9 مزایای تحصیل در هلند

9 مزایای تحصیل در هلند از زوایای مختلف

تحصیل در دانشگاه‌های خارجی، می‌تواند برای افرادی که به دنبال پیشرفت در رشته تحصیل خود، چه در زمینه‌های کاری و چه در زمینه‌های تحصیلی و علمی هستند گزینه بسیار مناسبی باشد. برای این که بتواند در دانشگاه‌های مناسب خارج از کشور به تحصیل بپردازید، بهتر است ابتدا شرایط تحصیل در کشورهای مد نظر خود را با یکدیگر مقایسه کرده و نزدیک‌ترین گزینه به شرایط ایده آل و مد نظر خود را انتخاب کنید.
آیا به دنبال کشوری با وضعیت اقتصادی مناسب هستید، تحصیل در دانشگاه‌های معتبر و استفاده از امکانات رفاهی و تحصیلی مختلف چطور؟ آیا اخذ بورسیه و فول فاند برای شما اهمیت بالایی دارد؟ در این صورت هلند می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در صورت علاقه‌مندی به تحصیل در هلند، بهتر است با این کشور، تحصیل در هلند و مزایای تحصیل در هلند بیشتر آشنا شوید.

برای این کار تا انتهای مطلب با درنامایگریشن همراه باشید.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

هلند چگونه کشوری است؟

هلند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که در شمال غرب اروپا واقع شده است. زبان این کشور هلندی است که شباهت بسیار بالایی به آلمانی دارد. این کشور، برای افرادی که در آن در حال تحصیل هستند، موقعیت استفاده از بورسیه‌های مختلف (فاند یا فول فاندها) را فراهم کرده است.

هلند چگونه کشوری است؟

آیا سطح زندگی به هنگام تحصیل در کشوری خارجی برایتان مهم است؟ در این صورت هلند با داشتن شرایط زندگی مناسب، می‌تواند به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای شما مطرح باشد. سطح درآمد در این کشور تقریباً مناسب بوده و میانگین آن از بیشتر کشورهای اروپایی بالاتر است

تحصیل در هلند

هلند، به عنوان یکی از کشورهای اروپایی شناخته می‌شود که موقعیت تحصیل در رشته‌ها و مقاطع مختلف را در دوره‌های تحصیلی بسیار متنوعی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی و شهروندان اتحادیه اروپا فراهم کرده است. دانشگاه‌های هلند، همواره در بین دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفته‌اند.

با تحصیل در این دانشگاه‌ها، علاوه بر داشتن موقعیت انجام تحقیقات با استفاده از شرایط ویژه و مناسب، شما قادر خواهید بود تا مسیر پیشرفت را در زمینه تحصیلی و کاری خود در پیش بگیرید. تنها کافی است شرایط مد نظر دانشگاه مورد علاقه‌تان را فراهم و در زمان اعلامی، درخواست خود را برای اخذ پذیرش به این مراکز علمی ارسال کنید و منتظر پاسخ آنها باشید.

مزایای تحصیلی در هلند

با توجه به اطلاعات بیان شده در ارتباط با کشور هلند و تحصیل در این کشور، تحصیل در هلند دارای مزایای مختلفی است.

از جمله برخی از مزایای تحصیل در هلند برای مهاجرت تحصیلی به هلند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قرارگیری در محیطی بین‌المللی و چند فرهنگی
  •  هزینه‌های تحصیلی مقرون به صرفه
  •  روش‌های نوین تدریس
  •  هزینه‌های زندگی مقرون به صرفه
  •  طیف گسترده‌ای از دوره‌های تحصیلی به زبان انگلیسی
  •  فرصت‌های عالی برای سفر
  •  مدارک معتبر بین‌المللی
  •  استفاده از انواع بورسیه‌ها
  •  استفاده از محیط‌های تحقیقاتی، پژوهشی و مطالعاتی متنوع
  •  سپری کردن زندگی به آسانی با استفاده از زبان انگلیسی

موارد بیان شده در فوق، تنها گوشه‌ای از مزایای تحصیل در هلند است. در ادامه به صورت مختصر به ارائه توضیحاتی در ارتباط با هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

1- قرارگیری در محیطی بین‌المللی و چند فرهنگی

هلند، به عنوان یکی از کشورهای توریستی اروپا همواره مملو از فرهنگ‌های مختلف بوده است. با تحصیل در این کشور، با دانشجویان و مردمی که از سراسر دنیا به این کشور سفر کرده‌اند می‌توانید ملاقات داشته باشید و با فرهنگ کشورهای آنها آشنایی پیدا کنید. تقریباً می‌توان گفت، دانشجویانی از بالغ بر 150 کشور جهان در این کشور در حال تحصیل هستند.

