معرفی دانشگاه منچستر انگلیس

معرفی دانشگاه منچستر انگلیس University of Manchester

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به انگلستان را داشته باشید، به هنگام آشنایی با بهترین دانشگاه‌های انگلستان نام گروه راسل را شنیده‌اید. در ارتباط با این  گروه باید بگوییم که بالغ بر 24 موسسه آموزشی برتر کشور در حوزه‌های پژوهشی و علمی اعضای تشکیل دهنده‌اش به حساب می‌روند. قرار گیری در جمع بیان شده افتخاری بزرگ برای مراکز مورد بحث است. University of Manchester توانسته با فعالیت‌های خود در زمینه‌های مختلف نه تنها عضوی از Russell Group شود، بلکه در رتبه بندی‌های جهانی نیز جایگاه مناسبی را به دست آورد.

اگر بخواهیم این موسسه را به صورت کلی معرفی نماییم باید بگوییم که شهر منچستر از سال 1829 میزبان آن بوده است. اگر نگاهی به افراد موفقی که سابقه فعالیت در این موسسه را دارند بیندازید، نام 25 برنده جایزه نوبل را در میان آنها مشاهده خواهید کرد.  این موضوع نشان‌دهنده آن است که دوره‌های برگزار شده و امکانات موجود به گونه‌ای هستند که شما را به سمت رشد و دستیابی به قله‌های موفقیت سوق می‌دهند. آیا با مطالعه این بخش به کسب اطلاعات بیشتر و تحصیل در دانشگاه منچستر انگلیس علاقه‌مند شدید؟ پس در ادامه مطلب با مجموعه درنامایگریشن همراه باشید.

تاریخچه دانشگاه منچستر University of Manchester England

اگر بخواهیم به بررسی تاریخچه موسسه بیان شده بپردازیم، باید بگوییم که آن با اولین شهر صنعتی مدرن جهان یعنی منچستر پیوند بسیار قوی‌ای دارد. در قسمت قبل بیان کردیم که این موسسه از سال 1829 فعالیت خود را آغاز کرد؛ اما در آن زمان ساختار کنونی‌اش را نداشت. در سال 2004 با ادغام دانشگاه‌های فناوری و ویکتوریا این شهر University of Manchester به همین صورت که امروزه مشاهده می‌کنید ایجاد شد.

 

تاریخچه دانشگاه منچستر

 

شاید برای شما جالب باشد که طی قرن گذشته مراکز بیان شده همکاری بسیار نزدیکی با یکدیگر داشتند تا در تاریخ فوق در کنار یکدیگر بزرگ‌ترین دانشگاه تک سایتی را در بریتانیا به وجود آوردند.

امروزه دانشجویان و افراد علاقه‌مند به سپری کردن دوره‌های باکیفیت در زمینه‌هایی مانند علوم انسانی، بیولوژی، پزشکی و سلامت و علوم و مهندسی قادر هستند گزینه‌های متنوعی را در دانشگاه منچستر برای خود بیابند. این مرکز برای ارائه خدماتی ایده آل و کامل در زمینه‌های بیان شده دانشکده‌هایی را به همراه دپارتمان‌ها و موسسات متنوع راه اندازی کرد که می‌توانید در بخش‌های بعدی با آنها آشنا شوید.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

دانشکده‌های دانشگاه منچستر University of Manchester England

به هنگام بررسی تاریخچه این مرکز اطلاعات کلی‌ای در مورد زمینه‌های فعالیتی آن بیان کردیم. حال زمان آن فرا رسیده تا به سراغ جزئیاتی در مورد این موضوع برویم. در دانشگاه منچستر 3 دانشکده زیست شناسی، پزشکی و سلامت، علوم انسانی و علوم و مهندسی وجود دارند که هر یک با داشتن زیر مجموعه‌هایی نظیر موسسات علمی و تحقیقاتی، آزمایشگاه‌ها و دپارتمان‌های مختلف امکانات بسیاری را در اختیار افراد برگزیده قرار می‌دهند.

شما عزیزان می‌توانید با کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با آنها، آگاهی نسبتاً مناسبی نسبت به رشته‌ها و دوره‌های موجود و مقاطعشان به دست آورید. در ادامه و برای ارائه توضیحاتی کامل‌تر در ارتباط با موارد بیان شده، به بررسی هر یک از آنها در بخش‌هایی جداگانه خواهیم پرداخت.

