دانشگاه ماستریخت هلند

دانشگاه ماستریخت هلند Mastricht University

دانشگاه ماستریخت یکی از مراکز علمی فعال در هلند به حساب می‌رود که با داشتن امکانات و دوره‌های متنوع، هر ساله پذیرای عده زیادی از دانشجویان بومی و بین‌المللی است. آشنایی با این مجموعه در زمینه‌های مختلفی می‌تواند دیدی مناسبی به افرادی بدهد که قصد دارند مقصدی را برای خود انتخاب نمایند. در همین راستا ما قصد داریم تا Mastricht University را از جنبه‌های متفاوت مورد بررسی قرار دهیم.

در این مسیر ابتدا معرفی کلی‌ای از آن قرار داده و سپس به سراغ تاریخچه، پردیس، دانشکده‌ها و سایر ویژگی‌های مهمش خواهیم رفت. اگر در انتهای مقاله به این نتیجه رسیدید که می‌توانید انتخاب‌های مناسب‌تری هم داشته باشید، بهتر است به سراغ سایر موسساتی بروید که در مطالب دیگر آنها را بررسی کرده‌ایم.

معرفی دانشگاه ماستریخت

یکی از موسساتی که توسط دولت هلند راه اندازی شده و حمایت‌های گوناگونی را هم از آن دریافت می‌کند، دانشگاه ماستریخت نام دارد. این مجموعه در شهری با همین نام تاسیس شد و بالغ بر 47 سال می‌باشد که به خدمات رسانی مشغول است. در حال حاضر بالغ بر 22000 دانشجو با کمک 4400 کارمند مشغول به فعالیت هستند. این مرکز با مدل آموزشی نوآورانه، شخصیت بین‌المللی و رویکرد چند رشته‌ای به تحقیق و آموزش خود را متمایز می‌کند.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

به لطف تحقیقات و آموزش با کیفیت بالا و تمرکز قوی بر مشارکت اجتماعی UM به سرعت شهرت خوبی به دست آورد. در دوران فعالیت، Maastricht University تمرکز خود را بر یادگیری مبتنی بر مشکل قرار داد؛ بر همین اساس روشی نوین توسط مدیران ابداع شد.

با وجود شرایط مورد بحث فرصت آن به وجود آمد تا پذیرفته شدگان تخصص حرفه‌ای خود را توسعه دهند، بر روی استعدادها، علایق و مهارت‌های خود کار کرده و آنها را به چالش بکشند. با توجه به مسیری که بیان کردیم پیش روی پذیرفته شدگان قرار دارد، بدون شک آنها به خوبی مهارت‌های متعددی را فرا گرفته و برای ورود به بازار کار آمادگی کافی را خواهند داشت.

اگر ما هم قصد تحصیل در دانشگاه های هلند را دارید توصیه میکنم مقاله تخصصی در رابطه با بررسی برترین دانشگاه های هلند را مطالعه کنید.

 

تاریخچه دانشگاه ماستریخت هلند

 

تاریخچه دانشگاه ماستریخت هلند

در دهه 1960 هلند احساس نیاز شدیدی به راه اندازی مرکز پزشکی جدیدی  کرد. یکی از شهرهایی که برای میزبانی دانشکده بیان شده علاقه نشان داد، ماستریخت بود.  بسته به وضعیت اقتصادی و تحولات آن زمان، تصمیم بر آن شد تا  UM در منطقه بیان شده راه اندزای شود. در طی تغییرات میزان دانشجو و نیاز به وجود فضایی کامل در این حیطه موسسه بیان شده به دانشگاه تغییر ماهیت داد و امروزه با نام دانشگاه ماستریخت شناخته می‌شود.

Maastricht University با کمتر از 50 سال سن، یکی از جوان‌ترین و معتبرترین مراکز آموزشی به حساب می‌رود. SWOL بنیاد سابق آموزش دانشگاه در لیمبورگ یکی از حامیان اصلی UM در زمینه‌های مختلف بود و در رسیدن به موفقیت‌های مختلف کمک بسیاری کرده است. رنکینگ مجموعه در میان موسسات جهان قابل قبول به حساب می‌رود؛ اما مدیران آن سعی دارند تا با پیاده سازی برنامه‌های مطالعاتی متمایز و دستور کار تحقیقاتی متفاوت به رتبه‌های بهتری دست پیدا کند.

