بهترین شهر یونان برای زندگی

بهترین شهر یونان برای زندگی کجاست؟

یونان مقصدی باورنکردنی برای سفر و مهاجرت است. کشوری پر از تاریخ و مملو از منابع بی‌پایان و جزایر زیبا‌. فرهنگ و تمدن هزاران ساله ی یونان هنوز خود را به رخ جهانیان می کشاند. عموماً امکانات رفاهی و سرگرمی در یونان فراوان است و به‌ احتمال زیاد هیچ وقت برای غذا خوردن‌، نوشیدن و سرگرمی چیزی کم نخواهید داشت. انتخاب محل زندگی در یونان، موضوع چالش‌برانگیزی برای کسانی که قصد اقامت یونان را دارند محسوب می شود.

کوه‌های بی‌نظیر در شمالی‌ترین مناطق یونان‌، از جمله تراکیه‌، مقدونیه و تسالی طرفداران زندگی فعال و پر جنب و جوش را به خود جذب می‌کند. سبک زندگی در یونان، تحت تأثیر فرهنگ‌های دیگر مانند فرهنگ‌های عثمانی و ایرانی است که باعث ایجاد جامعه ی متنوع فرهنگی شده است. اگر به دنبال یافتن بهترین شهر یونان برای زندگی هستید، با مطالعه ی این مقاله از سایت درنا مایگریشن، اطلاعات بیشتری به دست خواهید آورد.

مزایای زندگی در یونان

مزایای زندگی در یونان

 آب‌وهوای مطلوب

این کشور به خاطر آب‌وهوای فوق‌العاده اش شهرت دارد. میانگین دمای هوا در تابستان حدود 30 درجه و در زمستان 10 درجه است. بارانی‌ترین ماه سال دسامبر است که‌ 11 روز از ماه باران می‌بارد.

دسترسی به کشورهای اروپایی

زندگی در یونان فرصت سفر و آشنایی بیشتر با دیگر کشورهای اروپایی را هم فراهم می آورد.

مکان‌های تاریخی

بدیهی است که یونان دارای آثار تاریخی فراوانی است‌ که آکروپولیس در آتن سرآمد آنهاست.

تنوع غذایی

یونان غذاهای بسیار شگفت‌انگیزی دارد که به‌ویژه دوستداران غذاهای دریایی را شگفت‌زده خواهد کرد. ژیروس یا سوولکی دو غذای ملی یونان هستند که نمی‌توانید آن‌ها را نادیده بگیرید.

کیفیت بالای خدمات درمانی

به‌طورکلی، کیفیت بهداشت و خدمات درمانی عمومی در یونان بسیار بالاست، اما بسیاری از مهاجران صرفاً برای تضمین استاندارد بالاتر‌، خدمات درمانی خصوصی را انتخاب می‌کنند.

هزینه ی پایین زندگی

به‌طورکلی زندگی در یونان ارزان‌تر از دیگر کشورهای اروپایی مانند فرانسه یا آلمان است. بااین‌حال، هزینه‌ی زندگی در شهرها، به‌ویژه شهرهای دارای گردشگر، قطعاً بیشتر است. هزینه-ی مربوط به قبوض آب و برق نیز در یونان معقول و حدود 150 یورو در ماه است. به‌طورکلی، مهاجری با درآمد ماهانه 2000 یورو می‌تواند تقریباً در هر نقطه از یونان بسیار راحت زندگی کند.

اجاره‌ی خانه

اجاره‌ی آپارتمان درون‌شهری در یونان ماهانه حدود 335 یورو و اجاره‌ی آپارتمانی با همین اندازه در مناطق روستایی حدود 280 یورو خواهد بود.

زبان

از آنجا که گردشگری منبع اصلی درآمد در این کشور است‌، بیشتر یونانیان به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند؛ اما این موضوع در مناطق روستایی کمتر صادق است. به هر حال دانستن زبان یونانی برای زندگی در این کشور بسیار مفید خواهد بود.

نکات مهم برای یافتن بهترین شهر یونان برای زندگی 

نکات مهم برای یافتن بهترین شهر یونان برای زندگی 

عوامل مختلفی را برای انتخاب محل زندگی باید در نظر گرفت. آیا به زندگی شهری علاقه‌مند هستید یا روستایی؟ ترجیح می‌دهید در شهر شلوغ زندگی کنید یا خلوت؟ زندگی در جزیره را می‌پسندید؟ زندگی در شهر تاریخی برای شما جذابیت‌های بیشتری دارد یا شهر مدرن؟

افزون بر سبک زندگی، توجه به آب‌وهوا، میزان موقعیت‌های شغلی موجود، مراکز تحصیلی، هزینه‌ی زندگی، اجاره‌ی خانه، امکانات حمل‌ونقل، بهداشت و خدمات درمانی هم از موارد مهمی هستند که پیش از انتخاب شهری برای زندگی در یونان باید آن‌ها را به‌خوبی بررسی کنید.

