دانشگاه گرونینگن هلند

دانشگاه گرونینگن هلند University of Groningen

یکی از برترین مراکز علمی فعال در کشور هلند دانشگاه گرونینگن نام دارد. با توجه به این موضوع می‌توان گفت، پذیرش گرفتن از آن و سپری کردن دوره‌های آموزشی کار به نسبت پر زحمتی است که در عین حال ارزش بالایی دارد. اگر قصد دارید آینده روشنی را برای خود در بازار کار و یا ادامه تحصیل در موسسات معتبر جهان بسازید، قبل از انتخاب نهایی UG به عنوان مقصد بهتر است اطلاعاتی را در ارتباط با آن به دست آورید تا با آگاهی کامل و چشمانی باز به سراغ گزینه‌ای مناسب بروید.

مشاوران مجموعه مهاجرتی درنامایگریشن برای آن که کار شما را در این روند آسان کنند، دست به نگارش این مقاله زده‌اند و University of Groningen را از جنبه‌های مختلفی مانند تاریخچه، معرفی کلی، دانشکده‌ها و امکانات موجود در آن بررسی کرده‌اند؛ پس اگر به موضوعات بیان شده علاقه‌مند هستید، تنها کافی است در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی دانشگاه گرونینگن

شاید برای شما جالب باشد که موسسه مورد بحث یکی از بزرگ‌ترین، قدیمی‌ترین و معتبرترین مراکز علمی هلند به حساب می‌رود. بدون شک در چنین مجموعه‌ای، امکاناتی متنوع در اختیار دانشجویان قرار گرفته و حمایت‌هایی همه جانبه از آنها خواهد شد؛ پس اگر به شکوفا کردن استعدادهای خود علاقه‌مند هستید، به سراغ گزینه مناسبی آمده‌اید.

برای آن که بتوانید برای سپری کردن دوره مد نظر خود از دانشگاه گرونینگن پذیرش بگیرید، باید شرایط و سوابق تحصیلی قابل قبولی داشته باشید که از طریق آنها نظر هیئت بررسی کننده درخواست‌ها را جلب نمایید. شهری همنام با این موسسه از سال 1614 میزبانش بوده و از آن زمان شاهد رشد و پیشرفت روز افزونش است. به دلیل ماهیت تحقیقاتی UG، امکانات مورد نیاز برای این فعالیت‌ها در رشته‌های مختلف فراهم شده‌اند.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

شاید برای شما جالب باشد که در سال‌های اخیر نام این مرکز همواره در میان 100 دانشگاه برتر جهان همچنین برترین دانشگاه‌های هلند به چشم می‌خورد. برای آن که نقشه راه و استراتژی University of Groningen مشخص باشد و تمامی اعضا در راستای رسیدن به یک هدف واحد و از پیش تعیین شده دست به فعالیت بزنند، طرحی برای هر 5 سال آماده و پیاده سازی می‌شود.

بر اساس سند منتشر شده برای سال‌های 2021 تا 2026، این مجموعه قصد دارد تا با چشم اندازی وسیع در نوآوری به پیشرفت و رشد جوامع مختلف کمک شایانی کند. آیا مشتاق هستید تا از چگونگی این موضوع مطلع شوید؟ پس به سایت اصلی آن مراجعه و داکیومنت‌های مربوطه را مطالعه کنید.

تاریخچه دانشگاه University of Groningen

شاید برایتان جالب باشد که قبل از راه اندازی این مجموعه، آموزه‌های علمی مختلفی در مدرسه سنت مارتین ارائه می‌شدند. کیفیت این دوره‌ها به گونه‌ای بود که نه تنها از سراسر هلند، بلکه از مناطقی مانند فرانسه، ایتالیا و لهستان هم برای شرکت در آنها افرادی مستعد و کوشا حضور به عمل میاوردند. با این وجود محیطی آکادمیک برای افراد علاقه‌مند وجود نداشت؛ به همین سبب هم در سال 1614 دولت دست به تاسیس UG زد.

اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر تاریخچه دانشگاه گرونینگن را معرفی نماییم، باید بگوییم که آن به 3 دوره مختلف تقسیم بندی می‌شود. در بازه اول که از سال 1614 تا 1815 به طول انجامید، مجموعه مورد بحث با نام کالج استانی شناخته می‌شد. در این زمان فعالیت موسسه با حضور 6 استاد برای دانشکده‌های حقوق، پزشکی، فلسفه و الهیات آغاز شد که رشته‌های اصلی و پرطرف‌دار آن زمان بودند.

