معرفی بهترین دانشگاه های هنر هلند

معرفی بهترین دانشگاه‌های هنر هلند

هنر، یکی از رشته‌هایی است که تحصیل آن در دانشگاه‌های برتر خارجی برای علاقه‌مندان به این رشته گزینه‌ای بسیار جذاب است. با تحصیل هنر در دانشگاه‌های مطرح جهان، موقعیت ورود به بازار کار جهانی این رشته و صعود به قله‌های موفقیت برای دانشجویان و افراد مستعد فراهم می‌شود. اگر شما هم به دنبال تحصیل این رشته در دانشگاه‌های معتبر هستید، بهتر است ابتدا کشوری را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید که سیستم آموزشی نوین، دانشگاه‌هایی معتبر، امکانات تحصیلی مناسب، سطح زندگی بالا، میزان درآمد مناسب و هزینه‌های تحصیل و زندگی‌ای متناسب با کیفیت آنها داشته باشد.

هلند، یکی از کشورهای اروپایی است که می‌توان گفت، تقریباً تمامی شرایط بیان شده در فوق را برای دانشجویان و علاقه‌مندان به تحصیل در این کشور فراهم می‌کند. شما در دانشگاه‌های این کشور امکان تحصیل در رشته‌های مختلف و گرایشات آنها از جمله رشته هنر را خواهید داشت. در صورت علاقه‌مندی به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تحصیل هنر در هلند و دانشگاه‌های هنر هلند با درنا مایگریشن تا انتهای این مطلب همراه باشید.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

چرا به تحصیل هنر در هلند بپردازیم؟

به هنگام تحصیل در دانشگاهی خارجی، چه چیزی بیشتر از بقیه موارد برای شما اهمیت دارد؟ کیفیت تحصیل؟ امکانات تحصیلی مختلف و متنوع؟ امکان ورود به بازار کار جهان؟ ایجاد موقعیت‌های مختلف برای ادامه تحصیل؟ وجود امکان اخذ بورسیه‌های تحصیلی و هزینه‌های متناسب برای تحصیل؟

چرا به تحصیل هنر در هلند بپردازیم؟

با تحصیل در دانشگاه‌های هنر هلند، شما قادر خواهید بود تا از امکانات متنوع آموزشی مراکز تحصیلی هلند بهره‌مند شوید و در سیستم آموزشی نوینی تحصیلات مد نظر خود را ادامه و به پایان برسانید. در صورتی که به هنگام تحصیل تلاش خود را به کار بگیرید و دوره‌های تحصیلی را با موفقیت و اخذ نمرات مناسب سپری کنید، موقعیت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر سراسر جهان را خواهید داشت؛ علاوه بر این بستری مناسب را برای ورودتان به بازار کار جهانی فراهم خواهید کرد.

هزینه‌های تحصیل و زندگی به هنگام تحصیل در دانشگاه‌های هنر هلند، با امکانات تحصیلی و سطح رفاهی زندگی در این کشور متناسب بوده و نمی‌توان گفت به طور نسبی، تحصیل در هلند هزینه‌های بالایی را برای دانشجویان به همراه خواهد داشت. با توجه به موارد بیان شده، می‌توان تحصیل هنر در هلند را به عنوان گزینه مناسبی در نظر گرفت.

دانشگاه‌های هنر هلند

دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحصیلی مختلفی در هلند، موقعیت تحصیل در رشته هنر و گرایش‌های آن را برای علاقه‌مندان این رشته فراهم کرده‌اند. از جمله برخی از این دانشگاه‌ها و مراکز علمی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  دانشگاه اوترخت
 •  دانشگاه رادبود نایمگن
 •  دانشگاه لیدن
 • دانشگاه گرونینگن
 •  دانشگاه صنعتی دلفت
 •  دانشگاه ویرجه آمستردام
 •  دانشگاه تیلبورگ
 •  دانشگاه اراسموس
 •  آکادمی گریت ریتولد
 •  دانشگاه ماستریخت
 •  آکادمی سلطنتی هنر، لاهه
 •  دانشگاه علمی کاربردی زیود
 •  دانشگاه علمی کاربردی هانزه
 • دانشگاه هنر آمستردام
 •  موسسه هنر ArtEZ

برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با دانشگاه‌های هنر هلند، در ادامه به بررسی برخی از این دانشگاه‌ها خواهیم پرداخت.