 

دانشکده‌های دانشگاه منچستر

 

دانشکده زیست شناسی، پزشکی و بهداشت دانشگاه منچستر

دانشکده زیست شناسی ساختار یکپارچه‌ای دارد به گونه‌ای که در آن مسیرهای تحقیقاتی در حوزه‌های مختلف بسیار هموار شده‌اند. فرقی نمی‌کند قصد فعالیت در ارتباط با اکتشافات مختلف را داشته و یا به دنبال نوآوری و بهبود سلامت مردم و کاربرد بالینی مراقبت از بیمار باشید، در هر صورت گزینه‌ای مناسب و حمایت‌های قابل توجهی را برای پیشبرد اهدافتان خواهید یافت.

دوره‌هایی بسیار با کیفیت توسط مدیران و مسئولان از طریق همکاری با NHS و صنعت به وجود آمده‌اند که شرکت در آنها را می‌توان تجربه‌ای بسیار دلنشین دانست.  آیا به دنبال آن هستید تا با گذر از دوره‌های عملی و تئوری با کیفیت تجربه و تخصص بالایی نسبت به زمینه کاری‌تان به دست آورید؟ پس به سراغ مقصدی مناسب آمده‌اید. آیا به انجام تحقیقات در مورد مسائل روز علاقه‌مند هستید؟

در این صورت بهتر است بدانید که حوزه عمده پژوه‌های صورت گرفته در این مرکز مربوط به مواردی مانند سلامت کاربردی، سرطان، علوم قلب و عروق، غدد درون ریز و متابولیک، سیستم‌های سلولی و توسعه، سلامت دیجیتال، تکامل، سیستم‌ها و ژنومیک، عفونت، ایمنی، التهاب و ترمیم و علوم اعصاب و سلامت روان بوده‌اند. ادغام زیست شناسی اکتشافی، کاربرد بالینی و مراقبت از بیمار در یک دانشکده آن هم در منطقه‌ای که نابرابری سلامتی وجود دارد، باعث شده تا دانشجویان بتوانند از طریق رویارویی با چالش‌های مختلف به تجربیات خود بیفزاید.

دانشکده علوم انسانی University of Manchester

این قسمت از بخش‌های اصلی مدرسه محیط زیست، آموزش و توسعه و دانشکده علوم اجتماعی سر ویلیام آرتور لوئیس و مدرسه تجارت آلیانس منچستر تشکیل شده است. در این مراکز علاوه بر دوره‌های متنوع ارائه شده فعالیت‌های پژوهشی بسیاری نیز انجام می‌شوند که به بهبود وضعیت کشور و جهان در زمینه‌های مختلف کمک شایانی می‌کنند. یکی از مسائل مهم پیرامون معرفی این بخش، موسسات و زیر مجموعه‌های آن است.

شاید برای شما جالب باشد که برای فراهم کردن امکاناتی کامل مراکزی مانند موسسه تحقیقات اجتماعی کتی مارش (CMI)، کنفوسیوس، مرکز پویایی قومیت، علوم انسانی دیجیتال، توسعه جهانی (GDI)، موسسه بشردوستانه و پاسخگویی به منازعه (HCRI)، اقدامات فرهنگی (ICP)، کتابخانه تحقیقاتی جان رایلندز و مرکز حقوق و تجارت منچستر در Faculty of Humanities راه اندازی شده‌اند.

دانشکده علوم و مهندسی دانشگاه Manchester

Faculty of Science and Engineering برای آن دسته از افرادی که به سپری کردن دوره‌های مرتبط با مهندسی شیمی و علوم تجزیه و تحلیل، علم شیمی، علوم کامپیوتر، علوم زمین و محیط زیست، مهندسی برق و الکترونیک، مواد، ریاضیات، مهندسی مکانیک، هوافضا و عمران و فیزیک و نجوم علاقه‌مند هستند بهترین گزینه به حساب می‌رود. بهتر است بدانید که در این بخش، تمامی موارد بیان شده دارای دپارتمان‌هایی جداگانه هستند.

