اقامت پس از تحصیل در انگلستان

اقامت پس از تحصیل در انگلستان

همان‌طور که شما عزیزان می‌دانید، انگلستان نیز به مانند بسیاری از کشورهای مختلف جهان به منظور جذب افرادی با استعداد و مفید مسیرهای مهاجرتی مختلفی را طراحی و پیاده سازی کرده است. برای آن که بتوانید از هر یک استفاده نمایید، باید شرایطی خاص را داشته باشید که بعضاً برآورده کردن برخی از آنها دشوار به نظر می‌رسد. با توجه به توضیحاتی که تا کنون ارائه دادیم، بدون شک برانید تا مسیری مناسب را برای رسیدن به شهروندی انگلستان بیابید.

آیا وضعیت تحصیلی مناسبی دارید و می‌توانید از طریق سوابق علمی و پژوهشی خود در دانشگاه‌های انگلیس پذیرش بگیرید؟ پس توصیه می‌کنیم به سراغ مهاجرت تحصیلی بروید. با این اقدام چندین سال دوره مورد علاقه‌تان را سپری کرده، با محیط و بازار کار آشنا شده و تصمیم آگاهانه‌ای برای ادامه زندگی خواهید گرفت. در صورت علاقه‌مندی به اقامت پس از تحصیل در انگلستان، روش‌هایی پیش رویتان قرار دارند که می‌توانید با استفاده از آنها به اهداف خود برسید. آیا قصد دارید اطلاعات بیشتری پیرامون  موضوع بیان شده به دست آورید؟ پس تا انتها با مجموعه درنامایگریشن همراه باشید.

تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان یکی از اهداف اصلی افرادی به حساب می‌رود که سوابق علمی قابل توجهی دارند. دلیل چنین وضعیتی را می‌توان اعتبار بالای دانشگاه‌ها، امکانات موجود در موسسات، مزایایی که با پذیرش گرفتن از مراکز آموزشی در اختیارتان قرار خواهد گرفت و فاکتورهای متعدد دیگری دانست. فرقی نمی‌کند در چه مقطع و رشته‌ای قصد ادامه تحصیل دارید، در هر صورت شانس بالایی برای یافتن گزینه مناسب برای خود خواهید داشت.

اساتیدی مجرب و شناخته شده در کنار پذیرفته شدگان حضور دارند تا به آنها در فراگیری مهارت‌های تئوری و عملی و شکوفا کردن استعدادهایشان کمک شایانی کنند. با کمی تلاش و کوشش شانس آن را خواهید داشت تا به راحتی برای مقاطع بالاتر از موسسات برتر جهان پذیرش بگیرید و یا موقعیتی قابل قبول را در بازار کار مقصد مد نظر خود تصاحب نمایید. آیا به دنبال آشنایی با روند دستیابی به این مهم و شرایط تعیین شده برای آن هستید؟ در این صورت می‌توانید با مراجعه به مطلب تحصیل در انگلستان و یا مطالعه قسمت بعدی اطلاعات مناسبی را به دست آورید.

 

شرایط تحصیل در انگلستان

 

شرایط تحصیل در انگلستان

برای آن که بتوانید شانس پذیرش گرفتن از مراکز علمی UK را بالا ببرید و در مسیر پیش رو موفق باشید، باید به این موضوع توجه داشته باشید که هر یک از آنها بسته به بستری که برای دانشجویان فراهم کرده‌اند و جایگاه جهانی‌شان، الزاماتی را به منظور پذیرش افراد تعیین کرده‌اند. به دلیل تعدد گزینه‌های موجود نمی‌توان به طور دقیق پیرامون موضوع بیان شده صحبت کرد؛ اما در این بخش قصد داریم کلیاتی را پیرامون آن مطرح کنیم.

اولین مسئله‌ای که هیئت‌های ارزیاب به آن توجه می‌کنند چیزی نیست جز نمراتی که در مقطع قبلی به دست آورده‌اید. هر چقدر که نتایج حاصله بهتر باشند، بیشتر نظرها را به خود جلب خواهید کرد. نکته دیگری که در این میان مطرح می‌شود چیزی نیست جز سوابق، فعالیت‌ها و پژوهش‌های علمی صورت گرفت.

با این شاخصه مجموعه متوجه خواهد شد تا چه حد به انجام تحقیقات، چاپ مقالات و کمک به پیشبرد علم در زمینه‌های مختلف علاقه‌مند هستید و پس از ورودتان چه تاثیراتی را از خود بر جای خواهید گذاشت. اگر نگران تامین شهریه سالانه و هزینه‌های اقدام مورد بحث هستید، باید به شما بگوییم که بورسیه‌ها و اسکالرشیپ‌های مختلفی توسط سازمان‌ها و ادارات خصوصی و دولتی طراحی شده‌اند که به طور مناسبی نیازهایتان را تامین خواهند کرد.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

اقامت پس از تحصیل در انگلستان و روش‌های آن

تا به اینجا با اطلاعاتی کلی پیرامون تحصیل در انگلستان را برای شما عزیزان بیان کردیم. یکی از اهداف اشخاصی که دست به مهاجرت از این روش می‌زنند چیزی نیست جز ادامه حضورشان در منطقه بیان شده. معمولاً برخی از کشورهای جهان برای آن که فرصتی مناسب را در اختیار فارغ‌التحصیلان بین‌المللی‌شان قرار دهند، مدت زمانی مشخص را به آنها فرصت می‌دهند تا درخواست‌های خود را برای یافتن موقعیت تحصیلی یا کاری ارسال نمایند.