پردیس دانشگاه ماستریخت

اطلاعات مختلفی پیرامون پردیس‌های دانشگاه ماستریخت در دسترس هستند. اگر شما عزیزان جست و جویی در ارتباط با آنها انجام دهید، بدون شک دچار سردرگمی خواهید شد. برای ساده‌تر کردن کارتان، ما در این مطلب قصد داریم تا به طور کلی تمامی محیط‌های مربوط و زیر مجموعه UM را مورد بررسی قرار دهیم. در همین ابتدای کار باید بگوییم که این مجموعه در شهر ماستریخت که خواستگاه اصلی آن به حساب می‌رود، ساختمان‌هایی در نقاط مختلف دارد.

بروکسل، Randwyck Campus و City Centre Campuses را می‌توان به عنوان لوکیشن‌هایی معرفی کرد که از آنها با نام پردیس‌های دانشگاه ماستریخت هلند یاد می‌شود. شاید برایتان جالب باشد که موارد دوم و سوم هر دو در Maastricht قرار دارند. آیا به دنبال سپری کردن دوره‌های مرتبط با دپارتمان‌های هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی هستید؟

در این صورت باید بدانید که فضای در نظر گرفته شده برای آنها در ساختمان‌های تاریخی مرکز شهر از پیش تدارک دیده شده‌اند. با ورود به این اماکن، بدون شک حس بسیار خوبی به شما دست می‌دهد و می‌توانید کاملاً خود را در فضای یادگیری قرار دهید. پیش نیازهای آموزش در رشته‌هایی مانند علوم روانپزشکی، روان‌شناسی و علوم زیستی هم در پردیس مدرن Randwyck آماده سازی شده‌اند.

هر آنچه که برای یادگیری بهتر لازم باشد، از کلاس‌های درس مدرن، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مجهز و کتابخانه‌ای غنی، همه و همه در محیط یاد شده وجود دارند. از آنجایی که پردیس بروکسل دانشگاه ماستریخت نیاز به توضیحی جداگانه دارد، در قسمت بعدی به بررسی آن خواهیم پرداخت.

 

دانشکده‌های دانشگاه UM

 

پردیس بروکسل Maastricht University

اگر بخواهیم به طور کلی پردیس بروکسل دانشگاه ماستریخت را معرفی نماییم، باید بگوییم که آن مرکزی اجتماعی و بین دانشکده‌ای برای آموزش و تحقیق است که به طور رایگان در اختیار کارکنان و دانشجویان دانشکده‌های UM قرار می‌گیرد. در سال 2010 و با هدف اتصال پذیرفته شدگان به سیاست گذاران و تصمیم گیرندگان اتحادیه اروپا Campus Brussels راه اندازی شد.

اتاق‌های مجهزی برای سخنرانی‌ها، سمینارها و کارگاه‌های آموزشی دانشگاهی به همراه دسترسی مناسب از طریق حمل و نقل عمومی را می‌توان به عنوان برخی از ویژگی‌های آن معرفی کرد. رویدادهای منظمی برای فارغ‌التحصیلان UM در پردیس بروکسل برگزار و سازماندهی می‌شوند که از جمله آنها می‌توان به برنامه‌های مطالعات اروپایی و حقوق اشاره داشت. با استفاده از این فرصت، کارکنان و دانشجویان می‌توانند پیرامون موضوعات مختلفی مانند تحقیقات در حال پیشرفتشان بحث و یافته‌هایشان را منتشر نمایند و از این طریق، باعث بهبودی عملکرد خود و دیگران شوند.

دانشکده‌های دانشگاه UM

محیط‌هایی که برای ارائه امکانات بیشتر و دوره‌های متنوع‌تر پیرامون رشته‌هایی خاص در مراکز آموزشی راه اندازی می‌شوند، Faculties گفته می‌شود. آشنایی با این موارد را می‌توان پیش زمینه آشنایی با برنامه‌های موجود و رشته‌های قابل تحصیل دانست. هنر و علوم اجتماعی، بهداشت، پزشکی و علوم زیستی، حقوق، روان‌شناسی و علوم اعصاب، علوم و مهندسی و بازرگانی و اقتصاد زمینه‌هایی هستند که به‌خاطر اهمیت بالای آنها برای هر یک دانشکده‌ای جداگانه ساخته شده است.