در دانشکده علوم مهندسی دانشگاه منچستر اکتشافات بسیار مهمی انجام شده که از جمله آنها می‌توان به آغاز فعالیت بر شکاف اتم و ساخت اولین کامپیوتر الکترونیکی با برنامه ذخیره شده اشاره کرد. انجام تحقیقات در تمامی رشته‌ها به واسطه حضور اساتید و کادری متخصص و آزمایشگاه‌های مجهز در راستای بهبود وضعیت زندگی مردم و پیشبرد علم و تکنولوژی در زمینه‌های ترند روز باعث شده تا بستری ایده آل برای افرادی به وجود بیاید که به دنبال موفقیت در حیطه تحصیلی‌شان هستند.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه منچستر

در قسمت قبل اطلاعات کاملی را در ارتباط با دانشکده‌های این مرکز بیان کردیم و بدون شک پس از مطالعه آن به زمینه‌های کلی برنامه‌های ارائه شده توسط آن پی برده‌اید. اگر به صفحه اصلی سایت University of Manchester مراجعه کنید، در آن ابزاری را مشاهده خواهید کرد که با استفاده از آن و پس از مشخص کردن فیلترهای مد نظر قادر هستید فهرستی از گزینه‌های در دسترس و پیش روی خود را بر اساس مقطع مشاهده نمایید.

برای کمک به شما عزیزان در راستای کسب اطلاعاتی در این باره، جدولی را نیز در ادامه همین بخش به عنوان نمونه آماده کرده‌ایم که مطالعه آن اطلاعاتی در مورد نام رشته و مدت زمان تحصیل  را در اختیارتان قرار خواهد داد.

عنوانمدت زمان تحصیل
بهداشت عمومی3 سال
ادیان، الهیات و اخلاق3
حسابداری و مالی3
مهندسی هوافضا4
بیوتکنولوژی3-4
زیست شناسی3
بیوشیمی3-4
علوم زیست پزشکی3-4
زیست شناسی سلولی3-4
مهندسی شیمی3-4
شیمی3-4
مهندسی عمران3-4
علوم کامپیوتر3-4
بهداشت و درمان3
جرم شناسی3-4
زمین و علوم سیاره ای3-4
مهندسی برق3-4
مهندسی الکترونیک3-4
اقتصاد و سیاست3
اقتصاد و فلسفه3
ژنتیک3-4

هزینه تحصیل در دانشگاه منچستر انگلستان

اگر تا به حال سایر مطالب سایت درنامایگریشن در ارتباط با معرفی دانشگاه‌ها را مطالعه کرده باشید، بدون شک در قسمت هزینه‌ها مشاهده کرده‌اید که همواره ما به کاربران توصیه کرده‌ایم که برای آگاهی از آنها، بهتر است به صفحه دوره مد نظر در سایت اصلی دانشگاه مراجعه کرده و از شهریه سالانه مطلع شوید؛ علاوه بر آن نیم نگاهی هم به مخارج زندگی و بیمه پزشکی نیز داشته باشید.

بالطبع دانشجویان بین‌المللی نسبت به بومیان ملزم به پرداخت مبالغ بیشتری هستند؛ اما همچنان ارقام دقیقی را در این زمینه نمی‌توان اعلام کرد. University of Manchester برای آن که دید کلی‌ای به علاقه‌مندان تحصیل در رشته‌های مختلف بدهد تا بتوانند به هنگام بودجه بندی، با مشکل مواجه نشوند، در سایت رسمی خود جداولی برای شهریه سالانه دوره‌های تمامی مقاطع قرار داده که در ادامه آنها را مشاهده می‌کنید.

شهریه پایه (پیش لیسانس) دانشگاه منچستر

بنیاد مهندسی و علوم£20,000
بنیاد علوم زیستی£26,000
برنامه بنیاد بین‌المللی INTO منچستر£19,565–£24,595

 

هزینه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه منچستر

مدارک غیر آزمایشگاهی£20,000
آزمایشگاه (درجات علمی و مهندسی)£24,500
سال‌های بالینی در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی£47,000
شهریه کارشناسی ارشد مدرسه بازرگانی آلیانس منچستر£20,000–£32,000

 

بورسیه‌های دانشگاه منچستر انگلیس

با توجه به توضیحاتی که تا کنون در مورد این موسسه و زیر مجموعه‌های آن ارائه دادیم، بدون شک به این موضوع پی برده‌اید که خدمات رفاهی و حمایتی متنوعی توسط University of Manchester در اختیار دانشجویان قرار گرفته است. یکی از مهم‌ترین مسائلی که در زمینه بیان شده مطرح است، بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه منچستر است. با پذیرفته شدن در این مرکز شما قادر خواهید بود از میان برنامه‌های متنوع موجود بسته به شرایطی که دارید، گزینه مناسبی را یافته و از آن بهره ببرید.

آیا به هنگام آغاز تحصیل در این اقدام ناموفق بوده‌اید؟ در این صورت همچنان نیازی به نگرانی نیست؛ زیرا با کمی تلاش و کوشش و به دست آوردن نمرات مناسب قادر خواهید بود پیش نیازهای مورد نیاز را فراهم کنید. در ادامه همین بخش، قسمت‌هایی را مشاهده خواهید کرد که به برنامه‌های اصلی حمایتی مربوط هستند و در آنها توضیحات جامعی گنجانده شده‌اند.

