دانشگاه رادبود هلند

دانشگاه رادبود هلند Radboud University

آشنایی با موسسات آموزشی در کشورهای مختلف برای آن دسته از افرادی که قصد انتخاب مقصد مهاجرتی خود را دارند از اهمیت بالایی برخوردار است. این اشخاص یا صرفاً برای تحصیل می‌خواهند دست به اقدام بیان شده بزنند و یا به منظور فراهم کردن و ساخت آینده‌ای ایده آل که در هر دو صورت اقدام بیان شده برای آنها از جنبه‌های مختلفی اهمیت خواهد داشت. هلند یکی از مناطق محبوب میان مهاجران به حساب می‌رود که افراد بسیاری هر ساله برای به دست آوردن ویزای آن وارد عمل می‌شوند.

دانشگاه رادبود یکی از مراکز علمی است که همواره در رنکینگ‌های جهانی نام آن به چشم می‌خورد. امکانات و رشته‌های متنوع، بورسیه‌های حمایتی و مزایای بسیار دیگری در انتظار پذیرفته شدگان هستند. آیا شما عزیزان نیز به دنبال آشنایی بیشتر با این مجموعه هستید؟ در این صورت بخش‌های بعدی را از دست ندهید؛ زیرا قصد داریم بخش‌ها و جنبه‌های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهیم پس با درنامایگریشن همراه باشید.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

معرفی دانشگاه رادبود

دولت هلند به منظور آن که فضای مناسبی را به منظور آموزش و تربیت افرادی کارآمد و مفید برای جوامع مختلف فراهم نماید، دانشگاه رادبود را در سال 1923 تاسیس و راه اندازی کرد. این مجموعه که در شهر نایمخن فعالیتش را آغاز کرد، تا به امروز گسترش‌های متنوعی را تجربه کرده است. آیا به سپری کردن دوره‌هایی به روز با امکاناتی پیشرفته علاقه‌مند هستید؟

در این صورت باید بگوییم گزینه‌های متنوعی در تمامی مقاطع پیش رویتان هستند. شاید برایتان جالب باشد که بر اساس آخرین آمار در دسترس، بیش از 20000 نفر در موسسه مورد بحث دوره‌های علمی مد نظرشان را سپری می‌نمایند. حضور دانشجویانی از مناطق مختلف جهان باعث شده تا فضایی بین‌المللی و چند فرهنگی ایجاد شود. شما عزیزان باید پس از بررسی کردن رشته‌های موجود، گزینه‌ای متناسب با شرایط خود را یافته و در ددلاین تعیین شده مدارک خود را برای پذیرش گرفتن ارسال نمایید.

در صورتی که شما هم قصد تحصیل در دانشگاه های هلند را دارید پیشنهاد میکنیم مقاله تخصصی با عنوان برترین دانشگاه‌های هلند را مطالعه کنید.

 

تاریخچه دانشگاه رادبود هلند

 

تاریخچه دانشگاه رادبود هلند

شهر نایمخن برای اولین بار شاهد راه اندازی موسسه‌ای آموزشی در سال 1655 بوده است که با نام Kwartierlijke Academie van Nijmegen فعالیت خود را آغاز کرد. با چنین رویدادی، زمینه سپری کردن دوره‌های مرتبط با پزشکی، الهیات و حقوق برای افراد مستعد و کوشا فراهم شد. با وجود فرایندی رو به رشد و موفق، فعالیت موسسه بیان شده در سال 1680 به پایان رسید.

پس از رفع بحران‌های ناشی از طاعون و حمله فرانسه به هلند، تلاش‌هایی برای راه اندازی مرکزی علمی شدت گرفتند که نهایتاً در سال 1923 با تاسیس دانشگاه کاتولیک نایمخن به ثمر رسیدند. در سال‌های 1928 و 1929 انجمن‌های جنتلمن رولاند و Lumen Ducet برای دانشجویان پسر و دختر راه اندازی شدند. با توجه به توضیحاتی که تا کنون ارائه کردیم، بدون شک متوجه شده‌اید از همان ابتدای هدف مجموعه فراهم کردن بستری ایده آل برای افرادی بود که قصد رشد و پیشرفت در زمینه‌های مختلف را داشتند.

