دانشگاه تیلبرگ هلند

دانشگاه تیلبرگ هلند Tilburg University

شهر تیلبرگ یکی از مناطق هلند به حساب می‌رود که هر ساله عده زیادی از افراد خارجی با اهداف مختلفی وارد آن می‌شوند. بر همین اساس جامعه‌ای چند ملیتی را در دل خود جای داده و محیطی مناسب برای اشخاص تازه وارد می‌باشد. آیا قصد دارید برای ادامه تحصیل به مقصد بیان شده بروید؟ در این صورت باید بدانید که موسسات آموزشی متنوعی در آن قرار دارند که جایگاه علمی مناسبی را در رنکینگ‌های جهانی به دست آورده و محیطی ایده آل برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ در زمینه‌های مختلف هستند.

آشنایی با گزینه‌های پیش رو به شما این امکان را می‌دهد تا با چشمانی باز، بهترین انتخاب را داشته باشید و بتوانید از حداکثر پتانسیل‌های خود بهره ببرید. ما در این مطلب قصد داریم به معرفی و بررسی دانشگاه تیلبرگ هلند بپردازیم؛ پس اگر این موسسه برای شما نام آشناست و یا به دنبال اطلاعاتی کامل پیرامونش می‌گردید، تنها کافی است تا انتها با ما همراه باشید.

معرفی دانشگاه تیلبرگ

یکی از بهترین دانشگاه‌های هلند که بستر مورد نیاز برای آموزش دیدن کامل آن هم به طور عملی و تئوری را هم‌زمان برای دانشجویان فراهم کرده چیزی نیست جز Tilburg University. این مرکز از چندین دپارتمان و مجموعه تشکیل شده که در هر یک برنامه‌های مختلفی برای دانشجویان مستعد ارائه می‌شوند. شما عزیزان با پذیرفته شدن در گزینه مد نظر خود، قادر خواهید بود تمامی امکانات مورد نیاز برای یادگیری هر چه بهتر را یافته و از آنها در راستای رسیدن به اهدافتان استفاده خواهید کرد.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

شهر تیلبرگ در سال 1927 شاهد راه اندازی مجموعه آموزشی دولتی‌ای بود که امروزه با عنوان  دانشگاه تیلبرگ شناخته می‌شود. در ابتدای فعالیت، مرکز بیان شده مدرسه علوم بازرگانی کاتولیک نام داشت. هدف Tilburg University آن است که به چالش‌های ناشی از جهانی در نوسان پاسخ داده و زندگی بشری را راحت‌تر نماید. رشد و تکامل علم و دانش در این موسسه به دلیل متصل بودن آموزش، تحقیق و امکانات محیطی می‌باشد.

چهار ارزش اصلی مجموعه کنجکاوی، دلسوزی، اتصال بین بخشی و شجاعت به حساب می‌روند. استراتژی اصلی مجموعه که با نام ذهن‌ها و شخصیت‌ها شناخته می‌شود تا سال 2027 در دست اجرا خواهد بود. مرکز مورد بحث به دنبال مطالعه و درک جامعه بوده و از این طریق بر حل مسائل پیچیده اجتماعی تاثیر گذار خواهد بود. دانشگاه تیلبرگ از طریق دانش پیشرفته در رشته‌های اقتصاد، مطالعات بازرگانی، و کارآفرینی، علوم اجتماعی و رفتاری، قانون و حکومت عمومی، علوم انسانی و علوم دیجیتال و الهیات سعی دارد تا به اهداف بیان شده دست یابد.

تاریخچه دانشگاه تیلبرگ

همان‌طور که در قسمت قبل بیان کردیم پایه گذاری Tilburg University با تاسیس مدرسه علوم بازرگانی کاتولیک صورت پذیرفت. تاریخ راه اندازی مجموعه به سال 1927 باز می‌گردد. بخش جنوبی و کاتولیک هلند محل مناسبی برای استقرار آن به حساب می‌رفت. در طی بازه‌های زمانی مختلف، اسم این مرکز بارها تغییر داشت که از جمله آنها می‌توان به سال‌های 1938 و 1963 اشاره داشت که به ترتیب دانشگاه اقتصادی کاتولیک و دانشگاه کاتولیک Tilburg نامیده شد.

