دانشگاه اراسموس هلند

دانشگاه اراسموس هلند Erasmus University Rotterdam

یکی از بهترین مسیرهایی که می‌توانید از طریق آن به موفقیت‌های بسیاری دست یابید، مهاجرت تحصیلی به مقصدی است که در رتبه بندی‌های جهانی رنک جالب توجهی داشته و امکانات آموزشی و رفاهی متعددی را در دل خود جای داده باشد. هلند کشوری به حساب می‌رود که مراکز آموزشی متنوعی را داشته و بخش عمده‌ای از آنها تمامی ویژگی‌های بیان شده را دارند. با توجه به توضیحاتی که بیان کردیم، برای انتخابی صحیح باید اطلاعاتی پیرامون متناسب‌ترین گزینه‌ها با شرایطتان به دست آورید.

ما در مجموعه درنامایگریشن برای آن که به علاقه‌مندان اقدام بیان شده در راستای رسیدن به موفقیت کمکی کرده باشیم، در این مطلب قصد داریم تا به معرفی دانشگاه اراسموس از جنبه‌های مختلفی بپردازیم؛ پس ما را تا انتها همراهی کنید.

معرفی دانشگاه اراسموس روتردام

EUR یکی از مجموعه‌های آموزشی است که به واسطه امکانات متنوع و تحقیقات مختلفی که در آن انجام شده‌اند، یکی از بهترین مراکز علمی جهان به حساب می‌رود. با وجود چنین شرایطی، بدون شک متوجه شده‌اید که آینده‌ای درخشان برای فارغ‌التحصیلانی خواهد بود که دوره‌شان را با نمرات و نتایجی قابل قبول به اتمام رسانده‌اند. در سال 1913 شهر روتردام شاهد راه اندازی مجموعه‌ای بود که امروزه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و بهترین دانشگاه‌های هلند شناخته می‌شود.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

شاید برایتان جالب باشد که در زمان حال بیش از 23000 نفر در موسسه‌ای که در ابتدای فعالیتش  تا سال 1972 با عنوان دانشکده بازرگانی شناخته می‌شد مشغول به تحصیل هستند. روند رو به رشد قابل توجه Erasmus University Rotterdam بسیار جالب به نظر می‌رسد. اگر شما عزیزان کمی با دانشکده‌ها، بخش‌های آموزشی و تحقیقاتی، دوره‌های ارائه شده و سایر شاخصه‌های مهم پیرامون آن آشنا شوید بدون شک متوجه دلیل تغییرات و پیشرفت ایجاد شده خواهید شد؛ پس بخش‌های بعدی را مطالعه نمایید.

تاریخچه Erasmus University Rotterdam

دانشگاه اراسموس روتردام که در 8 نوامبر 1913 راه اندازی شد، ابتدا فعالیتش را با عنوان مدرسه بازرگانی هلند آغاز کرد. پس از گذشت بالغ بر 24 سال تغیر ماهیت داده و به دانشگاهی که دوره‌های بازرگانی و اقتصاد را ارائه می‌داد شناخته شد. در پی پیچیدگی‌های اجتماعی ایجاد شده در دهه 1960، ابتدا دانشکده‌های حقوق و علوم اجتماعی و پس از آنها فلسفه، تاریخ و هنر و مدیریت بازرگانی به مجموعه اضافه شدند.

گسترش‌های بیان شده  به همین مسائل محدود نمی‌شود. از سال 1950 بنیاد آموزش عالی بالینی تلاش‌های خود را داشت تا برنامه تحصیلی کاملی در زمینه پزشکی راه اندازی کند. این کوشش‌ها تا سال 1966 مداومت داشتند تا در این تاریخ، دولت با تاسیس دانشکده پزشکی در نزدیکی بیمارستان Dijkzigt موافقت کرد. شاید برای شما جالب باشد که از سال 1973 و پس از ادغام دو بخش مختلف مجموعه مورد بحث با نام فعلی‌اش یعنی همان دانشگاه اراسموس روتردام فعالیتش را ادامه داد.

اطلاعاتی که در این بخش بیان کردیم نشان‌دهنده آن هستند که مرکز بیان شده با تلاش‌های مختلف و دستیابی به اهداف تعیین شده توانسته زمینه پیشرفت و گسترشش را فراهم نماید. اگر شما عزیزان نیز به دنبال رسیدن به موفقیت‌های مختلف هستید، تنها کافی است تلاش و پشتکار خود را اثبات کنید و مطمئن باشید که این ویژگی‌ها بدون پاسخ نخواهند بود.

