دانشگاه های مهندسی عمران ایتالیا | شرایط پذیرش و هزینه ه

دانشگاه های مهندسی عمران ایتالیا | شرایط پذیرش و هزینه ها

اگر قصد ادامه تحصیل در کشوری خارجی در رشته خاصی را داشته باشید، یکی از دغدغه‌های اصلی که در این میان مطرح می‌شود، شناختن دانشگاه‌های برتر کشور مبدا، در رشته مورد نظر شما است. ایتالیا، همواره به عنوان یکی از کشورهای اروپایی مطرح بوده است که بسیاری از افراد به دنبال ادامه تحصیل در آن بوده‌اند. این کشور، تشابهات فرهنگی بسیاری را با ایران دارد. علاوه بر شباهت‌های فرهنگی، وجود شرایط مناسب برای زندگی، تحصیل و اشتغال در ایتالیا در کنار هم، این کشور را به عنوان هدف مناسبی برای ادامه تحصیل تبدیل کرده است. مهندسی عمران، یکی از رشته‌های پرطرفدار مهندسی است.

درنا مایگریشن برای آشنایی هر چه بیشتر شما با دانشگاه‌های مهندسی عمران ایتالیا، این مطلب را جمع آوری کرده است. برای آشنایی با دانشگاه‌های مهندسی عمران ایتالیا، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

انواع مختلف دانشگاه‌های مهندسی عمران ایتالیا

برای تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا و مهاجرت تحصیلی به ایتالیا، متقاضیان این امکان را دارند تا از بین دانشگاه‌ها و مراکز خصوصی و دولتی، نوع دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارند مشخص کنند.

انواع مختلف دانشگاه‌های مهندسی عمران ایتالیا

اما این سوال ممکن است برای شما به وجود بیاید که دانشگاه‌های خصوصی و دولتی ایتالیا چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟ در پاسخ به این سوال، می‌توان به 2 تفاوت اصلی زیر اشاره کرد:

  • اختلاف بسیار بالا در شهریه سالانه
  •  عدم وجود امکان اخذ بورسیه استانی

معمولاً شهریه سالانه دانشگاه‌های خصوصی در ایتالیا، به نسبت شهریه دانشگاه‌های دولتی به گونه‌ای است که شاهد اختلاف زیادی در این هزینه هستیم. علاوه بر این، تا حدود زیادی می‌توان گفت، شانس اخذ بورسیه استانی برای کسانی که در دانشگاه‌های خصوصی ایتالیا مشغول به تحصیل می‌شوند تقریباً از بین می‌رود.

دانشگاه‌های مهندسی عمران ایتالیا

دانشگاه‌های ایتالیا، معمولاً دارای قدمت بسیار بالایی بوده و هر ساله پذیرای تعداد زیادی دانشجو، در مقاطع و رشته‌های مختلفی هستند. یکی از این رشته‌ها، مهندسی عمران است که موقعیت تحصیل در آن در دانشگاه‌های مختلفی نظیر موارد بیان شده در ادامه مطلب فراهم است:

این مراکز را می‌توان به عنوان برخی از برترین دانشگاه‌های مهندسی عمران ایتالیا به حساب آورد. در کنار این دانشگاه‌ها، قابلیت تحصیل و شرکت در دوره‌های مختلفی در زمینه مهندسی عمران در ایتالیا برای علاقه‌مندان به این رشته وجود دارد.

در ادامه مطلب به بررسی دانشگاه‌های برتر مهندسی عمران ایتالیا و دوره‌های تحصیلی مختلف در این کشور خواهیم پرداخت؛ اما با توجه به این که شناخت دوره‌های تحصیلی دانشگاهی می‌تواند بیشتر به شما کمک کند، تمرکز اصلی خود را بر روی معرفی دوره‌های تحصیلی مهندسی عمران ایتالیا خواهیم گذاشت.

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان، یکی از دانشگاه‌های برتر این کشور است که به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه فنی مهندسی ایتالیا نیز شناخته می‌شود. تحصیل در این دانشگاه در رشته‌های فنی و مهندسی را می‌توان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین خواسته‌های دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در ایتالیا به حساب آورد.

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان، قابلیت شرکت در دوره‌های بین‌المللی مختلفی مانند برنامه آتن، برنامه اراسموس، برنامه اراسموس مندوس را برای دانشجویان خود فراهم کرده است.

دانشگاه بولونیا

آیا به هنگام انتخاب دانشگاه مورد نظر برای تحصیل، قدمت آن برای شما اهمیت بالایی دارد؟ در این صورت می‌توان دانشگاه بولونیا را به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های شما مطرح کرد. این دانشگاه در سال 1088 تاسیس شده است. تحصیل در دانشگاه بولونیا به زبان‌های انگلیسی و ایتالیایی امکان‌پذیر است.