دانشگاه اوترخت

دانشگاه اوترخت، در شهری به همین نام و در نزدیکی شهر آمستردام واقع شده است. این دانشگاه که در سال 1636 تاسیس شده است، موقعیت تحصیل در گرایشات مختلف رشته‌های هنر و علوم انسانی را برای علاقه‌مندان فراهم کرده است. این دانشگاه و دانشجویان آن به رشته هنر اهمیت بالایی می‌دهند به گونه‌ای که تحصیل در این دانشگاه، شاهد فعالیت‌های دانشجویان در زمینه‌های مختلف هنری خواهید بود.

دانشگاه اوترخت برای هنر

یکی از دانشگاه‌هایی که متنوع‌ترین دوره‌های تحصیلی را به زبان انگلیسی در هلند ارائه می‌دهد، دانشگاه اوترخت است. این دانشگاه در آخرین رتبه بندی موسسه QS، جایگاه 110 ام را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه لیدن

دانشگاه لیدن را می‌توان به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه مستقل در هلند بر شمرد که در سال 1571 تاسیس شده است. اگر به تحصیل هنر در هلند علاقه‌مند هستید، بهتر است بدانید این دانشگاه فرصت تحصیل در گرایشات مختلف رشته هنر برای دانشجویان و دانش‌آموزان علاقه‌مند در سراسر جهان فراهم کرده است. از جمله برخی از برنامه‌ها و دوره‌های تحصیلی هنر دانشگاه لیدن، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  کارشناسی و کارشناسی ارشد تاریخ هنر
 •  کارشناسی هنر، رسانه و جامعه
 •  کارشناسی ارشد هنر و فرهنگ
 •  کارشناسی ارشد هنر، ادبیات و رسانه

دانشگاه گرونینگن

دانشگاه گرونینگن که در سال 1614 تاسیس شده است، به عنوان یکی از دانشگاه‌های پیشرو در انجام امور تحقیقاتی در هلند شناخته می‌شود. این دانشگاه بر اساس آخرین رتبه بندی موسسه QS، 128 امین رتبه را در بین دانشگاه‌های برتر جهان به خود اختصاص داده است. تحصیل در این دانشگاه در رشته‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد به طور میانگین 10000 تا 12000 و 15000 یورو هزینه خواهد داشت. این هزینه‌ها تنها شهریه سالانه‌ای است که دانشگاه گرونینگن از دانشجویان خود دریافت می‌کند.

این دانشگاه، در دانشکده هنر خود فرصت تحصیل در گرایش‌های مختلف رشته‌هایی نظیر باستان شناسی، تاریخ، هنر و فرهنگ را برای علاقه‌مندان به هنر فراهم کرده است.

دانشگاه صنعتی دلفت

دانشگاه صنعتی دلفت، یکی از دانشگاه‌های هلند به شمار می‌رود که در زمینه‌های بسیاری در حال فعالیت است. این دانشگاه، در سال 1842 تاسیس شده است و می‌توان آن را به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه فنی هلند به شمار آورد.

دانشگاه هنر صنعتی دلفت

با دیدن نام این دانشگاه، ممکن است به هیچ وجه باور نکنید که یکی از رشته‌های قابل تحصیل در دانشگاه صنعتی دلفت، هنر است. در بین دوره‌ها و برنامه‌های تحصیلی دانشگاه مورد نظر، شما قادر خواهید بود تا در گرایشات هنر و باستان‌شناسی به تحصیل در این دانشگاه بپردازید.

دانشگاه اراسموس

این دانشگاه، در سال 1973 در شهر روتردام هلند تاسیس شده است. امروزه این دانشگاه از 4 پردیس تشکیل شده است که بزرگ‌ترین آنها در شهر روتردام قرار دارد. همان‌طور که گفته شد، دانشگاه اراسموس از 4 بخش تشکیل شده است که یکی از این بخش‌ها، یک مدرسه هنری است.

اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌های هنر هلند به زبان انگلیسی را در مقطع کارشناسی دارید، بهتر است بدانید زبان تدریس اکثر دوره‌های کارشناسی این دانشگاه هلندی است. علاوه بر هنر، شما قادر خواهید بود تا در زمینه‌های مختلفی نظیر انواع رشته‌های مهندسی، علوم کامپیوتر و IT، علوم انسانی، MBA، حقوق و معماری اشاره کرد.

