اکسپرس اینتری کانادا Express Entry

اکسپرس اینتری کانادا Express Entry چیست؛ شرایط و سیستم امتیازبندی آن

همان‌طور که شما عزیزان مستحضر هستید، یکی از کشورهای جهان که هر ساله پذیرای مهاجران بسیاری است، کانادا به حساب می‌رود. با این وجود، همواره وضعیت اقتصادی، اجتماعی و نرخ بیکاری آن مناسب و مورد توجه بوده است. دلیل چنین وضعیتی را می‌توان کنترل شده بودن و پذیرش درخواست دهندگان با برنامه قبلی دانست. دولت کانادا برای آن که بتواند نیروی کار مورد نیاز خود را با سطح مهارت‌های مشخص جذب کند، همواره به دنبال آن بوده تا از سیستمی به روز و دقیق به نام اکسپرس اینتری کانادا استفاده نماید.

اگر شما عزیزان نیز به دنبال ویزای کاری این کشور بوده باشید، بدون شک نام اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry) به گوش شما خورده است.  آشنایی با این سیستم و جزئیات ضروری پیرامون آن می‌تواند به شما این امکان را بدهد تا با آگاهی کامل روند مد نظرتان را آغاز کنید و حتی شانس موفقیتتان را هم افزایش دهید. در همین راستا مشاوران مجرب مجموعه درنامایگریشن دست به نگارش این مقاله زده‌اند؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

اکسپرس اینتری (Express Entry) کانادا چیست؟

از ابتدای سال 2015 برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور، روشاکسپرس اینتری کانادا راه اندازی شده که در طی آن سیستم مهاجرتی به کلی تغییر یافت. این روش هم اکنون در سه زیر شاخه نیروی کار ماهر، تجربه کانادایی و فدرال اسکیل ترید به جذب مهاجران و بررسی درخواست‌های آنان می‌پردازد. بر اساس آنچه که توسط IRCC اعلام شده، شما قادر خواهید بود از طریق آن برای استفاده از PNP نیز وارد عمل شوید.

اگر بتوانید ویزاهای در دسترس از طریق این سیستم را به دست آورید، قادر خواهید بود به PR کانادا برسید و از مزایای بسیاری بهره‌مند شوید. متقاضیان بسته به هدفی که در نظر دارند، بر اساس سیستم امتیاز بندی ثابتی مورد ارزیابی و اولویت بندی قرار می‌گیرند و افراد واجد شرایط از میان آنها برگزیده می‌شوند. پس با توجه به توضیحاتی که ارائه دادیم، Express Entry ویزا نبوده و چارچوب‌هایی است که از طریق آن اشخاص مناسب برای استفاده از ویزاهای مختلف کاری برگزیده می‌شوند.

Express Entry

روش‌های مهاجرتی زیر مجموعه Express Entry کانادا

در قسمت قبلی اشاره کردیم که اکسپرس اینتری کانادا سیستمی برای انتخاب و اولویت بندی علاقه‌مندان مهاجرت به کانادا است. برخی از مسیرهای اخذ اقامت این کشور از این چارچوب استفاده می‌کنند که شامل اسکیل ورکر و ترید، تجربه کار کانادایی (Canadian Experience Class) و مهاجرت استانی یا PNP می‌شوند.

در هر یک از مواردی که به آنها اشاره کردیم، شرایطی که برای پذیرش تعیین شده و ماهیت کلی  آنها متفاوت هستند. برای آن که کار آشنایی شما عزیزان با آنها را ساده‌تر کنیم، در ادامه به تشریح هر یک در قسمت‌هایی جداگانه پرداخته‌ایم؛ پس مطالعه آنها را از دست ندهید.

[irp posts=”490″ ]

اکسپرس اینتری در اسکیل ورکر کانادا

IRCC برای آن که نیروی ماهری که دارای سابقه کار در خارج از کشور است را جذب کند، از طریق اکسپرس اینتری کانادا اقدام به اعطای اقامت دائم به افراد واجد شرایط می‌کند. همان‌طور که شما عزیزان مستحضر هستید، برای آن که بتوانید از این مسیر استفاده کنید باید حداقل امتیازی مشخص را از سیستم امتیازدهی Express Entry به دست آورید که در بخش‌های بعدی بیشتر به توضیح این موضوع خواهیم پرداخت.

مهم‌ترین فاکتورهایی که در این روند مورد ارزیابی قرار می‌گیرند را می‌توان شامل تجربه کار ماهر، توانایی زبان و تحصیلات دانست. در حال حاضر حداقل میزان امتیازی که در زمینه‌های فوق و سن، پیشنهاد شغلی معتبر و سازگاری باید به دست آورید چیزی در حدود 67 تعیین شده است. زمانی که برای مهاجرت از طریق برنامه نیروی کار متخصص فدرال اقدام کنید و حداقل امتیاز مشخص شده را به دست آورید، به اصطلاح در استخر اکسپرس اینتری کانادا قرار خواهید گرفت.

ممکن است به نام Skilled work experience برخورده باشید. این اصطلاح برای افرادی به کار گرفته می‌شود که در یکی از ناک‌های شغلی یا TEERهای 0 تا 3 سابقه کاری داشته باشند. از آنجایی که کبک برای انتخاب افراد مد نظر خود سیستمی جداگانه را دارد، اگر به دنبال زندگی در آن هستید باید از طریق سیستم اختصاصی آن وارد عمل شوید.

شما می توانید مقاله تخصصی اسکیل ورکر کانادا را مطالعه کنید تا در این زمینه اطلاعات کاملی را کسب کنید.

به هنگام تکمیل پروفایل اکسپرس اینتری کانادا از شما سوال خواهد شد که قصد زندگی در کجا را دارید که باید منطقه‌ای را مشخص کنید. نکته‌ای که در این میان مطرح می‌شود آن است که اجباری برای سکنا گزیدن در محلی که اعلام می‌کنید وجود ندارد.

اکسپرس اینتری و اسکیل ترید کانادا

اسکیل ترید کانادا یا نیروی متخصص فنی فدرال روشی است که فعالان زمینه‌های فنی از آن برای مهاجرت به کانادا استفاده می‌نمایند. به مانند مسیر قبلی فاکتورهایی مانند تسلط بر زبان، سابقه و مهارت کاری، تحصیلات، گواهی تمکن مالی و مواردی از این قبیل به هنگام امتیاز دهی در اکسپرس اینتری کانادا آن مورد بررسی قرار می‌گیرند. نکته بسیار مهمی که در ارتباط با این ویزا مطرح است، امکان اقدام از طریق ایالت‌ها به حساب می‌رود.

