هزینه مهاجرت به یونان

هزینه مهاجرت به یونان چقدر تمام می شود؟

در چندین سال گذشته یونان به یکی از قطب‌های مهاجرپذیر تبدیل شده که این مهاجران بیشتر از کشورهای اروپایی و بعضی از کشورهای آسیایی مانند هند، پاکستان و عراق هستند. عوامل بسیاری بر رشد مهاجرت به یونان تأثیر داشته‌اند. یونان را به‌عنوان دروازه شرقی اتحادیه اروپا می‌شناسند. تغییرات رو به رشد، فاصله اقتصادی و اجتماعی یونان را با دیگر کشورهای اروپایی کم کرده است.

در حال حاضر، فرصت‌های شغلی مناسبی در زمینه ی گردشگری، کشاورزی، ساختمان‌سازی و مانند آن در یونان وجود دارد که هرساله نیروی کار گسترده‌ای را به این کشور می‌کشاند، اما مانند هر کشور دیگر مهاجرت به یونان هم هزینه‌هایی دارد. اگر می‌خواهید درباره‌ی هزینه مهاجرت به یونان بیشتر بدانید در ادامه این مقاله از سایت درنا مایگریشن با ما همراه باشید.

چرا برای مهاجرت به خارج از کشور، یونان را انتخاب کنیم؟

گفتیم که مهاجران زیادی می‌کوشند خود را به کشور یونان برسانند. به همین دلیل امروزه یونان با تدارک دیدن برنامه‌های مهاجرتی می‌کوشد ضمن بهره‌برداری‌های ملی، این روند را کنترل کند؛ بنابراین اگر قصد مهاجرت دارید بهتر است از مزایا و هزینه مهاجرت به یونان باخبر باشید. برخی مزایای مهاجرت چنین است:

 • یونان عضو منطقه ی شینگن است؛ یعنی با اخذ ویزا یا اقامت این کشور شما و اعضای خانواده‌تان می‌توانید به‌راحتی و بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد به تمام کشورهای عضو شنگن سفر کنید.
 • اقامت در یونان مسیر همواری برای دریافت تابعیت اروپایی است‌، با اقامت 7 ساله در این کشور‌، واجد شرایط درخواست تابعیت و گذرنامه یونان خواهید بود‌. تبعه یونان بودن به این معنی است که شما می‌توانید بدون ویزا به 183 کشور جهان سفر کنید.
 • مراقبت‌های مربوط به‌سلامت و خدمات درمانی در این کشور، یکی از بهترین‌ها در جهان است.
 • پتانسیل توسعه اقتصادی در یونان‌، از دیگر مزیت‌های مهاجرت به یونان است؛ با دریافت اقامت یونان‌، این فرصت برای شما فراهم می‌شود که بخشی از کشوری باشید که همواره در حال رشد و توسعه است‌. برای مثال در حال حاضر، توسعه املاک و مستغلات در این کشور پتانسیل خوبی برای سرمایه‌گذاری دارد.
 • هزینه مهاجرت به یونان و زندگی در این کشور در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار مقرون‌به‌صرفه است.
 • با آگاهی از هزینه مهاجرت به یونان و دریافت اقامت دائمی، حقوق و خدماتی مشابه شهروندان یونانی خواهید داشت.
 • آب‌وهوای مطلوب و دل‌انگیر و طبیعت زیبا اشتیاق برای مهاجرت به یونان را دوچندان کرده است. جزایر متعدد با آب‌وهوای مدیترانه‌ای، بسیاری از مردم جهان را برای کار و زندگی به یونان می‌کشاند.
 • در یونان نیروی کار بااستعداد و ماهر به‌وفور یافت می‌شود، بنابراین اگر تصمیم دارید در با دانستن هزینه مهاجرت به یونان در این کشور کسب‌وکاری ایجاد کنید، این موضوع را در نظر داشته باشید.
 • جالب است بدانید یونان به دنبال جذب بازنشستگان است. مالیاتی که یونان به بازنشستگان خارجی اختصاص می‌دهد فقط 7 درصد از درآمد آن‌هاست که یکی از پایین‌ترین مالیات‌ها در اروپا به شمار می‌آید. با علم به این موضوع که بازنشستگان تمایل دارند اوقات فراغت خود را در کشوری زیبا بگذرانند، دولت یونان می‌کوشد شرایط خوبی برای جذب بازنشستگان فراهم آورد.

