همه چیز در مورد تحصیل در دانشگاه های معماری ایتالیا

همه چیز در مورد تحصیل در دانشگاه های معماری ایتالیا

تحصیل در رشته معماری، در بسیاری از کشوهای جهان از زیرشاخه مهندسی جداشده و جزو یکی از رشته‌های هنری به حساب می‌آید. اگر به تحصیل معماری در دانشگاه‌های خارجی علاقه‌مند هستید، ممکن است زبان تحصیل برای شما اهمیت بالایی داشته باشد. معمولاً دانشگاه‌های کشورهایی که زبان رسمی‌ای غیر از انگلیسی دارند، به ارائه دوره‌های مختلف به زبان رسمی کشور خود و انگلیسی می‌پردازند؛ علاوه بر این مسائلی نظیر رتبه علمی دانشگاه مد نظر، هزینه‌های تحصیل، امکانات تحصیلی و بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی قابل اخذ به هنگام تحصیل جزو مواردی هستند که ممکن است بررسی آنها قبل از شروع تحصیل و انتخاب دانشگاه هدف بسیار مفید باشد.

تحصیل در دانشگاه‌های معماری ایتالیا، این امکان را به شما می‌دهد که از محیط تحصیلی مناسب، بورسیه‌ها و حمایت‌های مالی متنوع و هزینه‌های تحصیلی مناسب بهره‌مند شوید. علاوه بر این، دانشگاه‌های معتبر ایتالیا امکان تحصیل در مقاطع مختلف را به زبان انگلیسی برای علاقه‌مندان به تحصیل در رشته معماری فراهم کرده‌اند.

برای آشنایی با دانشگاه‌های معماری ایتالیا، مقاطع و برنامه‌های تحصیلی مختلف معماری در این کشور و موارد دیگری در ارتباط با دانشگاه‌های معماری ایتالیا، تا انتهای این مطلب با درنامایگریشن همراه باشید.

چرا در ایتالیا به تحصیل معماری بپردازیم؟

همان‌طور که بیان شد، معماری در بسیاری از کشورهای خارجی جزو رشته‌های زیر شاخه هنر به حساب می‌آید. ایتالیا، یکی از کشورهایی است که به رشته معماری، به عنوان شته‌ای هنری نگاه می‌کند. ایتالیا، یکی از قدیمی‌ترین کشورهای اروپایی به حساب می‌آید که به دلیل وجود آثار باستانی، تاریخی و هنری بسیار، می‌توان آن را به عنوان مهد هنر به حساب آورد.

چرا در ایتالیا به تحصیل معماری بپردازیم؟

اگر به هنگام بررسی تاریخچه دانشگاه‌های ایتالیا کمی دقت کنیم، بدون شک متوجه این مسئله خواهید شد که یکی از اهداف تاسیس این دانشگاه‌ها، حفظ آثار و پیشینه هنری این کشور بوده است. آیا اکنون تحصیل معماری در این کشور گزینه‌ای مناسب به نظر نمی‌آید؟ برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در رشته معماری با ادامه مقاله همراه ما باشید.

دانشگاه‌های معماری ایتالیا

اگر قصد تحصیل معماری در ایتالیا را دارید، بهتر است با برخی از دانشگاه‌های ایتالیا که امکان تحصیل در رشته مورد نظر را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده‌اند و جایگاه علمی مناسبی نیز دارند، آشنا شوید. از جمله برترین دانشگاه‌های معماری ایتالیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دانشگاه پلی‌تکنیک تورین
  •  دانشگاه پلی‌تکنیک میلان
  •  موسسه عالی معماری و طراحی ISAD
  •  دانشگاه فلورانس
  •  دانشگاه ساساری
  •  دانشگاه بولونیا
  •  دانشگاه Iuav ونیز
  •  دانشگاه جنوا

برای آشنایی بیشتر شما با این دانشگاه‌ها و دوره‌های ارائه شده در آنها، به بررسی برخی از موسسات بیان شده خواهیم پرداخت.

دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا، برای تامین نیروی کار متخصص برای بازسازی بناهای تاریخی، دوره‌ای تحت عنوان مهندسی فرایندهای ساختمانی و سیستم برگزار می‌کند. با شرکت در این دوره، فرد فارغ‌التحصیل این توانایی را خواهد داشت تا با تمرکز بر تشخیص شرایط حفاظتی، روش‌هایی را برای تثبیت و بازسازی آثار باستانی ارائه دهد.

دانشگاه بولونیا

برای تحصیل در این دوره، باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید زیرا زبان تدریس این دوره انگلیسی است. از زمان شروع تحصیل در دوره مورد نظر تا انتهای آن معمولاً باید 2 سال زمان صرف کرد که شهریه هر سال تحصیل مبلغی بالغ بر 3500 تا 4000 یورو خواهد بود.

