دانشگاه لیدن هلند

دانشگاه لیدن هلند University of Leiden

آیا اهداف بلند پروازانه‌ای برای آینده کاری و تحصیلی خود در نظر دارید و می‌خواهید از طریق مهاجرت تحصیلی به آنها دست یابید؟ پس در انتخاب گزینه مناسب دقت بالایی به خرج دهید. برای این اقدام شما باید با گزینه‌های پیش روی خود آشنا شده و از میانشان متناسب‌ترین را با شرایطتان را انتخاب کنید. اگر به سپری کردن دوره مد نظرتان در هلند علاقه دارید، بدون شک می‌دانید که یکی از بهترین انتخابات دانشجویان بین‌المللی دانشگاه لیدن به حساب می‌رود.

این مجموعه با داشتن تنوع بالا در برنامه‌ها، امکانات رفاهی و آموزشی مختلف، بورسیه‌ها و اسکالرشیپ‌های متعدد همواره مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار می‌گیرد. آیا به دنبال کسب اطلاعاتی پیرامون University of Leiden و تطبیقش با وضعیت خود هستید؟ در این صورت با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

معرفی دانشگاه لیدن

همان‌طور که در قسمت قبل به آن اشاره داشتیم، دانشگاه لیدن در شهری با همین نام قرار دارد که فعالیتش را از سال 1575 آغاز کرد. بر اساس آخرین اطلاعات موجود، حدود 34000 دانشجو در کنار 7500 نفر از کادر اجرای مشغول به فعالیت در 2 پردیس لیدن و لاهه هستند. برای آن که فضای مورد نیاز دوره‌هایی با کیفیت و در خورد شهرت مجموعه طراحی و ارائه شوند، هفت دانشکده راه اندازی شده‌اند و اساتید و محققانی نامدار به پذیرفته شدگان در تحصیل و پژوهش کمک می‌کنند.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

شاید برایتان جالب باشد که 5 دسته کلی از حوزه‌های علمی در این محیط اهمیت بیشتری نسبت به سایر زمینه‌ها دارند. در مجموعه 49 برنامه کارشناسی و 82 برنامه کارشناسی ارشد توسط University of Leiden ارائه شده‌اند. بودجه موسسه مورد بحث چیزی در حدود 777 میلیون یورو تعیین شده که از منابع مختلفی مانند درآمدهای ناشی از تحقیقات، ارقام اختصاص داده شده توسط دولت و سایر فعالیت‌ها و همکاری‌ها تامین می‌شوند.

تاریخچه دانشگاه لیدن

بر اساس داده‌های موجود می‌توان گفت، موسسه مورد بحث قدیمی‌ترین دانشگاه هلند به حساب می‌رود. این امتیاز که در سال 1575 به شهر لیدن واگذار شد، به پاس مقاومت شجاعانه شهر مقابل مهاجمان اسپانیایی بوده است. شعاری که برای این مرکز انتخاب شده چیزی نیست جز سنگر آزادی که در رویدادهای مختلفی واقعی بودنش به اثبات رسیده. یکی از این وقایع را می‌توان سخنرانی پروفسور کلورینگا در اعتراض به اخراج همکاران یهودی‌اش دانست.

شاید برایتان جالب باشد که برای معرفی تاریخچه Leiden University کتاب‌هایی نگارش و منتشر شده‌اند که تمامی جزئیات مربوط به دوره‌های مختلف در آنها بیان شده‌اند. یکی از عجایب اروپا در زمینه موسسات آموزشی دانشگاه لیدن بود که به واسطه آزادی سیاسی و مذهبی و شکوفایی بسیار قابل توجهش ظرف تنها ۷۵ساله به این عنوان دست یافت. در کنار فاکتورهای که به آنها اشاره کردیم، رشد اقتصادی، آزادی بیان و رشد فرهنگی و علمی هم در این مسیر بی تاثیر نبودند.