هر یک از قلمروهای کانادا برای آن که متخصصان مورد نیاز خود را تامین کنند، بر اساس شرایط مد نظرشان به پذیرش و دسته بندی متقاضیان می‌پردازند. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این موضوع هستید، بهتر است به قسمت‌های اختصاصی آن درس سایت‌های ایالت‌ها مراجعه نمایید.

اگر بخواهیم کمی در ارتباط با حداقل سابقه کاری FSTP صحبت کنیم، باید بگوییم که متقاضیان حداقل باید 2 سال به صورت تمام وقت و با دریافت حقوق یا معادل نیمه وقت این مدت را در زمینه‌ای که به عنوان تخصص خود اعلام می‌کنند مشغول بوده باشند.

تجربه کار کانادایی و Express Entry

تجربه کار کانادایی مسیری است که افراد برای مهاجرت به این کشور و اشتغال در آن می‌توانند به کار بگیرند. متقاضیان این ویزا تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و تنها اشخاصی که سابقه کار قبلی در کانادا دارند می‌توانند شانس بالایی برای موفقیت داشته  باشند. فاکتورهایی که در مسیرهای قبلی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند در این ویزا نیز حائز اهمیت خواهند بود.

اگر به دنبال آشنایی با شرایط و سیستم امتیازدهی Canadian Experience Class هستید، تنها کافی است مطالبی که در ادامه این مقاله قرار داده‌ایم را مطالعه نمایید؛ زیرا هر یک از موضوعات بیان شده را به صورت کامل مورد بررسی قرار داده‌ایم و برای این کار از آخرین اطلاعات منتشر شده توسط سازمان مهاجرت کانادا استفاده کرده‌ایم.

مهاجرت استانی کانادا (Provincial Nominee Programs (PNP

مهاجرت استانی کانادا یا PNP برنامه‌ای به حساب می‌رود که در طی آن قلمروهای مختلف کشور بسته به نیازهایی که دارند و با کمک گرفتن از اکسپرس انتری کانادا به جذب افرادی خاص می‌پردازند. با توجه به توضیحاتی که ارائه دادیم، بدون  شک متوجه شده‌اید که به دست آوردن حداقل امتیاز مشخص از سیستم بیان شده لازمه آغاز روند اخذ  ویزا به حساب می‌رود.

بسته به  استان هدفتان شما ملزم خواهید بود مسیری که مشخص شده (Express Entry یا سیستم‌های دیگر) را پشت سر بگذارید و در صورت عبور موفقیت آمیز از ارزیابی، وارد کانادا شوید. لازم به ذکر است که سلامت کامل پزشکی و نداشتن سوء پیشینه الزاماتی هستند. اگر به دنبال کسب اطلاعاتی بیشتر پیرامون Provincial Nominee Programs هستید، بهتر است به مطلب اختصاصی آن در سایت درنامایگریشن مراجعه نمایید زیر دیتاهای کاملی در آن قرار داده‌ایم.

شرایط استفاده از سیستم اکسپرس اینتری کانادا

برای اینکه متوجه شوید شرایط ویزای اکسپرس انتری کانادا را دارید یا خیر تنها کافی است از ابزاری که توسط اداره مهاجرت کانادا در اختیار عموم قرار داده شده استفاده نمایید و فرم مربوطه را تکمیل نمایید. بعد از تکمیل آن و با توجه به اطلاعاتی که در سیستم درج کرده‌اید، اگر واجد شرایط باشید یک رفرنس کد به شما داده می‌شود که به مدت ۳۰ روز اعتبار دارد. متقاضی می‌بایست برای ساخت پروفایل اکسپرس انتری خود از این کد استفاده نماید.

به دلیل تفاوت‌هایی که در روش‌های زیر مجموعه اکسپرس اینتری کانادا وجود دارد، در ادامه این قسمت بخش‌هایی جداگانه را به هر یک از آنها اختصاص خواهیم داد. با مطالعه هر یک از مواردی که به آنها اشاره داشتیم قادر خواهید بود با آگاهی کامل، خود را برای موفقیت در روند مورد علاقه‌تان آماده سازید؛ پس مطالعه آنها را از دست ندهید.

شرایط اسکیل ورکر کانادا

اسکیل ورکر یکی از زیر مجموعه‌های اکسپرس انتری کانادا به حساب می‌رود که هر ساله متقاضیان بسیاری برای استفاده از آن وارد عمل می‌شوند. همان‌طور که به هنگام معرفی‌اش بیان کردیم، فاکتورهای مختلفی برای ارزیابی و انتخاب افراد واجد شرایط مورد بررسی قرار می‌گیرند که می‌توان آنها را شامل تجربه کار، میزان تسلط بر زبان، تحصیلات، سن، داشتن پیشنهاد کاری، سازگاری و تمکن مالی به حساب آورد.

همان‌طور که مستحضر هستید، Express Entry بر اساس شرایطی که هر فرد در زمینه‌های بیان شده دارد، به او امتیازدهی می‌کند. بر اساس امتیاز اولیه‌ای که متقاضی می‌گیرد و در صورت تامین کف تعیین شده وارد پول اکسپرس اینتری کانادا خواهد شد که جزئیات بیشتری در این باره را در بخش اختصاصی آن بررسی خواهیم کرد. حداقل میزان تسلطی که متقاضیان بر زبان باید داشته باشند، CLB 7 تعیین شده است.

آیا در کانادا تحصیلات خود را سپری کرده‌اید؟ پس مدارک خود را می‌توانید به راحتی برای گرفتن ویزا استفاده نمایید؛ در غیر این صورت باید مسیر معادل سازی مدرکتان را طی نمایید و بر اساس پاسخ نهایی امتیازی که به دست میاورید را طبق جداول تعیین شده مشاهده کنید.

پس از بررسی فاکتورهای تحصیلات و سطح زبان حال زمان آن فرا رسیده تا به سراغ سابقه کاری برویم. بسته به مدت زمانی که مشغول به فعالیت بوده‌اید و نوع آن، باید محاسبات کوتاهی انجام شود تا بتوانید امتیاز مورد نیاز خود را در این حیطه محاسبه نمایید. حداقل سابقه مورد قبول 1 سال تعیین شده است. اشتغال در کانادا به هنگام تحصیل و خود اشتغالی، انواع کلی‌ای به حساب می‌روند که پس از ارائه سوابقتان معادل سازی خواهند شد و مدت قابل قبولی از آنها مشخص می‌شود.