 

پردیس‌های دانشگاه اراسموس روتردام هلند

 

پردیس‌های دانشگاه اراسموس روتردام هلند

دانشگاه اراسموس روتردام برای آن که امکانات و فضای مورد نیاز ارائه دوره‌های علمی مختلفش  را فراهم نماید، 4 پردیس را در لوکیشن‌های مختلفی راه اندازی کرده است. 3 مورد از مکان‌هایی که به آنها اشاره داشتیم، در روتردام و دیگری در لاهه قرار دارند. با ورود به هر یک از آنها شما قادر هستید رستوران‌ها، اقامتگاه‌ها و محیط‌های آموزشی مختلفی را مشاهده کرده و از امکاناتشان بهره ببرید.

ما در این قسمت بزرگ‌ترین بخش مجموعه که Campus Woudestein نامیده می‌شود را جداگانه معرفی می‌کنیم؛ اما قبل از آن که به سراغ آن برویم، باید بگوییم سایر مکان‌های EUR شامل Erasmus MC، Erasmus University College، International Institute of Social Studies و Erasmus Centre for Entrepreneurship هستند.

پردیس Woudestein دانشگاه اراسموس روتردام

تقریباً می‌توان گفت، Campus Woudestein در قلب شهر روتردام واقع شده و بزرگ‌ترین بخش مجموعه به حساب می‌رود. اگر سری به سایت اصلی EUR بزنید، می‌توانید از امکانات متنوع موجود برای آشنایی بیشتر با آن استفاده نمایید که از جمله آنها می‌توان به تور مجازی، مشاهده مسیرهای مختلف برای دسترسی به محیط، لوکیشن دقیق و فهرست و صفحاتی از زیر مجموعه‌هایش اشاره کرد.

ساختمان‌هایی با کاربردهای متفاوت، کتابخانه، آزمایشگاه‌ها و اقامتگاه‌ها را می‌توان به عنوان برخی از بخش‌های پردیس مورد بحث از دانشگاه اراسموس روتردام معرفی نمود. برای گسترش امکانات در دسترس، بناهای جدیدی هم در حال تاسیس و راه اندازی هستند که از آنها به عنوان Tomorrow’s campus یاد می‌شود.

دانشکده‌های Erasmus University Rotterdam

دانشکده‌ها به محیط‌هایی گفته می‌شود که بیشتر امکانات مورد نیاز برای رشته‌هایی خاص را در دل خود جای می‌دهند و معمولاً اکثر کلاس‌های آموزشی هم در آنها برگزار می‌شوند. به دلیل تنوع بالای برنامه‌های در دسترس، 7 دانشکده، دو موسسه ویژه و یک کالج دانشگاهی زیر نظر دانشگاه اراسموس راه اندازی شدند. هر یک از مواردی که به آنها اشاره داشتیم، زیر مجموعه‌ها و ویژگی‌های مختلفی دارند.

برای آن که بتوانیم اطلاعات مناسبی را در ارتباط با هر یک از facultyها ارائه دهیم، بخش‌هایی را به طور اختصاصی برایشان در ادامه قرار داده‌ایم که داده‌هایی به روز را در خود جای داده‌اند؛ پس مطالعه‌شان را از دست ندهید.

 

دانشکده‌های Erasmus University Rotterdam

 

دانشکده مدیریت روتردام

اگر کمی با دانشکده مدیریت روتردام آشنایی داشته باشید، بدون شک می‌دانید که آن ظرف تقریباً 50 سال به یکی از خلاقانه و نوآورترین مدارس تجاری اروپا شناخته شد. تعیین ماموریت و هدفی صحیح و تلاش و کوشش بی وقفه باعث شد تا RSM به هدف بیان شده دست یابد. از همان ابتدا مجموعه قصد داشت تا نیروهای متخصص و کار آمدی را برای ایجاد تغییرات مثبت در جهان آموزش دهد.

تمرکز اصلی بخش مورد بحث بر توسعه رهبران تجاری با مشاغل بین‌المللی بود که با انتقال ذهنیت نوآورانه خود به ساخت آینده‌ای پایدار کمک کنند. این مجموعه دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد، MBA، دکترا و برنامه‌های اجرایی را در دسترس متقاضیان قرار می‌دهد که تا با حمایت کامل بتوانند در زمینه مورد علاقه‌شان فعالیت نمایند.