در ابتدای فعالیت ساختمان اصلی که برای ارائه دوره‌های تحصیلی استفاده می‌شد در بنای صومعه‌ای سابق قرار داشت تا در سال 1581 به ساختمان آکادمی رایتنبورگ منتقل شد. در قرن 16 و 17 میلادی، دانشجویانی از سراسر اروپا مشغول سپری کردن دوره‌های مختلف مجموعه آن هم به زبان لاتین و در دانشکده‌های الهیات، حقوق و پزشکی بودند.

 

بورسیه‌های دانشگاه لیدن

 

پردیس‌های دانشگاه لیدن

اگر کمی به مطالب بیان شده در قسمت‌های قبلی توجه کرده باشید، بیان کردیم که مجموعه مورد بحث از دو پردیس در شهرهای لیدن و لاهه تشکیل شده است. هر یک از این قسمت‌ها امکانات متنوعی را در دل خود جای داده و تمامی پیش نیازهای آموزش دیدن به بهترین نحو ممکن را برای دانشجویان فراهم کره‌اند. campusهای بیان شده دارای تاریخ تاسیس و زمینه فعالیتی متفاوتی هستند؛ اما در کنار یکدیگر با هماهنگی بالایی مشغول فعالیت هستند.

پردیس مرکزی‌ای در شهر لیدن برای این مجموعه وجود ندارد و ساختمان‌های زیر مجموعه آن در مناطق مختلفی واقع شده‌اند. به دلیل تاریخچه طولانی، دور از انتظار نیست که بعضی از آنها مدرن و برخی دیگر قدمت بالایی داشته باشند. موزه‌ها و موسسات مختلفی با Leiden University همکاری نزدیکی دارند که  این خود بر کسب تجربه پذیرفته شدگان تاثیر بسیار مثبتی می‌گذارد. بیشتر اطلاعاتی که تا به اینجا ارائه کردیم مربوط به امکانات موجود در لیدن بودند. آیا به پردیس لاهه این موسسه علاقه‌مند هستید؟ پس بخش اختصاصی آن را مطالعه نمایید.

پردیس لاهه دانشگاه لیدن

تقریباً می‌توان گفت، بالغ بر 20 سال پیش شهر لاهه به عنوان زادگاه دوم Leiden University انتخاب شد. شاید برای شما سوال شود که دلیل این اقدام چه بود؟ در پاسخ باید بگوییم منطقه مورد بحث تقریباً نماد بین‌المللی صلح، عدالت و امنیت بوده و همخوانی بالایی با سیاست‌های مجموعه دارد.  این پردیس که در قلب سیاسی و اداری هلند واقع شده، فرصت‌های زیادی برای تحقیق و تحصیل فراهم کرده است.

 

پردیس‌های دانشگاه لیدن

 

اگر به دنبال فعالیت در حیطه‌هایی مانند حقوق بین‌الملل، صلح و امنیت، جهانی شدن و روابط بین‌الملل، سیاست، مدیریت دولتی و مالیه عمومی، مسائل شهری و بهداشت و مراقبت از بیمار هستید به سراغ گزینه مناسبی آمده‌اید.

همکاری‌های میان LUMC و سازمان‌هایی مانند شهرداری، پزشکان عمومی Hadoks، مرکز پزشکی هاگلاندن، بیمارستان هاگا، بیمارستان Reinier de Graaf، گروه پارناسیا و GGD Haaglanden (سرویس بهداشت شهری در لاهه) باعث شده تا زیر ساختی سالم و الهام بخش برای رشد و شکوفایی استعدادهای دانشجویان به وجود بیاید.

دانشکده‌های دانشگاه لیدن

دانشکده‌های دانشگاه لیدن نشان‌دهنده آن هستند که در چه زمینه‌های کلی و زیر شاخه‌های آنها می‌توانید  دوره‌های علمی متنوعی را برای پذیرش گرفتن یافته و برای سپری کردنشان وارد عمل شوید. همان‌طور که قبلاً هم به آن اشاره داشتیم، این مجموعه از 7 بخش اصلی تشکیل شده که شامل باستان شناسی، حاکمیت و امور جهانی، علوم انسانی، قانون، پزشکی/مرکز پزشکی دانشگاه لیدن، علوم پایه و علوم اجتماعی و رفتاری هستند.

کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با هر یک از این مراکز شما را قادر می‌کند تا آگاهی قابل قبولی نسبت به امکانات و مزایای موجود به دست آورید؛ در همین راستا، بخش‌هایی جداگانه را به معرفی دانشکده‌های دانشگاه لیدن اختصاص داده‌ایم که می‌توانید آنها را در ادامه مشاهده نمایید.

دانشکده باستان شناسی دانشگاه لیدن

در دانشکده باستان شناسی، توسعه جوامع بشری سراسر جهان از ابتدایی‌ترین آغاز تا دوران مدرن بررسی می‌شود. آیا شما عزیزان به دوره‌هایی با این ماهیت علاقه‌مندید؟ پس به سراغ آشنایی با گزینه مناسبی آمده‌اید. در کنار اقدام بیان شده میراث بشر در برنامه‌های مختلف مورد مطالعه و ارزیابی قرار می‌گیرند که این تاریخ عمیقی را تداعی کرده و با جامعه معاصر ارتباط برقرار می‌کند.

یکی از مواردی که در این باره باید به آن اشاره داشته باشیم، دسترسی باستان‌شناسان و پذیرفته شدگان به روش‌های مختلفی در راستای روشن کردن گذشته و مرتبط کردنش با حال است. این زمینه بین رشته‌ای بوده و با استفاده از رویکردها و نظریه‌های علوم اجتماعی، انسانی و علوم طبیعی سعی در ایجاد بینشی نو دارد.

تمرکز اصلی دانشکده باستان شناسی بر تربیت متخصصانی جوان از طریق فراهم کردن پیش نیازهای تحقیقاتی و آموزشی است. دپارتمان‌های باستان شناسی جهان، علوم باستان شناسی و میراث و جامعه باستان شناسی بخش‌های مختلف این مجموعه را تشکیل می‌دهند.

دانشکده حاکمیت و امور جهانی دانشگاه لیدن

یکی از زمینه‌های تحصیلی که با فعالیت در آن می‌توانید به نفع جامعه خود عمل نمایید، چیزی نیست جز حاکمیت و امور جهانی. دانشگاه لیدن برای آن که زمینه مناسبی را برای علاقه‌مندان این حیطه فراهم نماید، محیطی کاملاً به روز را به ارائه دوره‌های مربوطه اختصاص داده است. در این فضا شما می‌توانید آموزش بین رشته‌ای با کیفیت بالا را به همراه انجام پژوهش پیرامون موضوعات اجتماعی و حکومتی مانند تروریسم، سازماندهی مدیریت دولتی، تغییرات آب و هوا و بحران‌های اقتصادی به دست آورید.

مسائل معاصر از منظر اداری، علوم سیاسی، اقتصادی، حقوقی و جامعه شناختی مورد بررسی قرار می‌گیرند. شاید برای شما سوال شده باشد که با پذیرش گرفتن از برنامه‌های مورد بحث باید در کدام پردیس حضور پیدا کنید. در ارتباط با این موضوع باید بگوییم دانشجویان دانشکده حاکمیت و امور جهانی دانشگاه لیدن باید به پردیس لاهه مراجعه نمایند.

دانشکده علوم انسانی دانشگاه لیدن

آیا به رشته‌های فلسفه، تاریخ (هنر)، هنر، ادبیات، فیلم و علوم فرهنگی، مطالعات دینی، زبان‌شناسی و مطالعات منطقه‌ای چند رشته‌ای و زیر شاخه‌های آنها علاقه‌مند هستید؟ در این صورت باید بدانید که دانشگاه لیدن تمهیدات ویژه‌ای را برایتان اندیشیده است. با وجود دانشکده علوم انسانی در این موسسه، فضا و فرصت‌های بسیار مناسبی برای افرادی به وجود آمده که قصد سپری کردن دوره‌های آموزشی را در مقاطع مختلف حیطه‌های کلی بیان شده دارند.