اگر زیر 18 و یا بالای 47 سال دارید، امتیازی از سن به دست نخواهید آورد و بهترین دوران برای اقدام از طریق اسکیل ورکر کانادا 18 تا 35 سال است. جاب آفر یا پیشنهاد کاری تاثیر مثبتی بر موفقیت شما خواهد داشت.

شرایط اسکیل ترید کانادا

به مانند قسمت قبل، در این بخش به بررسی شرایط اسکیل ترید کانادا در اکسپرس اینتری و حداقل‌های تعیین شده آن خواهیم پرداخت. اگر CLB 4 , 5 در مهارت‌های خواندن، نوشتن و صحبت کردن، شنیدن انگلیسی و NCLC 5, 4 در صحبت کردن، شنیدن و نوشتن و خواندن فرانسوی داشته باشید حداقل‌های این زمینه را فراهم خواهید کرد.

2 سال سابقه کاری تمام وقت یا معادل نیمه وقت آن در 5 سال اخیر پیش نیاز دیگری است که برای واجد شرایط شدن در Skill Trade نیاز خواهید داشت؛ لازم به ذکر است که داشتن جاب آفر یا گواهی مهارت صادر شده توسط یک مقام استانی، منطقه‌ای یا فدرال هم شانس موفقیت شما را افزایش خواهد داد. حیطه فعالیتی شما برای آن که بتوانید از اسکیل ترید استفاده نمایید باید با یکی از NOCهای شغلی اعلامی برابری کند.

اگر می‌خواهید رتبه خود را در پول اکسپرس اینتری کانادا بهبود ببخشید و جایگاه مناسب‌تری را نسبت به برخی از رقبا داشته باشید، ملزم خواهید شد که مدارک تحصیلی خارجی خود را معادل سازی نمایید یا در موسسات علمی این کشور دوره‌ای آموزشی را به اتمام رسانده باشید. شاید به هنگامی آشنایی با Skill Trad با تمکن مالی مورد نیاز برای آن اطلاعاتی به دست آورده باشید.

در مورد این موضوع باید بگوییم که تنها افرادی که در حین ورود نتوانند به صورت قانونی مشغول به کار شوند و یا پیشنهاد شغلی معتبری نداشته باشند باید از طریق ارائه گواهی تمکن مالی توانایی‌شان را در تامین هزینه‌های زندگی خود و همراهانشان به اثبات برسانند.

شرایط تجربه کار کانادایی

شرایط اکسپرس اینتری کانادا تجربه کار کانادایی تقریباً کلیاتی مشابه اسکیل ترید دارد. در هر دو مسیر ارائه ندادن مدرک تحصیلی بلامانع بوده؛ اما برای افزایش شانس در پول اکسپرس انتری از اهمیت بالایی برخوردار است. حداقل تسلط فردی که NOC شغلی آن در TEER 0,1 جای می‌گیرد باید معادل CLB یا NCLC 7 باشد؛ این در صورتی است که توانایی‌های مورد نیاز متقاضیان TEER 2,3 پایین‌تر و در حدود CLB و NCLC 5 مشخص شده‌اند.

الزامات موجود در سابقه کاری و مسائلی این چنینی هم مشابه آنچه در قسمت قبلی گفتیم است؛ پس از تکرار مکررات خودداری می‌کنیم. اگر به دنبال جزئیات بیشتری پیرامون سیستم امتیازدهی اکسپرس اینتری کانادا هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه عملکرد اکسپرس اینتری کانادا

همان‌طور که در بخش‌های قبلی بیان کردیم، اکسپرس اینتری کانادا مسیری به حساب می‌رود که خود شامل 3 روش است که شرایط بهره‌مندی از آنها را بیان کردیم. ابتدا وضعیت خود را با شرایط استفاده از ویزاهای زیر مجموعه آن تطبیق دهید تا گزینه مناسبی را از میانشان برای خود بیابید. برای این کار می‌توانید جزئیاتی که در فوق ارائه کردیم را مطالعه کنید و یا به پورتال مربوط به این برنامه مراجعه کرده و با پاسخ دهی به برخی پرسش‌های از پیش تعیین شده، بهترین ویزا به شما معرفی شود.

اگر در یک یا چند برنامه پذیرفته شوید، بر اساس سیستم امتیاز دهی کلی یا CRS در استخر اکسپرس اینتری (Express Entry pool) رده بندی خواهید شد و در نهایت افرادی که بیشترین امتیاز را داشته باشند، به اقامت کانادا نزدیک‌تر خواهند بود.

پس از پشت سر گذاشتن مراحل مورد بحث زمان آن فرا می‌رسد تا به سراغ تکمیل پروفایل اکسپرس اینتری کانادا بروید که برای این کار نیازمند آماده سازی مدارک هستید. پس از طی کردن این مسیر وقت آن است تا پروفایل آنلاین خود را ایجاد و تکمیل کنید. حال زمان آن می‌رسد تا منتظر دریافت دعوت‌نامه باشید که این مرحله توسط سازمان مهاجرت انجام می‌شود. اگر دعوت نامه نهایی را دریافت کردید، 60 روز فرصت خواهید داشت  تا درخواستتان  را تکمیل نمایید.

سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری کانادا ( Express Entry )

سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری کانادا یکی از مهم‌ترین بخش‌های استفاده از این مسیر  به حساب می‌رود. اگر شما عزیزان به صورت کامل با فاکتورهای دارای امتیاز و نحوه ارائه آنها آشنایی داشته باشید، این فرصت را خواهید داشت تا با فراهم کردن پیش زمینه مناسب حداکثر امتیاز ممکن را دریافت نمایید و شانس خود را برای گرفتن ویزا به حداکثر برسانید. در ارتباط با این مسئله باید بگوییم که دو سیستم در روند مورد بحث وجود دارند.