دانشگاه ماستریخت

دانشگاه ماستریخت، یکی از دانشگاه‌های دولتی هلند است که در سال 1976 تاسیس شده است. در سال 2020 این دانشگاه پذیرای بالغ بر 20000 دانشجو بوده است. اگر قصد تحصیل هنر در این دانشگاه را به زبان انگلیسی دارید، بهتر است بدانید شانس شما در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بسیار بیشتر است؛ زیرا تقریباً تمامی دوره‌های این مقاطع انگلیسی هستند.

دانشگاه ماستریخت برای رشته هنر هلند

این در حالی است که این آمار برای مقطع کارشناسی کمتر است. این دانشگاه، دارای سه کالج افتخاری هنر نیز است.

 دانشگاه رادبود نایمخن

آیا به دنبال سپری کردن دوره‌های مرتبط با هنر در مرکزی قدیمی با سابقه طولانی مدت هستید؟ در این صورت به دانشگاه رادبود که در شهر نایمخن قرار دارد نگاه ویژه‌ای داشته باشید. این موسسه زیر نظر دولت به فعالیت می‌پردازد و نسبت به سایر گزینه‌های موجود، شهریه کمتری را از پذیرفته شدگان دریافت می‌کند. یکی از اهداف اصلی Radboud University کمک به ساخت جهانی سالم و آزاد با فرصت‌های برابر برای همه است.

در سال 1923 مرکزی با نام دانشگاه کاتولیک در منطقه بیان شده راه اندازی شد که ابتدا دوره‌های مربوط به مدیریت دولتی، حرفه حقوقی و بخش پزشکی و زیر شاخه‌های آنها را ارائه داد. آیا به دنبال آن هستید تا از میزان اعتبار این مجموعه مطلع شوید؟ در این صورت باید به سراغ رتبه آن در رنکینگ‌های جهانی بروید.

بر اساس معیارهای QS و THE ranking در سال 2023 RU جایگاه‌های 232ام و 139ام را به دست آورده است. شما می‌توانید در دانشکده هنر رادبود، از میان 10 برنامه کارشناسی و 12 برنامه کارشناسی ارشد در زمینه‌های هنر، فرهنگ، تاریخ، زبان و ارتباطات گزینه مد نظر و متناسب با نیازهای خود را بیابید.

آیا تحقیق پیرامون موضوعات جذاب و نوآورانه هدف شما از مهاجرت تحصیلی است؟ پس Radboud University با داشتن مرکز مطالعات زبان (CLS) و موسسه فرهنگ و تاریخ رادبود (RICH) هدف مناسبی برایتان خواهد بود.

دانشگاه ویرجه آمستردام

در سال 1880 شهر آمستردام میزبان مرکزی آموزشی و تحقیقاتی بود که توسط دولت راه اندازی شد. شاید برای شما جالب باشد که از همان ابتدا، بودجه قابل توجهی در اختیار VU برای انجام پژوهش‌های مختلف قرار گرفت. شاید در منابعی مشاهده کرده باشید که از این موسسه به عنوان دانشگاهی خصوصی یاد شده است؛ در ارتباط با این موضوع باید بگوییم که ماهیت آن هنگام تاسیس غیر انتفاعی بوده اما در سال 1970 برای برقراری برابری با مراکز دیگر، از دولت بودجه دریافت کرد.

Vrije Universiteit در نزدیکی منطقه تجاری مدرن Zuidas واقع شده که دسترسی مناسبی به سراسر شهر دارد. اگر رتبه بندی‌های جهانی دانشگاه‌های برتر را در سال‌های اخیر بررسی نمایید، بدون شک متوجه خواهید شد که جایگاه موسسه مورد بحث همواره در بین 150 مورد اول بوده است. آیا به دنبال آشنایی با پردیس‌های VU هستید؟ در این صورت باید بگوییم کمپ اصلی آن در محله Buitenveldert قرار دارد که دوره‌های پزشکی و زیر شاخه‌های آن در این محل ارائه می‌شوند.

برای ارائه توضیحات بیشتری پیرامون این محیط، باید بگوییم که ساختمان اصلی 16 طبقه آن در سال 1973 راه اندازی شد که مرکز اصلی دانشکده‌های هنر، فلسفه، اقتصاد، تجارت و الهیات است. تنوع رشته‌های ارائه شده و دوره‌های و امکانات در دسترس بسیار بالاست؛ به همین سبب هم اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد دانشگاه ویرجه آمستردام هستید، بهتر است به مطلب اختصاصی آن مراجعه کنید.

