معرفی بهترین دانشگاه های مهندسی هلند

معرفی بهترین دانشگاه‌های مهندسی هلند

اگر به تحصیل در برترین دانشگاه‌های هلند علاقه‌مند هستید و قصد دارید تا به تحصیل در رشته خاصی در این دانشگاه‌ها بپردازید، بهتر است قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر با تمامی دانشگاه‌هایی که دوره‌های تحصیلی مورد نظر شما را ارائه می‌دهند آشنایی پیدا کنید. تحصیل در رشته‌های مهندسی، یکی از مواردی است که بسیاری از افراد به آن علاقه‌مند هستند؛ دلیل آن را نیز می‌توان وجود بازار کار مناسب برای فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها در سراسر جهان و داشتن جایگاه اجتماعی مناسب به حساب آورد.

در صورت علاقه‌مندی به آشنایی با دانشگاه‌های مهندسی هلند، تا انتهای این مطلب با درنامایگریشن همراه باشید.

دانشگاه‌های مهندسی هلند

از آنجایی که یکی از روش‌های انتخاب مقصدی مناسب برای مهاجرت تحصیلی آشنایی با بهترین مراکز موجود برای رشته مد نظر است، عده بسیاری به دنبال بهره بردن از منابعی قابل اعتماد در راستای به دست آوردن اطلاعاتی قابل اتکا هستند. سازمان مهاجرتی درنامایگریشن برای کمک به این افراد مطالب مختلفی را در سایت خود منتشر کرده که این مقاله مربوط به زمینه مهندسی است.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

همان‌طور که می‌دانید، معمولاً برترین موسسات آموزشی هر کشوری گستره بسیار وسیعی از رشته‌ها را تحت پوشش خود قرار می‌دهند و به همین سبب اشتراکاتی میان مقاله‌های موضوعی دیده می‌شود. در ادامه و برای کمک به شما عزیزان ابتدا فهرستی از این مراکز را نگارش و در ادامه اطلاعاتی را در قسمت‌های اختصاصی برای هر یک از آنها قرار داده‌ایم؛ پس با ما همراه باشید.

 • دانشگاه صنعتی دلفت
 •  دانشگاه صنعتی آیندهوون
 •  دانشگاه توئنته
 •  دانشگاه گرونینگن
 •  دانشگاه اراسموس روتردام
 •  دانشگاه وریج آمستردام
 •   دانشگاه و تحقیقات واگنینگن
 • دانشگاه رادبود
 • دانشگاه ماستریخت

در ادامه و برای آشنایی بیشتر شما با دانشگاه‌های مهندسی هلند، به معرفی برخی از این دانشگاه‌ها خواهیم پرداخت.

دانشگاه صنعتی دلفت

دانشگاه صنعتی دلفت را می‌توان به عنوان بزرگ‌ترین مرکز فنی کشور هلند معرفی کرد. این موسسه در سال 1842 تاسیس شده و بر همین اساس می‌توان گفت از قدمت بسیار بالایی برخوردار است.

Delft University of Technology از 8 دانشکده تشکیل شده که شامل معماری و محیط انسان‌ساخت، مهندسی برق، علوم کامپیوتر و ریاضیات، مهندسی هوافضا، علوم کاربردی، ژئوتکنیک و مهندسی عمران، دانشکده مهندسی طراحی صنعتی، تکنولوژی، سیاست و مدیریت و مهندسی مکانیک، علوم دریایی و مواد می‌شوند. بر اساس جدیدترین رتبه بندی QS، این دانشگاه در بین تمامی مراکز تحصیلی معتبر جهان در رتبه 57 ام قرار گرفته است.

دانشگاه صنعتی دلفت

آیا به دنبال آشنایی با پرطرف‌دارترین و بهترین رشته‌های مهندسی ارائه شده در آن هستید؟ پس فهرست زیر را مطالعه نمایید.

 • مهندسی شیمی
 • مهندسی عمران
 • علوم کامپیوتر
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • انرژی و سوخت
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی طراحی صنعتی

دانشگاه صنعتی آیندهوون

دانشگاه صنعتی آیندهوون در سال 1956 تاسیس شده است. این موسسه، امکانات متنوع و شگفت انگیزی را ارائه می‌دهد. اکثر مردم آیندهوون به زبان انگلیسی مسلط بوده و به راحتی می‌توانید به هنگام زندگی در این شهر، امور روزمره خود را به وسیله آن انجام دهید. با انتخاب مرکز بیان شده به عنوان مقصد تحصیل در هلند، شما قادر خواهید بود تا در گروه‌های مهندسی برق، علوم کامپیوتر، شیمی و طراحی صنعتی به تحصیل بپردازید.

