دانشگاه اوترخت هلند

دانشگاه اوترخت هلند University of Utrecht

دانشگاه اوترخت برای آن دسته از افرادی که به دنبال مهاجرت تحصیلی به هلند هستند گزینه‌ای نام آشنا است. این موسسه همواره در بین فهرست‌های برترین مراکز علمی این کشور و جهان جایگاه مناسبی را به دست آورده که نشان می‌دهد امکانات متنوعی در آن برای آموزش هر چه بهتر پذیرفته شدگان وجود دارند. آیا شما عزیزان نیز به  Utrecht University علاقه‌مند شده‌اید و می‌خواهید آن را به عنوان مقصد نهایی خود برگزینید؟

پس ما به شما توصیه می‌کنیم اقدام بیان شده را با چشمانی باز و آگاهی کامل انجام دهید. ما در مجموعه درنامایگریشن برای آن که به شما در این مسیر کمکی کرده باشیم، موضوعات مختلفی را در این مقاله مورد بررسی قرار داده‌ایم که در آنها اطلاعاتی به روز و قابل اتکا را مشاهده خواهید کرد؛ پس با ما همراه باشید.

معرفی دانشگاه اوترخت هلند

یکی از موسسات علمی و آموزشی معتبر و یا یکی از بهترین دانشگاه های هلند، دانشگاه اوترخت است. تفکر موسسان این مرکز بر آن بوده که چالش‌های جهانی محدود به مکان و جوامع نیستند. در همین راستا همواره تلاش‌ها بر آن بوده تا با تحقیق و پژوهش پیرامون زمینه‌های مختلف، راهکارهایی برای حل آنها ارائه شوند. برای آماده سازی نسلی با دانش بالا و به روز که بتوانند در سرنوشت و زندگی بشر تاثیرات مثبتی از خود بگذارند باید امکاناتی جدید و سیستم آموزشی نوینی به کار گرفته شود.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

تمامی مواردی که به آنها اشاره کردیم، به همراه دوره‌های متنوع در حضور اساتیدی مجرب و شناخته شده در سراسر جهان را می‌توانید در University of Utrecht بیابید. برنامه‌های حمایتی مالی و آموزشی در تمامی مقاطع دست علاقه‌مندان را در انتخاب گزینه‌ای مناسب باز می‌گذارند که این خود ویژگی مهمی به حساب می‌رود.

در کنار موضوعاتی که به بررسی آنها پرداختیم، باید بدانید که مزایای بسیار دیگری هم در دسترس پذیرفته شدگان UU قرار می‌گیرند؛ آیا به دنبال آشنایی بیشتر با آنها و بخش‌های مختلف موسسه بیان شده هستید؟ پس بخش‌های بعدی را از دست ندهید.

تاریخچه Utrecht University

در بخش قبلی سعی داشتیم تا اطلاعاتی کلی پیرامون University of Utrecht در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و در این قسمت به سراغ بررسی کلی تاریخچه فعالیت آن خواهیم رفت. دولت برای آن که زمینه رفع نیازهای کشور و پیشرفت در علم را ایجاد کند، موسسه‌ای آموزشی و تحقیقاتی را شهر اوترخت راه اندازی کرد. شروع فعالیت دانشگاه مورد بحث به سال 1636 باز می‌گردد.

در آغاز تنها 4  دانشکده با کمک 7 استاد فرصت سپری کردن برنامه‌هایی را در رشته‌های الهیات، پزشکی، حقوق و فلسفه فراهم کردند.  چیزی در حدود 387 سال تجربه موفق و عملکردی مثال زدنی باعث شده تا گسترش‌های مختلفی در UU به وجود بیایند.

در پی این تغییرات فضایی برای تحصیل بیش از 37000 دانشجو و 8000 عضو هیئت علمی و کارمند فراهم شد. آیا برای شما سوال شده که دانشگاه اوترخت تا چه حدی توانسته به اهداف تعیین شده خود دست یابد؟ در این صورت باید بگوییم چاپ بیش از 8500 مقاله علمی و مهم می‌تواند به تنهایی پاسخگویتان باشد.

