مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک

هر آنچه باید درباره مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک بدانید

انگلستان، کشوری که این روزها مقصد یا بهتر بگوییم اتیوپیای افرادی شده است که قصد مهاجرت دارند؛ اما مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک، یکی از روش‌هایی است که در چند سال اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. انگلستان کشوری محسوب می‌شود که سلایق افراد مختلف را برطرف می‌کند؛ برای افرادی که به‌دنبال آثار فرهنگی و تاریخی موزه بریتانیا و برج لندن هستند، می‌تواند هر نوع سلیقه تاریخی را برآورده کند. نه‌تنها در شهر لندن و منچستر بلکه در دهکده‌ای کوچک مثل گرینویچ معروف هم که نصف‌النهار از آن عبور می‌کند، از این قاعده مستثنی نیست.

باید گفت که این دهکده هم زیبایی منحصربه‌فردش را مدیون بناهای تاریخی خود است. علاوه‌بر این، امکانات رفاهی و تفریحی متفاوت این کشور هم بر کسی پوشیده نیست. راستش آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است؛ فقط کافی است تا تیت مدرن و چشم لندن و ساعت بیگ‌بن و اتوبوس‌های معروف دو طبقه لندن برایتان در فیلم‌ها تداعی شود، تا مطمئن شوید این کشور از لحاظ امکانات تفریحی چیزی کم ندارد یا بهتر بگوییم زیادی هم دارد!

مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک، از جمله اقداماتی محسوب می‌شود که افراد می‌توانند از این طریق به سود کلان و در نهایت اقامت دائم دست یابند. اما سوالی که پیش می‌آید این است که آیا واقعا مهاجران از این طریق به آن دست می‌یابند؟ آیا خرید ملک طبق قوانین انگلیس برای اتباع خارجی امکان‌پذیر است یا خیر؟ اگر امکان‌پذیر است چه شرایطی دارد؟

این‌ها سوالاتی است که ما سعی داریم در این مقاله از سایت درنا مایگریشن، به آن پاسخ دهیم تا اگر گره‌ای در ذهن شما از این باب وجود دارد، پس از خواندن این مقاله، حل شود.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

مزایای زندگی در انگلستان

برخی از افراد در کنار همه این امکانات، آب‌وهوای منطقه برایشان اولویت دارد که باید گفت به لطف دریای مدیترانه و رود زیبای تیمز، آب‌وهوایی معتدل را برای این کشور به ارمغان آورده است؛ اما در کنار تمام این مزایا، شاید برای یک فرد مهاجر ،تمام آنچه گفته شد در اولویت نباشد و آنچه مدنظر او باشد، بهره‌مندی از حقوق شهروندی و امنیت اجتماعی باشد که باید گفت خوشبختانه انگلیس از گذشته جزء کشورهایی بوده است که حمایت‌های اجتماعی گسترده دولت، این کشور را در بالاترین رتبه‌بندی احترام به حقوق شهروندی و حقوق مهاجران قرار داده است.

بنابراین اغراق نیست اگر انگلیس را گل سرسبد اروپا بنامیم. فارغ از تمام مزایا و امکانات، برخی از افراد قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند تا با خرید خانه اقامت دائم را در انگلیس دریافت کنند یا حتی به سود کلان برسند.

افراد مجاز به خرید ملک در انگلستان

افراد مجاز به خرید ملک در انگلستان

دولت انگلیس همانطور که برای شهروندان امکان خرید ملک را فراهم کرده ‌ است، برای تمام مهاجران هم شرایطی را اختصاص داده‌ است تا مهاجرت به انگلستان برایشان فراهم گردد و به‌نحوی بتوانند در انگلستان سرمایه‌گذاری کنند.

از آن‌جایی که خرید ملک در انگلستان یک معالمه دو سر سود، هم برای کشور و هم برای فرد مهاجر است، به همین جهت دولت حتی وام‌های مسکنی را هم در اختیار مهاجران قرار می‌دهد تا خرید‌ ملک برایشان آسان و آسان‌تر شود. شرایط وام گرفتن مهاجران و شیوه پرداخت و اطلاعاتی از این دست، در وب‌سایت FSA که متعلق به کشور انگلستان است که می‌توان جزییات آن را در این سایت بررسی کنید.