در ابتدا هر فرد نهایتاً 100 امتیاز را با ایده آل‌ترین شرایط اخذ خواهد کرد. حداقل میزانی که برای گذر از این گام در نظر گرفته شده 67 می‌باشد. در مرحله بعد افراد وارد استخر اکسپرس اینتری کانادا می‌شوند. اینجا زمانی است که هر چقدر امتیاز بالاتری داشته باشید شانس بیشتری هم برای گرفتن ویزا خواهید داشت. حداکثر میزان تعیین شده برای Express Entry Pool 1200 تعیین شده است. در ادامه و بر اساس نوع روند هر یک از مسیرها را توضیح خواهیم داد.

سیستم امتیاز بندی اولیه اکسپرس اینتری کانادا

سیستم امتیاز بندی اولیه اکسپرس اینتری کانادا درخواست دهندگان  را مورد ارزیابی قرار می‌دهد که آیا اولین شروط مورد نیاز را برای رسیدن به ویزا خواهند داشت یا خیر. در قسمت قبل بیان کردیم که حداقل تعیین شده در این گام 67 امتیاز است. مهارت‌های زبان، تحصیل در کانادا، سابقه کار، سن، پیشنهاد شغلی و سازگاری را می‌توان به عنوان شاخصه‌هایی معرفی کرد که مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. در ادامه و برای تشریح کلیاتی پیرامون هر یک از آنها بخش‌هایی را قرار داده‌ایم که برای آشنایی اولیه شما کفایت می‌کنند.

امتیاز مهارت‌های زبان در اکسپرس اینتری کانادا

بسیار مهم است که بتوانید به وسیله یک یا هر دو زبان رسمی کانادا ارتباط برقرار کنید. دانستن انگلیسی، فرانسوی یا هر دو به شما در بازار کار کانادا کمک می‌کند و تاثیر بسیاری در افزایش امتیازتان دارد. حداکثر میزانی که از این بخش قادر هستید به دست آورید 28 است. اگر متاهل باشید می‌توانید از همسرتان برای تامین بخشی از امتیازها کمک بگیرید.  در صورتی سطح زبان شما و همسرتان در حد CLB 7 باشد، می‌توانید حداقل امتیاز تعیین شده را از این فاکتور به دست آورید.

امتیاز تحصیلات در اکسپرس انتری کانادا

مدارک مختلف از دیپلم گرفته تا دکترا و با شرایط متفاوت می‌توانند 5 تا 25 امتیاز را برای شما داشته باشند. بسته به میزان تحصیلاتتان شما قادر خواهید بود بخش عمده‌ای از نیاز خود را از طریق این شاخصه تامین نمایید. در ادامه این بخش و برای کمک به شما عزیزان در آشنایی با جزئیات کامل این حیطه، جدولی را در ادامه قرار داده‌ایم که مطالعه آن می‌تواند به شما کمک شایانی کند.

تحصیلاتامتیاز
دیپلم5
فوق دیپلم یکساله15
فوق دیپلم 2 ساله19
مدرک دانشگاهی 3 ساله یا بیشتر21
2  مدرک که یکی مدرک دانشگاهی 3 ساله یا بیشتر باشد22
فوق لیسانس23
دکتری25

 

گرفتن اکسپرس اینتری کانادا Express Entry و شرایط آن

امتیاز سابقه کار در اکسپرس اینتری کانادا

سابقه کاری یکی از فاکتورهایی به شمار می‌رود که نشان‌دهنده میزان توانایی‌های عملی شما است. بسته به مدتی که در حیطه تخصصی‌تان مشغول به کار بوده‌اید و سوابقی رسمی دارید، میزان امتیازی خاص را دریافت خواهید کرد. حداکثر می‌توانید 15 امتیاز از این بخش به دست آورید و برای اطلاع دقیق از جزئیات آن باید  جدول ارائه شده در ادامه این قسمت را مطالعه نمایید. در انتها بهتر است به این موضوع نیز اشاره کنیم که احتمالاً تمام سابقه بیمه‌ای که ارائه می‌کنید مورد تایید افسر پرونده و IRCC قرار نگیرد.

سابقه کارامتیاز
1  سال سابقه کار در 10 سال گذشته9
2  سال سابقه کار در 10 سال گذشته11
4  سال سابقه کار در 10 سال گذشته13
6  سال و بیشتر سابقه کار در 10 سال گذشته15

 

امتیاز سن در اکسپرس انتری کانادا

سن فاکتوری بسیار مهم برای افرادی به شمار می‌رود که قصد دارند از طریق ویزای کاری دست به مهاجرت بزنند. یکی از شاخصه‌هایی که به هنگام ارائه درخواست استفاده از اکسپرس اینتری کانادا مورد بررسی قرار می‌گیرد، سن متقاضی است. اگر شما عزیزان نیز به دنبال آن هستید تا از روش مورد بحث استفاده کنید، باید مستحضر باشید که می‌توانید حداکثر 12 امتیاز از این قسمت  به دست بیاورید. نکته این زمینه آن است که در زمان ثبت درخواست سنتان مورد توجه قرار می‌گیرد. در ادامه می‌توانید با جزئیات این حیطه آشنایی پیدا کنید.

سنامتیاز
18-3512
3611
3710
389
398
407
416
425
434
443
452
461
بیشتر از 470

 

امتیاز پیشنهاد شغلی در اکسپرس انتری کانادا

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت کاری دارند، به دنبال یافتن جاب آفر هستند. با داشتن پیشنهادی مناسب شما قادر خواهید بود از میزان درآمد و امنیت شغلی خود اطمینان داشته باشید. کانادا به برخی از کارفرمایان که نمی‌توانند نیروی کار مورد نیازشان را از داخل کشور تامین کنند، این اجازه را می‌دهد تا افرادی متخصص که اقامت یا شهروندی ندارند جذب کنند.

هنگامی که قصد دارید پیشنهاد شغلی‌ای را برای استفاده از اکسپرس اینتری کانادا ارائه دهید، باید توجه داشته باشید که آن تمامی شاخصه‌های مد نظر اداره مهاجرت را داشته باشد. IRCC برای دارندگان این فاکتور حداکثر 10 امتیاز را در نظر گرفته است که با کسب آن می‌توانید مسیر رسیدن به ویزا را برای خود هموارتر کنید.

امتیاز سازگاری در Express Entry کانادا

سازگاری نسبت به سایر فاکتورهایی که در اکسپرس انتری مورد بررسی قرار دادیم تا حدود زیادی متفاوت است. در این زمینه همسر متقاضی نقش پر رنگی دارد و با داشتن ویژگی‌های مختلف می‌تواند در رسیدن به ویزای مد نظر به فرد اصلی یاری برساند.