 

دانشگاه صنعتی آیندهوون

سپری کردن دوره‌های بیان شده در موسسه‌ای که بر اساس رتبه بندی جهانی موسسه QS در رتبه 125 ام جهان قرار گرفته، می‌تواند گزینه جذابی به نظر برسد که با مزایای بسیاری همراه خواهد بود.

دانشگاه توئنته

دانشگاه توئنته هلند، در سال 1961 در شهر انسخده تاسیس شد. این مرکز، یکی از موسسات دولتی هلند است که امکان تحصیل در رشته‌های مختلف مهندسی و سایر زمینه‌ها را برای علاقه‌مندان با به‌روزترین سیستم و بالاترین کیفیت به وجود آورده و در اصل به عنوان مرکز پلی‌تکنیک تاسیس شد.

مهندسی صنایع و مدیریت، پزشکی، عمران، طراحی صنعتی، مکانیک، مدیریت و مهندسی ساخت و ساز، علوم کامپیوتر فنی، برق و علوم و مهندسی شیمی برخی از زمینه‌های اصلی‌ای به حساب می‌روند که برنامه‌های مربوطه به آنها برای تمامی مقاطع توسط University of Twente ارائه شده‌اند.

آیا علاوه بر رنک مناسب و تنوع دوره‌های موجود به دنبال دلایل دیگری برای انتخاب موسسه مورد بحث هستید؟ پس باید بیشتر با امکانات رفاهی، آموزشی و آزمایشگاهی آن آشنا شوید. برای این کار تنها کافی است به سایت اصلی آن یا مطلب اختصاصی‌اش در همین سایت مراجعه نمایید.

دانشگاه گرونینگن

شهر گرونینگن در سال 1614 شاهد راه اندازی مرکزی آموزشی بود که امروزه به عنوان یکی از معتبرترین موسسات علمی جهان شناخته می‌شود. University of Groningen در بازه‌های زمانی مختلف گسترش‌هایی را تجربه کرد که می‌توان آنها را دلیل اصلی تنوع دوره‌های ارائه شده‌اش دانست. به روز بودن و تغییر سیستم آموزشی برای تربیت افرادی کارآمد یکی از ویژگی‌های بارز مرکز مورد بحث به حساب می‌رود.

دانشگاه گرونینگن

به دلیل وجود دانشکده مهندسی و امکانات منحصر به فرد موجود می‌توان گفت موسسه بیان شده یکی از بهترین دانشگاه‌های مهندسی در هلند می‌باشد. وجود شرکای صنعتی متعدد، دوره‌های کارآموزی و امکانات آموزش عملی باعث شده تا بستری ایده آل به منظور آشنایی دانشجویان و ورودشان به بازار کار ایجاد شود؛ پس اگر به دنبال ساخت آینده کاری و تحصیلی خود هستید، به سراغ گزینه مناسبی آمده‌اید.

دانشگاه ویرجه آمستردام

دانشگاه ویرجه آمستردام، یکی از دانشگاه‌های مهندسی هلند به شمار می‌رود. این دانشگاه در سال 1880 در آمستردام تاسیس شده است. به هنگام تحصیل در این دانشگاه، نیازی نیست نگران اسکان خود باشید زیرا دانشگاه مورد نظر تمهیداتی برای اسکان دانشجویان بین‌المللی در خوابگاه اندیشیده است. اکثر برنامه‌های دوره کارشناسی در این دانشگاه به زبان هلندی تدریس می‌شوند؛ پس در صورتی تحصیل به زبان انگلیسی در دوره کارشناسی برای شما حائز اهمیت است، بهتر است دانشگاه دیگری را برای این کار انتخاب کنید.

دانشگاه و تحقیقات واگنینگن

همان‌طور که از نام این موسسه مشخص است، افرادی که به دنبال انجام فعالیت‌های پژوهشی در زمینه‌های مختلف هستند می‌توانند در آن موقعیت بسیار مناسبی را برای خود بیابند. آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مختلفی در WUR وجود دارند که در کنار اساتیدی مجرب و حرفه‌ای بستر مورد نیاز را ایجاد کرده‌اند. آیا به دنبال آن هستید تا با یکی از بهترین دانشگاه‌های مهندسی هلند آشنا شوید؟

در این صورت باید بگوییم دوره‌هایی محدودی در Wageningen Research University برای زمینه بیان شده وجود دارند که با سپری کردنشان به درجات عالی تخصص کاری و تئوری دست خواهید یافت.

یکی از سرشناس‌ترین برنامه‌های مربوطه دکترای مهندسی به حساب می‌رود که معمولاً پذیرفته شدگان ظرف 2 سال آن را پشت سر می‌گذارند. آیا به دنبال آشنایی با بورسیه‌ها، مدارک مورد نیاز برای پذیرفته شدن در آن، هزینه‌ها و مواردی از این قبیل هستید؟ پس بهتر است به سایت اصلی آن مراجعه و بخش‌های مربوطه را مطالعه کنید.