 دانشگاه تیلبورگ هلند

همان‌طور که در قسمت‌های قبلی مشاهده کردید، ما معمولاً معرفی مراکز علمی را با پرداختن به تاریخچه آنها آغاز می‌کنیم. موسسه‌ای که امروزه با نام دانشگاه تیلبورگ شناخته می‌شود، در سال 1927 و با عنوان مدرسه کاتولیک Handelshooges تاسیس شد. دولت هلند به منظور ایجاد فضای مناسبی برای تحصیل و انجام تحقیقات مرتبط با هنر، علوم اجتماعی و رفتار، اقتصاد، حقوق، علوم بازرگانی، الهیات و علوم انسانی دست به اقدام بیان شده زد.

پردیس اصلی آن در فضایی جنگلی قرار دارد که تقریباً تمامی فعالیت‌های علمی در آن صورت می‌پذیرند. کتابخانه‌ای بسیار مدرن، کافه‌های سایبری، مراکز آموزش الکترونیکی و فضاهای کار فردی و گروهی را می‌توان به عنوان برخی از امکاناتی معرفی کرد که با پذیرش گرفتن از Tilburg University در اختیارتان قرار می‌گیرند.

هدف اصلی TU ارائه آموزش آکادمیک سطح بالا با ترکیب برنامه‌های کلاسیک و مدرن است. تقریباً 30 درصد از پذیرفته شدگان دوره‌های انگلیسی زبان را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند که این خود نشان‌دهنده شانس بالای افراد غیر بومی برای سپری کردن برنامه‌های مختلف است.

 آکادمی گریت ریتولد هلند

یکی از محیط‌های تخصصی‌ای که می‌توانید در آن به سپری کردن دوره‌های مرتبط با هنر بپردازید، Gerrit Rietveld Academie است که با نام‌های مختلفی مانند مدرسه یا آکادمی هنر و طراحی ریتولد نیز شناخته می‌شود. اگر به دنبال تحصیل رشته بیان شده در یکی از بهترین مراکز علمی هلند هستید، به سراغ آشنایی با گزینه مناسبی آمده‌اید. هنرهای زیبا  و طراحی برخی از مواردی هستند که از سال 1924 در موسسه مورد بحث ارائه می‌شوند.

زمینه راه اندازی این آکادمی را ادغام سه مدرسه به وجود آورد. آیا پس از بیان توضیحات فوق به این موضوع علاقه‌مند شده‌اید که با دوره‌های در دسترس آن آشنایی پیدا کنید؟ در این صورت باید بگوییم 2 و 5 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد دائمی در این محیط ارائه می‌شوند که علاوه بر آنها، امکان شرکت کردن در گزینه‌های متنوع دیگری هم برای علاقه‌مندان وجود دارد.

از آنجایی که تقریباً 65 درصد دانشجویان Gerrit Rietveld Academie  بومی نیستند، از زبان انگلیسی برای تدریس عمده برنامه‌های ارائه شده استفاده می‌شود. رویکرد مورد استفاده برای آموزش افراد، بسیار مفهومی و تجربی بوده تا از طریق آن دانشجویان به اشخاصی پژوهش محور تبدیل شوند.

آکادمی سلطنتی هنر، لاهه

کارکنانی ماهر با شیوه‌های بین‌المللی از سال 1682 در KABK گرد هم آمده‌اند و از آن تاریخ تا کنون افراد بسیاری را در زمینه‌های هنر و طراحی آموزش داده‌اند. این کادر مجرب از ابتدا تا انتهای هر برنامه، در کنار پذیرفته شدگان خواهند بود تا در مراحل مختلف آنها را راهنمایی کنند. موسسه مورد بحث برای ارائه دوره‌های تمامی مقاطع از دانشگاه لیدن کمک می‌گیرد تا پیش نیازهای ممکن را به طور کامل فراهم نماید.

معمولاً افرادی که از آکادمی سلطنتی لاهه فارغ‌التحصیل می‌شوند به هنرمندان و طراحانی خودآگاه و مستقل تبدیل می‌شوند که ذهنیت‌های تحقیقاتی و توانایی‌های بصری و مفهومی منحصر به فردی دارند. برنامه‌های درسی موجود معمولاً فشرده هستند؛ اما در عین حال ساختارمند بوده و آزادی بسیاری به دانشجویان می‌دهد تا علایق شخصی و جاه طلبی‌های خود را توسعه دهند.