پردیس دانشگاه RU

پردیس دانشگاه رادبود به محیطی گفته می‌شود که ساختمان‌ها و امکانات آموزشی و تحقیقاتی در آن قرار دارند و دانشجویان برای سپری کردن دوره‌های مد نظرشان باید در آن حضور پیدا کنند. محوطه‌ای بزرگ و سرسبز در جنوب شهر میزبان مجموعه مورد بحث است که دسترسی مناسبی هم دارد و بسیار راحت می‌توان به آن رفت و آمد کرد.

ساختمان‌های مختلفی در این مجموعه قرار دارند که از جمله آنها می‌توان به دانشکده‌ها و مراکز آموزشی، آزمایشگاه‌ها، امکانات ورزشی و رفاهی، کتابخانه‌ها و سالن‌های جلسات اشاره کرد. اگر بیش از این به معرفی پردیس دانشگاه رادبود بپردازیم، تقریباً اطلاعات بیان شده تکراری به نظر می‌رسند. بنا بر همین دلیل و به منظور آشنا کردن شما عزیزان با جزئیات بیشتر، زیر مجموعه‌های آن و سایر قسمت‌ها را در بخش‌هایی اختصاصی مورد بررسی قرار خواهیم داد.

دانشکده‌های دانشگاه رادبود

دانشکده‌ها بخش‌هایی هستند که هر یک از آنها برای ارائه دوره‌های تخصصی راه اندازی و تجهیز شده‌اند. در این مجموعه‌ها، افراد می‌توانند با بهره گیری از خدمات متنوع ارائه شده و مشاوره‌های کادری مجرب و متخصص در مسیر مورد علاقه خود رشد کرده و به موفقیت‌های چشمگیری دست یابند. دانشگاه رادبود هلند از 7 بخش مختلف تشکیل شده که شامل دانشکده‌های هنر، حقوق، پزشکی، مدیریت، فلسفه، الهیان و معارف دینی، علوم و علوم اجتماعی می‌شوند.

به دلیل این که علاقه‌مندان رشته‌های مختلف در این موسسه مخاطبان این مطلب هستند، در ادامه بخش‌هایی را به هر یک از آنها اختصاص داده و اطلاعات تکمیلی را به شما عزیزان ارائه خواهیم کرد. آیا به دنبال آن هستید تا بدانید بستر مد نظر شما برای آموزش دیدن در رشته مدنظرتان در محیط‌های موجود فراهم شده‌اند یا خیر؟ پس قسمت‌های بعدی را از دست ندهید.

 

دانشکده‌های دانشگاه رادبود

 

دانشکده هنر Radboud University Nijmegen

از آنجایی که با استفاده از علوم انسانی افراد میاموزند که چگونه خلاقانه و انتقادی بیندیشند، استدلال کرده و سوال بپرسند این زمینه اهمیت بالایی برای دانشگاه‌ها و مراکز علمی دارد. اگر بتوانید مهارت‌های خود را در این حیطه بهبود ببخشید، شانس آن را خواهید داشت تا بینشی جدید نسبت به عبارات انسانی مختلف که در جامعه وجود دارند به دست آورید.

با تلاش و کوشش متخصصان این رشته ما این امکان را خواهیم داشت تا در مورد نشانه‌ها، صداهای زبان‌های مختلف، ارزش‌های فرهنگی و سایر مواردی که در ساخت یک اثر هنری اهمیت دارند اطلاعاتی مفید به دست آوریم. با توجه به توضیحاتی که ارائه کردیم، بدون شک شما عزیزان هم متوجه شده‌اید که در محیط مورد بحث می‌توانید دوره‌های متنوع و با کیفیتی را پشت سر بگذارید و برای کمک به جوامع خود را آماد کنید.

