازدواج و یا مدارکی برای اثبات زندگی مشترک
 •  پاسپورت معتبر با حداقل مدت اعتبار سه ماه
 •  تکمیل فرم درخواست ویزای همراه هلند
 •  مدارک شناسایی فردی
 •  دو قطعه عکس 6*4 با بک‌گراند سفید رنگ
 •  اصل و کپی ویزاهای قبلی با مهرهای ورود و خروج
 •  ارائه گواهی تمکن مالی

برخی از این اسناد و مدارک نیاز به ترجمه دارند. ترجمه این مدارک باید رسمی بوده و تأییدیه‌های مورد نیاز را برای برخی از آنها اخذ کنید.

تکمیل فرم درخواست ویزای همراه

فرم درخواست ویزای همراه، یکی از مواردی است که به هنگام آماده سازی آن برای اخذ ویزای باید توجه و دقت بسیاری به خرج بدهید. این فرم، شامل اطلاعات مختلفی است که اشتباه در هر یک از آنها می‌تواند باعث به مشکل برخوردن روند اخذ ویزای همسر دانشجو شود.

بررسی مدارک و اطلاعات نوشته شده در فرم و ارسال آن

برای این که به هنگام طی شدن روند بررسی مدارک و درخواست با مشکل مواجه نشوید، بهتر است تمامی مدارک آماده شده را با لیست مدارک مورد نیاز چک کنید.

بررسی مدارک و اطلاعات نوشته شده در فرم و ارسال آن

در صورت تکمیل بودن تمامی مدارک مورد نیاز و صحیح بودن اطلاعات نوشته شده در فرم درخواست، درخواست اخذ ویزا را ارسال کنید؛ در غیر این صورت در طی روند مورد نظر با مشکل مواجه خواهید شد.

دریافت پاسخ درخواست

پس از ارسال درخواست، شما یک تاییدیه درخواست اخذ ویزا دریافت خواهید کرد. این نشان‌دهنده آن است که درخواست شما با موفقیت ثبت شده است. در این تاییدیه، تاریخ اعلام نتیجه در خواست نیز ذکر شده است. در صورت نیاز به پرداخت هزینه یا ارائه مدارکی غیر از مدارک ارائه شده سفارت هلند با شما ارتباط برقرار خواهد کرد.

حداقل سن برای درخواست ویزای همسر دانشجو هلند

برای ارسال درخواست ویزای همسر دانشجو، دو طرف باید با یکدیگر ازدواج کرده باشند، نامزد بوده یا رابطه‌ای ثبت شده داشته باشند. در صورتی که ازدواج یا ارتباط شما به صورت قانونی ثبت شده است، هر دو فرد با داشتن حداقل 18 سال سن می‌توانند برای اخذ ویزای همسر دانشجو هلند در خواست دهند؛ در غیر این صورت حداقل سن برای ارائه این درخواست به 21 سال افزایش پیدا می‌کند.

در صورت داشتن این شرایط، باید به این نکته توجه کنید که محل زندگی شما و همسرتان در هلند باید یکی باشد. در غیر این صورت، در حین طی کردن روند اخذ این ویزا ممکن است با مشکل مواجه شوید.

فردی که قصد اخذ ویزای همراهی هلند را برای بستگان خود دارد، چه شرایطی باید داشته باشد؟

اگر به دنبال آگاهی از شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه برای بستگان خود هستید، بهتر است بدانید که برای این کار شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

 •  داشتن مجوز معتبر اقامت هلند
 •  داشتن تمکن مالی برای حمایت از همراه

موارد بیان شده در فوق، ضروری‌ترین و مهم‌ترین شرایط ارائه درخواست برای اخذ ویزای همسر دانشجو هلند هستند.

داشتن مجوز معتبر اقامت هلند

اولین شرط ارائه درخواست ویزای هلند برای همراه، داشتن اقامت هلند است. از آنجایی که اقامت دانشجویی، نوعی اقامت معتبر و تایید شده است، به هنگام اقدام ویزای همسر دانشجو هلند با مشکلی روبرو نخواهید شد. با داشتن این اقامت، باید 1 سال در هلند زندگی کنید. پس از گذشت این زمان می‌توانید درخواست خود را ارائه دهید.

