دانشگاه هنر آمستردام

دانشگاه هنر آمستردام

هنر یکی از رشته‌هایی به حساب می‌رود که افراد بسیاری برای رسیدن به موفقیت‌های علمی و شغلی در آن، دست به مهاجرت تحصیلی می‌زنند. هلند و مراکز آموزشی آن یکی از مقاصد محبوب میان این اشخاص هست. آیا شما عزیزان نیز در پی انتخابی مناسب هستید؟ پس باید بگوییم می‌توانید گرایش‌های مختلف این زمینه را در آموزشگاه‌های متعددی مطالعه نمایید؛ زیرا اکثر مراکز علمی بزرگ آنها را به عنوان یکی از رشته‌های خود ارائه می‌دهند.

یکی از بهترین راه‌ها برای کسب مهارت‌های تخصصی‌تر نسبت به سایر رقبای خود، آموزش دیدن در دانشگاه‌های هنر هلند به حساب می‌رود؛ زیرا تمام تمرکزشان به این حیطه معطوف شده است. ما در سازمان مهاجرتی درنامایگریشن برای آن که کمک شایانی به شما عزیزان کرده  باشیم، دست به نگارش این مقاله زده‌ایم تا در آن اطلاعات مفید را پیرامون دانشگاه هنر آمستردام در اختیارتان قرار دهیم. با همراهی‌مان تا انتهای این مطلب تقریباً به طور کاملی با یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی خود به دست خواهید آورد.

معرفی دانشگاه هنر آمستردام

این مجموعه دانشجویان بومی و بین‌المللی بسیاری را گرد هم آورده تا به راحتی پیرامون رشته‌های ملی، بین‌المللی هنر، فرهنگ و میراث به تحقیق، پژوهش و تحصیل بپردازند. حضور اساتیدی مجرب به این افراد کمک خواهد کرد تا هویت هنری خود را بر اساس سنت و با نیم نگاهی به نوآوری در ارتباط با زمینه‌های کاری پیشرو در عرصه‌های بین‌المللی یافته و توسعه دهند.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

برای آن که تمامی امکانات مورد نیاز پذیرفته شدگان فراهم باشد، دانشگاه هنر آمستردام بخش‌های متعددی را در دل خود جای داده که از جمله آنها می‌توان به آکادمی‌های برایتنر، تئاتر و رقص، Reinwardt و فیلم هلند، فرهنگستان معماری و هنرستان هنرهای زیبای آمستردام اشاره کرد.

فعالیت تخصصی در زمینه‌های بیان شده، بستری مناسب را برای افرادی فراهم کرده که قصد افزایش مهارت‌های خود را با بهره گیری از اساتیدی مجرب و امکاناتی کامل دارند. برای تامین امکانات بیشتر و ایجاد فضایی به منظور همکاری‌های علمی و پژوهشی، روابط مستحکمی میان آن و سازمان‌های دولتی و خصوصی متعددی شکل گرفته که از جمله آنها می‌توان به مواردی نظیر IXAnext، شبکه صنایع خلاق آمستردام و مرکز تخصصی نوآوری خلاق اشاره داشت.

بدون شک شما علاقه به تحصیل در هلند را دارید در نتیجه توصیه میکنم سری به مقاله تخصصی برترین دانشگاه‌های هلند بزنید.

معرفی دانشگاه هنر آمستردام

تاریخچه دانشگاه هنر آمستردام

برسی تاریخچه دانشگاه هنر آمستردام به شما این امکان را می‌دهد تا با روند رشد و تکامل آن آشنایی پیدا کنید. شروع به کار این مجموعه را می‌توان مربوط به سال 1987 دانست. در این تاریخ دانشگاه علوم کاربردی از طریق ادغام آکادمی‌های سابق آموزش تصویری، معماری، فیلم هلند و Reinwardt در شهر آمستردام راه اندازی شد. بسته به نیاز موجود و به منظور یکپارچه سازی بیشتر، یک سال بعد مدرسه تئاتر و کنسرواتوار هیلورسوم هم به آن پیوستند.