 

تاریخچه Utrecht University

 

پردیس‌های دانشگاه اوترخت هلند

فضاهایی که زیر نظر این موسسه به ارائه دوره‌های مختلف می‌پردازند و امکانات متنوعی را در دل خود جای داده‌اند با نام پردیس‌های دانشگاه اوترخت شناخته می‌شوند. سه محیط در شهر بیان شده خدمات مد نظر دانشجویان را ارائه می‌دهند که شامل مرکز شهر (بیننستاد)، پردیس بین‌المللی و پارک علمی هستند. هر یک از مواردی که به آنها اشاره کردیم، خانه دانشکده‌هایی خاص‌اند و بسته به رشته تحصیلی ممکن است ملزم به حضور در یک یا چند مورد از آنها برای شرکت در کلاس‌هایتان شوید.

برای آن که اطلاعات بیشتری پیرامون Utrecht University campuses در اختیارتان قرار دهیم، هر یک از محیط‌های موجود را در بخش‌هایی جداگانه مورد بررسی قرار داده‌ایم؛ پس با ما همراه باشید.

پردیس مرکز شهر (بیننستاد) دانشگاه اوترخت

همان‌طور که از نام این بخش مشخص است، برای مراجعه به آن باید به مرکز شهر بروید؛ بر همین اساس می‌توان گفت موقعیت جغرافیایی یکی از مزایای آن به حساب می‌رود. در کنار دسترسی بسیار مناسب به این محیط، ساختمان‌ها و بناهای تاریخی مختلفی هم در اطراف آن قرار دارند که فضای زیبایی را به وجود آورده‌اند. دانشکده‌های علوم انسانی و حقوق، اقتصاد و حکومت‌داری، موزه، تالار دانشگاه (Academiegebouw)، کتابخانه و مرکز فرهنگی پارناسوس در City centre campuses قرار دارند.

آیا وجود فضای مطالعاتی غنی که بتوانید در آن با آرامش کامل بر روی پروژه‌های خود کار کنید و یا به مطالعه بپردازید برایتان اهمیت بالایی دارد؟ در این صورت بهتر است سری به کتابخانه بیان شده بزنید. تنوع دوره‌های ارائه شده برای مقاطع مختلف گونه‌ای طراحی شده که سلایق و نیازهای مختلف دانشجویان را تقریباً به طور کامل پوشش می‌دهد.

پردیس بین‌المللی Utrecht University

آیا قصد دارید در رشته‌های مرتبط با اقتصاد، فلسفه و سیاست دوره‌ای با کیفیت را سپری نمایید و از امکاناتی متنوع بهره ببرید؟ پس پردیس بین‌المللی دانشگاه اوترخت گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. این بخش محل کالج افتخاری بین‌المللی به حساب می‌رود که به همین سبب معمولا سالانه میزبان سمینارها و جلسات متنوعی است. آیا قصد دارید رزومه علمی مناسبی را برای خود هنگام سپری کردن دوره مد نظرتان با انجام تحقیقات و پژوهش‌های مختلف ایجاد کنید؟

در این صورت به سراغ گزینه مناسبی آمده‌اید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر پیرامون دوره‌ها و امکانات موجود، شما می‌توانبد به‌صفحات اختصاصی  Utrecht University School of Economics و Philosophy, Politics and Economics  با کلیک کردن بر روی نام آنها مراجعه نمایید.

 

پردیس‌های دانشگاه اوترخت هلند

 

پردیس پارک علمی دانشگاه اوترخت

بزرگ‌ترین بخش Utrecht University که در شرق شهر واقع شده و نسبت به سایرین دانشکده‌ها و امکانات بیشتری را در دل خود دارد با نام پردیس پارک علمی دانشگاه اوترخت شناخته می‌شود. در این محیط شما می‌توانید دوره‌های متنوعی از زیر مجموعه علوم، دامپزشکی، پزشکی، علوم زمین و علوم اجتماعی و رفتاری را بیابید. هر آنچه که برای آموزش کامل و یادگیری مهارت‌های مختلف تئوری و عملی نیاز داشته باشید، به دلیل وجود دانشکده‌های اختصاصی رشته‌های بیان شده در دسترستان قرار می‌گیرند.