GREAT scholarships

این برنامه توسط شورای بریتانیا و 49 دانشگاه دیگر راه اندازی شده است و دانشجویان پذیرفته شده برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی را تحت پوشش قرار می‌دهد. در طی این اسکالرشیپ دانشجویان واجد شرایط حداقل 10000 پوند را دریافت خواهند کرد. افرادی که برای سپری کردن دوره‌های کارشناسی ارشد یک ساله پذیرفته می‌شوند می‌توانند برای دستیابی به GREAT scholarships دست به اقدام بزنند.

مبلغ بیان شده به صورت تخفیف بر روی شهریه و هزینه‌های تحصیل اشخاص به طور خودکار اعمال خواهد شد. معمولاً افرادی که دارای ملیتی بنگلادشی، کنیایی، مکزیکی، نیجریه‌ای، پاکستانی، تایلندی و ترکیه‌ای هستند شانس بیشتری برای استفاده از آن خواهند داشت.

Engineering the Future Scholarships

این برنامه توسط دانشکده مهندسی دانشگاه منچستر طراحی شده و در حال اجرا است. اساس بورسیه بیان شده به گونه‌ای می‌باشد که موفقیت‌های تحصیلی و سوابق علمی مناسب شاخصه‌های اصلی بوده و مورد توجه قرار می‌گیرند. اگر بتوانید در یکی از رشته‌های ارائه شده توسط گروه‌های مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، هوافضا و عمران، مهندسی برق و الکترونیک و یا علوم کامپیوتر پذیرفته شوید، شرایط اولیه بهره‌مندی از این برنامه را خواهید داشت.

آیا در دوره‌های کارشناسی ارشد مدیریت پروژه قصد تحصیل دارید؟ در این صورت معافیت کاملی از هزینه‌ها را تا حداکثر مبلغ 28000 پوند خواهید داشت. موارد دیگری مانند چهار و 10 معافیت جزئی از شهریه سالانه به مبالغی مانند 10000 و 6000 پوند سایر زیر مجموعه‌های این طرح هستند. نکته بسیار مهم در ارتباط با Engineering the Future Scholarships قابلیت استفاده هم‌زمان از آن و سایر بورسیه‌ها است.

Global Futures Scholarship

یکی از طرح‌هایی که شهروندان ایرانی نمی‌توانند از آن استفاده کنند، بورسیه جهانی آینده است. شاید برای شما جالب باشد که این مرکز جوایز متنوعی را با ارزش بیش از 1.7 میلیون پوند در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهد. فاکتور اصلی مورد توجه در Global Futures Scholarship شایستگی علمی به حساب می‌رود. در ادامه همین قسمت فهرستی از کشورهایی را قرار داده‌ایم که شهروندان آنها می‌توانند از این اسکالرشیپ آن هم تحت شرایطی خاص بهره ببرند.

 • بنگلادش
 • بوتسوانا
 • مصر
 • غنا
 • هنگ کنگ
 • هند
 • اندونزی
 • کنیا
 • مالزی
 • نیجریه
 • پاکستان
 • سنگاپور
 • آفریقای جنوبی
 • سری لانکا
 • تایوان
 • تانزانیا
 • تایلند
 • ایالات متحده
 • ویتنام
 • زیمبابوه

Manchester Humanities International Excellence Scholarship

دانشگاه منچستر مفتخر است که جوایز بورس تحصیلی را به دانشجویان بین‌المللی استثنایی ارائه می‌دهد که تحصیلات تکمیلی خود را در رشته‌های مختلف در دانشکده علوم انسانی آغاز خواهند کرد. اگر برای برنامه‌های کارشناسی ارشد این بخش پذیرفته شده باشید، پس از درخواست دادن برای برنامه مورد بحث بر اساس شایستگی علمی اولویت بندی خواهید شد و نفرات برتر می‌توانند تحت عنوان تخفیف شهریه از این بورسیه استفاده کنند.

اگر فاکتورهای بیان شده تا به اینجا را فراهم کنید و مقیم یکی از کشورهای اعلام شده باشید می‌توانید امید بالایی به موفقیت در مسیر گرفتن Manchester Humanities International Excellence Scholarship داشته باشید.