در هر صورت گرفتن وام در هیچ جای دنیا، کار چندان آسانی نیست و از آن‌جایی که هرقدر پول بدهی همان‌قدر آش میخوری، باید گفت خرید خانه به‌صورت نقدی در انگلستان، به‌مراتب آسان‌تر از کاغذبازی‌های بانکی و وام گرفتن و… است.

درعین‌حال، مهاجران باید برای خرید ملک در انگلستان از حداقل‌هایی برخوردار باشند تا دولت و بانک‌های مربوطه اعتماد کافی داشته باشند که فرد امکان بازپرداخت مابقی هزینه‌های خرید ملک را داراست. به‌عنوان مثال، برای مهاجری که از اقامت وی در انگلستان بیشتر از ۲ سال نمی‌گذرد و شغلی هم ندارد، چنین فردی برای خرید ملک با قوانین سرسخت انگلستان مواجه خواهد شد.

قطعا کسی که قصد خرید ملک در انگلستان را دارد، از این هوش و درایت برخوردار است که نسنجیده عمل نکند و صرفا به قیمت‌های گفته‌شده از سوی فروشنده و مشاوران املاک اعتماد نکند؛ چراکه معمولا این افراد در مواجه با اتباع خارجی، قیمت خانه‌ها را تا دو سه برابر هم بالا می‌برند. این قسمت بستگی به ذکاوت و میزان تحقیق و پرسش شما از قیمت‌ها دارد.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

هزینه خرید ملک در انگلستان

سه حالت خرید ملک در انگلستان

برای شفاف‌سازی مطلب کافی است بگوییم که هنگام خرید ملک در انگلستان ممکن است، ۳ حالت برای افراد پیش می‌آید:

  •  مبلغی پول کلان دارید، تخصص خاصی ندارید: هزینه‌ای بالغ‌بر ۲ میلیون پوند را برای خرید ملک پرداخت و بعد از ۵ سال اقامت دائم برای خود و خانواده فراهم می‌کنید‌.
  •  از مبلغی پول به همراه تخصص و مدرک برخوردار هستید: در این حالت، اگر تخصص و مدرک دارید و هزینه کمتری می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری گزینه بهتر و مقرون به‌صرفه‌تری خواهد بود. به این ترتیب با این شیوه شما پاسپورت Tier1 را که از بهترین انواع پاسپورت انگلستان محسوب می‌شود، دریافت کرده‌اید.
  •  مهاجرت به انگلستان از طریق ملک صورت گرفته است، اما ویزای دیگری دارید. این مورد با ذکر مثالی شفاف‌تر خواهد شد؛ برای مثال شما با ویزای تحصیلی یا ویزای کاری در انگلستان مشغول هستید و در این میان ملکی ( با هزینه‌ای کمتر از ۲ میلیون پوند) خریداری می‌کنید، در این حالت، اقامت دائم برای شما صادر نمی‌شود اما فراموش نکنید که امتیازات مثبتی در روند خوب پیش رفتن پرونده شما در دریافت اقامت دائم خواهد داشت.

وقتی شما در زندگی تصمیم به اقدامات بزرگی می‌زنید، در واقع ریسک بیشتری را به جان خریده‌اید و نمی‌خواهید فرصت این ریسک به شکست تبدیل شود، بنابراین با برنامه‌ریزی بیشتر از این فرصت نهایت استفاده را می‌کنید. تصمیم بزرگی مانند مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک، از این دست تصمیمات است، اما با کمک کارشناسان می‌توانید از چنین ریسکی هم سربلند بیرون آیید.

برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری در ملک معضلی است که به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از این مسئله، نگرانی زیادی را به وجود می‌آورد. این‌که چه شرایطی دارد، مسئله‌ای است که کارشناسان ما، با تجربه خود می‌توانند کمک‌تان کنند.

تمام آنچه در این مقاله در خصوص مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک گفته شد، تنها بخشی از اطلاعاتی است که با توجه به قابلیت‌های فردی شما متفاوت می‌شود. طی کردن مراحل مهاجرت به انگلستان با خرید خانه، برای کسانی مفید است که سعی دارند از وقت و سرمایه خود نهایت استفاده را ببرند.