از زمان شروع به کار دانشکده مدیریت روتردام بیش از 40000 نفر دوره‌های خود را در آن به اتمام رسانده و وارد بازار کار تخصصی‌شان شده‌اند. وجود همکاری با تقریباً 150 مرکز علمی دیگر شبکه‌ای گسترده و بسیار غنی را ایجاد کرده که با استفاده از آن افراد می‌توانند در تحقیقات و پژوهش‌ها و سایر فعالیت‌های علمی شرکت نمایند.

اراسموس MC

آیا به پزشکی و برنامه‌های مرتبط با آن علاقه‌مند هستید؟ در این صورت بهتر است بدانید با فعالیت در اراسموس MC، شانس آموزش و یادگیری در بزرگ‌ترین مرکز دانشگاهی مربوطه کشور را خواهید داشت. هدفی که مدیران این مجموعه برای خود تعیین کرده‌اند، آن است که حداکثر تا سال 2030 در بین 20 موسسه پزشکی برتر جهان قرار بگیرد. برای دستیابی به این تارگت، امکانات متنوعی در کنار اساتید و کادری مجرب جمع آوری شده‌اند.

اگر سوابق تحصیلی و رزومه مناسبی دارید، می‌توانید شانس آن را داشته باشید تا با استفاده از بستر موجود زمینه رشد و پیشرفت خود را به بهترین نحو ممکن فراهم نمایید.  شاید برای شما جالب باشد که از سال 2003 و با ادغام بیمارستان آکادمیک شهر و دانشکده پزشکی دانشگاه اراسموس روتردام، مجموعه مورد بحث ایجاد شد. FGG ریشه در بنیاد آموزش عالی بالینی داشت که در سال 1950 فعالیت خود را آغاز کرد. در انتهای این قسمت باید بیان کنیم که OSC وظیفه پشتیبانی اداری، تامین تسهیلات و تدارکات را برای Erasmus MC بر عهده دارد.

موسسه بین‌المللی مطالعات اجتماعی

Institute of Social Studies محیطی به حساب می‌رود که دانشگاه اراسموس روتردام برای فراهم کردن بستری مناسب به منظور آموزش افرادی توانمند در رشته‌های مرتبط با علوم اجتماعی ایجاد کرده است. در سال 1952 آموزش و پرورش کشور و EUR با همکاری یکدیگر دست به راه اندازی ISS به عنان موسسه‌ای بین‌المللی زدند. این مرکز به طور مستقل تا سال 2009 مشغول خدمات رسانی به افراد واجد شرایط بود تا در این زمان به یکی از زیر مجموعه‌های دانشگاه اراسموس روتردام تبدیل شد.

شاید برایتان جالب باشد که تمرکز تحقیقات انجام شده بر روی مطالعات توسعه است؛ بر همین اساس هم می‌توان گفت دوره بیان شده ماهیت بین  رشته‌ای داشته و منجر به درک پدیده‌های توسعه نیافتگی، توسعه و تغییر می‌شود.

برنامه‌هایی که در موسسه بین‌المللی مطالعات اجتماعی ارائه می‌شوند را می‌توان شامل دکتری چهار ساله، کارشناسی ارشد 15.5 ماهه، دیپلم تحصیلات تکمیلی و دوره‌های کوتاه مدت دانست. به‌کاربردن سیستم آموزشی نوآورانه، تکمیل بودن تجهیزات و انجام تحقیقات بین رشته‌ای با موضوعاتی بروز باعث شده تا بیش از 11000 فارغ‌التحصیل EUR در تمامی سطوح دولتی، تجاری و مدنی موقعیت‌های قابل قبول و مهمی را تصاحب نماید.

مدرسه فلسفه اراسموس

شما می‌توانید در ESPhil تجربه آموزش و پژوهی عالی و نوآورانه را به دست آورید. از آنجایی که با این سیستم محققانی حرفه‌ای را تربیت می‌نماید، شانس آن را خواهید داشت تا نقش برجسته‌ای در بحث‌های بین‌المللی و اجتماعی ایفا کنید. همکاری بین رشته‌ای و برنامه‌های حمایتی متنوع برخی از سایر ویژگی‌هایی هستند که با پذیرفته شدن می‌توانید از آنها بهره ببرید.