هر آنچه که برای یادگیری کامل و انجام تحقیقات و پژوهش‌هایی در سطح جهانی نیاز خواهید داشت در هر یک از مواردی که به آنها اشاره داشتیم وجود دارند. برای آن که اطلاعات تکمیلی پیرامون هر مورد در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، در ادامه قسمت‌هایی جداگانه را به آنها اختصاص دادیم؛ پس مطالعه‌شان را از دست ندهید.

دانشکده هنر و علوم اجتماعی دانشگاه ماستریخت

دانشگاه ماستریخت برای آن که در آموزش و پژوهش خود تحولات عمده‌ای در جوامع و فرهنگ‌ها را مورد بررسی قرار دهد، دست به راه اندازی دانشکده هنر و علوم اجتماعی زده است. هدف اصلی این محیط را می‌توان درک روابط به صورت متقابل و اروپایی شدن، جهانی شدن، توسعه علمی و فناوری، تغییرات سیاسی و نوآوری فرهنگی معرفی کرد.

برای آن که نحوه کنار آمدن جوامع مختلف با چالش‌های بیان شده آشکار شود شیوه‌های یادآوری، تکنیک‌های حاکمیت، استراتژی‌های مدیریت دانش، فناوری‌ها و خطرات و راه‌های موجود برای مقابله با تنوع و نابرابری در دانشکده هنر و علوم اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرند. به دلیل آن که درک جهان کنونی بدون داشتن بینش نسبت به گذشته امری امکان‌ناپذیر است، پژوهش‌های تاریخی به عنوان عنصر کلیدی هویت علمی و آموزشی Faculty of Arts and Social Sciences عمل می‌کند.

شاید برای شما جالب باشد که 77 درصد دانشجویان این مجموعه را افرادی از کشورهای مختلف جهان تشکیل می‌دهند؛ به همین سبب هم در آن فرهنگ‌های مختلف با یکدیگر تقابل پیدا کرده‌اند. 4 برنامه کارشناسی، 8 برنامه کارشناسی ارشد، 2 برنامه کارشناسی ارشد تحقیقاتی، 4 برنامه تحقیقاتی، 7 مرکز تحقیقاتی و یک دانشکده تحصیلات تکمیلی را می‌توان به عنوان نکاتی دانست که در مورد دانشکده هنر و علوم اجتماعی باید به آنها اشاره داشته باشیم.

دانشکده بهداشت، پزشکی و علوم زیستی Maastricht University

یکی از ویژگی‌های دانشکده بهداشت، پزشکی و علوم زیستی را می‌توان به‌کارگیری آخرین پیشرفت‌ها، بینش‌ها و روش‌ها در برنامه‌های خود دانست. با این وجود شما می‌توانید در رشته‌هایی تحصیل نمایید که سیستمی به روز و نوین در آن پیاده سازی شده‌اند. گرایش شدید سیاست‌های مجموعه به چند رشته‌ای بودن باعث می‌شود تا شانس انجام پژوهش بر روی موضوعات مختلف در دسترس شما قرار بگیرد. از این طریق، می‌توانید زمینه رشد و پیشرفتتان را فراهم کرده و روز به روز در زمینه‌های مختلف پیشرفت‌هایی را به دست آورید. مراقبت‌های بهداشتی بین‌المللی در دستور کار FHML قرار داشته و از این طریق همواره تلاش می‌کند تا پای خود را فراتر از مرزهای علم بگذارد.

موسسات تحقیقات مراقبت و بهداشت عمومی (CAPHRI)، CARIM برای بیماری‌های قلبی عروقی، انکولوژی و تولید مثل GROW، تغذیه و تحقیقات ترجمه‌ای در متابولیسم NUTRIM، SHE آموزش حرفه‌های بهداشت، MHeNs برای سلامت روان و علوم اعصاب، تصویربرداری مولکولی چند مدل ماستریخت (M4I) و MERLN برای پزشکی احیا کننده الهام گرفته از فناوری در کنار دپارتمان‌های مختلفی برای دستیابی به اهداف بیان شده در دانشکده بهداشت، پزشکی و علوم زیستی فعالیت می‌کنند.

در ادامه و برای کمک به آشنایی بیشتر شما عزیزان، فهرستی از برخی departmentهای مجموعه را آماده و قرار داده‌ایم که بهتر است مطالعه آن را از دست ندهید.

