آزمون PTE برای مهاجرت

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم قصد دارید بنا بر دلایل مختلف و به منظور رسیدن به اهداف خود دست به این اقدام بزنید، باید قبل از هر گونه تصمیم گیری‌ای کشوری مناسب را انتخاب کنید. در گام بعدی زمان آن می‌رسد تا به سراغ بررسی پیش نیازهای کلی مد نظر اداره مهاجرت مقصد انتخابی بروید. یکی از مواردی که تقریباً تمامی دولت‌ها از متقاضیان ویزاهای مختلف خود می‌خواهند، اثبات تسلطشان به زبان رسمی می‌باشد.

بر همین اساس و بسته به زبان مورد استفاده، افراد ملزم به شرکت کردن در آزمون‌های متفاوتی هستند. کشورهای بسیاری انگلیسی را برای انجام امور روزمره و اداری و سیاسی به کار می‌گیرند. اگر شما هم قصد دارید به آنها مهاجرت نمایید، باید توجه ویژه‌ای به تست‌های معتبر و شناخته شده این زمینه داشته باشید. آزمون PTE برای مهاجرت یکی از محبوب‌ترین امتحاناتی به حساب می‌رود که هر ساله عده زیادی در آن شرکت می‌نمایند.

در ادامه این مقاله از سازمان مهاجرتی درنامایگریشن، قصد داریم تا  به بررسی آن و نقشش در رسیدن به موفقیت بپردازیم. اگر شما هم به دنبال آشنایی با آزمون PTE برای مهاجرت هستید، تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

آزمون زبان برای مهاجرت

معمولاً کشورهایی که از نظر رفاهی، اقتصادی و کاری دارای وضعیت قابل قبول و مناسبی هستند، برای جذب مهاجران جدید به نکات مختلفی توجه می‌کنند. یکی از مواردی که مانع مواجه تازه واردان با مشکل‌های مختلف می‌شود چیزی نیست جز داشتن تسلط به زبان رسمی مقصد مد نظر. معمولاً دولت‌ها برای این ویژگی بسته به ویزایی که قصد گرفتن آن را دارید، چارچوب‌های مختلفی را در نظر گرفته‌اند.

آن دسته از افرادی که می‌خواهند توانایی‌های خود را در زمینه بیان شده به نمایش بگذارند، باید در آزمون‌های معتبری شرکت نمایند. زمانی که سخن از آزمون زبان برای مهاجرت به میان میاید، ذهن بسیاری از افراد به سمت تافل، آیلتس و پی‌تی‌ای می‌رود؛ زیرا آنها حسن شهرت بسیاری دارند.

اگر شما هم قصد دارید به کشوری انگلیسی زبان مهاجرت نمایید یا برای گرفتن مجوز اقامتی خود به تسلط قابل قبولی در آن نیاز دارید، توصیه می‌کنیم توجه زیادی به آزمون PTE برای مهاجرت داشته باشید. در کل هر یک از تست‌های مورد بحث، دارای چارچوبی از پیش تعیین شده هستند و طبق استانداردهای آموزشی جهانی، سطح مهارتی افراد را در اسکیل‌های اصلی مورد سنجش قرار می‌دهند.

آزمون‌های معتبر زبان برای مهاجرت

در بخش قبلی بیان کردیم که چرا باید در امتحان‌های زبان شرکت نمایید و در کل هدف اصلی از این تست‌ها چیست. اگر با پروسه گرفتن ویزای کشورهای مختلف آشنایی داشته باشید، بدون شک از این موضوع آگاهید که نمی‌توان از هر مدرکی به منظور اثبات مهارت استفاده کرد. این موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد برای آگاهی پیدا کردن از موارد معتبر به تکاپو بیفتند. بسته به کشوری که می‌خواهید اقامت آن را بگیرید و زبان رسمی‌اش، تست‌هایی که به کارتان میایند هم متفاوت خواهند بود.

از آنجایی که تسلط افراد به انگلیسی نسبت به سایرین از اهمیت بیشتری برخوردار است، در این بخش قصد داریم تا شما عزیزان را با امتحانات معتبر موجود آشنا نماییم. آیلتس، تافل، دولینگو، پی‌تی‌ای و OET را می‌توان به عنوان برخی از معتبرترین مواردی معرفی کرد. معمولاً تست‌های بیان شده نزد بیشتر کشورها مورد تایید هستند. برای کسانی که قصد گرفتن اقامت کشورهایی مانند کانادا یا به خصوص استرالیا را داشته باشند، آزمون PTE برای مهاجرت اهمیت زیادی خواهد داشت.