در سال 1815 تا  1876 ماهیت کلی مرکز به کالج ایالتی تغییر یافت که این جا به جایی در پی تاسیس پادشاهی هلند بود. با تصویب قانون آموزش عالی در سال 1876 کالج دولتی به دانشگاه ایالتی تغییر نام پیدا کرد که همین زمینه ساز ایجاد پیشرفت‌ها و گسترش‌های متفاوتی در امکانات و خدمات موجود شد. در این زمان علاوه بر ارائه دوره‌های آموزشی، وظیفه به نتیجه رساندن تحقیقات مختلفی هم به این مجموعه واگذار شد.

 

معرفی دانشگاه گرونینگن

 

پردیس‌های University of Groningen

همان‌طور که در بخش‌های قبلی بیان کردیم، دانشگاه گرونینگن هلند در مرکز شهر شروع به کار کرد. با گذشت زمان و افزایش دوره‌های ارائه شده و دانشجویان، گسترش‌هایی در فضاهای آموزشی این موسسه ایجاد شدند که همین امر باعث شد برای سازماندهی هر چه بهتر آنها، پردیس‌هایی متمرکز در مناطق مختلف راه اندازی شوند.

آشنایی با بخش‌های اصلی به شما عزیزان این امکان را خواهد داد تا با اطلاعاتی دقیق نسبت به امکاناتی که در دسترستان هستند و محیطی که قرار است در آن به تحصیل بپردازید، به انتخاب دوره و گرایش خود بپردازید. به غیر از لوکیشن خانه (در مرکز شهر)، Zernike campus و Campus Fryslân سایر پردیس‌های UG به حساب می‌روند. آیا به دنبال اطلاعات دقیق‌تری پیرامون آنها هستید؟ پس بخش‌های اختصاصی هر یک را مطالعه نمایید.

پردیس خانه UG

در آغاز کار، دانشگاه گرونینگن فعالیت خود را در مرکز شهر شروع کرد. این موسسه که امروزه دانشجویان بسیاری را در بخش‌های مختلف خود جای داده، زیر مجموعه‌های بسیاری دارد که از جمله آنها می‌توان به دانشکده‌های حقوق، هنر و فلسفه اشاره کرد. ساختمان اصلی که امور اداری و مدیریتی در آن انجام می‌شوند هم در این بخش قرار گرفته‌اند. آیا می‌خواهید به راحتی از منابع علمی غنی‌ای استفاده نمایید؟

در این صورت تنها کافی است به کتابخانه مرکزی موجود در Home campus مراجعه کنید. در کنار تمامی مواردی که به آنها اشاره داشتیم، آزمایشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و کلاس‌های درس پیشرفته‌ای برای خدمات رسانی هر چه بهتر به پذیرفته شدگان تدارک دیده شده‌اند که با بهره‌مندی از آنها و کمک گرفتن از اساتید مجرب و شناخته شده می‌توانید پتانسیل‌های علمی‌تان را با کمی تلاش و کوشش شکوفا نمایید.

پردیس Fryslân دانشگاه گرونینگن

فرقی نمی‌کند در چه مقطعی مشغول به تحصیل هستید، در هر صورت با ورود به پردیس Fryslân دانشگاه گرونینگن می‌توانید در محیطی فعالیت کنید که به مسائل مختلف علمی از دیدگاه متفاوتی نگاه کنید. حضور در کنار محققان برتر و شناخته شده جهان که پژوهش‌های مهمی را به نتیجه رسانده‌اند نکته‌ای بسیار ارزشمند به حساب می‌رود. این مرکز به عنوان یک مجموعه علمی وظیفه خود می‌داند تا تا راه حل‌هایی برای چالش‌های واقعی جهان بیابد.

برای آن که پیش نیازهای ضروری رسیدن به اهداف بیان شده فراهم شوند مراکز کارآفرینی پایدار، تحقیقات داده، سیان برای سازگاری با تغییرات اقلیمی و بین‌المللی شدن آموزش در Campus Fryslân راه اندازی شدند. علم داده و جامعه، کارآفرینی پایدار، حکمرانی و قانون در جامعه دیجیتال، گردشگری پایدار و جامعه، حاکمیت سازگاری با آب و هوا، چند زبانگی و فناوری صدا برخی از دوره‌های ارائه شده در این محیط هستند.

در انتهای این بخش بهتر است به سراغ یکی از ویژگی‌های محیط مورد بحث برویم که آن چیزی نیست جز بورسیه‌ها و اسکالرشیپ‌های اختصاصی آن. Frisian scholarship، Friese studieleen، Student Grant و Tuition Fee Loan/Collegegeldkrediet اسامی برخی از گزینه‌هایی هستند که با داشتن شرایط علمی مناسب و برخی ویژگی‌های دیگر می‌توانید به راحتی از آنها برای تامین مخارج تحصیل و حتی زندگی استفاده نمایید.

