دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان Polytechnic University of Milan

یکی از دانشگاه های ایتالیا که حسن شهرت بسیاری را در جهان دارد، پلیمی به حساب می‌رود. این موسسه در شهر میلان واقع شده و در اصل با نام دانشگاه پلی تکنیک میلان Polytechnic University of Milan شناخته می‌شود. مرکز بیان شده تقریبا برترین و پرجمعیت‌ترین دانشگاه فنی و مهندسی ایتالیا بوده و فارغ‌التحصیلی از آن موقعیتی بسیار مناسب را برای شما فراهم می‌کند تا به راحتی وارد بازار کار شوید و یا از مراکز عملی معتبر جهان پذیرش اخذ کنید.

اگر بخواهیم جزئیات بیشتری را در این زمینه ارائه دهیم باید بگوییم که بیش از 40000 دانشجو در حال حاضر در پلیمی که از سال 1863 راه اندازی شده مشغول به انجام فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی هستند.  بخش عمده‌ای از امور بیان شده در 2 پردیس اصلی میلان ایتالیا به انجام می‌رسند. آیا شما عزیزان به تحصیل در برترین دانشگاه ایتالیا علاقه‌مند شده‌اید؟ در این صورت بخش‌های بعدی را که در آنها به بیان توضیحاتی کامل پیرامون موضوعات مرتبط با این موسسه خواهیم پرداخت از دست ندهید و با سازمان مهاجرتی درنامایگریشن همراه باشید.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

تاریخچه دانشگاه پلی تکنیک میلان

همان‌طور که در بخش قبلی بیان کردیم، Polytechnic University of Milan در سال 1863 کار خود را آغاز کرد. پایه گذار این موسسه فرانچسکو بریوسکی بود که در نقش‌های دبیر وزارت آموزش پرورش و ریاست دانشگاه پاویا ایفای نقش می‌کرد. در ابتدای فعالیت، مرکز بیان شده تنها دوره‌های آموزشی خود را در زمینه‌هایی مانند عمران و صنایع ارائه می‌داد. با گذشت زمان و گسترش فعالیت‌ها و امکانات Istituto Tecnico Superiore، تنوع دوره‌های موجود بسیار افزایش داشت.

شاید برای شما جالب باشد که در ابتدای مسیر، تنها 30 دانشجو تحصیل خود را دردانشگاه پلی تکنیک میلان Polimi شروع کردند و تا سال 1913 زنی از این موسسه فارغ‌التحصیل نشده بودند. در سال 1927 و به دلیل احساس نیاز به گسترش فضای دانشگاه، مرکز مورد بحث به Città studi امروزی نقل مکان کرد. بنای که Polytechnic University of Milan  پس از جا به جایی امروزه روز هم مورد استفاده قرار می‌دهد و برخی از امکانات اصلی در آن مستقر هستند.

 

تاریخچه دانشگاه پلی تکنیک میلان

 

پردیسهای دانشگاه پلی تکنیک میلان

پردیس‌ها مجموعه‌هایی هستند که در آنها هر دانشگاه به ارائه دوره‌های آموزشی و خدمات علمی و پژوهشی می‌پردازد. دانشگاه پلی تکنیک میلان به عنوان موسسه‌ای آموزشی که پذیرای تعداد بالایی دانشجو است، همواره بر آن بوده تا فضایی مناسب و مجهز را برای دانشجویان خود فراهم کند.

بر اساس آخرین اطلاعات اعلام شده این مرکز در 6  پردیس خدمات خود را به پذیرفته شدگان ارائه می‌دهد که می‌توان آنها را شامل Cremona، Lecco، Mantova، Milano Bovisa، Milano Leonardo و Piacenza دانست. هر یک از مواردی که به آنها اشاره داشتیم، دارای ویژگی‌های خاص خود بوده و زمینه‌های مختلفی را تحت پوشش قرار می‌دهند؛ به همین سبب نیز در ادامه بخش‌هایی را به هر یک از آنها اختصاص داده‌ایم و توضیحاتی مفید را در ارتباط با هر یک ارائه خواهیم کرد.