قرارگیری در محیطی بین‌المللی و چند فرهنگی از مزایای تحصیل در هلند

2- هزینه‌های تحصیلی مقرون به صرفه

با توجه به امکانات ارائه شده به دانشجویان در حین تحصیل و امکانات رفاهی مناسب در دسترس آنها، هزینه‌های معمول و اخذ شده از دانشجویان به هنگام تحصیل در دوره‌های مختلف، مبالغ زیادی نبوده و دانشجویان می‌توانند آنها را به راحتی تامین کنند. در صورت وجود مشکل در تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی و داشتن شرایط تحصیلی مناسب، شما قادر خواهید بود تا با استفاده از اشتغال به هنگام تحصیل و یا اخذ بورسیه‌ها و استفاده از برنامه‌های کمکی مالی مختلف این هزینه‌ها را تامین کنید.

3- روش‌های نوین تدریس

سیستم آموزشی هلند از کیفیت بالایی برخوردار است و به همین سبب نیز دانشگاه‌های هلند به دلیل برگزاری دوره‌ها و ارائه امکانات مناسب و مدرن در سراسر جهان مورد تایید قرار گرفته‌اند. سبک تدریس در دانشگاه‌های این کشور، بر کار تیمی متمرکز است.

دانشگاه‌های هلند برای افزایش کیفیت تدریس و ایجاد محیطی صمیمی، بر ایجاد روابط شخصی مناسب بین اساتید و دانشجوها تاکید دارند؛ به همین سبب این دانشگاه‌ها، بیشتر دوره‌ها، سمینارها و برنامه‌های آموزشی خود را در گروه‌های کوچک و محدود (15 تا 30 نفره) برگزار می‌کنند که استفاده از این سیستم، به گسترش روابط و کار تیمی بین دانشجویان منجر خواهد شد.

علاوه بر این، به کار گیری آموزش علمی و عملی در کنار یکدیگر می‌تواند باعث شود تا تجربه کار عملی دانشجویان در کنار یادگیری تئوری مسائل مختلف بسیار بیشتر شود.

4- هزینه‌های زندگی مقرون به صرفه

بر اساس موارد بیان شده می‌توان گفت، اخذ پذیرشش در دانشگاه‌های هلند، منجر به بهره‌مندی از امکانات مناسب رفاهی و تحصیلی خواهد شد. تحصیل و زندگی در محیطی مناسب، ممکن است باعث شود تا شما به این فکر بیفتید که هزینه‌های زندگی در هلند نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالا است. در این مورد لازم است بگوییم که با پرداخت 800 تا 100 یورو در ماه شما قادر خواهید بود تا تمامی هزینه‌های زندگی در هلند را تامین کنید.

هزینه‌های زندگی مقرون به صرفه از مزایای تحصیل در هلند

مبلغ بیان شده، نسبت به مزایای بیان شده در ارتباط با زندگی و تحصیل در هلند مبلغ بالایی نیست. شما قادر خواهید بود تا با استفاده از اشتغال و بهره‌مندی از بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی مختلف این هزینه‌ها را به راحتی تامین کنید.

5- طیف گسترده‌ای از دوره‌های تحصیلی به زبان انگلیسی

همان‌طور که گفته شد، تحصیل در دانشگاه‌های هلند به زبان انگلیس در دوره‌های مختلفی امکان‌پذیر خواهد بود. معمولاً زمانی که افراد قصد تحصیل در دانشگاه‌های کشوری را می‌کنند که زبان رسمی آن انگلیسی نیست، یکی از نگرانی‌های آنها یاد گرفتن زبان رسمی کشور مقصد و تحصیل در دوره‌هایی به آن زبان است.

هلند، به عنوان کشوری شناخته می‌شود که رشته‌ها و دوره‌های تحصیلی برگزاری به زبان انگلیسی آن به قدری متنوع هستند که تقریباً نیازی به یادگیری زبان هلندی برای تحصیل نخواهید داشت. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در این کشور تقریباً 2000 دوره در مقاطع و رشته‌های مختلف به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند

6- فرصت‌های عالی برای سفر

علاوه بر سیستم حمل نقل داخلی هلند که به شما این امکان را می‌دهد که بدون مشکل در سراسر این کشور به راحتی سفر کنید و از جاذبه‌های مختلف این کشور که سالانه تعداد بسیار بالایی توریست را جذب می‌کنند دیدن کرده و لذت ببرید، بلکه می‌توانید به سراسر اروپا به راحتی سفر کنید. دلیل دسترسی آسان این کشور به سایر کشورهای بزرگ اروپا، موقعیت مکانی مناسب آن است.