 

دانشکده‌های دانشگاه گرونینگن

 

پردیس Zernike  دانشگاه گرونینگن

آیا به تحصیل در دوره‌های اقتصاد و بازرگانی، علوم فضایی و علوم مهندسی علاقه‌مند هستید؟ در این صورت باید بدانید که دانشگاه گرونینگن محیطی ایده آل را در حومه شمالی شهر برایتان تدارک دیده است. در این قسمت دانشکده‌هایی به هر یک از زمینه‌های بیان شده اختصاص یافته‌اند که تمامی پیش نیازهای مطرح برای رشد و پیشرفت  پذیرفته شدگان در  آنها موجود هستند.

پس از معرفی کلی زمان آن رسیده تا به سراغ جزئیات بیشتری برویم؛ در همین راستا باید بگوییم بیش از 4000 محقق، کارمند و صدها کارآفرین در محیط مورد بحث مشغول به فعالیت و همکاری هستند. این موارد باعث شده تا بستری ایده آل برای بیش از 35000 دانشجوی فعال در Zernike campus فراهم شود. آیا قصد دارید هنگام تحصیل در برنامه مد نظرتان زمینه آشنایی و ورود به بازار کار را برای خود ایجاد کنید تا پس از فارغ‌التحصیلی نسبت به سایر رقبا شرایط بهتری داشته باشید؟

در این صورت همکاری این پردیس با بیش از 150 شرکت می‌تواند کمک شایانی برایتان به حساب رود. شاید برایتان جالب باشد که در سال 1960 این مجموعه با داشتن ساختمان‌هایی به منظور تحقیق و آموزش در زمینه‌های علوم طبیعی و مهندسی راه اندازی شد. با وجود چنینی وضعیتی، اکوسیستمی در پردیس Zernike به وجود آمد که در آن همکاری نزدیکی میان افراد و مجموعه‌های دانش بنیان و صنعتی مانند آکادمی انرژی اروپا، انکوباتور Cube050، Zernike NanoLab Groningen و Energy Transition Center EnTrance شکل گرفت.

دانشکده‌های دانشگاه گرونینگن

هنگام معرفی پردیس‌های UG و بسته به نیاز موجود، توضیحاتی را در ارتباط با دانشکده‌های دانشگاه گرونینگن ارائه کردیم. به دلیل اهمیت بالای این موضوع لازم دیدیم بخشی را به آن اختصاص داده و به طور انحصاری به معرفی‌شان بپردازیم. این مجموعه برای فراهم کردن بستری مناسب به منظور تحصیل در رشته‌های اقتصاد و تجارت، علوم رفتاری و اجتماعی، الهیات و مطالعات دینی، علوم پزشکی، حقوق، هنر، علوم فضایی، علوم و مهندسی، فلسفه دانشکده‌هایی را راه اندازی کرده است.

در هر یک از این موارد شما می‌توانید برنامه‌های متنوعی را در مقاطع مختلف بیابید که تمامی امکانات مورد نیاز رشد و پیشرفت هر چه بیشتر را برایتان فراهم می‌نمایند. در کنار مجموعه‌های بیان شده، کالجی هم تحت نظارت UG به فعالیت می‌پردازد که همه آنها را در بخش‌هایی جداگانه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

دانشکده اقتصاد و تجارت دانشگاه گرونینگن

آیا به دنبال آن هستید تا در بستری تحصیل نمایید که یکی از اهداف خود را تاثیر گذاری بر چالش‌های اقتصادی و تجاری منطقه‌ای، ملی و جهانی گذاشته است؟ در این صورت دانشکده اقتصاد و تجارت دانشگاه گرونینگن گزینه مناسبی برایتان خواهد بود. این مجموعه دانشجویان، دانشگاهیان و ذی‌نفعان خارجی را برای دستیابی به هدف بیان شده متحد کرده است.

تحقیقات با کیفیت بالا، مبادله دانش روز و ارائه آموزش عالی که پذیرفته شدگان را برای تصاحب موقعیت‌های شغلی مناسب آماده می‌سازند را می‌توان به عنوان برخی از ویژگی‌های بارز تحصیل در این مجموعه به حساب آورد. شاید برایتان جالب باشد که با ورود به این محیط می‌توانید از شبکه جهانی برای ساخت رزومه مناسب علمی و انجام تحقیقات مختلف استفاده نمایید.

