محدودیت سنی برای تحصیل در هلند در مقاطع تحصیلی مختلف

محدودیت سنی برای تحصیل در هلند در مقاطع تحصیلی مختلف

تحصیل در دانشگاه‌ها و سایر مراکز علمی در هر کشوری شرایط خاص خود را دارد. زمانی که افراد مختلف به فکر تحصیل در کشوری خارجی می‌افتند، بهتر است به بررسی شرایط مختلف تحصیل در کشور مد نظر بپردازند تا به هنگام ارسال درخواست پذیرش یا تحصیل در این کشور، بدون وجود هیچگونه ابهام و مشکلی روند مورد نظر خود را طی کنند. هلند، به عنوان یکی از کشورهای اروپایی که سیستم آموزشی نوین و مناسبی داشته و سطح رفاه اجتماعی بالایی دارد، همواره به عنوان یکی از گزینه‌های مورد علاقه ایرانیان برای تحصیل مطرح بوده است. اگر شما نیز به ادامه تحصیل در هلند علاقه دارید، ممکن است ابهامات مختلفی برای شما به وجود آمده باشد.

یکی از ابهامات اصلی افراد علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور، شرایط و محدودیت سنی برای تحصیل است. اگر به آگاهی از محدودیت سنی برای تحصیل در هلند علاقه مند هستید، بهتر است تا انتهای این مطلب، با درنا مایگریشن همراه باشید.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

سیستم آموزشی هلند چگونه است؟

هر کشور خارجی، دارای سیستم آموزشی مختص به خود است. در این میان ممکن است تشابهات بسیاری میان سیستم‌های آموزشی کشورهای اروپایی وجود داشته باشد، اما باز هم می‌توان تفاوت‌ها و نکاتی را در ارتباط با این سیستم‌های آموزشی یافت که باعث سردرگمی متقاضیان خارجی برای تحصیل در این کشورها می‌شوند.

به همین سبب، در ادامه مطلب به بررسی هر چه دقیق‌تر سیستم آموزشی هلند برای مهاجرت تحصیلی به هلند، خواهیم پرداخت.

پیش دبستانی در هلند

تحصیل در دوره پیش دبستانی، معمولاً از سن 2 سالگی آغاز می‌شود. این دوره برای کودکان بین 2 تا 4 سال به منظور توسعه مهارتهای گفتاری و زبانی برگزار می‌شود. بسته به صلاح دید والدین، کودکان در این سن می‌توانند در دوره‌های نیم روزی و تمام روزی شرکت کگنند. نحوه کار این دوره‌ها به این گونه است که کودکان از طریق بازی مهارت‌های خود را بهبود می‌بخشند.

پیش دبستانی در هلند

محدودیت سنی برای تحصیل در هلند در مقطع پیش دبستانی، معمولاً بین 2 تا 4 سال است.

دبستان

سیستم تحصیلی هلند به این صورت است که برای شروع دوره دبستان، 2 حالت در نظر گرفته است. کودکان می‌توانند از سن 4 سالگی یا 5 سالگی در مدارس حضور پیدا کنند. حضور در سن 4 سالگی در دبستان برای کودکان اختیاری بوده و اگر کودکی در این سن در مدارس شروع به تحصیل کند، ذورههای مرتبط با زبان اضافی برای کمک به پیشرفت بیشتر کودکان در این سن انجام می‌پذیرد.

دوره دبستان در هلند، برای کودکان 4 تا 12 سال است. اگر به تحصیل فرزندانتان در این دوره علاقه مند هستید، بهتر است از محدودیت سنی برای تحصیل در هلند در این مقطع آگاهی داشته باشید.

متوسطه

در مقطع متوسطه، دورههای مختلفی برای تحصیل و شرکت در دسترس علاقهمندان و متقاضیان است. این دوره‌ها را می‌توان در دسته‌های زیر تقسیم بندی کرد:

  • دوره آماده سازی دانش آموزان برای آموزش حرفه ای (VMBO)
  • دوره آماده سازی دانش آموزان برای دانشگاه (VWO)
  •  دوره آماده سازی دانش آموزان برای تحصیل در دانشگاه‌های علمی کاربردی (HAVO).