تسلط بر زبان، سابقه تحصیلات در کانادا، سابقه اشتغال در کانادا، داشتن جاب آفر و حضور یکی از بستگان را می‌توان به عنوان فاکتورهایی معرفی کرد که از طریق آنها می‌توانید امتیاز خود را افزایش دهید. برای آن که نسبت به میزان تعیین شده برای سازگاری آگاهی پیدا کنید، تنها کافی است به صفحه اختصاصی اکسپرس اینتری کانادا در سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید.

سیستم امتیاز بندی پول اکسپرس اینتری کانادا

همان‌طور که قبلاً هم گفته بودیم سیستم امتیاز بندی پول اکسپرس اینتری کانادا دارای سقف متفاوتی است. حداکثر امتیاز در نظر گرفته شده در این روند 1200 بوده که 600 تای آن به عنوان امتیازات اضافی شناخته می‌شود. فرد اقدام کننده می‌تواند با و یا بدون شریک زندگی خود چیزی بالغ بر 500 امتیاز را به دست آورد و 100 امتیاز باقی مانده مربوط به عوامل انتقال مهارت هستند.

در ادامه همین بخش و در قالب جدول‌هایی منحصر به فرد هر یک از مواردی که به آنها اشاره داشتیم را معرفی خواهیم کرد. مطالعه این جداول به شما عزیزان کمک خواهد کرد که با فراهم کردن شرایط قبل از اقدام نهایی، حداکثر امتیاز ممکن را برای خود را به دست آورید و به راحتی در کانادا مشغول به کار شوید؛ پس اطلاعات ادامه را از دست ندهید.

عوامل اصلی یا سرمایه انسانی

سن، سطح تحصیلات، میزان تسلط بر زبان‌ها و سابقه کار کانادایی فاکتورهایی هستند که قبلاً در ارتباط با آنها توضیحاتی را ارائه دادیم و حال زمان آن رسیده تا با جزئیات بیشتری پیرامون آنها و کمکی که می‌توانند به شما در استفاده از اکسپرس اینتری کانادا کنند آشنا شوید. جدولی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، فاکتورهای دارای امتیاز که به آنها اشاره داشتیم برای فرد درخواست دهنده اصلی و حداقل میزان آنها را مورد بررسی قرار می‌دهد پس با ما همراه باشید.

فاکتورهاامتیاز به ازای هر عامل – با همسر یا شریک زندگیامتیاز به ازای هر عامل – بدون همسر یا شریک
سن100110
سطح تحصیلات140150
میزان تسلط بر زبان‌ها150160
سابقه کار کانادایی7080

 

امتیازهایی که توسط همسر اقدام کننده قابل کسب هستند

 

فاکتورهاامتیاز به ازای فاکتور (حداکثر 40 امتیاز)
سطح تحصیلات10
مهارت زبان رسمی20
سابقه کار کانادایی10

 

عوامل انتقال مهارت (حداکثر 100 امتیاز)

تحصیلاتامتیاز به ازای فاکتور (حداکثر 50 امتیاز)
با تسلط خوب/قوی به زبان‌های رسمی و مدرک فوق متوسطه50
با سابقه کار کانادایی و مدرک فوق لیسانس50

 

سابقه کار خارجیامتیاز به ازای فاکتور (حداکثر 50 امتیاز)
با تسلط خوب/قوی به زبان‌های رسمی (معیار زبان کانادایی [CLB] سطح 7 یا بالاتر) و تجربه کاری خارجی50
با سابقه کار کانادا و سابقه کار خارجی50

 

گواهی صلاحیت (برای افراد در مشاغل تجاری)امتیاز به ازای فاکتور (حداکثر 50 امتیاز)
با تسلط خوب/قوی به زبان‌های رسمی و گواهی صلاحیت50

 

امتیازهای اضافی برای اکسپرس اینتری

در قسمت‌های قبلی بیان کردیم که کل امتیاز پول اکسپرس اینتری کانادا به 1200 می‌رسند. اگر به طور کلی مواردی که در قبل ذکر کرده‌ایم را جمع کنید، مشاهده خواهید کرد که آنها حداکثر به 600 می‌رسند و این سوال برایتان پیش میاید که مابقی پوینت‌ها را چگونه می‌توان به دست آورد؟  اینجاست که نوبت به تشریح امتیازهای اضافی می‌رسد.

فاکتورهای متنوعی برای این سیستم مورد توجه قرار می‌گیرند که بهتر است برای بررسی آنها به سراغ اطلاعاتی برویم که در سایت اداره مهاجرت اعلام شده‌اند. این داده‌ها در جدولی که مشاهده خواهید کرد قرار داده شده‌اند.

فاکتورحداکثر امتیاز به ازای هر فاکتور
برادر یا خواهر مقیم کانادا (شهروند یا مقیم دائم)15
مهارت‌های زبان فرانسه50
تحصیلات پس از متوسطه در کانادا30
استخدام سازمان یافته – TEER 0 گروه اصلی 00200
استخدام ترتیب داده شده -NOC TEER 1، 2 یا 3، یا هر TEER 0 غیر از گروه اصلی 0050
نامزدی PN600

 

اکسپرس اینتری کانادا

چطور امتیازم را در سیستم اکسپرس انتری محاسبه کنم؟

برای محاسبه امتیازات در سیستم اکسپرس انتری پارامترهای مختلفی تأثیرگذار هستند؛ مانند سن، سوابق کاری، سطح زبان، وضعیت تاهل و … که در بالا نام برده‌ایم و چند مورد دیگر که نام بردن و بررسی آن در اینجا سخت است و پیشنهاد می‌کنیم با سرچ کردن کلمه‌ی CRS tool به صفحه‌ای که خود اداره مهاجرت کانادا محاسبه‌گرش را قرار داده با انتخاب پارامترهای مختلف می‌توانید به خروجی امتیاز خود دست پیدا کنید.

 

 

مدارک مورد نیاز برای استفاده از Express Entry کانادا

بر اساس آنچه که در سایت IRCC اعلام شده است، مدارک مورد نیاز Express Entry کانادا را می‌توان به سه دسته کلی تقسیم بندی کرد. گروه اول شامل اسنادی خواهد بود که برای تکمیل پروفایل باید آماده سازی کنید. شاید نیازی به ارسال آنها نباشد؛ اما احتمالاً  برای اطلاعاتی که ملزم به تکمیلشان هستید، به این مدارک احتیاج خواهید داشت.

