آزمون GRE

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ و خم برای این اقدام پیش رویشان قرار دارد و برای موفقیت در این روند ملزم هستند وضعیتی بسیار مناسب داشته باشند. در ارتباط با مسائل بیان شده باید بگوییم که حقیقت خلاف تصور عموم جامعه است. اگر قبل از هر گونه اقدامی با آن چه که پیش رویتان قرار دارد آشنایی پیدا کنید و خود را برای طی کردن گام‌های مختلف آماده نمایید، با مشکلی مواجه نخواهید شد. البته باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که انتخاب مقصد و مسیری صحیح و متناسب با خواسته‌ها و انتظارات هم اهمیت بسیار زیادی دارد.

سپری کردن دوره‌های آموزشی در موسسات علمی برتر جهان مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارد. اگر شما هم می‌خواهید برای رسیدن به این هدف مسیر مهاجرت تحصیلی را طی نمایید، توصیه می‌کنیم نگاه ویژه‌ای به آمریکای شمالی داشته باشید. زمانی که سخن از این مراکز به میان میاید، عده زیادی نگران تست‌های ورودی‌ای هستند که باید در آنها شرکت نمایند.

آزمون GRE یکی از شناخته شده‌ترین و نام آشناترین موارد در این حیطه به حساب می‌رود. اگر باید آن را پشت سر بگذارید، توصیه می‌کنیم داده‌های تقریباً کاملی پیرامونش به دست آورید. برای این کار، تنها کافی است تا انتهای این مقاله از سازمان مهاجرتی درنامایگریشن با ما همراه باشید.

معرفی آزمون GRE

زمانی که قصد پذیرش گرفتن از برخی دانشگاه‌های معتبر جهان را داشته باشید، بدون شک به نام آزمون GRE برخورده‌اید. این تست برای سنجش مهارت‌های افراد در برخی از زمینه‌های خاص می‌باشد. بعضی از مراکز علمی که در رتبه بندی‌های جهانی جایگاه مناسب و قابل قبولی دارند، برای آن که به اشخاصی شایسته اجازه ورود به برنامه‌های خود و بهره‌مندی از مزایای متنوعی را دهند، از متقاضیان می‌خواهند آزمون بیان شده را پشت سر بگذارند.

سرواژه بیان شده مخفف Acheter cialis en ligne france

Graduate Record Examinations است. هنگام معرفی کلی امتحان مورد بحث، باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که معمولاً دانشجویان علاقه‌مند به سپری کردن دوره‌های غیر پزشکی باید در آن شرکت کنند. همان‌طور که کمی قبل‌تر بیان کردیم، امتحان بیان شده در کنار مهارت‌های زبان انگلیسی توانایی علمی دانشجویان را در سایر زمینه‌ها مانند ریاضی و استدلال را نیز مورد سنجش قرار می‌دهد.

انواع آزمون GRE

در قسمت قبلی سعی کردیم شما را با ماهیت کلی آزمون GRE آشنا نماییم. حال زمان آن می‌رسد تا سراغ بررسی یکی از مهم‌ترین مسائل مرتبط با آن، یعنی انواعش برویم. در کل Graduate Record Examinations از دو نوع General و Subject تشکیل شده است. بسته به پیش نیاز تعیین شده توسط موسسه مد نظر باید سراغ شرکت کردن در گزینه مورد نیاز بروید.

هر یک از مواردی که به آنها اشاره داشتیم، دارای ویژگی‌های خاص خود هستند و برای کسب نمرات قابل قبولی در آنها باید گام‌های مختلفی را پشت سر بگذارید. پس از توضیحاتی که بیان کردیم، بدون شک کنجکاو شده‌اید که اطلاعاتی جزئی‌تر پیرامونشان به دست آورید. برای آن که به شما در این مسیر کمکی کرده باشیم، هر یک از آنها را در بخشی جداگانه معرفی کرده‌ایم؛ پس مطالعه‌شان را از دست ندهید.