طیف وسیعی از برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در این مجموعه ارائه می‌شوند که تمرکز آنها بر آموزش منظم در گروه‌های کوچک با نظارت و پشتیبانی و رویکردهای مشخص است. دانش آموزان با طی کردن مسیر مورد بحث یاد می‌گیرند چشم و ذهن خود را نسبت به دیدگاه‌های متعدد باز نگهدارند.

آیا به دنبال انجام تحقیق و پژوهش در زمینه تخصصی خود هستید؟ در این صورت باید بدانید که دانشگاه رادبود برای فراهم کردن چنین امکانی مرکز مطالعات زبان (CLS) و موسسه مطالعات فرهنگ و تاریخ رادبود (RICH) را در دانشکده هنر راه اندازی کرده است.

دانشکده حقوق دانشگاه RU

یکی از بهترین محیط‌های موجود برای سپری کردن دوره‌های مربوط به حقوق در هلند Faculty of Law, Radboud University است. این مجموعه در تحقیق، آموزش و سازماندهی نسبت به سایر همکارانش شهرت و سابقه بیشتری دارد. فرقی نمی‌کند در کدام یک از دوره‌های کارشناسی یا کارشناسی ارشد قصد ادامه تحصیل داشته باشید، در هر صورت گزینه‌های مناسبی را برای خود خواهید یافت که برخی از آنها نیز به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

سیاست دانشکده این است که به کشف فرصت‌ها برای همکاری بین‌المللی و تقویت روابط موجود ادامه دهد. گنجاندن قوانین بین‌المللی و اروپایی در تحقیقات اروپایی اهمیت بالایی دارد. شاید برای شما جالب باشد که این مجموعه در زمینه‌هایی مانند قوانین ورشکستگی، مالیاتی، حریم خصوصی اروپایی، مهاجرت، حقوق اساسی و مسائل امنیتی با کنسرسیوم‌های اروپایی همکاری می‌کند.

نقش داشتن در هر یک از روندهایی که به آنها اشاره داشتیم می‌تواند نقطه عطفی در رزومه علمی هر فردی شناخته شود. آیا به دنبال روشی برای آشنایی به محیط کار و ورود به بازار هستید؟ در این صورت همکاری‌هایی که دانشکده حقوق دانشگاه رادبود با دفاتر اسناد رسمی قانون مدنی و شرکت‌های حقوقی، سازمان‌های مالی، تجارت بین‌المللی، دانشگاه‌ها و نهادهای دولتی، وزارتخانه‌ها، سازمان‌های غیر دولتی داخلی و اروپایی انجام می‌دهد مزیتی بسیار بزرگ برایتان به حساب می‌رود.

دانشکده پزشکی دانشگاه رادبود

اگر قصد دارید در زمینه زیست پزشکی تحقیقاتی با جنبه بالینی انجام دهید که از طریق آنها تجارب خود را بالا ببرید، به سراغ آشنایی با گزینه مناسبی آمده‌اید. این محیط بین دانشگاه و مرکز پزشکی رادبود مشترک بوده و دوره‌هایی با کیفیت و حساب شده را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. یکی از کاربردی‌ترین مواردی که می‌توانید در این محیط بیابید، برنامه مکانیسم‌های مولکولی است که به شما کمک می‌کند درک مناسبی از اساس سلولی بیماری به دست آورید.

دوره‌های متنوع این چنینی هم توسط اساتیدی مجرب در Faculty of Medicine تدریس می‌شوند که با سپری کردنشان می‌توانید رزومه علمی قوی‌ای برای خود ایجاد و مسیر ورودتان به بازار کار را به طور چشمگیری هموار نمایید. تحقیقات مولکولی و سلولی برای علوم حیات مولکولی، مداخله، تحقیقات بالینی و جمعیتی در موسسه علوم بهداشتی و تحقیقات علوم اعصاب پزشکی در این مرکز وجود دارند که می‌توان آنها را به عنوان برخی از موارد پر طرف‌دار و در دسترس RU معرفی نمود.