مواردی که زیر مجموعه این گروه قرار می‌گیرند را می‌توان شامل پاسپورت یا مدرک مسافرتی معتبر، نتیجه آزمون زبان، مدرکی مبنی بر تحصیل در کانادا یا گزارش ارزیابی مدرک تحصیلی برای اهداف مهاجرت (اگر از طریق برنامه کارگران ماهر فدرال درخواست می‌دهید، یا می‌خواهید برای تحصیلات خود در خارج از کانادا امتیاز بگیرید)، نامزدی استانی (اگر دارید)، پیشنهاد شغلی کتبی از یک کارفرما در کانادا (در صورت داشتن)، مدارک سابقه کار، گواهی صلاحیت در یک شغل تجاری ارائه شده توسط استان یا قلمرو کانادا و گواهی تمکن مالی دانست.

اگر دعوت نامه دریافت کنید باید کپی‌هایی از اسنادی که در پروفایل خود آپلود کرده‌اید را ارائه دهید. در روند گرفتن اقامت دائم شما ملزم هستید مدارکی مانند شناسنامه، گواهی تمکن مالی، گواهی تست پزشکی و عدم سوء پیشینه را ارسال نمایید.

سایر مواردی که در این گروه قرار می‌گیرند شامل فرم نماینده، فرم اتحادیه حقوق عمومی، گواهی ازدواج، طلاق و توافقنامه جدایی قانونی، گواهی فوت و فرزندخواندگی هستند. تمامی مدارکی که به آنها اشاره کردیم به همراه اجزای فهرست زیر تحت شرایطی باید توسط افراد ارسال شوند که برای آشنایی با جزئیات بیشتر بهتر است به سایت رسمی سازمان مهاجرت کانادا مراجعه نمایید.

  • اثبات رابطه با یکی از بستگان در کانادا
  • عکس‌های دیجیتال برای تایید هویت شما
  • نام دیگری برای تأیید نام مستعار
  • اختیار انتشار اطلاعات شخصی در فرم فردی تعیین شده

سطح زبان مورد نیاز برای Express Entry کانادا

مدرک زبان مورد نیاز اکسپرس انتری کانادا CLB 7 است از این رو برای اینکه بتوانید به پروسه‌ی express entry ورود کنید؛ اما خب باید در نظر داشته باشید که برای پروژه‌ها و پرونده‌های متفاوت از لحاظ رقابتی امتیازات متفاوتی نیز دارد و این شاید مستلزم این باشد که شما برای افزایش شانس خود سطوح بالاتری از زبان را داشته باشید

مهارت‌های زبان دوم Express Entry

همان‌طور که شما عزیزان مستحضر هستید، مردم کانادا از دو زبان رسمی برای برقراری ارتباط و انجام امور مختلف خود استفاده می‌نمایند. بسته به مقصدی که قصد زندگی در آن را  دارید، مدرک زبان رسمی اول شما مشخص خواهد شد و با تسلط بر آن می‌توانید به راحتی امتیاز مورد نیازتان را به دست بیاورید. با وجود چنین شرایطی، بدون شک برایتان سوال شده که چرا به سراغ گزینه دوم برویم؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم اشخاصی که قصد دارند با به دست آوردن امتیاز بیشتر  شانس خود را برای رسیدن به ویزای مد نظرشان افزایش دهند، می‌توانند از این مسیر بهترین استفاده را نمایند. اگر به تنهایی و یا با شریک زندگی خود می‌توانید به سطح 6 برسید، حداکثر 24 و 22 امتیاز را به دست خواهید آورد. با مشاهده جدول زیر قادر خواهید بود معادل سازی سطوح بیان شده را بر اساس CLB مشاهده نمایید.

سطح معیار زبان کانادایی (CLB) در هر تواناییبا همسر یا شریک زندگی مشترک (حداکثر 22 امتیاز)بدون همسر یا شریک زندگی مشترک (حداکثر 24 امتیاز)
CLB 4  یا پایین‌تر00
CLB   5 یا 611
CLB   7 یا  833
CLB 9  یا بالاتر66

 

هزینه استفاده از Express Entry کانادا

هزینه‌های اکسپرس اینتری کانادا موضوعی چند قسمتی به حساب می‌رود که ابتدا بهتر است به بررسی آنها بپردازیم. اولین مسئله‌ای که باید به سراغش برویم، هزینه‌های دولتی‌ای هستند که متقاضی بسته به ویزای مد نظرش و تعداد اعضای خانواده‌ای که قصد همراهی او را دارند باید بپردازد. تمکن مالی، ثبت اطلاعات بیومتریک و مواردی این چنینی هم به تعداد اشخاصی بستگی خواهد داشت که مشمول یک پرونده می‌شوند.

در کنار دسته‌هایی که بیان کردیم، بدون شک شما عزیزان هم مستحضر هستید که آماده سازی اسناد مانند شرکت در آزمون‌های زبان و گرفتن تأییدیه‌های لازم برای برخی مدارک مخارجی را نیز به همراه خواهند داشت. اگر به دنبال استفاده از برنامه تجربه کانادایی هستید ممکن است ملزم به پرداخت مبالغی برای IEC و مجوز کار در تعطیلات به مقدار 161 و 100 دلار کانادا شوید.

در صورتی که به عنوان فردی در گروه متخصصان جوان و شرکت کنندگان در تعاون بین‌المللی (کارآموزی) به حساب بروید هم باید 230 دلار کانادا پرداخت کنید. به دلیل تنوع اطلاعات موجود در ارتباط با هزینه استفاده از Express Entry کانادا، بهتر است برای کسب اطلاعاتی دقیق و به روز به صفحه هر یک از زیر مجموعه‌های این روش مهاجرتی مراجعه کنید.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

دعوت نامه Express Entry کانادا چیست؟

دعوت نامه اکسپرس اینتری کانادا یکی از مواردی به حساب می‌رود که آشنایی با آن خالی از لطف نیست. زمانی که در سیستم اولیه امتیاز بندی بتوانید حداقل‌ها را تامین کند و اداره مهاجرت شما را واجد شرایط دریافت ویزا بداند، دعوت نامه‌ای را دریافت خواهید کرد. این نامه مبنی بر آن است که شما مدت زمانی مشخص فرصت خواهید داشت تا تمامی اسناد و مدارک درخواست شده را آماده سازی کرده و برای رسیدن به اقامت دائم در پروفایل Express Entry خود آپلود نمایید.