اگر شما پس از مطالعه این مقاله و با تحقیقات کامل خود، همچنان در مورد مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک ، دچار شک و تردید هستید، مشکلات خود را با ما در میان بگذارید تا کارشناسان مربوطه، با تخصص خود، شما را به بهترین شکل راهنمایی نمایند و با بهره‌مندی از راهنمایی‌های آن‌ها فرایند مهاجرت شما به‌راحتی صورت گیرد.

مراحل خرید ملک اتباع خارجی در انگلستان

خرید ملک در انگلستان برای اتباع خارجی و مراحل آن را می‌توان به عنوان یکی از مهم‌ترین موضوعاتی به حساب آورد که بسیاری از علاقه‌مندان به مهاجرت و زندگی در این کشور باید نسبت به آن آگاهی کسب کنند. در این مورد باید بیان کنیم که ابتدا باید بررسی کنید آیا شرایط مناسب برای این اقدام را دارید یا خیر. در مرحله بعدی با یافتن ملکی مناسب و متناسب با نیازها و بودجه خود باید از طریق مسیرهای در دسترس و قابل اطمینان برای خرید آن اقدام کنید.

در صورتی که به دنبال آن هستید تا از جزئیات ملک بیشتر اطلاعات کسب کنید و یا قبل از خرید از آن بازدید کنید، بهترین گزینه پیش روی شما را می‌توان اخذ ویزای توریستی دانست. با استفاده از این مجوز قادر خواهید بود به صورت موقت در این کشور اقامت داشته، گزینه مناسبی را برای خود یافته و برای خرید وارد عمل شوید.

خرید ملک در انگلستان

 

خرید ملک تجاری در انگلستان و شرایط آن

اگر به قصد سرمایه گذاری می‌خواهید آپارتمان یا سایر مستغلات را خریداری کنید، املاک تجاری گزینه‌ای بسیار مناسب هستند. شاید با شنیدن نام ملک تجاری و خرید آن به این فکر بیفتید که  این اقدام شرایط و روندی بسیار متفاوت را نسبت به سایر املاک  دارد. در ارتباط با این موضوع باید بیان کنیم به دلیل وجود انواع ملک تجاری در این کشور، باید ابتدا گزینه‌ای مناسب را برای خود انتخاب کنید.

ممکن است برای انتخاب دسته‌ای خاص ملزم باشید تا شرایطی خاص را نیز داشته باشید. در نظر گرفتن بودجه و انتخاب شهری متناسب با آن، جست و جوی کافی در ارتباط با آینده منطقه‌ای که قصد دارید در آن خرید را انجام دهید، گرفتن استعلامات مختلف برای جلوگیری از خرید گزینه‌ای که مشکل قانونی دارد و مواردی از این قبیل را می‌توان به عنوان برخی اموری دانست که باید در حین این اقدام به آنها توجه داشت.

شرایط خرید ملک در لندن

لندن پایتخت انگلستان بوده و می‌توان آن را به عنوان یکی از گران‌ترین شهرهای جهان و کشور معرفی کرد. در صورتی که به خرید ملک در این شهر علاقه‌مند هستید، بهتر است از این مسئله اطلاع داشته باشید که برای یافتن گزینه‌ای مناسب ملزم خواهید بود نسبت به سایر شهرهای این کشور هزینه بیشتری را صرف کنید.

اگر قصد استفاده از وام‌های دولتی را برای این اقدام ندارید، تقریباً می‌توان گفت هیچ‌گونه محدودیتی پیش روی شما نخواهد بود؛ در غیر این صورت باید بسته به وامی که قصد استفاده از آن را دارید شرایطی خاص را داشته باشید. در ادامه و برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با هزینه‌های اجاره و خرید ملک در این شهر، آنها را در جداولی جداگانه بررسی کرده‌ایم.