اگر بخواهیم کمی بیشتر در مورد این محیط توضیح دهیم باید بگوییم مرکز پزشکی، باغ‌های گیاه‌شناسی، تعدادی موسسات تحقیقاتی و شغلی، مسکن دانشجویی، امکانات ورزشی و تفریحی، رستوران‌ها و فروشگاه‌ها همه و همه در Utrecht Science Park هستند. در کنار تمامی مواردی که بیان کردیم وجود کتابخانه‌ای بزرگ، به روز و غنی فضای ایده آل مطالعاتی را برای دانشجویان فراهم کرده است.

دانشکده‌های Utrecht University

قبل از آن که به سراغ معرفی دانشکده‌های Utrecht University برویم بهتر است توضیحانی را پیرامون آموزش در آنها بیان کنیم. هفت مدرسه تحصیلات تکمیلی و دو موسسه آموزشی کنار هم بستری ایده آل را برای شرکت در دوره‌های علمی فراهم کرده‌اند. چشم انداز مرکز به گونه‌ای طراحی شده تا دانشجویان حین سپری کردن برنامه مد نظرشان به چالش  کشیده شوند و در نهایت بتوانند در تمامی شرایط مهارت‌های خود را به خوبی استفاده نمایند.

علوم، دامپزشکی، علوم انسانی، علوم زمین، حقوق، اقتصاد و حکومت داری و علوم اجتماعی دانشکده‌های دانشگاه اوترخت هلند هستند. آشنایی با زیر مجموعه‌های و برنامه‌های قابل تحصیل در هر یک از آنها به شما این امکان را خواهد داد تا با چشمانی باز گزینه‌ای مناسب را برای خود بیابید و از آنچه در پیش رو دارید، تا حدود زیادی مطلع شوید. برای آن که کار شما عزیزان را برای این اقدام راحت‌تر کنیم، هر یک از موارد بیان شده را در قسمت‌هایی جداگانه بررسی خواهیم کرد.

دانشکده علوم دانشگاه اوترخت

اعتقاد این بخش بر آن است که انتقال و گسترش علم و دانش از نسلی به نسل‌های بعد اهمیت بالایی دارد. با توجه به این مسئله، طیف وسیعی از دوره‌های علوم طبیعی و زیستی در محیط بیان شد ارائه می‌شوند که هر یک از آنها مسیری چالش برانگیز را برای دانشجویان در نظر دارند. در این روند اساتیدی مجرب در کنار شما خواهند بود تا بتوانید استعدادهای خود را به خوبی شکوفا کنید و از پتانسیل‌هایتان مطلع شوید.

در حال حاضر بیش از 7400 نفر با همراهی 1600 کارمند مشغول انجام فعالیت‌های علمی و پژوهشی مختلفی هستند. ورود و ایفای نقش در پروژه‌های در حال اجرا می‌تواند رزومه بسیار مناسبی برای شما به حساب بیاید؛ به گونه‌ای که مسیر ورود به بازار کار و اشتغال را برایتان هموار می‌کند. همکاری نزدیک میان دانشکده علوم دانشگاه اوترخت با سازمان‌ها و شرکای مدنی و صنعتی یکی از مزایای دیگر آن است.

آیا به دنبال آشنایی بیشتر با رشته‌های ارائه شده در این محیط هستید؟ در این صورت فهرست زیر را مطالعه نمایید.

 • زیست شناسی
 • داروسازی
 • علوم کامپیوتر
 • علوم زیستی مولکولی و بیوفیزیکی
 • فیزیک و نجوم
 • علم شیمی
 • ریاضی
 • علم داده کاربردی
 • هوش مصنوعی
 • بیوانفورماتیک و بیوکپلکسی
 • نوآوری الهام گرفته از زیست
 • انفورماتیک کسب و کار
 • فیزیک آب و هوا
 • علوم محاسباتی
 • علم داده
 • نوآوری دارویی
 • زیست شناسی محیطی
 • فیزیک تجربی
 • فناوری بازی و رسانه
 • تاریخ و فلسفه علم
 • تعامل انسان با کامپیوتر
 • علوم ریاضی
 • علوم زیستی مولکولی و سلولی
 • علم نانومواد
 • علم و مدیریت بازرگانی
 • آموزش علوم و ارتباطات
 • فیزیک نظری

دانشکده دامپزشکی Utrecht University

تمرکز اصلی دانشکده دامپزشکی دانشگاه اوترخت بر زمینه‌های آموزشی، تحقیق و مراقبت از بیمار است که توسط سه بخش انجام می‌شوند. شاید برای شما سوال شده باشد که چرا این همه اهمیت و پرداختن به جزئیات برای دامپزشکی؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم حیوانات سنگ بنای جامعه به حساب می‌روند که تاثیر بالایی بر سلامت انسان دارند.