به هنگام انجام اموری که به آنها اشاره داشتیم، باید به ددلاین 60 روزه توجه داشته باشید؛ زیرا به هیچ وجه قابل تمدید نبوده و در صورت از دست دادن این فرصت باید همه مراحل را از اول طی نمایید. بر همین اساس بهتر است به هنگام گام نهادن در مسیر استفاده از Express Entry تمامی مدارک مورد نیاز که در قسمت‌های قبلی به آنها اشاره داشتیم را آماده کنید.

مدت زمان مهاجرت به کانادا از طریق Express Entry

مدت زمان مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری کانادا را می‌توان شامل شروع فعالیت تا دریافت اقامت دائم دانست. از آنجایی که بررسی این روند به صورت کامل کاری دشوار است، به سراغ بخش مربوط به ارائه درخواست اولیه تا دریافت پاسخ نهایی خواهیم رفت. از زمانی که شرایط فرد بررسی می‌شود تا دعوت نامه به او ارائه شود و درخواست نهایی خود را برای اقامت دائم ارائه کند در کنار بررسی اسناد به منظور تایید یا رد تقاضای اقامت دائم وی حداکثر 6 ماه به طول می‌انجامد.

در ارتباط با این موضوع باید بگوییم فاکتورهای مختلفی می‌تواند بر روی این مدت تاثیر گذار باشند. به عنوان مثال اگر مدارک مد نظر اداره مهاجرت را از پیش جمع آوری و آماده کرده باشید، بدون اتلاف وقت می‌توانید به راحتی در طی مسیر از آنها استفاده نمایید.

نحوه ساخت اکانت اکسپرس اینتری کانادا

اکانت اکسپرس اینتری کانادا به شما این امکان را می‌دهد تا برای استفاده از یک برنامه وارد عمل شوید، درخواست خود را ارسال و هزینه‌های آن را بپردازید. در کنار امور بیان شده قادر خواهید بود تا پیام‌های مربوط به درخواستتان را دریافت کرده و روند پیشروی آن را نیز پیگیری کنید.

اگر به دنبال ساخت حساب Express Entry هستید، باید از این موضوع مطلع باشید که از طریق 2 روش می‌توانید اقدام  مدنظرتان را به انجام برسانید. در مسیر اول با استفاده از GCKey یک نام کاربری و رمز عبور ایجاد خواهید کرد و از تمامی مزایایی که بیان کردیم بهره خواهید برد. روش دوم برای افرادی مناسب است که از Sign-In Partner اداره مهاجرت استفاده می‌نمایند.

شما میتوانید در مقاله ای با عنوان ساخت پروفایل اکسپرس اینتری و نکات آن موارد بسیاری مفیدی را کسب کنید.

آخرین دعوت‌نامه‌های اکسپرس اینتری کانادا

متقاضیانی که طبق سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری پول نمرده دهی شده‌اند، در رتبه بندی قرار می‌گیرند. پس از رنک دهی و بر اساس ظرفیت‌های ارائه شده، اداره مهاجرت به افرادی با جایگاه‌های خاص دعوت نامه اعطا خواهد کرد. با توجه به توضیحاتی که بیان کردیم، تعداد اشخاص پذیرفته شده هر ساله متفاوت خواهد بود.

در ادامه این مطلب، جدولی را مشاهده خواهید کرد که تعداد کاربران قرار گرفته در جدول امتیازی اکسپرس اینتری کانادا پول تا 11 ژانویه 2023 به همراه بازه امتیازی آنها را در دل خود جای داده است.

از آنجایی که کانادا از این روش در همین سال تنها 5500 متقاضی را می‌پذیرد، فقط افرادی که جزو 5500 نفر برتر لیست هستند می‌توانند به صورت موفقیت آمیز به ویزای مد نظرشان برسند. قبل از مطالعه این جدول بهتر است بگوییم خانه‌هایی که دارای اعداد غیر بولداند، برای تشریح جزئی‌تر بازه‌های بالایی خود به کار گرفته شده‌اند.

بازه امتیازات CRSتعداد کاندیداها
601-12002,995
501-6003,897
451-50064,866
491-5003,141
481-49011,783
471-48020,030
461-47016,802
451-46013,110
401-45059,277
441-45012,354
431-44012,928
421-43010,152
411-42011,394
401-41012,449
351-40070,204
301-35036,547
0-3005,469
مجموع243,255

 

ناک NOCهای شغلی اکسپرس اینتری کانادا

مشاغل از نظر دولت کانادا بر اساس نوع وظایف شغلی و کاری که فرد انجام می‌دهد در دسته‌های آموزشی، تحصیلی، تجربه و مسئولیت‌ها تقسیم بندی می‌شوند. این دسته‌ها که به اختصار با نام TEER شناخته می‌شوند شامل 6 گروه هستند. برای آن که بتوانید بهتر با آنها آشنا شوید، در ادامه جدولی را قرار داده‌ایم که با ذکر مثال هر یک از این گروه‌ها در آن معرفی شده‌اند. اگر به دنبال آن هستید تا تمامی NOCهای شغلی کانادا اعلامی را مشاهده کنید، می‌توانید از ابزاری که در صفحه یافتن این کدها قرار داده شده استفاده کنید و یا به NOC website مراجعه نمایید.