شهرهای مهم یونان

همان‌طور که گفته شد، برای یافتن پاسخ بهترین شهر یونان برای زندگی کدام است؟ بهتر است با برخی از شهرهای مطرح یونان آشنا شوید. از جمله برخی از مهم‌ترین شهرهای یونان می‌توان به شهرهای زیر اشاره کرد.

  •  آتن
  •  سالونیک
  •  پیرئاس
  •  پاتراس
  •  هراکیلون
  •  پریستری
  •  لاریسا
  •  کالیته‌آ
  •  نیکایا
  •  کالاماریا

در ادامه به بررسی شهرهای بزرگ یونان که در بالا به آنها اشاره شد، خواهیم پرداخت.

بهترین شهر یونان برای زندگی ایرانی‌ها

آتن

اگر به دنبال بهترین شهر یونان برای زندگی در مکانی با تمام امکانات مدرن یک شهر بزرگ هستید، آتن بهترین گزینه خواهد بود. این شهر در عین مدرن بودن هویت خود را حفظ کرده است؛ بنابراین محیط آشنایی برای زندگی ایرانیان خواهد بود. این شهر پر از جذابیت‌ها و منابع تاریخی است. گذشته از جاذبه‌های تاریخی اصلی مانند پارتنون‌، آتن ویژگی‌های باستانی خود را در خیابان‌ها‌، میدان‌ها‌ و سراسر شهر حفظ کرده است. علاوه بر این، آتن قدیمی‌ترین پایتخت اروپایی به شمار می‌رود.

همین‌طور به‌طور متوسط گرم‌ترین شهر اروپاست. دمای هوا در روزهای تابستان به 35 درجه هم می‌رسد؛ اما گاهی نسیم خنک تابستانی از سوی دریای اژه به سمت شهر می‌وزد و طراوت و شادابی به ارمغان می‌آورد. به لطف سیستم حمل‌ونقل عمومی، حتی ممکن است برای سفرهای درون‌شهری نیازی به ماشین نداشته باشید. کیفیت زندگی در آتن با تمام شهرهای مدرن اروپایی قابل مقایسه است.

اینترنت‌، ایمنی جاده‌ها‌، هزینه‌ی زندگی و گزینه‌های آموزشی، از دیگر امتیازهای آتن به شمار می‌روند. آتن 19 مدرسه‌ی بین‌المللی‌، چندین دانشگاه و مدارس تخصصی دارد؛ بنابراین امکانات آموزشی مناسبی در اختیار شما و فرزندانتان قرار خواهد گرفت. 13 بیمارستان در آتن وجود دارد که کلیه اقدامات درمانی مهم را انجام می‌دهند. فرهنگ‌، تاریخ‌، زیبایی‌، امکانات رفاهی مدرن‌، ارتباطات خوب و حمل‌ونقل، در کنار هم از آتن شهری رؤیایی ساخته‌اند. برآورد هزینه‌های زندگی در این شهر 800 تا 1300 یورو در ماه است.

خانیا در کرت

اگر فکر می‌کنید بهترین شهر یونان برای زندگی در یک جزیره است، خانیا بزرگ‌ترین جزیره‌ی یونان می‌تواند خانه ی رؤیایی جدید شما باشد. خانیا دومین شهر بزرگ در کرت غربی و محبوب‌ترین شهر در بین مهاجران است. جامعه‌ی بین‌المللی کرت طی 30 سال گذشته به‌طور پیوسته در حال رشد بوده است. سطح حمایت مهاجران از یکدیگر در اینجا بسیار قوی‌تر از شهرهای دیگر است.

آب‌وهوای این شهر مدیترانه‌ای و در زمستان کمترین دمای آن 10 درجه است. آب‌وهوای گرم در این شهر، بزرگ‌ترین جنگل نخل اروپا را پدید آورده است. گفته می‌شود دانه‌ نخل‌ها را دزدان دریایی آورده‌اند. امنیت چنان برقرار است که مردم خانه‌های خود را بدون قفل و مغازه‌ها را بدون مراقبت رها می‌کنند. ناگفته نماند که این منطقه، محصولات محلی فوق‌العاده و غذاهای دریایی خوشمزه‌ای دارد. هزینه‌ی زندگی در جزیره برای مایحتاج روزانه مانند غذا بسیار ارزان‌ است. هزینه‌های زندگی در این شهر بین 800 تا 1200 یورو در ماه برآورد می‌شود.