آزمون GRE عمومی

اولین نوعی که از آزمون GRE  مورد بررسی قرار می‌دهیم، چیزی نیست جز General. این تست به دو روش انجام می‌شود که شامل کامپیوتری (CBT) و کاغذی (PBT) هستند. معمولاً CBT متداول‌تر بوده و در بیشتر نقاط جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانی که می‌خواهید در نوع عمومی شرکت نمایید، باید سه بخش را پشت سر بگذارید که شامل Quantitative یا استدلال کمی و ریاضیات، Verbal یا استدلال کیفی و درک زبانی و Analytical Writing یا نوشتاری تحلیلی می‌شوند.

هر یک از قسمت‌های بیان شده، دارای ویژگی‌های خاص خود هستند که طبق آنها شرایط افراد را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. آیا دنبال آگاهی پیدا کردن از جزئیات آنها هستید؟ پس بخش مربوط به هر یک را با دقت مطالعه کنید.

بخش Quantitative آزمون GRE

در قسمت استدلال کمی و ریاضیات، توانایی و دانش فرد در زمینه‌های ریاضی عمومی مانند هندسه، جبر، تجزیه و تحلیل عددی و حل مسائل مختلف مرتبط با آنها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. معمولاً شرکت کنندگان بین 130 تا 170 Point از این بخش به دست میاورند. مدت زمانی که افراد می‌توانند به پرسش‌های مورد بحث پاسخ دهند تقریباً 70 دقیقه است. این سوالات در دو بخش 20 عددی طراحی شده‌اند.

چارچوب کلی آنها به گونه‌ای است که با کمی تلاش و کوشش و آماده سازی صحیح، به راحتی می‌توان نمره قابل قبولی در آن به دست آورد. برای موفقیت در این قسمت باید بتوانید اطلاعات کمی را به خوبی درک و تفسیر نمایید، قابلیت حل مسائل با استفاده از مدل‌های ریاضی را داشته باشید و تسلط بالایی بر مفاهیم ریاضیات مانند جبر، هندسه و موارد مشابه به دست آورید.

بخش Verbal آزمون GRE

چارچوب کلی موجود در بخش درک زبانی، شباهت زیادی به قسمت قبلی دارد. تشکیل شدن از 130 تا 170 نمره و داشتن دو دسته سوال ۲۰تایی را می‌توان به عنوان مشترکات آنها معرفی کرد. مدت زمانی که برای هر یک از قسمت‌ها وقت دارید، 30 دقیقه است. اگر بتوانید به خوبی گفتمان‌های انگلیسی زبان را تجزیه و تحلیل نمایید و نتیجه گیری صحیحی از آنها داشته باشید، ساختار یک متن را درک کرده و از آن نکات مهمش را بیابید و دایره لغات گسترده‌ای داشته باشید می‌توانید نتیجه قابل قبولی از Verbal به دست آورید.

با توجه به توضیحاتی که بیان کردیم، بدون شک متوجه شده‌اید که با انجام چه اموری می‌توانید مسیر به دست آوردن نمره‌ای مورد تایید را برای خود هموار کنید. طبق اطلاعات منتشر شده توسط مراکز علمی معتبر، تقریباً هر فرد باید بین 300 تا 310 نمره را برای پذیرفته شدن در موسسات برتر کسب نماید.

بخش Analytical Writing آزمون GRE

آخرین قسمتی که از آزمون GRE مورد بررسی قرار می‌دهیم، توانایی‌های شرکت کننده را در زبان انگلیسی می‌سنجد. دو تسک کلی تحت عنوان‌های Issue و Argument بخش‌های اصلی آن به حساب می‌روند. تایمی که برای آنها در نظر گرفته شده است به ترتیب 45 و 30 دقیقه است.

در قسمت اول فرد باید دو متن با نگاه توضیحی بنویسد و حین انجام این کار داشتن دایره لغات گسترده و سایر توانایی‌های خود را به نمایش بگذارد. برای Argument شرکت کننده دیدگاه انتقادی خود را در مورد متنی از پیش تدوین شده باید ظرف 30 دقیقه منتقل کند. در کل Analytical Writing 6 نمره برای شما خواهد داشت.

