کالج‌های کانادا

کالج‌های کانادا

کالج‌های کانادا از بهترین انتخاب‌های دانشجویان در بسیاری از کشورها هستند. وقتی از تحصیل در خارج از کشور سخن می‌گوییم، کانادا در آغاز لیست انتخابی خیلی از دانشجویان قرار می‌گیرد. کانادا میزبان برخی دانشگاه‌های شناخته شده است که رتبه‌های بسیار بالایی در سراسر جهان دارند. افزون بر این، هزینه ی مقرون‌به‌صرفه ی تحصیل در کانادا همراه با ارائه ی پیشنهادهای مطلوب برای ویزا، روند پذیرش را برای دانشجویان بین‌المللی آسان‌تر می‌کند.

طبیعی است که با وجود شرایط مساعد، بسیاری از مشتاقان تحصیل، کالج‌های کانادا را برای ادامه ی تحصیلات عالی انتخاب می‌کنند. در اینجا 10 کالج برتر کانادا در سال 2023 را به شما معرفی می‌کنیم. کالج‌هایی که رشته‌های مهندسی، علوم انسانی، هنر و پزشکی تدریس می‌کنند. پس در ادامه ی مقاله  سایت درنا مایگریشن با ما همراه باشید.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

چرا تحصیل در کالج‌های کانادا؟

برای چندین دهه، کانادا مقصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان جهان بوده است؛ اما چرا؟ برخی دلایل این موضوع را برمی‌شماریم:

 • با بهترین و درخشان ترین‌ها یاد خواهید گرفت
 • کالج‌های کانادا به دلیل کیفیت آموزش عالی در سراسر جهان شناخته شده‌اند. مدرسان، دیدگاه‌های متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌دهند.
 • با آغوش باز از دانشجویان استقبال می‌شود
 • کلیشه‌ی گرم و دوستانه در مورد کانادایی‌ها درست است. وقتی به کانادا می‌آیید، با مردمی مهمان‌نواز روبه‌رو می‌شوید که با فرهنگ منحصربه‌فرد کانادایی رشد کرده‌اند. از مراکز شهری گرفته تا شهرهای کوچک، کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان برای دانشجویان بین‌المللی است.
 • کیفیت زندگی در کانادا بالاترین رتبه را در جهان دارد
 • کیفیت زندگی کانادایی‌ها و دانشجویان بین‌المللی بسیار مطلوب است؛ زیرا کانادا مکانی عالی برای زندگی و کار است؛ بنابراین با تحصیل در کالج‌های کانادا، زندگی مطلوبی را تجربه خواهید کرد.
 • شما در مسیر آینده‌ای امیدوارکننده قرار می‌گیرید
 • کانادا سال ها درباره ی آینده‌ی دانشجویان (داخلی و بین‌المللی) پس از فارغ‌التحصیلی تحقیق کرده است. دانشجویان کالج و دانشگاه با پتانسیل درآمد قوی فارغ‌التحصیل می‌شوند و امیدوار به آینده‌ای موفق و مشاغل ارزنده هستند. تنها در دهه ی گذشته، کانادا 1.6 میلیون شغل جدید برای فارغ‌التحصیلان ایجاد کرده است.
 • هزینه تحصیل و زندگی در کانادا مقرون‌به‌صرفه است
 • کالج‌های کانادا به دلیل کمترین شهریه‌ها در بین کشورهای انگلیسی‌زبان محبوبیت دارند. بودجه شما هر چه که باشد، در طیف متنوعی از مراکز آموزشی کانادا، گزینه‌ای مناسب خواهید یافت.
 • دانشجویان در کانادا تجربه‌ای ایده‌آل و منحصربه‌فرد به دست می‌آورند
 • دانشجویان کانادا، تجربه‌ای منحصربه‌فرد به دست می‌آورند. آب‌وهوای متنوع، فرهنگ و شیوه‌ی زندگی کانادا، هر مهاجری را شیفته خود می‌کند و خاطراتی ماندگار برجای می گذارد.