هر ساله در این بخش افراد مستعد پذیرفته شده در تحقیقات اساسی و استراتژیکی شرکت می‌کنند که تمرکزشان بر سلامت، بیماری، رفاه حیوانات و جنبه‌های بهداشت عمومی و محیطی قرار دارند. حرکت، مهندسی و پزشکی بافت نرم، انکولوژی عفونت و ایمنی و علوم ارزیابی ریسک برخی از زمینه‌هایی هستند که امکان تحقیق و پژوهش دانشجویان در آنها فراهم شده است.

دوره‌های حضوری و آنلاینی برای آموزش افراد مستعد در نظر گرفته شده که برنامه لیسانس دامپزشکی، کارشناسی علوم بالینی، کارشناسی ارشد دامپزشکی، دوره مقدماتی کارشناسی ارشد دامپزشکی و مسیر دکتری بعضی از آنها به حساب می‌روند.

دانشکده علوم انسانی UU

از آنجایی که زندگی انسان چیزی بیش از تکنولوژی و تجارت است، می‌توان به اهمیت بالای شکوفایی علوم انسانی برای جوامع مختلف پی برد. دوره‌های آموزشی ارائه شده در Faculty of Humanities ترکیبی از دیدگاه‌های محلی با منطقه‌ای و جهانی هستند تا از این طریق، تمامی جنبه‌ها را تحت پوشش خود بگیرند. برای طراحی ویژنی کلی و کاربردی به مواردی مانند زبان و فرهنگ‌های مختلف، تاریخ و روابط بین‌المللی توجه بسیاری شده است.

حوزه‌های کلی فعالیتی و بالطبع برنامه‌های موجود در دانشکده علوم انسانی به چهار دسته فلسفه و مطالعات دینی، تاریخ و تاریخ هنر، مطالعات رسانه و فرهنگ و زبان‌ها، ادبیات و ارتباطات تقسیم بندی می‌شوند. افرادی که از این مرکز فارغ‌التحصیل شوند، دیدی انتقادی و اجتماعی پیدا خواهند کرد تا بتوانند با چالش‌های مختلف پیش رو به خوبی مواجهه کنند.

آیا به برنامه‌های بین رشته‌ای و ترکیبی علاقه‌مند هستید؟ در این صورت به سراغ گزینه مناسبی آمده‌اید. بیش از 7200 دانشجو در 22 و 32 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد به فعالیت می‌پردازند که شما عزیزان هم می‌توانید با داشتن شرایط مورد نیاز یکی از آنها باشید و از مزایای بسیاری بهره ببرید.

دانشکده پزشکی دانشگاه اوترخت

آیا قصد دارید پس از فارغ‌التحصیلی در دوره‌های پزشکی به راحتی بتوانید از موسسات آموزشی پذیرش بگیرید و یا موقعیتی ایده آل را برای اشتغال در کشورهای پیشرفته تصاحب کنید؟ پس باید توجه ویژه‌ای به پذیرش گرفتن از دانشکده پزشکی داشته باشید. این مرکز دوره‌هایی بسیار با کیفیت را برای تربیت متخصصان مراقبت و سلامت طراحی و ارائه کرده است.

اگر به دنبال حل چالش‌های روز هستید و یا تفکر خلاقانه دارید، باید بدانید که ورود به The New Utrecht School که با UMC همکاری نزدیکی دارد گزینه مناسبی برایتان خواهد بود. برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد School of Medicine  شامل علوم زیست پزشکی، پزشکی و بهداشت بالینی زیر مجموعه‌هایشان می‌شوند.

شاید برای شما جالب باشد که یکی از بزرگ‌ترین مراکز خدمات درمانی بیمارستان دانشگاه به حساب می‌رود که بیش از 11000 کارمند را در دل خود جای داده است. راه اندازی این بخش به دانشجویان و بیماران در آموزش عملی و آشنایی با محیط کار و دریافت خدماتی با کیفیت کمک شایانی می‌کند.