دانشگاه علمی کاربردی زیود

آیا تحصیل در محیط‌های آموزشی با مقیاس کوچک برای شما گزینه جذابی به حساب می‌رود؟ در این صورت باید بگوییم که دانشگاه علمی کاربردی زیود هلند گزینه مناسبی برایتان خواهد بود. با مطلع شدن از مقیاس این موسسه شاید نسبت به اقدام برای پذیرش گرفتن از آن کمی دلسرد شوید. در ارتباط با این موضوع باید بگوییم هر امکاناتی که در سایر دانشگاه‌های هنر  هلند می‌توانید از آنها بهره ببرید، در Zuyd نیز موجود هستند.

موسیقی تنها دوره‌ای به حساب می‌رود که در تمامی مقاطع دوره‌های انگلیسی زبان مرتبط با آن در دسترس شما قرار دارند. اگر بخواهیم کمی بیشتر این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم مطالعات اروپایی، مدیریت هتل، هنرهای میان رشته‌ای و تجارت بین‌المللی در کارشناسی و مدیریت تسهیلات و املاک، تصویرسازی علمی، معماری داخلی، نوآوری پیشرو در هتلداری، مامایی و تئاتر سایر زمینه‌های آموزشی تحت پوشش Zuyd University of Applied Sciences هستند.

آیا نگرانی اصلی شما قبل از اپلای کردن برای این موسسه هزینه‌های تحصیل در آن است؟ پس باید بدانید بورسیه‌های متنوعی توسط آن برای کمک به افراد مستعد طراحی و ارائه شده‌اند که می‌توان با استفاده از آنها بدون مشکلی خاص فعالیت‌های علمی و پژوهشی خود را به انجام برسانید.

 دانشگاه علمی کاربردی هانزه

یکی از بهترین دانشگاه‌های هنر هلند Hanze University of Applied Sciences نام دارد. این موسسه که در شهر گرونینگن واقع شده دوره‌های بسیار متنوع بین‌المللی کارشناسی و کارشناسی ارشد، گواهینامه و تبادلی را ارائه می‌دهد. وجود برنامه‌های بسیار متنوع که تحقیق و نوآوری در آنها ادغام شده با امکانات فراوان آموزشی و رفاهی را می‌توان به عنوان برخی از ویژگی‌های بارز این موسسه به حساب آورد.

اگر سری به رتبه بندی‌های جهانی دانشگاه‌ها بزنید، بدون شک متوجه خواهید شد که به دلیل جایگاه مناسب و قابل قبول آن مدارکی که پس از فارغ‌التحصیلی اخذ می‌کنید در سراسر جهان معتبر خواهند بود.

شاید برای شما جالب باشد که Hanze بالغ بر 2 قرن است که فعالیت خود را آغاز کرده و در طی این مدت افرادی متخصص را آموزش داده که بر روی جامعه و مردم تاثیرات مثبتی را از خود بر جای گذاشته‌اند؛ پس با این وجود اگر به دنبال دستیابی به مهارت‌های حرفه‌ای و موقعیت‌های شغلی مناسبی هستید، تنها کافی است در برنامه مورد علاقه‌تان از دانشگاه علمی و کاربردی هانزه پذیرش بگیرید.

مدرسه هنر آمستردام

مدرسه هنر آمستردام که با نامه اختصاری AHK نیز شناخته می‌شود، محیطی ایده آل برای شرکت در دوره‌های مرتبط با هنر و فرهنگ است. اساتیدی مجرب به دانشجویان با استعداد کمک خواهند کرد که به حداکثر پتانسیل‌هایشان دست یابند. شما می‌توانید در مراکز مختلف این مجموعه برنامه مورد علاقه خود را یافته و با پذیرفته شدن در آنها هویت هنری خود را بیابید.

آکادمی‌های برایتنر، Reinwardt، تئاتر و رقص و فیلم هلند در کنار فرهنگستان معماری و کنسرواتوار آمستردام قسمت‌های AHK را تشکیل می‌دهند. موسسه مورد بحث به طور مداوم در حال نوآوری و تعمیق بوده و جایگاه برجسته‌ای را در سطح ملی و بین‌المللی در بخش هنر، آموزش و فرهنگ به خود اختصاص داده است. هنرهای تجسمی و طراحی، موسیقی، فیلم و تلویزیون، تئاتر، رقص، مطالعات موزه و میراث فرهنگی، و معماری برخی از دوره‌های ارائه شده در این مرکز هستند.