لیسانس فلسفه تمام و نیمه وقت به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی یکی از برجسته‌ترین گزینه‌های در دسترس متقاضیان به حساب می‌رود. الهام گیری از تحولات ایجاد شده در علوم اجتماعی باعث شده تا آموزه‌های ارائه شده به روز بوده و پس از فارغ‌التحصیلی بتوانید با دیدی مناسب به حل مسائل و چالش‌های مختلف بپردازید.

کالج دانشگاه اراسموس هلند

اگر به دنبال آن هستید تا در برنامه کارشناسی به عنوان دانشجویی بین‌المللی شرکت نمایید، کالج دانشگاه اراسموس گزینه مناسبی برایتان خواهد بود. این مجموعه که به اختصار EUC نیز نامیده می‌شود، برنامه‌ای یک ساله را در هنر و علوم لیبرال ارائه می‌کند. با ورود به دوره مورد بحث شما به چالش کشیده می‌شوید تا با زمینه‌های مختلفی برای ایجاد دیدگاه و ارتباط بین رشته‌ای آشنا شوید. پس از فارغ‌التحصیلی، افراد پذیرفته شده توانایی‌های قابل قبولی را یاد می‌گیرند و در یک حیطه به تخصص می‌رسند.

حال زمان آن فرا می‌رسد تا اشخاص برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تصمیم نهایی خود را بگیرند. در صورتی که به ادامه حضور در Erasmus University College علاقه داشته باشید، می‌توانید به سراغ یکی از زمینه‌های اقتصاد و تجارت، علوم انسانی، زیستی، اجتماعی و رفتاری بروید. آموزش دیدن در فضایی تعاملی با مقیاس کوچک شانس یادگیری هرچه بهتر را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

معمولاً هر استاد گروه‌های 12 تا 15 نفری را تحت حمایت خود گرفته و با آنها به همکاری می‌پردازد. برای آن که تمامی اشخاص فعالیت قابل قبولی از خود به نمایش بگذارند، رویکرد مبتنی بر حل مشکل به کار گرفته خواهد شد؛ بدین صورت که هر فرد به عنوان رهبر انتخاب شده و باید سعی خود را برای رفع چالش پیش رو به کار گیرد.

دانشکده سیاست و مدیریت بهداشت اراسموس

آیا قصد دارید وارد زمینه سیاست و مدیریت سلامت شوید؟ در این صورت باید نگاه ویژه‌ای به دانشکده اختصاصی آن در دانشگاه اراسموس روتردام داشته باشید. در این محیط دوره‌های متنوعی در مقاطع کارشناسی، پیش کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی طراحی و ارائه شده‌اند که هدف مشترک تمامی آنها کمک به رشد و پیشرفت افراد و ساخت جامعه‌ای بهتر بود.

شاید برایتان جالب باشد که موضوعات تحقیقاتی اصلی در دسترس شامل تنظیم بازار و طراحی سیستم، کیفیت و کارایی مراقبت و مدیریت سازمان‌های مراقبتی می‌شوند و بیش از 1500 دانشجو و 200 کارمند در آن مشغول به فعالیت هستند. در اصل فعالیت‌های این مجموعه تحت نظارت دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی EUR صورت می‌پذیرند.

ESHPM با داشتن گروه‌های تحقیقاتی متعددی مانند بهداشت و درمان حکومت‌داری، اقتصاد سلامت، مدیریت و سازمان خدمات سلامت، سیستم‌های سلامت و بیمه، ارزیابی فناوری سلامت، قانون و مراقبت‌های بهداشتی و علوم اجتماعی و پزشکی پیش نیازهای انجام فعالیت‌های پژوهشی متنوعی را برای علاقه‌مندان فراهم کرده است.