دانشکده علوم زمین Utrecht University

دپارتمان‌های گروه علوم زمین، جغرافیای فیزیکی، توسعه پایدار و جغرافیای انسانی و برنامه ریزی در کنار یکدیگر دانشکده علوم زمین دانشگاه اوترخت را تشکیل داده‌اند. آیا به رشته‌های بیان شده علاقه دارید و می‌خواهید دوره‌ای با کیفیت را در هلند سپری کنید که برای تدریسش از زبان انگلیسی استفاده می‌شود؟ در این صورت بستری مناسب برای شما در این محیط ایجاد شده است.

هدف اصلی‌ای که برای Faculty of Geosciences تعیین شده چیزی نیست جز رهبری جهانی در ارائه دوره‌های آموزشی مرتبط با حیطه‌هایی بیان شده که در رسیدن به آن تا کنون عملکردی موفقیت آمیز دارد؛ اما چگونه؟ پاسخ این پرسش در ترکیب منحصر به فرد تخصص در علوم و علوم اجتماعی نهفته است.

آموزش و پژوهش در محیطی باز و الهام بخش، با فضایی برای خلاقیت، بحث و تأمل انتقادی صورت می‌گیرد. همکاری بین رشته‌ای و تلاش برای ایجاد نوآوری باعث شده تا پذیرفته شدگان در فضایی پویا فعالیت‌های تحقیقاتی متعددی انجام دهند.

دانشکده حقوق، اقتصاد، سیاست و سازمان UU

افرادی که قصد دارند مسئولیت سازماندهی جوامع را به عهده بگیرند می‌توانند برای دستیابی به اهداف خود از امکانات و دوره‌های ارائه شده در دانشکده حقوق و اقتصاد بهره زیادی ببرند. هدفی که برای این بخش تعریف شده چیزی نیست جز فراهم کردن بستری مناسب برای ارائه دوره‌های تخصصی مربوطه با بهترین کیفیت و کامل‌ترین امکانات ممکن.

یکی از اقداماتی که برای رسیدن به اهداف بیان شده صورت پذیرفته چیزی نیست جز همکاری‌های داخلی و بین‌المللی با دولت، شرکت‌ها، سازمان‌های اجتماعی و موسسات علمی.

دپارتمان‌های مدیریت دولتی و علوم سازمانی، حقوق و اقتصاد در کنار یکدیگر به طراحی، تعیین خط مشی کلی و فراهم کردن پیش نیازهای پذیرش افرادی مستعد می‌پردازند. به دلیل تنوع بالا در دوره‌های ارائه شده کارشناسی و کارشناسی ارشد تنها به برخی از آنها در ادامه همین بخش اشاره خواهیم کرد.

 • پژوهش در مدیریت دولتی و علوم سازمانی
 • سیاست ورزشی و مدیریت ورزشی
 • مدیریت استراتژیک منابع انسانی
 • مدیریت بین‌الملل
 • اقتصاد چند رشته‌ای
 • استراتژی، رقابت و مقررات
 • تامین مالی و سرمایه گذاری پایدار
 • قانون کار
 • عدالت کیفری اروپا در یک زمینه جهانی
 • حقوق اروپا
 • جرم شناسی جهانی
 • حقوق مالکیت فکری، نوآوری و فناوری
 • حقوق و اقتصاد
 • قانون و پایداری در اروپا

دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه اوترخت

از سال 1963 بستر تحصیل رشته‌های مرتبط با علوم اجتماعی در دانشگاه اوترخت با راه اندازی دانشکده‌ای به همین نام به وجود آمد. در طی حدود 60 سال گذشته تلاش مدیران و کادر مجموعه بر آن بود تا محیطی پیشرو در آموزش و پژوهش علوم رفتاری و اجتماعی خلق کنند که بر اساس رتبه بندی‌های موضوعی انجام شده  در سال‌های اخیر می‌توان گفت تا حدود زیادی به آن دست یافته‌اند.