دوره‌های تحصیلی مهندسی عمران در ایتالیا

دوره‌های تحصیلی مختلف مهندسی عمران در ایتالیا که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت، معمولاً دوره‌های تحصیلی دانشگاهی هستند. برخی از این دوره‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • مهندسی عمران، دانشگاه بین‌المللی تلماتیک UNINETTUNO رم
  •  مهندسی عمران برای کاهش خطرات ناشی از خطرات طبیعی، دانشگاه پاویا
  • مهندسی مدیریت – سیستم‌های انرژی، دانشگاه بین‌المللی تلماتیک UNINETTUNO، رم
  • مهندسی عمران، دانشگاه پلی‌تکنیک تورین
  •  مهندسی عمران – علم و برنامه ریزی ساختمان، دانشگاه بین‌المللی تلماتیک UNINETTUNO، رم
  •  مهندسی فرایندها و سیستم ساختمانی – بازسازی بناهای تاریخی، دانشگاه بولونیا
  • مهندسی عمران، دانشگاه بین‌المللی تلماتیک UNINETTUNO رم

دانشگاه تلماتیک رم، یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی ایتالیا است که علاقه‌مندان به تحصیل در رشته مهندسی عمران، می‌توانند در آن مشغول به تحصیل شوند. این برنامه به گونه‌ای طراحی شده است تا فارغ‌التحصیلان آن، توانایی انجام امور مدیریتی، تحقیقاتی و طراحی را در امور و پروژه‌های مختلف با مقیاس‌های متفاوت داشته باشند. مدت زمان لازم برای تحصیل در این دوره 2 سال است.

مهندسی عمران برای کاهش خطرات ناشی از خطرات طبیعی، دانشگاه پاویا

این دوره، توسط دانشگاه پاویا و مدرسه تحصیلات پیشرفته این شهر به صورت مشترک ارائه شده است. زمانی که تحصیل در این دوره تحصیلی به طول می‌انجامد 2 سال بوده و برای تحصیل در این دوره باید 156 یورو در سال هزینه پرداخت شود. برای سپری کردن این دوره باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید زیرا زبان تدریس این دوره انگلیسی است.

مهندسی عمران برای کاهش خطرات ناشی از خطرات طبیعی، دانشگاه پاویا

مهندسی عمران، دانشگاه پلی‌تکنیک تورین

این دوره مهندسی عمران، با این هدف راه اندازی شده است که در انتهای آن، افراد شرکت کننده را به متخصصانی تبدیل کند که دانش و مهارت‌های بالایی در طراحی، ساخت و مدیریت ساختمان‌ها، سازه‌ها و زیرساخت‌ها داشته باشند. هزینه تحصیل در این دوره تقریباً 2600 یورو در سال است. زبانی قطعی برای این تحصیل در این دوره مشخص نشده است.

مهندسی فرایندها و سیستم ساختمانی – بازسازی بناهای تاریخی، دانشگاه بولونیا

این دوره با تمرکز بر روی تشخیص شرایط حفاظتی و تعریف روش‌هایی برای تثبیت و بازسازی آثار تاریخی راه اندازی شده است. اگر به دنبال تحصیل در این دوره هستید بهتر است در ارتباط با هزینه‌های سالانه این دوره و مدت زمان تحصیل آن نیز اطلاعاتی داشته باشید. مدت زمان تحصیل در این دوره 2 سال و شهریه سالانه آن سالیانه بین 3500 تا 4000 یورو است. تحصیل در این رشته، تنها به زبان انگلیسی امکان‌پذیر است.

مهندسی فرایندها و سیستم ساختمانی - بازسازی بناهای تاریخی، دانشگاه بولونیا

سوالات متداول

آیا ایتالیا کشور مناسبی برای تحصیل در رشته مهندسی عمران است؟

بله. دانشگاه‌ها و مراکز علمی این کشور، دارای اعتبار علمی بالایی در سطح جهان هستند؛ علاوه بر این شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه‌های مهندسی عمران ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور خیلی سخت نیست.

تحصیل در رشته مهندسی عمران در ایتالیا به چه زبان‌هایی امکان‌پذیر است؟

تحصیل در این رشته در دانشگاه‌های ایتالیا، به زبان‌های ایتالیایی و انگلیسی امکان‌پذیر است.

آیا دانشگاه‌های نامبرده شده، تنها دانشگاه‌های مهندسی عمران ایتالیا هستند؟

خیر. دانشگاه‌های نامبرده شده تنها برخی از برترین مراکزی هستند که امکان تحصیل در رشته مهندسی عمران در ایتالیا در آنها وجود دارد.

سخن آخر

در انتهای این مطلب می‌توان گفت، دانشگاه‌های مهندسی عمران ایتالیا و دوره‌های تحصیلی آنها محدود به موارد بیان شده نبوده و با اندکی جست و جوی بیشتر می‌توانید از تمامی دوره‌های مهندسی عمران در ایتالیا و دانشگاه‌هایی که فرصت تحصیل در آن را فراهم می‌کنند آگاه شوید؛ همچنین به هنگام انتخاب دانشگاه و گرایش مورد نظر برای تحصیل باید به نوع دانشگاه، زبان تدریس و رتبه علمی آن بسیار توجه کنید.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*