صفر تا صد تحصیل معماری در دانشگاه آیندهوون هلند

صفر تا صد تحصیل معماری در دانشگاه آیندهوون هلند

معماری، یکی از رشته‌های محبوب مهندسی در ایران به حساب می‌آید. اگر به دنبال تحصیل این رشته در خارج از کشور هستید، هلند می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. امروزه تحصیل در هلند، یکی از گزینه‌های بسیار جذاب و هیجان‌انگیز برای ادامه تحصیل در خارج از کشور تبدیل شده است. دانشگاه‌های مختلفی در این کشور موقعیت تحصیل در رشته معماری را برای دانشجویان فراهم کرده‌اند. یکی از این دانشگاه‌ها، دانشگاه آیندهوون هلند است. در صورت علاقه‌مندی به تحصیل در رشته معماری در دانشگاه آیندهوون هلند، بهتر است با این رشته و دوره‌های مختلف آن در این دانشگاه آشنایی پیدا کنید.

برای این کار، تا انتهای این مطلب همراه درنامایگریشن باشید.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

دانشگاه آیندهوون هلند

در ابتدای روند آشنایی با رشته معماری دانشگاه آیندهوون هلند، بهتر است ابتدا به معرفی دانشگاه آیندهوون بپردازیم. این مرکز برای انجام تحقیقات مختلف بر اساس تکنولوژی در سال 1956 تاسیس شده است. دپارتمان‌های مختلف و متنوعی، رشته‌ها و زمینه‌های تحصیلی متنوعی را در این دانشگاه، در دل خود جای داده‌اند.

دانشگاه آیندهوون هلند

از جمله برخی از این دپارتمان‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فیزیک کاربردی
 •  محیط ساخته شده
 • مدرسه آموزش آیندهوون
 •  مهندسی برق
 •  مهندسی پزشکی
 •  مهندسی شیمی و شیمی
 •  طراحی صنعتی
 •  مهندسی صنایع و علوم نوآوری
 •  ریاضیات و علوم کامپیوتر
 •  مهندسی مکانیک

همان‌طور که گفته شد، رشته‌ها و دوره‌های تحصیلی بسیار متنوعی در دل این دپارتمان‌ها جای گرفته‌اند که شما عزیزان از طریق آنها می‌توانید در رشته مورد نظر خود تحصیل کنید. اگر قصد تحصیل معماری در دانشگاه آیندهوون هلند را دارید، بهتر است با برنامه‌های مختلف این دانشگاه از بهترین دانشگاه های هلند در ارتباط با این رشته آشنایی پیدا کنید.

تحصیل معماری در دانشگاه آیندهوون هلند در مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی را می‌توان به عنوان اولین دوره تحصیلات دانشگاهی معماری در این دانشگاه به شمار آورد. در طول تحصیل این دوره در دانشگاه آیندهوون، شما به این امر پی خواهید برد که محیط زندگی شما چگونه ساخته شده است؟ این محیط چگونه همواره در حال تغییر است؟

تحصیل معماری در دانشگاه آیندهوون هلند در مقطع کارشناسی

علاوه بر این موارد، شما بینشی نسبت به نحوه ساخت و بازسازی ساختمان‌های اطراف خود پیدا خواهید کرد.

سیستم کارشناسی معماری در دانشگاه آیندهوون چگونه است؟

سیستم این دوره تحصیلی در دانشگاه آیندهوون هلند به این صورت است که تفکر و تأمل را در کنار یکدیگر در دانشجویان تحریک و تقویت می‌کند. این سیستم، به آموزش عملی و تئوری مباحث مختلف به دانشجویان می‌پردازد. این روش ترکیبی، باعث می‌شود تا در ساختمان‌ها، خانه‌ها، ادارات و یا سایر سازه‌ها و محیط‌ها، بینش بسیار وسیعی پیدا کنید.

شاخه‌ها و رشته‌هایی که به هنگام تحصیل در رشته معماری در این دانشگاه پشت سر خواهید گذاشت می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

 •  معماری
 • شهرسازی
 • علوم ساختمان
 •  طراحی سازه

در ادامه برای آشنایی بیشتر شما با هر یک از این رشته‌ها، مختصراً به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

معماری

در این رشته، شما خواهید آموخت که چگونه می‌توان بر اساس خواسته‌های کاربران و با استفاده از آخرین فناوری‌های روز دنیا، ساختمانی مناسب و متناسب بسازید.

شهرسازی

در رشته شهرسازی، شما خواهید آموخت تا شهری را با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف نظیر الزامات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و زیست محیطی طراحی کنید.

علوم ساختمان

این روش، نه تنها مختص به طراحی و ساخت محیط درون ساختمان است، بلکه با استفاده از آن می‌توانید محیطی پایدار و سالم را نیز در خارج از ساختمان به وجود بیاورید.

طراحی سازه

در طراحی سازه، به بررسی جنبه‌های بهره وری و پایداری مصالح، بازسازی ساختمان، ایمنی و قابلیت اطمینان و بهینه سازی سازه‌ها خواهید پرداخت.

