مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی طبق قوانین 2022

اشخاص مختلف برای داشتن زندگی مرفه، در طول عمر خود دست به انجام امور مختلفی می‌زنند. برخی از این افراد، پس از رسیدن به خواسته‌ها و شرایط مالی ایده‌آل خود، به دنبال کناره گیری از اشتغال و داشتن دوران بازنشستگی آرامی هستند. عده‌ای به دنبال سپری کردن این دوران در کشورهای اروپایی هستند. یکی از اهداف اصلی سپری کردن دوران بازنشستگی در کشورهای اروپایی، اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده و ایجاد فرصت‌های تحصیلی و شغلی بسیار مناسب برای فرزندان می‌باشد.

یونان، یکی از کشورهای اروپایی است که تاکنون آمار بالایی در پذیرش مهاجر را داشته است. این کشور، با داشتن اماکن تاریخی، آب و هوایی بسیار مطبوع، مناظر زیبا و توریستی فراوان، هزینه‌های زندگی پایین نسبت به سایر کشورهای اروپایی و دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر به عنوان یکی از گزینه‌های بسیار مناسب برای افرادی به حساب می‌آید که قصد مهاجرت به این کشور برای سپری کردن دوران بازنشستگی و ساختن آینده‌ای مناسب برای فرزندان خود را دارند. برای آشنایی با روش‌های مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی، در ادامه با این مقاله از سایت درنا مایگریشن همراه باشید.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

کشورهای اروپایی مختلف، برای جذب سرمایه‌های خارجی، شرایط مناسبی را برای سرمایه گذاری وضع کرده‌اند. یکی از این کشورها که شرایط بسیار مناسبی را برای سرمایه گذاری و حضور سرمایه‌گذاران خارجی فراهم کرده است، یونان می‌باشد. شما از طریق روش‌های مختلفی نظیر:

 •  خرید ملک
 •  سرمایه گذاری در سپرده‌های بانکی
 •  سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه
 •  خرید سهام شرکت‌های مختلف
 •  ثبت شرکت و اشتغال زایی

می‌توانید به سرمایه گذاری در یونان اقدام کنید. علاوه بر وجود شرایط خاص برای سرمایه گذاران خارجی در یونان از جمله معافیت مالیاتی، شما این امکان را خواهید داشت که از طریق سرمایه گذاری در یونان، برای اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور اقدام کنید. یکی از روش‌های مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری، تمکن مالی یا خود حمایتی است.

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی

مهاجرت به یونان از طریق خود حمایتی یا تمکن مالی، از جمله روش‌هایی است که برای افراد با وضعیت اقتصادی مناسب پیشنهاد می‌شود. شما با مدتی اقامت در یونان و اثبات تمکن مالی خود، می‌توانید از این طریق اقدام به اخذ اقامت یونان برای خود و افراد تحت پوششتان کنید.

اما مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی چه شرایطی دارد؟ برای مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی چه مدارکی مورد نیاز است؟ اخذ ویزای یونان از طریق تمکن مالی، چه روندی دارد؟ و سوالاتی این چنینی، مواردی هستند که جزو سوالات پر تکرار در زمینه مهاجرت از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی به حساب می‌آیند. در ادامه سعی بر آن بوده است تا با ارائه اطلاعاتی کامل، به شما در راه رسیدن به پاسخ این سوالات کمک شایانی کرده باشیم.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی چه شرایطی دارد؟

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی، ملزم به آن است که شما توانایی تامین هزینه‌های زندگی خود را بدون اشتغال در یونان را داشته باشید. تامین هزینه‌های زندگی خود و تمامی افرادی که قصد دارید تحت پوشش خود قرار دهید، بر عهده شما بوده و این هزینه‌ها باید از طریق درآمد در سایر کشورها، سپرده یا سرمایه‌گذاری‌های انجام شده و یا به طور کلی‌تر، هر روشی غیر از اشتغال در یونان تامین شوند. برای این که اجازه اخذ اقامت در این کشور از طریق تمکن مالی را پیدا کنید، باید از طریق ارائه گواهی تمکن مالی توانایی تامین هزینه‌های زندگی خود و همراهانتان را به دولت این کشور به اثبات برسانید.

دولت یونان به دنبال آن نیست که صرفا به تمامی افرادی که توانایی مالی تامین هزینه‌های زندگی در این کشور را دارند، اجازه اقامت بدهد. برای مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی، شما نباید تعهدات مالی عمل نکرده و یا سوءپیشینه داشته باشید.

برای مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی چه مدارکی مورد نیاز است؟

• گواهی عدم سوءپیشینه فرد متقاضی و همراهان
• اصل شناسنامه
• 6 عکس از هر نفر
• گواهی تمکن مالی
• پاسپورت معتبر
• بیمه خدمات بهداشتی بین‌المللی

مدارک بیان شده در بالا، مدارک مورد نیاز برای اقدام برای مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی می‌باشند. شما با در دست داشتن این مدارک، باید به سفارت یونان مراجعه کرده و با تکمیل فرم درخواست مورد نظر، منتظر اعلام نتیجه از سوی سفارت یونان باشید.

