هزینه تحصیل در ایتالیا در مقاطع تحصیلی مختلف

هزینه تحصیل در ایتالیا در مقاطع تحصیلی مختلف

تحصیل در کشورهای خارجی، هزینه‌های خاص خود را برای متقاضیان به همراه خواهد داشت. قبل از اقدام برای اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه‌های خارجی، بهتر است با هزینه‌های تحصیل در کشورهای مختلف آشنا شوید. امروزه می‌توان گفت، تحصیل در ایتالیا یکی از گزینه‌هایی است که بسیاری از هم‌وطنان ما نیم نگاهی به آن دارند. در پی همین امر، آشنایی با هزینه‌های تحصیل در ایتالیا، می‌تواند برای این افراد بسیار مفید باشد.

هزینه تحصیل در ایتالیا را می‌توان به موارد زیر تقسیم بندی کرد:

  • هزینه تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا
  •  هزینه زندگی در ایتالیا به هنگام تحصیل

برای آشنایی با این موارد، با درنا مایگریشن تا انتهای این مطلب همراه باشید.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌ها و مدارس ایتالیا

برای تحصیل در ایتالیا، گزینه‌های مختلفی پیش روی شما قرار دارد. این کشور امکان تحصیل را برای دانشجویان و دانش‌آموزان در مقاطع و مراکز مختلف مانند مراکز دولتی، خصوصی و بین‌المللی را فراهم کرده است. هزینه تحصیل در ایتالیا، در مراکز مختلف با یکدیگر بسیار متفاوت است و بدون شک، تحصیل در مراکز دولتی کم‌ترین هزینه‌ها را برای متقاضیان به همراه خواهد داشت.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌ها و مدارس ایتالیا

در ادامه به تفکیک هزینه‌های تحصیل در این مراکز را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

هزینه تحصیل در مدارس ایتالیا

تحصیل در مدارس ایتالیا، در مقاطع پیش دبستانی، دبستان و متوسطه برای متقاضیان بین‌المللی امکان‌پذیر است. تحصیل در مقطع پیش دبستانی، در ایتالیا اجباری نیست اما والدین علاقه‌مند می‌توانند از سن 3 تا 6 سالگی، فرزندان خود را برای تحصیل در این مقطع به ایتالیا ببرند.

تحصیل در این مقطع در مدارس دولتی ایتالیا رایگان بوده و تحصیل در مراکز خصوصی، بسته به امکانات و دوره‌های مختلف قابل ارائه می‌تواند هزینه‌های مختلفی را برای والدین کودک به همراه داشته باشد.

هزینه تحصیل در مدارس ایتالیا

تحصیل در مقطع دبستان در ایتالیا به صورت میانگین و بر اساس آمار به دست آمده از نظرسنجی‌هایی معتبر، تقریبا 14000 تا 15000 یورو می‌باشد. ممکن است تحت شرایطی خاص و یا با تحصیل در مراکز دولتی ایتالیا به زبان ایتالیایی، این هزینه‌ها تا حدود بسیاری کاهش پیدا کنند.

تحصیل در مقطع راهنمایی (متوسطه اول که شامل 3 دوره 1 سال می‌شود) تقریبا 10000 یورو و تحصیل در دوره دبیرستان از 14000 تا 17000 یورو هزینه خواهد داشت. این هزینه‌ها شامل شهریه مدارس در هر مقطع تحصیلی به صورت سالانه می‌شوند. همان‌طور که در ارتباط با مقطع دبستان گفتیم، با تحصیل در مراکز دولتی و به زبان ایتالیایی این هزینه‌ها قابل کاهش خواهند بود.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا، با نوع مرکز مورد نظر ارتباط مستقیمی دارد. علاوه بر این، مقطع در حال تحصیل نیز ارتباط مستقیمی با این هزینه‌ها دارد. در ادامه به صورت جداگانه به بررسی هزینه تحصیل در مقاطع دانشگاهی مختلف در ایتالیا خواهیم پرداخت.

هزینه تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی

اگر به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های ایتالیا هستید، بهتر است بدانید تحصیل در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی این کشور در مقطع مورد نظر به ترتیب 900 تا 4000 یورو و 6000 تا 20000 یورو هزینه خواهد داشت.

هزینه تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

اطلاعات متناقضی از هزینه‌های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های ایتالیا در دسترس می‌باشد. بر طبق این اطلاعات، شما می‌توانید با 800 تا 1000 یورو در برخی از دانشگاه‌های دولتی ایتالیا در رشته‌های محدودی به تحصیل مشغول باشید.

هزینه تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد

اما اگر به دنبال میانگین هزینه تحصیل در ایتالیا در مقطع مورد نظر هستید، بهتر است بدانید که این هزینه در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی به ترتیب 3000 تا 4000 یورو و تقریبا 20000 یورو خواهد بود.

هزینه تحصیل در ایتالیا در مقطع دکتری

معمولا تحصیل در مقطع دکتری، به دلیل وجود بورسیه‌های مختلف و در دسترس متقاضیان هزینه چندانی ندارد. به همین سبب رنج هزینه مشخصی برای تحصیل در این مقطع در دانشگاه‌های ایتالیا ذکر نخواهد شد.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

هزینه زندگی در ایتالیا به هنگام تحصیل

اگر به دنبال تحصیل در ایتالیا هستید، بهتر است با هزینه‌های زندگی در این کشور به هنگام تحصیل نیز آشنایی پیدا کنید. هزینه مسکن، رفت و آمد و غذا بخش عمده‌ای از هزینه‌های زندگی در این کشور را به خود اختصاص می‌دهند.

هزینه صرف یک وعده غذا در رستورانی معمولی در ایتالیا، بین 9 تا 20 یورو و هزینه اجاره خانه در این کشور بین 300 تا 2500 یورو خواهد بود. اگر کارت استفاده از وسایل نقلیه عمومی را به صورت ماهانه تهیه کنید، باید 35 بین 30 تا 50 یورو هزینه کنید.

هزینه‌های اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا، باید هزینه‌هایی نظیر هزینه‌های مرتبط با انجام امور سفارت و ترجمه مدارک را در نظر بگیرید. این هزینه‌ها، آن‌چنان مبلغ قابل توجهی نخواهند بود.

سخن آخر

بررسی هزینه‌های مختلف تحصیل و زندگی در ایتالیا، در راستای کمک به آشنایی هر چه بیشتر علاقه‌مندان به تحصیل در این کشور بوده است. اگر به دنبال پیدا کردن راهی برای کاهش این هزینه‌ها هستید، می‌توانید برای اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور اقدام کنید. علاوه بر این، استفاده از امکانات و خدمات ارائه شده توسط دانشگاه‌ها می‌تواند در کاهش دادن هزینه‌های زندگی در ایتالیا بسیار تاثیر گذار باشد. اگر با مطالعه این مطلب تا انتها، به مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل علاقه‌مند شدید، می‌توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل، به اطلاعات جامع‌تر و کامل‌تری نیز دست بیابید.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*