Faculty of Social Sciences به شکل گیری استعدادهای جوان در طیف وسیعی از برنامه‌ها و درک مسائل مختلف در زمینه رفتار و جامعه کمک می‌کند. چیزی در حدود 1100 کارمند و 7000 دانشجو در 7 برنامه کارشناسی و 20 برنامه کارشناسی ارشد ارائه شده مشغول به تحصیل هستند که این خود نشان‌دهنده تنوع بالای گزینه‌های در دسترس است.  تمامی مواردی که به آنها اشاره داشتیم، توسط سه دپارتمان آموزشی و پرورشی، علوم اجتماعی و روان‌شناسی ارائه می‌شوند.

 

تحصیل در دانشگاه اوترخت

 

امکانات دانشگاه اوترخت هلند

محیطی که برای آموزش و تحصیل دانشجویان فراهم شده بر اساس استانداردهای جهانی بوده و به همین سبب فضایی مناسب با محیط‌هایی برای کار فردی و گروهی کوچک در هر ساختمان دانشگاه اوترخت هلند به چشم می‌خورد. وجود وای فای سراسری باعث شده تا پذیرفته شدگان دسترسی بسیار راحتی به اینترنت در فضای داخلی UU داشته و با چالشی در این زمینه مواجه نباشند.

معمولاً هر نرم‌افزاری که در رشته خود نیاز به کار کردن با آن را دارید، در اتاق‌های کامپیوتری دانشکده قابل استفاده هستند؛ علاوه بر این می‌توانید به هنگام مواجه با مشکل از کمک اپراتورها و اساتید حاضر در این فضاها استفاده نمایید. آیا قادر نیستید به صورت حضوری از نرم‌افزارهای بیان شده بهره ببرید؟ پس باید بگوییم جای هیچ‌گونه نگرانی نیست؛ زیرا از طریق لینک خارجی MyWorkplace امکان دسترسی به آنها بر سیستم شخصیتان فراهم شده است.

بورسیه‌های دانشگاه Utrecht

یکی از مهم‌ترین مسائل برای دانشجویان بین‌المللی هنگام حضور در دانشگاه اوترخت تامین هزینه‌های تحصیل است. از آنجایی که این افراد نمی‌توانند بدون پرداخت شهریه در دوره مد نظرشان شرکت نمایند، باید به سراغ گزینه‌های دیگری بروند که در کل با نام برنامه‌های حمایتی مالی شناخته می‌شوند. این موسسه آموزشی در کنار دولت هلند و سازمان‌ها بورسیه‌های متنوعی را طراحی و در اختیار پذیرفته شدگان مستعد قرار داده‌اند. آیا به دنبال استفاده از آنها هستید؟

پس بهتر است با شرایط تعیین شده برای هر یک آشنایی پیدا کنید تا بتوانید پیش نیازهای تعیین شده را قبل از درخواست دادن، فراهم کنید. زیر مجموعه‌های اصلی این دسته بندی شامل بورس تحصیلی تعالی اوترخت، سیستم کمک هزینه و وام دانشجویی و وام شهریه  می‌شوند. در ادامه و برای ارائه اطلاعات کاملی در مورد آنها، بخش‌هایی را به طور جداگانه به هر یک اختصاص داده‌ایم؛ پس با ما تا انتها همراه باشید.

بورس تحصیلی تعالی اوترخت

اگر شهروندی یکی از کشورهایی را دارید که عضو اتحادیه اروپا نیست، اولین شرط اقدام برای این برنامه را خواهید داشت. هدف از راه اندازی این بورسیه آن بود تا دانشجویان مستعد بتوانند از طریقش با دغدغه کمتری برخی دوره‌های کارشناسی بین‌المللی را پشت سر گذارند. اگر می‌خواهید در رقابت موجود نسبت به سایر متقاضیان پیشی بگیرید باید نمرات قابل توجهی کسب کنید تا پتانسیل‌ها، شایستگی و توانایی‌هایتان را به نمایش بگذارید.

از میان متقاضیان 9 نفر می‌توانند در هر سال از این برنامه استفاده نمایند که سهم درخواست دهندگان رشته‌های مختلف متفاوت است. اگر برخواهیم توضیحات بیشتری در این مورد بیان کنیم باید بگوییم تقریباً اقتصاد و اقتصاد بازرگانی 2، علوم پایداری جهانی 1، فلسفه 1، سیاسیت و اقتصاد 4 سهمیه دارند. اشخاصی که در روند ارزیابی برگزیده می‌شوند می‌توانند به مدت حداکثر 3 سال از تسهیلات ارائه شده بهره ببرند.