برای مهاجرت به یونان از چه روش‌هایی می‌توان اقدام کرد؟

برای مهاجرت به یونان از چه روش‌هایی می‌توان اقدام کرد؟

مانند تمام کشورهای مهاجرپذیر دیگر، یونان هم برنامه‌های مهاجرتی گوناگونی تدارک دیده است که در ادامه، به خلاصه‌ای از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

ویزای توریستی

اگر با آگاهی از هزینه مهاجرت به یونان قصد مهاجرت به این کشور را دارید و ترجیح می‌دهید برای مدتی کوتاه و از نزدیک با شرایط این کشور آشنا شوید، می‌توانید با دریافت ویزای توریستی کوتاه‌مدت از نوع C که برای یک بار ورود یا ورود متعدد صادر می‌شود اقدام کنید. این ویزا از 7 تا 30 روز به شما اجازه ی اقامت می‌دهد و می‌توانید در این سفر کوتاه، زندگی در یونان را تجربه کنید.

مهاجرت تحصیلی

از دیگر روش‌های مهاجرت به یونان که روزبه‌روز محبوب‌تر می‌شود، مهاجرت از طریق اخذ پذیرش و تحصیل در یکی از دانشگاه‌های درجه ی ‌یک این کشور است. تحصیل در این کشور نسبت به کشورهای اروپایی دیگر ازلحاظ هزینه، معقول و مقرون‌به‌صرفه است. دوره‌های ارائه‌شده در دانشگاه‌ها به زبان یونانی یا انگلیسی هستند. پس از فارغ‌التحصیلی به مدت یک سال فرصت دارید تا در این کشور مشغول به کار شوید.

مهاجرت کاری

مهاجرت کاری به یونان به دو روش مختلف امکان‌پذیر است. روش اول دریافت پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از کارفرمای یونانی است. پیشنهادی که به دست آوردن آن برای نیروی کار خارجی اصلاً ساده نیست. تنها درصورتی‌که سه ماه از اعلام نیاز کارفرما گذشته باشد و هیچ نیروی مناسبی برای موقعیت اعلام شده پیدا نشود، این پیشنهاد کاری به نیروی غیربومی تعلق می‌گیرد.

دوره ی ویزای اخذ شده از طریق پیشنهاد کاری یک یا دوساله و قابل تمدید است و فرد مورد نظر می‌تواند همراه با همسر و فرزندانش از این طریق به یونان مهاجرت کند. روش دیگری که مهاجرت کاری محسوب می‌شود، دریافت ویزای جست‌وجوی کار است. در این روش، شش ماه مهلت دارید تا در این کشور کار پیدا کند. در صورت یافتن کار و عقد قرارداد می‌تواند ویزای خود را تمدید کنید و مجوز کار در کشور یونان را به دست بیاورد.

سرمایه‌گذاری

از روش‌های محبوب برای مهاجرت به یونان، سرمایه‌گذاری است که با خرید ملک، برنامه ی تمکن مالی یا ثبت شرکت در یونان امکان‌پذیر می‌شود.

خرید ملک

نام دیگر روش مهاجرت از طریق خرید ملک، ویزای طلایی است. برنامه ی ویزای طلایی در یونان، یکی از رقابتیترین و سادهترین مسیرها برای اخذ اقامت و تابعیت اروپایی است. سرمایهگذاران از سراسر جهان با اطلاع از هزینه مهاجرت به یونان به‌منظور دستیابی به اقامت این کشور با توجه به مزایای آن، جذب این برنامه می‌شوند. این مسیر مقرون‌به‌صرفه ترین و سریع‌ترین طرح سرمایه‌گذاری املاک در اروپاست که می‌توان آن را فقط در 30-60 روز به دست آورد.

ویزای طلایی به افرادی که در یونان ملکی با ارزش حداقل 250،000 یورو خریداری می‌کنند، این امکان را می‌دهد تا برای خود و اعضای خانواده‌ خود کارت اقامت دریافت کنند. جالب است بدانید که با خرید ملک در یونان و اخذ اقامت دائم، علاوه بر پدر و مادر خودتان، می‌توانید برای پدر و مادر همسرتان هم اقامت بگیرید. همچنین می‌توانید ملک خریداری شده را اجاره بدهید و از مزایای دریافت مبلغ اجاره ماهانه بهره ببرید و تا حدودی هزینه مهاجرت به یونان را پوشش دهید.

تمکن مالی

برای مهاجرت به یونان از طریق برنامه ی تمکن مالی باید در ابتدا برای اخذ ویزای شنگن اقدام و پس از ورود به این کشور یک حساب بانکی بین‌المللی افتتاح کنید و حداقل 25 هزار یورو در آن حساب داشته باشید. اگر میانگین درآمد سالانه شما 40 هزار یورو باشد، می‌توانید از این گزینه استفاده کنید. لازم است منبع درآمد شما خارج از کشور یونان باشد و از مواردی مانند حقوق بازنشستگی، سود سهام، اجاره ی ملک یا سپرده بانکی تأمین شود. مزیت این روش آن است که به مدرک تحصیلی و زبان نیازی ندارید.