معرفی آزمون PTE برای مهاجرت

معرفی آزمون PTE برای مهاجرت

آیا قصد دارید از طریق روش‌های موجود اقامت استرالیا را به دست آورید یا از دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشورهای مختلف پذیرش بگیرید؟ در این صورت آزمون PTE برای مهاجرت انتخاب مناسبی خواهد بود. سرواژه بیان شده مخفف Pearson Test of English می‌باشد. امتحان مورد بحث مهارت‌های افراد را در 4 بخش اصلی گوش دادن، نوشتن، خواندن و صحبت کردن مورد سنجش قرار می‌دهد. موسسه برگزار کننده پی‌تی‌ای Pearson است که حسن شهرتی جهانی در زمینه آموزش و سنجش مهارت‌های زبان انگلیسی دارد.

نحوه برگزاری امتحان بیان شده به طور کامپیوتری می‌باشد؛ اما این بدان معنا نیست که می‌توانید در خانه آن را پشت سر بگذارید. افرادی که می‌خواهند مدرک مورد بحث را به دست آورند، باید در مراکز برگزاری مورد تایید موسسه حضور پیدا کنند. آزمون PTE برای مهاجرت در دو نوع آکادمیک و جنرال برگزار می‌شود که بسته به نیاز و هدفی که دارید، باید سراغ گزینه‌ای مناسب بروید.

بخش‌های مختلف آزمون PTE

در بخش‌های قبلی به این مسئله اشاره داشتیم که آزمون PTE برای مهاجرت، مهارت‌های افراد را در چهار زمینه اصلی مورد سنجش قرار می‌دهد. صحبت کردن، گوش کردن، نوشتن و خواندن قسمت‌های آن می‌باشند. Speaking شامل قسمت‌های Read Aloud، Repeat Sentence، Describe Chart، Re-tell Lecture و Answer Short Question است.

آن دسته از افرادی که می‌خواهند از این مرحله حداکثر امتیاز ممکن را به دست آورند، باید به ترتیب خود را به خوبی برای خواندن متنی از روی کاغذ، تکرار کردن جملات پخش شده، صحبت کردن در مورد محتوای نمایش داده شده، گوش دادن به یک سخنرانی و صحبت کردن در مورد آن و ارائه پاسخ کوتاه به پرسش‌های مطرح شده آماده نمایند.

به دلیل آن که تشریح بخش‌های بعدی آزمون PTE برای مهاجرت نیازمند توضیحاتی تقریباً مفصل است، هر یک از آنها را در بخش‌هایی جداگانه مورد بررسی قرار می‌دهیم؛ پس اگر دنبال اطلاع پیدا کردن از ماهیتشان هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

بخش Listening آزمون PTE برای مهاجرت

بخش Listening برای سنجش مهارت‌های شنیداری شرکت کنندگان طراحی شده است. معمولاً سپری کردن این قسمت بین 45 دقیقه تا یک ساعت زمان بر خواهد بود. افراد باید در مدت بیان شده به سوالات مطرح در 8 بخش مختلف پاسخ دهند.

SST: Summarize Spoken Text، Multiple Choice, Choose Multiple Answers، Fill in the Blanks، Highlight Correct Summary، Multiple Choice, Choose Single Answer، Select Missing Word، Highlight Incorrect Words و Write from Dictation قسمت‌های مختلف این مرحله از آزمون PTE برای مهاجرت هستند.

با توجه به ماهیت آنها می‌توان گفت، اگر می‌خواهید نتیجه قابل قبولی را از این بخش به دست آورید باید مهارت‌های شنیداری، نوشتن و خواندن خود را بهبود ببخشید. در فایل‌های صوتی‌ای که برای امتحان بیان شده آماده سازی شده‌اند، تمامی ویژگی‌های یک مکالمه طبیعی رعایت می‌شوند. شاید پس از مشاهده اطلاعات بیان شده به این فکر افتاده باشید که آیا می‌توان یک فایل را چندین بار گوش داد تا به پرسش‌های مطرح جواب داد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم خیر؛ هر قطعه یکبار پخش خواهد شد.

بخش Reading آزمون PTE برای مهاجرت

در قسمت Reading مهارت‌های افراد توسط 15 تا 20 سوال در قالب‌های مختلف مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. اگر بخواهیم دقیق‌تر پیرامون تیپ‌های موجود در این زمینه صحبت کنیم، باید بگوییم که آنها شامل Multiple-Choice, Choose Single Answer، Multiple-Choice, Choose Multiple Answers، Re-order Paragraphs، Fill in the Blanks و Reading and Writing: Fill in the Blanks می‌شوند.