پردیس Cremona دانشگاه پلی تکنیک میلان

پردیس Cremona که در سال 1987 راه اندازی شد، همواره بر آن بوده تا دوره‌های به روز و کاربردی‌ای را در اختیار دانشجویان قرار دهد؛ در پی همین امر شاید برایتان جالب باشد که در آن فعالیت‌های تحقیقاتی و علمی با توجه به نیاز و وضعیت بازار کار تغییر پیدا می‌کنند.

اگر به دنبال استفاده از برنامه اراسموس هستید و یا ارتباط مستقیم با بازار کار برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است، باید از این موضوع مستحضر باشید که کمپ مورد بحث به عنوان یکی از اعضای برنامه بیان شده شناخته می‌شود؛ علاوه بر این باید بگوییم که بخش مورد بحث با بیش از 200 کارخانه به منظور آماده سازی بستری مناسب برای دوره‌های کار آموزی همکاری می‌کند.

وجود نسبت بالای استاد به دانشجو، فراهم بودن تمامی امکانات تحصیلی و رفاهی، ارتباط مستقیم بین محصلین و کارکنان، به کارگیری استراتژی آموزشی نوآورانه و خدمات کمک آموزشی اضافی برای دانش آموزان سال اولی را می‌توان به عنوان نقاط قوت پردیس Cremona دانشگاه پلی تکنیک میلان به حساب آورد. لیسانس مهندسی سیستم‌های محاسباتی، لیسانس علوم مدیریت و مهندسی تولید، Corso di Laurea Magistrale در مهندسی کشاورزی و کارشناسی ارشد مهندسی موسیقی و آکوستیک را می‌توان به عنوان برخی از دوره‌های علمی موجود در این بخش به حساب آورد.

 

بورسیه‌های دانشگاه پلی تکنیک میلان

 

پردیس Lecco دانشگاه Polytechnic of Milan

شاید برای شما عزیزان جالب باشد که یکی از جملاتی که مسئولان این بخش از دانشگاه پلی تکنیک میلان برای توصیف آن استفاده می‌کنند، وجود محیطی است که از فرمولی منحصر به فرد برای آموزش پذیرفته شدگان استفاده می‌شود. به دلیل چنین ویژگی‌ای و توجه بالا به نیازهای بازار کار رابطه‌ای قابل توجه بین دانشگاه و صنعت به وجود آمده که همین امر باعث شده تا بیش از 90 درصد فارغ‌التحصیلان در کمتر از یک سال بتوانند موقعیت شغلی مناسبی را برای خود بیابند.

دانشجویان بین‌المللی از سال 2006 و همزمان با ارائه ‌دوره‌های کارشناسی آن هم به زبان انگلیسی، توجه ویژه‌ای به این پردیس داشته‌اند. بیش از 1800 نفر از کشورهای مختلف جهان در حال حاضر جمعیت پذیرفته شدگان Lecco را تشکیل می‌دهند. امروزه فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی بسیاری در این پردیس صورت می‌پذیرند که در کنار آنها همکاری‌های نزدیکی هم بین آن و شرکت‌های مختلف در حال انجام است.

با توجه به توضیحات ارائه شده اگر به دنبال تحصیل در دوره‌هایی مانند کارشناسی ارشد مهندسی عمران برای کاهش ریسک، کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک، کارشناسی ارشد مهندسی ساختمان و معماری، کارشناسی ارشد مهندسی ساختمان/معماری، لیسانس مهندسی عمران برای کاهش ریسک و لیسانس مهندسی تولید صنعتی را دارید و موفقیت در ورود به بازار کار برایتان ارزشمند است، مقصدی مناسب را برای خود انتخاب کرده‌اید.