اگر به دنبال رشد و پیشرفت حداکثری و شکوفا کردن پتانسیل‌هایتان هستید، باید بگوییم حضور در مرکزی که تخصص جهانی، تمرکز بین‌المللی و هم افزایی را به عنوان رویکردهای علمی خود قرار داده تاثیر بسیار مثبتی برایتان خواهد داشت. دانشکده علوم انسانی یک محیط کاری الهام بخش و بین‌المللی با فضایی متنوع برای اصلاح کارمندان و دانشجویان هلندی و خارجی به وجود آورده است.

اگر بخواهیم طیف گسترده‌ای از آموزش‌ها که در دسترس پذیرفته شدگان قرار خواهد داشت را معرفی نماییم باید بگوییم دانش آموزان می‌توانند از بین 26 رشته کارشناسی و 27 برنامه کارشناسی ارشد گزینه‌ای متناسب با نیازهای خود را انتخاب کنند. تحقیقات دانشکده در هفت موسسه سازماندهی شده است و به شش کیس پژوهشی دانشگاه لیدن هم کمک می‌کند.

دانشکده حقوق دانشگاه لیدن

دانشکده حقوق که در پردیس شهر لیدن قرار دارد، برای ارائه دوره‌های آموزشی خود از دو ساختمان تاریخی استفاده می‌کند. با وارد شدن به محیط‌های بیان شده بدون شک محصور زیبایی آنها خواهید شد؛ به خصوص که به تازگی هم بازسازی شده‌اند. شاید برایتان جالب باشد که سالانه بالغ بر 900  دانشجو به منظور سپری کردن دوره‌های حقوق، قانون اسناد رسمی، قانون مالیات یا جرم شناسی پذیرفته می‌شوند.

ممکن است برخی افراد بیندیشند که تعداد بیان شده پایین بوده و گستردگی موضوعی و فضای در دسترس میزان قابل قبولی نیست. در ارتباط با این موضوع باید بگوییم میزان پذیرفته شدگان به گونه‌ای می‌باشد که در حال حاضر تقریباً 5200 نفر در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به سپری کردن برنامه مد نظر خود هستند. شانس بالای ورود به بازار کار فارغ‌التحصیلان یکی از نکات مهم پیرامون مجموعه مورد بحث است. آیا بیشتر به فعالیت‌های بین‌المللی تمایل دارید؟

در این صورت باید بگوییم اولین دوره مربوط به حقوق بین‌الملل در این محیط حدود 100 سال پیش ارائه شد. وجود همکاری نزدیک میان این بخش و دانشگاه بریتیش کلمبیا آمریکا منجر به آن شده تا هر دو سال یکبار مدرسه‌ای تابستانی با محوریت حقوق آمریکا برگزار نماید. تقریباً می‌توان گفت بیش از 80 برنامه مبادله دانشجو و عضویت در شبکه‌های مختلف مانند اتحاد استراتژیک دانشکده‌های تحقیقاتی حقوق (SARFaL) و اتحادیه دانشگاه‌های تحقیقاتی اروپا (LERU) بستری ایده آل را برای انجام پژوهش‌های مختلف فراهم کرده‌اند.

دانشکده پزشکی (مرکز پزشکی) دانشگاه لیدن

مرکز پزشکی دانشگاه لیدن (LUMC) برای کمک به بهبود مراقبت‌های بهداشتی و سلامت مردم راه اندازی شد. این بخش سعی دارد با آموزش دادن افرادی خبره و آشنا به کار عملی و وارد کردنشان به بازار کار اهداف بیان شده را محقق نماید اگر بخواهیم کمی بیشتر در مورد این روند توضیح دهیم، باید گوییم این اقدام از طریق انجام آموزش، تحقیق و مراقبت از بیماران در یک فضا صورت می‌پذیرد.