با گذر زمان اصلاحاتی در سیستم آموزشی و امکانات آن انجام شد که در نهایت تمامی آنها منجر به ایجاد محیطی مناسب و مجهز برای تحصیل افراد مستعد شدند. در ادامه و با راه اندازی دانشکده‌ها و دپارتمان‌های مختلف، تنوع برنامه‌ها گسترش قابل توجهی داشته به گونه‌ای که از سال 1927 تا حال نزدیک 87000 نفر از دوره‌های موجود فارغ‌التحصیل شده‌اند که بیش از 10000 نفرشان غیر بومی بودند.

 

دانشکده‌های دانشگاه تیلبرگ

 

پردیس دانشگاه تیلبرگ

اگر کمی پیرامون پردیس دانشگاه تیلبرگ جست و جو کرده باشید، بدون شک متوجه شده‌اید که آن در محیطی سرسبز و جنگلی زیبا واقع شده است. چنین فضایی باعث می‌شود تا تمرکز و آرامش دانشجویان افزایش یافته و به خوبی بتوانند به سپری کردن دوره‌شان بپردازند. کتابخانه‌ای مدرن در دل آن جای گرفته که فضای مطالعاتی و منابع مورد نیاز پذیرفته شدگان را تامین می‌کند.

کافه‌های سایبری، مراکز آموزش الکترونیکی و فضاهای کاری فردی و اجتماعی در سراسر مجموعه وجود دارند و می‌توان آنها را به عنوان ویژگی‌های Tilburg University معرفی نمود. آیا به بناهای یادبود علاقه‌مند هستید؟ در این صورت باید سری به ساختمان کابنهاگ که در سال 1962 ساخته شده بزنید.

فضایی که در آن از کارآفرینان حمایت شده و ارتباط نزدیکی با صنایع مختلف برقرار است، گزینه مناسبی برای آشنایی با ورود به بازار کار می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به صفحه Tilburg University Campus Developments اطلاعات کاملی پیرامون گسترش‌ها و پیشرفت‌هایی که مجموعه تجربه کرده به دست آورید.

دانشکده‌های دانشگاه تیلبرگ

دانشکده‌ها و مدارس، مراکزی به حساب می‌روند که دوره‌های مختلفی را در زمینه‌های تخصصی خود ارائه می‌دهند. شما می‌توانید با کسب اطلاعات پیرامون آنها، به طور کلی از برنامه‌ها و امکانات موجود مطلع شوید. اقتصاد و مدیریت، حقوق، علوم اجتماعی و رفتاری، علوم انسانی و علوم دیجیتال و الهیات کاتولیک بخش‌هایی هستند که هر یک دپارتمان‌های مختلفی را به عنوان زیر مجموعه خود راه اندازی کرده‌اند.

در کنار مواردی که به آنها اشاره داشتیم، موسسات تحقیقاتی متعددی هم به منظور فراهم کردن زمینه مورد نیاز برای انجام پژوهش‌های مختلف و کمک به پیشبرد علم و حل مشکلات و چالش‌های موجود راه اندازی شده‌اند. برای آن که امکان آشنایی بیشتر با هر یک از این موارد را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، بخش‌هایی را به آنها اختصاص داده‌ایم که اطلاعاتی مناسب و به روز را در دل خود جای داده‌اند.

دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه تیلبرگ

TiSEM که نام اختصاری Tilburg School of Economics and Management است، به عنوان مدرسه پیشرو اروپایی برای تحقیق و آموزش در زمینه‌های تجارت و اقتصاد شناخته می‌شود. کارکنان فعال در این محیط، از طریق انجام و به نتیجه رساندن تحقیقات پیشرفته در مورد کار آفرینی، نوآوری، کاهش گرسنگی جهان، پایداری، حاکمیت بازار و پیری، به حل طیف وسیعی از مشکلات مرتبط با جامعه کمک می‌کند.