اخذ ویزای یونان از طریق تمکن مالی، چه مزایایی دارد؟

اخذ ویزای یونان از طریق تمکن مالی، چه مزایایی دارد؟

مهاجرت از طریق تمکن مالی به یونان مزایای بسیاری را برای شما خواهد داشت. برخی از این مزیت‌ها شامل:

 •  اخذ اقامت و ویزای کشورهای مختلف
 •  بیمه درمانی بین‌المللی
 •  اخذ ویزای شینگن
 •  عدم نیاز به ارائه مدرک زبان
 •  معافیت مالیاتی
 •  نداشتن محدودیت سنی

در ادامه به صورت مختصر و برای آشنایی بیشتر شما با هر یک از مزیت‌های اخذ ویزای یونان از این طریق، به توضیح هر یک از موارد بیان شده خواهیم پرداخت.

اخذ اقامت و ویزای کشورهای مختلف

شما عزیزان با مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی، قادر خواهید بود به راحتی به تمامی کشورهای جهان درخواست اقامت ارسال کرده و یا بدون هیچ مشکلی ویزای آنها را از طریق راه‌های مختلف، کسب کنید. این راه ویژگی برای کسانی که قصد تحصیل، مهاجرت یا مسافرت توریستی به برخی از کشورها نظیر آمریکا را دارند می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

بیمه درمانی بین‌المللی

بهره‌مندی از بیمه درمانی بین‌المللی، می‌تواند باعث پوشش دهی بسیاری از هزینه‌های مختلف امور مرتبط با بهداشت و درمان شما در خارج از ایران شود. به همین سبب شما هیچ نگرانی‌ای در ارتباط با هزینه‌های درمان و یا مشکلات پیش‌بینی نشده نخواهید داشت.

اخذ ویزای شینگن

با اخذ اقامت کشوری در حوزه شینگن شما قادر خواهید بود بدون هیچ مانعی و به راحتی به تمامی کشورهای این حوزه مسافرت کرده و یا در دانشگاه‌های دولتی برخی از این کشورها به راحتی و به صورت رایگان تحصیل کنید.

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی و یونانی برای اقدام مهاجرت به یونان از این طریق، یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های این روش به حساب می‌آید. همین امر باعث می‌شود تا افراد متقاضی دیگر دردسر اخذ مدرک زبان متناسب با حداقل استانداردهای معین را نداشته باشند.

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی، یکی از دیگر مزایای مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی است. همان‌طور که مستحضر هستید، مالیات بخش عمده‌ای از درآمد افراد شاغل در کشورهای اروپایی را به خود اختصاص داده و محاسبه و پرداخت آن شرایط و روش‌های خاص خود را دارد. خلاصی از پیچیدگی‌های این روند، می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در سهولت روند زندگی داشته باشد.

نداشتن محدودیت سنی

فرقی نمی‌کنند شما در چه سنی قرار دارید، هر زمانی که بتوانید شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی را تامین کنید، قادر خواهید بود از این راه برای اخذ اقامت این کشور استفاده کنید. حذف محدودیت سنی از روند اخذ اقامت، باعث شده تا عده بیشتری از متقاضیان با استفاده از این روش برای اخذ اقامت اقدام کنند.

هزینه مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

هزینه مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

همان‌طور که گفته شد، مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی یکی از روش‌های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می‌باشد. به همین سبب نیز این روش هزینه‌های مختص به خود را برای شما به همراه خواهد داشت. در ابتدای بررسی هزینه‌های این روش، باید خاطر نشان کرد که برای اقدام به اخذ ویزا، هزینه‌هایی جزئی باید پرداخت شوند.

همان‌طور که گفته شد، دولت یونان باید از توانایی شما از تامین هزینه‌های زندگی خود و همراهانتان اطمینان خاطر پیدا کند؛ به همین سبب نیز افراد متقاضی ملزم به ارائه گواهی تمکن مالی هستند.

دولت این کشور، برای اطمینان 100 درصدی از تمکن مالی متقاضیان شرطی برای داشتن سپرده با مبلغی مشخص را وضع کرده است. این سپرده شامل تمامی هزینه‌های فرد متقاضی و افراد تحت پوشش او در طی 2 سال می‌باشد. این مبلغ برای متقاضی اصلی 2000، همسر 400 و فرزندان 300 یورو در ماه خواهد بود.

همان‌طور که گفته شد، ما در این مطلب، قصد داشتیم تا به صورت کامل شرایط مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی، هزینه‌های مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی، مزایای مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی، و مدارک مورد نیاز برای این کار را مورد بررسی قرار دهیم.

در انتها می‌توان گفت، یونان با داشتن شرایط نه چندان سخت‌گیرانه برای اعطای این نوع از اقامت به متقاضیان می‌تواند گزینه مناسبی برای علاقه‌مندان به حساب بیاید. علاوه بر سخت‌گیرانه نبودن شرایط اعطای اقامت، هزینه‌هایی که اخذ تمکن مالی از این طریق به همراه خواهد داشت بسیار پایین هستند. امیدواریم با مطالعه این مطلب، تمامی سوالات و ابهامات شما در مورد مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی برطرف شده باشند.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*