اگر قصد دارید در UK به ادامه زندگی‌تان بپردازید، باید از این مسئله آگاه باشید بهتر است زمانی که در آن اقامت دارید به سراغ روندی متناسب با وضعیتتان بروید. بر اساس آنچه که در سایت رسمی اداره مهاجرت و دولت انگلیس بیان شده، TIRE 1 و TIRE 2 گزینه‌های در دسترس شما خواهند بود. برای آن که شما عزیزان را با این روش‌های اقامت پس از تحصیل در انگلستان بیشتر آشنا نماییم، بخش‌هایی را به هر یک از آنها اختصاص خواهیم داد.

[irp posts=”2509″ ]

اقامت پس از تحصیل در انگلستان از طریق روش کاری

برای آن که بتوانید از طریق روش کاری اقامت خود را پس از تحصیل در انگلستان ادامه دهید، باید به سراغ ویزای مربوطه بروید که با نام Tire 2 شناخته می‌شد. یکی از اقداماتی که با استفاده از آن موفقیتتان را در این روند می‌توانید نسبت به سایر رقبا بسیار آسان‌تر کنید، چیزی نیست جز برقراری ارتباط با کارفرمایان واجد شرایط؛ اما چگونه؟ اگر کمی با دانشگاه‌های انگلستان آشنایی داشته باشید، بدون شک می‌دانید که یکی از مزایای پذیرش گرفتن از آنها چیزی نیست جز فرصت‌های بسیار مناسب کارآموزی و امکان اشتغال نیمه وقت.

به دلیل روابط موجود میان موسسات آموزشی و شرکت‌های بزرگ و پیشرفته شانس بالایی برای یافتن موقعیتی ایده آل در اختیارتان قرار خواهد گرفت. اگر قصد دارید برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این روش سایت‌های دولتی را جست و جو نمایید می‌توانید از کلید واژه Skilled Worker visa استفاده نمایید که نام جدید آن به حساب می‌رود.

در ادامه و برای آن که شما را بیشتر با ویژگی‌های شغل قابل قبول در این روند آشنا نماییم، فهرستی را قرار می‌دهیم که شروط تعیین شده در آن جای داده شده‌اند.

  • برای یک کارفرمای بریتانیایی که توسط وزارت کشور تأیید شده کار کنید.
  • یک گواهی حمایت از کارفرمای خود با اطلاعاتی در مورد نقشی که در انگلستان به شما پیشنهاد شده داشته باشید.
  • کاری را انجام دهید که در لیست مشاغل واجد شرایط است.
  • حداقل حقوق را دریافت کنید.

 

اقامت پس از تحصیل در انگلستان از طریق روش کاری

 

ویزای TIRE 1 انگلستان

ویزای TIRE 1 انگلستان به نوعی زیر مجموعه روش‌های سرمایه گذاری به حساب می‌رود. افرادی که در زمینه‌های مختلف (ترجیحا مرتبط با تحصیل) دارای ایده‌ای خاص و غیر تکراری بودند، می‌توانستند با این مسیر به اهدافشان برسند. بر اساس آخرین اعلام دولت UK این روش هم به مانند TIRE 2 منسوخ شده و Innovator visa و  Start-up visa جایگزین آن شده‌اند.

اگر در رسیدن به مجوزهای اقامتی بیان شده موفق باشید، به ترتیب شانس حضور برای 3 و 2 سال دیگر در کشور را خواهید داشت. هدف از این اقدام جداسازی متقاضیان از یکدیگر و ساده سازی مسیر پیش روی آنها بوده است. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری پیرامون هر یک از ویزاهای بیان شده هستید، به راحتی می‌توانید با کلیک کردن بر روی نام هر یک از آنها به صفحه اصلی‌اش در سایت دولتی منتقل و آخرین داده‌های منتشر شده را مشاهده نمایید.

 

دریافت اقامت دائم و شهروندی انگلستان پس از تحصیل

 

دریافت اقامت دائم و شهروندی انگلستان پس از تحصیل

اقامت دائم انگلستان موضوع مهمی است که هدف نهایی بسیاری از دانشجویان بین‌المللی و شاغلان با مجوز موقت به حساب می‌رود. آیا شما عزیزان نیز به دنبال رسیدن به این مهم هستید؟ در این صورت باید بگوییم مسیرهای متنوعی پیش رویتان قرار دارند. برقراری ارتباط و ازدواج با فردی که شهروندی UK را داشته باشد، یکی از روش‌های پیش روی شما شناخته می‌شود.

اگر به دنبال روش‌های دیگری هستید، باید بگوییم بسته به ویزایی که اخذ کرده‌اید ممکن است شرایط موجود متفاوت باشد؛ اما ابتدا با مجوز حضور موقت، فرد باید 5 سال در خاک بریتانیا به فعالیت از پیش تعیین شده بپردازد و با فراهم کردن پیش نیازهای موجود، برای اقامت دائم انگلستان درخواست دهد. در گام بعدی و پس از سپری شدن 10 سال، اگر هیچ‌گونه مشکل و مانعی برای تبدیل شدن به شهروند انگلیس را نداشته باشید شانس رسیدن به تابعیت آن را خواهید داشت.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*