فرصت‌های عالی برای سفر در هلند

استفاده از سیستم حمل و نقل داخلی هلند، برای دانشجویان با تخفیف‌های مختلفی همراه بوده و می‌توانید از طریق آنها سفرهای داخلی بسیار مقرون و به صرفه داشته باشید.

7- مدارک معتبر بین‌المللی

دانشگاه‌های هلند، همواره به عنوان برخی از معتبرترین دانشگاه‌های دنیا شناخته شده‌اند. به همین سبب اخذ مدرک از معتبرترین دانشگاه‌های جهان و اخذ مدرک تحصیلی از این مراکز که سیستم تدریس نوین و مطابق با استانداردهای روز جهان دارند باعث می‌شود تا مدارک تحصیلی اخذ شده شما از مراکز تحصیلی این کشور، در سراسر جهان دارای اعتبار باشند.

8- استفاده از انواع بورسیه‌ها

همان‌طور که مستحضر هستید، بورسیه‌ها و برنامه‌های مالی کمکی بسیاری در هلند در دسترس دانشجویان قرار دارند. برخی از این بورسیه‌ها به شما کمک خواهند کرد تا بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را در این کشور تامین کنید؛ علاوه بر این موقعیت اخذ فول فاند هلند از طریق دانشگاه‌های این کشور وجود دارد.

بسته به دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کنید، می‌توانید برای اخذ بورسیه فول فاند هلند به مراکز بیان شده درخواست خود را ارائه دهید.

9- سپری کردن زندگی به آسانی با استفاده از زبان انگلیسی

حتماً به این فکر افتاده‌اید که با تحصیل در کشوری خارجی، برای گذران زندگی باید به زبان رسمی این کشور تسلط داشته باشید. این موضوع می‌تواند برای افراد علاقه‌مند به تحصیل در خارج از کشور تا حدودی دشوار باشد. همان‌طور که گفته شد، هلند با قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی‌ای که به شهرهای بزرگ و مهم اروپا دسترسی مناسبی دارد و جاذبه‌های توریستی بسیاری دارد، به مقصد بسیاری از گردشگران تبدیل شده است.

به همین سبب، بسیاری از مردم این کشور به زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی تسلط دارند و به راحتی با تسلط به این زبان قادر خواهید بود تا در این کشور تحصیل و زندگی کنید.

سوالات متداول

آیا دانشگاه‌های هلند مورد تایید وزارت علوم هستند؟

بله. برخی از دانشگاه‌های این کشور توسط وزارت علوم در سه دسته عالی، خوب و متوسط تقسیم‌بندی شدهاند. تمامی این دانشگاه‌ها مورد تایید وزارت علوم بوده و مدارک اخذ شده از آنها پس از گذر موفقیت‌آمیز از ارزشیابی این وزارت، مورد تایید وزارت علوم ایران خواهند بود.

آیا می‌توان پس از تحصیل در هلند، با مدرک دانشگاه‌های این کشور وارد بازار کار ایران شد؟

بله. در صورتی که در یکی از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم ایران در هلند تحصیل کنید و مدرک اخذ شده پس از ارزیابی وزارت علوم مورد تایید واقع شود، قادر خواهید بود بدون هیچ مشکلی با مدرک خود در ایران مشغول به کار شوید.

آیا می‌توان پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های هلند در این کشور و یا سایر کشورهای جهان وارد بازار کار شد؟

بله. همان‌طور که گفته شد، یکی از مزایای تحصیل در هلند، مدارک معتبر بین‌المللی دانشگاه‌های این کشور است. در نتیجه با داشتن مدارک معتبر و بین‌المللی قادر خواهید بود تا بدون هیچ مشکلی وارد بازار کار جهانی شوید؛ علاوه بر این، با داشتن مدارک معتبر بین‌المللی تحصیلی، شما قادر خواهید بود تا برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر جهان اقدام کنید.

سخن آخر

موارد بیان شده در این مطلب، تنها مزایای برجسته تحصیل در هلند هستند. بسته به شرایط افراد مختلف، تحصیل در این کشور می‌تواند مزیت‌های دیگری را نیز داشته باشد؛ اما در کل، تحصیل در یکی از کشورهای برتر اروپا با شرایط زندگی و تحصیلی مناسب و هزینه‌های مقرون و به صرفه، گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که به تحصیل در دانشگاه‌ها خارجی فکر می‌کنند.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*