مدرسه تاریخ، فرهنگ و ارتباطات دانشگاه اراسموس

بدون شک شما عزیزان با مشاهده نام این مرکز از زمینه‌های کاری آن مطلع شده‌اید و برایتان سوال شده باشد که دوره‌های موجود در موسسات دیگری هم موجود هستند و چرا باید به سراغ این گزینه برویم؟

یکی از دلایلی که می‌توان در ارتباط با این پرسش ارائه دهیم، آموزش با کیفیت بالا بر اساس تحقیقات علمی و تقاطع علوم انسانی و اجتماعی با یکدیگر است. پس از آن که دوره مد نظرتان را در یکی از دپارتمان‌های تاریخ، مطالعات فرهنگی و رسانه و ارتباطات به پایان رساندید، شانس بالایی برای ورود به بازار کار خواهید داشت؛ علاوه بر این بینش و مهارت‌هایی را به دست خواهید آورد که با استفاده از آنها سهمی الهام بخش و مهم در جامعه ایفا کنید.

یا قصد دارید تا با دوره‌های ارائه شده توسط این مجموعه آشنا شوید؟ در این صورت باید فهرستی که در ادامه قرار داده‌ایم را مطالعه کنید تا به طور نسبی با برخی از گزینه‌های موجود اطلاعاتی به دست آورید.

کارشناسی

 • تاریخ (هلندی)
 • لیسانس بین‌المللی تاریخ
 • کارشناسی بین‌المللی مطالعات هنر و فرهنگ
 • لیسانس بین‌المللی ارتباطات و رسانه
 • درک دوگانه در هنر و علوم
 • کارشناسی ارشد تاریخ
 • تاریخچه کاربردی
 • تاریخ جهانی و روابط بین‌الملل

کارشناسی ارشد مطالعات فرهنگی

 • هنر، فرهنگ و جامعه
 • اقتصاد فرهنگی و کارآفرینی
 • گردشگری، فرهنگ و جامعه

کارشناسی ارشد رسانه و ارتباطات

 • دیجیتالی سازی، نظارت و جوامع
 • رسانه و تجارت
 • رسانه و صنایع خلاق
 • رسانه و روزنامه نگاری (هلندی)
 • رسانه، فرهنگ و جامعه
 • پژوهش در جامعه شناسی فرهنگ، رسانه و هنر

دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری اراسموس

مدیریت دولتی، علوم تربیتی، روان‌شناسی و جامعه شناسی را می‌توان به عنوان برخی از رشته‌هایی معرفی کرد که در صورت علاقه‌مندی به شرکت در آنها می‌توانید به سراغ ESSB بروید. کالج دانشگاه اراسموس، IHS و دو موسسه تحقیقاتی RISBO و DRIFT نیز به این مجموعه وابسته هستند و می‌توانید با استفاده از امکانات موجود در آنها پژوهش‌های متعددی را به عمل برسانید.

در نظر گرفتن مقیاس‌های کوچک برای آموزش دانشجویان باعث شده تا ارتباط نزدیکی میان آنها و اساتید برقرار باشد و فرصت رشد و پیشرفت هر چه بهتری در دسترسشان قرار بگیرد. دپارتمان‌های مدیریت دولتی و جامعه شناسی (DPAS)، روان‌شناسی، آموزش و مطالعات کودک (DPECS) و کالج دانشگاه اراسموس را می‌توان به عنوان بخش‌های مختلف این دانشکده به حساب آورد.

 

بورسیه‌های دانشگاه اراسموس روتردام

 

دانشکده حقوق اراسموس

اگر بخواهیم شما را با دانشکده حقوق اراسموس آشنا کنیم، بهتر است ابتدا به سراغ بررسی تاریخچه آن برویم. زمان آغاز فعالیت این مجموعه به سال 1963 باز می‌گردد. در ابتدای کار، مجموعه فضایی را برای حقوق سنتی فراهم کرده بود که میزبان گفتگوهایی با محوریت‌های علوم اجتماعی مانند اقتصاد و جامعه شناسی هم بود. در دهه‌های 1960 و 1970 رویکرد کلی به سمت حقوق بین‌المللی و اروپایی تغییر یافت. با گذشت زمان و در سال 1973 رشد چشمگیری در تعداد پذیرفته شدگان ایجاد شد.

فرقی نمی‌کند در چه مقطعی قصد تحصیل دارید، در هر صورت می‌توانید گزینه مناسبی را برای خود در کارشناسی، پیش کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد و تحقیقات تکمیلی بیابید.