فضایی الهام بخش برای به‌کارگیری یافته‌ها در عمل به افراد کمک خواهد کرد تا از حداکثر پتانسیل‌های خود بهره ببرند. با توجه به مسائلی که در قسمت‌های فوق بیان کردیم، باید متوجه شده باشید که هر آنچه برای تحصیل در رشته پزشکی و زیر شاخه‌هایش به طور علمی و عملی نیاز خواهید داشت را در دانشکده پزشکی خواهید یافت.

در ادامه و برای آن که شما عزیزان را با دوره‌های علمی در دسترس (کارشناسی و کارشناسی ارشد) آشنا نماییم، فهرستی از آنها را آماده کرده‌ایم که می‌توانید با مطالعه آن اطلاعاتی دقیق و به روز را بدست آورید.

 • علوم زیست پزشکی
 • فناوری بالینی
 • تصویربرداری و مداخله
 • پزشکی
 • داروسازی
 • مدیریت سلامت جمعیت
 • سنجش و تحریک
 • پزشکی فنی
 • انتقال خون و سلول درمانی و بافت درمانی
 • سرزندگی و پیری

دانشکده علوم پایه دانشگاه لیدن

ناشناخته‌ها را کاوش کنید تا بتوانید در آینده دست به نوآوری بزنید. این جمله تنها شعار دانشکده علوم پایه دانشگاه لیدن نیست و این مجموعه تمامی پیش نیازهای محقق کردن آن را فراهم کرده است. متقاضیانی که بتوانند شرایط در نظر گرفته شده برای دوره‌های موجود را فراهم کنند، از مزایای بسیاری حین تحصیل بهره خواهند برد. اولویت اساتید و  مجموعه بر آن است که هر شخص پیشرفت فردی قابل توجهی را داشته باشد.

مسیری که برای شما در نظر گرفته شده، به گونه‌ای است که بتوانید دانش اساسی را گسترش و به فراتر از مرزهای زندگی خود بیندیشید. چشم اندازی که این بخش برای خود تعیین کرده چیزی نیست جز حل چالش‌های جدی آینده. با توصیفاتی که از برنامه‌های موجود بیان کردیم، بدون شک متوجه شده‌اید که دانشجویان با کمی تلاش و کوشش می‌توانند به عنوان افرادی که تخصص بالایی را در کنار رزومه قابل توجه دارند وارد بازار کار شوند و جایگاه‌های شغلی مناسبی را تصاحب نمایند.

رشته‌های در دسترس زمینه‌های متنوعی را از ریاضیات، علوم کامپیوتر، نجوم، فیزیک، شیمی و علوم زیستی دارویی گرفته تا زیست شناسی و علوم محیطی تحت پوشش قرار می‌دهند. Faculty of Basic Sciences فعالیت‌های پژوهشی‌اش را در هشت موسسه سازماندهی کرده است.

شاید برایتان جالب باشد که در قلب پارک علمی زیستی لیدن بیش از 2800 کارمند و 6000 دانشجو تحت عنوان دانشکده علوم پایه گرد هم آمده‌اند. آیا قصد دارید به این جمع بپیوندید؟ پس تنها کافی است با مشاوران سازمان مهاجرتی درنامایگریشن در تماس باشید.

دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری دانشگاه لیدن

علوم اجتماعی و رفتاری دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری تحقیقات با کیفیت بالا و تدریس برجسته در رشته‌های انسان شناسی فرهنگی، آموزش و مطالعات کودک، علوم سیاسی، روان‌شناسی، مطالعات علم و فناوری، و همچنین در رویکردهای چند رشته‌ای را گرد هم می‌آورد. ماهیت مشترک تدریس و تحقیق دانشکده این است که از طریق سؤالات و موضوعات مورد بررسی، ارتباط تنگاتنگ و جدایی ناپذیری با جامعه دارد.