پردیس Mantova دانشگاه پلیمی

پلی تکنیک میلان از اوایل دهه 90 پردیس مانیتوا را راه اندازی کرد تا فضایی مناسب برای سپری کردن دوره‌های مرتبط با معماری ایجاد شود. شرایط پذیرش گرفتن در این موسسه با سایر گزین‌های موجود تا حدودی متفاوت است و علاقه‌مندان ملزم هستند تا در آزمون ورودی شرکت کنند. برای تشریح بیشتر این روند باید بگوییم که ابتدا متقاضیان مدارک خود را آماده سازی کرده و درخواست پذیرش‌شان را ارسال می‌کنند.

پس از آنکه هیئت ارزیاب شرایط اولیه افراد را مورد تایید قرار دهد، به پذیرفته شدگان اولیه اعلام خواهد کرد که در تاریخی مشخص آزمون ورودی را پشت سر بگذارند تا در صورت داشتن صلاحیت نهایی دوره مد نظرشان را آغاز نمایند. ساختمان و ساخت و ساز،نقشه برداری، واقعیت مجازی، تئوری معماری، حفظ معماری، طراحی معماری، پایداری، موزه سازی و راه اندازی موزه، فعال سازی مجدد شهری و محیط زیست و LANDSCAPE را می‌توان به عنوان بعضی از زمینه‌های تحقیقاتی‌ای معرفی کرد که قادر هستید در آنها مشارکت داشته باشید.

پردیس Milano Bovisa دانشگاه polimi

اگر بخواهیم تاریخچه کمپ مورد بحث را برای شما عزیزان تشریح نماییم باید بگوییم که آن در منطقه شمالی میلان و در پی برگزاری مسابقاتی بینالمللی راه اندازی شد. دانشگاه به همراه سایر نهادهای شهری دست در دست هم دادند تا پیش نیازهای راه اندازی Milano Bovisa فراهم شوند. این کمپ خود به دو قسمت via La Masa و via Candiani 72 برای رشتههای مهندسی و طراحی تقسیم میشود که در آنها تحقیقاتی بسیار مهم انجام میشوند.

دپارتمانهای تحقیقاتی و مدارسی متنوع در این محیطها به فعالیت و آموزش دانشجویان مستعد میپردازند که از جمله آنها میتوان به مدارس طراحی و مهندسی صنایع و اطلاعات و بخش طراحی (DESIGN)، دپارتمان انرژی (DENG)، بخش مدیریت، اقتصاد و مهندسی صنایع (DIG)، گروه مهندسی مکانیک (DMEC) و دپارتمان علوم و فناوری هوافضا (DAER) اشاره کرد.

پردیس Milano Leonardo دانشگاه پلی تکنیک میلان

قدیمیترین پردیس دانشگاه پلی تکنیک میلان با نام لئوناردو شناخته میشود و در سال 1927 در ساختمان واقع در پیتازا لئوناردو داوینچی شهر میلان راه اندازی شد. اگر بخواهیم اطلاعاتی را در ارتباط با ساختار کلی این بخش ارائه دهیم، باید بگوییم که پردیس بیان شده از قسمتهای اداری مختلف مانند دفتر ریاست دانشگاه و سایر دفاتر مرکزی تشکیل شده است.

در کنار زیر مجموعههایی که به آنها اشاره داشتیم، بخشهای دیگری نیز زیر نظر Milano Leonardo در حال فعالیت هستند که از جمله آنها میتوان به مدارس معماری شهرسازی مهندسی ساختمان، مهندسی عمران، محیط زیست و مدیریت زمین و مهندسی صنایع و اطلاعات و دپارتمانهای معماری و مطالعات شهری (DASTU)، معماری، محیط زیست و مهندسی ساخت و ساز (DABC)، شیمی، مواد و مهندسی شیمی Giulio Natta (DCMC)، الکترونیک، اطلاعات و مهندسی زیستی (DEIB)، فیزیک (DFIS)، مهندسی عمران و محیط زیست (DICA) و ریاضیات فرانچسکو بریوسکی (DMAT) اشاره کرد.