 

[irp posts=”457″ ]

کالج‌های برتر کانادا از نظر رتبه جهانی

در ادامه به بهترین کالج‌های کانادا اشاره می‌کنیم:

 

کالج‌های برتر کانادا از نظر رتبه جهانی

 

کالج سنکا کانادا

دانشکده هنرهای کاربردی و فناوری سنکا در سال 1967 تأسیس شد و به کالج‌های انتاریو، CCAA، CICan، AUCC، CBIE، Polytechnics Canada، OCAA وابسته است. سنکا پرجنب و  جوش‌ترین کالج کانادا و پیشرو در تحصیلات تکمیلی است. این کالج به دلیل رشته های متمرکز بر مشاغل، هیأت علمی متخصص، کارکنان متعهد و موفقیت بسیاری از فارغ‌التحصیلان، در سراسر جهان شناخته شده است. بیشتر دانشجویان، سنکا را از میان کالج‌‌های کانادا انتخاب می‌کنند.

رسانه، مطالعات انگلیسی و لیبرال، فناوری اطلاعات و ارتباطات و هنرهای خلاق و انیمیشن، فناوری های پیشرفته، هوانوردی، تحصیلات اولیه کودکی، حسابداری، حسابداری و امور مالی، بنیادهای پلیس و هنرهای لیبرال و کارمند خدمات اجتماعی، از رشته‌های جذاب این کالج هستند.

کالج جورج برون کانادا

کالج جورج براون از بهترین کالج‌‌های کانادا در سال 1967 به‌عنوان کالج جامعه‌ی انتاریو تأسیس شد. این کالج دولتی با رشته های کاملاً معتبر در زمینه‌ی هنرهای کاربردی و فناوری فعالیت می کند. کالج جورج براون یکی از برجسته‌ترین و محبوب‌ترین کالج‌ها در بین دانشجویان بین‌المللی و ملی است. در این کالج، محبوب‌ترین رشته ها، هنر و طراحی، تجارت، خدمات اجتماعی، مهندسی و علوم بهداشتی هستند.

کالج داگلاس کانادا

از بهترین کالج‌های کانادا، کالج داگلاس است که در سال 1970 تأسیس شد و بزرگ‌ترین کالج اعطای مدرک در بریتیش کلمبیای کانادا به شمار می‌رود و سالانه نزدیک به 25000 دانش‌آموز را آموزش می‌دهد. این کالج دارای دو پردیس اصلی در مترو ونکوور (نیو وست مینستر و کوکیتلام) و همچنین چندین مرکز آموزشی کوچکتر در ساری، برنابی و مپل ریج است.

کالج کانستگا کانادا

کالج Conestoga از کالج‌‌های کانادا و پیشرو در آموزش پلی‌تکنیک است. این دانشگاه در سال 1967 به‌عنوان دانشکده هنرهای کاربردی و فناوری تأسیس شد و سپس در سال 2002 نام خود را به نام فعلی تغییر داد و تنها کالجی است که مدارک مهندسی معتبر CEAB را ارائه می‌دهد.

لیسانس علوم اطلاعات بهداشتی _کاربردی، تنها رشته کارشناسی است که توسط انجمن مدیریت اطلاعات سلامت کانادا معتبر است و در این کالج آموزش داده می‌شود‌. همچنین فارغ‌التحصیلان رشته کارشناسی پرستاری در کالج Conestoga، مدرکی از دانشگاه مک مستر دریافت می‌کنند.

این کالج دارای یازده مدرسه مختلف شامل مدرسه تجارت، خدمات اجتماعی، صنایع خلاق، فناوری مهندسی، مهمان‌نوازی، مطالعات زبان و ارتباطات، مطالعات لیبرال و مدرسه توسعه نیروی کار است. محبوب‌ترین دوره‌ها نیز عبارتند از مدیریت، تجزیه و تحلیل کسب و کار، عملیات و غیره.