داشتن تمکن مالی برای حمایت از همراه

دولت هلند از آنجایی که نمی‌خواهد بودجه عمومی خود را صرف تامین زندگی شما و شریک زندگی‌تان در این کشور کند، از کسانی که قصد اخذ ویزا برای همراه خود دارند انتظار دارد که بتوانند شرایط مالی‌ای مناسبی را برای زندگی همراه خود در هلند فراهم کنند.

داشتن تمکن مالی برای حمایت از همراه

زمانی که شما برای شخصی از بستگان خود درخواست ویزای همراهی می‌دهید، به عنوان حامی مالی او در هلند شناخته می‌شوید. برای این که درخواست شما توسط دولت هلند مورد تایید شود باید:

داشتن درآمد مستقل

اگر در کشور هلند مشغول به کار هستید، در صورت داشتن شرایطی خاص می‌توانید برای همسر یا فرزندان خود درخواست ویزای همراه دهید. در غیر این صورت، گزینه‌های دیگری برای تامین و حمایت مالی ویزای همراه پیش روی شما خواهد بود.

داشتن وجه در یک حساب بانکی یا دریافت کمک مالی روش‌های دیگری هستند که از طریق آنها می‌توانید از همراه خود در هلند حمایت مالی به عمل بیاورید.

پایدار بودن درآمد

زمانی می‌توان گفت شما درآمد پایداری دارید که حداقل قرار داد کاری شما 6 ماهه باشد و میزان حقوق دریافتی شما نباید کمتر از 70 درصد حداقل دستمزد باشد. در صورتی که قرار داد کاری شما کمتر از 6 ماه باشد و یا با سیستم کاری منعطفی به اشتغال در هلند مشغول باشید، سوابق کاری و درآمد شما در طی 3 سال آخر زندگی در هلند مورد بررسی قرار می‌گیرد.

با داشتن شرایط مناسبی در این زمینه به احتمال زیاد درخواست شما مورد تایید واقع خواهد شد.

سوالات متداول

ادغام مدنی در هلند چیست؟

زمانی که برای درخواست ویزای همسر دانشجو هلند اقدام می‌کنید، ممکن است دولت هلند نیاز ببیند تا همسر شما این آزمون دولتی را پشت سر بگذارد. قبول شدن در این آزمون نشان‌دهنده آن است که همراه شما قابلیت زندگی در هلند را دارد.

MVV چیست؟

MVV همان ویزای ورود قبل از اخذ اقامت در هلند است. اگر قصد اخذ MVV را دارید و یا برای ورود به هلند به اخذ آن نیاز دارید، بهتر است بدانید برای اخذ این ویزا 2 روش پیش روش شما خواهد بود. این روش‌ها شامل درخواست MVV از طریق میزبان در هلند و یا مراجعه حضوری به سفارت این کشور در ایران می‌شوند.

به هنگام مراجعه به سفارت هلند برای اخذ MVV همراه داشتن چه مدارکی الزامی است؟

برای درخواست MVV، به همراه داشتن برخی از مدارک الزامی است. برای این کار با داشتن وقت قبلی به سفارت هلند مراجعه کرده و فرم درخواست تکمیل و امضا شده را به همراه خود ببرید. در این میان، داشتن عکس مطابق با استانداردهای سفارت و دولت هلند، تکمیل اطلاعات شخصی به صورت کامل و صحیح و ارائه راه‌های ارتباطی مناسب از فردی که در هلند زندگی می‌کند الزامی است.

آیا برای اخذ ویزای همسر دانشجو، اقامت دانشجو باید شرایط خاصی داشته باشد؟

بله. باید حداقل 6 ماه از مدت اعتبار ویزای دانشجو باقیمانده باشد و بتواند ثابت کند که در این مدت قادر خواهد بود تا هزینه‌های مورد نیاز برای تامین مالی همراه خود را تامین کند.

سخن آخر

در انتهای این مطلب جای دارد بیان کنیم که ویزای همسر دانشجو هلند و اخذ آن، دارای پروسه‌ای تقریباً پیچیده است. اگر زمان مناسبی را برای کسب اطلاعات در ارتباط با این روند و مدارک و مراحلی که سپری کردن آنها الزامی است صرف نکنید، ممکن است در سپری کردن این روند با مشکل مواجه شوید و یا این پروسه، زیادی زمان بر شود.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*