در انتهای این بخش زمان آن رسیده تا به سراغ بررسی مبلغ بورس تحصیلی تعالی اوترخت برویم. در ارتباط با این موضوع باید بگوییم رقم دریافتی بین 5000 تا 17000 یورو متغیر خواهد بود و احتمالاً برای پوشش دادن تمامی مخارج ممکن است نیازمند بودجه اضافی هم باشید.

سیستم کمک هزینه و وام دانشجویی دانشگاه اوترخت هلند

Studiefinanciering خدمات مالی برای دانشجویان دانشگاه است که توسط DUO یا همان سازمان اجرایی وزارت آموزش هلند در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار می‌گیرد. افرادی که به عنوان شهروند اتحادیه اروپا شناخته می‌شوند، در دوره‌ای تمام وقت پذیرفته شده‌اند و زیر 30 سال هستند پیش نیازهای اولیه استفاده از Student grant and loan را دارند. اشخاصی که از تسهیلات بیان شده استفاده می‌نمایند باید مبلغ آن را به همراه سود پس از فارغ‌التحصیلی تسویه نمایند.

به دلیل تغیر سالانه مبلغ برنامه مورد بحث نمی‌توان اعداد  دقیقی را برای آن معرفی کرد. علاقه‌مندان می‌توانند برای تامین مخارج زندگی، جا به جایی یا مسافرت و شهریه از گزینه‌های در دسترس بهره ببرند. در ادامه و برای ارائه اطلاعاتی دقیق پیرامون مدت زمان دریافت کمک مالی مورد بحث، جدولی را قرار داده‌ایم که مطالعه آن می‌تواند برایتان بسیار مفید باشد.

لیسانس + فوق لیسانس دانشگاه3+ 1  سال3 + 2  سال3+ 3  سال3 + 4  سال
وام شهریه7  سال8  سال9  سال10  سال
وام7  سال8  سال9  سال10  سال
کمک هزینه تکمیلی4  سال5  سال6  سال7  سال
کارت سفر دانشجویی5  سال6  سال7  سال8  سال

اعتبار علمی دانشگاه اوترخت هلند

اعتبار علمی دانشگاه اوترخت فاکتوری بسیار مهم است که تقریباً نشانده میزان اعتبار مدرک آن در جهان خواهد بود. موسسات مختلف معمولاً رنکینگ‌های خود را بر اساس فعالیت‌های انجام و به ثمر رسیده و امکانات ارائه شده انجام می‌دهند. مرکز مورد بحث تقریباً در بیش از 140 زمینه مختلف فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی خود را به انجام می‌رساند و به همین سبب، اساتیدی مجرب را در کنار دانشجویان مستعد به کار می‌گیرد.

فعالیت‌های بین رشته‎ای یکی از ویژگی‌های دیگر UU به حساب می‌رود که تاثیر بالایی بر جایگاه جهانی آن دارد. بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده توسط QS، این موسسه توانسته رتبه 112 ام را در میان دانشگاه‌های جهان به دست آورد. با توجه به توضیحاتی که بیان کردیم، بدون شک متوجه شده‌اید که Utrecht University اعتبار علمی در سطح جهان دارد.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

تحصیل در دانشگاه اوترخت

در انتهای مطلب بهتر است برای کمک به افرادی که قصد دارند از این مرکز پذیرش بگیرند، تحصیل در دانشگاه اوترخت را بررسی کنیم. دانشجویان می‌توانند در این محیط پای خود را فراتر از مرزهای رشته مد نظرشان بگذارند و تحقیقات و آموزشی بین رشته‌ای را با کامل‌ترین امکانات ممکن تجربه کنند.

در محیطی بین‌المللی که از شهروندان بیش از 110 کشور تشکیل شده 58 دوره کارشناسی، 150 برنامه کارشناسی ارشد و بیش از 240 دوره برای حرفه‌ای‌هایی که به دنبال یادگیری دائمی هستند وجود دارد. این موسسه بر آن است تا از طریق افزایش تنوع گزینه‌های موجود زمینه پذیرش تعداد بیشتری دانشجو را فراهم کند تا از این طریق افراد متخصص‌تری را برای بهبود وضعیت جامعه آموزش دهد.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*