دانشگاه اراسموس روتردام

دانشگاه رادبود

مجموعه‌ای که از بخش‌های مختلفی تشکیل شده و تنوع برنامه‌های موجود در آن به قدری است که تقریباً تمامی نیازها و علاقه‌مندی‌های دانشجویان را تحت پوشش قرار می‌دهد، تقریباً گزینه مناسبی برای مهاجرت تحصیلی به حساب می‌رود. تمامی دوره‌های ارائه شده در RU توسط NVAO که همان سازمان اعتبار بخشی هلند می‌باشد مورد تایید هستند.

حدود 22000 نفر در این موسسه دوره مد نظرشان را سپری می‌نمایند. Radboud University در رشته‌هایی مانند هوش مصنوعی، شیمی، علوم ارتباطات و علوم محاسباتی فعالیت می‌کنند و به دلیل امکانات، مقاله‌های منتشر شده و پیشبرد علم و تکنولوژی در بیشتر حیطه‌های کاری‌اش رتبه علمی قابل قبولی دارد. با توجه به توضیحاتی که بیان کردیم، بدون شک متوجه شده‌اید که می‌توان آن را به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های مهندسی هلند معرفی نمود.

دانشگاه ماستریخت

یکی از بهترین دانشگاه‌های مهندسی در هلند که در طی سال‌ها متوالی در رتبه بندی‌های جهانی جایگاه مناسبی به دست آورده است Maastricht University به حساب می‌رود. این موسسه که در سال 1575 میلادی فعالیت خود را آغاز کرد، افرادی تاثیر گذار را آموزش داد که در جوامع خود نقشی تعیین کننده داشته‌اند. دوره‌های ارائه شده توسط مرکز مورد بحث در حیطه‌های مختلفی هستند و همین امر باعث شده جامعه‌ای چند ملیتی گرد هم بیایند.

تمامی امکاناتی که برای یک برنامه با کیفیت و کامل نیاز دارید در UM وجود دارند. آیا پس از مطالعه توضیحات فوق به دنبال آشنایی بیشتر با این دانشگاه هستید؟ پس باید به این موضوع اشاره کنیم که آن از دانشکده‌های بهداشت، پزشکی و علوم زندگی، هنر و علوم اجتماعی، حقوق، روان‌شناسی و علوم اعصاب، علوم و مهندسی و تجارت و اقتصاد تشکیل شده است.

آیا به دنبال اطلاعاتی در مورد رشته‌های مهندسی در دسترس هستید؟ پس باید بگوییم برخی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما مهندسی بازرگانی، Circular، علوم کامپیوتر و علوم داده و هوش مصنوعی به حساب می‌روند.

سوالات متداول

آیا تحصیل در دانشگاه‌های مهندسی هلند رایگان است؟

خیر. برای تحصیل در دانشگاه‌های مهندسی هلند، باید شهریه سالانه مورد نظر دانشگاه مورد نظر را پرداخت کنید. این هزینه برای دانشجویانی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند، بیشتر خواهد بود.

آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های هلند وجود دارد؟

بله. دوره‌های مختلف و متنوعی در دانشگاه‌های این کشور در مقاطع مختلف ارائه می‌شوند که زبان تدریس برخی از آنها انگلیسی و زبان برخی دیگر هلندی است.

آیا می‌توان به راحتی در دانشگاه‌های مهندسی هلند پذیرش گرفت؟

هر یک از دانشگاه‌های مهندسی هلند ممکن است شرایط خاصی را مد نظر داشته باشند. در صورتی که شرایط شما با انتظارات این دانشگاه‌ها همخوانی داشته باشد، به راحتی قادر خواهید بود تا در دانشگاه‌های مد نظرتان پذیرش بگیرید.

در چه مقاطعی می‌توان به تحصیل در دانشگاه‌های مهندسی هلند مشغول شد؟

فرقی نمی‌کند در چه مقطعی قصد تحصیل در دانشگاه‌های مهندسی هلند را دارید، در هر صورت دانشگاهی در این کشور خواهید یافت که دوره تحصیلی مورد نظر شما را ارائه داده و شرایط تحصیل در این دوره و مقطع فراهم کنند.

سخن آخر

سعی ما بر آن بود تا در این مطلب، به بررسی دانشگاه‌های مهندسی هلند بپردازیم. همان‌طور که مستحضر هستید، تحصیل در این دانشگاه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی نسبت به دانشجویان هلند و شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، هزینه‌های بیشتری خواهد داشت. به همین سبب، زمانی که قصد دارید تا در رشته‌ای خاص به زبانی مشخص در دانشگاه‌های هلند تحصیل کنید، بهتر است به جزئیات دوره‌های مدنظر توجه کنید.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*