دپارتمان‌هایی مانند حسابداری و حسابرسی، اقتصاد، اقتصاد سنجی و دارایی، اقتصاد جهانی و مدیریت، مدیریت منابع انسانی و رفتار سازمانی، مدیریت نوآوری و استراتژی، بازاریابی و عملیات را می‌توان به عنوان گروه‌هایی معرفی کرد که در کنار یکدیگر به آموزش دانشجویان و نظارت بر فعالیت‌های آنها مشغول هستند.

دانشکده علوم رفتاری و اجتماعی University of Groningen

Faculty of Behavioural and Social Sciences دانشگاه گرونینگن مجموعه‌ای به حساب می‌رود که بستری مناسب را برای تحصیل در رشته‌هایی مانند رفتار، تفکر، یادگیری و نحوه زندگی مردم فراهم کرده است. شما نه تنها می‌توانید از امکانات آموزشی موجود برای رشد و پیشرفت استفاده نمایید، بلکه این فرصت را خواهید داشت تا با کمک محققان و اساتید حاضر، در ارتباط با چالش‌های روز جهان به پژوهش پرداخته و سابقه علمی ایده آلی را بسازید تا با استفاده از آن به راحتی وارد بازار کار شوید.

آیا به فعالیت در رشته‌هایی مانند روان‌شناسی، جامعه شناسی، آموزش، علوم تربیتی و روش شناسی تدریس علاقه‌مند هستید؟ پس به سراغ گزینه‌ای متناسب با خواسته خود آمده‌اید؛ زیرا هدف این مجموعه توسعه حوزه‌های دانش نظری و روش شناختی در زمینه‌هایی است که به آنها اشاره کردیم. از آنجایی که تغییرات گسترده‌ای در حیطه‌هایی مانند جهانی و دیجیتالی شدن و تغییرات آب هوایی در حال بروز هستند، به همین سبب انعطاف پذیری برابرشان و کنار آمدن با آنها امری ضروری به حساب می‌رود.

هدف تحقیقات انجام شده در دانشکده علوم رفتاری و اجتماعی University of Groningen پیدا کردن راه حل‌هایی برای چالش‌های موجود و هم مسیر شدن با روند مورد بحث است. موسسات روان‌شناسی هیمنز، آموزشی Nieuwenhuis و علوم اجتماعی گرونینگن (جامعه شناسی) در کنار یکدیگر تمام آنچه را که برای انجام فعالیت‌های مد نظرتان نیاز دارید را در اختیارتان قرار خواهند داد.

دانشکده الهیات و مطالعات دینی UG

آیا به دوره‌های دینی چالش برانگیز علاقه‌مند هستید؟ در این صورت بهتر است با دانشکده الهیات و مطالعات دینی UG آشنایی پیدا کنید تا بتوانید گزینه‌ای متناسب با انتظارات و شرایطتان را بیابید. تحقیقات و همکاری‌های بین رشته‌ای در این مجموعه امکان بررسی فرهنگ جوامع مختلف را فراهم می‌نماید. یکی از راهکارهایی که این مجموعه برای کمک به شکوفا شدن استعدادهای پذیرفته شدگان در نظر دارد چیزی نیست جز برانگیختن کنجکاوی فکری آنها.

برای آن که به چالش‌ها و ابهامات موجود پیرامون دین پاسخ داده شود، از رویکردی بین رشته‌ای برای ترکیب نظریه‌ها و روش‌های علوم انسانی و اجتماعی استفاده شده است. شاید برای شما جالب باشد که دانشکده الهیات از سال 1614 فعالیت خود را به عنوان یکی از اولین بخش‌های مجموعه آغاز کرده و از آن زمان تا کنون دوره‌های متنوعی را در تمامی مقاطع در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. وجود شش موسسه تحقیقاتی دین و میراث، تعارض و جهانی شدن، سلامت و رفاه، مطالعات هند، موسسه قمران و CRASIS امکانات مورد نیاز محققان را برای پرداختن به چالش‌های مختلف پوشش می‌دهند.

دانشکده علوم پزشکی دانشگاه گرونینگن

در سال 1614 و با راه اندازی دانشگاه گرونینگن، دانشکده پزشکی هم برای آموزش افرادی خبره به عنوان یکی از بخش‌های اصلی آن شروع به کار کرد. زمینه فعالیت و ارائه دوره‌های عملی زمانی به وجود آمد که بیمارستان شهر در سال 1797 تاسیس شد.

دپارتمان‌هایی مانند زیست شناسی پیری، بیهوشی، مهندسی پزشکی، قلب و عروق و جراحی قفسه سینه، زیست شناسی سلولی، آزمایشگاه مرکزی حیوانات، داروسازی بالینی و فارماکولوژی، دندانپزشکی و بهداشت دهان، پوست، همه‌گیرشناسی، ژنتیک، پزشکی عمومی، گوارش و کبد، علوم بهداشتی، هماتولوژی، بیمارستان و داروخانه بالینی، علوم حرکت انسانی، داخلی، پزشکی مراقبت‌های ویژه، پزشکی آزمایشگاهی و مواردی از این قبیل زمینه تحصیل و تحقیق در زیر مجموعه‌های متنوعی را در اختیار دانشجویان قرار داده‌اند.