ثبت شرکت در یونان

‌ روش دیگر مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت در این کشور است. ازآنجایی‌که قوانین یونان در این زمینه بسیار سخت‌گیرانه‌ است، مشتاقان زیادی ندارد. در این روش، علاوه بر داشتن برنامه ی کاری بسیار دقیق و آشنایی با قوانین تجاری یونان، سرمایه اولیه موردنیاز برای شرکت شما باید 250 هزار یورو باشد و دست‌کم به سه نیروی کاری ماهانه 2500 یورو حقوق پرداخت کنید.

ازدواج

ازدواج با یکی از تبعه‌های یونانی، امکان مهاجرت به این کشور و دریافت کارت اقامت را برای شما فراهم می‌کند. اگر سه تا هفت سال از ازدواج شما با یکی از شهروندان یونان گذشته باشد و به مدت سه سال پیاپی در این کشور زندگی کرده باشید، می‌توانید برای دریافت پاسپورت یونانی خود اقدام کنید، اما اگر پیش از گرفتن پاسپورت جدا شوید، کارت اقامت دائم یا موقت شما دیگر اعتبار نخواهد داشت و تمدید هم نمی‌شود.

اقامت دائم و موقت یونان از کدام روش‌ها امکان پذیر است؟

اقامت دائم و موقت یونان از کدام روش‌ها امکان پذیر است؟

موقت و دائمی بودن روش‌های مهاجرت را می‌توان بر اساس انواع ویزا مشخص کرد؛ ویزای یونان به دو نوع ویزای کوتاه‌مدت یا شنگن یا نوع C و بلندمدت یا ملی یا نوع D تقسیم می‌شود.

با دریافت ویزای کوتاه‌مدت یا شنگن شما می‌توانید به مدت 90 روز در مدت شش ماه به یونان بروید. رایج‌ترین انواع آن نیز عبارت‌اند از: ویزای توریستی، بازدید، کاری، پزشکی و فرهنگی.

با ویزای ملی یونان‌ که به نام های ویزای اقامت طولانی‌مدت یونان یا ویزای D یونان نیز شناخته می‌شود‌، شما مجوز ورود به یونان و اقامت بیش از سه ماه در این کشور را به دست می‌آورید. از میان آن‌ها ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و ازدواج می‌توانند اقامت دائم را در پی داشته باشند.

هزینه‌های مهاجرت به یونان

هزینه مهاجرت به یونان با توجه به نوع مهاجرت متغیر است:

 • هزینه مهاجرت تحصیلی یونان می‌تواند سالانه بین 1500 تا 9000 یورو باشد.
 • هزینه مهاجرت به یونان از طریق سرمایه‌گذاری چه از طریق خرید ملک، چه ثبت شرکت و تمکن مالی حداقل 250 هزار یورو خواهد بود.
 • شاید بتوان گفت ازدواج با یکی از شهروندان یونان، کم‌هزینه‌ترین روش برای مهاجرت به این کشور است.

مقایسه‌ی هزینه مهاجرت به یونان با دیگر کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا

مقایسه‌ی هزینه مهاجرت به یونان با دیگر کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا

همان‌طور که گفتیم هزینه مهاجرت به یونان در مقایسه با کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی دیگر مقرون‌به‌صرفه است؛ به‌گونه‌ای که برای مهاجرت تحصیلی به 1500 تا 9000 یورو و برای سرمایه‌گذاری به 250 هزار یورو نیاز دارید.

برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری به دو تا سه هزار دلار نیاز خواهید داشت. هزینه مهاجرت تحصیلی، سالانه بین 7 تا 45 هزار دلار کانادا برآورد می‌شود. برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری باید مبلغ 100 تا 120 هزار دلار در کمترین حالت کنار بگذارید و مهاجرت از طریق کارآفرینی، 30 هزار دلار هزینه دارد.
با داشتن 100 هزار تا یک‌میلیون دلار آمریکا می‌توانید به سرمایه‌گذاری و مهاجرت به آمریکا بر اساس ویزاهای سرمایه‌گذاری گوناگون فکر کنید. همچنین مهاجرت تحصیلی به آمریکا 15 تا 60 هزار دلار هزینه دارد.

