بهترین دانشگاه های روانشناسی ایتالیا؛ مورد تایید وزارت علوم ایران

بهترین دانشگاه های روانشناسی ایتالیا؛ مورد تایید وزارت علوم ایران

برخی از دانشگاه‌های خارجی، موقعیت مناسبی را برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی تامین کرده‌اند. به هنگام ارسال درخواست پذیرش برای این دانشگاه‌ها، بهتر است به بررسی برخی مسائل بپردازید. از جمله مهم‌ترین مسائلی که به هنگام انتخاب دانشگاه و کشور مورد نظر برای تحصیل باید به آنها توجه کنید، می‌توان به مواردی نظیر همخوانی فرهنگ و سبک زندگی، میزان اعتبار و رتبه علمی دانشگاه، هزینه‌های زندگی و تحصیل در کشور مقصد و بورسیه‌های تحصیلی قابل اخذ در این کشور اشاره کرد.

اگر به فکر تحصیل در خارج از ایران در رشته روان‌شناسی هستید، ایتالیا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این کشور، دارای دانشگاه‌هایی با قدمت و اعتبار بالا، امکانات و شرایط تحصیلی مناسبی است. هر یک از دانشگاه‌های ایتالیا، دارای شرایط مختلفی در رشته‌های مختلف هستند. قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر، بهتر است با شرایط خود دانشگاه و تحصیل در آن آشنا شوید.

برای آشنایی با دانشگاه‌های روان‌شناسی ایتالیا، تا انتهای مطلب با درنا مایگریشن همراه باشید.

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در رشته روان‌شناسی در ایتالیا

اگر بخواهیم به بررسی دانشگاه مورد تایید وزارت علوم در رشته روان‌شناسی بپردازیم، باید لیستی بلند بالا از اسامی این دانشگاه‌ها را بیان کنیم. بهتر است به جای این کار، برخی از دانشگاه‌های ایتالیا را که امکان تحصیل روان‌شناسی در آنها وجود دارد، مورد بررسی قرار دهیم.

دانشگاه‌های بیان شده در ادامه مطلب، جزو برترین دانشگاه‌های ایتالیا برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا هستند که شما می‌توانید در صورت تمایل، درخواست اخذ پذیرش خود را برای آنها ارسال کنید. تورین، پادوا، ساپینزا، بولونیا، میلان

  •  دانشگاه پادوا
  •  دانشگاه ساپینزا
  •  دانشگاه کامپانیا وانویتلی
  •  دانشگاه بولونیا
  • دانشگاه میلان
  •  دانشگاه فلورانس
  •  دانشگاه بیکوکا میلان
  •  دانشگاه پیزا
  •  دانشگاه ترنتو
  •  دانشگاه ورونا

دانشگاه فلورانس ایتالیا

این دانشگاه در سال 1321 تاسیس شده است. دانشگاه فلورانس ایتالیا، تقریبا به صورت سالانه پذیرای 50000 تا 60000 دانشجو است. این دانشگاه از 12 دانشکده تشکیل شده است که یکی از این دانشکده‌ها، دانشکده علوم سیاسی و روان‌شناسی نام دارد.

دانشگاه فلورانس ایتالیا

رتبه موسسه علمی مورد نظر بر اساس رتبه بندی موسسات Times، QS، USNews و CWUR به ترتیب 400 تا 500، 400 تا 450، 200 تا 250 و 200 تا 250 است. با نگاهی به جایگاه این دانشگاه در رتبه بندی‌های سیستم‌های مختلف در سطح جهان می‌توان گفت، این دانشگاه نه تنها جزو برترین دانشگاه‌های ایتالیا به حساب می‌آید، بلکه می‌توان آن را به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های جهان نیز یاد کرد.

دانشگاه بیکوکا میلان برای رشته روانشناسی

این دانشگاه، یکی از مراکز علمی ایتالیا است که تحت نظارت دولت این کشور در حال فعالیت است. دانشجویان و علاقه‌مندان به تحصیل در این دانشگاه، می‌توانند در مقاطع مختلفی نظیر کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای اخذ پذیرش اقدام کنند. بر خلاف اکثر دانشگاه‌های برجسته ایتالیا که دارای قدمتی طولانی هستند، دانشگاه بیکوکا میلان در سال 1998 تاسیس شده است.

دانشگاه پیزا

دانشگاه پیزا، به عنوان یکی از دانشگاه‌های دولتی ایتالیا به حساب می‌آید که از بیش از 20 بخش، 17 کتابخانه و 13 موزه تشکیل شده است. این دانشگاه، تاریخچه‌ای قدیمی و با اصالت دارد و تاریخ تاسیس آن به سال 1343 باز می‌گردد. بر اساس استانداردهای موسسه USNews و QS، این دانشگاه رتبه 243 و 388 ام را در بین تمامی دانشگاه‌های جهان به خود اختصاص داده است.

دانشگاه پیزا ایتالیا برای رشته روانشناسی

دانشگاه ترنتو

دانشگاه ترنتو، در سال 1962 تاسیس شده است. علاقه‌مندان به تحصیل در رشته روان‌شناسی می‌توانند به تحصیل در این رشته در دپارتمان روان‌شناسی و علوم شناختی دانشگاه ترنتو بپردازند. این دانشگاه در برنامه اراسموس و مدرک دوگانه شرکت کرده و شما می‌توانید با تحصیل در این دانشگاه، از مزایای این دو طرح بهره‌مند شوید.