در نوع اول، افراد باید ابتدا متنی را بخوانند و سپس به سوالات مطرح پیرامون اطلاعات بیان شده در آن پاسخ دهند. شاید برایتان عجیب باشد که در تایپ دوم پرسش‌ها، افراد پس از مطالعه متنی باید به پرسش‌هایی چند گزینه‌ای جواب دهند که بیش از یک گزینه از میان انتخابات پیش رو صحیح هستند. جای گذاری پاراگراف‌ها به ترتیب صحیح پشت سر هم، تکمیل جملات با واژه مناسب و قرار دادن جملات مناسب در جاهای خالی یک متن مدل‌های دیگر سوالاتی هستند که در بخش خواندن از آزمون PTE برای مهاجرت با آنها مواجه خواهید شد.

هزینه آزمون PTEپی تی ای

بخش Writing آزمون PTE برای مهاجرت

Writing آخرین قسمتی می‌باشد که از آزمون PTE برای مهاجرت مورد بررسی قرار می‌دهیم. سوالات مطرح در این زمینه در دو تایپ کلی Write Essay و Summarize Text دسته بندی می‌شوند. زمانی با نوع اول مواجه شوید باید، پاسخی تشریحی برای پرسشی ارائه کنید. تایمی که برای این کار در اختیارتان قرار می‌گیرد 20 دقیقه است. Summarize Text یا خلاصه کردن تکست نوع دیگری می‌باشد که باید برای سپری کردن آن متنی را در مدت زمان 10 دقیقه و با کمتر از 100 کلمه خلاصه نمایید.

برای کسب نتیجه مناسب در آزمون PTE چه کار باید کرد؟

افرادی که می‌خواهند نتیجه مناسبی در آزمون PTE برای مهاجرت به دست آورند، باید خود را به خوبی برای شرکت در آن آماده کنند. اولین کاری که در این روند باید انجام داد چیزی نیست جز آشنایی پیدا کردن با ماهیت کلی تست و بخش‌های مختلف آن. اگر به داده‌های بخش قبلی توجه کرده باشید، اطلاعات مورد نیاز برای این اقدام را در اختیار دارید. گام بعدی‌ای که باید پشت سر بگذارید چیزی نیست جز آماده سازی کامل خود برای پاسخگویی به پرسش‌هایی که احتمالاً با آنها مواجه خواهید شد.

آزمون‌های آزمایشی متنوعی توسط موسسات متعددی در این زمینه طراحی و پیاده سازی شده‌اند. اگر سری به سایت Pearson بزنید، می‌توانید منابع آزمون PTE برای مهاجرت را در آن بیابید. به‌کارگیری این موارد برای افزایش مهارت‌ها بر بهبود وضعیت شما تاثیر زیادی خواهد داشت.

سیستم نمره دهی آزمون PTE

بسته به نوع آزمون PTE برای مهاجرت که در آن شرکت می‌کنید، سیستم نمره دهی مورد استفاده متفاوت خواهد بود. در تست آکادمیک، متقاضیان می‌توانند نمره‌ای بین 10 تا 90 به دست آورند؛ این در حالی است که در جنرال پوینت هر فرد بین 1 تا 5 خواهد بود.

اگر بخواهیم بر اساس CEFR سطح بندی این مدرک را معرفی کنیم باید بگوییم که سطوح A2، B1، B2، C1 و C2 به ترتیب برای پی‌تی‌ای جنرال و آکادمیک با نمره‌های 1 و 30 تا 42، 2 و 43 تا 58، 3 و 59 تا 75، 4 و 76 تا 84 و 5 و 85 به بالا هستند. آیا برایتان سوال شده که CEFR چیست؟

در این صورت باید بگوییم که این واژه مخفف Common European Framework of Reference بوده و به معنای مرجع چارچوب مشترک اروپایی است. این یک استاندارد است که افراد با توانایی‌های مختلف را به طور کلی سطح بندی می‌کند.

PTE و مهاجرت به استرالیا

همان‌طور که می‌دانید، یکی از کشورهایی که زبان رسمی آن انگلیسی می‌باشد استرالیا است. آن دسته از افرادی که می‌خواهند به این مقصد مهاجرت نمایند، معمولاً باید مهارت‌های قابل قبول و چشمگیری را در آن داشته باشند و بتوانند از طریق شرکت در آزمون‌های معتبر آن را به اثبات برسانند. آزمون PTE برای مهاجرت به استرالیا یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توانید سراغ آن بروید.

وجود نمونه‌های آزمایشی متنوع برای آماده سازی هر چه بهتر و داشتن منابع مختلف آیتم‌هایی هستند که می‌توانید از آنها برای افزایش نمره خود در تست استفاده نمایید. اگر مجوز اقامتی‌ای که قصد اخذ آن را دارید از سیستم امتیاز بندی برای گزینش منتخبین استفاده کند، با گرفتن نمرات بالا شانس موفقیتتان را هم افزایش خواهید داد.