پردیس Piacenza دانشگاه پلیمی

آیا به دنبال سپری کردن دوره‌های مرتبط با مهندسی، معماری و طراحی هستید؟ در این صورت می‌توانید گزینه‌های متنوعی را در پردیس پیاچنزا دانشگاه پلی تکنیک میلان برای خود بیابید. این مرکز از سال 1863 فعالیت خود را آغاز کرد و امروزه حدود 50000 نفر از اساتید گرفته تا محققان و دانشجویان در آن مشغول به فعالیت هستند.

در این بخش هم افزایی مناسب و مستمری بین آموزش، تحقیق و انتقال فناوری وجود دارد که همین امر باعث ایجاد روابطی نزدیک و مشارکت دانشگاه با مراکز، سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف شده است. بخش‌های تحقیقاتی متنوعی در Piacenza campus راه اندازی شده‌اند که به پذیرفته شدگان این امکان را می‌دهند تا به راحتی در حیطه‌های مختلفی به پژوهش بپردازند.

دپارتمانها و مدارس دانشگاه پلی تکنیک میلان

آشنایی با دپارتمان‌ها و مدارس دانشگاه پلی تکنیک میلان به شما این امکان را می‌دهد تا نسبت به فضاهای آموزشی موجود و زمینه‌های فعالیتی مختلف اطلاعاتی کامل و مفید را به دست آورید. مدارس معماری مهندسی ساخت و ساز شهرسازی، طراحی، مهندسی عمران، محیط زیست و زمین و مهندسی صنایع و اطلاعات را می‌توان به عنوان بخش‌های آموزشی مختلفی معرفی کرد که به ارائه دوره‌های متنوع می‌پردازند.

برنامه‌های در دسترس، توسط گروه‌هایی مانند معماری و شهرسازی (DASTU)، معماری، مهندسی ساخت و ساز و محیط ساخته شده (DABC)، شیمی، مواد و مهندسی شیمی “GIULIO NATTA” (DCMC)، طراحی، الکترونیک، اطلاعات و مهندسی زیستی (DEIB)، انرژی (DENG)، فیزیک (DFIS)، مهندسی عمران و محیط زیست (DICA)، مهندسی مدیریت (DIG)، ریاضیات (DMAT)، مکانیک (DMEC) و علوم و فنون هوافضا (DAER) پشتیبانی و برگزار می‌شوند.

با توجه به توضیحات ارائه شده تا به اینجا شما اطلاعاتی به روز و قابل اطمینان را در مورد رشته‌های تحصیلی در دسترس به دست آورده‌اید. اگر قصد آشنایی بیشتر با زمینه بیان شده را دارید، تنها کافی است به سایت اصلی دانشگاه پلی تکنیک میلان مراجعه نمایید.

هزینه تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان بسته به ملیت دانشجویان و تعداد واحدی که اخذ می‌کنند متفاوت خواهد بود؛ اما در صورتی که بخواهیم به سراغ بیان توضیحاتی کلی در ارتباط با این موضوع برویم، باید بگوییم که شهریه سالانه از دو قسمت تشکیل می‌شود. قسمت اول 888.59 یورو تعیین شده و تقریبا برای تمامی پذیرفته شدگان ثابت خواهد بود. بخش دوم که تا حدودی به تعداد دروس اخذ شده در ترم مربوط است رقم بیشتری داشته و تقریبا  معادل 3003 پوند تعیین شده.

اگر بخواهیم توضیحات بیشتری را پیرامون این مسئله ارائه دهیم باید به سراغ بیان مثالی در ارتباط با آن برویم. زمانی که دانشجو در نیم سال اول تحصیل خود را آغاز کند، به دلیل آن که تقریبا تعداد واحد استاندارد و از پیش تعیین شده را پشت سر خواهد گذاشت باید تمامی رقم بیان شده را به همراه قسط اول (بخش ثابت) پرداخت کند. این میزان برای نیم سال دوم تا 50 درصد هم کاهش خواهد داشت زیرا تعداد واحدهای آن کمتر می‌شود.