VMBO

این دوره، دوره‌ای 4 ساله است که از 12 تا 16 سالگی به طول خواهد انجامید. اساس این دوره بر روی آموزش علمی بوده که پس از اتمام آن دانش آموختگان قادر هستند در دوره MBO شرکت کنند

VWO

این دوره، دوره‌ای آموزشی است که از 12 تا 18 سالگی به طول می‌انجامد. تحصیل در این دوره می‌تواند منجر به آن شود تا بر علوم و دانش نظری مسلط شوند و برای تحصیل در مقطع WO (لیسانس) به تحصیل بپردازند.

HAVO

این دوره، دوره تحصیلات متوسطه عمومی است. برای سپری کردن دوره مورد نظر باید از سن 12 تا 17 سالگی در مدارس هلند به تحصیل بپردازید.

تحصیلات دانشگاهی در هلند

دوره تحصیلات دانشگاهی را می‌توان در دستههایی نظیر تحصیلات کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تقسیم بندی کرد. شرایط سنی خاصی به صورت عمومی برای اخذ پذیرش در دوره‌های دانشگاهی مختلف در هلند اعلام نشده اند؛ اما به صورت کلی می‌توان گفت، شروع دوره تحصیلی کارشناسی در هلند معمولاً از سنین 17 تا 19 سالگی آغاز و به مدت 3 سال به طول خواهد انجامید.

تحصیلات دانشگاهی در هلند

همانطور که گفته شد، محدودیت سنی برای تحصیل در هلند در مقاطع دانشگاهی اعلام نشده اما بهتر است در بین مقاطع تحصیلی، با حداقل گپ برای ادامه تحصیل به ادامه تحصیل بپردازید.

سوالات متداول

آیا با وجود گپ تحصیلی، شانس ادامه تحصیل در هلند وجود دارد؟

بله. در صورت داشتن گپ تحصیلی، همچنان شانس ادامه تحصیل در دانشگاه‌های هلند وجود دارد؛ اما ممکن است در صورت غیر موجه بودن دلیل گپ تحصیلی، این امر در روند تحصیلی دانشجویان تاثیری منفی داشته باشد.

آیا برای تحصیل کودکان زیر 18 سال نیاز به حضور قیم در هلند است؟

کودکان و فرزندان زیر 18 سال در هلند، دارای شرایط مختلفی هستند. باید به هنگام تحصیل برخی از ردههای سنی در هلند، کودک قیمی در این کشور داشته باشد. والدین برخی از رده‌های سنی دیگر نیز می‌توانند با ثبت نام فرزندانشان در مدارس شبانه روزی، شرایطی مورد نیاز برای تحصیل فرزندشان بدون نیاز به قیم در هلند را فراهم کنند.

آیا کودکان زیر 18 سال برای تحصیل در هلند نیاز به اجازه نامه والدین دارند؟

بله. فرزندان و کودکان زیر 18 سال برای خروج از کشور و تحصیل در هلند، باید اجازه نامه والدین خود را برای این کار ارائه دهند.

آیا امکان تحصیل رایگان در هلند وجود دارد؟

به طور کلی، علاقه مندان به تحصیل در هلند باید برای این کار هزینههای تحصیلی مشخصی را بپردازند. امکان تحصیل رایگان در این کشور تنها از طریقی امکان پذیر است که افراد متقاضی بتوانند بورسیههای مختلف تحصیلی را اخذ کنند.

چه رشته‌هایی در مقطع HBO در دانشگاههای هلند تدریس می‌شوند؟

در این مقطع، رشته‌های مختلفی نظیر طراحی، مهندسی و فناوری اطلاعات قابل تحصیل هستند. رشتههای بیان شده تنها گوشه‌ای از رشته‌های در دسترس برای تحصیل در این دوره هستند.

چه رشته‌هایی در مقطع WO در دانشگاههای هلند تدریس می‌شوند؟

رشته‌هایی که در این دوره تحصیل در دانشگاه‌های هلند ارائه می‌شوند شامل هنر، حقوق و موارد متنوع دیگری هستند.

سخن آخر

در انتهای این مطلب می‌توان گفت، شرایط و محدودیت سنی برای تحصیل در هلند، بیشتر در مدارس این کشور مطرح بوده و مورد بررسی قرار می‌گیرند. تحصیل در دانشگاههای هلند از مقطع لیسانس گرفته تا انتهای تحصیلات تکمیلی، معمولاً شرایط سنی و محدودیت‌های خاصی نداشته اما متناسب بودن سن و نبود گپ تحصیلی زیاد در بین مقاطع دانشگاهی، می‌توانند در قبولی درخواست‌های شما تاثیر گذار باشند.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*