برای گسترش زمینه‌های فعالیتی، مجموعه با سازمان‌ها و بیمارستان‌های داخلی و بین‌المللی متعددی قرارداد همکاری بسته است. آیا به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد دانشکده علوم پزشکی دانشگاه گرونینگن هستید؟ پس بهتر است به صفحه آن در سایت اصلی UG مراجعه نمایید.

دانشکده حقوق University of Groningen

این بخش از University of Groningen موسسه‌ای بین‌المللی و مدرن به حساب می‌رود که بالغ بر 4 قرن دوره‌های آموزشی متنوع و با کیفیتی را در اختیار علاقه‌مندان مستعد و کوشای این حوزه قرار می‌دهد. اگر رتبه بندی‌های موضوعی انجام شده جهانی را بررسی کنید، بدون شک نام آن را در میان برترین مراکز مشاهده خواهید کرد.

برای آن که این جایگاه حفظ شده و به صورت روز افزون بهبود داشته باشد، سیستم‌های پیشرفته کنترل کیفیت برای بهبود مستمر تحقیقات و آموزش طراحی و پیاده سازی شده‌اند. وجود فضایی دوستانه و غیر رسمی باعث شده تا ارتباطی نزدیک میان دانشجویان، اساتید و کارمندان برقرار شود.

دپارتمان‌های مطالعات حقوق عمومی و تاریخچه حقوق، حقوق تجارت، حقوق اروپا و قانون مالیات، حقوق خصوصی و دفتر اسناد رسمی، قانون اساسی، حقوق اداری و مدیریت عمومی، حقوق جزا و جرم شناسی و مطالعات حقوقی فرامرزی قسمت‌هایی هستند که با همکاری یکدیگر برنامه‌های ترکیبی و با کیفیتی را ارائه کرده‌اند.

دانشکده هنر UG

اگر قصد دارید برای تحصیل در رشته هنر و زیر مجموعه‌های آن دست به مهاجرت تحصیلی بزنید، باید به سراغ مجموعه‌ای بروید که سابقه فعالیتی مناسب و قابل اطمینانی را در کنار دوره‌هایی با کیفیت و متنوع در اختیارتان بگذارد. شاید برایتان جالب باشد که در دانشکده هنر UG بیش از 5000 دانشجو در کنار 700 کارمند حضور دارند. 16 برنامه کارشناسی و بیش از 50 مورد در کارشناسی ارشد گزینه‌هایی هستند که می‌توانید از میان آنها گزینه‌ای متناسب با نیازها و انتظاراتتان برای خود بیابید.

فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی متنوعی در این بخش انجام می‌شوند که باعث شده‌اند جایگاه علمی‌اش در میان سایر رقبا قابل قبول و مناسب باشد. باستان شناسی، مطالعات فرهنگی، تاریخ، روابط بین‌المللی، روزنامه نگاری، مطالعات زبان و ادبی و زبان شناسی برخی از حیطه‌های آموزشی دانشکده هنر به حساب می‌روند. آیا به دنبال اطلاعات بیشتری پیرامون بخش‌های مختلف Faculty of Arts هستید؟

در این صورت باید بگوییم با وجود موسسه تحقیقاتی گرونینگن برای مطالعات فرهنگ (ICOG)، مرکز زبان و شناخت (CLCG)، موسسه باستان شناسی گرونینگن (GIA) و مدرسه تحصیلات تکمیلی علوم انسانی فضای ایده آلی برای رشد و پیشرفت هر چه بیشتر فراهم شده است.

دانشکده علوم فضایی دانشگاه گرونینگن

این مرکز بستری مناسب را برای تحصیل در زمینه‌های جغرافیا، جمعیت شناسی و برنامه ریزی برای افرادی از سراسر جهان به وجود آورده است. شما عزیزان می‌توانید با پذیرش گرفتن در برنامه مد نظرتان در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد، مانند 1100 دانشجوی فعال دیگر در کلاس‌هایی پویا با سیستم آموزشی به روز شرکت نمایید.

موسسه مطالعات شهری و منطقه‌ای در کنار مدرسه تحصیلات تکمیلی علوم فضایی امکانات متنوعی را در اختیارتان قرار می‌دهند که با استفاده از آنها می‌توانید زمینه رشد و شکوفایی هر چه بیشترتان را فراهم نمایید. حضور در محیطی چالش برانگیز و دوستانه با بهره‌مندی از شبکه‌های تحقیقاتی و آموزشی گسترده فرصتی بسیار مناسب به حساب می‌رود.