 

رشته‌های دانشگاه رادبود

 

دانشکده مدیریت Radboud University Nijmegen

دانشکده مدیریت دانشگاه رادبود سعی دارد تا از طریق طراحی و پیاده سازی برنامه‌های مفید و کاربردی، زمینه مناسبی را برای ایجاد تحول در جوامع و سوق دادنشان به پایداری فراهم نماید. با الهام گرفتن از اهداف توسعه پایداری سازمان ملل متPد در زمینه جوامع پایدار، در این مرکز به موضوعاتی مانند نابرابری جنسیتی، کار شایسته و فقر پرداخته می‌شود تا از این طریق به نوآوری و رشد جوامع کمک شود.

در کنار تمامی مواردی که به آنها اشاره داشتیم، تاثیر گذاری بر حل چالش‌های زیست محیطی و آب و هوایی یکی از تاثیرات دیگر دانشکده مدیریت بر مجموعه مورد بحث به حساب می‌رود. همواره هدف مجموعه رسیدگی به چالش‌های بزرگ و مطرح جوامع و کمک به حل آنهاست که می‌توانید با مشارکت در تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده، تجربه عملی خود را در کنار آموزه‌های تئوری افزایش دهید.

در ادامه و برای کمک به آشنایی بیشتر شما عزیزان با سایر اهداف Faculty of Management فهرستی را آماده کرده‌ایم که مطالعه آن خالی از لطف نیست. تمرکز دانشکده برای پرداختن به چالش‌های کلان اجتماعی با رویکردی بین رشته‌ای در سه سطح فردی برای کمک به درک ما در مورد نحوه تعامل تصمیم گیری با نهادها و در نتیجه شکل دادن به پایداری اجتماعی – سازمانی، به منظور کمک به درک ما از شرایط ارگانی برای ارائه یک محیط کاری انسانی که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه و از نظر اجتماعی معنادار و پایدار باشد و اجتماعی، برای کمک به درک ما از مکانیسم‌های نظارتی، تشویقی و حاکمیتی قرار دارد.

 • توسعه و حفظ دموکراسی‌های پایدار و جوامع فراگیر، عادلانه و عادلانه
 • ارائه راه حل برای مسائل زیست محیطی جهانی، از جمله تغییرات آب و هوا، از دست دادن تنوع زیستی و آلودگی
 • توسعه سازمان‌های فراگیر و متنوع با هدف مشترک و پایداری

دانشکده فلسفه، الهیات و معارف دینی RU

هنگام معرفی دانشکده فلسفه، الهیات و معارف دینی باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که کل مجموعه در نتیجه تلاش‌های کاتولیک‌های رومی در هلند شروع به کار کرد. این افراد که تا آن زمان توانایی ایفای نقش در پست‌های دولتی، حقوقی و پزشکی را نداشتند سعی کردند با استفاده از این بستر خود را برای تصاحب موقعیت‌های مهم و تاثیر گذار آماده سازند.

در پی گسترش‌های به وجود آمده، زمینه‌های آموزشی مختلفی به دانشگاه اضافه شد که برای ارائه برنامه‌هایی کاربردی در هر یک، دانشکده‌هایی راه اندازی شدند. در محیط مورد بحث الهیات از منظر رهایی به عنوان ابزاری برای تصدیق پیشینه و تاریخ آن به کار گرفته می‌شود.

هدف نهایی آن است که فارغ‌التحصیلان به افرادی کوشا و متفکر تبدیل شوند و به میراث مسیحیت وفادار باشند. با مطالعه اطلاعاتی که تا به اینجا بیان کردیم، شاید بسیاری از افراد به این نتیجه برسند که محیط بیان شده مقصدی مناسب برایشان نیست. شاید همین گونه باشد؛ زیرا برنامه‌های در دسترس آن و رویکردی که در نظر دارد، تا حدود زیادی خاص به حساب می‌روند.