این دانشکده به یک مرکز بین‌المللی پیشرو برای تحقیق و تدریس در علوم اجتماعی و رفتاری تبدیل شده است. کارکنان دانشگاهی با دانشجویان خود در مورد سؤالات مرتبط با جامعه بزرگ‌تر و اغلب با تأثیر اجتماعی فوری کار می‌کنند. ارتباط متقابل تحقیق، تدریس و تأثیر اجتماعی ذاتی کار دانشکده است.

رشته‌های دانشگاه لیدن

ما در قسمت‌های قبلی سعی خود را بر آن گذاشتیم تا شما را از جنبه‌های مختلفی با این مرکز که یکی از بهترین دانشگاه‌های هلند است، آشنا کنیم و در این مسیر توضیحاتی را پیرامون بخش‌های آن هم ارائه کردیم. اگر پس از مطالعه اطلاعات بیان شده تصمیم جدی خود را برای انتخاب موسسه مورد بحث به عنوان مقصد مهاجرتی‌تان گرفته‌اید، بهتر است به سراغ رشته‌ها و دوره‌های دانشگاه لیدن بروید.

دوره‌های متنوعی در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و Post-academic education توسط مسئولان این موسسه طراحی و در اختیار افراد واجد شرایط قرار گرفته‌اند. به دلیل تنوع بالا نمی‌توانیم در این بخش زیر مجموعه‌های هر یک را به طور فهرست‌وار بیان کنیم؛ بنابراین اگر قصد دارید با گزینه‌های موجود در هر یک از دسته‌های فوق آشنا شوید، باید به سایت‌های اختصاصی‌شان مراجعه نمایید. برای این اقدام تنها کافی است بر روی نام مقطع مد نظر که در ادامه قرار داده شده کلیک کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه لیدن

زمانی که بحث هزینه تحصیل در دانشگاه لیدن به میان میاید، بدون شک ذهن شما عزیزان به این سمت خواهد رفت که مبالغ در نظر گرفته شده بسته به ملیت، مقطع و رشته مد نظر متفاوت هستند؛ زیرا این نکته را برای مراکز علمی متنوعی مطرح کرده‌ایم. افرادی که ملیتی هلندی یا اروپایی دارند، به ازای هر سال حضور در این موسسه ملزم هستند 2314 یورو پرداخت نمایند. رقم بیان شده برای دانشجویان بین‌المللی به چیزی در حدود 19600 یورو می‌رسد.

اگر قصد سپری کردن برنامه دوم کارشناسی ارشد هلندی را دارید، رقم مورد بحث به 15400 یورو خواهد رسید. آیا به دنبال اطلاعات دقیق‌تری برای شهریه سالانه برنامه مد نظرتان هستید؟ پس صفحه اختصاصی آن را با دقت مطالعه نمایید.

بورسیه‌های دانشگاه لیدن

دانشگاه لیدن برای آن که به حل چالش‌های مالی دانشجویان کمک کند و آنها را تحت حمایت خود قرار دهد، بورسیه‌های تحصیلی، وام‌ها و برنامه‌های متنوعی را با توجه به شاخصه‌هایی متفاوت طراحی و ارائه کرده است. یکی از مواردی که به طور اختصاصی برای دانشجویان بین‌المللی طراحی شد LExS نام دارد.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت اصلی Leiden University صفحه‌ای را بیابید که در آن بر اساس فیلترهای مختلفی اسکالرشیپ‌های در دسترس را به طور دسته بندی شده مشاهده نمایید. بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده 43 scholarships برای استفاده دانشجویان ارائه می‌شوند که در ادامه فهرستی از اسامی آنها را قرار داده‌ایم.