 

بورسیه‌های دانشگاه پلی تکنیک میلان

 

بورسیه‌های دانشگاه پلی تکنیک میلان

بر اساس اطلاعاتی که در سایت رسمی دانشگاه پلیمی اعلام شده‌اند، دانشجویانی که برای سپری کردن دوره‌های Laurea Magistrale در این مرکز پذیرفته می‌شوند فرصت آن را خواهند داشت تا از اسکالرشیپ‌های متنوعی استفاده کنند. مقطع بیان شده معادل کارشناسی ارشد بوده و تقریبا موارد در دسترس زیر مجموعه 3 گروه قرار می‌گیرند که از جمله آنها می‌توان به کمک‌های مالی دانشگاه (حق تحصیل در دانشگاه یا DSU)، اسکالرشیپ مبتنی بر شایستگی و بورسیه‌های یونیکور اشاه کرد.

سایر گزینه‌های موجود در گروه سایر موار جای دارند. در ادامه و برای کمک به شما عزیزان برای آشنایی بیشتر با هر یک از دسته‌هایی که به آنها اشاره داشتیم، به سراغ معرفی‌شان در قسمت‌هایی جداگانه خواهیم رفت.

کمک مالی دانشگاه – حق تحصیل در دانشگاه (DSU)

کمک مالی دانشگاه که عموما با نام DSU شناخته می‌شود، برای آن دسته از افرادی در نظر گرفته شده که توانایی مالی مناسبی ندارند و برای تامین مخارج دانشگاه با مشکلات اقتصادی مواجه هستند. هر ساله در ماه ژوئن فراخوانی برای ثبت نام در این برنامه صادر می‌شود که افراد علاقه‌مند فرصت اقدام و بهره‌مندی از مزایای بسیاری را در پی آن خواهند داشت.

برای ارائه جزئیاتی بیشتر باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که افراد منتخب قادر هستند تا درخواست کمک هزینه نقدی کنند؛ علاوه بر این استفاده از برخی خدمات مانند سرویس‌های پذیرایی برای آنها تقریبا رایگان خواهد شد. یکی از بخش‌های عمده مخارج تحصیل را هزینه خوابگاه تشکیل می‌دهد که با استفاده از DSU شما قادر خواهید بود تخفیفات قابل توجهی را برای آن دریافت نمایید.

مقادیر نهایی تعیین شده برای کمک‌های مالی دانشگاه بسته به این که دانشجوی بین‌المللی یا محلی هستید متفاوت بوده و به همین سبب نیز نمی‌توان مبالغ دقیقی را برای آن بیان کرد. شرایطی که به هنگام بررسی درخواست‌های ارائه شده توسط هیئت ارزیاب مورد توجه قرار می‌گیرند شامل درآمد و شایستگی می‌شوند.

بورسیههای مبتنی بر شایستگی

به دلیل آن که دانشگاه پلی تکنیک میلان با شرکای دولتی و خصوصی مختلفی همکاری نزدیکی دارد، می‌تواند به برخی از برترین و با استعدادترین دانشجویان پذیرفته شده بین‌المللی، حمایت‌های مختلفی را تحت عنوان برنامه‌های شایستگی اعطا کند. لازم به ذکر است تنها کسانی قادر به درخواست برای بهره‌مندی از این بورسیه هستند که مشغول به سپری کردن برنامه کارشناسی ارشد علوم آن هم در ترم 1 یا 2 باشند.

اگر برای استفاده از اسکالرشیپ بیان شده برگزیده شوید، باید تقریبا 200 یورو را برای هزینه‌های اداری بپردازید که این رقم غیر قابل استرداد است. دسته مورد بحث دارای 3 زیر مجموعه بوده که هر یک از آنها دارای شرایط خاص خود هستند. از میان این موارد می‌توان به PLATINUM Scholarships، GOLD Scholarships و SILVER Scholarships اشاره کرد که مقدار دو برنامه اول به ترتیب 10000 و 5000 یورو در سال تعیین شده اما گزینه آخر دارنده را مشمول معافیت کامل شهریه سال می‌کند.