دانشکده علوم و مهندسی University of Groningen

دانشکده علوم  و مهندسی که اختصاراً با نام FSE شناخته می‌شود، مجموعه‌ای از رشته‌ها و برنامه‌های تحقیقاتی را در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار می‌دهد. گزینه‌های موجود در تحقیق و آموزش از نانومواد و بیو ماشین تا نجوم، از ریاضیات تا داروسازی، از علوم اعصاب تا علوم کامپیوتر، و از زیست شناسی مولکولی و تکاملی تا زیست شناسی دریایی را پوشش می‌دهند.

اگر قصد دارید تا حین تحصیل با بازار کار آشنا شده و از طریق فعالیت‌های پژوهشی رزومه خود را پربارتر کنید، می‌توانید از همکاری هم‌زمان پژوهشگران با شرکای صنعتی، دنیای پزشکی و سایر حوزه‌های جامعه برای رسیدن به اهداف بیان شده استفاده نمایید. در صورتی که به زمینه‌های جدید مانند زیست شناسی مصنوعی و استفاده از انرژی پایدار هم علاقه‌مندید، باید بدانید گروه‌های تحقیقاتی متعدد دانشکده مورد بحث فعالیت‌های مفید و ثمر بخشی را در آنها انجام می‌دهند.

دانشکده فلسفه UG

افرادی که قصد سپری کردن دوره‌های تخصصی فلسفه را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارند، می‌توانند در Faculty of Philosophy گزینه‌های متنوعی را پیش روی خود ببینند. در طراحی آنها دقت زیادی به خرج رفته و سعی بر آن بوده تا تمامی موضوعاتی که یک فرد برای تبدیل شدن به شخصی متخصص نیازمند به یادگیری‌شان می‌باشد پوشش داده شوند.

هر ساله تعداد بسیاری درخواست برای پذیرش گرفتن در دوره‌های دانشکده فلسفه به هیئت‌های ارزیاب ارائه می‌شوند که تنها اشخاصی که سابقه تحصیلی درخشانی دارند مورد قبول واقع می‌شوند. در حال حاضر تقریباً 450 نفر در رشته‌هایی مانند فلسفه علم، ذهن، اخلاق، سیاست و تاریخ مشغول به فعالیت هستند. کلاس‌های درس در مرکز تاریخی شهر گرونینگن برگزار می‌شوند که حضور در جامعه‌ای الهام بخش، دوستانه و بین‌المللی را به گزینه‌ای بسیار جذاب تبدیل می‌کند.

کالج دانشگاه گرونینگن

UCG در سال 2014 به عنوان دانشکده علوم و هنرهای لیبرال انتخابی و مستقل تحت نظارت دانشگاه گرونینگن راه اندازی شد. این مجموعه نوع جدیدی از فارغ‌التحصیلان را آموزش می‌دهد که می‌توانند مشکلات پیچیده و بین رشته‌ای روز را حل نمایند. مجموعه مورد بحث در منطقه‌ای واقع شده که رهبر جهانی در حمل و نقل سبز، هنر و تعامل فرهنگی، اکتشاف علمی و نوآوری اجتماعی به حساب می‌رود؛ بر همین اساس هم می‌توان گفت انتخابی مناسب برای افرادی است که به زمینه‌های بیان شده علاقه‌مند هستند.

مواردی مانند یادگیری پروژه محور، ایجاد رشته منحصر به فرد خود، کاوش میان موضوعات و زمینه‌های مختلف آن هم به صورت رایگان، ارزیابی مستمر، مقیاس کوچک در یادگیری فردی، محیطی بین‌المللی، مسکن تضمینی و اعتبار علمی را می‌توان به عنوان برخی از برجسته‌ترین ویژگی‌های کالج دانشگاه گرونینگن معرفی کرد.

رشته‌های University of Groningen

اگر هنگام مطالعه بخش مربوط به معرفی دانشکده‌ها کمی دقت به خرج داده باشید، بدون شک اطلاعاتی کلی‌ای در مورد رشته‌های University of Groningen به دست آورده‌اید. در صورتی که به دنبال مشاهده جدیدترین گزینه‌های موجود هستید، بهتر است به صفحات مربوطه به بخش‌های مختلف مجموعه یا دوره‌های در دسترسشان مراجعه نمایید. همان‌طور که می‌دانید، برای تدریس دوره‌های ارائه شده از زبان‌های هلندی و انگلیسی استفاده می‌شود که بیشتر دانشجویان بین‌المللی به گزینه دوم علاقه‌مند هستند.