 

سه کالج برتر کانادا در رشته مهندسی

 

کالج هامبر کانادا

این کالج از بهترین کالج‌های کاناداست که در سال 1967 تأسیس شد و اکنون به‌عنوان کالج هامبر شناخته می‌شود. این دانشگاه به‌عنوان یک کالج با بودجه عمومی در انتاریوی کانادا فعالیت می‌کند. با توجه به رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان، کالج هامبر یکی از کالج‌های پیشرو در تورنتو است و از نظر تحقیقات رتبه 8 را دارد. این دانشگاه در رتبه‌بندی US News and World Report در رتبه 218 قرار گرفته است.

دانشکده‌های علوم کاربردی و فناوری، دانشکده تجارت، دانشکده علوم بهداشت و سلامتی، دانشکده هنرهای آزاد و علوم و یادگیری نوآورانه، دانشکده رسانه و هنرهای خلاق و دانشکده خدمات اجتماعی، زیرمجموعه این کالج قرار دارند. دوره‌های محبوب نیز هنرهای آزاد، بهداشت و فناوری اطلاعات را شامل می‌شوند.

کالج سنتنیال کانادا

یکی دیگر از کالج‌‌های کانادا کالج Centennial است که به‌عنوان اولین کالج اجتماعی در انتاریو در سال 1966 تأسیس شد و به‌عنوان یکی از متنوع‌ترین مؤسسات فرهنگی در انتاریو شناخته می‌شود. این دانشگاه زیر نظر سیستم کالج عمومی انتاریو آغاز به کار کرد که در حال حاضر به 24 کالج دولتی تبدیل شده است.

کالج Centennial دارای 8 پردیس و مدرسه است؛ یعنی مدرسه پیشرفت، تجارت، ارتباطات، هنر و طراحی رسانه، جامعه و علوم بهداشت، حمل‌ونقل، گردشگری و هنرهای آشپزی، دانشکده مهندسی و دانشکده دومیسا مندزبلا. محبوب‌ترین رشته‌های این کالج عبارتند از: بازی، انیمیشن، علوم کامپیوتر، فناوری هوافضا و غیره.

کالج Fanshawe کانادا

کالج Fanshawe لندن، یکی از برترین کالج‌‌های کانادا در بین جامعه بین‌المللی دانشجویان کاناداست که با سال¬ها تجربه در زمینه¬ی آموزش عالی، توانسته بهترین خدمات آموزشی را به دانشجویان خود ارائه دهد. دانشجویان Fanshawe از نظر مالی در قالب بورسیه¬ی تحصیلی حمایت می‌شوند؛ درحالی‌که از فرصت‌های شغلی پردرآمد پس از فارغ‌التحصیلی استفاده می‌کنند.

رشته‌های تجارت، هنر و فرهنگ، کامپیوتر و مخابرات، مهندسی، مهمان‌نوازی، پزشکی و بهداشت، آموزش‌وپرورش و موارد دیگر در این کالج آموزش داده می‌شود. ( نام رشته همین است یا اشتباه ترجمه؟)

کالج لمبتون کانادا

کالج لمبتون یکی از کالج‌‌های کانادا و یک کالج عمومی برای آموزش هنرهای کاربردی و فناوری است که در سارنیا، انتاریوی کانادا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1967 تأسیس شد و با مشارکت مبتکران، برای ارائه آموزش به دانشجویان و کمک به آن‌ها در کسب مهارت و پاسخ‌گویی به نیازهای صنایع و شرکت‌ها، فعالیت می‌کند. کالج لمبتون رتبه اول کالج‌‌های کانادا را در انتاریو و در مجموع رتبه دوم را در میان 50 کالج تحقیقاتی برتر کانادا کسب کرده است.

