هزینه ویزای شینگن یونان

هزینه ویزای شینگن یونان چقدر است؟

کشور یونان در جنوب شرق اروپا واقع شده است. این کشور 2000 سال پیش متولد گردید و به مهد تمدن اروپا تبدیل شد. کشور یونان از سال 2000 به بعد یکی از کشورهای عضو قراداد شینگن بوده و از آن تاریخ ویزای شینگن این کشور برای مهاجران خارجی صادر می‌شود. تمامی کشورهای ناحیه‌ی شینگن عمدتاً یکسری پیش‌فرض‌ها و صلاحیت‌های مشخص را برای اهداف سفرهای بین‌المللی تعیین کردهاند و سیاست‌های اعطای ویزای یونان و سایر کشورهای این ناحیه مشابه است.

به همین دلیل است که شما می‌توانید با ویزای شینگن یونان به کل کشورهای عضو شینگن بدون محدودیت خاص سفر کنید. صدور ویزای شینگن شرایط خاصی دارد و انواع مختلفی از آن برای مقاصد مهاجرت گوناگون طراحی شده است. یکی از مسائلی که در هنگام درخواست ویزای شینگن برای کشور یونان باید در نظر داشته باشید، هزینه‌ ویزای شینگن یونان است که برای موارد مختلف با یکدیگر فرق دارد و شما باید قبل از هر چیز بتوانید رقم دقیق هزینه ویزای شینگن یونان برای خود را ارزیابی کنید. در این مقاله از سایت درنا مایگریشن قصد داریم به بیان شرایط و روش اخذ ویزای شینگن بپردازیم و هزینه‌ی ویزای شینگن برای افراد مختلف را برای شما تشریح کنیم.

با ویزای شینگن یونان می‌توانید به چه کشورهایی بدون روادید سفر کنید؟

ویزای شینگن یونان به شما اجازه می‌دهد که به هر یک از کشورهای ناحیه‌ی شینگن به‌صورت آزادانه و بدون نیاز به ویزای آن کشور، سفر کنید. در حال حاضر 26 کشور وجود دارد که قرارداد شینگن را امضا کرده اند. این کشورها عبارتند از: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس.

شرایط و مدارک اخذ ویزای شینگن یونان چه هستند؟

شرایط و مدارک اخذ ویزای شینگن یونان چه هستند؟

شرایط و مدارک اخذ ویزای شینگن برای تمامی افراد یکسان است. از سوی دیگر، هزینه ی دریافت ویزای شینگن یونان نیز برای کشورهای مختلف تفاوتی ندارد. برای دریافت ویزای شینگن شما باید مدارک زیر را آماده کنید:

 •  فرم درخواست ویزا به‌صورت کامل شده؛
 •  دو عکس که طی سه ماه گذشته گرفته شده است؛
 • گذرنامه‌ی معتبر با حداقل سه ماه اعتبار؛
 •  بلیط سفر؛
 •  اثبات بیمه ی درمانی معتبر با حداقل پوشش 30000 یورو در موارد اورژانسی، مرگ یا بیماری؛
 •  گواهی اقامت مانند رزرو هتل یا اجاره‌نامه؛
 •  اثبات تمکن مالی برای بیش از سه ماه که می‌تواند گردش حساب بانکی، پول نقد، اثبات اشتغال، کارت اعتباری باشد یا نامه‌ی حمایت مالی یک اسپانسر که مبلغ آن برای شهروندان غیر اتحادیه‌ی اروپا 50 یورو در روز است؛
 •  رسید پرداخت هزینه ی ویزای شینگن یونان در سفارت که مبلغ آن 80 یورو برای بزرگسالان و 45 یورو برای کودکان است.

مدارک چه آزمون‌های زبانی برای دریافت ویزای شینگن یونان قابل‌قبول است؟

مدرک زبان برای دریافت ویزای شینگن تنها برای ویزای دانشجویان موردنیاز است. این مدرک بسته به زبان تحصیل دانشجویان می‌تواند انگلیسی یا یونانی باشد. مدارک مورد قبول برای ویزای شینگن دانشجویان تافل، آیلتس یا مدارک معادل این دو آزمون است. برای دریافت مدرک آزمون آیلتس باید حدود 245 تا 255 دلار آمریکا به هزینه ویزای شینگن یونان اضافه کنید.