PTE و مهاجرت به استرالیا

چطور در آزمون PTE ثبت نام کنیم؟

اگر می‌خواهند در آزمون PTE برای مهاجرت ثبت نام کنید، باید ابتدا به سایت موسسه برگزار کننده آن یعنی Pearson مراجعه نمایید. در مرحله بعدی حساب کاربری‌ای برای خود ساخته و تمامی اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید. پس از وارد شدن به اکانت شخصی خود، زمان آن می‌رسد تا نوع تست مد نظر را برگزینید.

در گام بعدی تاریخ شرکت در امتحان و مرکز را ثبت نمایید. حال آخرین مرحله‌ای که برای تکمیل ثبت نام باقی مانده چیزی نیست جز پرداخت هزینه آزمون PTE برای مهاجرت و دریافت برگه ثبت نام. با طی کردن گام‌های بیان شده می‌توانید در تست مورد بحث نام نویسی کرده و خیال خود را از تاریخ و محل برگزاری آزمون راحت کنید.

محل‌های برگزاری آزمون PTE

انتخاب محل برگزاری آزمون PTE برای مهاجرت اهمیت بسیار زیادی دارد. آن دسته از افرادی که می‌خواهند محلی مناسب را برای خود برگزینند، باید با انتخابات موجود پیش روی خود آشنایی داشته باشند. شاید برایتان جالب باشد که طبق اعلام موسسه برگزار کننده این تست، 400 سنتر در بیش از 117 کشور جهان راه اندازی شده‌اند. ترکیه، ترکمنستان، عمان، عربستان، امارات، هند و بیشتر کشورهای نزدیک به ایران محل‌های بیان شده را در دل خود جای داده‌اند.

بسته به مقصدی که می‌توانید به آن بروید، سنتر مد نظر خود را انتخاب کنید. آیا می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید؟ پس توصیه می‌کنیم سری به سایت اصلی Pearsone و قسمت مربوط به این موضوع در آن بزنید.

پس از شرکت در آزمون PTE مدرک کسب شده چه مدت اعتبار دارد؟

اگر قصد دارید از آزمون PTE برای مهاجرت استفاده کنید، باید توجه داشته باشید که مدرک حاصله از این تست تنها برای 2 سال دارای اعتبار است. اگر پس از مشاهده نتیجه نهایی تست خود به این نتیجه رسیدید که نمره مناسبی در امتحان به دست نیاورده‌اید، می‌توانید به هر تعدادی که می‌خواهید در این امتحان شرکت کنید.

هزینه ثبت نام در آزمون PTE

بیان رقم دقیقی پیرامون هزینه ثبت نام در آزمون PTE برای مهاجرت کار تقریباً دشواری است. توصیه می‌کنیم اگر به دنبال داده‌هایی به روز در این زمینه هستید، به سایت موسسه برگزار کننده آن و صفحه PTE test centers and fees مراجعه نمایید.

زمانی که به این صفحه بروید، بخشی را مشاهده خواهید کرد که در آن اسم کشور مد نظر را وارد می‌کنید. اگر سنتری در آن وجود داشته باشد، نامش نمایان می‌شود. پس از کلیک کردن بر روی اسم منطقه اطلاعات تمامی محل‌های برگزاری موجود در آن و مبلغی که برای ثبت نام آزمون آکادمیک و جنرال باید بپردازید به نمایش گذاشته می‌شوند.

سخن آخر

آزمون PTE برای مهاجرت یکی از موضوعاتی به حساب می‌رود که توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده است. این تست معمولاً زمانی برایتان کارآمد خواهد بود که می‌خواهید به کشورهایی مانند استرالیا مهاجرت نمایید و یا هدف اصلی‌تان از اقدام بیان شده ادامه تحصیل است. در این مقاله از سازمان مهاجرتی درنامایگریشن، ما تمامی سعی خود را کردیم تا شما عزیزان را با آن از جنبه‌های مختلفی آشنا نماییم.

آن دسته از افرادی که به دنبال ثبت نام در این امتحان و شرکت در آن هستند، با مطالعه بخش‌های فوق می‌توانند آگاهی تقریباً کاملی را پیرامون تست مورد بحث به دست آورند؛ لازم به ذکر است که شما می‌توانید با کمی تلاش و کوشش، شانس خود را برای دریافت نتیجه‌ای قابل قبول در این امتحان بیش از پیش افزایش دهید. آیا برایتان سؤال‌هایی مانند از آزمون PTE برای مهاجرت به چه مقاصدی می‌توان استفاده کرد، این تست برای گرفتن چه ویزاهایی مناسب است و مواردی این چنینی پیش آمده است؟

در این صورت توصیه می‌کنیم با مشاوران سازمان مهاجرتی درنامایگریشن در ارتباط باشید. با این کار وضعیتتان مورد بررسی قرار می‌گیرد و بهترین ویزاهایی که می‌توانید با مدرک پی‌تی‌ای به سراغ گرفتن آنها بروید به شما پیشنهاد می‌شوند.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*