 • آناتومی و جنین شناسی
 • بیهوشی
 • بیوشیمی
 • بیوانفورماتیک
 • مهندسی پزشکی
 • قلب و عروق
 • جراحی قلب
 • علوم اعصاب بالینی
 • پوست
 • توسعه و تحقیق آموزشی
 • همه‌گیرشناسی
 • پزشکی خانواده
 • جراحی عمومی
 • ژنتیک و زیست شناسی سلولی
 • سلامت، اخلاق و جامعه
 • ارتقا سلامت
 • تحقیقات خدمات بهداشتی
 • زیست شناسی انسانی
 • مراقبت شدید
 • داخلی
 • بهداشت بین‌المللی
 • میکروبیولوژی پزشکی
 • روش شناسی و آمار
 • جراحی مغز و اعصاب

 

پردیس دانشگاه ماستریخت

 

دانشکده حقوق دانشگاه UM

آیا به سپری کردن دوره‌هایی با کیفیت عالی و مثال زدنی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری علاقه‌مند هستید؟ در این صورت می‌توانید در Faculty of Law دانشگاه ماستریخت، گزینه‌های مناسبی را برای خود بیابید.

این موارد شامل آموزش حقوقی چالش برانگیز و ارزشمند هلندی و اروپایی می‌شوند. برای آن که فارغ‌التحصیلان به افرادی برجسته و سرشناس در رشته خود تبدیل شوند، مقیاس آموزش در این بخش کوچک است؛ این بدان معناست که از اساتیدی مجرب و شناخته شده برای آموزش تعداد کمی از دانشجویان به منظور برقراری ارتباطی نزدیک میان آنها و فراهم کردن بستری استفاده می‌شود.

تمرکز تحقیقات انجام شده بر جنبه‌های اروپایی و بین‌المللی قانون، قانون و فناوری و محیط تجربی که قانون در آن عمل می‌کند قرار داده شده است. اهمیت بالای جامعه باز، متنوع و فراگیر برای مدیران مجموعه باعث شده تا مکانی دلپذیر و با ارزش برای کار و مطالعه فراهم شود.

دانشکده روان‌شناسی و علوم اعصاب دانشگاه ماستریخت

تلاش‌ها و تحقیقات انجام شده توسط دانشجویان و کارکنان مجموعه با پیشینه‌های فرهنگی متفاوت، باعث شده تا FPN رو به پژوهش در زمینه‌هایی مانند روان‌شناسی زیست شناختی بیاورد. با پیاده سازی روش آموزشی مبتنی بر مشکل، حس کنجکاوی دانشجویان بسیار برانگیخته خواهد شد و آنها به استفاده از ابزارهایی برای کشف دنیای مغز انسان رو میاورند. اگر سری به رتبه بندی‌های موضوعی رشته‌های مختلف بزنید، بدون شک نام برنامه‌های این مجموعه را در میان بهترین گزینه‌ها مشاهده خواهید کرد.

فرقی نمی‌کند به کدام زبان انگلیسی یا هلندی مسلط هستید، در هر صورت گزینه‌ای مناسب با شرایطتان را در این دانشکده خواهید یافت. علم روان‌شناسی بالینی، علوم اعصاب شناختی، کار و روان‌شناسی اجتماعی، عصب روان‌شناسی و روان دارویی و روش شناسی و آمار را می‌توان به عنوان دپارتمان‌های مختلف دانشکده روان‌شناسی و علوم اعصاب معرفی کرد.

دانشکده علوم و مهندسی UM

اگر قصد دارید تا در زمینه‌هایی مانند علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات شرکت نمایید و دوره‌های علمی با کیفیتی را در این رشته‌ها و زیر شاخه‌هایشان سپری نمایید دانشکده علوم و مهندسی برایتان گزینه مناسبی به حساب می‌رود. FSE برای آن که دانشجویان و دانشمندان خود را به تعامل با یکدیگر و همکاری در پژوهش‌های مختلف بکشاند، امکانات مورد نیاز آنها را به همراه مزایای بسیار دیگری فراهم کرده است.

بیش از 2800 دانش آموز در 6 برنامه لیسانس، 5 کارشناسی ارشد، 3 برنامه علوم و هنرهای آزاد و 1 برنامه پیش لیسانس مشغول به فعالیت هستند. کلاس‌های درس بین‌المللی با مقیاس کوچک افراد مختلف را از سراسر جهان در کنار یکدیگر جمع کرده‌اند.