 • Aon Scholarship
 • CEU Praesidium Libertatis Scholarship
 • Children’s Rights Scholarship 1,2,3
 • Cosmos Malabaricus Pilot Scholarship
 • CSC Joint PhD programme on Artifical Intelligence and Bioscience between Leiden University and Xi’an Jiatong University
 • CSC-Leiden University Scholarship
 • Erasmus+ for Studies
 • Erasmus+ for Teaching Assignments
 • Erasmus+ for Traineeships
 • Erasmus+ for Traineeships after Graduation
 • LUF International Study Fund (LISF)
 • LUC Financial Support Programme
 • Leiden University Fund – Lutfia Rabbani Scholarship Fund
 • Leiden University Excellence Scholarship (LExS)
 • Leiden Empowerment Fund

خوابگاه‌های دانشگاه لیدن

یکی از فاکتورهایی که هنگام انتخاب مجموعه مناسب برای مهاجرت تحصیلی معمولاً مورد توجه دانشجویان قرار می‌گیرد، اقامتگاه‌های آن هستند. از آنجایی که شهرهای مختلف هلند با چالش کمبود مسکن مواجه هستند، به دور از انتظار نیست که بیشتر مراکز علمی آن به تمامی محصلین خوابگاه ارائه ندهند. دانشگاه لیدن هم به مانند بسیاری از موسسات دیگر با مشکل بیان شده رو به رو است.

از آنجایی که Leiden University پردیس متمرکزی ندارد و دانشکده‌هایش در سراسر شهر پراکنده‌اند، هر فرد بسته به محل تحصیلش می‌تواند گزینه مناسبی را در نزدیکی کلاس‌هایش برگزیند.

سازمان‌های مسکن مختلفی به دانشجویان برای انتخاب آپارتمان یا اتاقی کارآمد خدمات رسانی می‌کنند؛ علاوه بر این شانس آن را خواهید داشت تا با کمی جست و جو، محلی را به طور مستقیم از مالک اجاره نمایید. افرادی که ملیتی غیر اروپایی دارند می‌توانند از اتاق‌های آماده سازی شده توسط دانشگاه که تعداد محدودی هم دارند با ارائه درخواستی به موقع استفاده کنند.

آیا  قصد دارید برای تحصیل در کالج لاهه اقدام کنید؟ در این صورت هیچ‌گونه جای نگرانی‌ای برای محیط اقامت وجود ندارد؛ زیرا بعد از پذیرش به عنوان یکی از اعضای جامعه LUC شناخته شده و می‌توانید در ساختمان Anna van Buerenplein کنار سایر دانشجویان برای 2 سال زندگی کنید.

رنک جهانی دانشگاه لیدن

رنکینگ جهانی دانشگاه لیدن برای آن دسته از افرادی که قصد نهایی کردن انتخاب خود را در مسیر مهاجرت تحصیلی دارند،  از اهمیت بالایی برخوردار است. این اشخاص در پی آگاهی از این موضوع می‌توانند با خیالی راحت از حسن شهرت مرکز و اعتبار بالای مدرکشان تصمیم آخر خود را بگیرند. موسساتی مانند ARWU، THE و QS هر ساله اقدام بیان شده را انجام داده و برای آن به فاکتورهای مختلفی توجه می‌کنند.

بر اساس آخرین اطلاعات در دسترس دانشگاه لیدن به ترتیب توانسته جایگاه‌های 101 تا 150، 77 و 131 ام را به دست آورد. در ادامه جداولی را مشاهده خواهید کرد که در آنها رتبه بندی‌های موضوعی THE و QS برایLeiden University قابل مشاهده است.

رتبه بندی موضوعی دانشگاه لیدن توسط موسسه THE

موضوعرتبه
هنر و علوم انسانی24
علوم اجتماعی44
حقوق27
بالینی، پیش بالینی و بهداشتی66
علوم فیزیکی60
روان‌شناسی98

رتبه بندی موضوعی دانشگاه لیدن توسط موسسه THE

موضوعرتبه
مردم شناسی18
باستان شناسی6
کلاسیک و تاریخ باستان10
تاریخ17
حقوق23
داروسازی و فارماکولوژی15
سیاست و مطالعات بین‌المللی16

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*