همین اقدامات باعث شده‌اند که رتبه مرکز آموزشی در رنکینگ‌های جهانی بسیار مناسب باشد. وجود همکاری‌های مختلف با شرکای دانشگاهی، تجاری و دولتی باعث شده تا تحقیقات بین رشته‌ای رونق بسیار قابل توجهی داشته باشند. حدود 8000 دانشجو در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند که برای تدریس بیشتر آنها از زبان انگلیسی استفاده می‌شود.

اگر سری به رتبه بندی موضوعی 2022-2023 بزنید، متوجه می‌شوید که TiSEM 27امین مرکز معتبر سطح جهان است. حسابداری، اقتصاد سنجی و تحقیقات عملیاتی، اقتصاد، دارایی، مالیه، سرمایه گذاری، مدیریت، بازار یابی، حاکمیت عمومی و اقتصاد مالیاتی را می‌توان به عنوان رشته‌های اصلی در حال تحصیل معرفی نمود.

دانشکده حقوق Tilburg University

آیا قصد دارید تا پس از پذیرش گرفتن و هنگام سپری کردن دوره مد نظر خود به انجام تحقیقاتی ارزشمند و موثر بر زندگی بشر مشغول شوید؟ در این صورت باید به شما پیشنهاد دهیم که نگاه ویژه‌ای به TLS داشته باشید. مجموعه مورد بحث برای آن که بستر مورد نیاز این اقدام را فراهم نماید، سعی داشته تا اساتیدی مجرب و با سابقه قابل توجه و درخشان را به کار گیرد. هر آنچه هنگام پژوهش در شاخه‌های مختلف LAW مورد نیازتان خواهد بود، در دانشکده حقوق دانشگاه تیلبرگ وجود دارند.

با توجه به گردآوری چنین شاخصه‌هایی، دور از انتظار نیست که تنها افرادی بتوانند دوره انتخابیشان را در این مجموعه سپری نمایند که سوابق تحصیلی و رزومه قابل توجهی داشته باشند. از نظر شبکه تحقیقاتی علوم اجتماعی آمریکا و Times Higher Education موسسه مورد بحث به عنوان برترین و 28 امین دانشکده حقوق بین‌المللی شناخته شده است؛ بر همین اساس هم می‌توان گفت با فارغ‌التحصیلی از آن و کسب نتایجی قابل قبول شانس بالایی برای ورود هر چه راحت‌تر به بازار کار یا ادامه تحصیل خواهید داشت.

برای تدریس دوره‌های ارائه شده، از زبان‌های انگلیسی و هلندی استفاده می‌شود. بر اساس آخرین داده‌های موجود بالغ بر 3000 دانشجو در حال سپری کردن دوره مدنظرشان از میان 5 برنامه لیسانس و 10 برنامه فوق لیسانس هستند. آیا به دنبال شرکت در دوره‌های تحقیقاتی هستید؟ در این صورت باید بگوییم بستر ایده آل برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی و پایان نامه دکتری فراهم است؛ پس می‌توانید بسیار آسان به هدف خود دستیابید.

دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری دانشگاه تیلبرگ

همان‌طور که می‌دانید، افرادی که در حیطه‌های علوم اجتماعی و رفتاری فعالیت می‌کنند با چالش‌های مختلفی روبرو هستند که یکی از اصلی‌ترین آنها را می‌توان تغییرات جهان و مردم به حساب آورد. بر همین اساس باید بگوییم، بسیاری از محققان و اشخاصی که قصد دارند پژوهش‌های آکادمیک مفید و ثمر بخشی را انجام دهند، به سراغ این حیطه و یافتن راه حل‌هایی برای چالش بیان شده می‌روند.

دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری دانشگاه تیلبرگ هدف اصلی خود را آگاهی از نحوه عملکرد افراد در روابط، سازمان‌ها و جامعه قرار داده و تمامی پیش نیازهای محققان را برای بررسی موضوعاتی که به آنها اشاره کردیم فراهم کرده است. شاید برای شما سوال شده باشد که هدف از این فعالیت‌ها چیست؟ در پاسخ باید بگوییم که تمامی اقداماتی که بیان شدند برای افزایش سازگاری، انعطاف پذیری ذهنی و کنترل سلامت و رفاه هستند.