تغیر بعدی‌ای که دانشگاه هنر آمستردام  تجربه کرد مربوط به سال 1994 بود. در این تاریخ با ادغام کنسرواتوار سویلینک، Conservatorium van Amsterdam به وجود آمد. با توجه به تحولاتی که به آنها اشاره داشتیم، هر آنچه که برای سپری کردن دوره‌های مختلف مرتبط با هنر نیاز داشته باشید در این محیط موجود هستند.

بخش‌های دانشگاه هنر آمستردام

همان‌طور که در قسمت قبل بیان کردیم، دانشگاه هنر آمستردام از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که هر یک از آنها به انجام فعالیت‌های خاصی مشغول هستند. این مجموعه‌ها را می‌توان شامل آکادمی‌های برایتنر، تئاتر و رقص، Reinwardt و فیلم هلند، فرهنگستان معماری و هنرستان هنرهای زیبای آمستردام دانست.

آشنایی با هر یک از آنها دید مناسبی را در اختیارتان قرار خواهد داد که از طریقش قادر هستید اطلاعات تقریباً کاملی را نسبت به محیطی که باید در آن دوره خود را سپری کنید به دست آورید؛ به همین سبب هم قسمت‌هایی را به معرفی هر یک از آنها اختصاص خواهیم داد. تمامی اطلاعاتی که بیان خواهیم کرد از سایت اصلی دانشگاه هنر آمستردام برداشته شده و کاملاً قابل اعتماد هستند.

 

بخش‌های دانشگاه هنر آمستردام

 

آکادمی برایتنر دانشگاه هنر هلند

آکادمی برایتنر را می‌توان به عنوان قدیمی‌ترین موسسه‌ای معرفی کرد که اساتید هنر را در این کشور آموزش می‌دهد. در سال 1881 موزه Rijksum میزبان مجموعه مورد بحث بود و تمامی امکانات مورد نیاز اساتید را برایشان تامین می‌کرد. تنوع گزینه‌های موجود در سال 1973 بیشتر شد به گونه‌ای که در آن تاریخ دوره‌های تربیت معلم طراحی، صنایع دستی و نساجی از یکدیگر جدا شدند.

با ادغام دو موسسه در سال 2000 فرصت ایجاد یک دوره کارشناسی در هنرهای زیبا و طراحی در آموزش ایجاد شد. شاید برایتان جالب باشد که اهداف این مجموعه همواره بر اساس عملکرد جامعه نسبت به هنر و نیازهای آن تعیین می‌شدند. شما به منظور تبدیل شدن به یک معلم حرفه‌ای، با انگیزه و متعهد با گذراندن دوره چهارساله لیسانس هنرهای زیبا و طراحی آموزش کاملی خواهید دید.

آکادمی Breitner در Overhoeksplein 2 و قسمت شمالی رودخانه IJ که به سرعت در حال توسعه است قرار دارد. حضور 30 مدرس تئوری و عملی در کنار 8 مربی فنی تمامی نیازهای 350 دانشجوی این قسمت را به خوبی پاسخ می‌دهد؛ پس هیچ گونه نگرانی‌ای پیرامون فضای آموزشی باقی نمی‌ماند.

آکادمی تئاتر و رقص دانشگاه هنر آمستردام

اگر قصد دارید در یکی از بهترین موسسات فعال در زمینه تئاتر و رقص هلند دوره آموزشی مقطع لیسانس یا فوق لیسانس را سپری نمایید، آکادمی مورد بحث یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما خواهد بود. اهمیت دانشجویان در این قسمت به قدری بالاست که از آنها به عنوان ستاره نمایش یاد می‌شود.