Subject-specific awards

دانشکده‌ها و مدارس زیر مجموعه دانشگاه منچستر به ارائه طیف وسیعی از طرح‌های موضوعی خاص در راستای حمایت از دانشجویان می‌پردازند. بسته به دانشکده و رشته‌ای که در آن پذیرش می‌گیرید می‌توانید از برنامه‌های متنوع با مبالغ متفاوت بهره ببرید. اگر به دنبال آشنایی با گزینه‌های موجود هستید، بهتر است به صفحه مربوط به دانشکده مد نظر مراجعه نمایید.

Manchester Institute of Education Master’s Bursary

اگر پیشنهادی از موسسه آموزش منچستر برای شرکت در دوره‌های کارشناسی ارشد داشته باشید، می‌توانید امیدوار باشید که برای استفاده از Manchester Institute of Education Master’s Bursary الزامات اولیه را داشته باشید. تعداد جوایزی که در این برنامه ارائه می‌شوند 10 عدد هستند و برای بهره‌مندی از آن شما باید بتوانید از خودتان حمایت مالی کنید. یکی از مسائل مهم و نگران کننده پیرامون موضوع مورد بحث، نحوه درخواست دادن برای آن است. در ارتباط با این موضوع باید بگوییم که پس از پذیرفته شدن، نیازی به اقدام جداگانه نبوده و به صورت خودکار واجدین شرایط اولیه اولویت بندی می‌شوند.

 

خوابگاه‌های دانشگاه منچستر انگلیس

 

خوابگاه‌های دانشگاه منچستر انگلیس

به دلیل تنوع بسیار بالا در خوابگاه‌ها و اقامتگاه‌های موجود، قدرت انتخاب گزینه‌ای مناسب و متناسب با نیازها و سلایق در اختیار دانشجویان پذیرفته شده قرار خواهد داشت. در کل می‌توان گفت دانشگاه منچستر با داشتن 19 تالار در پردیس‌های اقامتی‌اش شرایطی بسیار ایده آل را برای افراد در حال تحصیل فراهم کرده و با وجود چنینی وضعیتی، جای هیچ‌گونه نگرانی‌ای برای فراهم کردن محیط اقامتی مناسب وجود ندارد.

موارد بیان شده در کل زیر مجموعه City campus، Fallowfield campus و یا Victoria Park campus می‌شوند. سالن‌های پردیس شهری در شمال یا جنوب دانشگاه قرار دارند و به راحتی می‌توانید از آنها به محیط آکادمیک دسترسی داشته باشید. امکانات متنوعی مانند سالن‌های ورزشی، استخر، سرویس حمل و نقل و فضای امن و مجهز برای زندگی برخی از ویژگی‌های Denmark Road، George Kenyon Hall، Horniman House، Weston Hall و Whitworth Park هستند که در مجموعه بیان شده قرار می‌گیرند.

اگر 2.5 کیلومتر از پردیس اصلی فاصله بگیرید، به محیطی پر جنب و جوش  و پویا از دانشجویان بر خواهید خورد که با نام Fallowfield campus شناخته می‌شود. مسافت موجود بین این محیط و دانشگاه به قدری نیست که برای جا به جایی میان آنها دچار دردسر شوید و تنها کافی است از سرویس حمل و نقل عمومی تعبیه شده برای دانشجویان بهره ببرید.

مکان‌های ورزشی، کافه‌ها و مغازه‌های مختلف در کنار اتاق‌هایی مجهز به وسایل مورد نیاز برای زندگی در تمامی زیر مجموعه‌های این محیط یعنی Ashburne Hall، Oak House، Richmond Park، Sheavyn House، Unsworth Park، Uttley House و Woolton Hall در دسترس شما قرار خواهند داشت. دسته آخری از residential campuses ها که باید به سراغ آن برویم، در کنار یکدیگر با نام Victoria Park campus شناخته می‌شوند.

در این بخش‌ها محیطی بسیار سرسبز و پر طراوت وجود دارد که با 15 دقیقه پیاده روی می‌توانید از آن به محل برگزاری کلاس‌ها نقل مکان کنید. در Brook Hall، Burkhardt House، Canterbury Court، Daisy Bank Hall، Dalton-Ellis Hall، Hulme Hall و St Anselm Hall به مانند سایر موارد بررسی شده امکانات رفاهی و تحصیلی متنوعی برای دانشجویان تدارک دیده شده است. اگر به دنبال اطلاعاتی تکمیلی پیرامون مکان‌های ذکر شده در این قسمت هستید، باید به سایت اصلی University of Manchester مراجعه نمایید.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*