دانشگاه جنوا

دانشگاه جنوا، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه ایتالیا به حساب می‌آید که در سال 1481 تاسیس شده است. یکی از دوره‌های برتر این دانشگاه در زمینه معماری، دوره Architectural Composition می‌باشد. این دوره به زبان انگلیسی قابل برگزاری بوده و برای تحصیل در آن باید به این زبان تسلط داشته باشید.

مدت زمان سپری کردن این دوره، معمولاً 2 ساله است. اگر سابقه تحصیل در یکی از رشته‌های معماری، هنرهای تجسمی و طراحی داخلی در مقطع کارشناسی را دارید، انتخاب این دوره تحصیلی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

دانشگاه پلی‌تکنیک تورین

دانشگاه پلی‌تکنیک تورین، یکی از مراکز علمی ایتالیا به حساب می‌آید که هر ساله پذیرای تعداد بسیار زیادی دانشجو در مقاطع و رشته‌های مختلف با ملیت‌های متفاوت است. این دانشگاه در سال 1859 تاسیس شده است و رشته‌ها و گرایشات مختلفی نظیر طراحی و ارتباطات، برنامه ریزی و طراحی اراضی شهری و فضای سبز، معماری ساخت و ساز شهری و معماری مرتبط با آثار تاریخی از جمله برخی از گرایشاتی هستند که فرصت تحصیل آنها در این دانشگاه به وجود آمده است.

دانشگاه پلی‌تکنیک تورین

هر یک از این گرایش‌های معماری، به یکی از دو زبان انگلیسی و یا ایتالیایی ارائه می‌شوند که بسته به زبان تدریس دوره مد نظر، باید مدرک زبان مرتبط را ارائه دهید.

دانشگاه Iuav ونیز

این دانشگاه، به عنوان یکی از اولین دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی معماری در ایتالیا شناخته می‌شود. موسسه مورد نظر در سال 1926 تاسیس شده است و شرایط تحصیل دوره‌های مختلفی در رشته‌های متنوع را برای دانشجویان بین‌المللی و داخلی فراهم کرده است. معماری و برنامه ریزی و طراحی شهری جزو رشته‌های قابل تحصیل در زمینه معماری در دانشگاه Iuav ونیز هستند. تحصیل در این دانشگاه رایگان نبوده و متقاضیان باید به صورت سالانه، شهریه مشخصی را بپردازند.

برای معمار شدن در ایتالیا باید چه مراحلی را طی کنیم؟

برای معمار شدن در ایتالیا باید 4 مرحله را پشت سر بگذارید. مرحله اول، اخذ مدرک از یکی از دانشگاه‌های معتبر است. پس از عبور از این مرحله، نوبت به گذراندن دوره کارآموزی است. این دوره اجباری نبوده ولی در صورت علاقه به شرکت در آن باید در طول زمان تحصیل به انجام برسد.

برای معمار شدن در ایتالیا باید چه مراحلی را طی کنیم؟

در مرحله سوم باید در آزمون معماران ایتالیا شرکت کنید. این آزمون، در 4 مرحله برگزار می‌شود. پس از عبور موفقیت‌آمیز از این مراحل، باید در یکی از انجمن‌های محلی معماران ثبت نام کنید.

سوالات متداول

آیا به هنگام تحصیل در دانشگاه‌های معماری ایتالیا، امکان اخذ بورسیه وجود دارد؟

بله. در ایتالیا، بورسیه‌های و برنامه‌های حمایتی مختلفی برای علاقه‌مندان به تحصیل در این کشور وجود دارد. دانشجویان می‌توانند بسته به شرایط خود، برای بهره‌مندی از بورسیه‌ها و حمایت‌های مالی متناسب اقدام کنند.

معماری ایتالیا چه سبکی دارد؟

سبک معماری ایتالیا، سبکی بسیار محبوب و مربوط به قرن 19 است. این سبک، از سبک معماری رنسانسی قرن 16 الهام گرفته شد است که به هنگام تحصیل معماری در ایتالیا، می‌تواند باعث آشنایی بیشتر شما با سبک‌های معماری تاریخی شود.

سخن آخر

در انتهای این مطلب می‌توان گفت، در صورتی که به معماری علاقه‌مند هستید، تحصیل در دانشگاه‌های معماری ایتالیا می‌تواند به شما در طی کردن روند آموزشی مناسب بسیار مفید باشد. علاوه بر این، تحصیل در دانشگاه‌های معتبر ایتالیا می‌تواند به شما در ادامه تحصیل و ورود به بازار کار جهانی کمک شایانی کند.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*