اجاره ماهیانهمیانگین هزینه‌هابازه تغییرات قیمت
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر1,807.57 £1,400.00-2,500.00
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر1,299.97 £1,000.00-1,800.00
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر3,311.46 £2,500.00-6,000.00
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر2,180.42 £1,750.00-3,000.00

 

قیمت خرید آپارتمانمیانگین هزینه‌هابازه تغییرات قیمت
قیمت هر فوت مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر1,223.97 £929.02-1,779.99
قیمت هر فوت مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر623.95 £464.51-899.99

 

شرایط اقامت دائم با مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک

مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک یکی از شیوه‌های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است. در مورد کشور انگلیس باید گفت خرید ملک برای تمام اتباع خارجی امکان‌پذیر است، اما این خرید منجر به اقامت یا گرفتن تابعیت در این کشور نمی‌شود. اگرچه که کشورهایی همچون فرانسه، پرتغال، یونان، اوکراین با خرید ملک، اقامت دائم را برای مهاجران به ارمغان می‌آورد اما طبق قوانین حقوق بین‌الملل کشور انگلیس، خرید ملک منجر به اخذ اقامت یا تابعیت این کشور نمی‌شود، مگر اینکه این خانه مبلغی برابر با ۲ میلیون پوند داشته باشد. در این صورت است که دولت انگلیس به متقاضی و خانواده‌ او، اقامت دائم را اعطا می‌کند.

علاوه‌بر این، فرد تا مدت ۵ سال اجازه فروش این ملک را نخواهد داشت. مبلغ ۲ میلیون پوند، حداقل مبلغی است که شما صرفا بخواهید از طریق چرخه مالی، اقامت دائم انگلیس را دریافت کنید؛ چه این مبلغ صرف خرید ملک شود و چه هرطور دیگر که وارد چرخه مالی و اقتصادی این کشور شود.

خرید خانه‌های زیر این قیمت، برای مهاجران امکان‌پذیر است اما دیگر امتیاز اقامت را ندارد. به بیان بهتر، درست است که خرید ملک در انگلیس شاید در فرآیند پرونده مهاجرتی شما می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد، اما لزوما ماموران مهاجرتی را مجاب نخواهد کرد که اقامت دائم را برای شما در نظر گیرند.

البته گرهی که با دست باز می‌شود چرا با دندان باز کرد؟ وقتی شما می‌توانید با هزینه‌ کمتر از راه مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت و استارتاپ و…ویزایTier1 را دریافت کنید، دیگر خرید ملک در انگلیس، ممکن است در اولویت‌های پایین‌تر قرار گیرد. ثبت شرکت و استارتاپ، در انگلیس درصورتی‌که مدرک تحصیلی دانشگاهی نداشته باشید، حداقل مبلغ قابل سرمایه‌گذاری ۲۰۰ هزار پوند را لازم دارد، در حالی‌که اگر در کنار تخصص و مدرک تحصیلی خود ایده ثبت استارتاپ داشته باشید، این مبلغ به ۵۰ هزار پوند کاهش پیدا می‌کند.

درهرصورت، به دلیل تفاوت بسیار در هزینه‌ها، در این بخش لازم بود تا تفاوت مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری را در بخش‌های متفاوت در کشور انگلیس مورد بررسی قرار گیرد تا در انتخاب دقیق‌تر و در عین حال به صرفه‌تر کمک کرده باشیم.

هزینه خرید ملک در انگلستان

خانه‌ها در انگلستان معمولا از ۷۵۰ هزار پوند شروع و تا ۲ میلیون پوند و بیشتر وجود دارند. شما با مبلغ ۷۵۰ هزار پوند، بیشتر یا کمتر می‌توانید این امتیاز را کسب کنید؛ به این معنا که ملکی با ارزشی کمتر ۲ میلیون پوند اقامت انگلستان را برای شما تضمین نمی‌کند و فقط تاثیر مثبتی در اخذ اقامت خواهد داشت.

هزینه خرید ملک در شهرهای مختلف انگلستان متفاوت است و ممکن است در برخی از شهرها همچون منچستر که دومین شهر مقرون به‌صرفه انگلستان محسوب می‌شود، خانه‌هایی با مبلغ ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار پوند هم یافت شود، اما در لندن که شهری گران و توریستی است، به تبع بالا رفتن هزینه‌های زندگی، قیمت خرید ملک هم افزایش می‌یابد.

در اینجا لازم است یادآوری کنیم که علاوه‌بر هزینه خرید ملک، فرد در پی خرید ملک، هزینه‌های جانبی دیگر را متحمل می‌شود که باید آن‌ها را پرداخت کند؛ هزینه‌هایی از قبیل مالیات و بازپرداخت وام و… تا در نهایت، فرد پس از گذر از هفت خوان رستم خرید ملک، به اقامت دائم انگلستان دست یابد.