تحصیل معماری در دانشگاه آیندهوون هلند در مقطع کارشناسی، چقدر زمان بر است؟

معمولاً تحصیل معماری در این دانشگاه،3 سال زمان بر خواهد بود. در سال اول تحصیل خود، شما تعدادی از دروس و موضوعات اصلی را پشت سر خواهید گذاشت. در این سال، شما اساس مهندسی معماری را بنا خواهید کرد؛ پس بهتر است تمامی سعی خود را برای ایجاد بنیانی استوار در معماری به کار بگیرید.

تحصیل معماری در دانشگاه آیندهوون هلند در مقطع کارشناسی، چقدر زمان بر است؟

در سال دوم، در رشته‌های مرتبط با مهندسی سازه تخصص پیدا خواهید کرد. در این سال علاوه بر تخصص در رشته‌های مهندسی سازه، در همکاری تیمی نیز تخصص پیدا کرده و در برقراری ارتباط با همکاران احتمالی که در سایر رشته‌ها تخصص دارند متبحر خواهید شد.

سال سوم که سال نهایی تحصیل رشته معماری در دانشگاه آیندهوون هلند است، صرف انجام پروژه پایانی شما خواهد شد؛ یا حداقل بخش عظیمی از آن را در این راه سپری خواهید کرد. در مسیر انجام پروژه پایانی کارشناسی، شما با توسعه پروژه‌ها در زمینه‌هایی نظیر طراحی سازه و ساخت و ساز فرایند آشنا خواهید شد.

تحصیل معماری در دانشگاه آیندهوون هلند در مقطع کارشناسی ارشد

اگر به دنبال تبدیل شدن به رهبری فکری هستید تا از این طریق شهرها، محیط‌های ساخته شده و صنعت ساختمان را به چیزی فراتر از مرزهای کنونی آن تبدیل کنید، تحصیل در این مقطع می‌تواند برای شما گزینه‌ای بسیار مناسب باشد. این برنامه، شامل دوره‌ها و پروژه‌های طراحی و تحقیقاتی است که به شما آموزش می‌دهد تا مشکلات آینده مرتبط با محیط ساخته شده را حل کنید.

شما با تحصیل معماری در دانشگاه آیندهوون هلند در مقطع کارشناسی ارشد، قادر خواهید بود تا بر اساس علایق خود، برنامه مطالعاتی و تحصیلی مناسبتان را تنظیم، در رشته خود پیشرفت کرده و به راحتی مشکلات سایر رشته‌های مرتبط را درک کنید.

گرایش‌ها و رشته‌های مهندسی معماری دانشگاه آیندهوون در مقطع کارشناسی ارشد

رشته‌ها و گرایشات بسیاری در این زمینه در دانشگاه آیندهوون در حال ارائه هستند. از جمله این رشته‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  طراحی شهری و مهندسی
 •  فیزیک و خدمات ساختمان
 •  مهندسی سازه و طراحی
 •  سیستم‌های شهری، املاک و مستغلات
 •  حمل و نقل پایدار شهری
 •  علم و تجزیه و تحلیل داده‌های تحرک هوشمند

هر یک از رشته‌ها و گرایشات بیان شده، با معماری ارتباط مستقیمی دارند. در صورت علاقه‌مندی به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با هر یک از این رشته‌ها، به سایت اصلی دانشگاه آیندهوون مراجعه کنید.

سوالات متداول

آیا تحصیل رشته معماری در دانشگاه آیندهوون هلند، مقرون و به صرفه است؟

بله. درست است که به هنگام تحصیل در این دانشگاه، شما باید به صورت سالانه هزینه‌های مشخصی را بپردازید؛ اما با این کار شما قادر خواهید بود تا از امکانات تحصیلی و سیستم آموزشی نوین بهره‌مند شوید.

آیا با تحصیل معماری در دانشگاه آیندهوون هلند، می‌توان به بازار کار اروپا وارد شد؟

بله. در صورتی که به هنگام تحصیل تلاش خود را به کار گرفته و تمامی دوره‌ها را به خوبی پشت سر بگذارید، با سابقه‌ای مناسب تحصیلی و کوله باری از تجربه علمی و عملی، به راحتی می‌توانید وارد بازار کار اروپا و حتی جهان شوید.

زبان تحصیل رشته معماری در دانشگاه آیندهوون هلند چیست؟

معمولاً زبان اکثر رشته‌های تحصیلی در هلند انگلیسی است. دانشگاه آیندهوون نیز دوره‌های بسیاری را به زبان انگلیسی برای راحتی دانشجویان بین‌المللی ارائه داده است.

سخن آخر

در این مطلب سعی ما بر آن بوده است تا با بررسی تحصیل معماری در دانشگاه آیندهوون هلند، شما را از جنبه‌های مختلفی با این رشته تحصیلی، دوره‌های مختلف آن و روند تحصیل معماری در دانشگاه مورد نظر آشنا کنیم. حال شما با چشمانی باز می‌توانید در مورد تحصیل این رشته در دانشگاه مورد بحث تصمیم اخذ کنید.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*