شاید برایتان جالب باشد که در راستای رسیدن به بازدهی حداکثری، همکاری‌هایی در قالب تیم‌های بین رشته‌ای انجام می‌شوند. بین TSB با شهروندان، متخصصان، سیاست گذاران، مدیران و کارآفرینان برای مطالعه و حل چالش‌های دنیای واقعی ارتباط نزدیکی برقرار شده است.

دانشکده علوم انسانی و علوم دیجیتال Tilburg University

یکی از تحولات عظیمی که در جوامع بشری رخ داده است، دیجیتال شدن آنها به حساب می‌رود. برای آن که بتوان با چالش‌های این اتفاق به خوبی مواجهه کرد، تنها کافی است ابتدا تحقیقاتی با تمرکز بر انسان‌ها در چارچوب جامعه دیجیتال صورت پذیرد. در گام بعدی باید به سراغ بررسی تاثیرات روند در حال وقوع بر روی توسعه هوش مصنوعی و فناوری‌های تعاملی، ارتباطات، فرهنگ و جامعه و چالش‌های وجودی و اخلاقی ایجاد شده رفت تا  بتوان راه حل‌های مناسبی برای رفع مشکلات احتمالی پیش رو پیشنهاد داد.

دانشکده علوم انسانی و علوم دیجیتال Tilburg University برای ساختن دنیایی بهتر، مواردی که تا اینجا بیان کردیم را به عنوان اهداف اصلی خود قرار داده است؛ پس به نوعی می‌توان گفت، آن چه که با پذیرش گرفتن از TSHD در انتظارتان هست را تا حدودی توضیح دادیم. شاید برای شما این پرسش به وجود آمده باشد که بر اساس چه پلنی مجموعه می‌تواند به مقاصد خود برسد؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم استراتژی خاصی برای سال‌های 2022 تا 2027 آماده سازی شده که با عمل کردن به تک، تک گام‌هایش دستیابی به اهداف چیز دور از تصوری نخواهد بود. آیا قصد دارید تا نقشی در این روند ایفا کنید؟ در این صورت بهتر است با مراجعه به صفحه اصلی Tilburg School of Humanities and Digital Sciences در سایت دانشگاه، اطلاعات بیشتری به دست آورید.

دانشکده الهیات کاتولیک دانشگاه تیلبرگ

شعاری که دانشکده الهیات کاتولیک دانشگاه تیلبرگ برگزیده ایمان فکری است. همان‌طور که می‌دانید ایمان و مذهب تقریباً از جوامع حذف شده‌اند؛ اما همچنان جنبه فردی  معنویات حفظ شده است. برای آن که برنامه‌هایی با امکانات  کامل در اختیار علاقه‌مندان این زمینه قرار بگیرند، در 1 ژانویه سال 2007 دانشگاه الهیات کاتولیک اوترخت با دانشکده الهیات تیلبرگ ادغام شدند و مجموعه مورد بحث به وجود آمد.

آیا به رشته‌هایی مانند فلسفه، روان‌شناسی، جامعه شناسی و مطالعات دینی علاقه دارید؟ در این صورت می‌توانید گزینه‌های متنوعی را در این مرکز برای خود بیابید. به دلیل محدودیت بیشتر موضوعی، دانشکده الهیات کاتولیک Tilburg نسبت به سایر بخش‌ها دانشجویان کمتری را می‌پذیرد.

شهریه دانشگاه تیلبرگ هلند

شهریه دانشگاه تیلبورگ مسئله‌ای به حساب می‌رود که زیر شاخه‌های مختلفی داشته و برای آن که بتوان توضیحاتی را پیرامونش ارائه کرد، باید به موضوعات متعددی پرداخت. در ارتباط با این موضوع باید بگوییم زمانی که شما به صفحه مربوطه‌اش در سایت موسسه مراجعه کنید، با سه عنوان نرخ قانونی، نرخ موسسه و هزینه‌های وزنی مواجه خواهید شد. نوع اول برای متقاضیانی می‌باشد که ملیت اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی آن را بدون مدرک هلندی دارند.