قیمت اجاره ملک انگلستان در شهرهای مختلف

قیمت اجاره ملک در شهرهای مختلف انگلستان یکی از موضوعاتی به حساب می‌رود که دارای گستردگی بسیاری است. برای آن که این موضوع را تقریباً به صورت کاملی مورد بررسی قرار دهیم، باید به سراغ برخی از مهم‌ترین شهرهای آن نظیر لندن، بیرمنگام، منچستر، لیورپول، لیدز، کمبریج، نیوکاسل، یورک و بریستول برویم. برای این کار جدولی را به هر یک از شهرهای بیان شده اختصاص داده‌ایم که در ادامه قادر خواهید بود هر یک از آنها را مشاهده کنید.

اجاره ماهیانه لندنمیانگین هزینه‌ها
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر1,800.80 £
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر1,299.87 £
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر3,311.46 £
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر2,180.42 £

 

اجاره ماهیانه بیرمنگاممیانگین هزینه‌ها
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر£ 778.67
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر596.00 £
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر1,948.50 £
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر1,200.00 £

 

اجاره ماهیانه منچسترمیانگین هزینه‌ها
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر917.14 £
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر644.09 £
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر1,738.46 £
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر1,050.00 £

 

اجاره ماهیانه لیورپولمیانگین هزینه‌ها
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر735.69 £
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر550.00 £
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر1,260.00 £
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر865.00 £

 

اجاره ماهیانه لیدزمیانگین هزینه‌ها
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر830.00 £
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر561.11 £
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر1,733.33 £
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر1,030.00 £

 

اجاره ماهیانه کمبریجمیانگین هزینه‌ها
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر1,261.11 £
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر936.15 £
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر2,175.00 £
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر1,600.00 £

 

اجاره ماهیانه نیوکاسلمیانگین هزینه‌ها
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر760.86 £
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر499.56 £
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر1,666.67 £
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر850.00 £

 

اجاره ماهیانه یورکمیانگین هزینه‌ها
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر931.67 £
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر662.50 £
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر1,350.00 £
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر1,287.50 £

 

اجاره ماهیانه بریستولمیانگین هزینه‌ها
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر1,001.15 £
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر828.12 £
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر1,713.62 £
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر1,287.50 £

 

امکان دریافت وام خرید مسکن در انگلستان برای اتباع خارجی

به دلیل وجود وام دهنده‌های مختلف، شرایطی تقریباً متفاوت در این میان وجود دارند. اگر قصد دارید برای خرید ملک از کمک‌های ارائه شده توسط این افراد بهره‌مند شوید، باید برای کسب اطلاعات در ارتباط با جزئیات این روند و انتخاب بهترین گزینه کمی در این زمینه به جست و جو بپردازید.

شاید برای شما جالب باشد که موسسات ارائه دهنده این خدمات بسته به ارزش ملکی که قصد خرید آن را دارید، مبلغ کمک ارائه شده را مشخص خواهند کرد. بر اساس همین موضوع می‌توان گفت، متقاضیان ملزم هستند بین 5 تا 20 درصد قیمت کل را به عنوان بیعانه تامین کنند تا در صورت داشتن شرایط مورد نیاز مابقی را از موسسات وام دهنده اخذ کنند.

ارزان‌ترین و گران‌ترین شهرهای انگلیس برای خرید ملک

برای دسته‌بندی ارزان‌ترین و گران‌ترین شهرهای انگلیس جهت خرید ملک در این کشور سه فاکتور مهم در نظر گرفته می‌شود:

  1.  متوسط قیمت مسکن آن منطقه
  2.  متوسط درآمد سالیانه ساکنان آن منطقه
  3.  مدت زمان کافی برای خرید خانه در آن منطقه در صورت پس‌انداز کردن کل درآمد

طبق این سه شاخص، باید گفت شهرهای لاندرن دری، کارلیسل، بردفورد، استرلینگ، ابردین و گلاسکو ارزان‌ترین شهرهای انگلیس محسوب می‌شود، به‌طوری که با میانگین 155 هزار پوند و با درآمد حدودا سالانه 33 هزار پوند در مدت زمان 5 سال افراد می‌توانند ملک در این مناطق را خریداری کنند.