تجارت، طراحی خلاق، علوم بهداشتی، آموزش آنلاین، فناوری و تجارت، علوم آتش‌نشانی، آموزش شرکتی، از رشته‌هایی است که این دانشگاه ارائه می‌دهد. دوره‌های کالج لمبتون به دو شکل تمام‌وقت و نیمه‌وقت برای دانشجویان کانادایی و بین‌المللی در دسترس است.

کالج لانگارا کانادا

کالج لانگارا در سال 1965 تأسیس و در سال 1994، به کالج اعطای مدرک مستقل تبدیل شد. این دانشگاه در ونکوور واقع شده و امروزه یکی از مؤسسات پیشرو است که سالانه تقریباً 23000 دانشجوی کارشناسی را می‌پذیرد. کالج لانگارا از بهترین کالج‌های کانادا، یک مؤسسه خصوصی نیست و از انجمن کالج‌های جامعه کانادا مجوز دارد.

دانشکده پرستاری کالج لانگارا دارای درجه اعتبار از انجمن دانشکده پرستاری کاناداست. محبوب‌ترین رشته‌های این کالج عبارتند از: نوشتن خلاق، هنرهای فیلم، عکاسی، طراحی و غیره.

کالج محلی ونکوور کانادا

کالج محلی ونکوور یکی از کالج‌های معتبر دولتی در بریتیش کلمبیاست. برخی رشته¬های محبوب که در ونکوور ارائه می‌شوند عبارتند از: ارتقاء تحصیلی، موسیقی و رقص، طراحی، مهمان‌نوازی، انتقال دانشگاه، تجارت، علوم بهداشتی و…

جدول زیر برخی اطلاعات مربوط به بهترین کالج‌ های کانادا را در اختیار شما قرار می‌دهد:

زمان پذیرش دانشجو بین‌المللیتعداد دانشجویان بین‌المللیتعداد کل دانشجویانشهر محل کالجرتبه در جهانرتبه­ در کانادا کالج
سپتامبر350097500تورنتو472870کالج سنکا
32117تورنتو581983کالج جورج برون
24000ونکوور625685کالج داگلاس
45300کیچنر562181کالج کانستگا
600083000تورنتو525476کالج هامبر
45000تورنتو547679کالج سنتنیال
می600021000لاندن708393کالج Fanshawe
تورنتو8533116کالج لمبتون
22606ونکوور262372کالج لانگارا
15000ونکوور632787کالج محلی ونکوور

 

سه کالج برتر کانادا در رشته مهندسی

در جدول زیر برترین کالج‌‌های کانادا در حوزه¬ی مهندسی ارائه شده است:

نام کالجهزینه­ی تحصیلکمپ‌های کالجرشته‌های تحت پوششنمره زبان
کالج هامبردانشجویان کانادایی: 1870 دلار – 8596 دلار

دانشجویان بین‌المللی: 15874 دلار – 25331 دلار

 • پ شمالی هامبر
 • نوآوری در فناوری
 • Humber Lakeshore
 • هامبر نارنجویل
 • موسسه مد
 • Queensway
سیستم‌های اطلاعاتی

فناوری‌های معماری

نمره کلی آیلتس 6 و هیچ‌یک از نمرات زیر 5.5 نباشد
کالج سنتنیالدانشجویان بین‌الملل: $ سال اول:15,385.50 سال دوم: $15,161.50

سال سوم: دلار 14,941.00

 • Morningside Campus
 • Progress Campus
 • Ashtonbee Campus
 • Story Arts Centre
 • Downsview Aerospace Hub
 • Suzhou Centennial College
 •  Warden Wood
محاسبات کاربردی، فناوری مهندسیآیلتس: 6-6.5 تافل: 80-88 PTE: 51-60
دانشگاه ویندزورسالانه 9400 دلارویندزور
 • مهندسی عمران
 • مهندسی برق و کامپیوتر
 • مهندسی محیط‌زیست
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی مواد
 • مهندسی مکانیک
آیلتس:6.5