محیط یادگیری چالش برانگیز با جلسات گروهی کوچک و تعاملی یکی از ویژگی‌هایی به حساب می‌رود که دانشکده علوم و مهندسی دانشگاه ماستریخت را از سایر رقبای خود متمایز می‌کند. بیشتر دوره‌های ارائه شده در FSE به زبان انگلیسی بوده و با پوشش دادن موضوعات بین‌المللی و اروپایی به عنوان نهمین دانشگاه برتر جوان جهان شناخته شده است.

دانشکده بازرگانی و اقتصاد Maastricht University

دانشکده بازرگانی و اقتصاد دانشگاه ماستریخت به مانند سایر زیر مجموعه‌های این موسسه، نگاهی بین‌المللی به مسائل و موضوعات مربوطه دارد؛ به همین سبب هم دانشجویانی از سراسر جهان برای شرکت در برنامه‌های آن هر ساله درخواست‌های خود را ارسال می‌نمایند. اگر شما عزیزان نیز قصد دارید به این محیط بپیوندید، باید سوابق تحصیلی و علمی مناسبی را برای خود فراهم نمایید.

اقتصاد و مدیریت کسب‌وکار بین‌المللی، سیاست عمومی، حکومت‌داری و پایداری برخی از زمینه‌های فعالیتی SBE به حساب می‌روند. آموزش‌هایی که در این فضا ارائه می‌شوند، در مقیاس کوچک بوده و در محیط یادگیری الکترونیکی مجموعه‌ای از برنامه‌های بین‌المللی را در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌دهند.

با هدف گذاری بر روی تحقیقات مبتنی بر حل مشکلات موجود، تاکید بر توسعه مهارت‌ها، کارگروهی و یادگیری خود راهبر بستری بسیار مناسب برای آموزش افرادی متخصص در زمینه‌های مختلف فراهم است. با فارغ‌التحصیلی از این مجموعه و کمی تلاش و کوشش شانس بالایی برای ورود به بازار کار و یا ادامه تحصیل در مراکز معتبر و شناخته شده خواهید داشت.

شهریه دانشگاه ماستریخت

شهریه دانشگاه ماستریخت یکی از چالش‌های پیش روی بسیاری از افراد است؛ زیرا قبل از هر گونه اقدامی باید مخارج خود را محاسبه کرده و برای جلوگیری از هر گونه مشکلی منابع خود را بودجه بندی نمایید. بدون شک افرادی که دارای ملیتی اروپایی هستند، مبلغ کمتری را نسبت به دانشجویان بین‌المللی باید بپردازند. این رقم بر اساس مقطع، رشته تحصیلی و ملیت متفاوت خواهد بود.

به طور میانگین دسته اول افرادی که به آنها اشاره داشتیم به طور میانگین باید 3800 یورو هزینه قانونی پرداخت کنند. مبلغی که برای گروه دوم تعیین شده تقریباً 14500 یورو است. آیا توانایی‌های علمی و نتایج تحصیلی قابل قبولی دارید؟ در این صورت نیازی به نگرانی برای تامین بودجه نخواهید داشت؛ زیرا می‌توانید برای این کار از بورسیه‌ها و برنامه‌های حمایتی مالی مختلفی بهره‌مند شوید. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری پیرامون این موضوع هستید، تنها کافی است بخش بعدی را مطالعه نمایید.

بورسیه دانشگاه UM

اسکالرشیپ‌ها و برنامه‌های حمایتی مالی مواردی به حساب می‌روند که دانشجویان می‌توانند با استفاده از آنها بخش یا تمامی مخارج تحصیل و زندگی خود را تامین نمایند. بسته به ماهیت موردی که سراغ استفاده از آن می‌روید، مزایا، شرایط استفاده و  رقم در نظر گرفته شده متفاوت خواهد بود. نکته‌ای که در این مسیر باید به آن توجه داشته باشید و اهمیت بسیار بالایی هم دارد، چیزی نیست جز تعداد مواردی که می‌توانید برای آنها درخواست ارسال کنید.

افرادی که قصد استفاده از این برنامه‌ها را دارند، تنها مجاز به ارائه درخواست برای یکی از مواردی هستند که توسط UM ارائه شده‌اند؛ در غیر این صورت تمامی تقاضاهای آنها رد خواهد شد. با توجه به این موضوع بدون شک متوجه شده‌اید که اهمیت بررسی شرایط و انتخاب گزینه‌ای مناسب چقدر زیاد است.