اگر دغدغه اصلی شما برای تحصیل د ایتالیا و این دانشگاه اسکان است، بهتر است بدانید که دانشگاه ترنتو 1500 اقامتگاه در پردیس سن باتولامئو به همراه اقامتگاه‌ها و آپارتمان‌های دانشجویی که با این دانشگاه قرار داد دارند را برای رفع مشکل اسکان دانشجویان در نظر گرفته است.

دانشگاه ورونا

این دانشگاه، در سال 1982 و در 12 دپارتمان ساخته شده است. یکی از این 12 دپارتمان که موقعیت تحصیل در رشته روان‌شناسی در دانشگاه ورونا را برای علاقه‌مندان راهم کرده است، دانشکده فلسفه، تعلیم و تربیت و روان‌شناسی است.

با تحصیل در این دانشگاه، فرصت استفاده از برنامه‌های تحصیلی مختلفی مانند اراسموس (مطالعه)، اراسموس (کارآموزی) و جابه‌جایی کوتاه مدت در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.

دانشگاه ورونا ایتالیا

با تحصیل در دانشگاه ورونا، شما این قابلیت را خواهید داشت تا از بورسیه‌ها و حمایت‌های مالی مختلفی بهره‌مند شوید. از جمله برخی از این بورسیه‌ها می‌توان به بورسیه تحصیلی برای دانشجویان توانمند و شایسته و بورسیه تمکن مالی اشاره کرد.

برنامه‌های تحصیلی روان‌شناسی در ایتالیا

پس از بررسی دانشگاه‌های روان‌شناسی ایتالیا، بهتر است به بررسی برخی از برنامه‌های تحصیلی روان‌شناسی در این کشور بپردازیم.

 روان‌شناسی شناختی در ارتباطات سلامت

این دوره تحصیلی، در دانشگاه Vita-Salute San Raffaele ارائه شده که اساس آن بر ترکیب مبانی نظری روان‌شناسی شناختی و ارتباط اعمال شده در زمینه سلامت قرار دارد. پس از تحصیل در این برنامه، افراد در زمینه‌هایی نظیر بیولوژی، روش شناسی و آمار آموزش‌های سنگینی را سپری خواهند کرد.

 روان‌شناسی تجربه کاربری

اگر علاقه دارید تا بتوانید با استفاده از تحقیقات پیشرفته کارشناسان پیشرو در روان‌شناسی، تجربیات دیجیتال را در طیف وسیعی از پلتفرم‌ها و حوزه‌ها ایجاد و ارزیابی کنید، سپری کردن این دوره می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. این دوره توسط دانشگاه پلی دیزاین میلان ارائه می‌شود.

 روان‌شناسی رشدی تربیتی

اگر قصد دارید تا با تحصیل در دوره‌ای در ایتالیا، مهارت‌های مختلف در زمینه‌هایی نظیر رشد معمول و غیر معمول، تنظیم احساسات، روابط با همسالان و رشد فرهنگی را کسب کنید، می‌توانید به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های خود دوره روان‌شناسی رشدی تربیتی را در نظر داشته باشید. این دوره، توسط دانشگاه پادوا ارائه می‌شود.

روان‌شناسی، عصب شناسی و علوم انسانی

این برنامه تحصیلی، برنامه‌ای 2 ساله است که به زبان انگلیسی در دانشگاه پاویا ارائه می‌شود. مقطع تحصیلی این دوره، کارشناسی ارشد بوده و توسط دپارتمان علوم مغز و رفتار، ارائه شده و دپارتمان علوم انسانی و زیستی این دانشگاه، به سازماندهی آن می‌پردازد.

سوالات متداول

تحصیل در دانشگاه‌های روان‌شناسی ایتالیا، چقدر زمان بر خواهد بود؟

تحصیل در مقطع کارشناسی روان‌شناس در ایتالیا 3 سال و کارشناسی ارشد 2 سال زمان خواهد برد.

آیا به هنگام تحصیل روان‌شناسی در دانشگاه‌های ایتالیا، امکان اخذ بورسیه وجود خواهد داشت؟

بله. با تحصیل روان‌شناسی در دانشگاه‌های ایتالیا، افراد این امکان را خواهند داشت تا از انواع مختلف بورسیه‌های در دسترس بهره‌مند شده و هزینه‌های تحصیل خود را از طریق این بورسیه‌ها پوشش دهند.

تحصیل روان‌شناسی در دانشگاه‌های ایتالیا نیاز به چه مدرک زبانی دارد؟

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل روان‌شناسی در دانشگاه‌های ایتالیا به زبان تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظر شما بستگی دارد و ارائه آن الزامی است.

سخن آخر

در انتهای این مطلب باید گفت، دانشگاه‌های روان‌شناسی ایتالیا، تنها محدود به موارد بیان شده در این مطلب نبوده و با اندکی جست‌وجوی بیشتر د ارتباط با دانشگاه‌های ایتالیا و دوره‌های قابل تحصیل در آنها، می‌توانید به راحتی با سایر دانشگاه‌های روان‌شناسی ایتالیا آشنا شوید. تحصیل در هر یک از این دانشگاه‌ها، شرایط و مزایای خود را دارد. به هنگام انتخاب دانشگاه مورد نظر، بهتر است به موارد مختلفی نظیر شرایط، مزایا، هزینه تحصیل و رتبه علمی دانشگاه‌های در دسترس توجه کنید.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*