دانشکده علوم دانشگاه رادبود

دانشکده علوم رادبود ارتباط نزدیکی بین تحقیق و آموزش با هدف کشف و طراحی راه حل‌های خلاقانه برای چالش‌های آینده برقرار کرده است. در این مجموعه می‌شود تا مرزهای دانش را جا به جا کرده و از این  طریق به بهبود وضعیت زندگی مردم کمک شایانی رساند؛ همین امر باعث شده تا نقشی بسیار کلیدی در یافتن راه حل‌هایی برای چالش‌های علمی و اجتماعی داشته باشد. شوراهای دانشجویی و نماینده نهادهایی هستند که در تصمیم گیری‌های کلی با یکدیگر مشارکت می‌نمایند.

مجمع بیان شده از حقوق کارکنان و دانشجویان دفاع کرده و سعی بر آن دارد تا فضای موجود را روز به روز بهبود ببخشد. شاید برای شما جالب باشد که به منظور فراهم کردن بستری مناسب برای تحصیل رشته‌های متنوع، موسسات آموزشی در زمینه‌هایی مانند علوم زیستی، محاسباتی و اطلاعاتی، مولکولی، ریاضیات، فیزیک و نجوم راه اندازی شده و در حال فعالیت هستند.

دانشکده علوم اجتماعی Radboud University Nijmegen

آیا به دنبال مطالعه رفتار، احساس و تفکر انسان در سطوح فردی و اجتماعی هستید؟ در این صورت باید به سراغ مرکزی بروید که تمامی پیش نیازهای این اقدام را فراهم کرده و بستری ایده آل را برای آن فراهم کرده است. Faculty of Social Sciences فرد و جامعه را محور کار خود قرار داده و موضوعاتی مانند رفتار و روان انسان، آموزش و پرورش و تربیت کودک، ارتباطات جامعه و فرهنگ را مورد بررسی قرار می‌دهد.

آماده سازی دانش‌آموزان به‌عنوان افراد مستقل و آموزش دیده با ادراکات خود از جهان، توسعه دانش جدید و مشارکت‌های چند رشته‌ای و بین‌المللی و انتقال دانش علمی را می‌توان به عنوان برخی از اهداف اصلی موسسه مورد بحث معرفی نمود. آیا تحقیق و پژوهش یکی از اهداف شما از انتخاب دانشکده علوم اجتماعی است؟

پس باید با موضوعات این حیطه آشنایی پیدا کنید. برای ساده‌تر کردن کار شما عزیزان در این روند، فهرستی را در انتها قرار داده‌ایم.

 • توسعه و یادگیری
 • آسیب شناسی روانی، سلامت و تندرستی
 • فرایندهای اجتماعی و ارتباطات
 • زبان و ارتباطات
 • ادراک، عمل و کنترل
 • پلاستیک و حافظه
 • ساختار مغز و ارتباطات عصبی
 • نابرابری، انسجام و نوسازی در جوامع غربی و دیگر جوامع

رشته‌های دانشگاه رادبود

اگر هنگام مطالعه بخش مربوط به دانشکده‌ها کمی توجه کرده باشید، بدون شک به طور کلی با رشته‌های دانشگاه رادبود آشنایی کلی‌ای پیدا کرده‌اید. لازم به ذکر است که برنامه‌های ارائه شده در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تنوع بسیار زیادی دارند؛ به همین سبب بهترین راه برای کسب اطلاعات دقیق پیرامون این موضوع مراجعه به سایت اصلی موسسه آموزشی و مطالعه صفحاتی است که به آن اختصاص داده شده‌اند.

شاید برایتان جالب باشد که بالغ بر 211 برنامه مستر و 51 برنامه لیسانس در دسترس دانشجویان قرار دارند. برای تدریس این موارد از زبان‌های انگلیسی و هلندی استفاده می‌شود که همین امر تنوع گزینه‌های موجود را افزایش می‌دهد. در ادامه اسامی برخی از برنامه‌های انگلیسی زبان موجود در دانشگاه رادبود را در قالب فهرستی قرار داده‌ایم.