کورفو

در ادامه تلاش برای شناسایی بهترین شهر یونان برای زندگی باید گفت شهر کورفو یکی از متنوع‌ترین شهرهای یونان از لحاظ فرهنگی است؛ مانند اکثر جزایر یونانی‌، کورفو رستوران‌ها‌، بار و کافه‌های متعددی دارد. به‌طورکلی، زندگی در شهر کورفو ارزان است. محصولات محلی فراوان و خوشمزه هستند‌، اجاره ی آپارتمان‌ معقول و مقرون‌به‌صرفه و به سبب رقابتی بودن، قیمت اجناس مناسب است. این شهر زمستان های بسیار پر جنب‌وجوشی دارد. فرودگاه اصلی و بندر درست در شهر واقع شده‌اند. اگر می‌خواهید در جایی با فرهنگ مستقل و منحصربه‌فرد زندگی کنید‌، کورفو می‌تواند رؤیای شما باشد. برآورد هزینه‌های زندگی در این شهر 800 تا 1300 یورو در ماه است.

بهترین شهر یونان برای زندگی تحصیلی

بهترین شهر یونان برای زندگی تحصیلی

تسالونیکی

تعدادی از معتبرترین دانشگاه‌های یونان در این شهر قرار دارند و با زندگی در آن واقعاً می‌توانید با فرهنگ محلی آشنا شوید. تسالونیکی شهری ساحلی است با بناهایی شگفت‌انگیز. هزینه ی ماهانه‌ی زندگی در این شهر 2071 دلار و هزینه‌ی اجاره‌ی مسکن 371 دلار و یکی از مقرون به‌صرفه‌ترین شهرهای یونان است. بیشتر جمعیت این شهر دانشجویی هستند. تابستان‌هایی گرم و زمستان‌هایی برفی دارد.

یوانینا

آب‌وهوای یوانینا مانند لندن بسیار متغیر است؛ سالن ورزشی‌، کافه‌، رستوران‌های باکیفیت و مهمانی‌های دانشجویی برای گذراندن اوقات فراغت دانشجویان تدارک دیده شده است. زندگی در یوانینا گران‌تر از دیگر شهرهای دانشجویی است. اجاره‌ها بالاست، اما هزینه‌ی زندگی کاملاً طبیعی است. میانگین هزینه‌ی زندگی در این شهر 936 دلار برآورد شده است و می تواند بهترین شهر یونان برای زندگی باشد.

زانتی (Xanthi)

از دیگر شهرهای دانشجویی یونان، زانتی در حدود 210 کیلومتری شرق تسالونیکی و 400 کیلومتری غرب استانبول واقع شده است. دمای این شهر در تابستان 37 تا 22 درجه ی سانتی‌گراد و در زمستان 4 تا 16 درجه سانتی‌گراد است. ارسطو، فیلسوف یونانی، اهل این شهر است. هزینه‌ی زندگی در آن بسیار مناسب و کمتر از 1000 یورو در ماه است. زانتی را هم می توان بهترین شهر یونان برای زندگی دانست.

بهترین شهر یونان برای زندگی خانوادگی

هراکلیون

هراکلیون که در مرکز کرت در ساحل شمالی واقع شده، بزرگ‌ترین شهر جزیره است که دارای یک بندر بزرگ و فرودگاه اصلی است. هراکلیون یکی از جذاب‌ترین و پر جنب و جوش‌ترین شهرهای منطقه مدیترانه است. این شهر همچنین مرکز تجاری و تکنولوژیکی جزیره کرت به شمار می‌رود.

لفکادا

لفکادا را بهترین شهر یونان برای زندگی در جزایر یونان می دانند. این جزیره یکی از بزرگ‌ترین جزیره‌ها در کشور است. زمستان‌های آرام و چهارفصل دوست‌داشتنی را از ویژگی‌های این شهر می‌دانند.