در این دسته‌بندی شهرهای وینچستر، آکسفورد، ترورو، بث، چیچستر و کمبریج از گران‌ترین شهرهای انگلیس محسوب می‌شوند که میانگین قیمت در این شهرها 500 هزار پوند تخمین زده می‌شود و افرادی با درآمد سالیانه 44 هزار پوند در مدت زمان تقریبی 12 سال می‌توانند صاحب مسکن شوند.

هزینه‌های جانبی خرید ملک در انگلیس

در نظر داشته باشید شما به عنوان یک خریدار موظف هستید تا از سالم‌بودن بنای ساختمانی که قرار است بخرید، اطمینان حاصل کنید، چراکه فروشنده هیچ تعهد قانونی برای تعمیرات و خرابی‌های بعدی ساختمان ندارد. اگر خودتان دراین زمینه تخصص ندارید می‌توانید کارشناس یا مشاور املاک مطمئنی را با خود همراه کنید تا از راهنمایی‌هایش کمک بگیرید.

این نکته زمانی اهمیت پیدا می‌کند که شما ساختمان را رویت کرده‌اید و با فروشنده به توافق رسیده‌اید که ساختمان نیاز به تغییرات یا تعمیراتی دارد و در اینجاست که قیمت توافقی بین خریدار و فروشنده تغییر خواهد کرد. در مجموع این قسمت از هزینه‌ها بستگی به میزان درایت و پرس‌وجوی شما در این کشور دارد‌.

در مورد قیمت اصلی ملک در انگلیس عدد دقیقی نمی‌توان داد، اما فاکتورهایی دارد که بسته به آن‌ها قیمت خرید ملک در انگلیس از ۱۰۰ هزار پوند شروع می‌شود و تا ۲ میلیون پوند و بیشتر ادامه دارد. یکی از این مهم‌ترین فاکتورها، شهری است که شما در آن قصد سرمایه‌گذاری یا زندگی دارید و به تبع آن قیمت‌های خرید ملک متفاوت خواهد بود، اما معمولا قیمت‌های خرید ملک از ۱۰۰ هزار پوند شروع شده می‌شود و تا ۲ میلیون پوند و بیشتر ادامه پیدا می‌کند.

اما نکته‌ای که ممکن است فراموش شود، هزینه‌های جانبی خرید ملک است، برای مثال هزینه‌های نقشه برداری و تمبر است. اگر ملک شما بیش از ۱۷۵ هزار پوند باشد، باید هزینه‌ نقشه‌برداری را پرداخت کنید و علاوه‌بر آن، هزینه تمبر هم از یک تا چهار درصد باید به هزینه‌ها افزود.

در نهایت اینکه اقامت انگلیس از طریق خرید ملک برای اتباع خارجی امری ممکن، اما سخت که ضرورت آن باید مورد بررسی قرار گیرد. کشور انگلیس، با واحد ارزی ارزشمند پوند، کشوری مطمئن برای سرمایه‌گذاری خرد و کلان است؛ خصوصا برای افرادی که قصد سرمایه‌گذاری طولانی مدت دارند.

اما اقامت انگلیس از طریق خرید ملک، موضوعی قابل بحث است که با اما و اگرها و شرایطی همراه است. اگر بخواهیم به‌طور خلاصه بگوییم، انگلیس به دلیل داشتن متقاضیان بسیار زیادی که برای مهاجرت دارد، از آن دسته کشورهایی نیست که با خرید ملک، اقامت دائم یا تابعیت را به مهاجران اعطا کند.

اقامت انگلیس از طریق خرید ملک زمانی میسر می‌شود که شما ملکی به مبلغ دو میلیون پوند خریداری کنید. این مبلغ، عدد قابل‌توجهی است که شاید بسیاری از افراد، از عهده آن برنیایند‌ و به سمت ملک‌هایی با قیمت‌ پایین‌تر بروند. در صورتی که املاکی با قیمت‌های پایین‌تر از ۲ میلیون پوند خریداری شود، این خرید ملک در پروسه اخذ اقامت تاثیر مثبتی بسیار خواهد داشت اما اقامت شما را به‌صورت صددرصد تضمین نخواهد کرد.

با توجه به ویژگی‌ها و مدارک و موقعیت و نوع ویزای هر فرد، پرونده مهاجرتی هر متقاضی با جزییاتی همراه است که پرونده به پرونده متفاوت خواهد شد و نمی‌توان در این زمینه نسخه‌ای قطعی برای همه پیچید‌.