برای آن که به شما عزیزان در راستای به دست آوردن اطلاعاتی دقیق‌تر پیرامون موضوع بیان شده کمکی کرده باشیم، فهرستی  از آنها را تهیه نموده‌ایم که در ادامه قابل مشاهده است.

 • تاریخ هنر
 • هنر، فرهنگ و رسانه
 • مطالعات ارتباطات و اطلاعات
 • زبان و فرهنگ انگلیسی
 • زیست شناسی
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی شیمی
 • علم شیمی
 • اقتصاد سنجی و تحقیق در عملیات
 • جغرافیا و برنامه ریزی انسانی
 • برنامه ریزی و طراحی فضایی
 • پزشکی
 • فلسفه
 • حقوق بین‌الملل و اروپایی
 • مطالعات مذهبی
 • هنرها و علوم آزاد
 • علوم رفتاری و اجتماعی – پژوهشی
 • مهندسی پزشکی
 • علوم زیست پزشکی
 • علوم زیست مولکولی (انتخابی)
 • حاکمیت سازگاری با اقلیم
 • گردشگری پایدار و جامعه
 • کارآفرینی پایدار
 • مدیریت منابع انسانی
 • تجارت و مدیریت بین‌المللی
 • عصب روان‌شناسی بالینی
 • DDM پایداری و روان‌شناسی محیطی
 • علوم اعصاب شناختی کاربردی

هزینه تحصیل در دانشگاه UG

همان‌طور که می‌دانید و در مقالات مختلفی به آن هم اشاره داشتیم، تحصیل دانشجویان بین‌المللی نسبت به شهروندان اروپایی در مراکز علمی هزینه بالاتری خواهد داشت. در این قسمت سعی داریم تا اطلاعاتی کلی پیرامون موضوع بیان شده در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در ارتباط با این مسئله باید بگوییم بسته به رشته، مبلغ تعیین شده به عنوان شهریه سالانه برای افراد در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس متفاوت خواهد بود. در ادامه جداولی را تهیه و قرار داده‌ایم که آخرین اعداد اعلامی در آنها جای داده شده‌اند.

در کنار مواردی که مشاهده خواهید کرد، داکیومنت‌هایی هم توسط دانشگاه گرونینگن تهیه و در صفحه Tuition fees international students آپلود شده‌اند که می‌توانید به راحتی آنها را دانلود و مطالعه نمایید.

 

برنامه‌های کارشناسیشهریه 2022-2023شهریه 2023-2024
پزشکی€ 32,000 در سال€ 32,000  در سال
کالج دانشگاهی گرونینگن€ 13,093 در سال€ 14,300 در سال
کالج دانشگاهی فریسلان€ 13,093 در سال€ 14,300 در سال
برنامه‌های کارشناسی دانشکده علوم و مهندسی€ 15,080 در سال€ 16,500  در سال
سایر برنامه‌های دوره لیسانس بین‌المللی* معمولیتقریباً € 10,189 در سال11200 یورو در سال

 

دوره‌های معمولی کارشناسی ارشد (در هر رشته تحصیلی)شهریه 2022-2023شهریه  2023-2024
هنر و علوم انسانی€ 14,570  در سال€ 16,000 در سال
علوم رفتاری و اجتماعی€ 16,201 در سال€ 17,800  در سال
اقتصاد و تجارت€ 16,201  در سال€ 17,800 در سال
حقوق€ 16,201  در سال€ 17,8000 در سال
علوم زیستی€ 16,201  در سال€ 17,8000  در سال
فلسفه€ 14,570  در سال€ 16,000 در سال
علوم و مهندسی€ 18,850 در سال€ 20,700  در سال
علوم فضایی€ 16,201  در سال€ 17,800  در سال
الهیات و مطالعات دینی€ 14,570  در سال€ 16,000 در سال
پردیس فریسلان€ 16,201  در سال€ 17,800  در سال

 

بورسیه‌های دانشگاه گرونینگن

UG مانند بسیاری از مراکز علمی معتبر دیگر، برای حمایت از دانشجویان خود و کاستن دغدغه‌هایشان سعی داشته تا برنامه‌های حمایتی مالی مختلف و مناسبی را طراحی و در اختیارشان قرار دهد. اگر شما عزیزان به تحصیل رایگان و یا یافتن روشی به منظور کاهش مخارج هستید، بهتر است با موارد موجود و شرایطشان آشنایی پیدا کنید.