آیا مدرک آزمون دولینگو برای دریافت ویزای شینگن یونان قابل‌قبول است؟

خیر، در حال حاضر هیچ‌گونه آزمون زبان آنلاینی نظیر دولینگو برای اهداف مهاجرتی قابل‌قبول نیست و برای ویزای شینگن نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

هزینه ی دریافت ویزای شینگن یونان

هزینه ویزای شینگن یونان یکی از قسمت‌های اجباری در روند اخذ ویزاست که هر متقاضی باید پرداخت کند. هزینه‌ ویزای شینگن یونان بسته به نوع ویزا، سن متقاضی و برخی از دیگر استثنائات که در ادامه ذکر می‌شود، متفاوت است. این هزینه را می‌توان در سفارت با پول نقد، کارت اعتباری یا به صورت حساب بدهکاری پرداخت کرد؛ اگرچه برخی از سفارتها ممکن است امکان پرداخت با کارت اعتباری نداشته باشند. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که ارز قابل پرداخت برای هزینه ویزای شینگن یونان، یورو است.

هزینه ویزای شینگن یونان برای اهداف مختلف مطابق جدول زیر است:

دسته‌بندی ویزای شینگنمبلغ به یورو
بزرگسالان80 یورو
کودکان بین 6 تا 12 سال40 یورو
کودکان کمتر از 6 سالرایگان
دیپلمات‌ها، مقامات رسمی و متصدیان سفارت‌هارایگان
اعضای خانواده‌های عضو اتحادیه‌ی اروپارایگان
دانشجویان و اساتید و همراهانشانرایگان
محققان و پژوهشگرانرایگان
اتباع آذربایجان، ارمنستان و روسیه35 یورو

هزینه ی بررسی ویزای شینگن یونان توسط دولت

هزینه های دولتی برای بررسی ویزای شینگن یونان برای هر متقاضی مبلغ 2000 یورو است و به ازای هر عضو از خانواده بالای 13 سال، 150 یورو به آن اضافه خواهد شد. از سوی دیگر، بیمه‌ی درمانی نیز بین 100 الی 200 یورو هزینه نیاز دارد.

هزینه‌های دریافت اقامت موقت و دائم برای متقاضی، همسر و فرزند متقاضی

هزینه‌های دریافت اقامت موقت و دائم برای متقاضی، همسر و فرزند متقاضی

برای دریافت کارت اقامت نیز به ازای هر شخص باید 16 یورو پرداخت شود که این مبلغ با هزینه‌ی تمدید کارت اقامت و گرفتن کارت الکترونیک نیز برابر است.

مراحل دریافت و چگونگی پرداخت هزینه ویزای شینگن یونان

برای گرفتن ویزای شینگن شما باید مراحل زیر را قدم‌به‌قدم طی کنید:

 1.  گام اول: هدف خود را برای سفر به یونان تعیین کنید تا نوع ویزایی که می‌خواهید درخواست دهید مشخص شود؛
 2.  گام دوم: تعداد دفعات ورود خود به یونان و ناحیه‌ی شینگن را مشخص کنید؛
 3.  گام سوم: اسناد و مدارک لازم را جمعآوری و آماده کنید؛
 4.  گام چهارم: برای اخذ ویزای شینگن باید به سفارت این کشور مراجعه و درخواست خود را ثبت کنید. این مرحله از کار ممکن است نیازمند تعیین قرار ملاقات قبلی و هماهنگی با سفارت باشد و شما باید از مدت‌ها قبل برای آن برنامه‌ریزی کنید. بهتر است قبل از هر چیز با سفارت یونان تماس گرفته و هماهنگی لازم را برای تعیین وقت ملاقات انجام دهید؛
 5.  گام پنجم: درخواست خود را به سفارت یونان تحویل دهید. برای این کار شما باید فرم درخواست ویزا را از طریق اینترنت دانلود، تکمیل و چاپ کنید و برای ارائه‌ی درخواست آن را به همراه داشته باشید؛
 6.  گام ششم: هزینههای درخواست را پرداخت کنید. سفارت کشورهای مختلف، راه‌های گوناگونی برای دریافت هزینه‌های ویزا دارند که رایج‌ترین آن‌ها عبارتند از پرداخت چک، پول نقد و انتقال بانکی که باید برای تعیین آن با سفارت یونان تماس بگیرید. این مرحله از کار ممکن است به‌صورت آنلاین نیز قابل انجام باشد؛
 7.  گام هفتم: درخواست ویزای شینگن خود را ارسال کنید. این کار باید حداقل 15 روز قبل از سفر ارسال شود. درخواست ویزای شینگن معمولاً به‌صورت شخصی و به خود سفارت ارائه می شود و هنگام درخواست آن اطلاعات بیومتریک را از شما می¬خواهند. بعد از ثبت درخواست، یک تاریخ نیز برای مصاحبه‌ی شخصی تنظیم می‌شود تا اطلاعات و جزییات سفرتان را تشریح کنید.