آزمون GRE موضوعی

آزمون GRE موضوعی نسبت به مورد قبلی کاربرد کمتری دارد و عده کمتری در  آن شرکت می‌کنند. آیا به دنبال اطلاعات به روزی در مورد آن هستید؟ پس باید بدانید که نتیجه این تست مورد توجه برخی از مراکز علمی خاص بوده و مهارت‌های فرد را در بعضی رشته‌ها مورد سنجش قرار می‌دهد. اگر به دنبال آن هستید تا از دانشگاهی سرشناس در رشته‌هایی مانند زبان، زیست، شیمی، ریاضی و فیزیک، روان‌شناسی و مواردی از این قبیل پذیرش بگیرید آزمون GRE موضوعی برایتان کاربرد زیادی خواهد داشت.

شاید پس از مطالعه جمله قبلی فکر کنید که GRE Subject یکی از پیش نیازهای اصلی برای پذیرفته شدن در مراکز علمی است؛ در ارتباط با این موضوع باید بگوییم که اصل مطلب این گونه نیست و تنها می‌توانید با گرفتن نمره‌ای بالا در آن، مهارت‌های خود را بیشتر به نمایش بگذارید.

نحوه اعلام نتایج آزمون GRE subject

یکی از مسائل مهمی که در ارتباط با آزمون GRE موضوعی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، نحوه دریافت و ارائه نمره تست به دانشگاه‌ها برای پذیرش است. امتحان مورد بحث به این گونه نیست که هر موسسه آن را برای خود برگزار نماید و طبق نتیجه حاصله دست به گزینش دانشجویان بزند. مراکز برگزاری بسیاری برای این امتحان در سراسر جهان وجود دارند. هر فرد بسته به فاکتورهای مد نظرش می‌تواند به سراغ یکی از آنها برود و به دفعات مورد علاقه‌اش در آن شرکت کند تا نتیجه مد نظر را به دست آورد.

پس از آن که نمره مناسبی را گرفتید، زمان آن می‌رسد تا نتیجه خود را به مراکز انتخابی اعلام کنید. برای این کار دو انتخاب پیش رویتان قرار خواهد داشت؛ ارسال تمامی نتایج یا آخرین مورد. در انتهای این بخش باید بگوییم که متقاضیان می‌توانند 4 نمره خود را به طور رایگان برای دانشگاه مد نظرشان بفرستند.

هزینه شرکت در آزمون GRE

همان‌طور که می‌دانید، هزینه شرکت در آزمون GRE یا سایر تست‌ها به طور مرتب تغییر می‌کند و نمی‌توان ارقام دقیق و قطعی‌ای را برای آنها بیان کرد. آن دسته از افرادی که می‌خواهند در امتحان مورد بحث شرکت نمایند باید توجه داشته باشند که ثبت نام، خدمات دریافت نمره، تغییر زمان و مکان آزمون GRE اموری هستند که باید برای آنها مبالغی را پرداخت نمایند. بسته به Subject یا General بودن ارقام تعیین شده متفاوت خواهند بود؛ به همین سبب هم در ادامه جداولی را برای بررسی این موضوع قرار داده‌ایم.

آزمون GRE General

هزینه ثبت نام

محل برگزاریهزینه
چین$231.30
مناطق دیگر جهان$220

رسیدگی به درخواست‌های ویژه

درخواست‌های ویژههزینه
هزینه برنامه ریزی مجدد – چین$53.90
هزینه برنامه ریزی مجدد – مناطق دیگر جهان$50
تغییر محل برگزاری$50

خدمات نمره‌دهی

سرویسهزینه
گزارش اضافی نمره (ASR) – برای هر گیرنده$30
سرویس بررسی پرسش و پاسخ – فقط بخش‌های استدلال کلامی و استدلال کمی (فقط ساکنان نیویورک)$50
بررسی نمره برای سنجش نوشتن تحلیلی$60
هزینه بازگرداندن امتیاز$50

آزمون GRE Subject

هزینه آزمون

محل برگزاریهزینه
ثبت نام آزمون GRE موضوعی در سراسر جهان$150

بررسی درخواست‌های ویژه

بررسی درخواست‌های ویژههزینه
برنامه ریزی مجدد$50
تغییر مرکز امتحان$50
تغییر موضوع امتحان$50

 