 • هوش مصنوعی
 • مطالعات آمریکایی
 • مطالعات فرهنگ و هنر
 • زیست شناسی
 • مدیریت کسب و کار
 • اقتصاد و اقتصاد بازرگانی
 • علوم محاسباتی
 • تاریخ اروپای مقایسه‌ای
 • علم شیمی
 • تفسیر کتاب مقدس
 • علوم رفتاری (تحقیقاتی)
 • هنر و فرهنگ تجسمی (تحقیقاتی)
 • ارگانیسم‌های سازگار
 • دنیای مدیترانه باستان و قرون وسطی

هزینه تحصیل در دانشگاه RU

تعیین بودجه و مخارج هر فرد موضوعی به حساب می‌رود که نمی‌توان ارقام دقیقی برای آن بیان کرد؛ زیرا زندگی هر فرد بسته به سلایق و سبک او متفاوت خواهد بود. اگر بخواهیم دید کلی‌ای به شما عزیزان در این روند دهیم، باید بگوییم دانشجویان بین‌المللی تقریباً برای هر سال حضور در هلند و دانشگاه رادبود، چیزی بین 13000 تا 34000 یورو هزینه می‌نماید.

برای آن که شما عزیزان را با ریز مبلغ بیان شده آشنا کنیم، بهتر است مواردی که به عنوان زیر مجموعه‌های آن شناخته می‌شوند را در قالب جدولی معرفی نماییم. در ادامه تمامی ارقامی که برای زمینه‌های مختلف بیان شده‌اند بر اساس یورو و برای سال جاری هستند.

میانگین هزینه در سال دانشجویان عضو اتحادیه اروپادانشجویان خارج اتحادیه اروپا
شهریه تحصیل (2023-2024)2,31411,500 تا 22,000
مطالعه کتاب‌ها و مطالب1,0001,000
هزینه‌های زندگی (غذا، پوشاک و…)4,0004,000
محل اقامت4,500 تا 5,4004,500. تا 5,400
بیمه (سلامت و مسئولیت)600600
ویزا و اجازه اقامت0 تا 40200
حوادث غیر مترقبه (سفر، تلفن و غیره)500500
جمع12,914 تا  13,85422,300 تا  33,700

 

بورسیه‌های دانشگاه رادبود

برنامه‌های بسیاری تحت عنوان بورسیه‌های دانشگاه رادبود در دسترس دانشجویان مستعد، توانا و کوشا قرار گرفته‌اند که برای بهره‌مندی از آنها باید سوابق تحصیلی و رزومه قابل توجهی داشت. معمولاً افراد با ملیت غیر اروپایی که برای سپری کردن برنامه‌های کارشناسی ارشد آن هم به زبان انگلیسی پذیرفته می‌شوند، شانس بالایی برای استفاده از این موارد دارند. آیا شما عزیزان هم به دنبال هدف بیان شده هستید؟

در این صورت باید توجه داشته باشید که برای پذیرش گرفتن از دوره‌های اراسموس و مشترک اقدام نکنید. هر یک از دانشکده‌هایی که در قسمت‌های قبلی به آنها اشاره داشتیم، تعدادی بورسیه محدود را در دسترس دانشجویان قرار می‌دهند.

اگر پاسپورت غیر اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا را دارید، به دلایل دیگر نمی‌توانید شهریه کمتری مانند اعضای اتحادیه اروپا بدهید، مدرک لیسانس خود را خارج از هلند گرفته باشید و سابقه قبلی تحصیل در این کشور را ندارید، الزامات مهارت زبان انگلیسی را برای برنامه کارشناسی ارشد انتخابی خود برآورده می‌کنید، به طور کامل در برنامه کارشناسی ارشد آموزش داده شده به زبان انگلیسی از 1 سپتامبر 2023 پذیرفته شده و می‌توانید الزامات اخذ ویزای هلند را رعایت کنید شرایط استفاده از اسکالرشیپ‌های RU را دارید.