شاید برایتان جالب باشد که هدف از راه اندازی برنامه‌های موجود، چیزی نیست جز پاسخگویی به نیازها، استعدادهای هنری، جاه طلبی‌ها و رویاهای افراد. اگر تسلط قابل قبولی به زبان هلندی دارید، می‌توانید حداکثر استفاده را از گزینه‌های این مجموعه داشته باشید.

تجربه بالای اساتید، فعالیت در محیطی در قلب زندگی فرهنگی هلند، فضایی باز در یک جامعه با ذهنی باز، امکانات متنوع، تجربه عملی فراوان، کارآفرینی خلاق و یادگرفتن کار با جدیدترین ابزار دیجیتال بعضی از ویژگی‌هایی هستند  که فعالیت در این مجموعه را به گزینه‌ای بسیار جذاب تبدیل می‌نماید. در ادامه فهرستی را آماده کردهایم که با مطالعه آن به طور کلی با برنامه‌های موجود آشنا خواهید شد.

 • تولید هنرهای نمایشی
 • فناوری طراحی
 • معلم تئاتر
 • معلم تئاتر به اختصار
 • مدرسه تئاتر آمستردام و آکادمی کاباره
 • صحنه نگاری
 • گسترش رقص معاصر
 • دوره مقدماتی آکادمی ملی باله
 • تولید هنرهای نمایشی
 • تولید خلاق DAS
 • مدرک کاردانی باله کلاسیک
 • معلم رقص

آکادمی Reinwardt دانشگاه هنر آمستردام

تنها بخشی از دانشگاه هنر آمستردام که برنامه کارشناسی میراث فرهنگی را ارائه می‌دهد، آکادمی Reinwardt به حساب می‌رود. برای تدریس دوره بیان شده از زبان هلندی استفاده می‌شود؛ پس اگر به آن تسلط ندارید، بهتر است به سراغ گزینه دیگری بروید. آیا به سپری کردن دوره کارشناسی ارشد میراث فرهنگی و موزه آن هم به طور بین‌المللی به زبان انگلیسی علاقه‌مند هستید؟

در این صورت مقصد ایده آلی را برای خود انتخاب کرده‌اید. در کنار مواردی که بیان کردیم، Reinwardt برنامه‌های متنوع دیگری هم در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد که برای آشنایی بیشتر با آنها بهتر است به سایت این بخش مراجعه نمایید. از آنجایی که میراث فرهنگی به ما میاموزد چه هویتی داشتیم و داریم و افراد را تشویق می‌کند تا بیندیشند چه آینده برایشان به وقوع خواهد پیوست، اهمیت بالایی در جوامع مختلف دارد.

این قسمت از دانشگاه هنر آمستردام سعی دارد به منظور کمک به توسعه این فلسفه، خود را به عنوان مرجعی جهانی مطرح نماید که تا حدود زیادی در مسیر بیان شده نیز موفق بوده است. تحقیقات این مجموعه معمولاً معطوف به مواردی مانند پژوهش در مورد تمام پیامدهای بالقوه، فرایندها و مضامین درگیر در این موضوع هستند.

آکادمی فیلم هلند دانشگاه هنر آمستردام

Netherlands Film Academy دانشجویانی را برای متخصص شدن در صنعت فیلم آموزش می‌دهد. همکاری بین این افراد را می‌توان به عنوان یکی از ویژگی‌های خاص خود صنعت و تدریس در این محل به حساب آورد. اشخاص پذیرفته شده تمام تکنیک‌های مورد نیاز را یاد می‌گیرند تا بتوانند در بالاترین سطح حرفه خود به فعالیت بپردازند.  آیا قصد دارید به فیلم سازانی موفق تبدیل شوید که به تمامی استعدادهایشان اهمیت داده شده و امکانات لازم برای شکوفایی‌شان را در دسترس دارند؟

پس به سراغ گزینه مناسبی آمده‌اید؛ زیرا تمامی شرایط مورد نیاز برای رسیدن به هدف بیان شده در این محیط فراهم هستند. موارد متنوعی در کارشناسی، کارشناسی ارشد و دوره‌های توجیهی این مرکز وجود دارند که با استفاده از آنها بستری مناسب در اختیارتان قرار خواهند گرفت. سالانه تقریباً 90 دانشجو از 9 رشته اختصاصی و برنامه کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل می‌شوند که برنامه‌های خود را زیر نظر 70 کارمند ثابت و تقریباً 200 استاد حق‌التدریس سپری می‌نمایند.