اگر بخواهیم برخی از دوره‌های در دسترس را به شما عزیزان معرفی نماییم باید به کارشناسی ارشد در حقوق گمرک اتحادیه اروپا، دوره کارشناسی ارشد مسئولیت و بیمه، دوره حقوق حمل و نقل، ICFG/Insolad آموزش تخصصی اقتصاد مالی برای وکلای ورشکستگی (FEI)، برنامه تخصصی برای فارغ‌التحصیلان حقوق از دانشگاه کوراسائو و آروبا، پایداری در عملکرد بازار مالی، حقوق مالیاتی بین‌المللی و اروپایی پس از کارشناسی ارشد و مالیات‌های غیرمستقیم پسا کارشناسی ارشد اشاره داشته باشیم.

دانشکده اقتصاد اراسموس

زمانی که مدرسه بازرگانی هلند از طریق ابتکاری خصوصی با حمایت گسترده جامعه تجاری در سال 1913 راه اندازی شد را می‌توان به عنوان زمان شروع به کار دانشکده مدیریت روتردام معرفی کرد. مجموعه بیان شده از همان ابتدا ماهیت امروزی‌اش را نداشت؛ تا در سال 1939 با به رسمیت شناختن قانونی آموزش عالی در تجارت و اقتصاد با نام دانشکده شناخته شد.

افرادی مانند یوهانس ویتوین اولین مدیر صندوق بین‌المللی پول، هانری تیل و یان تینبرگن مسئولیت تدریس دوره‌های مختلف را در مجموعه مورد بحث بر عهده گرفتند که فعالیت‌های آنها منجر به دریافت جایزه نوبل اقتصاد شد. اگر به شرکت در برنامه‌های معتبر و بسیار جذاب علاقه‌مندید، قصد دارید تحقیقات متنوعی را در زمینه تخصصی‌تان سپری کرده و یا دنبال کسب تجربیات حرفه‌ای و عملی هستید دانشکده مدیریت روتردام برایتان گزینه بسیار جذابی به نظر می‌رسد.

رشته‌های دانشگاه اراسموس روتردام هلند

با کمی توجه به قسمت قبلی، بدون شک با رشته‌های اصلی دانشگاه اراسموس آشنا می‌شوید. در این مجموعه دوره‌هایی آکادمیک با موضوعاتی خاص از مدیریت بازرگانی تا سیاست سلامت بین‌المللی تا زبان و سخنرانی‌ها و سمینارهای متعدد ارائه شده‌اند. شما می‌توانید از طریق مراجعه به صفحه اختصاصی Courses با استفاده از فیلترها و ابزارهای در دسترس گزینه مد نظر خود را بیابید.

شاید برایتان جالب باشد که در حال حاضر بالغ بر 152 برنامه متنوع در این محیط وجود دارند که از جمله آنها می‌توان به مواردی مانند ملزومات رهبری، مهارت‌های مذاکره موثر، اقتصاد زمین، مهارت‌های صحبت کردن هلندی، رهبری دیجیتال و تغییر، تجزیه و تحلیل دیجیتال و بینش مشتری، ارتباطات بحران، برندینگ تجاری شرکت، ارتباط با قدرت و تاثیر برای زنان، مهارت‌های صحبت کردن هلندی، ریسک رفتاری حرفه‌ای‌ها، زبان مبتدی عربی، برنامه مدیریت و رهبری پیشرفته و نگارش دانشگاهی اشاره کنیم.

شهریه دانشگاه اراسموس هلند

شهریه به مبالغی گفته می‌شود که  هر فرد باید برای سپری کردن دوره مد نظر خود به موسسه آموزشی پرداخت کند. بر اساس دوره، مقطع و شرایط شخصی خود ارقامی که برایتان تعیین خواهند شد متغیر هستند. سایت این مجموعه برای آن که کار علاقه‌مندان در آشنایی با این موضوع را راحت‌تر کند، در صفحاتی اختصاصی و با استفاده از جداولی به طور جداگانه شهریه دانشکده‌ها را برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بیان کرده است.

برای آن که اطلاعاتی دقیق‌تر در این مورد به دست آورید، تنها کافی است به صفحه دوره مد نظر خود مراجعه نمایید. ما در مجموعه درنامایگریشن برای آن که به شما در آشنایی با این موضوع کمکی کرده باشیم، جدول‌های بیان شده را در ادامه قرار داده‌ایم؛ پس مطالعه آنها را از دست ندهید.