اشخاصی که شهروند یکی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا بوده و یا در منطقه اقتصادی ساکن هستند و مدرک هلندی دارند، در گروه دوم قرار می‌گیرند. هزینه‌های وزنی هم در ارتباط با برنامه پیش کارشناسی ارشد بیان می‌شود. با توجه به این توضیحات بدون شک متوجه شده‌اید که مهم‌ترین قسمتی که باید به سراغ آن برویم، دسته دوم می‌باشد.

قبل از آن که ارقامی دقیق بیان کنیم، باید بگوییم بسته به رشته و مقطعی که در آن به تحصیل می‌پردازید و شرایطتان ممکن است مبالغ تعیین شده برای شما با ارقامی که بیان می‌کنیم متفاوت باشند. در سال 2023 – 2024 هر فرد با وضعیت بیان شده به ترتیب برای برنامه‌های لیسانس و فوق لیسانس باید 9100 و 15100 یورو شهریه بپردازد. اگر صفحه مربوط به برنامه مد نظر خود را  با دقت مطالعه کنید، اطلاعات دقیق‌تری پیرامون موضوع مورد بحث در اختیارتان قرار می‌گیرد.

بورسیه‌های دانشگاه تیلبرگ

اگر پس از مطالعه بخش قبلی به این موضوع می‌اندیشید که روشی برای تامین مخارج بیان شده بیابید، باید به شما پیشنهاد کنیم تا با بورسیه‌های دانشگاه تیلبرگ آشنایی پیدا کرده و به سراغ گزینه‌ای متناسب با شرایط خود بروید. برنامه‌های حمایتی متنوعی برای دانشجویان مستعد و کوشا در نظر گرفته شده که هر یک از آنها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را داشته و مزایای متنوعی را در اختیارتان قرار می‌دهند.

نحوه و زمان درخواست دادن برای برنامه‌ها با یکدیگر متفاوت است؛ به گونه‌ای که برای بعضی از آنها باید هنگام پذیرش گرفتن مدارکتان را در پورتال‌های مربوطه آپلود نمایید و در گزینش برخی دیگر هم به طور خودکار اعتبار سنجی می‌شوید. برای آن که شما عزیزان را با گزینه‌های موجود آشنا نماییم، فهرستی از اسامی‌شان تهیه نموده‌ایم.

 • Partner Scholarships Tilburg School of Theology (TST)
 • Partner Scholarships Tilburg School of Humanities and Digital Sciences (TSHD)
 • Partner Scholarships Tilburg School of Social and Behavioral Sciences (TSB)
 • Partner Scholarships Tilburg Law School (TLS)
 • Partner Scholarships Tilburg School of Economics and Management (TiSEM)
 • Orange Knowledge Programme
 • Charity for Charity Scholarship
 • Koopmans and CentER scholarships
 • Research Master Scholarship
 • JADS JMJ Scholarship
 • Holland Scholarship – in combination with Orange Tulip Scholarship Indonesia
 • Holland Scholarship – General
 • Tilburg University scholarships

خوابگاه‌های دانشگاه تیلبرگ

معمولاً اصلی‌ترین دغدغه دانشجویان بین‌المللی پس از آشنایی با مخارج تحصیل، یافتن محلی مناسب برای سکونت است. اولین گزینه‌ای که این افراد به سراغ آن می‌روند چیزی نیست جز استفاده از اقامتگاه‌های زیر نظر مجموعه آموزشی. در ارتباط با این مسئله باید بگوییم دانشگاه تیلبرگ به مانند بسیاری از مراکز آموزشی دیگر فعال در این کشور هیچ‌گونه تعهدی را در قبال فراهم کردن چنین امکاناتی بر عهده نمی‌گیرد.

اگر شما عزیزان به دنبال روشی برای رفع نیاز خود هستید، می‌توانید به سراغ مسکن‌های رزرو شده یا آزاد بروید. از آنجایی که شهر محل تحصیل شما پذیرای دانشجویان بسیاری است، گزینه‌های متنوعی پیش رویتان قرار خواهند گرفت.  آیا نگرران مخارج رفع این نیاز هستید؟ پس باید بگوییم برای راحت کردن خیال خود تنها باید به سراغ استفاده از بورسیه‌های دانشگاه تیلبرگ بروید که در بخش قبلی کمی پیرامونشان صحبت کردیم.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*