معرفی اپلیکیشن فی دانشگاه های هلند

معرفی اپلیکیشن فی دانشگاه های هلند

اگر قصد مهاجرت از طریق تحصیل یا تحصیل در دانشگاه‌های خارجی را دارید، مشخصاً با موارد مختلفی در این زمینه آشنایی پیدا کرده‌اید. اصلی‌ترین گام در این مسیر، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور مورد نظر است. برای تحصیل در دانشگاه‌های خارجی، باید مدارک مورد نظر دانشگاه مقصد را آماده و در زمان مشخص برای بررسی ارسال کنید. این مدارک می‌توانند شامل موارد مختلفی شوند که به نظر دانشگاه بستگی دارند.

در مسیر اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های مختلف، ممکن است نام اپلیکیشن فی را شنیده باشید. در این میان ممکن است سوالات مختلفی برای شما پیش آمده باشد. از جمله برخی از این سؤال‌ها می‌توان به مواردی نظیر اپلیکیشن فی چیست؟ مقدار آن چقدر است؟ آیا بسته به دانشگاه و رشته اپلیکیشن فی ثابت خواهد بود؟

برای یافتن پاسخ این سوالات و آشنایی کامل با اپلیکیشن فی دانشگاه‌های هلند، تا انتهای این مطلب با درنامایگریشن همراه باشید.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

اپلیکیشن فی چیست؟

اپلیکیشن فی، هزینه‌ای است که دانشگاه‌های مختلف از متقاضیان تحصیل در این مراکز، برای بررسی درخواست‌ها اخذ می‌کنند. این مبلغ بیشتر به این منظور اخذ می‌شود که دانشگاه‌ها، از جدیت دانشجو در ثبت نام در این دانشگاه اطمینان خاطر حاصل کنند.

اپلیکیشن فی چیست؟

چه زمانی باید اپلیکیشن فی را پرداخت کنیم؟

زمانی که شما قصد ارائه درخواست به دانشگاهی را دارید و در شرایط ارائه درخواست این دانشگاه، مبلغی با عنوان اپلیکیشن فی قید شده است، شما ملزم به پرداخت آن هستید. پس از جمع آوری مدارک مختلف و مورد نیاز و تکمیل فرم درخواست، باید هزینه درخواستی را برای بررسی و ترتیب اثر دادن درخواستتان پرداخت کنید.

اپلیکیشن فی دانشگاه‌های هلند

همان‌طور که گفته شد، اپلیکیشن فی و مقدار آن بسته به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید، متغیر خواهد بود. موارد مختلفی بر روی اپلیکیشن فی دانشگاه‌های هلند تاثیر گذار هستند. از جمله این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ملیت
  • نوع مدرک تحصیلی
  •  نوع پذیرش

برخی از دانشگاه‌های هلند که برای بررسی درخواست‌های پذیرش از دانشجویان، اپلیکیشن فی درخواست می‌کنند، تحت شرایطی خاص از اخذ این هزینه صرف نظر می‌کنند.

اگر پناهنده هلند هستید و قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارید، بهتر است بدانید معمولاً دانشگاه‌های این کشور، از شما اپلیکیشن فی درخواست نخواهند کرد؛ علاوه بر این، دانشجویان تبادلی و کسانی که با داشتن مدرک بین‌المللی یا مدارک تحصیلی اروپایی برای تحصیل در هلند درخواست ارسال می‌کنند نیز از پرداخت این هزینه معاف خواهند بود.

دانشگاه‌هایی نظیر دانشگاه اوترخت، لیدن، ویرجه، اراسموس روتردام و رادبود برخی از دانشگاه‌هایی هستند که تحت شرایط بیان شده، از دانشجویان اپلیکیشن فی دریافت نمی‌کنند.

اپلیکیشن فی دانشگاه‌های هلند

در شرایطی غیر از موارد بیان شده، این دانشگاه‌ها نیز ممکن است برای بررسی درخواست‌های پذیرش، از متقاضیان مبلغی را تحت عنوان اپلیکیشن فی درخواست کنند به عنوان مثال، دانشگاه‌های ویرجه و اوترخت، 100 یورو اپلیکیشن فی را برای بررسی مدارک و طی کردن روند پذیرش از متقاضیان درخواست می‌کنند.

سوالات متداول

آیا بدون پرداخت اپلیکیشن فی می‌توان در دانشگاه‌های هلند پذیرش گرفت؟

بله. برخی از دانشگاه‌های هلند هستند که برای بررسی درخواست‌های پذیرش، هزینه‌ای را از متقاضیان دریافت نمی‌کنند. شما می‌توانید درخواست‌های خود را به این مراکز ارسال کنید؛ اما زمانی که دانشگاهی متقاضی اپلیکیشن فی است، بدون پرداخت آن درخواست شما مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

روند پرداخت اپلیکیشن فی چگونه است؟

پس از آپلود مدارک درخواست شده و تکمیل فرم پذیرش، در صورت الزام به پرداخت اپلیکیشن فی، به صفحه پرداختی هدایت خواهید شد. برخی از دانشگاه‌های هلند نیز ممکن است روش‌ها و روند دیگری را برای دریافت این هزینه در نظر داشته باشند.

سخن آخر

در انتهای این مطلب باید گفت، اپلیکیشن فی دانشگاه‌های هلند، مقداری ثابت نبوده و هر یک از این مراکز تحصیلی، برای بررسی درخواست‌ها شرایطی را مدنظر خود دارند که بر اساس این شرایط، به دریافت یا عدم دریافت اپلیکیشن فی خواهند پرداخت. بهتر است قبل از اقدام برای ارائه درخواست پذیرش برای مهاجرت تحصیلی به هلند، سایت دانشگاه مورد نظر خود را برای آگاهی از شرایط و الزامات ارائه درخواست بررسی کنید.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*