دانشگاه های مهندسی کامپیوتر ایتالیا

دانشگاه های مهندسی کامپیوتر ایتالیا | معرفی رشته ها و شرایط پذیرش

مهندسی کامپیوتر، به عنوان یکی از رشته‌هایی به حساب میاید که در سراسر جهان دارای بازار کار مناسبی است؛ علاوه بر این می‌توان گفت، اشتغال به عنوان مهندس کامپیوتر می‌تواند به عنوان یکی از پردرآمدترین مشاغل در کشورها پیشرفته باشد. بر همین اساس می‌توان گفت، یکی از پرطرف‌دارترین رشته‌های مهندسی، مهندسی کامپیوتر است. تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در مقاطع مختلف در خارج از کشور، گزینه‌ای بسیار جذاب برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این رشته در ایران به حساب می‌آید. اگر به تحصیل در این رشته در خارج از ایران علاقه‌مند شده‌اید، ممکن است سوالات مختلفی مانند سوالات زیر برای شما به وجود آمده باشد:

کدام کشور برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر مناسب است؟ کدام دانشگاه‌های کشور مورد نظر، امکان تحصیل در این رشته را دارند؟ هزینه‌های تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر، چقدر است؟ روند پذیرش دانشجو دانشگاه‌های کشور مورد نظر چگونه است؟

درنامایگریشن، برای کمک به دانشجویان و علاقه‌مندانی که قصد ادامه تحصیل در این رشته را دارند، دست به تالیف این مطلب زده است. برای بهره‌مندی از اطلاعاتی مفید در زمینه مورد بحث، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

کدام کشور برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر مناسب است؟

مهندسی کامپیوتر، معمولاً در کشورهایی که دارای صنعت قدرتمندی هستند و به پیشرفت در تکنولوژی اهمیت می‌دهند، مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرد. در صورت علاقه‌مندی به اشتغال، پیشرفت و بهره‌مندی از شرایط مناسب تحصیلی، بهتر است به هنگام انتخاب کشور مورد نظر برای تحصیل، به نکات بیان شده بسیار توجه کنید.

کدام کشور برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر مناسب است؟

ایتالیا، به عنوان کشوری اروپایی که دارای اقتصادی قدرتمند در اروپا و حتی سطح جهان دارد، می‌تواند گزینه مناسبی برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر به حساب بیاید. دانشگاه‌های این کشور، همواره در رتبه بندی‌های انجام شده توسط موسسات مختلف که در زمینه رتبه بندی فعال هستند، در زمره برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته‌اند؛ به همین سبب می‌توان گفت این کشور، گزینه مناسبی برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر به حساب می‌آید.

دانشگاه‌های مهندسی کامپیوتر ایتالیا

تقریباً می‌توان گفت، اکثر دانشگاه‌های فنی ایتالیا امکان تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر را در مقاطع مختلف و مهاجرت تحصیلی به ایتالیا، برای دانشجویان سراسر جهان فراهم کرده‌اند.

از جمله برخی از برترین دانشگاه‌های مهندسی کامپیوتر ایتالیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه پلی‌تکنیک میلان
 •  دانشگاه ترنتو
 •  دانشگاه بولونیا
 •  دانشگاه ساپینزا رم
 •  دانشگاه پادوا
 •  دانشگاه پلی تکنیک تورین
 •  دانشگاه فردریک دوم ناپل
 •  دانشگاه پیزا
 •  دانشگاه سالرنو
 •  دانشگاه بیکوکا میلان
 •  دانشگاه کالیاری
 •  دانشگاه تور ورگاتا رم
 •  دانشگاه میلان
 •  دانشگاه فلورانس
 •  دانشگاه کالابریا

در ادامه بری آشنایی بیشتر شما با این دانشگاه‌ها، به معرفی برخی از آنها خواهیم پرداخت.

دانشگاه کالابریا

دانشگاه کالابریا، یکی از دانشگاه‌های دولتی ایتالیا به حساب می‌آید؛ این به معنای آن است که با تحصیل در آن می‌توانید از مزایای مختلفی نظیر هزینه تحصیل پایین در این دانشگاه، بهره‌مند شوید. برای بررسی قدمت این دانشگاه باید بگوییم، تاسیس دانشگاه کالابریا به سال 1972 باز می‌گردد.

دانشگاه کالابریا ایتالیا

این دانشگاه تقریباً پذیرای 30000 تا 40000 دانشجو است. اگر به تحصیل در این دانشگاه علاقه‌مند شدید، بهتر است با گرایشات کامپیوتر که در این دانشگاه قابل تحصیل هستند نیز آشنا شوید. مهندسی کامپیوتر، مدل سازی الکترونیک و سیستم‌ها و علوم کامپیوتر گرایشاتی زمینه‌هایی مرتبط با مهندسی کامپیوتر هستند که در این دانشگاه می‌توانید به تحصیل در آنها بپردازید.

دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو، به دو پردیس کلی تقسیم می‌شود؛ پردیس اول در فیسیانو و پردیس دوم در بارونیسی. برای معرفی این دانشگاه، بهتر است به سراغ دانشکده‌های آن برویم. دانشگاه سالرنو دارای 10 دانشکده است.

از جمله این دانشکده‌ها می‌توان به دانشکده هنر و فلسفه، دانشکده اقتصاد، دانشکده تعلیم و تربیت، دانشکده مهندسی، دانشکده زبان و ادبیات خارجی، دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی، دانشکده ریاضی، فیزیک و علوم طبیعی، دانشکده داروسازی و دانشکده علوم سیاسی اشاره کرد. امکان تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر، در دانشکده مهندسی این دانشگاه برای علاقه‌مندان این رشته به وجود آمده است.

دانشگاه پیزا

دانشگاه پیزا، یکی از دانشگاه‌های دولتی ایتالیا است که موقعیت تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر و گرایشات مختلف آن را در این دانشگاه به زبان انگلیسی نیز امکان‌پذیر است. در مقطع کارشناسی ارشد، شما قادر خواهید بود تا در گرایشات مهندسی رایانه، علوم کامپیوتر، علوم کامپیوتر و شبکه در دانشگاه مورد نظر به زبان انگلیسی تحصیل کنید.

دانشگاه پیزا ایتالیا

در مقطع دکتری نیز امکان تحصیل در رشته علوم کامپیوتر برای علاقه‌مندان به تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی وجود دارد. علاوه بر این دانشگاه پیزا دوره‌های مختلف تخصصی یک ساله را به زبان انگلیسی برگزار می‌کند که تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ یکی از این دوره‌هاست که مرتبط با رشته مهندسی کامپیوتر است.

دانشگاه فردریک دوم ناپل

این دانشگاه، یکی از دانشگاه‌های ایتالیا است که علاقه‌مندان به تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر می‌توانند در مقاطع مختلفی به تحصیل در این رشته بپردازند. دانشگاه فردریک دوم ناپل، یکی از موسسات دولتی ایتالیا است که در سال 1224 تاسیس شده است. فردریک دوم ناپل، از دانشکده‌های مختلفی تشکیل شده است که دانشکده مهندسی، موقعیت تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر را برای علاقه‌مندان فراهم کرده است.

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های مهندسی کامپیوتر ایتالیا چقدر است؟

همان‌طور که در مطالب قبلی مرتبط با تحصیل در ایتالیا بیان شده است، هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، به نوع دانشگاه، مقطع و رشته شما بستگی دارد. هر دانشگاه، شهریه تقریبا متفاوتی را برای رشته‌ها و مقاطع مختلف در نظر گرفته است. اگر به دنبال تحصیل با کم‌ترین هزینه ممکن در ایتالیا هستید بهتر است به تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور فکر کنید.

روند اخذ پذیرش در دانشگاههای مهندسی کامپیوتر ایتالیا چگونه است؟

هر یک از دانشگاه‌های این کشور، برای دریافت و بررسی درخواست‌های متقاضیان تحصیل زمان بازه مشخصی را تعیین می‌کند. دانشجویان در این بازه موظف‌اند مدارک خود را ارسال کرده و درخواست خود را در این دانشگاه‌ها به ثبت برسانند.

روند اخذ پذیرش در دانشگاههای مهندسی کامپیوتر ایتالیا چگونه است؟

سوالات متداول

آیا تحصیل در دانشگاه‌های مهندسی کامپیوتر ایتالیا مناسب است؟

بله. تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، به دلیل فضای علمی مناسب و اعتبار بالای دانشگاه‌های مهندسی کامپیوتر ایتالیا، می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب برای تحصیل در خارج از کشور باشد.

آیا به هنگام تحصیل در دانشگاه‌های مهندسی کامپیوتر ایتالیا، امکان بهره‌مندی از بورسیه‌های تحصیلی وجود دارد؟

بله. شما می‌توانید برای دریافت بورسیه‌های مختلف، درخواست دهید و با استفاده از این بورسیه‌ها و برنامه‌های حمایتی مالی، هزینه‌های تحصیل و یا بعضا هزینه‌های زندگی خود را نیز پوشش دهید. اگر به دنبال استفاده از چند کمک هزینه مالی هستید، بهتر است از عدم تداخل برنامه‌های مدنظر خود اطمینان حاصل کنید.

شانس پذیرش در دانشگاههای مهندسی کامپیوتر ایتالی چقدر است؟

شانس پذیرش در این دانشگاهها، به وضعیت تحصیلی، رزومه و تناسب این موارد با دانشگاه انتخابی و مد نظر شما بستگی دارد.

سخن آخر

در انتهای این مطلب باید بگوییم که دانشگاه‌های ایتالیا، می‌توانند به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر و سایر رشته‌های مهندسی باشند. در صورتی که شما به تحصیل در این رشته علاقه‌مند هستید، بهتر است به هنگام انتخاب دانشگاه هدف، به گرایشات و برنامه‌های تحصیلی ارائه شده در این مرکز توجه کنید.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*