پیرئاس (Piraeus)

پیرئاس شهری زنده‌، بزرگ‌ترین بندر مسافری در اروپا و دومین بندر بزرگ در جهان است. این شهر امکانات تحصیلی و کاری بسیارخوبی دارد و می تواند بهترین شهر یونان برای زندگی قلمداد شود. وجود دانشگاه پیرئاس و مؤسسه ی آموزشی فناوری، سطح این شهر را ارتقا داده است. پیرئاس یکی از مراکز بزرگ بین‌المللی صنعت دریانوردی و کشتیرانی در یونان به شمار می‌رود.

بهترین شهر یونان برای زندگی کاری

رودس (Rhodes)

رودس شهری است با فرصت‌های شغلی فراوان است. با زندگی در این شهر، فضای سنتی یونانی را کاملاً احساس می کنید. شهر رودس به دو بخش مجزای شهر قدیمی و شهر جدید تقسیم می‌شود؛ مانند بسیاری از شهرهای یونان‌، شهر قدیمی جذابیت‌های تاریخی دارد و مملو از مغازه‌های کوچک و کوچه‌های بادخیز است. کمی آن‌طرف‌تر، خود را در شهر جدیدی خواهید دید که در اطراف آن مغازه‌هایی مانند زارا‌، ایستگاه اتوبوس مرکزی و استخر عمومی به چشم می‌خورد.

قسمت جدید شهر دارای امکانات رفاهی بیشتری برای زندگی است. مراکز جراحی، فروشگاه‌های فناوری‌، دفاتر وکلا و موارد دیگر را در این قسمت خواهید یافت. این جزیره به دلیل بارندگی در زمستان به طرز شگفت انگیزی آب‌وهوای مدیترانه‌ای دارد و سبز است. هزینه‌های زندگی در این شهر 750 تا 1200 یورو در ماه برآورد می‌شود. شاید عده ای رودس را بهترین شهر یونان برای زندگی بدانند.

پاتراس

در شمال غربی منطقه پلوپونز واقع شده است. در سراسر شهر دیوارهای سنگی خیره‌کننده و ویرانه‌های باستان‌شناسی پیش روی شماست. بسیاری از خیابان‌های پاتراس صرفاً برای عابران پیاده ساخته شده و هر نوع امکانات رفاهی مانند بار‌، باشگاه‌، موزه‌، گالری و انواع مغازه‌ها را می‌شود دید. پاتراس بهترین مکان برای افرادی است که از زندگی و کار در فضای باز لذت می‌برند.

مجاورت این شهر با دریا‌، جزیره و کوه آن را به پناهگاهی واقعی برای عاشقان طبیعت تبدیل می‌کند. بندر بزرگ و رودخانه‌ی جاری در آن، پاتراس را به مرکزی برای فعالیت‌های تجاری تبدیل کرده و بسیاری از مهاجران به‌راحتی و بدون هیچ مشکلی می‌توانند در این شهر کار پیدا کنند. هزینه‌ی زندگی در این شهر نسبتاً کم است. از نگاه گروهی پاتراس بهترین شهر یونان برای زندگی است.

میکونوس

میکونوس جزیره‌ای نسبتاً کوچک در یونان است که به برگزاری مهمانی‌ها‌، جشنواره‌های موسیقی و زندگی شبانه پرشور شهرت دارد. علاوه بر این، میکونوس برای مهاجرانی که به دنبال راه‌اندازی تجارت و کسب‌وکار با خارجیان هستند، مقصد ایده‌آلی است. قیمت‌ها در این جزیره کمی بالاتر است. هزینه ی خانه متوسط در میکونوس، حداقل یک میلیون دلار یا بیشتر است.

اگرچه زندگی در کشوری جدید می‌تواند دلهره‌آور باشد‌، اما آب‌وهوای عالی و هزینه‌های کم زندگی در یونان شما را آرامش می‌بخشد. دلایل زیادی برای لذت بردن از زندگی در یونان وجود دارد. این کشور جایی است که در آن به‌سادگی می‌توانید سبک زندگی سالمی داشته باشید.

از سوی دیگر، در یونان با مردمی صمیمی و مهربان برخورد می‌کنید. مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه ی زندگی در یونان نیز از عوامل مهم در انتخاب این کشور است. آتن‌، پایتخت یونان‌، گران‌ترین مکان برای مهاجران است، اما ممکن است یکی از بهترین گزینه‌ها هم باشد. این شهر بیش از ده‌ها مدرسه بین‌المللی‌، صدها مرکز خرید و رستوران و بیش از پنجاه موزه و گالری هنری دارد. بااین‌حال، انتخاب شما به بودجه‌، اولویت‌ها و سبک زندگی شما بستگی دارد.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*