برخی نه برای دریافت اقدام دائم، بلکه برای زندگی در کشور انگلیس، در حین کار و تحصیل خود می‌خواهند ملک در این کشور بخرند، اما به علت نداشتن اطلاعات کافی، شاید از ریسک این کار هراس داشته باشند. این افراد بیش از همه نیاز به دریافت راهنمایی و مشاوره دارند‌ تا بتوانند با یک تیر دو نشان بزنند؛ در واقع در حین داشتن ویزای انگلیس از هر نوعی، از مزایای خرید خانه در انگلیس هم بهره ببرند.

اگر فقط قصد اخذ اقامت دائم در انگلیس را دارید، به شما به جای خرید ملک در انگلیس، توصیه‌های بهتر و ارزان‌تر و سریع‌تری مثل مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل یا کار را پیش‌نهاد می‌دهیم. در نهایت، اگر پس از تحقیقات خود، باز هم سوالاتی در زمینه اقامت انگلیس از طریق خرید ملک، دارید که به آن‌ها پاسخ داده نشده است، از کارشناسان ما بخواهید تا با تخصص و تجربه خود به شما در آسان‌‌تر کردن این مسیر، کمک کنند.

هرآنچه در این مقاله گفته شد، بخشی از اقداماتی است که برای مهاجرت انگلیس از طریق خرید ملک باید انجام داد و برای رسیدن به نتایج بهتر، مورد به مورد باید مورد بررسی قرار گیرد. اگر پس از خواندن این مقاله، سوالاتی ذهن شما را درگیر کرده برای تکمیل پاسخ‌ها از کارشناسان ما کمک بخواهید.

مقایسه مهاجرت از طریق خرید ملک و مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

برخی مهاجرت به انگلستان از طریق ملک و از طریق سرمایه‌گذاری را از یک نوع مهاجرت می‌دانند ولی لازم است اشاره کنیم که مهاجرت از طریق سرمایه‌‌گذاری، نوعی مهاجرت است که افراد باید متخصص باشند و مدرک تحصیلی دانشگاهی داشته باشند، در این صورت است که افراد با مبلغ ۵۰ هزار پوند، می‌توانند، پس از ۵ سال، اقامت انگلستان را دریافت کنند. این نکته برای آن دسته از افرادی است که مدرک تحصیلی دانشگاهی دارند و سعی دارند هزینه کمتری نسبت به ۷۵۰ هزار پوند، پرداخت کنند.

نوع دیگری از مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری هم وجود دارد که فرد با سرمایه‌گذاری به مبلغ ۲۰۰ هزار پوند، بدون مدرک تحصیلی هم امکان اقامت دائم را می‌تواند دریافت کند. به‌صورت خلاصه بخواهیم بگوییم یا تخصص بیشتر هزینه کمتر یا هزینه بیشتر و تخصص کمتر، دو راهی هستند که مهاجرت و اقدامت از طریق سرمایه‌گذاری را برای متقاضیان فراهم می‌کند؛ بنابراین، این نوع مهاجرت با مهاجرت به انگلستان از طریق خرید خانه، متفاوت و در اکثر موارد هم بهتر است.

خرید ملک در انگلستان و نکات حقوقی آن

مسائل حقوقی را می‌توان به عنوان برخی نکات بسیار حائز اهمیت برای دستیابی به هدف در خرید ملک به حساب آورد. به هنگامی که قصد انعقاد قرار داد اخذ وام یا خرید ملک را دارید، باید تمامی بندهای ذکر شده در آن را به دقت مطالعه کنید. با انجام این کار و بررسی موارد ذکر شده می‌توانید از به وجود آمدن مشکلات مختلف جلوگیری کنید. آیا با قوانین معامله مستقلات در این کشور آشنایی ندارید؟

در این صورت بهترین اقدام برای شما می‌تواند استفاده از خدمات ارائه شده توسط مشاوران حقوقی و یا وکلای مهاجرت باشد. در کنار موارد ذکر شده در قرار داد، بهتر است قبل از انتخاب وام دهنده با چندین سازمان ارائه دهنده این خدمات و شرایط مد نظر آنها نظیر مبلغ سپرده و میزان سود اخذ شده نهایی آشنایی پیدا کنید تا در نهایت بتوانید بهترین گزینه پیش روی خود را انتخاب کنید.