برای آن که بتوانید اطلاعاتی دقیق و به روز در ارتباط با این موضوع به دست آورید، بهتر است به سایت اصلی موسسه و بخش Grantfinder مراجعه نمایید. در کنار بورسیه‌های دانشگاه گرونینگن، این امکان را دارید تا از برنامه‌های طراحی شده توسط مراکز و سازمان‌های خصوصی و دولتی هم بهره ببرید.

در ادامه بعضی از پرطرف‌دارترین و مناسب‌ترین گزینه‌هایی که پیش روی شهروندان ایرانی را به صورت فهرست‌وار بیان کرده‌ایم. شاید برایتان جالب باشد که با موفقیت در گرفتن فول فاندها، تقریباً تمامی هزینه‌های تحصیل و زندگی‌تان تحت پوشش قرار می‌گیرند.

 • Amelia Earhart Fellowship
 • Amplify Scholarship
 • ATTP master Scholarships
 • Boehringer Ingelheim Fonds (BIF) Fellowhips
 • Boehringer Ingelheim Fonds (BIF) Travel Grants
 • Doctoral Fellowship Programme of the Austrian Academy of Sciences (DOC)
 • Dorothy Marchus Senesh Fellowship
 • EDUFI Fellowship
 • Facebook Fellowship Program
 • dk Sustainability Scholarship
 • Finnish Brain Foundation grants
 • Florentino García Martínez Research Master Scholarship
 • Friends of International Center Fellowship
 • FUNIBER Training Scholarship
 • Generation Google Scholarship
 • German Academic Exchange Service (DAAD) Scholarship Program
 • INVESTIGATIO grants of the Austrian Academy of Sciences
 • Google Europe Students with Disabilities Scholarship
 • Google PhD Fellowship
 • Graduate Women In Science (GWIS)

خوابگاه‌های دانشگاه گرونینگن

UG برای آن که دانشجویان تازه وارد با چالش‌های کمتری مواجه و روبرو باشند، مجموعه‌هایی را به عنوان اقامتگاه برایشان آماده سازی کرده‌اند. با استفاده از این امکانات در سال اول تقریباً بدون دغدغه خاصی در فضایی مبتنی بر اجتماعی سازی افراد حضور خواهید داشت که به طور آگاهانه و با هدف رشد و توسعه شخصی طراحی شده‌اند؛ در کنار تمامی مواردی که به آنها اشاره داشتیم سعی شده تا ویژگی‌هایی مانند مشارکت، مسئولیت پذیری شخصی و احترام به حقوق دیگران در ساکنین تقویت شوند.

سپری کردن این تجربه جدید و جذاب به شما این امکان را خواهد داد تا هنگام ورود به اجتماع، برای سازگاری به مشکلی بر نخورید. اگر با دانشگاه‌های هلند و شرایط خوابگاه‌هایشان آشنایی داشته باشید، بدون شک متوجه شده‌اید که برخی از آنها  چنین امکاناتی را فراهم نمی‌کنند؛ اما در University of Groningen تقریباً وضعیت موجود برعکس است و تمامی دانشجویان بین‌المللی باید از این خدمات برای سال اولشان استفاده نمایند. آیا به دنبال آشنایی با ساختمان‌های تعبیه شده برای این کاربرد هستید؟

در این صورت باید بگوییم Academic Building و Libertas گزینه‌های در دسترس هستند. نزدیکی به محیط آموزشی، اتاق‌های مطالعه و کامپیوتر و اتاق‌هایی مجهز را می‌توان به عنوان برخی از مزیت‌های ورود به این اماکن معرفی کرد.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

رنکینگ University of Groningen

جایگاه علمی موسسات آموزشی در رتبه بندی‌های معتبر یکی از مواردی به حساب می‌رود که هنگام انتخاب مقصد نهایی باید به آن توجه داشته باشید؛ زیرا می‌توان آن را به عنوان یکی از فاکتورهایی معرفی کرد که میزان اعتبار گزینه مد نظر را به نمایش می‌گذارد. QS یکی از سازمان‌هایی به حساب می‌رود که هر ساله اقدام بیان شده را انجام داده و از حسن شهرت بالایی هم برخوردار است.

برای اقدام مورد بحث به شاخصه‌هایی مانند مقالات و تحقیقات منتشر شده، امکانات در دسترس و  مواردی از این قبیل هنگام اقدام مورد بحث توجه می‌شود. بر اساس فهرست منتشر شده توسط این موسسه در سال 2023 دانشگاه گرونینگن توانسته جایگاه 145 ام را به دست آورد؛ بر همین اساس می‌توان گفت، با کمی تلاش و کوشش و به دست آوردن نمراتی قابل قبول تقریباً با فارغ‌التحصیلی از آن به راحتی وارد بازار کار و یا دانشگاه‌هایی با رتبه علمی بالاتر خواهید شد.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*