 

TEERانواع مشاغلمثال
TEER 0مشاغل مدیریتیمدیران تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی و مدیران مالی
TEER 1مشاغلی که معمولاً نیاز به مدرک دانشگاهی دارندمشاوران مالی و مهندسین نرم افزار
TEER 2کارهایی که معمولاً به دیپلم کالج، کارآموزی 2 سال یا بیشتر نیاز دارند یا مشاغل نظارتی

 

تکنسین شبکه‌های کامپیوتری و وب و تکنسین‌های آزمایشگاه‌های پزشکی
TEER 3مشاغلی که معمولاً به دیپلم کالج یا کارآموزی کمتر از 2 سال یا بیش از 6 ماه آموزش حین کار نیاز دارندنانواها، دستیاران دندانپزشکی و دستیاران آزمایشگاه دندانپزشکی
TEER 4مشاغلی که معمولاً به دیپلم دبیرستان، یا چندین هفته آموزش حین کار نیاز دارندارائه دهندگان مراقبت از کودک در منزل، خرده فروشان و بازاریاب‌های حضوری
TEER 5مشاغلی که معمولاً به نمایش کاری کوتاه مدت و بدون آموزش رسمی نیاز دارندکارگران محوطه سازی و تعمیر و نگهداری زمین، رانندگان خدمات تحویل و توزیع کنندگان درب به درب

 

مدرک زبان مورد نیاز اکسپرس انتری چیست؟

مدرک زبان مورد نیاز اکسپرس اینتری کانادا CLB 7 است از این رو برای اینکه بتوانید به پروسه‌ی express entry ورود کنید اما خب باید در نظر داشته باشید که برای پروژه‌ها و پروندهای متفاوت از لحاظ رقابتی امتیازات متفاوتی نیز دارد و این شاید مستلزم این باشه که شما برای افزایش شانس خود سطوح بالاتری از زبان را داشته باشید.

 

اقامتی که از طریق اکسپرس انتری داده می شود چه نوع اقامتی است؟

خوشبختانه متقاضیانی که از مسیر express entry موفق به اخذ دعوت نامه و ویزا میشوند بهترین نوع اقامت را دریافت میکنند که permanent visa یا اقامت دائم کانادا است.

 

سوالات متداول

منظور از شغل اصلی چیست؟

شغل اصلی به حرفه‌ای گفته می‌شود که هنگام اقدام برای استفاده از اکسپرس انتری آن را به عنوان زمینه فعالیتی‌تان معرفی می‌کنید و در 10 سال اخیر سابقه کاری مناسبی برای آن دارید.

کد مرجع شخصی برای اکسپرس اینتری چیست؟ از کجا می‌توانم یکی را تهیه کنم؟

کد مرجع شخصی شما عدد منحصربه‌فردی است که هنگام استفاده از ابزار واجد شرایط بودن آنلاین Come to Canada دریافت می‌کنید. شما باید این کد را وارد کنید تا یک درخواست آنلاین با استفاده از حساب امن IRCC خود برای ویزای بازدید کننده، مجوز تحصیل یا کار ثبت کنید؛ علاوه بر این اگر به دنبال انتقال اطلاعات خود از Come to Canada به نمایه اکسپرس اینتری هستید هم داشتن آن بسیار ضروری خواهد بود. لازم به ذکر است که کد مورد بحث تنها به مدت 60 روز معتبر بوده و پس از این بازه باید برای دریافت دوباره‌اش وارد عمل شوید.

از کجا می‌توان شماره نمایه اکسپرس اینتری و کد اعتبار سنجی Job Seeker را پیدا کرد؟

برای آن که شماره پروفایل اکسپرس اینتری خود را بیابید، تنها کافی است به اکانت خود وارد شوید. پس از این کار باید به بخش پیام‌ها و بررسی وضعیت بروید. در میان ورودی‌های این بخش دعوت نامه‌تان را بیابید؛ زیرا در آن تمامی اطلاعات مورد نیاز مانند شماره نمایه اکسپرس اینتری و کد اعتبار سنجی Job Seeker قابل مشاهده هستند.

چگونه می‌توان کد طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) را پیدا کرد؟

برای آن که بتوانید کد طبقه بندی مشاغل ملی خود را پیدا کنید، باید به صفحاتی که در آنها فهرست تمامی NOCهای شغلی قرار داده شده‌اند مراجعه نمایید و یا از ابزارهای آنلاین ساخته شده توسط دولت کانادا بهره ببرید.

چرا برای پیشنهاد شغلی در اکسپرس اینتری امتیاز نمی‌گیریم؟

برای آن که بتوانید از جاب آفر خود در روند اکسپرس اینتری کانادا امتیاز به دست آورید، باید کارفرمایی پیشنهادی به شما داده باشد که غیر فصلی بوده و برای حداقل یک سال اعتبار داشته باشد.

در صورتی که موقعیت کاری شما از LMIA معاف نباشد، باید مورد پشتیبانی آن قرار گرفته باشد. اگر Job Offer شما شرایط بیان شده را نداشته باشد یا کارفرما مجاز به جذب نیروی کار خارجی نباشد از این زمینه امتیازی به دست نخواهید آورد.

آیا باید برای اکسپرس انتری گواهی تمکن مالی ارائه کرد؟

اگر مجوز کار در کانادا را نداشته باشید و یا پیشنهادی از کارفرمای مورد تایید به شما ارائه نشده باشد، ملزم هستید تا گواهی تمکن مالی را ارسال نمایید. این مدرک برای آن است که به دولت و اداره مهاجرت این کشور اثبات شود متقاضی می‌تواند بدون هیچ مشکلی هزینه‌های زندگی خود و همراهانش را تامین کند.

اقامتی که از طریق اکسپرس انتری داده می‌شود چه نوع اقامتی است؟

خوشبختانه متقاضیانی که از مسیر express entry موفق به اخذ دعوت نامه و ویزا می‌شوند بهترین نوع اقامت را دریافت می‌کنند که permanent visa یا اقامت دائم کانادا است.

زمانی که در استخر اکسپرس اینتری کانادا قرار داریم چگونه می‌توانیم به دنبال کار در این کشور بگردیم؟

اگر توانسته‌اید وارد Express Entry pool شوید، تنها کافی است یک حساب Job Match با Job Bank ایجاد نمایید. با این اقدام قادر هستید توانایی‌های خود را به کارفرمایانی که نیاز به افراد متخصصی مثل شما دارند ارائه دهید و در صورت موافقت آنها شغلی ایده آل را بیابید.

چگونه می‌توان ارزیابی مدرک تحصیلی را دریافت کرد؟

IRCC برای آن که کار متقاضیان را در دریافت ECA  آسان کند، برخی از سازمان‌ها را به عنوان مراکز معتبر ارزیابی مدارک تحصیلی معرفی کرده است. شما می‌توانید با ارسال اسناد خود به آنها  از خدماتشان استفاده نمایید. پس از ارزیابی تحصیلات شما گزارشی مبنی بر این که آنها در چه سطح معادلی در کانادا قرار دارند ارائه می‌شود. تنها گواهی‌هایی مورد تایید خواهند بود که در و یا بعد از درخواست IRCC برای این اقدام صادر شده باشند.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*