فرهنگستان معماری

سیاست به کار برده شده در این مجموعه بر آن است تا دانشجویان به افرادی با نگرش باز و پرسشگر تبدیل شوند. شهر آمستردام از نظر این مرکز آزمایشگاهی برای انجام تکالیف طراحی پذیرفته شدگان است. ارتباطی نزدیک بین این بخش از دانشگاه هنر آمستردام با جامعه حرفه‌ای، خدمات عمومی و احزاب باعث شده تا هر آنچه برای تحقق هدف بیان شده مورد نیاز می‌باشد، در دسترس افراد قرار گرفته باشد. آیا به سفر و انجام پروژه‌های خارجی علاقه‌مند هستید؟

در این صورت به سراغ گزینه جذابی آمده‌اید که امکان انجام آنها را برایتان فراهم کرده است. یکی از ویژگی‌های فرهنگستان معماری فراهم کردن امکان کار و تحصیل هم زمان به حساب می‌رود که از این طریق دانشجویان می‌توانند تجارب خود را برای ورود به بازار کار پس از اتمام دوره به طور چشم گیری افزایش دهند.

اگر به فعالیت در Academy of Architecture  علاقه‌مند شده‌اید باید بگوییم که معماری، شهرسازی، معماری منظر و برنامه‌های پیش کارشناسی ارشد برخی از انتخاباتی هستند که پیش روی شما عزیزان قرار دارند.

هنرستان هنرهای زیبای آمستردام

برای آن که فضایی ایده آل به منظور تحصیل و یادگیری در رشته‌هایی مانند موسیقی کلاسیک، جاز، موسیقی پاپ، موسیقی اولیه، موسیقی در آموزش، اپرا و aema فراهم شود Conservatorium van Amsterdam به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های دانشگاه هنر هلند فعالیت خود را آغاز کرد. برای آن که پیش نیازهای ارائه دوره‌هایی با کیفیت فراهم شود دپارتمان‌های موسیقی کلاسیک، جاز، موسیقی در آموزش، موسیقی پاپ، AEMA و استعدادهای جوان راه اندازی شدند.

آموزش مداوم، آموزش آنلاین و آکادمی موسیقی شناسی آمستردام برنامه‌های ویژه ارائه شده در این موسسه به حساب می‌روند. کنسرواتوریوم ون آمستردام عمیقاً متعهد به تعالی در آموزش، عملکرد و فعالیت‌های خلاقانه و غنی‌سازی فرهنگی جامعه بزرگ‌تر است.

برنامه‌های تحصیلی دانشگاه آمستردام

همان‌طور که در قسمت‌های قبلی بیان کردیم، دانشگاه هنر آمستردام از 6 بخش مختلف تشکیل شده که هر یک از آنها موقعیت سپری کردن دوره‌های متفاوتی را برای دانشجویان فراهم کرده‌اند. با این وجود شما شانس آن را خواهید داشت تا در 40 برنامه تمام وقت و 9  مورد نیمه وقت شرکت نمایید. برای تدریس این گزینه‌ها از زبان‌های هلندی و انگلیسی استفاده می‌شود که همین امر کار دانشجویان بین‌المللی را آسان کرده است.

این افراد شانس آن را خواهند داشت تا با تسلط بالا بر زبان انگلیسی، آموزه‌های مد نظر خود را به خوبی فرا گیرند. سطوحی که دانشگاه آمستردام در آنها دوره‌های مختلفی را ارائه کرده شامل لیسانس، فوق لیسانس، دوره‌های مقدماتی، کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی، مدرسه تابستانی، کاردانی، پیش کارشناسی ارشد می‌شوند.