موسسه هنر ArtEZ

آخرین موسسه‌ای که به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های هنر هلند به بررسی آن خواهیم پرداخت ArtEZ نام دارد. این مرکز که حاصل ادغام مدارس هنری مختلف در شرق هلند مانند دانشگاه هنر آرنهم (HKA)، کنستانتین هویگنس در کامپن/زووله، و آکادمی هنر و صنعت (AKI) در انشهد می‌باشد، امروزه بیش از 3000  دانشجو را در دل خود جای داده است.

اگر بخواهیم برخی از برنامه‌های موجود در این مرکز را معرفی نماییم باید به مواردی مانند طراح داخلی، طراحی انیمیشن، موسیقی کلاسیک، آهنگ‌سازی فیلم و تئاتر، نویسندگی خلاق، آموزش رقص، فناوری هنر طراحی، طراح مد، هنرهای زیبا، طراحی گرافیک و معماری داخلی اشاره کنیم.

هر ساله چالش‌ها و رویدادهای مختلفی در ArtEZ برگزار می‌شوند که می‌توانید آنها را به عنوان سکوی پرتابی برای معرفی خود به دنیای هنر نگاه کنید. آیا به انجام تحقیقات مختلف در زمینه تحصیلی خود و چالش‌های آن علاقه‌مند هستید؟ پس موسسه مورد بحث یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما خواهد بود.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های هنر هلند

نمی‌توان مبلغ دقیقی را به عنوان هزینه تحصیل در دانشگاه‌های هنر هلند بیان کرد؛ زیرا هر یک از این دانشگاه‌ها، در مقاطع مختلفی برای گرایشات مختلف هنر، ممکن است شهریه خاصی را در نظر گرفته باشند. فاکتورهای مختلف دیگری نیز می‌توانند بر روی هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های هنر هلند تاثیر بگذارند؛ به عنوان مثال، دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه.

بورسیه‌های تحصیلی رشته هنر در هلند

برای دانشجویان دانشگاه‌های هلند، امکان استفاده از برنامه‌های حمایتی مختلفی نظیر بورسیه‌های دولتی و دانشگاهی یا بورسیه‌های موسسات خصوصی به هنگام تحصیل وجود دارد. هر یک از این بورسیه‌ها، بسته به نوع و مرکز ارائه دهنده، دارای شرایط مختلفی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با فاند و فول فاند دانشگاه‌های هلند می‌توانید به مطلب مرتبط با این موضوع در سایت درنامایگریشن مراجعه کنید.

سوالات متداول

آیا به هنگام تحصیل در دانشگاه‌های هنر هلند، امکان اخذ بورسیه وجود دارد؟

بله. با تحصیل در این دانشگاه‌های هلند، شما قادر خواهید بود تا بسته به شرایطتان، برای استفاده از برنامه‌های حمایتی مالی مختلف اقدام کنید. این برنامه‌های مالی تمام یا قسمتی از هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور را پوشش خواهند داد.

آیا سطح علمی دانشگاه‌های هنر هلند مناسب است؟

بله. بیشتر دانشگاه‌های هنر هلند، در رتبه بندی دانشگاه‌های جهان دارای رتبه و جایگاه مناسبی هستند و تحصیل در آنها می‌تواند به شما در ایجاد آینده کاری و تحصیلی مناسب و روشن تاثیر گذار باشد.

آیا تحصیل در دانشگاه‌های هنر هلند مقرون و به صرفه است؟

به هنگام بررسی موضوعاتی این چنینی، بهتر است میزان هزینه‌های تحصیل را با کیفیت خدمات و امکانات دریافتی مقایسه کنیم؛ بر این اساس می‌توانیم بگویم که این هزینه‌های معقول بوده و تحصیل در دانشگاه‌های هلند مقرون و به صرفه است.

سخن آخر

دانشگاه‌های هنر هلند، این موقعیت را برای شما به وجود می‌آورند تا از تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع و رشته‌های مختلف بهره‌مند شوید؛ علاوه بر این دانشجویان این دانشگاه‌ها قادر هستند تا از بورسیه‌ها و برنامه‌های حمایتی مختلفی بهره‌مند شوند و از این طریق، تقریباً به صورت رایگان در هلند تحصیل کنند. زندگی به هنگام تحصیل در یکی از بهترین کشورهای اروپایی، یکی دیگر از ویژگی‌های تحصیل هنر در دانشگاه‌های هنر هلند به حساب می‌رود.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*