ددلاین دانشگاه های هلند برای درخواست پذیرش 2022

ددلاین دانشگاه های هلند برای درخواست پذیرش 2022

اگر به تحصیل در دانشگاه‌های خارجی علاقه‌مند هستید، بهتر است بدانید که هر یک از دانشگاه‌ها، دارای شرایط خاصی برای پذیرش دانشجویان و متقاضیان خارجی هستند. برای موفقیت در اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشورهای خارجی، بهتر است از همخوانی شرایط دانشگاه‌های مورد نظر با شرایطتان اطمینان حاصل کنید. در مسیر اخذ پذیرش در دانشگاه‌های خارجی، ممکن است مسائل و اصطلاحات مختلفی به گوش شما بر بخورند که از جمله این اصطلاحات می‌توان به مواردی نظیر ددلاین و کال اشاره کرد. ددلاین دانشگاه‌های هلند، برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارند، بسیار حائز اهمیت است.

درنا مایگریشن برای آشنایی شما عزیزان با این موضوع و نکات مختلف اخذ پذیرش از دانشگاه‌های هلند، دست به تالیف این مطلب زده است. برای کسب اطلاعات بیشتر، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

ددلاین چیست؟

بالطبع میدانید برای تحصیل در دانشگاهی خارجی، باید درخواست پذیرش خود را به همراه مدارک مورد نیاز برای بررسی به دانشگاه یا دانشگاه‌های مقصد ارسال کنید. معمولاً هر دانشگاه، زمان مشخصی را برای دریافت مدارک داوطلبان مشخص می‌کند. ددلاین، به آخرین زمانی که علاقه‌مندان مهلت دارند تا درخواست پذیرش خود را در سایت دانشگاه مورد نظر ثبت کنند گفته می‌شود.

قبل از شروع ددلاین دانشگاه‌ها، چه کارهایی باید انجام دهیم؟

همان‌طور که گفته شد، ددلاین به آخرین زمانی گفته می‌شود که داوطلبان می‌توانند در آن درخواست پذیرش خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه بدهند. به هنگام تکمیل فرم پذیرش، باید مدارک دیگری که توسط دانشگاه مشخص شده‌اند را نیز آماده ارسال داشته باشید. آماده سازی برخی از این مدارک می‌تواند کمی زمان بر باشد؛ به همین سبب باید قبل از شروع ددلاین، تمامی مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش در دانشگاه مورد نظر را آماده کنید.

قبل از شروع ددلاین دانشگاه‌های هلند، چه کارهایی باید انجام دهیم؟

چه زمانی نتایج بررسی درخواست‌ها اعلام می‌شود؟

اعلام نتایج پذیرش دانشگاه‌ها، معمولاً زمان ثابتی نداشته و بسته به شروع کال و ددلاین هر دانشگاه می‌تواند متغیر بباشد. اگر به دنبال آشنایی با این روند هستید، بهتر است بگوییم تمامی مدارک دریافت شده، در روندی مشخص و ریز به ریز مورد بررسی قرار خواهند گرفت. در ادامه بر اساس صلاح دید مسئولان برخی از درخواست‌های پذیرش مورد تایید قرار خواهند گرفت.

در این میان ممکن است شرایط برخی از افراد به گونه‌ای نباشد که مسئولان بررسی مدارک به طور قطع بتوانند درخواست افراد را رد و یا تایید کنند؛ به همین سبب ممکن است نیاز باشد که این افراد مورد ارزیابی بیشتری قرار بگیرند.

ددلاین دانشگاه‌های هلند

همان‌طور که گفته شد، ددلاین و زمان ارسال درخواست پذیرش در دانشگاه‌ها، زمان ثابتی نبوده و توسط هر یک از دانشگاه‌ها اعلام می‌شود؛ اما به طور کلی می‌توان گفت، ددلاین پذیرش هر سال دانشگاه معمولاً سال قبل از شروع دوره تحصیلی است. ددلاین دانشگاه‌های هلند معمولاً در اول ماه می، فوریه و یا مارس به اتمام خواهد رسید.

ددلاین دانشگاه‌های هلند

سوالات متداول

اگر در ددلاین مشخص شده نتوانیم درخواست خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهیم چقدر باید تا فرصت بعدی صبر کنیم؟

اگر ددلاین موجود را از دست بدهید، باید تا رسیدن فرصت بعدی صبر کنید؛ این فرصت معمولاً تا ترم بعدی ایجاد نخواهد شد.

آیا ورود به دانشگاه‌های هلند سخت‌تر از بقیه کشورهاست؟

در این مورد نمی‌توان اظهار نظر دقیقی کرد؛ اما بسته به کیفیت خدمات تحصیلی ارائه شده و رتبه دانشگاه‌های هلند، باید انتظار سخت‌گیری‌هایی را نیز داشته باشید.

برای ثبت درخواست پذیرش دانشگاه‌های هلند نیاز به طی کردن چه روندی است؟

ابتدا شما باید تمامی مدارک مورد نیاز برای ارسال درخواست پذیرش را آماده سازی کنید. سپس در زمان مشخص به سایت دانشگاه مقصد مراجعه کرده و فرم درخواست آنلاین را تکمیل و مدارک مورد نیاز را به همراه این فرم برای دانشگاه ارسال کنید. همچنین شنیده‌ها حاکی از آن‌اند که برخی از دانشگاه‌ها، ثبت نام در سامانه Studielink را قبل از ارسال درخواست پذیرش الزامی کرده‌اند.

هزینه ماهانه هر دانشجو به صورت میانگین در هلند چقدر است؟

به طور کلی می‌توان گفت، هر دانشجو برای تامین هزینه‌های خود به صورت میانگین به 800 تا 1200 یورو نیاز دارد. این هزینه برای پوشش هزینه‌های زندگی او است که نسبت به امکانات در دسترس و در آمد افراد نمی‌توان گفت که هزینه بالایی است.

سخن آخر

در انتهای این مطلب می‌توان گفت، تحصیل در دانشگاه‌های هلند در گرو آن است که در ددلاین مشخص، افراد علاقه‌مند به این کار درخواست خود را به همراه تمامی مدارک مورد نیاز برای دانشگاه مقصد ارسال کنند. از این طریق، شما قادر خواهید بود تا در صورت قبولی در دانشگاه، مهاجرت تحصیلی به هلند کنید. مهم‌ترین نکته به هنگام اپلای، توجه به ددلاین و آماده سازی مدارک مورد نیاز قبل از ددلاین است.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*