شما می‌توانید با مراجعه به صفحه Study programmes اطلاعات بیشتری را پیرامون موضوع مورد بحثی به دست آورید و از فیلترهای قرار داده شده برای مشاهده گزینه‌های در دسترس استفاده نمایید. در ادامه فهرستی را مشاهده خواهید کرد که برخی از برنامه‌های تحصیلی در آن معرفی شده‌اند.

 • معماری
 • تئاتر در آموزش و پرورش
 • کارگردانی تئاتر
 • طراحی صدا
 • فیلمنامه نویسی
 • صحنه نگاری
 • طراحی تولید
 • موسیقی پاپ
 • موسیقی در آموزش و پرورش
 • رسانه‌های تعاملی / جلوه‌های بصری (IMVFX)
 • برنامه هجوم هنرهای زیبا در آموزش و پرورش
 • هنرهای زیبا در آموزش و پرورش
 • تئاتر درام و موسیقی معاصر
 • کارگردانی داستان
 • کارگردانی مستند
 • فناوری طراحی
 • میراث فرهنگی
 • موسیقی کلاسیک (لیسانس)
 • فیلم‌برداری

 

شهریه دانشگاه هنر آمستردام

 

شهریه دانشگاه هنر آمستردام

دانشگاه هنر آمستردام هم به مانند سایر مجموعه‌های دیگر مبالغ بیشتری را از دانشجویان بین‌المللی نسبت به شهروندان اتحادیه اروپا اخذ می‌کند. تنوع دوره‌های موجود، مقاطع و زبان تدریس متفاوت باعث شده تا هر فرد بسته به شرایط و هدف خود ملزم به پرداخت مبالغی خاص باشد؛ به همین سبب هم نمی‌توان ارقام دقیقی را پیرامون این موضوع بیان کرد. آیا قصد بودجه بندی منابع مالی‌تان را دارید؟

در این صورت بهتر است صفحه دوره مد نظرتان را به خوبی مطالعه نمایید. در بخش بیان شده قادر هستید پیرامون ددلاین دوره، مدارک مورد نیاز برای آن، شرایط پذیرفته شدنش و مواردی از این قبیل اطلاعات مناسبی به دست آورید.

بورسیه‌های دانشگاه هنر آمستردام

دانشگاه هنر آمستردام به مانند سایر مراکز علمی برنامه‌های کمک مالی متنوعی را برای ساپورت بیشتر از دانشجویان و کمتر کردن دغدغه‌های آنها راه اندازی کرده است؛ علاوه بر این موارد شما می‌توانید با بهره بردن از گزینه‌هایی که در سطح کشوری ارائه می‌شوند، مخارج تحصیل و زندگی خود را تامین نمایید. بسته به نوع اسکالرشیپی که در آن پذیرفته خواهید شد، مبالغ دریافتی و مدت زمان تحت پوشش قرار گرفتن هم متفاوت خواهند بود.

یکی از مواردی که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از آن استفاده نمایند بورسیه هلند است که توسط وزارت آموزش، فرهنگ و علوم ارائه می‌شود. افراد با ویژگی بیان شده که قصد سپری کردن دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشدشان را در این کشور دارند، اولین شرط بهره‌مندی از آن را خواهند داشت.

ثبت درخواست به موقع در بازه زمانی از پیش تعیین شده برای سال تحصیلی مد نظر، پذیرفته شدن در یکی از برنامه‌های ارائه شده در مقاطعی که به آنها اشاره کردیم، سال اولی بودن متقاضی، پرداخت دو قسطی مبلغ 5000 یورو و پذیرش در برنامه‌ای که به زبان انگلیسی تدریس شود را می‌توان به عنوان برخی از شرایط بورسیه بیان شده معرفی کرد.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*