در ادامه جداولی را مشاهده خواهید کرد که اطلاعاتی کلی پیرامون بورسیه‌های دانشگاه ماستریخت و برنامه‌های اضافی ارائه شده توسط سایر سازمان‌ها را در دل خود جای داده‌اند.

بورسیه‌های داخلی دانشگاه ماستریخت

بورسیهکارشناسی یا کارشناسی ارشددانشکده یا برنامه تحصیلیملیت
بورسیه تحصیلی UM هلند با پتانسیل بالاکارشناسی ارشدشرکت در برنامه‌های کارشناسی ارشدغیر اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی
بورسیه استعدادهای درخشان UM Brightlandsکارشناسی ارشدشرکت در برنامه‌های کارشناسی ارشدغیر اتحادیه اروپا  و منطقه اقتصادی
اسکالرشیپ دستاوردهای آکادمیک UMکارشناسی ارشدشرکت در برنامه‌های کارشناسی ارشدکشورهای غیر اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی و سوئیس
بورسیه مطالعات جهانی UMکارشناسیمطالعات جهانیغیر اتحادیه اروپا  و منطقه اقتصادی و از کشورهای جنوب جهان
بورسیه پناهندگی UM Euregionکارشناسی ارشدهمه، به جز کارشناسی ارشد پزشکی و کارشناسی ارشد پزشک – محقق بالینیپناهنده ساکن یورژیون با اجازه اقامت در بلژیک یا آلمان

 

اسکالرشیپ‌های اضافی یا خارجی

اسکالرشیپکارشناسی یا کارشناسی ارشددانشکده یا برنامه تحصیلیملیت
بورسیه MPPکارشناسی ارشدUNU-MERIT and SBEکشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس
اسکالرشیپ Candriamکارشناسی ارشدSBEاتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا، سوئیس یا سورینام
اسکالرشیپ منطقه نورد -لیمبورگکارشناسی ارشدFHML – SBEهلندی
اسکالرشیپ پروفسور جو ریتزنکارشناسیحقوقبلژیکی، لوکزامبورگی، فرانسوی
اسکالرشیپ دانشجویان نسل اول UM (FGS)کارشناسیشرکت در برنامه‌های کارشناسیآلمانی
اسکالرشیپ Stichting De Ridderکارشناسیهمههلندی
اسکالرشیپ Stichting Mia Keulaerdsکارشناسیهمههلندی
جایزه فولبرایت دانشگاه ماستریختکارشناسی ارشدهمه
بورسیه ماستریخت ارائه شده توسط Stichting Kannunik Salden/Nieuwenhofکارشناسیکالج دانشگاهی ماستریختهلندی
معافیت از شهریه UCMکارشناسیکالج دانشگاهی ماستریختاتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا
بورسیه لاله نارنجیکارشناسی ارشدشرکت در برنامه‌های کارشناسی ارشدهندی، اندونزیایی

 

خوابگاه دانشگاه ماستریخت

یکی از مواردی که هنگام انتخاب UM به عنوان مقصد مهاجرتی خود باید به آن توجه داشته باشید، چیزی نیست جز خوابگاه دانشگاه ماستریخت. فراهم کردن محیطی مناسب برای اقامت هنگام سپری کردن دوره مد نظر از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های دانشجویان به حساب می‌رود. مسئولان این مجموعه برای آن که به پذیرفته شدگان در گذر از این چالش کمکی کرده باشد، با سازمان‌های مختلفی برای فراهم کردن پیش نیازها همکاری کرده است.

شاید برای شما جالب باشد که اتاق‌ها، استودیوها و آپارتمان‌های غیر مبله متنوعی برای تامین نیازها آماده شده‌اند که مالکیتشان با مالکان خصوصی، عوامل املاک و مستغلات و شرکت‌های مسکن ماستریخت است.

با بیان این موضوع شاید ذهن شما به این سمت برود که برای استفاده از آنها باید مبالغ بالایی را بپردازید. در ارتباط با آن باید بگوییم زمانی که بتوانید از بورسیه یا برنامه‌های حمایتی مالی موجود استفاده نمایید، مبلغی برای مخارج اسکان نیز در آنها تعبیه شده که خیال شما را از این بابت راحت خواهد کرد. آیا به دنبال اطلاعات بیشتری پیرامون موضوع مورد بحث هستید؟ در این صورت تنها کافی است به صفحه Find accommodation in Maastricht در سایت اصلی دانشگاه ماستریخت هلند مراجعه کنید.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*