ریسک خرید ملک در انگلستان

اگرچه قیمت ملک در انگلستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر است، اما با توجه به رونق اقتصاد در این کشور با اطمینان می‌توان گفت که ریسک خرید ملک در انگلستان پایین است.

از آن‌جایی که پوند، واحد پولی انگلستان، یکی از ارزهای ارزش‌مند دنیا محسوب می‌شود، تورم‌ها و تغییرات قیمت بر اروبی این واحد ارزی تاثیر چندانی نمی‌گذارد، پس سرمایه‌داران از این اقتصاد مطمئن استفاده و سرمایه خود را در خرید ملک انگلستان صرف می‌کنند تا از سود کلان آن بهره ببرند.

نرخ مصادره اموال در انگلیس

برای اتباع خارجی، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها اطمینان‌خاطریافتن از مصادره‌نشدن اموال آن‌هاست. هر سرمایه‌گذار خارجی سعی دارد به‌نحوی معامله کند که حتی اگر در آن کشور اقامت ندارد، اموالش درهرصورت از جانب دولت، مصادره نشود. باید گفت خوشبختانه دولت انگلیس با قوانین محکم در حوزه حقوق بین‌الملل و اقدامات قبل و بعد از خرید ملک از این قاعده مستثنی است. به این معنا که در سال‌های اخیر انگلستان پایین‌ترین نرخ مصادره اموال را داشته است. وقتی ریسک مصادره اموال پایین باشد، یعنی فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌شود تا آن‌ها بتوانند بدون دغدغه از فرآیند مصادره اموال از جانب دولت، در خرید ملت در انگلیس تردید نکنند.

نرخ بهره بانکی در انگلیس

خوشبختانه دولت انگلیس این امکان را برای اتباع خارجی فراهم کرده است تا در صورت نیاز برای خرید ملک در انگلیس، از وام‌های مسکن این کشور استفاده کنند. آنچه در اینجا جالب است بهره‌های پایین این وام‌ها است، به‌طوری که کشور انگلیس را به کشوری با پایین‌ترین بهره‌های بانکی تبدیل کرده است.

طبق آمار و ارقام در سال ۲۰۱۹، انگلیس بهره بانکی معادل ۱ درصد را داشته است. برای دریافت این وام افراد باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند و همچنین مدارکی از درآمد ماهیانه خود به بانک مورد نظر ارائه دهند و حتی در برخی از موارد، نیاز به حساب سپرده‌ای ۵ تا ۱۰ ساله است.

اما در مجموع، این درصد بهره در وام‌های مسکن، حتی برای افرادی که سرمایه کافی هم داشته باشند، ترغیب‌کننده است تا از بانک‌های انگلیسی وام مسکن دریافت کنند! در چنین شرایطی است که بسیاری از سرمایه‌گذاران در خرید ملک در انگلیس تردید به دل خود راه نمی‌دهند و سرمایه خود را آسوده در چرخه تولید و اقتصاد انگلیس، وارد می‌کنند.

نرخ مالیات بر درآمد شخصی در انگلیس

از آنجایی که دولت انگلیس، شرایط مناسب اجتماعی و رفاهی را برای شهروندان خود فراهم می‌کند، باید گفت نسبت به سایر کشورهای اروپایی مالیات بیشتری دریافت می‌کند و این عدد چیزی حدود ۴۴% است. اگرچه در نگاه افراد، اخذ مالیات ممکن است خوشایند نباشد اما آن طرف ماجرا امکاناتی که در اختیار شهروند انگلیسی قرار می‌گیرد، برای سایر کشورها این امکانات نخواهد بود، یا بهتر بگوییم این امکانات با این حد از کیفیت، نخواهد بود.

نرخ بیکاری در انگلیس

در سال ۲۰۱۹، درصد بیکاری در انگلیس حدود ۴% بوده است. این نرخ فوق‌العاده پایین بیکاری در انگلیس، این نوید را می‌دهد که اقتصاد در این کشور بیش از سایر کشورها رونق دارد و اقامت در انگلیس از طریق خرید ملک، در کنار زندگی در این کشور، سودآوری کلانی را به سرمایه‌گذاران می‌دهد.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*