خدمات امتیازدهی 

سرویسهزینه
گزارش‌های اضافی (ASR) – برای هر گیرنده$30
هزینه بازگرداندن امتیاز$50

زمان و محل برگزاری آزمون GRE

زمان و محل برگزاری آزمون GRE یکی از موضوعاتی به حساب می‌رود که برای بسیاری از افراد اهمیت زیادی دارند. همان‌طور که کمی قبل‌تر بیان کردیم، سنترهای زیادی در سراسر جهان وجود دارند که می‌توانید برای شرکت در تست سراغ آنها بروید. شاید برایتان جالب باشد که هر دو نوع موجود را می‌توانید در خانه و از طریق کامپیوتر پشت سر بگذارید.

اگر قصد دارید حضوراً در امتحان مورد بحث شرکت کنید، توصیه می‌کنیم سری به سایت ETS بزنید. در آن بخش‌هایی را مشاهده خواهید کرد که با ارائه ابزارهایی، اطلاعت مربوط به محل‌های موجود و نحوه مشخص کردن وقت شرکت در امتحان را به شما نمایش می‌دهند.

قوانین آزمون GRE

زمانی که می‌خواهید در تستی معتبر شرکت کنید، باید با قوانین وضع شده پیرامون آن و نحوه حضور در سنتر آشنایی داشته باشید؛ به همین سبب هم لازم دیدیم بخشی را به این موضوع اختصاص دهیم. بهتر است متقاضیان یک ساعت پیش از تایم برگزاری در سنتر حضور داشته باشند؛ زیرا آزمون GRE راس زمان اعلامی آغاز می‌شود و پس از آن کسی حق ورود به مرکز را ندارد.

افراد برای احراز هویت ملزم هستند علاوه بر پرینت تاییدیه ثبت نام دو مدرک شناسایی معتبر و عکس دار همراه خود داشته باشند. قبل از شروع امتحان مسئولین برگزاری توضیحاتی تکمیلی را ارائه خواهند داد که توصیه می‌کنیم به آنها توجه زیادی کنید.

بهترین روش آماده سازی برای آزمون GRE

تا به اینجا توضیحاتی کلی پیرامون آزمون GRE و مسائل مرتبط با آن را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. در صورتی که به داده‌های بیان شده توجه کرده باشید با ماهیت کلی این تست، چارچوب کلی آن، انواع سوال‌های موجود و مدتی که برای پاسخگویی به آنها فرصت دارید آشنا شده‌اید. اگر می‌خواهید کار خود را در این امتحان بیش از پیش راحت نمایید، توصیه می‌کنیم زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

حل کردن سوالات دوره‌های قبلی هم تاثیر مثبتی بر روی شما و آمادگی بیشترتان با GRE خواهد داشت. شرکت کردن در آزمون‌های آزمایشی موجود و تحلیل نتایج آنها فرد را در مسیر شناخت نقاط ضعف و قوت و بهبود وضعیت کمک می‌کند.

سخن آخر

یکی از اصلی‌ترین مراحل مهاجرت تحصیلی و گرفتن ویزای مربوطه، پذیرش گرفتن از موسسات علمی برای سپری کردن دوره‌های مورد تایید است. اگر سراغ شرایط تعیین شده توسط دانشگاه‌های برتر در رتبه بندی‌های جهانی رفته باشید، بدون شک در میان آنها شرکت در آزمون GRE و داشتن مدرکش به چشمتان خورده است. این امتحان در انواع مختلفی برگزار می‌شود که هر یک از آنها کاربردهای خاص خود را دارند.

در این مقاله سعی داشتیم تا از طریق بخش‌های متعدد داده‌هایی که برای آشنایی با آنها، نحوه آماده سازی، چارچوب کلی و مواردی از این قبیل را نیاز داشتید در اختیارتان قرار دهیم. آیا اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورده‌اید، اما برای مهاجرت تحصیلی با مشکل مواجه هستید؟ در این صورت توصیه می‌کنیم با مشاوران سازمان مهاجرتی درنامایگریشن در ارتباط باشید تا از ابتدا تا انتهای مسیر، افرادی مجرب و کارکشته همراهی‌تان کنند.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*