بورسیههای یونیکور

این دسته از برنامه‌های حمایتی مالی برای گروه خاصی از افراد پذیرفته شده است و تمامی دانشجویان نمی‌توانند برای بهره‌مندی از آنها دست به اقدام بزنند. UNICORE  برای کمک به اشخاصی که از کامرون، نیجر و نیجریه دارای پناهندگی رسمی هستند طراحی و راه اندازی شده است و تامین بودجه مالی آن نیز توسط خود دانشگاه صورت می‌پذیرد. مبلغی که توسط موسسه مورد بحث به دانشجویان اعطا خواهد شد 6000 یورو در سال می‌باشد.

سایر بورسیهها

سایر بورسیه‌های موجود یکی از دسته بندی‌هایی به حساب می‌رود که توسط دانشگاه پلی تکنیک میلان برای برنامه‌های حمایتی‌اش اعلام شده است. اگر بخواهیم توضیحاتی را پیرامون این موضوع بیان کنیم، باید بگوییم که وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی ایتالیا هر ساله تعدادی اسکالرشیپ را به دانشجویان بین‌المللی اختصاص می‌دهند. پذیرش درخواست‌های متقاضیان این طرح‌ها از می آغاز و در ژوئن به اتمام می‌رسد.

یکی از اسکالرشیپ‌های مورد بحث با عنوان استعداد خود را در ایتالیا سرمایه گذاری کنید ارائه می‌شود که مختص شهروندان ارمنستان، آذربایجان، برزیل، کلمبیا، مصر، اتیوپی، غنا، هند، اندونزی، ایران، قزاقستان، مکزیک، جمهوری خلق چین، جمهوری کره، تونس، ترکیه و ویتنام است. سایر مواردی که در این دسته قرار می‌گیرند، معمولا شامل حال شهروندان ایرانی نمی‌شوند پس از توضیح آنها خود داری خواهیم کرد.

 

خوابگاه‌های دانشگاه پلی تکنیک میلان

 

خوابگاههای دانشگاه پلی تکنیک میلان

خوابگاه‌های دانشگاه پلی تکنیک میلان تنها محیطی برای سپری کردن مدت زمان برنامه تحصیلی نیستند بلکه فضایی بسیار مناسب برای اجتماعی شدن، تبادل فرهنگی و رشد و توسعه از نظر انسانی و حرفه‌ای به حساب می‌روند. اگر به دنبال آن هستید تا زندگی دانشجویی خود را به بهترین نحو ممکن سپری کنید، باید از این موضوع مستحضر باشید که این مرکز آموزشی محیط‌هایی را برای افراد پذیرفته شده در تمامی پردیس‌های خود در نظر گرفته است.

امکانات تعبیه شده در میلان برای آن دسته از افرادی مناسب است که به زندگی در بافت شهری علاقه‌مند هستند؛ علاوه بر این گزینه‌هایی هم برای دانشجویانی که به دنبال زندگی در محیط آکادمیک هستند وجود دارد. شاید برای شما جالب باشد که Polytechnic of Milan  در 3 شهر 7 خوابگاه را آن هم با ظرفیتی بالغ بر 1700  نفر آماده سازی کرده است.

در ادامه همین بخش فهرستی از تالارهای اقامتی موجود را مشاهده خواهید کرد که برای آشنایی بیشتر با آنها بهتر است به سایت اصلی دانشگاه مراجعه نمایید.

  • سالن اقامت خانه دانشجویی لئوناردو داوینچی
  • سالن اقامت آیزاک نیوتن
  • سالن اقامت ویلفردو پارتو
  • تالار اقامت انیشتین
  • سالن اقامت Galileo Galilei (فقط برای دانشجویان DSU)

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*