در ادامه فهرستی از اسامی برخی از گزینه‌های موجود را قرار داده‌ایم که می‌توانید با جست و جو در موردشان اطلاعات بیشتری به دست آورید. در انتها بهتر است بیان کنیم در صورتی که بتوانید واجد شرایط بودنتان را اثبات نمایید، شهریه شما به 2314 یورو کاهش و مخارج ویزا، اجازه اقامت، بیمه درمانی و بیمه مسئولیت برای اقامت شما در هلند تحت پوشش قرار می‌گیرند.

 • برنامه دانش نارنجی (OKP)
 • بورسیه NN Future Matters
 • HEC
 • بورسیه تحصیلی اتحادیه اروپا Grant Finder
 • بورسیه Google Europe برای دانش آموزان دارای معلولیت – برنامه کارشناسی ارشد در علوم محاسباتی
 • بورسیه‌های فولبرایت رادبود
 • بورسیه‌های دانشکده برای کارشناسی ارشد پژوهشی در فلسفه
 • بورسیه‌های دانشکده برای کارشناسی ارشد الهیات
 • وام‌های کارشناسی ارشد Erasmus+
 • امور مالی دانشجویی هلندی
 • Colfuturo
 • بورسیه علوم مولکولی بایوندیس
 • بورسیه تحصیلی BAPPENAS
 • بورسیه تشویقی رادبود
 • بورسیه تحصیلی برای دانشجوی دختر بین‌المللی ممتاز – برنامه کارشناسی ارشد الهیات

خوابگاه‌های دانشگاه رادبود

با توجه به اطلاعات موجود نمی‌توان به صراحت در مورد خوابگاه‌های دانشگاه رادبود مانند سایر مراکز علمی با ذکر نام آنها صحبت کرد. یکی از چالش‌هایی که هنگام مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی مخصوصاً هلند با آن مواجه می‌شوید، تهیه مکانی مناسب برای اقامت است. موسسه علمی مورد بحث برای آن که به دانشجویان این امکان را دهد تا با دغدغه بسیار کمتری دوره‌شان را سپری نمایند، در سال اول کمکشان خواهد کرد تا گزینه مناسبی را یافته و از آن استفاده کنند؛

اما به دلیل وجود شرایط محیطی، هر فرد باید قبل از اتمام بازه بیان شده فکری برای سال‌های آینده‌اش نماید.  بهترین راه برای جست و جوی مسکن در شهر نایمخن استفاده از شبکه‌های اجتماعی و بررسی آگهی‌های آنلاین به حساب می‌رود.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

رنکینگ و اعتبار دانشگاه رادبود هلند

یکی از فاکتورهایی که هنگام انتخاب مقصد مناسب برای مهاجرت تحصیلی باید به آن توجه کنید، رنک جهانی آن به حساب می‌رود. هر ساله موسسات معتبری به ارزیابی مراکز علمی جهان می‌پردازند که فاکتورهایی مانند امکانات، مقاله‌های چاپ و تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده در این مسیر اهمیت بالایی دارند. QS به عنوان یکی از سرشناس‌ترین این سازمان‌ها شناخته می‌شود. بر اساس آخرین اعلام آن در سال 2023 دانشگاه رادبود 232 امین مرکز آموزشی برتر جهان معرفی شده است.

باید در روند معرفی رنکینگ و اعتبار RU به این موضوع نیز اشاره داشته باشیم که تمامی رشته‌های تحصیلی آن توسط سازمان اعتباربخشی هلند (NVAO) ارزیابی و معتبر به حساب می‌رود؛ پس با فارغ‌التحصیلی از آن موقعیت مناسبی را برای خود به منظور ادامه فعالیت علمی یا کاری ایجاد خواهید کرد.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*