PTE: 60

 

سه کالج برتر کانادا در پزشکی

در جدول زیر بهترین کالج‌‌های کانادا در حوزه پزشکی ارائه شده است:

نام کالجهزینه­ی تحصیلشهر محل کالجکمپ‌های کالجرشته‌های تحت پوششنمره زبان
دانشگاه تورنتوسال اول رایگانتورنتو
 • مطالعات سلامت
 • مطالعات سلامت ذهنی
 • داروشناسی
 • سم شناسی پزشکی
 • تشریح حرکات بدنی انسان
 • فعالیت اجتماعی
6.5
دانشگاه بریتیش کلمبیاسال اول رایگانونکورعلوم پرستاری6.5
دانشگاه آلبرتاسال اول رایگانادمنتون
 • بهداشت دندان
 • آموزش جسمی
 • تشریح حرکات بدنی انسان
PTE: 61

 

سه کالج برتر کانادا در هنر

در جدول زیر بهترین کالج‌‌های کانادا در حوزه هنر ارائه شده است:

نام کالجهزینه تحصیلشهر محل کالجکمپ‌های کالجرشته‌های تحت پوششنمره زبان
دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه داخلی 2،265.6 CAD، شهریه بین‌المللی 7،322.7 CADونکووردانشکده فرهنگ و جامعه

دانشکده طراحی یان ژیلسپی رسانه‌های پویا

دانشکده هنر آدین

دانشکده تحصیلات تکمیلی جیک کر

نظریه و تاریخ هنر، رسانه و طراحی، باهدف ایجاد آگاهی و پایداری اجتماعی از طریق تمرین خلاق، تحقیق و ارتباطات.هیچ‌یک از نمرات از 5.5 کمتر نباشد
دانشگاه کنکوردیا$25200 – $37800مونترال، کبکدانشکده‌های هنر و علوم، هنرهای زیبا، دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر جینا کودی.تجارت، مدیریت، بازاریابی، علوم زیستی، علوم انسانی6.5
دانشگاه رجینابرای هر نیم ترم 11000 دلار 

 

رجینا، ساسکاچوان کانادا

چمپیونز کالج، کالج لوتر و کالج اولین ملت کانادا
 • فناوری‌های
 • خلاق
 • فیلم
 • موسیقی
 • تئاتر
 • هنرهای تجسمی
نمره کل 6 آیلتس، درحالی‌که هیچ‌یک از نمرات از 5 کمتر نباشد

 

کالج برتر در علوم انسانی

در جدول زیر بهترین کالج‌‌های کانادا در حوزه علوم انسانی ارائه شده است: کالج‌های تورنتو و بریتیش کلمبیا در حوزه علوم انسانی نیز بهترین هستند؛ بنابراین از آوردن دوباره اطلاعات آن‌ها می پرهیزیم:

نام کالجهزینه تحصیلشهر محل کالجکمپ‌های کالجرشته‌های تحت پوششنمره زبان
تورنتو
بریتیش کلمبیا
دانشگاه مونترالشهریه محلی 2،000 CAD، شهریه داخلی 7500 CADمونترال، کبک،پردیس اصلی دانشگاه در دامنه شمالی کوه رویال در مناطق Outremont و Côte-des-Neiges واقع‌ شده است.
 • علوم انسانی کاربردی
 • مطالعات کلاسیک
 • روابط صنعتی
 • علوم اطلاعات
 • حقوق و نیروی کار
 • روانشناسی
 • امور اداری
 • مهارت‌های شغلی
تافل: 86، آیلتس: 6.5، PTE: 59، GRE: 308، GMAT: 560،

 

ارزان‌ترین و گران‌ترین کالج‌های کانادا

در جدول زیر ارزان‌ترین کالج‌‌های کانادا ارائه شده است:

کالجرتبه­ی جهانیرتبه در کانادارشته‌های تحت پوشش
دانشکده کنفدراسیون، اورانتیوی شمالی2544154
 • تکنسین مهندسی و تولید هوا و فضا
 • مدیریت آشپزی
 • تکنسین جنگلداری مدیریت اکوسیستم
کالج BOW VALLEY، آلبرتا638490
 • مدیریت بازرگانی و دستیار حقوقی و گواهی دستیار دفتر پزشکی
 • کمک بالینی برای مدیران بهداشت،
 • تکنسین داروساز
 • Visual FX پیشرفته
 • مطالعات اعتیاد
جورج برون581983
 • گوهرشناسی
 • طراحی و تولید ویدئو
 • برنامه‌ریزی مالی

 

در جدول زیر گران‌ترین کالج‌‌های کانادا ارائه شده است:

کالجرتبه جهانیرتبه در کانادارشته‌های تحت پوشش
دانشگاه تورنتو181تقریباً تمامی حوزه‌ها
بریتیش کلمبیا342تقریباً تمامی حوزه‌ها
مک گیل403تقریباً تمامی حوزه‌ها

 

شرایط کلی اخذ پذیرش از کالج‌ها در کانادا

پس از انتخاب مکان برای تحصیل، باید به آن کالج مراجعه کنید. هر کالج، قوانین متفاوتی در مورد نحوه‌ی درخواست خود دارد. یادتان باشد، حداقل یک سال قبل از شروع سال تحصیلی، روند ثبت‌نام را آغاز کنید.

برای آگاهی از نحوه‌ی درخواست، با کالج مورد نظرتان تماس بگیرید. آن‌ها فرم‌های درخواست صحیح را به شما می‌دهند و می‌توانند درباره‌ی موارد زیر شما را راهنمایی کنند:
• هزینه‌ی درخواست؛
• شهریه؛
• بیمه‌ی سلامت؛
• اجاره و هزینه‌ی زندگی در کانادا؛
• آزمون‌های زبان.
فرم درخواست را کامل و طبق دستورالعمل ارائه شده ارسال کنید. اگر کالج، شما را به‌عنوان دانشجو بپذیرد، نامه¬ی پذیرش را برای شما ارسال خواهد کرد. برای درخواست مجوز تحصیل، به نامه¬ی پذیرش نیاز دارید.

پذیرش گرفتن از کدام کالج‌های کانادا برای ایرانیان آسان‌تر است

این پرسش، پاسخ دقیقی ندارد. باید گفت این موضوع به شرایط متقاضی، سطح دانشگاه و رشته¬ها¬ی دانشگاهی متفاوت بستگی دارد. بااین‌حال، احتمال پذیرش دانشجویان در کالج‌های مربوط به رشته‌های مهندسی و فنی بسیار بیشتر است.

 

[irp posts=”110″ ]

 

سؤالات متداول

آیا کالج‌‌های کانادا رایگان هستند؟

هیچ دانشگاه رایگانی در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی وجود ندارد. حتی برای دانشجویان کانادایی هیچ دانشگاه بدون شهریه نیست. بااین‌حال، شما می‌توانید با دریافت بورسیه کامل، تحصیل کنید.

 

آیا کالج‌‌های کانادا رایگان هستند؟

 

بهترین رشته های دانشگاه های کانادا کدامند؟

در اینجا به پنج دوره برتر کارشناسی در کانادا اشاره می¬کنیم:
• مهندسی
• فناوری اطلاعات
• مدیریت کسب‌وکار
• تکنسین داروساز
• مدیریت مهمان‌نوازی

سخن آخر
کالج‌‌های کاناد با توجه به شرایط مناسب تحصیل و زندگی، هرساله بسیاری از مشتاقان تحصیل را جذب می‌کند. بااین‌حال قبل از هر کاری باید شرایط هر کالج مانند شهریه و الزامات مربوط به زبان را بررسی و سپس نسبت به درخواست پذیرش اقدام کرد.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*