آیا هزینه ویزای شینگن یونان در کشورهای مختلف متفاوت است؟

هزینه ویزای شینگن یونان برای اتباع کشورهایی که دارای توافقنامه‌ی تسهیلات ویزا هستند، ارزان‌تر است. این افراد می‌توانند برای صدور ویزای شینگن به‌جای 80 یورو تنها 35 یورو بپردازند. کشورهای دارای توافقنامه‌ی تسهیلات ویزای یونان عبارتند از:

 •  آلبانی
 •  ارمنستان
 •  آذربایجان
 •  بوسنی و هرزگوین
 •  جورجیا
 •  مولداوی
 •  مونته نگرو
 •  مقدونیه شمالی
 •  روسیه
 •  صربستان
 •  اوکراین

هزینه ویزای شینگن یونان به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه ویزای شینگن یونان به چه عواملی بستگی دارد؟

اگرچه مبالغ عنوان شده برای ویزای شینگن ثابت و غیرقابل تغییرند، اعضای شینگن می‌توانند این مبالغ را برای برخی دستهها حذف کنند. از سوی دیگر هزینه ویزای شینگن یونان برای شرکت‌کنندگان 25 سال یا کمتر در سمینارها، کنفرانس‌ها، ورزش‌ها، رویدادهای فرهنگی و آموزشی سازماندهی شده توسط سازمانهای غیردولتی ممکن است لغو شود.

این تصمیم معمولاً به‌صورت موردی و بر اساس موضوع رویداد گرفته می‌شود. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که چنانچه ویزا رد شود، هزینه ویزای شینگن یونان برگشت داده نخواهد شد. زمان پرداخت هزینه ویزای شینگن یونان معمولاً قبل از اتمام پروسه‌ی درخواست ویزا است و در اغلب کشورها این هزینه، پیش از شروع درخواست از متقاضی گرفته میشود.

ویزای شینگن یونان نوعی از ویزاست که برای کشورهای عضو قرارداد شینگن صادر می‌شود و اجازه‌ی تردد افراد میان این کشورها بدون صدور ویزا را امکان‌پذیر می‌سازد. کشور یونان یکی از کشورهای اروپایی عضو قرارداد شینگن است که به مهاجران خود فرصت می‌دهد تا از امتیازات این ویزا بهره‌مند شوند. یک شخص می‌تواند برای اهدافی نظیر تجارت، آموزش، درمان، ملاقات با دوستان، توریست یا حمل‌ونقل فرودگاهی از این ویزا استفاده کند.

هزینه‌ ویزای شینگن یونان معمولاً برای تمامی ملیت‌ها به غیر از چندین کشور خاص نظیر روسیه، آلبانی، ارمنستان یا آذربایجان حدود 80 یورو به ازای هر شخص بزرگسال خواهد بود. تفاوت در مبلغ ویزا به عوامل مختلفی نظیر نوع یا سن فرد بستگی دارد که در این مقاله به بررسی برخی از این استثناها پرداختیم و گفتیم که چطور باید برای گرفتن این ویزا درخواست خود را به سفارت یونان ارسال کنید.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*