شما با 5300 یورو در فرانسه می‌توانید ملک بخرید، اما با این خرید تنها اقامت موقت نصیبتان خواهد شد. برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت به 23 تا 35 هزار یورو نیاز دارید. سرمایه‌گذاری خودحمایتی نیز به حداقل 40 هزار یورو سرمایه نیاز دارد. همچنین روش سرمایه‌گذاری، 300 هزار یورو سرمایه می خواهد.

شیوه مهاجرت یونان کانادا آمریکا فرانسه
تحصیلی1500 تا 9000 یورو7 تا 45 هزار دلار کانادا15 تا 60 هزار دلار آمریکا3 تا 20 هزار یورو
سرمایه‌گذاری250 هزار یوروحداقل 100 هزار دلار کاناداحداقل 100 هزار دلار آمریکا300 هزار یورو

مقایسه هزینه‌ی زندگی در یونان با دیگر کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا

همان‌طور که گفتیم هزینه مهاجرت به یونان بسیار مقرون‌به‌صرفه و در مقایسه با بسیاری از کشورهای مهاجرپذیر دنیا ارزان‌تر است. هزینه‌های مصرفی در کانادا در مقایسه با هزینه مهاجرت به یونان، 19.13 درصد و هزینه اجاره 41.62 درصد بیشتر است. هزینه ی مواد مصرفی به همراه اجاره‌ی خانه در یونان را 35 درصد کمتر از ایالات‌متحده آمریکا اعلام کرده‌اند.

این مبلغ در مقایسه بین آتن و پاریس به‌عنوان دو پایتخت مهم اروپایی به 45 درصد می‌رسد. هزینه مهاجرت به یونان و هزینه‌ی زندگی در آتن، بسیار ارزان‌تر از پاریس است. برای درک بهتر هزینه مهاجرت به یونان، برخی هزینه‌های رایج زندگی در یونان با کشورهای دیگر مقایسه شده است. مبالغ بر اساس یورو نوشته شده‌اند:

هزینه یونان کانادا آمریکا پاریس
صرف غذا در رستوران متوسط101212.8215
کاپوچینو2.882.884.303.67
نوشابه1.691.531.912.89
بطری آب‌معدنی کوچک0.51.241.541.99
یک لیتر شیر1.181.650.861.07
نان0.861.962.831.86
یک کیلوگرم برنج1.662.473.981.97
تخم‌مرغ (بسته 12 عددی)3.122.372.923.70
یک کیلوگرم پنیر7.968.5911.0516.21
یک کیلوگرم مرغ6.738.929.2112.41
یک کیلوگرم گوشت9.1410.0212.6819.80
یک کیلوگرم سیب1.542.814.512.80
یک کیلوگرم سیب‌زمینی0.821.872.582.03
هزینه ماهانه آب، برق و گاز149.16109.91165.84176.72
رفت‌وآمد ماهانه3060.206575
هر لیتر بنزین1.580.780.691.51
تویوتا کورولا18871163672171125683
یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه0.400.220.140.23
اینترنت32.8252.7065.9727.76
سینما89.341210.90
یک جفت شلوار جین69.7942.6043.9395.31
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر339.35889.1213321281
خرید آپارتمان در مرکز شهر هر مترمربع15653877305413596

یونان که زادگاه دموکراسی محسوب می‌شود‌، یکی از زیباترین کشورهای جهان است. این کشور به تاریخ و فرهنگ منحصربه‌فرد خود می‌بالد و افزون بر آن مدت‌هاست که در زمینه ی علوم‌، پزشکی‌، هنر‌، فلسفه‌ و سیاست از کشورهای پیش رو در جهان به شمار می‌رود. پایتخت یونان آتن، یکی از مهمترین شهرهای جهان است.

عوامل متعدد جغرافیایی و اقتصادی، مهاجران زیادی را به سمت یونان می‌کشاند. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد و هزینه مهاجرت به یونان هم هزینه ی مناسبی است. در میان روش‌های متنوع مهاجرت به این کشور، روش‌های تحصیلی، مهاجرت از طریق خرید ملک و تمکن مالی از روش‌های محبوب به شمار می‌روند.

از مزیت‌های مهاجرت به یونان این است که پس از 7 سال اقامت و کار کردن در آن، واجد شرایط درخواست تابعیت و دریافت پاسپورت یونانی خواهید بود. در حال حاضر پاسپورت یونانی از لحاظ ارزش در رتبه هشتم جهان قرار دارد. با این پاسپورت بدون نیاز به ویزا می‌توانید به 186 کشور در دنیا سفر کنید. حالا که در مورد شرایط و هزینه مهاجرت به یونان اطلاعات بیشتری دارید، بهتر می‌توانید در مورد مهاجرت به این کشور تصمیم بگیرد.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*