شهریه دوره‌های کارشناسی دانشگاه اراسموس روتردام

دانشکدههزینه قانونی دانشجویان EEA/EUدانشجویان EEA/EUدانشجویان غیر کشورهای منطقه اقتصادی اروپا و اتحادیه اروپا
اراسموس MC2,20923,60023,600
دانشکده اقتصاد اراسموس2,2097,0009,700
دانشکده تاریخ، فرهنگ و ارتباطات اراسموس2,2096,8006,800
دانشکده سیاست و مدیریت سلامت اراسموس2,2097,0007,000
دانشکده حقوق اراسموس2,2097,0007,000
دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری اراسموس2,2097,0007,000
کالج دانشگاه اراسموس4,80013,50013,500
دانشکده فلسفه اراسموس2,2097,0007,000
دانشکده مدیریت روتردام2,2097,00010,600

 

شهریه دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه EUR

 

دانشکدههزینه قانونی دانشجویان EEA/EUدانشجویان EEA/EUدانشجویان غیر کشورهای منطقه اقتصادی اروپا و اتحادیه اروپا
اراسموس MC2,20923,60023,600
کارشناسی ارشد تحقیقات اراسموس MC2,20919,60019,600 
Erasmus MC پس از کارشناسی ارشد علوم بهداشتی2,20915.25015.250
دانشکده اقتصاد اراسموس2,20912,40015,800
دانشکده تاریخ، فرهنگ و ارتباطات اراسموس2,20911,90011,900
دانشکده سیاست و مدیریت سلامت اراسموس2,20912,40012,400
دانشکده حقوق اراسموس2,20913,50013,500
دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری اراسموس2,20912,40015,700
مدرسه فلسفه اراسموس2,20912,40012,400
کارشناسی ارشد پژوهشی دانشکده فلسفه اراسموس2,2094,3004,300
دانشکده مدیریت روتردام2,20912,40020,700

بورسیه‌های دانشگاه اراسموس روتردام

یکی از اهداف دانشجویان بین‌المللی همواره استفاده از بورسیه‌ها و برنامه‌های کمکی مالی بوده است؛ به همین سبب هم بسیاری از آنها به سراغ آشنایی با گزینه‌هایی می‌روند که این امکانات را در اختیارشان قرار دهند. دانشگاه اراسموس روتردام، تمهیدات ویژه‌ای را برای افراد کوشا و واجد شرایط در نظر گرفته و به همین سبب برنامه‌های بسیاری را طراحی و ارائه کرده است. در ادامه فهرستی را مشاهده خواهید کرد که نشان دهنده بورسیه‌های مناسب برای ایرانیان در EUR هست.

در کنار آنها این امکان را دارید تا به سراغ گزینه‌های متنوع دیگری بروید که توسط سایر سازمان‌های خصوصی و دولتی در اختیارتان قرار گرفته‌اند. اولین اقدامی که باید انجام دهید، شرایط برنامه‌های موجود را مطالعه کنید. اگر شامل هیچ یک نمی‌شدید، می‌توانید به سراغ کمک‌های مالی بروید.

 • MENA Scholarship Programme (MSP)
 • Joint Japan World Bank Graduate Scholarships
 • ISS Scholarship Fund for Excellent Students
 • ISS Hardship fund
 • Erasmus University Holland Scholarship
 • Erasmus Trustfonds Scholarship
 • Erasmus MC Graduate Scholarship

خوابگاه‌های Erasmus University Rotterdam

اگر با شرایط مهاجرت تحصیلی به هلند آشنایی داشته باشید، بدون شک متوجهید که مراکز علمی فعال در این کشور تعهدی در قبال فراهم کردن اسکان مورد نیاز دانشجویان ندارند.

دانشگاه اراسموس روتردام به منظور آماده کردن امکانات رفاهی، برای تقریباً 25 درصد پذیرفته شدگان غیر بومی (خارج از محدوده اتحادیه اروپا) اقامتگاه‌هایی را رزو کرده که این حجم تقریباً معادل 1200 اتاق می‌شود؛ اما همچنان بخش عمده‌ای از آنها باید برای رفع نیاز از آپارتمان‌ها و اماکن خصوصی استفاده نمایند. نکته‌ای که هنگام گزینه‌ای مناسب باید به آن توجه داشته باشید، چیزی نیست جز نزدیکی‌اش به محل تحصیل؛ زیرا با این ویژگی در زمان و مخارجتان صرفه جویی خواهد شد.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*