اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل

اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل؛ روش ها و شرایط آن

اگر شما هم به دنبال مهاجرت تحصیلی به ایتالیا هستید بدون شکک این مقاله مناسب شما خواهد بود. اخذ اقامت کشوری خارجی همواره یکی از هیجان‌انگیزترین اموری بوده است که افراد می‌توانسته‌اند خود را درگیر آن کنند. ایتالیا، به عنوان کشوری خارجی با شرایط تحصیلی، رفاهی و اقتصادی مناسب همواره به عنوان یکی از کشورهایی شناخته شده است که بسیاری از افراد به اخذ اقامت آن علاقه‌مند بوده‌اند. اگر به اخذ اقامت ایتالیا علاقه داشته باشید، مشخصا از این مسئله آگاهی دارید که برای اخذ اقامت دائم و موقت این کشور، روش‌های بسیاری وجود دارد. یکی از این روش‌ها، اخذ اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیلی است.

در صورت علاقه‌مندی به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با اقامت ایتالیا بعد از تحصیل، تا انتهای این مطلب با درنا مایگریشن همراه باشید.

اقامت دائم چیست؟

اگر به دنبال زندگی، کار، تحصیل و یا حتی ورود کوتاه مدت به کشوری خارجی را دارید، باید اقامت کشور مورد نظر را اخذ کنید. داشتن اقامت دائم، به معنی آن است که شما می‌توانید در کشور مورد نظر بدون محدودیت زمانی اقامت داشته باشید. علاوه بر این، تابعیت کشور قبلی خود را همچنان حفظ خواهید کرد و امکان اقدام برای اخذ تابعیت کشور فعلی را خواهید داشت.

اقامت دائم چیست؟

تا به اینجای مطلب، به بررسی برخی نکات در ارتباط با اقامت دائم و برخی از روش‌های اخذ آن (کار و تحصیل) پرداختیم. اما چرا باید از طریق تحصیل در ایتالیا برای اخذ اقامت دائم درخواست دهیم؟ تحصیل در ایتالیا چه شرایطی دارد؟ چرا تحصیل در ایتالیا؟

تحصیل در ایتالیا

به هنگام بررسی کشورهای مختلف برای تحصیل، چه نکاتی مد نظر شما قرار خواهند گرفت؟ رتبه علمی دانشگاه‌های کشور مورد نظر؟ هزینه‌های تحصیل؟ وجود امکان اخذ اقامت از طریق تحصیل؟

تحصیل در ایتالیا

ایتالیا با داشتن دانشگاه‌های معتبر و شناخته شده، یکی از کشورهایی است که برای تحصیل دانشجویان علاقه‌مند بسیار مناسب است؛ علاوه بر این با تحصیل در ایتالیا نه تنها قادر خواهید بود در این کشور زندگی و کار کنید، بلکه می‌توانید برای اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل نیز اقدام کنید. اما در این میان ممکن است سوالات مختلفی نظیر موارد زیر برای شما پیش بیاید:

 • برای اخذ اقامت دائم ایتالیا، چه شرایطی را باید داشت؟
 • اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل، در چه صورتی امکان‌پذیر است؟
 •  برای اخذ اقامت ایتالیا، چه مدارکی مورد نیاز است؟
 •  از چه طریقی می‌توان به اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل رسید؟

در ادامه مطلب، پاسخ تمامی سوالات بیان شده را خواهید یافت.

اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل، در چه صورتی امکان‌پذیر است؟

برای اخذ اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل، باید ابتدا اقامت موقت تحصیل در ایتالیا را اخذ کرده و به این کشور وارد شوید. در مرحله بعدی، باید پیش زمینه‌هایی را برای رسیدن به هدف خود فراهم کنید.

برخی از شرایط و الزامات، مانند نداشتن سوء پیشینه جزو ابتدایی‌ترین مواردی هستند که قبل از اقدام برای اخذ این نوع از اقامت مطرح بوده و مورد بررسی قرار می‌گیرند.

برای اخذ اقامت ایتالیا، چه مدارکی مورد نیاز است؟

مدارک لازم برای اخذ اقامت ایتالیا به شرح زیر است.

 •  2 فتوکپی از صفحه گذرنامه حاوی اطلاعات شخصی شما
 • 2 کپی از صفحه ویزای ایتالیا
 •  2 کپی صفحات پاسپورت حاوی مهر/سایر ویزاها
 •  کد مالی
 •  فتوکپی مهر شده دعوت‌نامه توسط سفارت ایتالیا در کشور مبدأ
 •  تمبر 16 یورویی
 • کپی نامه صادر شده از موسسه مورد نظر و یا ارائه گواهی تمکن مالی
 •  کپی رسید بیمه درمانی

از چه طریقی می‌توان به اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل رسید؟

روش‌های مختلفی برای اقامت در ایتالیا از طریق تحصیل و پس از آن در دسترس افراد مختلف قرار دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  اشتغال در ایتالیا
 •  ادامه تحصیل در ایتالیا
 •  اقامت پس از تحصیل در ایتالیا

اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل از طریق اشتغال در ایتالیا

شما با اخذ پذیرش در دانشگاه‌های ایتالیا و ارائه مدارک بیان شده و انجام امور مورد نیاز، می‌توانید در ابتدا موفق به اخذ ویزای تحصیلی (اقامت موقت تحصیلی) شوید.

اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل از طریق اشتغال در ایتالیا

بر طبق اطلاعات موجود، دولت ایتالیا این امکان را برای دانشجویانی که در این کشور به هنگام تحصیل به مدت 5 سال مشغول به کار باشند فراهم کرده است تا بعد از اتمام این دوره زمانی مشخص، برای اخذ اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل اقدام کنند.

ادامه تحصیل در ایتالیا

ادامه تحصیل در ایتالیا در مقاطع بالاتر، به تنهایی منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نخواهد شد. از این طریق تنها قادر خواهید بود تا اقامت موقت (ویزای دانشجویی) خود را تمدید کنید.

اقامت پس از تحصیل در ایتالیا

اقامت پس از تحصیل در ایتالیا، یکی از موقعیت‌هایی است که به شما این امکان را می‌دهد تا شانس اخذ اقامت دائم این کشور را داشته باشید. این روش موقعیت اشتغال و یا تلاش برای ادامه تحصیل در ایتالیا و یا سایر کشورها را به مدت 12 ماه در اختیار خود قرار داده و زمینه‌ای برای رسیدن به اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل را فراهم می‌کند.

سخن آخر

در انتهای این مطلب می‌توان گفت، برای اخذ اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل، روش‌های مختلفی پیش روی شما قرار خواهد گرفت. با این حال نمی‌توان یکی از روش‌های بیان شده را به عنوان بهترین روش برای اخذ اقامت دائم ایتالیا بعد از تحصیل مشخص کرد. بهتر است شما نیز ابتدا شرایط خود را مورد بررسی قرار داده و از طریق بهترین و مناسب‌ترین روش برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*